יוסטון עם הארדן במשחק ענק מנצחת בפורטלנד 115-111 /ראובן בראל

שתי הקבוצות הכי חמות ב NBA נפגשו הערב במודה סנטר ,יוסטון עם המאזן הטוב בליגה , מציגה דומיננטיות ויציבות מתחילת העונה וניצחה 26 מ 28 המשחקים האחרונים שלה. מולה ניצבה פורטלנד שניצחה את 12 המשחקים האחרונים, וצריכה לחזור חודש וחצי אחורה כדי לזכור מתי הפסידה. המשחק הבטיח הרבה וגם קיים.הכל היה הערב במודה סנטר: משחק צמוד ומותח ברמה גבוהה ,קהל שלא הפסיק לדחוף ולעודד את הקבוצה שלו.כוכב אורח שהציג משחק כמעט מושלם, מול הכוכבים המקומיים שלא הצליחו להוציא מעצמם את מיטב היכולת.שחקני משנה שהפציעו והחזיקו את הקבוצה המקומית במשחק.כשהתפזר הערפל יוסטון יצאה עם ניצחון מרשים 115-111 וסיימה את רצף הנצחונות של פורטלנד.
כמעט כמו תמיד לפני אירועים גדולים כשההתרגשות והציפיה בשיאה ,כל מה שיכול להשתבש קרה.משימה של 10 דקות בעבודה תפחה לשעתיים, מעבר דירה הרחיק אותי מהרכבת וחייב נסיעה למגרש ברכב , פקקים ,חיפוש חניה והספקתי להגיע בדיוק כדי לראות את הארדן עולה לחימום עם אוזניות מנומרות.

הארדן והאוזניות המנומרות
הארדן והאוזניות המנומרות

בחדר ההלבשה של הבלייזרס דיברתי עם גאורגיוס פאפאיאניס שחתם השבוע על חוזה לשנתיים עם הבלייזרס למרות שלא שיחק כלל במהלך החוזה של 10 הימים בקבוצה.הבחירה ה 13 בדראפט 2016 לא קיבל הזדמנות בסקרמנטו ויקווה לתרום יותר בפורטלנד.הוא סיפר על המעבר ועל ההבדל בין הליגה באירופה ל NBA .בתחילת הראיון הוא היה רציני מאוד , החברים בחדר ההלבשה עודדו אותו תוך כדי והצליחו להוציא ממנו חיוכים .כששאלתי אותו אם הוא חושב שה NBA זה המקום בשבילו לילארד צעק מאחור שכן והוציא ממנו חיוך נוסף.

בחימום לפני המשחק הארדן התמקד במסירות לחברים , ולילארד במתיחות.

הארדן התמקד במסירות לחברים
ולילארד במתיחות
מי מזהה את שחקני העבר ?

בדקות שנשארו עד למשחק ראיתי את מוריס שיחד עם אטלנטה ומינסוטה קלקלו ליונתן שגב את המאזן , על המשחק בין פורטלנד ליוסטון הוא כתב שהבלייזרס משחקים במהלך רצף הנצחונות בסגנון שמכתיבה יוסטון:שלשות נקודות בצבע ועונשין.הרבע הראשון היה יישום מדוייק של השיטה אצל שתי הקבוצות :
פורטלנד : 5 שלשות , 8 נקודות בצבע ו 8 קליעות עונשין – 31 נקודות
יוסטון : שלשה אחת , 16 נקודות בצבע ו 8 קליעות עונשין – 27 נקודות
אצל הרוקטס הארדן פתח את המשחק בצורה דומיננטית קלע את כל 9 הנקודות הראשונות של יוסטון (בעיקר בחדירות ומהקו) ו 14 נקודות סה"כ.אצל הבלייזרס הכוכבים לא פגעו והשאירו את הבמה לאמינו. 4 שלשות ו 16 נקודות היו לצ'יף ברבע הראשון.
בתחילת הרבע השני כריס פול ,ראיין אנדרסן ולוק הראו שהרבע הראשון היה סטייה סטטיסטית מבחינת זריקות וקליעות לשלוש , 3 רצופות שלהם העלו את הרוקטס ליתרון 5 , פול החטיא זריקה רעה מחצי מרחק – אחת הזריקות היחידות של יוסטון שלא לפי הדוגמא (רק 3 כאלה היו להם במשחק -יישום מדהים של השיטה) ,לעומתו CJ קלע 3 רצופות כאלה על קפלה אחרי חילופים והחזיר את היתרון לפורטלנד.הארדן חזר לשחק המשיך לחדור לקלוע ולסחוט עבירות ושוב החזיר את היתרון לרוקטס.21 נקודות היו לו במחצית במשחק כמעט מושלם , הנקודה היחידה שהעיבה על המשחק שלו היו התלונות אחרי מהלכים בהם לא קיבל שריקות, הנה דוגמא אחת:

הרוקטס המשיכו לקלוע שלשות (7 מ 11 ברבע השני) הבלייזרס ענו בנקודות בצבע של נורקיץ והארקלס .שוויון 55 במחצית.
גם הרבע השליש היה צמוד.הארדן (14 נקודות) ביוסטון. נורקיץ , הארקלס שנמצא בתקופה מצויינת , ואמינו אצל הבלייזרס בלטו ברבע התקפי טוב של שתי הקבוצות.31-32 לבלייזרס בסיומו ו86-87 עם פתיחת הרבע הרביעי.
הרבע האחרון התאפיין בשינויי מומנטום אצל שתי הקבוצות.הרוקטס פתחו טוב יותר .פול גורדון העלו אותם ליתרון 3 הנסיך מקמרון לקח את הצ'יף מניגריה לסל סחט עבירה והעלה את הרוקטס ליתרון 6.פסק זמן של הבלייזרס, נורק חזר והוריד ל 2 , לילארד צמצם למינוס 1 ואז שלשה של טאקר עצרה את המומנטום של הבלייזרס.הארדן הוסיף שלשה אחרי סטפ בק יפהפה עם הבאזר של ה 24.

הארדן ואריזה הוסיפו עוד שלשה כ"א וזה כבר 9 לרוקטס 2 דקות לסיום. גמור ? לא אם זה תלוי בלילארד , 5 נקודות רצופות שלו הורידו ל 4 מקולום הוסיף 2 וזה רק 2 לרוקטס 28.5 לסיום.הגנה טובה של הבלייזרס כפתה זריקה קשה והחטאה של פול.אבל הוא הצליח לקחת את הריבאונד וקבע את תוצאות הסיום עם שתי קליעות מהקו .115-111 לרוקטס אחרי משחק נפלא של 2 הקבוצות.

115-111 לרוקטס בסיום

אחרי המשחק מייק דאנטוני אמר על הארדן , הוא ייחודי , זה השחקן ההתקפי הכי טוב שראיתי.זה הוביל מיד להשוואות לג'ורדן שגם אותו זכה דאנטוני לראות.מה אתם חושבים ? בחדר ההלבשה של הבלייזרס לילארד דיבר על המשחק הלא טוב שלו ועל כך שהוא מאמין בקבוצה בגלל שאחרים ידעו הערב לכסות עליו ועל CJ.כשנשאל האם הוא רוצה לפגוש אותם שוב בעוד חודשיים הוא חייך ואמר שזה עוד רחוק.

בחדר ההלבשה של רוקטס כולם חיכו להארדן ,הספקתי לדבר קצת עם טאקר שאמר שתמיד יש לו פינה חמה לאוהדים מישראל.שאלתי אות על השלשה שלו שעצרה את המומנטום של הבלייזרס ועל האם הניצחון בפורטלנד אחרי 12 נצחונות רצופים (בשאלה הוספתי להם עוד אחד) זו הצהרה מבחינתם.

לפוסט הזה יש 29 תגובות

 1. מדשחק מהנה למרות שצמד הגארדים של הבלייזרס היה במשחק לא טוב.
  בהחלט לא נוצל פה משחק טוב של הצוות המסייע.
  פורטלנד תלויים בצמד הגארדים שלה כי ההתקפה בנוייה סביבם והם לוקחים את מרבית הזריקות. אז ביום שהם לא פוגעים, הם ממשיכים לזרוק והכדור לא עובד למשל למישהו ביום טוב (עדיין "נהנה" מהשאריות".

  למשל אמינו והארקלס עם 16 זריקות ביחד ומתוכם פגעו 12 (שזה מצויין ומפתיע).
  לילארד ומקולום עדיין עם כמות זריקות כפולה, כולל 0-12 משותף ולא אופייני מהשלוש.

 2. תודה ראובן מעולה. איזה כיף לך.
  איך ההתאקלמות בעיר?
  טאקר מלך, יקיר האוהדים בכל קבוצה שהגיע אליה. כמה לב יש לו.
  לגבי הארדן והתלונות לשופטים, איתך ב100%. שונא את זה. לא רק ממנו, מכולם. השחקנים כל הזמן מדברים עם השופטים. זה מפריע להם לעשות את העבודה כמו שצריך ואחרי זה מתלוננים עוד יותר כשהם טועים.
  למרות זה, פורטלנד משחקים בהגנה בשיטת הלעשות עבירה בכל כניסה של שחקן פנימה. אי אפשר לשרוק לכל מהלך מן הסתם וככה עובדים על השופטים לא פחות מהשחקנים המתלוננים או מהטענות על זה ששחקנים מחפשים עבירות. שחקנים ברחבי הליגה באופן קבוע מתוסכלים שלא מקבלים עבירות מולם, כי הם פשוט עושים עבירות בלי סוף, וברור שהשופטים לא יעצרו את המשחק כל שניה.
  בלי קשר פורטלנד השנה קבוצה נהדרת, וסופסוף נראה שגם עמוקה, מה שהיה הבעיה העיקרית שלהם בשנים האחרונות.

  1. אני נהנה מאוד , אנחנו גרים מחוץ לעיר (20 דקות נסיעה בלי פקקים מהמודה סנטר).הילדים כבר זורקים מילה או מכניסים כמה באנגלית למשפטים.
   בתחילת המשחק שרקו על כל נגיעה ,אחר כך הורידו את כמות השריקות.גם כריס פול מרבה למחות לשופטים ,היה נראה שהם מתאפקים ולא נותנים לפול טכני למרות שהגיעה לו לפחות אחת.

 3. איזה עיתוי אדיר לעבור לפורטלנד! גם בשבילך וגם בשבילנו…
  תענוג לראות שתי קבוצות רעבות בטופ של המערב, בטח הרבה יותר מהשובע הזחוח של הלוחמים.
  עכשיו שהבלייזרס יעשו טובה לכולם ויעיפו אותם בחצי גמר כדי לפגוש את יוסטון בגמר המערב.

 4. ככ רציתי לבקר בקרייטר לייק ובכלל באורגון באוקטובר האחרון כשהייתי אצל הדוד סם אבל לא יצא לי.
  לא מחליף את ישראל בחיים 🙂 אבל אם כבר ארהב אז רק אורגון.

  בכללי הבלייזרס נהנים מאד מהעובדה שאין לעיר שום קבוצה באף אחד מענפי הספורט המקצועניים.

 5. אני מצטרף למברכים – סיקור מעולה!
  ואיזה מזל יש לך שהקבוצה על הסוס. עכשיו אתה רק צריך פלייאוף טוב. כמו שדובי אמר, שיעיפו את ג"ס ויתייצבו למפגש מול יוסטון.

 6. תודה על הסיקור הנהדר!

  אם כבר שרצף ניצחונות יישבר, אז ככה. פורולנד נלחמו כשווים מול יוסטון, וזה עוד ביום בו לילארד ומקולום לא מצאו את הקליעה מ-3.

  אני לא יודע איך הסטטיסטיקה של יוסטון נראית השנה ביחס זריקות לחצי מרחק לעומת שאר הזריקות. אני מניח שהגמה של צמצום היחס נמשכת גם השנה (כלומר המשך התבססות על שלשות וליי-אפס).
  אבל העונה, בניגוד לשנה שעברה, יש תחושה שבזכות כריס פול הגנות היריבה פחות נותנות ליוסטון את המבט הפנוי מחצי מרחק, כי פול יודע להעניש משם כשצריך. והאמת שגם הארדן משחיל מדי פעם סטפ-בקס מהמיד-ריינג׳ ולא רק מ-3, כפי שעשה על הפרצוף של ריברס במפגש האחרון מול הקליפרס.

  מקווה עבור פורטלנד שיצליחו לשריין את מקום 3 או 4 ולזכות ביתרון ביתיות בסיבוב הראשון. יש שם קהל שיודע לדחוף טוב את הקבוצה, וזה בטוח יעזור להם מול יריבות פוטנציאליות לא קלות כמו הספרס או מינסוטה.

 7. ראובן, סיקור באמת אדיר. המשחק הזה היה אמור להיות הצהרת כוונות דווקא בשביל פורטלנד אבל אחרי 12 ניצחונות רצופים כנראה שגם הם התעייפו.

 8. תודה רבה ראובן, תפסת חתיכת משחק. אם פורטלנד מצליחה חיצור מתח כשלילארד ומקולום נמצאים ביום בינוני שלהם, אני חושב שיש להם סיכוי לא רע בסדרה נגד הרוקטס

 9. תודה ראובן. פורטלנד נראית אחלה עיר חוץ מהמזג אוויר והעודף היפסטריה. ראיתי אתמול את המשחק ומאוד נהניתי. שתי קבוצות מצויינות. לבלייזרס עם זאת נראה שחסר עוד בורג , משהו נוסף שיקפיץ אותם לרמות הגבוהות באמת. אבל הקהל שלכם משהו – מעורב ותומך הרבה יותר מהמפונקים של הסטייפלס סנטר.

 10. אור – בלוס אנג׳לס ההיפסטרים מרוכזים בכמה אזורים מסויימים מאוד: סילבר לייק, ווסט הוליווד (במיוחד הגאים שבהם), קאלבר סיטי ופה ושם בוואלי. השאר מנסים ״לעשות את זה״ בהוליווד אינדסטרי, לעשות מה יותר בוחטות מבנייה ושיפוצים (הישראלים) והרוב המוחלט הם מקסיקנים, סלבדורים ושאר פליטי מרכז ודרום אמריקה וצאצאיהם (הרבים)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט