יומניקס היקר #2 / דובי עופר

תוצאת תמונה עבור ‪knicks are garbage‬‏

 

 

שלום לכם ידידיי, שמח לראותכם כאן ומודה לכם על התעוזה שאתם מגלים בבואכם לקרוא את סיכום עוללות הניו יורק ניקרבוקרס בתקופה האחרונה. ולכבודכם הנועזים אפתח בשיר:

האם יש קשר לדברים שברצוני לומר? כן, בוודאי. קשר הדוק. הניקס הם אוטו מלא זבל שדוהר במהירות אל המזבלה האזורית. שתי הסיבות שאוטו הזבל המדובר עדיין לא החל לפרוק את משאו המצחין הן:

א. התלבטות בין אתר הטמנת הפסולת דודאים, המשמש להטמנת אשפת יומיום, לבין האתר הארצי להטמנת פסולת רדיואקטיבית בקריה למחקר גרעינית, כך על פי מקורות זרים.

ב. לקונה פרדוקסלית בפרשנות המילה "טנקינג" או "החלשה עצמית מכוונת", כאשר הוברר מעל לכל ספק

    שגרוע מהפאקינג שיט שיש כרגע אין!!!

אני אסביר, אך לפני כן אקח נשימה, ולגימה ושאיפה, ואתם תאזינו לצלילים שאין להם שום קשר מכל וכל לג'יימס דולן, פיל ג'קסון, סטיב מילס ומה שלא הייתי מתנגד אם יעשה להם איש בחליפה, צעדי ריקוד ותער:

לא הבנתם? לא חיברתם? מגרדים בראש? דלגו לסוף.

מודה לאלה מכם שנשארו. מרגיש שמעבר להקבלות הטינופת והזבל יש מקום לכמה פריטי מידע מקצועיים. אז הנה לכם.

בפעם הראשונה ששוחחנו היה זה בליל הסילבסטר, לפני חודשיים. הניקס היו אז "בפלייאוף" "על הגל" בעיצומה של "פריחה מקצועית", ומעת לעת אפילו נראו כמו "קבוצה". כן, העליתי אז גם ספקות, בפונט 7 בין השורות, וסייגתי והתייחסתי ליסודות הרעועים עליהם נבנית ההצלחה הנקודתית, אבל כן, מודה, שמחתי. אולי אפילו פתחתי איזו בירה ופיטמתי לי מקטרת שהורווחה ביושר.

וכתמיד, הסתבר שהסיבה היחידה שהניקס מרימים לך את האף היא כדי לתקוע לך שיפוד מלובן עמוק לנחיר השמאלי.

המאזן מאז: 21-6. שניים מהניצחונות על אסופת הנמושות מהשכונה שמעבר לנהר, אחד על "פיניקס" ואחד על "דאלאס".

אגב דאלאס, דניס סמית ג'וניור. אגב דניס סמית ג'וניור, פרנק ניליקינה. כן, הצרפתי נבחר לפני הג'וניור. לא הוא לא יותר טוב. כן, זה רכז פותח לגיטימי בליגה. לא, זה לא.

אבל ניליקינה הוא העתיד, איי? כשההורנטס רק העיזו להגיד ניליקינה בטרייד עבור קמבה הניקס אמרו סטופ! עד כאן! לא את הגולן. הרי בחר בו פיל ג'קסון, שאולי לא עשה יותר מדי טוב בזמנו, אבל בדראפט ידע לבחור. הנה, פורזינגיס. תמשיך פיזיותרפיה קריסטאפס! שקט!

כן, סליחה, מישהו צועק פה מהחדר מאחורה. חוזרים לניליקינה, עתיד, לא מוותרים.

ואיך מתייחסים לרכז העתיד שלנו….. נכון! בנוסף לג'ארט שומכלום ג'ק, נביא עליו עוד כאילו רכז. משהו למטה מבינוני בשם טריי ברק. ואם זה לא הספיק, נכסה אותו גם בשאריות הפוטנציאל מדנבר העונות לשם עמנואל מודיאיי, זה שפעם נבחר לפני ג'ריאן גראנט. נראה את הצרפתי יוצא מתחת לערימת הרכזים הזאת.

עכשיו שיר כי שוב ירדה לי הסטורציה.

במהלך מלחמת וייטנאם עשה צבא ארצות הברית שימוש בחומר שכונה בשם "אייג'נט אורנג'" לשם השרת עלים בג'ונגלים וחשיפת מקומות המסתור של הווייטקונג. התוצאה הייתה הרבה עלים על האדמה, הרבה וייטקונגים חשופים, וכמה מיליוני ילדים ומבוגרים שסבלו ממומים ומחלות שונות. שני עשורים מאוחר יותר, ב1988, הוציאו REM את השיר הבא כתזכורת לאירוע. הקשר לניקס הוא כמובן הצבע הכתום האופייני והמום המולד ממנו ככל הנראה סובלת הקבוצה.

לא יודע מה אצלכם, יכולת ההכלה התקופתית שלי לקבוצתי היקרה עומדת ומגיעה לקיצה במהירות, לכן מילות סיכום ולאחר מכן החוב מתחילת הפוסט.

תראו, הניקס נראו נורא בחודשיים האחרונים. אז כן, קאנטר מפציץ דאבל דאבלים, וכן… אה… מה עוד בעצם…. כלום. נאדה. נול. גורנישט. לא סדר, לא תכנית, לא אף אחד שנראה כמו משהו ששווה משהו. בדיוק בהתאם לתחזית שלי מהפריוויו לעונה ינואר פברואר היו איומים ונוראים. הסיבה היחידה שהורנאסק עדיין שומר על מקומו בכסא המסמרים המכונה משרת מאמן הניקס היא הפציעה הקשה של הפורזינגיס, שב בשקט!, שקרע את הצולבת ויחזר לפארקט רק בשנה הבאה. אז מעכשיו זה הולך להיות פשוט…

 

 

אזלו לי האנרגיות זמנית. בחודשיים האחרונים הקבוצה שלי נראתה נורא, איבדה את הפרנצ'ייז שלה לשנה, מסרה שחקן חביב (מקדרמוט) תמורת עוד כישלון (מדיאיי) שרק יעצור את ההתקדמות מי יודע לאן של רכז העתיד שלה, לא התקדמה במילימטר ובעצם קיבעה את מעמדה כקבוצה צעירה ומתחדשת שאין לה מושג לאן היא הולכת. הגריק פריק ביטא את זה יותר טוב מכולם:

לא יאומן, אבל מספרים שפתטימי הארדוואיי עדיין מראה את הפרצוף במנהטן. רמז טימי, פרדריק ווייס פרש מכדורסל בעקבות אירוע דומה. רק אומר.

 

חייב לכם הסבר לקטע מההתחלה. אז הנה, אותו שיר, קליפ קצת שונה. ניפגש בפעם הבאה שמולי ישלח לי תזכורת לכתוב יומן. קח את זה, מיסטר בלונד.

 

דובי

אנטומולוג, עובד סוציאלי ומטפל.. גר בערד וגם במייל dubiduofer@gmail.com

לפוסט הזה יש 48 תגובות

 1. תודה רבה דובי!

  עזוב לרגע את סמית ג'וניור, יכולתם לבחור בדונובן פאקינג מיטשל.
  אבל אני עדיין לא איבדתי אמון בניליקינה, הוא עושה רושם של מגן לא רע בכלל. שפשוט צריך לפתח אותו התקפית

  1. צודק, אבל מיטשל היה הפתעה. דניס דה מניס היה עדיף בבירור על ניליקינה מההתחלה, וגם דביל עיוור יכול היה לראות את זה.
   לא מדובר כאן בחוסר מחשבה אלא ביהירות.

 2. תודה דובי. הפוסטים שלך תמיד נוסקים בכיוון הפוך לגמרי לקבוצה שלך. מעריך אותך על ההתמדה (ומצר על המזוכזים אבל היי, בלוס אנג׳לס א׳ אנחנו פחות או יותר באותה סירה)

  1. תודה ידידי, אבל העניין חמור יותר ממזוכיזם. מדובר כאן באהבה לקבוצה ותיעוב המערכת הנוכחית. אין לזה תרופה אלא שיטת סטלין להוצאה מוקדמת לפנסיה.

 3. יומן מצויין
  הסרקאזם, ההומור העצמי, ההבנה הפילוסופית על מהות היאוש וחוסר הברירה, הצפיה בהומור מריר בחוסר האונים מול הכוחות הגדולים המשפיעים באופן לא הגיוני ואפילו מטומטם….. ההבנה שלא תגיע לגדולה לה אתה מיועד….
  דובי, זה פוסט של ניו-יורקר אמיתי.
  תענוג. כפיים 🙂

 4. יומן ענק! שלח את זה להנהלת הניקס במעטפה עם קליע.
  האהבה שלך לניקס והשנאה למערכת הנוכחית קצת מזכירה לי אזרחים רבים וטובים בישראל שמתים על המדינה ושונאים את המערכת (=פוליטיקה..)

 5. דובי אתה מזוכיסט. כל העולם ראה את דניס סמית ופיל גקסון בחר באיזה ניקיליקה או איך שקוראים לו. ואם כבר בחר מדוע לא לתת לבחור לשחק 30 דק ולפתח אותו?? אתם גם ככה גרועים ואפילו לא לפני גארט ג'ק?? מיי גוד . גם במקרה הגרוע הוא יהיה כמו גק.

  1. לי הוא מזכיר יותר את שמפרט. בכל מקרה אם הניקס בונים על פלייאוף לא הוא הרכז שיוביל אותם שם.
   וכן, ברור, זה היה ברור. אבל היהירות של ג'קסון הפילה אותו ואותנו.

   1. אתם ממעיטים בערכו של הילד. הוא רק צריך צוות אימון מקצועי שידע לעבוד איתו נכון… שיט הוא בניקס, תשכחו ממה שאמרתי

     1. למה ככה… יש לנו את קורט רמביס הגדול על הספסל עוזר מאמן! ג'ף הגדול הורנאסק מאמןןןן!
      האוורד אייסלי!
      קורי אילת ג'ינס!
      ג'רי פאקינג סיייסטינג!

 6. בהחלט מאסטרפיס, אבל רק לשים דברים בפרופורציות – זו עונה מעולה לניקס, בלי קשר לאיך תסתיים, מאחר והצליחו להיפטר משתי בעיות עצומות בדמות כרמלו וג'קסון. אלו מהלכים בעלי חשיבות אסטרטגית ארוכת טווח. כל השאר יסתדר עם הזמן, וזה באמת יקח זמן, אבל בכל זאת – דיינו.

  1. תרשה לי לחלוק עליך. זאת עונה חרא לניקס.
   הייתה הזדמנות להתקדם, אבל בחרנו גרוע בדראפט, סינדלנו את עצמנו עם החוזה המופרז של פתטימי, אנחנו חנוקים עם החוזה של נואה, זרקנו את הרנאנגומז תמורת חצי סוכרזית, העמסנו זבל בעמדת הרכז ואנחנו מקבלים יותר ויותר איתותים על סימני שאלה בנוגע לבריאות והאופי של פורזינגיס.
   איפה כאן אתה רואה טוב?

   1. תקן אותי אם אני טועה, אבל הבחירה בדראפט, הפתטימי וגם נואה הן החלטות שהתקבלו בתקופת המשטר הקודם. מאחר והמשטר הקודם חזר למונטנה, אני חושב שצריך להתייחס אליהן כאל עלות שקועה. אלמלא היה חוזר למונטנה היו מתקבלות החלטות כאלו גם בינואר ובקיץ הזה. אז התקופה הזו משולה למרחק עצירה ברכב – דרכתם על הברקס, וזה פשוט לוקח זמן לעצור. אבל לפחות דרכתם על הברקס.
    מסכים שדולן ימשיך להיות בעיה, אבל אם הורנאסק יוחלף המאמן רציני, זה יהיה צעד גדול נוסף קדימה.
    בקיצור – סבלנות. לראשונה מזה הרבה שנים נראה שיש סיכוי למועדון לצאת מהבוץ. לא מיד. לא מהר, אבל יש סיכוי. לדעתי זה הרבה מאד למועדון כושל כל כך.

    1. החוזה של הארדאוויי היה ההחלטה הראשונה של מילס.
     הטריידים היו החלטה של ההנהלה הנוכחית.
     הרוסטר הקיים הוא באחריות ההנהלה הנוכחית.
     אי אפשר להמשיך להגיד זה ג'קסון.

   2. +1000 . אחלה יומן וכל מילה בסלע. אין שום התקדמות הכל תקוע ופורזינגיס סיסי שעכשיו גם פצוע לשנה. באמת תענוג.

  2. אם היו בטעות נפטרים מדולן הייתי מסכים, אבל כמו שזה ההחלטה על מינוי מישהו לגמרי לא מתאים שיחרב את הקבוצה זה רק עניין של זמן, וכנראה שלא הרבה ממנו.

 7. ענק.
  מה שאני אוהב בניקס זה כמה שהקבוצה שלהם יוצר גרועה ככה זה מוציא יותר ארס איכותי מהאוהדים שלהם. לזקק ולשמור.

 8. כרגיל הערך הספרותי גדול ביומני הניקס בהרבה מהערך הספורטיבי.
  הייתי אומר "תמשיכו ככה" אבל באמת שהיה טוב לליגה ולאוהדיה אם הניקס היו מתחילים כבר ביציאה/טיפוס איטי כלפי מעלה. יהיה מגניב לראות אותם בפלייאוף.

 9. אם אין כדורסל בתפוח הגדול, לפחות אתם יכולים להתנחם בעיר. תאר לך כמה מבאס זה להיות אוהד שארלוט (יש כזה דבר?)
  הכאב שלך מייצר לנו אחלה טורים, מצטער ומודה על כך בו זמנית

 10. אחלה יומן ! בתור אוהד הניקס אני יכול להגיד שמאכילים אותנו חרא כבר שנים הדבר היחיד שמנחם אותי העונה שבחירת הדראפט שייכת לנו למרות שזה לא מבטיח שנבחר נכון . הבעיה של הניקס זה הנהלה גרועה שבגרועות , מאמן גרוע , חוזים נוראיים של טים ו-נואה , בחירה גרועה בדראפט של 2017 ביחס למה שיכלו לקחת .

 11. ועם זה לא מספיק, הרי שקריסטאפס לא בטוח יחזור לפתיחת העונה הבאה (לפי חומרת הפציעה).
  אבל עוד מעט עונה נוספת מסתיימת ואפשר לראות את האור בקצה המנהרה בכל הקשור לחוזה של נואה.

 12. באיחור רב, אבל ההנאה היא גדולה פי כמה כי יצא לי לקרוא גם תגובות נהדרות.

  כל הכבוד דןבי.

  אבל בסוף, ידיעה עצובה: אני לא מאמין שפרוז'ינגיס חוזר לפני האולסאר הבא.

 13. דובי כהרגלך נפלא! מוציא את המיץ מהזבל הנקרא ניקס.
  יאללה בנוהל של העונות האחרונות,טנקינג לפנים!
  נואה מתחרה ראוי לדנג ,מוזגוב ופרסונס על תואר החוזה הגרוע בהיסטוריה….

 14. יומן מעולה. מקווה שתפסידו מספיק כדי לקבל בחירה טובה והפעם גם לבחור נכון. מוחמד במבה מטקסס אם אני זוכר נכון לדעתי ישתלב יפה עם פרוזינגיס.

 15. עצוב מאוד, קבוצה שפעם כ"כ נהניתי ממנה ורציתי בהצלחתה, עם הקהל הטוב בליגה, פשוט כבר שני עשורים כמעט מצליחה כל פעם לעשות את המהלכים הכי גרועים ומטומטמים שאפשר להעלות על הדעת, ולפעמים גם להפתיע עם שטויות שלא ניתן להעלות על הדעת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט