Finesse – ווימבלדון (1) / עדו מוריה

Finesse – ווימבלדון (1) / עדו מוריה

אמיגוס. הכל מוכן ומזומן לקרב הטניס הטוב בכל הזמנים. פאדאל 2018. על הדשא. משחק חוזר למשחק הגדול בכל הזמנים של ווימבלדון 2008. אבל אני מקדים את עצמי קצת… .

המקום – משטח הדשא של ווימבדלון. מקום שבו אין מקום לטעויות או כדורים סתמיים. הכדור עף מהר ושטוח ממקום למקום וכדאי שתדע לאיפה הוא הולך ולאיפה הוא יגיע. פה אתה נענש, ומייד. אם אין לך תוכנית, אם הרגליים לא לכיוון הנכון או אם יש לך איזשהם חורים המשחק או ביידי הטניס שלך. המשחק ייגמר עוד לפני שהחל. הכל פה הולך מהר.

המתמודדים :

נאדאל! – השחקן הבכיר בעולם היום הוא איש בעל יידי טניס פר אקסלנס. הוא יודע לאן אתה הולך להחזיר את הכדור ויודע איפה ללכת ולעמוד על המגרש. במשחק אתמול מול אלכס דה מנוייר, שאני מקווה שאתם לא יודעים צרפתית בשביל להבין מה השם משפחה שלו אומר, הוא הרג. אבל לא בגלל משחק התשה, אלא בגלל מיקום על המגרש. כן אמיגוס, נאדאל של 2018 נכנס לתוך הקווים ולוקח את הכדור נמוך מהרצפה בלי לתת למנוייר שניה לחשוב מה הולך לקרות. ככה משחקים דשא חברים!

משחק מהיר ושוטף מול אחד השחקנים היותר מהירים בסבב. נובאק ודל פטרו: תהיו מאד מודאגים. נאדאל משחק כפי שלא ראיתם עוד. 44% ניצחון ממכות ההחזרה. 19/22 נקודות מעליה לרשת. ורק 14 מטר תזוזה לנקודה…  זה ממש אבל ממש לא מספרים של מומחה חיימר. זה מספרים של מקצוען דשא!

פדרר – יידי הטניס הכי טובים בעסק. בואו נהנה משיר שכתבו עליו.

פדרר לא מפסיק להפתיע. אני כמובן מדבר על הספונסר החדש שלו. יוניקולו. והנקמה שלו על התלבושת המזעזעת שנייק עצבו לכבוד אליפות אוסטרליה והכריחו את הסבב ללבוש… הפתעה שנייה הגיעה דווקא מכיוון בלתי צפוי בעליל…

 

פדרר של הטורניר מנצח ב- 92% את הסרבים הראשונים שלו… זה לא משאיר מקום להפתעות. הוא גם מנצח ב- 42% את משחקוני ההחזרה שלו. זה לא משאיר לך יותר מדי מקום להבעה עצמית. כמו שאמר המשורר:  "נוטף מיעילות…". זה משאיר לו את מונפיס (נראה מצויין עד עכשיו. הישגו הטוב ביותר על דשא) וראוניץ' לפני שתגיע המנה העיקרית.

ואז בשבוע הבא. אירוע הספורט הגדול ביותר של 2018.

שחזור הגמר של 2008

זה הולך להיות מהיר ועצבני. עשר שנים אחרי, שניהם,  שחקנים הרבה יותר טובים היום.

לפוסט הזה יש 26 תגובות

 1. תודה רבה עידו
  מה עם נובאק ? לא יכול להשתחל לגמר ?
  העזיבה של פדרר את נייק היא סיפור גדול אבל למה ליוניקלו ללכת על אגדה שיש לו עוד 2-3 שנים
  נייקי לא ישחררו את המותג RF בקלות
  אגב גמר המונדיאל נופל בדיוק על גמר ווימבלדון אלא אם המשחק ייגמר תוך שעתיים

  1. נובאק משחק אדיר. אבל ראית את נאדאל אתמול?

   החוזה שיוניקולו נתנו לפדרר הוא… 300 מליון לעשר שנים. לא משנה מתי הוא פורש. ו RF זה ס"הכ לוגו. פדרר יכול להמציא לוגו חדש והוא לוקח את השטיח לנייק מתחת לרגליים.. בעייה קטנה מאד.
   או שכמו שפדרר אמר. נייק אנשים מאד נחמדים הם לא יסרבו לשחרר את הלוגו הייחוד שחוזה הנעלים עדין לא נסגר ופדרר עדיין משחק עם ג'ורדן.

   בקצב שהם משחקים זה חמש מערכות כפול 20 דקות. זה יוצא לי פחות משעתיים. (:

   1. לא ראיתי את נאדל
    החוזה של פדרר אדיר אבל נייקי לא זונחת את הכוכבים שלה
    בחירה מאוד אמיצה של פדרר ביוניקלו
    דיוקביץ שיחק עם לקוסט אני זוכר אותו עם יונקילו
    מה עם אדידס נעלמו קצת מהמפה המרכזית ?

  2. ללברון ורונאלדו יש חוזים לכל החיים מנייק בשווי מיליארד דולר אז 300 מילון זה עדיין סביר למגה סטאר כזה.
   יונקלן צריכה את המגה סטאר הזה שימשוך את היתר ואחרי שנובאק חתך מהם ללאקוסט המגה סטאר היחיד היה פדרר
   RF הביא המון כסף לנייק לא ברמה של אייר ג'ורדון אבל מספיק
   נייק לא החתימו אותו בגלל שאז זה יהפוך סטנדרט ויאלצו לשלם לנדאל ולכל שחקן שבה אחריו חוזה בסדר הגודל הזה.

 2. "עשר שנים אחרי, שניהם, שחקנים הרבה יותר טובים היום."
  כל כך נכון וכל כך מפתיע שניהם לא היו אמורים להיות פה האחד היה אמור להיות בפרישה או רגל וחצי בפרישה
  השני היה אמור לעשות "סאמפרס" לזכות בתואר הביתי (רולאן גרוס) ולפרוש בגיל 31-32 אבל שניהם כל כך תחורתים ושניהם כל כך רוצים להזכר כגדול מכולם ששניהם לא מותרים האחד לשני היריבות בינהם יותר מקסימה אותי מהיריבות בין מסי רונאלדו כי אתה באמת רואה ששניהם מעריכים ואפילו מחבבים האחד את השני.

  1. נדאל לא יכול בכל מקרה להיחשב לטוב ביותר כי כמעט כל זכיות הגראנד סלאם שלו היו ברולאן גארוס.
   פדרר באופן ברור לפניו ואני לוקח גם את סמפראס לפניו גם ללא זכייה ברולאן גארוס ועם מגבלה בריאותית תורשתית (http://bc-running.com/bcrunning/?p=1265) ויכול להיות שכם נובאק צריך להיות לפניו.

   1. לגבי סמפראס יש להוסיף שמגוון החבטות שלו היה נפלא ורק לפדרר ישנה שליטה במגוון חבטות כזה, כפי שכתב כבר עידו מוריה, והעוצמה והדיוק שלו במכלול החבטות היו מופלאים ובקר אמר פעם על סמפראס: "זה לא יאומן! 44 פעמים הוא יכה לעבר הקו ו-44 פעמים זה יהיה בדיוק על הקו!"

    1. קרמר – סמפרס היה ווינר לא נורמלי בראש. היו לו חבטות מדוייקות ביותר. אבל לא היה לו את הצ'ילי ברגליים שיש לנאדאל ואת האינטנסיביות הסופא מטורפת של נאדאל (אפשר להשוות את נאדאל בתחום הזה רק לקובי ומייקל).
     בספר שלי נאדאל שני.

 3. עידו – כמי שיודע קצת צרפתית . אני מבין למה התכוונת , רק שהספלינג של השם של הטניסאי הצרפתי שונה מהפירוש שלך .

 4. באשר לפדרר ונדאל :
  העובדה שנדאל חיסל את הצרפתי במשחק מצויין לא אומרת שזה יימשך כך . אני עדיין נותן יתרון לפדרר בטורניר הזה – בפרט שנדאל בחצי הקשה של ההגרלה , ונראה שנובאק חוזר לעצמו.

  1. נאדאל באופן מסורתי נופל לפני השהוע השני. יש סיבה מאד טובה שאני זורק כללי זהירות ושם אותו פיינליסט. נאדאל בשהוע השני ועוד עם טניס כמו שהוא משחק זה יותר ממה שנובאק ודלפו יכולים לעשות.

 5. בלאגן שלם בגזרת הנשים, אני דווקא אלך על קרבר כאלופה. אבל כמובן שיש סיכוי לגבוה לאיזשהי שחקנית שעדיין לא זכתה מעולם בגראנד סלאם.

  בגברים אני חושב שפדרר יתקשה יחסית מול מונפיס בסיבוב הבא (מאמין שמונפיס יעבור את אנדרסון), יש סיכוי אפילו שמונפיס יצליח להדיח את פדרר. נדאל הקרב הגדול שלו יהיה מול ג'וקוביץ', ובגמר במידה ופדרר יגיע לשם. לדעתי הטורניר יהיה של נדאל\ג'וקוביץ'

     1. אה זאת שחקנית צמרת לדעתך? לא מכיר אותה מספיק טוב, אבל עברה משוכה נחמדה בדמות פלישקובה..

 6. תודה עידו, איך בא לי שנדאל יקח את זה…
  תכלס הוא הוסיף כל כך הרבה למשחק הדשא שלו שבאמת אפשר לראות את זה קורה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט