Free No More 2017 – מהדורת Kings – היל, זי-בו וקרטר / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2017 – מהדורת Kings – היל, זי-בו וקרטר / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

ג'ורג' היל לסקרמנטו – $57,000,000 לשלוש שנים – $19 מיליון לעונה – רק מיליון מובטחים בשנה השלישית:

נירמול משכורת לעונת 2016-17 – 17.3 מיליון דולר.

זאק רנדולף לסקרמנטו – $24,000,000 לשנתיים – $12 מיליון לעונה:

נירמול משכורת לעונת 2016-17 – 11.2 מיליון דולר.

וינס קרטר לסקרמנטו – $8,000,000 לשנה:

נירמול משכורת לעונת 2016-17 –  7.5 מיליון דולר.

(התחלתי לכתוב על החוזים בנפרד, ולא הצלחתי לעשות את זה בלי לכתוב המון כפילויות. שלושתם מייצגים את אותו הקו והרעיון המעניין שסקרמנטו יישמו השנה, ולכן בחרתי לכתוב עליהם באותה הכתבה – קצת על כל חוזה בנפרד ואז על הקו הכללי)

ג'ורג' היל:

ראשית, חשוב להזכיר שהיל סירב בפברואר (על פי דיווחים רבים) להארכת חוזה של 75 מיליון דולר לשלוש השנים הבאות + תוספת של יותר מיותר מ13.5 מיליון דולר למשכורת שלו ב2016-17 (לג'אז היה מקום פנוי מתחת לתקרה ולכן יכלו להציע הצעה כזו, שבתכלס מקבילה לחוזה של 88 מיליון דולר ל3 שנים).

לפי הדיווחים, היל סירב כי חשב שהוא יכול להשיג הרבה יותר כסף בקיץ.

זו כמובן הייתה טעות חמורה, והיל חותם בסופו של דבר על פחות משני שליש מהכסף לאותה התקופה, ללא הבטחה על השנה האחרונה, ואולי הכי נורא – בסקרמנטו קינגס. הרבה שחקנים עשו טעות כזו השנה – יצאו מאופציית שחקן (גיי, ביינס)/סירבו בקיץ שעבר להארכת חוזה מהקבוצה שלהם (KCP, רוברסון), שבדיעבד מסתבר שהייתה רווחית יותר ממה שקיבלו הקיץ.

היל נכנס לפני שנה לחור הגדול שהיה ליוטה בעמדת הרכז בשנים האחרונות, ומילא אותו בהצלחה יתרה. למרות שהיה פצוע בחלק גדול מהעונה, הוא העמיד מספרים נהדרים, והסטטיסטיקה המשמעותית ביותר בעיני היא שהג'אז השיגו NetRtg של 8.9+ ב1544 הדקות שהיל היה על המגרש העונה (נתון שהיה מדרג אותם במקום השני בליגה), ורק 2.4+ בדקות שהוא לא על המגרש (מקום 9 בליגה).

עם זאת, הוא עשה את זה בתפקיד שאותו שיחק גם באינדיאנה – אופציה שלישית או רביעית בסגל טוב, שלא מוטלת עליה האחריות לייצור מצבים לשאר החמישייה. בשנים שלו באינדיאנה הוא שיחק בהרכבים ליד מובילי כדור כמו פול ג'ורג' ולאנס סטיבנסון, וגם ביוטה שיחק ליד שחקנים יוצרים בדמות היוורד הוד וג'ונסון.

בסקרמנטו של היום – להוציא את דיארון פוקס – אין ממש שחקנים כאלה, וזה מעלה חשש שמצפים מהיל לעשות שם דברים שמחוץ לסט הכישורים שלו. אני מצפה לראות אותו לא מעט בעמדה 2 – משהו שכמעט לא ראינו ממנו מאז ימי סאן אנטוניו העליזים – בהרכבים יחד עם פוקס. היל אמנם 1.90, אבל מאוד "ארוך" וזריז ותמיד היה שחקן הגנה מצוין, שיוכל לקחת את הגארד העדיף בהגנה בהרכבים האלה כדי להקל על פוקס בשנתו הראשונה בליגה.

בכלל, השילוב עם פוקס יכריע את גורל ההחתמה הזו. הקינגס לא מתכננים לנצח יותר מידי משחקים העונה (נגיע בזה בהמשך), וחלק גדול מהתפקיד של היל העונה יהיה לשמש כמנטור לרוקי. בניגוד לזי-בו וקרטר, היל עדיין בשיאו בגיל 31 ומגיע אחרי עונה קריירה, ואני לא בטוח עד כמה הוא מוכן לתפקיד כזה. הקינגס נראים כמושקעים חזק בפוקס, ובנוסף להזזה מהעמדה הטבעית שלו, זה עלול לגרום גם למיעוט בדקות המשחק של היל,

ויש גם את עניין הבריאות שעומד בסימן שאלה. ב6 העונות הראשונות שלו בליגה, היל שיחק יותר מ90% מהמשחקים האפשריים, כולל 6 הופעות פלייאוף של 68 משחקים סה"כ. בשלוש השנים האחרונות לעומת זאת, הוא שיחק רק 166 מתוך 246 משחקי עונה סדירה (שני שליש), ורק במאי הפסיד כמעט את כל סדרת הפלייאוף מול הווריורס עקב פציעה בבוהן.

ברפרוף על היסטוריית הפציעות שלו, רואים בעיקר נקעים ומתיחות קטנות, ואף פציעה שאפשר להגדיר כ"רצינית" – אבל זה עדיין מטריד עבור שחקן שכבר חצה את גיל 31.

בסה"כ, זה לא חוזה נורא. זה אותו הכסף והשנים כמו בחוזה של טיג הצעיר והעדיף בעיני, אבל היל לא בא למלא את אותו התפקיד, והאפשרות לחתוך אותו בשנה האחרונה (גיל 33) כמעט ללא עלות משפרת את העסקה משמעותית.

הייתי מעדיף לראות את הקינגס מחתימים בסכום הזה שחקן שלא משחק בעמדה היחידה שאמורה להיות סגורה עבורם ל4 השנים הבאות, ואולי להביא מנטור פחות טוב בפחות כסף בעמדה הזו (קלדרון/צ'למרס. אולי אפילו להחזיר את קוליסון), אבל הסכום ובעיקר האורך השפוי הופכים את זה לחוזה חיובי בסה"כ

FAR=6

זי-בו:

אם מסתכלים על מספרי ה36 דקות של זי-בו בלי להתעמק יותר מידי, אפשר להתבלבל ולחשוב שזו הייתה אחד העונות הטובות שלו בממפיס:

אבל דווקא בעונה בה הוא ירד לספסל, ושיחק את רוב הדקות שלו מול חמישיות שניות של היריבה, הוא היה הרבה פחות יעיל מבחינת התקפית. ראנדולף זרק העונה 31.4% מסך הזריקות שלו ממרחק הגדול מ16 feet מהסל, עלייה של יותר מ11% בתדירות בהשוואה ל7 השנים הראשונות שלו בממפיס.

מעבר לכך שרוב הזריקות האלה היו זריקות מיד ריינג' של 2 נקודות – זריקה שגם ככה מוגדרת כמאוד לא יעילה – האחוזים שלו מהטווחים האלה היו נמוכים מאוד גם ביחס לזה, כולל 22.3% מטווח השלוש – הנתון הגרוע בליגה לשחקן שזרק יותר מ70 שלשות העונה:

ריבאונדר טוב הוא תמיד היה (מספרי שיא העונה ביחס לדקות המשחק) וכנראה שתמיד יהיה, אבל משחק ההגנה שלו, שאף פעם לא היה נקודת חוזק, ממשיך וימשיך להתדרדר. הוא נמוך מידי כדי להגן על הטבעת, ואיטי מידי כדי לשמור על PF עם טיפת ניידות/קליעה מבחוץ. הוא דורג בעונה האחרונה במקום ה349 מתוך 468 בדירוג הDRPM של ESPN, שמשכלל את מדד ה+/- כל שיתחשב בחברי החמישייה שאיתם השחקן משחק בכל רגע נתון.

לקינגס יש בסגל את קאולי-שטיין, לאביסייר וגאליס בעמדה 4, כולם מוכשרים ויכולים ללמוד הרבה מראנדולף השחקן. בגובה 2.06 ובהיעדר כל יכולת אתלטית:

הוא הצליח רק בזכות יסודות וחושים מעולים בפוסט ובריבאונד – מיקום, דחיפות וטריקים מהסוג הזה – ואם הגבוהים של הקינגס ילמדו ממנו את הדברים האלה זה יעשה להם רק טוב. את ראנדולף של מחוץ למגרש לעומת זאת, לא הייתי בהכרח לוקח כמודל לחיקוי:

אבל זה המוווון כסף בשביל שחקן בגיל הזה, וגם החוזה הקצר יחסית לא מציל אותם פה.

FAR=2

וינס קרטר:

מסלול הקריירה של קרטר – 41 בינואר – מרתק בעיני. מי היה מאמין ששחקן שהיה תמונת האתלטיות של הNBA:

יהפוך כמעט 20 שנה אחרי לתמונת הדוראביליות בNBA. קרטר – השחקן המבוגר בNBA – שיחק העונה בממפיס 1799 דקות, העונה הרביעית בהיסטוריה מבחינת כמות דקות לשחקן מעל גיל 40, וכמעט פי 2 דקות משחק מכל אחת משתי העונות שקדמו לה. הוא גם פתח בחמישיה ושיחק 32.5 דקות למשחק בסדרת 6 המשחקים של הגריזליס מול הספרס בסיבוב הראשון השנה, והעמיד מספרים מצוינים.

הוא יושב כיום בשיווין עם קייל קורבר וג'מאל קרופורד במקום החמישי בשלשות בהיסטוריה של הליגה עם 2049 כאלה – 94 פחות מפול פירס במקום הרביעי ו193 פחות מגייסון טרי במקום השלישי. יש לו גם 1347 משחקי קריירה, ואפילו עונה של 45 משחקים תקפיץ אותו מעל דאנקן למקום ה9 בהיסטוריה של הליגה.

לקינגס לא היה הרבה מה לעשות עם הכסף הזה, ולתת אותו לקרטר כדי שיעזור קצת לילדים (הילד, פוקס, בוגדאנוביץ) באימונים, וייתן 20 דקות טובות כשצריך זה לא רעיון רע. מי שעוקב אחרי הפרויקט כבר יודע כמה אני אוהב חוזים לשנה אחת, ומה שאני אוהב באחד הזה הוא שייתכן מאוד שיהיה אפשר להעביר אותו בדדליין בפברואר לקבוצת פלייאוף תמורת בחירת סיבוב שני.

אז הנה משפט שלא חשבתי שיצא לי להגיד – החתמה טובה של הקינגס.

FAR=7

Free No More – Bonus round!!!:

הטבלה הזו מספרת כל מה שצריך לדעת על הסגל של הקינגס:

יש להם רק ארבעה שחקנים מעל גיל 30. אחד מהארבעה האלה הוא גארט טמפל, ועל השלושה האחרים קראתם עכשיו. לצידם, יש להם לא פחות עשרה שחקנים מתחת לגיל 25 (מזכיר – מתוך 15!!!), שמחזיקים בניסיון משחק של 6 שנים בליגה – ביחד!

התכנית של הקינגס בקיץ הזה הייתה ברורה – להביא בכסף הפנוי שלהם וטרנים שיעזרו שקבוצה הסופר לא מנוסה שלהם, וישפרו את מה שקוראים לו בNBA "התרבות הארגונית" של המועדון, שידועה כגרועה בליגה בפער גדול בשנים האחרונות. כשג'ורג' קארל הגיע לקבוצה בפברואר 2015, הוא מספר שרודי גיי בירך אותו ב"Welcome to basketball hell", ומכל אינדיקציה או שמועה מהתקופה של קאזינס במועדון, זו מסתמנת כאמירה מדויקת.

האמת – התחלתי את הפסקה הזו במטרה להוריד את הציון הכולל של ההחתמות של הקינגס. זה גם למה קיבצתי אותן ביחד. אבל במבט נוסף על כל הסיפור, אני מתחיל יותר לאהוב את זה. כל שלושת השחקנים הנ"ל הם שחקנים עם ניסיון פלייאוף מוכח וממועדונים טובים, והבעיה של סקרמנטו בתחום הזה היא כל כך חמורה שמאוד יכול להיות שמהלכים כאלה הם הדרך היחידה לתקן את השם של המועדון.

ככה או ככה, הקינגס יוצאים מכל ההתחייבויות האלה בעוד שנתיים, בדיוק בזמן לתקופה בה הם צריכים להתחיל לקבל החלטות חוזה לגבי כל השחקנים הצעירים שלהם. היה קשה גם ככה לשכנע שחקנים לבוא לסקרמנטו השנה, ובשנה הבאה יהיו להם בכל מקרה כמעט 15 מיליון דולר פנויים מתחת לתקרה – מספיק לעוד שחקן משמעותי.

זה צעד בכיוון הנכון. יכול להיות שזה אחד גדול מידי, אבל עדיין כזה שמקרב את הקינגס ליעד שכל אדם שעובד במועדון הזה חולם עליו כל יום – להיות קבוצת NBA נורמלית.

היל – FAR 8

זי-בו – FAR 3

קרטר – FAR 9

לפוסט הזה יש 29 תגובות

 1. תודה עומר. אהבתי מאוד לקבץ את כל ההחתמות יחד כי הן באמת קשורות אחת לשנייה והגיעו במטרה מסויימת.
  סך הכל החתמות מעולות בדיוק בשביל הדבר הזה שנקרא "תרבות ארגונית" שכל כל חסר בקינגס.
  רק מקווה שיגיע זי בו של ממפיס ולא זי בו של כל מה שהיה לפני (פורטלנד, ניקס, קליפרס. לא בדיוק תרבות ארגונית מפוארת).
  היל בשתיים אני מאוד אוהב. רציתי שיהיה שם גם באינדיאנה בזמנו, אני חושב שזה תפקיד שיכול לשבת עליו יפה. יחד עם לקחת מושכות בניהול המשחק כשצריך.
  ווינס קרטר הוא פשוט נכס לכל קבוצה. חצי מאמן על המגרש ובחדר ההלבשה. דוגמא ומופת למצוינות.
  לגבי הכסף, היי, היו חייבים לבזבז אותו איכשהו אז בהתאם למה שהקבוצה צריכה ומה שהיה לה לבזבז- אחלה החתמות.
  8 משוקלל במחברת שלי.

  1. הכל נכון חוץ מהטיימינג. היו צריכים לעשות מהלך כזה ב2010 כשדימרקוס הגיע לליגה. עכשיו זה רק יפריע לטנקינג.

 2. מצוין. אני מסכים בגדול עם הציונים. אולי 4 לזיבו. כנראה שסוף סוף נקבל השנה שקט מכיוון סקרמנטו. כל זאת ועוד בפריוויו 😉

 3. ואני מת על קרטר וזיבו לדעתי שאין מה לעשות עם הכסף להביא שתי גברים לקבוצה לא יכול לעשות רע אף פעם , היל לעומת זאת נראה לי מיותר

 4. אני מסכים עם הציון המשוכלל להחתמות, ועם ההנמקה.

  מה שקצת חבל,
  זה שראנדולף וקארטר ייראו השנה את הפלייאוף בטלוויזיה.
  כל אחד מה-2 יכול היה להיות X פקטור בקונטנדרית.

  תודה, עומר.

 5. וינס קרטר הוא תופעת טבע!
  עם סגנון המשחק שלו הוא היה אמור להיות טרייסי מגריידי, במקום זה הוא כארים עבדול ג'באר, רק שאת ההוק שוטים הוא הכניס בהטבעות.
  צריך לעשות עליו מחקר מדעי כלשהו.

 6. פוסט מעולה. אהבתי מאוד את הסוף – הם באמת רוצים להפוך לקבוצת כדורסל נורמלית אחרי בית המשוגעים שהלך שם. עם ירגר על הקווים ושלושת הוטרנים האלה (2 הוא אימן בממפיס, אגב) הם נראים בכיוון הנכון.

  לא יפתיע אותי אם רנדולף וקרטר ישוחררו מהקבוצה בפברואר בשביל להצטרף לקונטנדרית ולנסות להשיג טבעת, אבל האימפקט שלהם עד אז יורגש.

  היל יקבל דקות גם ליד פוקס, וגם ליד הילד. בתקופה שלו בסקרמנטו הוא היה ממש טוב (15 נקודות למשחק ב-42.8% מהשלוש) והוא יכול להיות מעולה ליד רכז מוביל. גם ג'סטין ג'קסון ירוויח לידם והם יכולים לשחק ביחד לא מעט, בין אם היל או פוקס מוליכי כדור. אני מאוד אוהב את הקיץ של הקינגס.

 7. גילוי נאות אני פאן בוי של זיבו .
  חושב שההחתמה שלו בסדר גמור, הרבה כסף לא משנה להם .
  מאוד אהבתי את ההחתמות שלהם

 8. מעניין, מחכים (אפילו לא ידעתי על ההחתמות האלו) ומסכים עם הנימוקים.
  אין לי מה להוסיף מלבד שלפחות ההאשמות של זי-בו בנוגע למריחואנה ירדו בתמורה להסכם פשרה בנוגע להתנגדות למאסר. הוא קיבל 150 שעות עבודות שירות, ואם יישאר נקי כל השנה, ההאשמות ימחקו מהתיק שלו. אז יש לו עוד תמריץ השנה.

 9. לשפוט את זיבו רק על פי סטטיסטיקה זה כמו להגיד שהכותל זה מונומנט מכוער ולר מרשים בעליל. אתה מפספס בענק מה זה זיבו ומה השמנמנות הזו נותנת לקבוצה ולקהל שלה. מהשחקנים הכי כיפיים על הפרקט, הכי מלהיבים את הקהל ואלה שבטוח יעשו הכל בשביל הקבוצה בהנחה שהם מוצאים את מקומם. Far – 8

  1. נווה מאוד להסכים אבל מפאת הסכום נותן לו 6 מעבר לזה היל 8 והציון של קרטר נשמעים הגיוני , סה"כ נסיון חשוב שהקינגס הביאו בכסף שדי היה צריך לזרוק על מישהו..

 10. אם סקרמנטו רצו חברה וותיקים שיוכלו ללמד את הצעירים (בנוסף ששלושתם שחקנים נוחים ושניים כבר היו אצל ייגר) אז הם הרוויחו.

  דווקא בעמדות של רנדולף והיל הקינגס עם מקבץ מעניין של כשרונות.
  אני חושב שרנדולף וקרטר פחות לחוצים על הדקות שלהם לעומת היל שיש שם את פוקס ובוגדנוביץ כחברה שמהווים את הקו האחורי העתידי של הקינגס ויש לתת להם להתפתח (יחד עם הילד) ולכן קשה לי קצת עם ההחתמה של היל (במיוחד שלאחר שקראתי שיכל לקבל יותר כסף ולהמשיך להיות הPG ביוטה).

  הרבה ילך העונה על החיבור שיהיה בסקרמנטו ובלי קאזינס יהיה שם שקט למאמן ולהנהלה.
  סקרמנטו לדעתי יפתיעו לטובה השנה

 11. מסכים עם הכל, מלבד ש-20 מיליון לשנה לשנתיים להיל נראה לי מוגזם זאק אחד היחידים בליגה עם משכורת נורמלית לכן ה-FAR שלו שווה 5 או 6 לפחות, אם לא 7

 12. שלוש פעמים 9 קל, בלי שכלולים ובלי בונוסים.

  חוזים מעולים אחד אחד, שחקנים מצויינים כל אחד ברמתו ביחס לחוזים האלה, ומנטורים אפילו יותר טובים שזו הנקודה הקריטית.

  וכל החוזים אפילו סופר סחירים למקרה הצורך, ויכול להיות שהצורך כבר עלה כי נראה שרנדולף לא מסוגל שלא להסתבך בצרות ברגע שהוא חוצה את קו הגבול של ממפיס…

  לא שותף לדעתך שהיל ופוקס יראו הרבה דקות ביחד על המגרש, אבל לא בטוח שזה ממש משנה לציון.

  פרי אייג'נסי מושלם לקבוצה במצב הסגל ו"האטרקטיביות" של סקרמנטו.
  ככה לוקחים את הצעד הראשון קדימה בלי לקפוץ מעל לפופיק.

  1. כשאני ראיתי אותו הוא נראה טוב.
   ושיחק את רוב הדקות שלו כסנטר.
   ליד מספרי 4 כמו לביסייר או קולי סטיין, זה נראה התאמה טובה גם העונה.

 13. היל ופוקס ביחד ב 1-2 זה אומר קליעה רעה מבחוץ. לא רואה את זה קורה ולכן גם ממש לא מבין למה הם הביאו את היל אם הם שמים את כל זה׳יוונים על פוקס. ב 2 יש להם את הילד שחייב לקבל הרבה דקות ואת בוגדנוביץ. לדעתי היל ממש מיותר (ויקר) ולכן היה עדיף רכז וותיק אחר עם פחות אספירציות להוביל קבוצה אלא יותר להיות רכז מחליף ומנטור לפוקס. את ההחתמות של זיבו וקרטר אהבתי.

 14. מסכים בגדול עם הציונים, ועדיין לא מבין מה יש לקרטר וזיבו לחפש בסקרמנטו. רבאק לכו לאיזה קבוצה שתיאבק על משהו, לא בא לכם על פלייאוף כבר?

 15. יכול להיות שלהיל נמאס לגור במקומות הכי לבנים באמריקה והעדיף לגור בלוס אנג'לס לא? גם אם זה יהיה בקצת פחות כסף

כתיבת תגובה

סגירת תפריט