אירועי דיומא – 14.07.2018: המשך נדאל-נולה

טניס / מתן גילור

*המלצת צפייה* 15:00 נובאק ג'וקוביץ'(12)-רפאל נדאל(2) (ספורט 5). משחק סופר איכותי שיסוכם לקראת הגמר. יחדש במצב של 4:6 6:3 6:7 לג'וקוביץ'.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור דה פראנס – קטע 8

קטע 7 של אתמול היה קטע שטוח ובלתי דרמטי מדי יחסית לקודמיו, פרט לפיצולים בפלוטון שנסגרו די מהר. במיאוץ הסיום, ראינו את דילן גרונבייגן זוכה במיאוץ עוצמתי במיוחד, כשהוא מקדים את פרננדו גאביריה ופטר סאגאן. ההולנדי הוא אחד מהמאיצים הטובים ביותר בנמצא, שהצליח סוף סוף לצאת מהצל של גאביריה במירוץ הזה. תמונת ההובלה במירוץ נותרה כמעט ללא שינוי, עם גרג ואן אוורמארט בראש, ואחריו תומאס (6+), ואן גרדרן (8+), אלאפיליפ (9+), ז'ילבר (15+), יונגלס (21+), אורן (48+), ואלוורדה (54+), מייקה (55+), פוגלסאנג ופורט (56+).

קטע 8 של היום בצפון צרפת הוא עוד קטע שטוח יחסית המיועד למאיצים, אם כי הוא מעט יותר קופצני מקודמו. לגאביריה, גרונבייגן, גרייפל, קיטל, דמאר, קריסטוף ודומיהם, זאת תהיה הזדמנות אחרונה בימים הקרובים להיות במרכז הבמה, לפני שהמירוץ יתפוס כיוונים אחרים לגמרי. שידור ביורוספורט ובספורט +5 מ-12:30.

 

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 54 תגובות

   1. לפעמים בארצות הברית לוח השידורים שונה מאשר באירופה
    הגיוני שיתחילו עם סרינה האמרקאית בשביל לא להתיש את הצופה או לאבד רייטינג

 1. מה הקטע עם הפנצ'רים בטור השנה?
  היה לקינטאנה בקטע הראשון, לדומולאן שלשום, ולמיטב זכרוני לפחות עוד כמה במהלך הדרך. לא זכור לי היקף כזה של פנצ'רים בשנים קודמות.

 2. תסלחו לי על דברי הכפירה, אבל לא רמה גבוהה של טניס היום. הרבה שגיאות לא מחוייבות ובכללי קשה לי עם משחקים בין שני שחקני קו אחורי כאלה.
  געגועי לפדרר….

 3. שאלה למומחי האופניים – היו כמה פעמים שראיתי מישהו נתקע בגלל תקלה באופניים והקבוצה שלו לא היתה בסביבה. באו האנשים של הטור לתקן את התקלה (אצל קינטנה החלפת גלגל נדמה לי) והם עבדו כל כך לאט שזה היה מדהים. נראה כאילו הרוכב רוצה להתפוצץ על ההפסד של שניות יקרות. שאנטי באנטי שיכול להרוס טור שלם.

  1. אין מה לומר. בדרך כלל האנשים האלו מקצוענים מאד, אבל אין תחליף לרכב הקבוצה שמגיע בדרך כלל עם כמה ספיירים (צמיגים ואופניים) המותאמים לרוכבים של הקבוצה.

  2. ואצל קינטאנה בכלל הייתה פאשלה של הקבוצה שלו, שלא שלחה אליו אף רוכב שיעזור לו. זה יגמור לו את הטור הרבה יותר מאשר העניין של המכונאים.

 4. כתבתי אחרי המערכה הרביעית שהרמה לא מדהימה, המערכה החמישית הייתה נהדרת. מקווה שהמשחק הזה מסמן את חזרתו של נובאק לעניינים

 5. יש טענה ברשתות, שההחלטה על גג סגור היתה אנטי רפאל נדאל ואולי גם עלתה לו במשחק ובטורניר. מישהו ממומחי הטניס יכול לעשות בזה סדר?

  1. המשחק ממשיך מהיכן שהפסיק. מזג אוויר יכול להשפיע. חוק עזר עירוני לא. לכאורה, אנחנו בשעה 23:00 בלילה וממשיכים מאותו המקום.
   רק אם שני השחקנים מסכימים אז פותחים את הגג, אבל למה לנולה להסכים? החוקים לטובתו וזכותו לנצל אותם.

   1. זאת אומרת, אם המשחק היה משוחק נורמלי באותם שעות, הגג היה פתוח וזה היה לטובת נדאל, שיש לו נחיתות בגג סגור?
    נשמע לי מלאכותי לגמרי. ווימבלדון הוא טורניר של גג פתוח, לא.
    גם קבעו להם את תחילת המשחק בשעה כזו, שהיה ברור שהוא לא ייגמר בערב. זאת אומרת הבטיחו לנובאק המשך תחת גג סגור, ובשעות היום.
    תקן אותי אם אני לא מבין פה משהו

    1. שעת המשחק נקבעה לסיום המשחק בין איזנר לאנדרסון. עם רדת החשכה סוגרים את הגג. לכאורה, היו צריכים להמשיך ולשחק אתמול בלילה עד שנגמר המשחק (עם גג סגור). בשל חוק עזר עירוני של לונדון אסור להמשיך אחרי 23:00 (מניח שקשור לתקנות רעש באזור הספציפי).
     כלומר, הדבר המלאכותי פה הוא שמשחק שאמור להתקיים בלילה במלואו, חלקו מתקיים ביום.
     אם לנדאל יש תלונות הן צריכות להיות על זה שנקבע שהוא ישחק שני מה שמגדיל את הסיכוי לגג סגור בחלק/כל הזמן. אבל ברור שמשיקולי רייטינג, זה לא משחק שיתחיל בשעה 13:00, אלא בפריים טיים.

     1. בכל מקרה, וזה מה שחשוב, החוקים ידועים מראש. אי אפשר להתלונן בדיעבד. גם הפסקת גשם סוגרת גג במגרש מרכזי ולא במגרש אחר בו נחכים עד שאפשר לחזור ולשחק, אז יכולות להיות תלונות על השיבוץ.
      תלונות על החוקים אפשר בשביל הפעם הבאה. הן לא יכולות לשמש רטרואקטיבית.

 6. אמנם הפסידה אבל כל הכבוד לסרינה שהגיעה לגמר אחרי הליגה והבעיות הבריאותיות.
  סחטיין קרבר גראנד סלאם 3

  1. עצם זה שחזרה לשחק ולגמר גראנד סלאם מאוד מהר אחרי מה שעברה בעקבות הלידה שלה בעיניי דווקא מוכיח את עותמצה

 7. שאלה לצוות מתי אם בכלל היה טורניר ווימבלדון שהגיע לחמש מערכות בשני משחקי רבע הגמר ושני משחק חצי הגמר ?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט