המדריך (הלא כל כך) קצר לקראת עונת המוק דראפטים/ יונתן גזלה

המדריך (הלא כל כך) קצר לקראת עונת המוק דראפטים/ יונתן גזלה

לקראת עונת המוק דראפטים הבאה עלינו לטובה החלטתי לכתוב מדריך ישר מהלב, נטול אינטרסים שיעזור לקורא הותיק והחדש כאחד להינות מעונת המוק דראפטים הבאה עלינו לטובה. המוק הראשון יבוא לפני תחילת הטורניר במרץ. השני בסיומו. השלישי לאחר ההגרלה (אולי אחד לאחר הקומביין, נראה), ואחד שנייה לפני הדראפט.

תוצאת תמונה עבור nba draft

לפני שנתחיל הנה מילים שכתבתי על אחד בשם דונובן מיצ'ל באפריל שנה שעברה במוק דראפט השני כשעונת המכללות הסתיימה:

"דונובן מיצ'ל הוא אחד השחקנים הכי כיפיים בדראפט. הוא אתלט מצויין עם 210 פאונדס של שריר שנותן נשמה והגנת ברזל ברמת המכללה וכנראה יצליח להחזיק עמדה טוב ב-NBA. הוא קצת פזיז ובעל מבחר זריקות לא מרשים אבל הוא קלאסי כמיקרוגל שיכנס ל10-15 דקות ויתן נקודות באחד על אחד או במתפרצות. הראפטורס (לשם הוא יועד במוק ההוא י.ג) צריכים גארדים והרבה. ובאמת שבשלב הזה אין לי יכולת לדרג בין מיצ'ל או ג'אוואן אוונס מאוקלהומה סטייט. אם קורי ג'וסף נשאר הייתי הולך על מיצל הדינאמי וההגנתי ואם ג'וסף זז בטרייד אז אוונס יכול להיות חתיכת גניבה בשלב הזה. אבל האחרון, פוינט גארד של 19 נקודות ו-6.8 אסיסטים למשחק אך נמוך לעמדה ב-NBA והראה מבחר זריקות בעייתי בקבוצה רעה. אז כרגע נלך על מיצ'ל"

 

יכולתי גם לבחור כל מיני ניתוחים שבדיעבד נראו צודקים או שאני מאמין שבעתיד יצדיקו את הניתוחים שלי. אבל אני מעוניין דווקא בדוגמה הזו ולא בזו שבאה כמה חודשים לאחר מכן במוק שכבר רציתי את אותו המיצ'ל בבחירה 12 לדטרויט לאחר שנראה נראה סופר מרשים בקומביין ובאימונים האישיים. כשאני קורא או כותב מוקים אני מתבונן בהם דרך סוג של חוקיות. תקראו לזה פילטרים. אלו לא פילטרים שהורסים לי את ההנאה אלא להפך. בדיוק כמו שהפריוויוים של המשחקים לא הורסים לי את ההנאה של המשחקים עצמם. אז על מנת להבין טוב יותר מהם מוק דראפטים קבלו:

 

 1. מוק דראפט הוא לא תחזית. בטח לא הסופית

 

אחד הטענות המגוחכות ששומעים בתקשורת בשנים האחרונות זה על אי דיוקם של הסקרים והסוקרים. מה ששוכחים ללמד את הציבור הוא: מהו סקר ומהו השימוש הנכון בעבורו. סקר אינו נועד לחזות את העתיד. הוא הפך לכזה על ידי חברות סקרים בעבור בצע כסף כי יכולת ניבוי ועתידנות היא שאיפה אנושית עתיקה משכבר הימים שהאדם היה מוכן להקריב המון עבורו. סקר (בתחום מדעי החברה, פוליטיקה) נועד סה"כ לבחון עמדה/אמונה/נורמה/שאלה של ציבור, בנקודת זמן מדויקת, בקירוב הכי גדול שניתן, על ידי מדגם הכי גדול ומייצג של אותו הציבור, וזאת מכיוון שלא ניתן לבצע משאל רחב ומלא בתדירות גבוהה (תקציב, זמן, רצון ושיתוף פעולה וכו'). ישנם גורמים רבים שצריכים לקחת בחשבון שעלולים להטות תוצאות של סקרים, לא כלשכן, את יכולתם של תוצאות אלו להישאר רלוונטיים ולחזות את העתיד.

 

טוב חפרתי…אז מוק דראפט הוא גם סוג של סקר אך משולב בו גם ידע דדוקטיבי. המוקים הגדולים בעולם נסמכים על ידע רב שכולל ניתוחים מקצועיים של הפרוספקטים על ידי סקאוטים מקצועיים עצמאיים, אך גם ניצול קשרים הדוקים בין מומחי הדראפטים לבין ה-GMים והצוותים שלהם, אותם ה'מוקיונרים' סוקרים דחופות את מנהלי הקבוצות על בחירתם התאורטית בנקודות זמן שונות (שבועיות, חודשיות). אז למה קשה לדייק ולמה השוני הגדול בין המוקים לדבר האמתי?

 

א. אנשים לא אומרים את האמת בסקרים כדי לא להעיר את האויב – נשזור את נושא דונובן מיצ'ל רבות במאמר זה. האגדה מספרת שקווין סניידר כשהסתיים האימון האישי לקראת הדראפט של דונובן עם יוטה, לחץ את ידו של מיצ'ל לשלום וחיכה שיצא יחד עם סוכנו אל מחוץ לדלת האולם. לאחר מכן ביקש מכל הנוכחים להישאר במקומם ולא לזוז. הוא הלך למשרדו בנונשלנטיות, יישר עניבתו, הוסיף שכבת ג'ל לידיו ומשך את שיערו החלק והארוך לאחור, הרים משולחנו אקדח 9 מ"מ ויצא חזרה שלוף וטעון מכוון לעבר הצוות הנוכח. "אני יודע שחלקכם אוהבים לנשנש קפה ועוגה עם הפאקינג העיתונאים המקומיים. חלקכם גם במסנג'ר איתם ביחסי ביד רוחצת יד. אני יודע הכל. פאקינג הכל! אז תקשיבו לי טוב חבורת סמרטוטים. אם אתפוס את המילים "דונובן" או "מיצ'ל" יוצאים מפה שלכם לפני הדראפט, ימצאו את הגופות שלכם תלויות מהתחתונים המורמונים הקדושים שלכם. שמעתם אותי?!" טוב ככה אני הבנתי את השמועה… בכל מקרה השמועה על מיצ'ל יצאה מהר מאימון אישי לאימון ויוטה עשתה טרייד למעלה ודיטרויט נראית מצחיקה כיום עם לוק קנארד. הנקודה היא ש-GMים לא מעוניינים לעשות הייפ לפרוספקט שהם רוצים שיפול חכתם אז הם משקרים (או עושים טרייד אם השמועה יוצאת).

תגיד מיצ'ל עוד פעם אחת! נראה אותך

 

ב. אנשים משנים עמדה – כן תאמינו או לא גם ללא מידע חדש לעתים בחינה של אותו החומר בדיוק משנה לך פרספקטיבה (גם בדראפט). דעו את זה מראש ואל תאשימו את המקיונר הסוקר

 

ג. גודל המעמד – הפער בין מעמד הסקר, קריא טלפון רגוע מול סוקר או עיתונאי, אל מול גודל המעמד (בחירת דראפט, קלפי). מישהו שמע על תופעת היד הרועדת בקלפי? יש לי חבר שכל משפחתו הצביעה למפלגה כלשהי כבר כמה דורות וכך גם הוא. הוא האמין שהוא צריך להצביע למועמד אחר בבחירות הקודמות. אך ברגע המעמד לא הצליח שלא לשים את הפתק המשפחתי. אותו כנ"ל GM. יכול להיות שראשו של GM יהיה בטוח שדונצ'יץ' הוא מה שהמועדון צריך אבל כל הסביבה שלו והאוהדים רוצים את אייטון, אז בסקרים או בשיחות עם המוקיונרים יאמר להם דונצ'יץ', אבל בליל הדראפט כאשר הקולגות שלו בחדר הירוק והאוהדים ישובים ביציעי הברקלי סנטר היד תרעד מפחד לבוז וה-GM יפחד להיזכר בראי ההיסטוריה כזה שכולם אמרו לו והוא לא הקשיב.

בוזזז….מי זי פורזינגס תבחרו בטריי ברק או במודאיי

 

ד. השחקנים משתנים לטובה או לרעה. גיל 17-22 הוא הגיל הכי קריטי להתפתחות של שחקן כדורסל. הבן שלי בחופש הגדול לא גבה יותר מדי. מכיוון שהוא כבר בן 11 טיפה דאגתי. כשחזר מחופשת הקיץ וראיתי את בני ובנות כיתתו שצמחו מאוד בקיץ (הבנות בכיתתו פאקינג בגובה שלי מה לעזאזל מאכילים אותן?!) הרגשתי אשמה על כך שלא הקפדתי איתו מספיק על תזונה ושינה בחופש כמו בזמן הלימודים. ואז הוא גבה 7 ס"מ ב-5 חודשים… הנקודה ברורה. ישנם שחקנים שמגיעים לשיאם מוקדם ואז לא משתפרים עוד הרבה (טייריק אוונס). ישנם כאלה שמשתפרים בהדרגה חודש בחודשו כמו קארל טאונס, שהיה נראה שכל חודש בקנטאקי הוסיף עוד בונבוניה קטנה לארסנל משחקו והתחזק ככל שהעונה התקדמה. וישנם שחקנים כמו דונובן מיצ'ל. שחקן תיכונים בדירוג 4 כוכבים בלבד שדורג 46 ב-ESPN אך היה אכזבה קולוסלית בעונה הראשונה שלו. הוא מהר התמקם על ספסל לואיוויל. והפך לשחקן נשמה טוב אך שולי של 7.5 נקודות ב25% מ-3 שלא נראה כשחקן NBA בשנתו הראשונה. קיץ עבר ופתאום הוא חוזר בשנה השנייה כשחקן של 12 נקודות ב-36% מ-3 עם הגנה נהדרת וכבר נראה כמו פרוספקט NBA ובחירת סיבוב השני. ואז פתאום במשחקי הקונפרנץ הוא נראה כמו גו-טו התקפי ולא רק שחקן הגנה מרשים והוא קופץ לשחקן של 15.6 נק' ו-5 אס'. ביוטה הפך בחודש משחקן שולי לסופרסטאר. לפני שנתיים בדיוק לא אתם ולא אף סקווט רשם את השם דונבן מיצ'ל באף מחברת (גם אלו שבתיכון רשמו בגלל אתלטיות מרשימה בטח מחקו). המסקנה? מוק דראפט של אפריל שונה מזה של יוני כי לפעמים זה פשוט לא אותו השחקן.

מיצ'ל – זה סופרסטאר זה?

 

ה. רוב המכללות לא שמות בראש מעייניהן את נושא פיתוח הפרוספקטים. הרבה יותר חשוב להם ואולי בצדק הצלחת הקבוצה. כך ראינו הרבה פרוספקטים משחקים עונות שלמות מחוץ לעמדה שלהם (ג'וש ג'קסון, ג'ייסון טייטום ששיחקו כ-PF) או ללא אפשרות לראות למה הם מסוגלים (דווין בוקר בקנטאקי ששיחק כשחקן קאץ' אנד שוט בלבד). לעתים למרות שהשחקן כן בעמדה הנכונה שלו המאמן נותן עדיפות לוותיקים או לשחקנים פחות מוכשרים וכך הפרוספקט מקבל משניות וההתפתחות שלו נעצרת (ארון גורדן באריזונה, ג'ונת'ן אייזיק בפלורידה סטייט). היכולת לראות מעבר לסטטיסטיקה במכללות ולדלות מידע וידע על השחקן הוא מדע מאוד קשה. הוא דורש גם ידע פיזיולוגי על השחקן (ואיך זה מתורגם לליגה). זה דורש ידע על היכולות שהוא לא מראה (דורש ללכת לצפות בו באימונים ולחזור ולצפות בו בתיכון. משהו שלמדתי ומאוד עוזר לי להעריך כאשר הדגימה במכללה קטנה). זה דורש הסתכלות הוליסטית. לעתים דווקא כאשר מתרחקים מעונת המכללות ומסתכלים על הפרוספקט ממעוף הציפור על שלל ההתפתחות והיכולות שלו, אז חודש חזק בסוף הטורניר פתאום נראה כפחות חשוב (ד'ארון פוקס או זאק קולינס למשל).

 

ו. הצד הבריאותי והנפשי. גם כאן נדרשת פרספקטיבה. לעתים רחוק מהעין רחוק מהלב. שחקנים פצועים מתדרדרים בדירוג כמו או ג'י אננובי. אילו דראפט 2017 היה נערך חודש לאחר מכן מה היה קורה עם פולץ? השנה הדמות הבולטת בקטגוריה זו היא מייקל פורטר. בעיניי פרוספקט טוב מג'ייסון טייטום על הנייר ולמרות שלא שיחק יותר מדקה השנה הוא נשאר בטופ 5 ברוב המוקים וזה אומר הרבה. אם אכן יחזור לסוף העונה במיזורי זה יכול להיות סוג סיכון. אם יחזור חלוד זה ידרדר אותו מיד כמו הארי ג'יילס שנה שעברה. אם יחזור להיראות כמו שנה שעברה לא אתפלא אם יחזור להילחם על מקום ראשון.

 

2. עונת המוק דראפט – כי התהליך יותר כיף מהוודאות. Trust the process הוא סלוגן של השהייה. גאונות לשמה. כך לקחו בסיס אוהדים (ה-76) שהיה ידוע בקשיחותו ובמסורות שלו ולימדו אותו להשהות את השביעות רצון הרגעית שלו על מנת לקצור פירות מתוקים יותר בעתיד. אני דוגל בEnjoy the Process אם ה-NBA זה תוכנית הריאלתי הכי טובה ביקום אז לפעמים האודישינים יותר מעניינים מהגמר הגדול. אמשיך בתהליך השזירה ואדחוף כאן שוב את הג'ז ואוהדיהם.

הג'ז לא יזכו באליפות. הם היו קרובים בסוף שנות ה-90, אבל בסוף גם אם יש לך את כל החלקים, עדיין יש כל כך הרבה דברים שצריכים ליפול נכון על מנת שתוכל לזכות. וכמו שכל מורמוני יאמר לך, אתה אמנם צריך לפעול נכון, אבל הברכה שלך בסוף היא רצון האל (לאל אגב קוראים מייקל). הג'ז יודעים ליהנות מכל קבוצה שהבעלים יעמיד עבורם כל עוד התהליך יהיה כיפי. הם אוהבים שיתוף, הקרבה, לחימה ובכלל דוחפים ואוהבים את קבוצתם ללא תנאי. וזה לא שמורמונים לא אוהבים לנצח. אם אתם אי פעם מזדמנים לארה"ב ופוגשים צמד מורמונים בשנת mission עם חולצות לבנות מכופתרות ועניבות שיזמינו אתכם למשחק כדורסל 2 על 2 תענו להזמנתם בכיף אבל אל תשימו כסף על המשחק. לא תראו מזה דולר. המורמונים למי שלא יודע, חולים על כדורסל וכמעט כל כנסייה מרומנית בונה או אולם צמוד, או מגרש פתוח, בו כל הילדים והמבוגרים משחקים מינקות בין הדרשות בכנסיה ובכלל. קיצר, הם יקרעו אתכם. אהה..הקשר לדראפט..כן.

 

אז קבוצתכם האהובה הולכת להוסיף שחקן או שניים לשורותיה. אני מבין את הרצון ללמוד 2-3 שמות עיקריים ובטוחים ולדעת שזה זה. אבל ככל הנראה זה לא רק תלוי בהם אלא במה יעשו קבוצות אחרות (חוץ מהבחירה הראשונה). בנוסף יש את שאר הסיבות. מצד שני רבים מהפרוספקטים שתלמדו עליהם במוקים ולא ישחקו בקבוצתכם יקשטו את שמי הליגה. חלקם בקבוצות שאתם מסמפטים וחלקם באלו שאתם שונאים. הכיף בעיני הוא לא רק להכיר שמות ולראות היילייטס ולנסות לנחש מי תבחר היכן. בעיני הכיף הגדול זה הגילוי האישי והסיפורים אבל גם הזיהוי של הטרנדים החדשים שיצבעו את הליגה. מה אני רואה למשל:

 

א. המוות של הסמול בול. לא לגמרי. אבל לפחות כמו שגולדן סטייט הגדירו אותו בגמר 2015 עם דריימונד בסנטר. הוא מת מכיוון שהוא מעולם לא היה קיים (הוא התאים לדקות מסוימות, במצ' אפ ספציפי, עם שחקנים ספציפיים). אפילו השנה, החמישייה הכי טובה של ג"ס, היא זו עם פצ'וליה בסנטר ולא עם גרין ודוראנט. הגבוהים חזרו לליגה והם השאירו שחקנים כמו דיאנדרה ג'ורדן מאחור. הדראפט הזה הולך לחזק את המגמה. גבוהים ארוכים וורסטילים שזורקים מבחוץ אם צריך, או שלפחות הזריקה לא שבורה. הם צמחו לתוך אסכולת ההגנה של החילופים האוטומטיים כך שהם יודעים להחזיק גארד או ווינג בצ'ק לאחר חילוף. וונדל קרטר, ג'ארן ג'קסון, באגלי, אייטון, ובמבה בדראפט הזה, בם אדביו, יאניס, סימונס, טוואנס, אמביד וקפלה, שכבר בליגה, זה כבר קאדר שלא מאפשרת לדריימונד או כל ווינג או פורוואד קצר סטייל לאב או בלייק לשחק כסנטרים מעבר לדקות בודדות במקרים נדירים.

 

ב. גארדים כמו כריס פול ואייזיה נעלמים. 180ס"מ עם עקבים. משחקים עמדה אחת בעיקר ויכולים להחליף בשמירה רק אם חייבים. כריס פול פיקח ברמה מטורפת קשוח ברמה היסטורית ומתחרה פסיכופתי ולכן הוא מקרה ייחודי. לכן כיום החד קרן האמתי הוא כריס פול ולא יאניס ופורזינגס. הגארדים החדשים גובהם בין 1.88-2.01 אבל לכולם מוטת ידיים ארוכות המאפשרות חילוף אוטומטי עד עמדה 3. תסתכלו על כריס דאן. תסכלו על (פעם אחרונה נשבע) דונבן מיצ'ל. לונזו בול, מרקל פולטס, דיארון פוקס וכו'. הניקס הימרו כעת על עמנואל מודייה יחד עם פרנקי בצמד כזה במקום ג'ק הישן. המגמה הזאת נמשכת כך שאל תתפלאו אם טריי יאנג יפול מעט כאשר GMים יעשו מעט במכנסים כאשר יחששו שאולי הוא לא סטף קארי אלא ג'ימר פרדט (לא זה ולא זה…) ויחזקו את הטרנד עם גארדים כקולין סקסטון או שי גלגיס-אלכסנדר מקנטקי הארוכים והאתלטים.

שי אלכסנדר הקנדי של הווילדקאטס – מי צריך גובה כשיש ידיים

 

ג. הטווח – סטף, אריק גורדון, דיים לילארד וכו' הראו לנו שקווי המתאר של המגרש הם בעיקר בראש. הזריקה הכי טובה היא זו שפנויה. וכך אם מטר או שניים מאחורי הקשת יש אויר? Let it fly טריי יאנג מוביל את המגמה הזאת אך הוא לא לבד. כל פרוספקט כיום יודע (או כל זר ליטאי ממשפחת בול) שטווח NBA הוא דבר שסקאווטים בודקים כך ש-40% מהשלוש כאשר רגליך כמעט ודורכת על קשת המכללות תוביל את הסקאוט לנתח כל זיז במכניקה של הזריקה שלך כדי לנסות לנחש איך זו תעבוד במקצוענים. אך 40% משלוש כאשר אתה יורה אותם 2 מטר מאחורי קו המכללה מבלי למצמץ? מרחק=מרחק סל=סל מ.ש.ל! קיבלת טווח NBA כשר למהדרין . המגמה הזאת עוזרת גם לאסתטיקה של משחק המכללות. מכיוון שראשית טווח לא קבוע וצפוי זה יפה יותר לעין ושנית שחקני הפנים שהחוקי המכללות נוחים להם יותר מאשר ב-NBA כאשר הגארדים פועלים רחוק מהסל מתאפשר להם יותר מרחב לעבוד. אני מקווה שיבוא יום ונראה הזזה של הקשת המכללות לקו של פיב"א.

 

3.  עונה גרועה – מעטפה קפואה – הנהלה אטומה. לסיום לאחר שהעליתי לחלקכם את מצב הרוח לקראת עונת המוקים, חשוב לי להוריד אותו חזרה למעטה. אתם יודעים. בשם האיזון וכאלה. כי מאמר טוב הוא מאמר מעצבן (או אחד שגורם לך לחשוב… נראה לי שנרדמתי בחלק הזה של ההרצאה). אז ישנם 8-9 קבוצות צמודות בצמרת ההפוכה של ה-NBA על כדורי הפינג פונג של הדראפט. ככל שהמקום נמוך יותר כך יגברו סיכויי קבוצתך לזכות בכוכב עליו חלמת. סדר הדירוג במוקים השונים לא ישתנה עקב העדפות קבוצה עד לאחר ההגרלות מכיוון שכל יום יכולים להיות שינויים במיקום. קבוצתך האהובה ניצחה שניים רצוף? עברת מלוקה דונצ'יץ' למוחמד במבה. וכך כל מוק יתן בזיק מתוק של תקוות שווא מתוקה לך ולחבריך. אבל אז יום ההגרלה יגיע. ה-GM שלך יגיע מחויך ומחוייט יחד עם כוכב עבר או אישיות שתבוא לעשות כבוד. הבעלים שלך, הושיב חצי קבוצה בחוץ בסוף העונה, עקב פציעות בשרירי הישבן ושיחק עם נבחרת המכולת השכונתית על חוזי 10 ימים, על מנת להבטיח את מרב כדורי הפינג פונג. אבל מצד ימין יושב נציג קבוצה מתחרה ומחייך חיוך רחב. הוא אדם ענק ורחב כתפיים עם מעיל עור שיער מקריח וזקן מלכותי. שמו לברון ג'יימס והוא בא לייצג את הקאבס בבחירה של הנטס. אתה מזיע מול המסך בצורה לא רציונלית ואומר חצי מבודח חצי מפוחד 'נו (הכנס שם שלי) אתה לא מאמין בקונספירציות מטופשות, נכון?'. ברוקלין הרי ניצחה 27 פעם והגיעה למקום השמיני מלמעטה. אבל לא קוראים בשמה לבחירה השמינית ולא לשלישית ולא לשנייה. ואז.. "וזאת אומרת שהבחירה הראשונה הולכת ל…. ברוקלין נטס שהולכת ל..קליבלנד קאבלירס! ". טוב לא נורא גם דוראנט נבחר שני בדראפט, אתה מתנחם. יום הדראפט מגיע וכצפוי קליבלנד לוקחת את השחקן שאתה הכי רצית. הקומישינר יוצא לקול תרועת הצלצול המבשר "עם הבחירה השנייה הקבוצה שלך בוחרת ב…" ואתה נחנק מהפופקורן למשמע השם היוצא מפיו הקפוץ והחייזרי של אדם סילבר. כי הוא אולי הפרוספקט החמישי הכי טוב. כי אולי יש לכם כבר 3 שחקנים על העמדה הזאת. כי אולי יש לכם צוות רפואי בעייתי וזה שחקן עם היסטוריה רפואית בעייתית. עונה גרועה זו עבודה קלה. אלת מזל (או קונספירציה…חחח) זה לא בשליטתך. הנהלה שמסוגלת לבנות קבוצה? אולי זו הייתה צריכה להיות הבחירה הראשונה…

עונת מוק דראפט מהנה

John

כותב כשזה בוער בעצמותיי או כשעונת הדראפט בעיצומה

לפוסט הזה יש 131 תגובות

  1. אחלה מאמר יונתן. צודק מכל הכיוונים ובעיקר בקשר לסמול בול. מזמן אני טוען שסמול בול משוחק כשאין לך גבוהים מעולים ממש.
   טיב המוק דראפט של שנה מסויימת ניבחן אחרי שנתיים בליגה לפחות

 1. טור מעולה! הכי מקצועי שיש בתחום, ביי פאר. אין ספק ששווה לחזור אליו בהמשך.
  אשמח אם תוסיף הצעה או שתיים עבור הניקס. אנחנו מחפשים שחקן אירופי אלמוני עם פוטנציאל לא ברור.

  1. אני אחזור ואומר מי שלא יקח את טריי יאנג טופ 3 הולך להפסיד. שלא יחרטטו אחכ שהוא קטן, לא פיזי, לא שומר וכל החרטוטים שיש על כל שחקן שלא 1.98.

   אני רוצה לראות את הגיבורים שיקחו את הבלופים הרגילים הנגרים הגדולים.

   טריי יאנג או בגלי? בלי שראיתי את בגלי למעט סרטונים רק טריי יאנג!!!

   אם לא הבנת זה היה מיועד לג'יימס דולן

   1. יאנג הולך להיות באסט חבל על הזמן. אני רק מקווה שזה לא יהיה בניקס.
    אבל אני מה אכפת לי… יש לי כבר ארבעה רכזים. אם אני מפרק אותם לחתיכות ומערבב אין מצב שלא יוצא מהם אחד נורמלי.

   2. טריי יאנג לקבוצה שלא יודעת מה לבנות סביבו זה אסון. יגיע לאורלנדו ויתחרה עם פורנייה מי משחרר יותר שלשות על שמירה… או לניקס כאשר יתחרה עם עוד 3 רכזים צעירים שישימו לו רגליים. הוא חייב התקפת מושין כמו בג"ס או ביוטה בו הוא מקבל את הכדור לאחר תנועה כשמחכים לו חוסמים. ב-NBA יתקשה בשנים הראשונות ליצור ספייס יש מעיין בכדרור כמו שעושה בסונרס מול מגנים פחות טובים. הוא יהיה חייב איזה חוסם חזק כמו סטיבן אדמס או בוגוט שהיה אז כדי שיוכלו ליצור לו יציאה נקייה מחסימות. אני באמת מאמין שהוא שחקן שהוא 100% תלוי סיטואציה. את מה שיש לדונצ'יץ או לאייטון כולן צריכות במידה זו או אחרת. אני עדיין ממתין לפורטר לראות איך התאושש מהפציעה שלו. הוא שחקן שסופר מרתק אותי.

    1. גם אותי פורטר מרתק.
     גם אח שלו מאד מפתיע לטובה במיזרי ומטפס במוקים.
     חוץ מהשלושה שציינת שני השחקנים שמרתקים אותי זה מיקייל בריגס וגרין גקסון לדעתי גם שניהם יכולים לתרום לכל קבוצה כבר עכשיו.

     1. בסרטונים הוא נראה הכי טוב אבל צריך לראות משחקים שלו ומול שחקנים נורמלים ולא ילדים נגרים אבל גודל וגאמפ ואתלטיות זה די מבטיח.

     1. אני דווקא מסכים… אבל מסייג שזה מאוד תלוי איזה קבוצה תבחר את שניהם. אני מאמין שאם מינסוטה הייתה בוחרת את מרקנן הוא היה הופך לבייליצה 2.0 השנה אצל טיבס עם 7 דקות משחק…

      תראה מה קרה למונק בשארלוט. אתה מתאר מצב שטריי בניקס והוא מתחיל חלש וכל הקהל שורק בוז ומודאיי ופנקי נותנים תפוקה?

     2. יאללה אני אתערב איתך אבל בתנאי שלשנינו אסור לכתוב באתר החל מרגע שסיכמנו על ההתערבות ועד הרגע בו נדע מה התוצאה שלה. יש?

     3. נמצא על מה להתערב אבל נראה קודם לאיפה הם נופלים. ויש עוד טורניר מכללות לפנינו אז רגע. שימו תזכורת ליום אחרי הדראפט.

  1. זה לא הימור טהור. זה הימור המבוסס על ה-מ-ו-ן דטה. כמויות עצומות של דטה. אבל עד ששחקן לא מגיע לליגה הזאת, הכל בגדר "תקווה הגיונית"

  1. הדראפט של השנה מעולה בטופ 10 וכנראה לא עמוק אחר כך יותר מידי.
   הלוואי שדונציץ ינחת בקינגס. שחקן חד פעמי.

   1. 2018 –
    פוקס, סטויקוב..אני מתכוון בוגדנוביץ', דונצ'יץ, ג'יילס וקולי סטיין? קונה?

    ספסל: מייסון, הילד, סקאל, זק, היווני הצעיר שנראה זקן, האטרייה וטמפל

    אני עולה ישר על העגלה הזאת!

     1. אל תיהיה בטוח בכלל. כל הצעירים שנשארו בסגל נראים שייכים לגמרא לליגה. ועוד שתי בחירות בדראפט הקרוב אחלה עגלה ואפילו שחקנים שכייף לראות.

   2. הסטטיסטיקה אומרת שיש הרבה בלופים בטופ 10 וזה לא יהיה שונה הפעם. גם בטופ 5 יהיו בלופים. גם בדראפט הזה יש שחקנים שיהיו אוברייטד ואנדרייטד כמו תמיד.
    אני אשים נפשי בכפי ואעלה הימורים למי תהיה הקריירה הכי טובה שם אחרי שהדראפט ושאראה לאיזה קבוצה נפל כל אחד.

 2. מעולה ! אחד הדראפטים הטובים בשנים האחרונות, דראפט שאף אחד לא באמת יודע להגיד מי יבחר ראשון ודראפט שיהיו בו לדעתי לא מעט גניבות.

   1. את לאבין אני קובר עוד מעונת הרוקי שלו. אף אחד לא שם לב שאף קבוצת צמרת לא רודפת אחריו או מציעה עליו טרייד? שחקן צעיר עם אתלטיות חד פעמית וטווח קליעה בלתי מוגבל? הבולס קבוצה מפסידה איתו גם כשהמספרים שלו טובים. הוא קלוריות ריקות, שומר גרוע ואחד מהשחקנים אם הIQ הכדורסלני הנמוכים לשחקן חמישייה בליגה. יוסג' גבוה יעילות בינונית…

    בדאן אני מאוד מאמין!!! אבל ב2018 אני מאמין בלפחות 2 מובילי כדור ומקבלי החלטות בכירים בפיק אנד רול. אני חושב שלבולס יש כרגע בעיקר אחד: דאן. כשהוא שיחק בעיקר עם מירוטיץ' הם נראו טוב. כשהוא נפצע ומירוטיץ' ולאבין שיחקו הם נראו זוועה עם גראנט. אני מאמין שדאן ודונצ'יץ' יכולים להיות מחזיקי הכדור כאשר שניהם יכולים להיות משני צידי הפיק אנד רול (יחד עם מרקונן גם) ולאבין יכול להישאר חתיך ולקלוע בקאץ' אנד שוט או לתקוף את הסגירה אם זו מגיעה מהר ובארגסיביות

    1. אין לי וויכוח עם אף אחת מהנקודות שאתה מעלה,
     אבל אני רק רוצה להזכיר –
     לשחקנים שמגיעים ממינסוטה, מגיע לקבל תוספת של 100 ימי חסד…

     1. הספק העיקרי עם דונצ'יץ' זו ההגנה שלו. שילוב שלו יחד עם דאן זה שילוב שתיאורתית יכול לעבוד אבל במציאות יהיה לא פחות גרוע מהשילוב שלו ושל וויגינס במינסוטה.
      אני גם מאוהב באפשרות שדונצ'יץ' יגיע לסקרמנטו. נראה לי ההתאמה הכי מוצלחת מבין כל קבוצות הליגה

 3. אני חושב שאחד הדברים האנדרייטד כיום זה עד כמה שיפרו את תהליך אימוני הסקילס המקצועיים. יש היום אימונים אישיים כל כך מתקדמים (ויקרים) שיכולים לקדם שחקן ברמה שכמעט אף מכללה לא מסוגלת. עונת המכללות מסתיימת לרובם בין פברואר למרץ (חלק קטן גם באפריל). הם נכנסים למשטר שמסתיים רק ביולי בו הם עובדים בצורה אינטנסיבת על כל פיפס וחולשה אפשרית במשחקם. כאשר הפער בין שחקנים הוא לא גדול בחצי שנה שחקן יכול לעבור ברמה את חבריו ולהגיע לתחילת עונת הרוקי שלו רמה מעל מה שראינו אותו במכללה שלו (גם פיזית וגם מבחינת יכולת). קייל קוזמה היה קלע שלשות בינוני ביוטה וטיפס בדראפט מסיבוב שני לראשון רק בזכות האימונים האישיים והאימון שביצע עבור הלייקרס.

  1. נכון. אבל מה שעצוב שהתחזיות שלנו האוהדים הממוצעים מדוייקים כמו הבחירות של המנגרים ולעיתים אף יותר וזה עצוב כי הם אלו שרואים את השחקנים באימונים, עושים עליהם תחקירים, בדיקות אופי וכל מיני ואנחנו מה? רק יוטיוב ואיזה 10 משחקים בשנה רואים אותם ופועים בסיכויים של המנגרים, מה זה אומר עליהם?

 4. מעולה ג'ון.מכיוון שאני מתעצל לעקוב בעצמי אז ההסתמכות הכמעט יחידה שלי היא בעיקר אתה וזיו.ובדרך כלל אני מבסוט מהתוצאות שלכם 🙂

  1. תודה. האמת היא שדונובן מיצל עבר לי לגמרא מתחת לרדאר:). הדראפט הזה הקינגס צריכים סמול ועמדות פנים. מבחינתי זה דונציץ, אייטון, פורטר, גארן גקסון ומיקייל בריגס. אחר כך באגלי ומיילס בריגס ודניאל גיפורד. יאנג לא מתאים לסיטואציה בקינגס ואת מו במבה אני לא אוהב.

   1. מוחמד במבה זה שם של פלופ מהדהד. לא ראיתי אותו, לא יודע מי זה אבל זה שם של פלופ. בטח יהיה בחירה 2..

    אגב זיו מה אתה אומר על איטון? מהסרטונים הוא נראה מפלצת בלי תנועות נגריות סטייל האדמירל? יש משהו? או סתם עוד גודזילה נגרית?

     1. אני לא בקיא כמו ג'ון,
      אבל איטון, הוא מציג יכולת דומה מאוד למה שאמביד הציג, רק קצת יותר טוב.
      לי הוא מזכיר להפליא את דייויד רובינסון. הג'אמפ שוט שלו ושל האדמירל, 2 טיפות מים. גם העובדה שהוא נע כל כך בקלילות למרות הגובה שלו, מזכירה מאוד את האדמירל.
      היתרון של אמביד זו ההגנה המצוינת. לאיטון יש עוד מה ללמוד בתחום.

      אחרי שראיתי אותו משחק, המחשבה הראשונה שעברה לי בראש –
      "איזה כיף. האדמירל VS החלום 2.0"

     2. כן התנועות שלו ממש מזכירות את האדמירל, הוא גם לא נראה מסורבל כזה כמו הרבה גבוהים. נראה שיש פה פוטנציאל. הוא יבחר אבל 1? כי כרגע הוא מדורג 1 בכל המוקים

     3. לפי מה שראיתי מאייטון (מעט מאוד) ההגנה שלו לא קרובה לזו של אמביד. שחקן מאוד מפולש בהתקפה ובאמת משהו מיוחד אבל לא כזה דומיננטי בשני צידי המגרש כמו אמביד.

     4. דומה ושונה מהאדמירל. האדמירל היה מגן אילעי ברוב שנותיו (הסדרה עם אולג'ואן הרסה לו את המוניטין). אייטון רחוק ברמת האינסטינקטים אבל קרוב ברמת האכפתיות והרצון. חשוב לציין שסנטרים לרוב לא מגיעים לליגה דומיננטים בגיל 19 (קארל טאונס רק מחופש לסנטר). לרוב הם זקוקים לכמה שנים להתבשל בין אם זה במכללות (אולג'ואן שאק יואינג רובינסון מורניג דאנקן וכו') ובין עם זה בליגה או במסגרת הקבוצה (ג'רמיין אוניל, אמביד ואפילו דיאנדרה ג'ורדן). ראיתי כמה משחקים שלמים שלו ולא מעט היילייטס. אני מאוד מתרשם מהפוטנציאל הגופני שלו ומהקורדינציה שלו. אני אוהב את המכניקה שלו אבל נצטרך להיעזר בסבלנות לפני שנראה עם יש לו טווח שלוש של nba.

      כנראה יתחיל את שנותיו הראשונות כשחקן פיק אנד פופ ומסיים חזק עם כמה מובים פשוטים. אם הזמן יהפוך להרבה יותר מזה. באיזה קצב יתפתח? קראת מה שכתבתי אז תכלס אף אחד לא יודע. נראה כמה קשה יסכים לעבוד כמה קבוצתו תשקיע בפיתוח שלו וכמה מקום בקבוצה יתנו לו לצמוח (דקות משחק, מגעים וכו').

      אם יתן 15 ו8 בעונה הראשונה אני רואה את זה כהצלחה כבירה. אבל גם פחות מזה לא היה מדאיג אותי. התקרה שלו מטורפת

     5. אני התחלתי להאמין באייטון לאחרונה, בעיקר כי שיפר את ההגנה משמעותית.
      באגלי מאד מזכיר לי את גליל אוקפור קצת יותר אתלטי ויותר זורם במשחק אבל חסר הגנה.
      אני מאד מחבב את גארן גקסון לדעתי הוא סופר רול פלייר.
      הגנה מעולה אתלטיות ושלשות והוא שחקן התקפה לא רע כשהוא אופציה שלישית בהתקפה של מישיגן סטייט וממעט לעשות טעויות.
      ומיקייל בריגס הוא גרסת הכנף של גארן גקסון הגנה מעולה אתלטיות ושלשות.

     6. זיו – באגלי מדאיג אותי הרבה זמן. לא הבנתי למה יצא מהתיכון מוקדם. מה שכן כדאי לקחת בחשבון זה שהוא יחסית צעיר מהאחרים. כך שאם מתייחסים אליו כתיכוניסט אז הוא מאוד מרשים. קצת כמו דווין בוקר שהיה בעונת הרוקי בגיל של שחקן מכללה.

      עדיין לא הייתי פוסל אותו. הוא פשוט raw בצורה מפחידה. ואדון ששבסקי לא בדיוק מפתח שחקנים אידאלי כמו ביל סלף או שון מילר (או טום איזו אם מותר לתת מחמאות למישגן סטייט בימים אלו). הגוף והאתלטיות שלו לבד לא יספיק לשום דבר יוצא דופן בnba. רמת המוכנות שלו לוקה בחסר ואני קצת פחות סומך כרגע על המכניקה שלו.

     7. https://nypost.com/2018/02/01/tom-izzo-digs-in-deeper-over-sexual-assault-questions/amp/

      כל התוכנית של מישגן סטייט הייתה פאקינג סדום ואמורה. מדר' נאסר המהולל ועד ההסתרה השיטתית של כל האשמה. לא יודע כמה איזו אישית מעורב אישית או לא אבל כאיש שתמיד היללו שאדם שבונה מנהיגים אין ספק שהוא ספג מכה. דריימונג גם מסרב לדבר למרות שחלק מזה היה גם בתקופתו (לא היה מעורב אבל)

     8. ומה נגמר עם לואויל של טרי רוזיר ומנצרל הראל?
      ספורט המכללות נגוע בעניין הזה ופטינו איכשהו יצא בשן ועין.
      עד שלא מתפוצץ משהו כמו לארי נאסר כולם מעלימים עניים.
      כמובן שאני לא אוהב את זה.

 5. דרך אגב גון לגבי מליק מונק, זה לגמרא הסיטואציה בשארלוט.
  שחקן משחקו צקיך זמן משחק ובטחון.
  אני מאד מאמין בו לא יכול להיות שאתלט כל כך טוב אם שיחרור מהיר וטווח לא יהיה שחקן מעל הממוצע בליגה.
  זה רק של זמן עד שיקלע לסיטואציה מתאימה ויפרוץ.

  1. מסכים. גם כתבתי באחד התגובות. באותה המידה עם מרקנן היה נופל למיני הוא היה משחק 7 דקות למשחק וטיבס היה בוכה על ההגנה שלו

  2. מליק הוא שחקן שבינתיים נפל בין הכסאות. אני מת עליו. אבל האידיוט נסע 70 מייל לשעה בשטח עירוני בשרלוט של 35 מייל לשעה.

 6. מעולה ג'ון. רואה מעט מאוד משחקי מכללות אז סומך על העיניים שלכם.
  מהמעט שראיתי, יאנג ממש לא באסט. הוא על אמת ויצליח להתמודד גם פיזית. הכדרור שלו מצוין ורק ישתפר, השחרור שלו מהיר, ראיית משחק מצויינת ויש לו יכולת ליצור הפרדה שזה חשוב מאוד לקלע. לגבי הגנה, בעייתי ובגלל זה לצמד אותו לפורנייה באורלנדו זה מתכון לצרות, עד כמה שיהיה מהנה לצפייה. צריך גארד חזק הגנתית לידו. דווקא כאן לניקס יהיה מעולה איתו לצד נקטרינה. דובי יו גו גירל. תתחיל לספור- און דוס טריי.

  1. אני כן חושב שיאנג לא יצליח. חסר אתלטיות לחלוטין. גם סטפן קרי לא אתלט גדול, אבל לעומת יאנג הוא אלוף העולם בקרב 10

   1. אני חושב שבשלב הזה השאלה היא לא מה צריך בשביל לגרום ללברון להישאר אלא מה צריך בשביל לגרום לו לעזוב. הברנד של לברון לא צריך את LA. האיש מייצר כותרת בכל אפצ'י. הוא גם מבין שעוד אליפות אחת עם חבורת שכירי חרב לא תתן לו בוסט בויכוח הGOAT. אם יוסטון נותנת פוסט סיזן חזק וג'יימס מצטרף הוא נראה כמו עוד דוראנט. לא שזה רע. אבל הוא לא אמור להיות באותה רמת לגסי. רק הליכה לקבוצה נחותה ממה שיש לו בקאבס ולקיחת אליפות תתן לו קריד כלשהו וקשה לי להאמין שזה מעניין אותו. נראה שיותר מעניין אותו כרגע להישאר במשחק הכי הרבה שהוא יכול. בנוסף לכל דבר יש סוף והפציעה הראשונה הקשה תקרה…

    1. זוהי תגובה גם לגיא וגם לג'ון: לדעתי ללברון לא כל כך חשוב היכן ישחק, לכן מזג האוויר והבית ב-32 מיליון שקנה בלייקרס הם מגנטים די חזקים. לדעתי לברון יודע שהוא לא ישיג את מייקל במספר אליפויות, אז מטרתו היחידה שנשארה לו זה מה שכתבתי במעורב שלשום: לפרוש כשהוא עדיין שחקן משמעותי, ולנסות למשוך זאת עד גיל 40, ולהיות הסבא הראשון ב-NBA שהוא עדיין כוכב של 20 מיליון כשהוא פורש.

 7. נהדר ומעמיק יונתן, תודה. מסכים מאוד עם כל הנקודות, במיוחד הכיף שבלעקוב אחרי הצעירים ולראות מה יצא מהם בסופו של דבר.

  מחכה בכליון עיניים למוקים שלך.

  רק תיקון קטן לגבי שיי ג'ילג'יוס-אלכסנדר (ככה מבטאים את השם – עם צירה/סגול מתחת לשין ו-ג'): הוא באמת ארוך מאוד (0'7 וינגספאן), אבל למעשה אתלט בינוני למדי, עם מהירות וניתור מתחת לממוצע ב-נבא. אם היתה לו אתלטיות ברמת נבא ממוצעת אפילו, הוא היה בחירת טופ-10 בטוחה.

  1. תודה רבה. הוא אתלט מספיק טוב לליגה. הוא לא נופל מפרנק נליקינה בעיני. ראיתי כמה סרטונים של שניהם בסמיכות. הם מאוד דומים במהירות ובאורך. בליגה יוכל לשחק כשוטינג גארד גם. בינתיים הוא לא כזה רחוק מהטופ 10. ראיתו אותו ב13 וב15 וגם ב19 כמו בespn. להזכיר שגם מיצ'ל היה באיזורי ה20 בתקופה הזו. GMים מאוד אוהבים אורך ומאוד אוהבים מכניקה. תמיד יש להם את ההרגשה שאת השאר אפשר לשפר. קווין נוקס הוא כישרון הרבה יותר ברור מקנטקי כרגע על זה אין ויכוח

   1. וערן אגב בדקתי את שמו של שיי שוב כי ראיתי משחקים של קנטקי השנה וזכרתי בודאות ששמו לא מבוטא ג'ילג'יוס ושמו מבוטא גילג'יס אלכסנדר. באופן כללי מאוד נדיר שסיומת eous מבטאים 'ייוס' כמו המילה gorgeous שמבוטאת gorgis. סתם אנאלי מצידי חחח… אל תתייחס

  2. גון מדהים כרגיל ציינת בתגובות ,מה ששכחת לציין בכתיבה המדהימה היא את הסיטואציה שהשחקן נופל עליה בקבוצה ועד כמה צוות הפיתוח שלה טוב, לא כולם לברון דוראנט קובי , דיוויס (על לברון יש סייג קטן כי הוא פורח כשמקיפים אותו קלעים,אבל עדיין היה כוכב על בכל סיטואציה), חלק עיקרי מהשחקנים יש לו פוטנציאל של אולסטאר ומעלה אבל הם חייבים סיטוצאיה נכונה, וצוות פיתוח שחקנים נכון הוא קריטי להצלחה שלהם . מסכן השחקן שנופל על תיבודו או בדיסניוורלד באורלנדו, אני רואה שחקנים עם תקרה כל כך גבוהה שפשוט נרקבים שם.

   לגבי טריי יאנג בדיוק כמו שציינת קרי הוא לא וזה לא קרוב אפילו,הוא חייב סיטואציה שמעט קבוצות בליגה יכולות לתת לו.

   לגבי אייטון,הוא חייב להיות בחירה ראשונה כמעט בכל קבוצה עליתי מזמן על העגלה שלו,התקרה שלו בלתי יאמנת הדבר המפחיד היחיד אצלו זה השיפור בהתקפה שממש לא עקבי, את אמביד זכינו לראות מוסיף סקילים ככל שהעונה התקדמה ומשחקן שגילה את הכדורסל בגיל 16 ראינו פוטנציאל חד פעמי והיסטורי שללא הפציעה היה נלקח בכל דראפט.

   מעניין אותי מה אתה חושב על טאונס? אני ממש לא אוהב את העבודה שתיבודו עושה איתו הילד הזה הגיע עם ארסנל בלתי נגמר של מהלכים וחיית עבודה אבל תיבודו משתמש בו ממש לא נכון וIQ ההגנתי שלו נוראי , הוא חייב לשחק כPF.

   1. לא שכחתי…lol. זה מדריך כביכול על איך להסתכל על המוק דראפטים ועד שהם נבחרים. מאותו הרגע הם בסיפור חדש ששווה גם עליו לכתוב בהזדמנות. דיברתי על זה מנקודת המבט של המכללה. צוותי פיתוח וכו', מאמנים וכו'. ברור שצריך הזדמנות. כשהמשחק ליגת הקיץ הראשון החל יוטה שלחה 2 צעירים בקו האחורי: דונבן מיצ'ל ודונטה אקסם. מיצ'ל נראה מטורף בהגנה וחטף ללא הכרה אבל אקסם נראה סוף סוף בשל להגיע למקומו המיוחל בג'ז. מאוד אהבתי את מיצ'ל והצטערתיצשעם רוביו ברק ורודני הוד שהיה אמור להפוך לכוכב הקבוצה עם ברק ואקסום על הספסל ישאר למיצ'ל פירורים. ואז אקסם סיים את העונה הוד נפצע ברק נפצע גם הוא ופתאום עם מיצ'ל ורוביו יחד וראול נטו מהספסל הג'ז נראו דבש…סיטואציה זה כמעט הכל. אין מה לעשות. אבל אם הכישרון באמת גדול זה בסוף פורץ.

  1. אני רואה מסיים חזק ויצירתי עם ידיים מצויינות ועבודת רגלים טובה. אתלט מצויין אבל לא ממש אוהב את המהירות הלטרלית שלו. זה נראה ממש טוב מול החברה שם. בnba זה איטי מידי לשחקן שהוא 215-220 פאונדס (תחשוב טריי ליילס או פסקל סייקום). אם ירצה לשחק 4-5 בליגה יצטרך להוסיף 20-30 פאונדס ואז יאבד עוד יותר זריזות לטרלית. הניתור שלו דווקא נראה טוב. אני לא בטוח לגבי המכניקה של הזריקה שלו. יש לו טווח שלוש? מה האחוז שלו מעונשין? יש לו שחרור נמוך וקשת סופר גבוהה. בנוסף יש לו אחלה אנרגיה חיובית שמזכירה לי את ג'ונת'ן אייזיק או ארון גורדון אבל שמתי לב לחוסר משמעת הגנתית והתלהבות יתר (פספס בוקס אווטים מהמר על חטיפות וכו'…)

   מהתרשמות ראשונית לא פיירית לחלוטין – מאוד מזכיר לי את דימיין ג'ונס של גולדן סטייט כששיחק בונדרבילט. אם הוא 3-4 סטייל ליילס או וילסון צ'נדלר כדאי שיהיה לו קליעה מבחוץ כי הפוסט אפ שלו לא ירשים גבוהים ממוצעים בnba עם 250-260 פאונדס ווינג ספאן של 5'7. כתוב שהוא 11'6 אבל הוא נראה טיפה פחות אולי 10'6 אבל קשה לדעת בזויות הצילום של הקולג'ים…

   מה ההתרשמות שלך?

   אגב ברור שאולי אם אצפה במשחק שלם אראה משהו אחר…. וגם בטוח שיש לו עוד עולם שלם להתפתח (למרות שהמכיניקה שלו…)

   1. למזלו של גרייסון למרות שהוא סיניור מזדקן (חחח….) הדראפט הזה לא מסתמן עמוק. כנראה סוף סיבוב ראשון אלא אם כן יתן טורניר חלש או ישים רגלים שוב.

    אני מאמין בגרייסון כרול פלייר טוב בnba.
    10-12 דקות בספרס לדפןק שלשות בלי הכרה

    1. הדראפט הזה לא עמוק בכלל, אבל הלוטרי שלו לא נופל בהרב מזה של השנה ויש מצב שדונציץ ואייטון היו נבחרים 1 גם בדראפט שלשנה שעברה.
     אני לא מחובבי גרייסון אלן. לא בטוח שיש לו מקום בנבא.

     1. לא מתלהב מדונציץ הוא יהיה שחקן טוב בליגה, אבל במקרה שלו אני כמעט בטוח ב100% שמדובר בהתפתחות מוקדמת.

     2. תקשיב הסקיל סאט שיש לו לא הולך לאיבוד, אין לו שום יתרון של גיל, יש לו יתרונות של כדורסל.
      לדעתי אתה טועה בענק!

     3. מסכים לגמרי. פשוט בנוי אחרת. יותר גבוהים ווינגים ופחות רכזים וקלעים. אני חושב שמחזור הסיניורים של שנה שעברה היה יוצא דופן באיכותו ותרם לעומק בנוסף לכמות הפרשמנים. אפילו אסתכן ואומר שאייטון ופורטר היו נבחרים 1-2 (אם פורטר היה משחק..).

      אני כן מחזיק מגרייסון אבל הוא תלוי לגמרי בחסדי האל. לא בכל קבוצה יקבל דקות או הזדמנות. 4 שנים בדיוק כיום זה גזר דין מוות כדורסלני.

     4. ברוך אני מסכים. אבל זה עניין של ציפיות. גם רוביו פרח מוקדם. גם לברון.. יש כאלו ששמים אותו קרוב לאחרון וחיים בסרט (אוהדים כן?)

      מה לדעתך הם ציפיות ריאליות ממנו? אם יהפוך לשחקן של 14 נק 7 אס 6 ריב ב40% מ3 ויגרום לאחרים להיראות טוב סביבו זה יפיל אותך מהכיסא? או שאתה חושב שמדובר על שחקן ספסל שולי?

      אני יודע דבר אחד. מה שהוא עכשיו זה לא מה שיהיה בעתיד. כל שנה נתן קפיצה גדולה. הוא סופר חכם ואפילו לא התחיל לעבוד עם צוותי nba. אני מסתכל על סאריץ' לפניו שהוא שחקן שונה אבל בקליבר כמעט דומה ביורוליג. האם לא הייתה לוקח את דריו כיום בבחירה 6-7?

     5. אני מתרגש מהאפשרות שדונציץ ישחק בקינגס.
      פוקס בוגדנוביץ ודונציץ זה לשחק עם שלושה רכזים סופר חכמים בעמדות 1,2,3,, ששנים מהם גם פוגעים נהדר מהשלוש.
      אני חושב שדונציץ טוב בהרבה מסאריץ. בטוח שביחס לגיל.

     6. בחירה 7 ומעלה בהחלט לוקח את סאריץ, הציפיות הריאליות מדונציץ זה להפוך לשחקן הרכב טוב (לא אולסטאר ובטח לא סופרסטאר ) עם בחירת זריקות סופר נכונה וכמוביל כדור בהתקפות מסוימות, הוא יתקשה מאוד עם הפיזיות ואורך של הNBA בגלל המחסור החמור באתלטיות שמתבטא בעיקר בזריזות ומהירות ליטרלית, שחקן ספסל הוא לא יהיה הוא טוב מדי, אבל כמו שציינתי גם לא אולסטאר, הוא נתן קפיצות מדרגה רציניות שיאטו מאוד בקרוב, כיוון שהוא התפתח ובשל הרבה יותר מבחינה גופנית מהנערים בגילו. לגבי סאריץ אני חייב להגיד שאני אוהב מאוד את השחקן הזה ובהחלט הייתי לוקח אותו בבחירה 6-7 וחבל שהוא נפל בסיטואציה כל כך בעייתית עם שני כשרונות חד פעמיים, אני לא אתפלא אם סימונס יסיים כPF הגדול בהיסטוריה (הילד עובד על קליעה באובססיביות כמעת חולנית עכשיו).

     7. אני ממש לא מבין אותכם עם דונציץ.
      בגיל 18 לקח את אליפות אירופה לבוגרים עם סלובניה כשחקן המוביל שלה. נכון מהאליפות נעדרו הרבה שחקנים טובים אבל גם היו המון שחקני נבא, כוכבים או כוכבים בהתהוות.
      הוא מוביל את ריאל מדריד ביורוליג.
      הבחור הוא שחקן כדורסל שלם ומתמודד מול אתלטיות של מבוגרים בגיל 19.
      גם אם לא ישתפר במילימטר מה שלא יקרה, הבחור הוא כוכב נבא. נתונים כאלה ביורוליג זה וואו. בוגדנוביץ עם נתונים פחות טובים ביורוליג חמש שנים יותר מבוגר בדרך להיות שחקן מוביל בנבא.
      אף אירופאי לא הגיע לליגה כל כך טוב כמו דונציץ, למעט פטרוביץ שהגיע בגיל מבוגר.
      אני לגמרא בעגלה שלו.
      וכן זה דראפט עם ארבעה שחקנים נוספים שאני מתלהב מהם והוא כרגע ראשון אצלי.
      דונציץ, איטון, פורטר,גארן גקסון ומיקייל בריגס.

     8. דונציץ לדעתי יהיה סטייל גלינארי, שחקן טוב ומכובד. ייתכן שבשיאו אף יופיע באולסטאר איזה 1-3 פעמים

      לא רואה אותו מגיע ליותר מזה אבל בהחלט שחקן של 18-19 נק בעונות טובות שקולע בעיקר-גלינארי. אני רואה דימיון גדול ביניהם רק שללוקה כרגע אין הטווח של גלינארי בקליעה. הוא יהיה אחד מ-5 הטובים מהדראפט הזה אבל לדעתי לא יבחר בחמישייה הראשונה למרות שמאד תלוי איזו קבוצה תבחר.

      לפורטר, איטון, ויאנג יש אפסייד יותר גדול לדעתי. מייקר ברידגס נראה לי יהיה ההפתעה מאד מרשים נראה.

      נדע יותר אחרי הטורניר.

      לגבי יאנג אני קורא פה שהוא לא יהיה קרי, דה וואלה? ברור שהוא לא יהיה הקלעי הטוב בהיסטוריה אבל אני רואה אותו אולסטאר לחלוטין.
      יש לו כדרור נהדר וטווח בלתי מוגבל, הוא יתחזק גם בליגה והשמיים הם הגבול. גם לקרי לקח 5-6 שנים להיות קרי אל תשכחו. מי שלא לוקח אותו טופ 3 יצטער על זה.

   1. מנחם אני לא מחשיב את מה שקורה בדיוק כמייצג משהו. הוא חייב לצאת משם הוא כבר שרוף מנטאלית. הקליעה בירידה ואפילו החשק לא שם כי ששבסקי תמיד מדלג מעליו לטובת סוללת הפרשמנים שהוא מביא למרות שכפרשמן היה אולי הטוב מבין שחקניו. אולי אני קצת מקווה לסוף טוב ואולי הפכתי להייטר בנוגע לקאוץ' k אבל ראיתי כל כך הרבה כדורסל טוב מגרייסון שקשה לי להאמין שהוא שכח איך לשחק אותו. אני מקווה שכמו ג'וש הארט יבחר סוף סיבוב ראשון או שני ותינתן לו הזדמנות להילחם על מקומו.

    1. קואץ K הוא אכזבה כבר המון שנים שחי על תהילת העבר, הוא מקבל שנה אחר שנה את הפרוספקטים הכי טובים ומציג קבוצות פשוט מבישות ביחס לחומר השחקנים שהוא מקבל, הוא לא מוציא שום שחקן מוכן לליגה ונהיה מכונת פרסום משומנת. כבר המון שנים הוא מוציא קבוצות הגנה פשוט מבישות, השנים שבהם הוא היה לוקח שחקנים שלא היה להם סיכוי להגיע לNBA בלעדיו והיו מנצחים דרך ההגנה חלפו מזמן חייב להיות מפוטר לדעתי ויפה שעה אחת קודם.
     רק לראות את בוהיים ולהבין מה זה מאמן אמיתי ומה זו עבודה לעומת מה שקורא אצל ששבסקי המביש

 8. זה נחמד לספר שהוא התפתח מוקדם, אבל אם לרוביו הייתה קליעה טובה ויציבה הוא היה אחד מחמשת הרכזים הטובים בליגה ואולסטאר קבוע.

    1. אפילו עם קליעה ריק רוביו אינו PG מוביל בליגה. אין לו את האישיות של אחד כמו כריס פול. לשחקן זר חייבת להיות אישיות לא נורמלית כדי לנהל קבוצה כגארד. אפילו לפטרוביץ' לא היה את זה כי הוא יותר מדי כמו מרחף. יותר מדי פיט מרביץ' באישיותו (לא שפטרוביץ' היה PG, אבל אני מדבר על מנהיג. גם סטפן קרי לא ממש PG)

     1. אם קליעה רוביו בלתי עציר ובהחלט אחד מהפוינט גאדים הטובים בליגה. הבעיה איתו שהוא לא מסוגל לקלוע או לפתח קליעה משום טווח, כל שנה הוא משתפר לשבועיים שלושה ושוב חוזר לסורו

 9. היה מעניין לעשות קורלציה (פירסון פרודקט, r) בין דרוש הרוקיס של תומר שנאן והמוק דראפט האחרון של דראפט אקספרס בשנה שעברה. אני מעריך מאת r להיות בסביבות 60. מה שעושה מהמוק דראפט כלי לנבואה העדיף על הוצאת שמות בעיניים עצומות רק ב-36%

 10. לרגל יום השנה השלישי להכרותינו הגלויה, רציתי לידע את הציבור שהמפלצת שלוחת הרסן ונטולת המוסר ע.פר ש.לח הידועה גם בכינויה לשלשת-ציפורים עם ג'ולה במקום עין, גייסה אד-הוק לשירותי ארגון הפשע שהיא עומדת בראשה את טל מור למשימת פגע וברח בשניאור חשין.
  בכך ראש המוסד הוריד שתי ציפורים במכה: את טל מור, על כך שהלזה פירסם פוסט מעליב נגד ראש המוסד, ואת שניאור חשין, פשוט כי הוא הפריע לו לרוץ/קינאת-עין… 'עין', כן?

 11. מאמר מעולה ומעניין מאוד!
  לדעתי סעיף 1. ד' ו-ו' השינוי הפיזי והמנטלי שעוברים השחקנים, ההסתגלות לליגה ומצב בריאותי זה דברים שאי אפשר לדעת מראש וזה הגורם המרכזי להבדל בין המיקום של הבחירות למה שקורה בפועל.

  1. תודה רבה. אי אפשר לדעת. אבל אפשר לחקור. שחקן שביצע קפיצות גדולות או הצליח כנגד הסיכויים או התגבר על משברים זה מידע חשוב גם אם לא מכריע. בדיעבד אפשר לדמיין כמה קשה עבד דונבן מיצ'ל כדי לטפס מספסל לואיוויל להשתלטות על הקבוצה. והוא עשה אותו הדבר ביוטה. כן ניתן לקבל רמזים על מוסר עבודה. משהו בפולץ גרם לדני איינג' לברוח למרות שהוא כבר ידע שלא יתן לIT כסף וגרם לו לשים את הז'יטונים על טייטום למרות שכבר היו לו ווינגים (בראון והיוורד שהיה כבר על הכוונת). הוא ראה משהו בטייטום הרבה מעבר לסטטיסטיקה כי זו ממש לא הרשימה לעומת מה שהיה אמור להיות כשהגיע לדוק.

 12. מאמר מצוין. בתור אוהד בולס יש לי התלבטות קשה מי אני רוצה יותר בהינתן ויש לי את שתי האפשרויות: אייטון או פורטר. אייטון עם מארקנן זה בילתי ניתן לעצירה ורובין לופז לא צעיר לא מבטיח ולא מתאים לבנייה מחדש. מצד שני אם פורטר בריא הוא שחקן מדהים והמחשבה על ולנטיין שהוא בדרך להיות ברמה של פותח לא רע בליגה מנהיג את הספסל שלנו בתור קונטנדרית בעוד כמה שנים עושה לי טוב.

 13. באדי הילד נתן קפיצה בקופה האחרונה.
  ייגר מאד מגביל לו תדקות כנראה לא רוצה לנצח..
  אבל הוא פשוט נהדר ריבאונד מסירה ,אחוזים נהדרים חדירה הגנה.
  שני השחקנים הכי טובים כרגע בקינגס בעמדה 2 בוגדנוביץ והילד.
  בוגדנוביץ משחק גם לא מעט כרכז ואז הם משחקים ביחד.
  הלילה הטנקינג היה די ברור שבשיא הזון של הילד ייגר החזיר את החמישיה ואת גסטין גקסון האנמי הלילה לשחק במקום הילד.

 14. מכוון שאני מחפש פורוורדים, עוד שחקן שצד לי את העין הוא איזאק בונגה מפרנקפורט. לדעתי מוכשר מידי לסבוב שני והוא עוד יטפס במוקים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט