Free No More 2017 – קווין דוראנט / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2017 – קווין דוראנט / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

קווין דוראנט נשאר בווריורס – $51,250,000 לשנתיים – $25.6 מיליון לעונה – אופציית שחקן בעונה השנייה:

נירמול משכורת לעונת 2016-17 – 24.0 מיליון דולר. שחקנים שהרוויחו קרוב לכך בעונה שעברה:

FAR = 12

עכשיו כשסיימנו עם זה, צריך לכתוב פה עוד דברים. עוד לא שחררתי באתר כתבה של פחות מ500 מילים ואני לא מתכוון להתחיל עכשיו!

נתחיל בפרטים בטכניים – כזכור, דוראנט חתם גם בקיץ שעבר על חוזה לעונה אחת בלבד (טכנית זה חוזה 1+1, אבל דוראנט יוצא מאופציה בשנה השנייה).

זה אומר, שלווריורס לא היו זכויות בירד או אפילו זכויות בירד מוקדמות עליו, וכיוון שהם היו מעל התקרה עוד לפני החתמתו (תחת ההנחה שהם משאירים את איגי וליווינגסטון על חוזים חדשים), הם יכלו להחתים אותו רק באמצעות חריגת הNon-Bird. כלומר, הם יכלו לתת לו חוזה שיתחיל בעד 120% מהמשכורת הקודמת שלו – כלומר 31.8 מיליון דולר. סתם לידע כללי, קבוצות אחרות עם מקום מתחת לתקרה יכלו לתת לו חוזה שיתחיל במקסימום של 34.5 מיליון דולר.

אבל דוראנט נתן הנחה של כמעט 7 מיליון דולר במשכורת לווריורס, ועד עכשיו הסיבה לא ממש ברורה. ברור שהווריורס הרבה מעל תקרת המס, וה7 מיליון האלה היו מגיעים עם מס מותרות של משהו כמו 17 מיליון דולר, כך שבסה"כ דוראנט חסך לג'ו לייקוב כמעט מ25 מיליון דולר מהונו האישי.

אבל בדרך כלל כששחקן לוקח הנחה כזו, זה כדי להשיג משהו יותר מבני עבור הקבוצה בה הוא עתיד לשחק – הישארות מתחת לתקרת המס, השארת מקום פנוי לשחקן מקסימום, הישארות מתחת לApron – כדי לשפר אותה לטווח הקצר/הארוך. ההנחה של דוראנט לא עשתה שום דבר כזה עבור הווריורס, שגם ככה נמצאים מעל כל תקרה שתרצו לדמיין, ויהיו שניים רק לקאבס במשכורות השנה אחרי שבעונה שעברה בקושי עברו את תקרת השכר. וואו.

בקיץ הבא לעומת זאת, הווריורס כבר יוכלו לתת לדוראנט את המקסימום לו הוא זכאי, 35.7 מיליון דולר, בחוזה שמובטח ל2 עד 4 שנים (כמו שלברון עשה בקיץ שעבר), אלא אם הוא יבחר להמשיך לקחת חוזים של שנה אחת עם קפיצות כאלה (כמו שעשה בשנתיים האחרונות). ההבדל הכלכלי די זניח, וכבר כוסה בהרחבה בפוסט של השנה שעברה על לברון.

 

לגבי דוראנט השחקן בווריורס, אני עומד לטפוח לעצמי על השכם ולהכיר בכך שכתבתי לפני שנה בדיוק מה הולך לקרות, בניגוד לתחזיות של חלקים בצוות האתר בתגובות @רועי ויינברג@יאיר זעפרני@אשך טמיר המקורי

פסקת המפתח הייתה זו:

אני לא צוחק בכלל – אני חושב שהוא לא יהיה רחוק – אם בכלל – מתואר הMVP של העונה הבאה.

דוראנט לקח 43% מהזריקות שלו העונה מחוץ ל10 feet בלי שומר על הפרצוף (מרחק של 4 feet). אצל סטף, קליי ודריימונד הנתון עומד על 66 63 ו88 אחוז בהתאמה. הוא עומד לקבל טונה של זריקות חופשיות כל משחק, מה שעומד להעלות עוד יותר – אם זה אפשרי בכלל – את אחוזי השדה והשלוש שלו. הוא יקלע פחות, אין ספק – אבל באחוזי שיא.

בהרכב הזה, אנחנו אמורים לראות גם חלק מהפוטנציאל ההגנתי העצום שלו, שלא בא לידי ביטוי בכלל תחת ברוקס ורק בפלייאוף האחרון תחת דונובן, מתממש. הווריורס ידרשו ממנו לשמור על הסכמה ההגנתית ולהחליף שמירות על שחקנים בכל העמדות, ודוראנט – עם נטל התקפי קטן בהרבה מבאוקלוהומה ועם שילוב ייחודי של עבודת רגליים טובה וידיים סופר ארוכות- יענה לאתגר בהצלחה.

זה לא רק שהוא השחקן החופשי הכי גדול בליגה וMVP לפני שנתיים. אם הווריורס היו מהנדסים בדימיון שחקן להחליף את בארנס בחמישייה, זה מה שהיה יוצא להם.

הוא נפצע ולא היה חלק מדיון הMVP. חוץ מזה הכל התממש.

בקיצור, על מה לעזאזל אנחנו מדברים פה??? אנחנו כבר ב520 מילים אז אני את שלי סיימתי. יום טוב 🙂

FAR = 12

 


לפוסט הזה יש 72 תגובות

 1. יפה שבמקום שתי מילים בכל זאת הצלחת למלא פה 500 מילים.

  ואחרי שכיסת את ניו אורלינס אני יכול להבין את הרצון להתאושש מהקושי הרב שהטמטום שלהם מעביר אותך ואתה צריך לקפוץ ישר לגולדן בשביל להירגע.

 2. הייתי נותן גם פאר 15.החוזה הכי מדהים ביי פאר, לא הוגן בעליל. ההנחה שהוא לקח איפשרה לבעלים לשחרר יותר כסף לאיגי,לאו דווקא לחסוך בתשלומי מס. אם דוראנט היה מבקש את המקסימום אני לא בטוח שלייקוב היה נותן לאיגי 16 לעונה.

  1. לא בטוח. הוא זכאי רק לearly bird שנה הבאה, שזה אמנם אומר שהוא זכאי למקסימום ולקפיצות של 7.5% אבל לא זכאי לשנה החמישית. התקרה ממשיכה לקפוץ עדיין בנגיד 3-4 אחוז כל שנה, אז זה יכול לנטרל את יתרון הקפיצות של ה7.5% בחוזה ארוך טווח והוא ימשיך ללכת על 1+1ים כאלה כמו שלברון עשה כמה שנים.

  1. 100+
   בני תמותה כמונו לא מבינים עד כמה האנשים האלה לא רגישים לדולר השולי הנוסף שהם מקבלים. חלק מהשחקנים גם לא מבינים את זה (כן כרמלו, אני מדבר עליך), אבל הבוגרים שבהם כן, ודוראנט בן אדם חריף ובוגר.

 3. הק

  סקופ אחרון להיום.

  והנה ציטוט של האשך: {תגובה מס' 29 מהטור של עצמו}

  " מאכזב מאוד שהרבה אנשים בחרו להתעסק באדם או בסיפורים, שהיו או לא היו (מי יודע? בטח לא אנחנו), ולא ביצירה.

  למה, אנשים מוכרים אחרים אותם אתם "צורכים" באמת מוכרים להם?
  מי יודע כמה סופר זה, או סלב הוא, או בכלל – פוליטיקאי זה (שהצבעתם לו והוא באמת משפיע על חייכם ולא בצורה אומנותית) – מוסריים או לא?
  מאיפה אתם יודעים מה הם עושים בחייהם הפרטיים ואיזה מין אנשים הם?
  מה אתם בכלל מתיימרים לעשות את זה?
  תתעסקו ביצירה ותשפטו אותה לגופה וזהו." {עד כאן הציטוט}

  פשוט לא י-א-ו-מ-ן שראש הללל משתמש בטיעונים כאלו……..

 4. בס"ד
  הוא רצה שישאירו את איגי וליוונגסטון ובשביל זה היה מוכן להפחית. הוא אמור זאת במפורש. שרצה שהם יקבלו עכשיו עוד חוזה יפה. ידע שאחרת איגי יעבור לפילי/אחר שרוצה וטרן עם יכולת.
  לכן גם סידרו את החוזה באופן שהשנה איגי מקבל את הסכום הגדול ואח"כ פחות(בניגוד למה שעושים בד"כ) כי בהמשך יעברו יותר את המס מותרות ודוראנט יקח יותר כסף.
  למעשה דוראנט נתן הנחה לשנה. איגי קיבל יותר לאותו שנה.
  וכך נשאר בקבוצה וחתם לשנתיים מעבר בסכום שבו גולדן ממילא רצתה להשאיר אותו ל3 שנים.

  1. החוזה של איגודלה הוא 14,800,000 השנה,
   16,000,000 בשנה הבאה,
   ו-17,185,000 בעוד שנתיים. אין לקבוצה או לאיגודלה סעיף סיום מוקדם לחוזה.

 5. קצת קטנוניות – לא חוכמה להשוות נתונים שכוללים את העונות הראשונות שלו לעונת שיא.

  אחוזים מהשדה עלו בסה"כ אבל בכל אחת מחמש העונות הקודמות היה לו אחוז גבוה יותר ל-3.

 6. בעיניי דוראנט הוציא את עצמו במודע ובצורה הצהרתית ממדד "מרוויח יותר, שווה יותר". לקח הביתה כמות דולרים ענקית, ועצר את המונה במקום שרצה ולא במקום שידרג אותו בצמרת המרוויחים.

   1. או זה בדיוק הרעיון. עוד 2 אליפויות סבירות עם תארי mvp סבירים בשנתיים הקרובות והכמה מליונים שויתר עליהם יהיו בטלים לעומת מה שירוויח ממכירת נעליים גרביים ומשקפיים .

 7. חד משמעית FAR 12. טעיתי כשאמרתי שנה שעברה שזה FAR 2, אני אוכל את הכובע. לא ציפיתי שקרי יהיה מספר 2 כל כך טוב ושדוראנט יהיה כזה משמעותי בהגנה.

  אחלה של פוסט

 8. עומר כרגיל אחלה.
  שאלה מעניינת.
  ה FAR הם מנקודת מבט של הקבוצה.
  לו היית צריך לעשות מנקודת מבט של השחקן (או הסוכן)
  האם זה יהיה משחק סכום אפס או שיהיו גם win win?

  1. זו שאלה ממש טובה, שהתלבטתי איתה המון כשהתחלתי את הפרויקט לפני 4 שנים. חשבתי בהתחלה להתייחס לזה באמת כמשחק סכום אפס (אפילו השתמשתי בביטוי הזה בהקדמה שמחקתי) ולקבוע ש10 זה הכי טוב לקבוצה ו1 זה הכי טוב לשחקן.

   בפועל ניסיתי לכתוב כמה החתמות וזה לא ממש עובד. יש המון סיטואציות שהן WIN WIN לשני הצדדים או יותר נפוץ – LOSE LOSE לשני הצדדים. בRealgm לדוגמא – שהוא האתר הכי רציני בעיני באינטרנט בנושאים האלה – הם נותנים ציון נפרד לקבוצה ולשחקן, וכמעט אף פעם אלה לא ציונים הפוכים:

   https://basketball.realgm.com/analysis/246650/Grading-The-Deal-Pelicans-Re-Sign-Jrue-Holiday-On-Five-Year-$126M-Contract

   1. מעניין, זה אתר שבגדול אני לא ממש מחזיק ממנו יותר מדי, אבל בקטע על הולידיי זה מאד קרוב למה שאמרתי על הפליקנס.
    אולי צריך לבדוק מה קורה שם לעיתים יותר קרובות…

    אבל האמת היא שמעדיף לא לתת לדעות של אחרים להשפיע על שלי אז עדיף שלא אבדוק מה קורה שם.

  2. נכון,
   שחקן יכול להקריב חוזה בשביל סיטואציה טובה יוצר.
   למשל:
   1. יותר דקות ברוטציה בכדי לקבל דקות משמעותיות שישולמו בחוזה הבא
   2. לשחק בתפקיד שיותר מתאים לו ושוב פיצוי בתפקיד הבא.
   3. רודפי אליפויות (לדוגמא ווסט)

 9. מצטער, אבל הפרוייקט הנפלא הזה כתוב הפעם ממש לא טוב, וממש לא מסביר את הסיטואציה של דוראנט והווריורס.

  הסיבה היחידה שהם היו מעל לתקרה כשהוא הוחתם היא שהוא כבר התחייב לקחת חוזה של נון בירד (מה שהיה ברור לי שיקרה כשכולם גירדו בראש בקיץ הקודם ואמרו שאין שום דרך שבה הווריורס יוכלו לשמור עליו.)
  *האמת היא שלא פירטתי – רק אמרתי שיש דרך ברורה…

  אם דוראנט היה רוצה, לווריורס היתה את האפשרות לשלם לו כמו כל קבוצה אחרת, והם היו עושים את זה, ולכן הוויתור שלו הוא לא על 7 מיליון אלא 10 מיליון, רק שזה היה אומר שהקבוצה היתה הרבה יותר חלשה העונה, ושחקנים היו צריכים לעזוב (ספציפית איגואדלה ואולי גם ליווינגסטון).

  זו גם היתה האופציה הקלה והזולה מבחינת הבעלים ותשלומי המס שלו, ובעצם המהלך הנדיב של דוראנט אילץ את לאקוב "להחזיר" לו פי כמה וכמה מבחינה כספית – החזר שישפיע על הכיס שלו להרבה שנים…

  ההפתעה הגיעה מזה שהוא היה צריך לוותר רק על 3 מיליון כדי לאפשר לווריורס לשמור על הסגל, ובסוף וויתר על 10 משום מה. יותר מזה, כ 5 מיליון מתוך זה (לא כולל מס מותרות בשיחה הזו) הלכו לטובת הוספת שחקן שבכלל לא היה בעונה שעברה והוא לא איזה כוכב גדול (גם אם יכול להשתלב מצוין) – ניק יאנג.

  זה ההלם אולי הכי גדול שלי, וזה מראה שדוראנט לא סתם נתן את ההנחה הזו ללאקוב, אלא תיאם/וידא איתו שחלק נכבד מזה ילך לשיפור הקבוצה מעבר להשארת הסגל הקיים.
  שיהיה ברור – ניק יאנג לא הוחתם בלי לתאם את זה מראש מול דוראנט, כי אז היה מדובר בסטירה ישירה לפנים אחרי שהוא וויתר על כל כך הרבה כסף, וסוף היחסים בין דוראנט לווריורס בעוד שנה.

  חוץ מזה, בקיץ הבא יהיו לווריורס את זכויות הבירד המוקדמות על דוראנט ולא המלאות, וכשמדובר בשחקן מקסימום קל כמו דוראנט – זה המקרה שבו יש לזה משמעות, גם אם ברור שהיא לא תהיה דרמטית במקרה הזה מבחינת השיקולים של דוראנט.

  בקיצור, לטעמי ההסבר היה מאד חסר לגבי מה שקרה עם דוראנט הקיץ והאופציות שלו ושל הווריורס, אבל עם הציון כמובן שאי אפשר להתווכח.

  1. אתה טועה. רק עם המשכורות של גרין קליי וליוינגסטון (החדשה), והcap holds של איגי וקארי, הם כבר היו ב77 מיליון, כלומר בלי מספיק מקום להחתים את דוראנט על cap space. וכמו שכתבתי, הnon-bird מביא אותו רק ל31.8 מיליון דולר.

   1. אני לא טועה, כי הסיבה היחידה שהקאפ הולד של איגי נשמר, ושליווינגסטון בכלל קיבל חוזה – היא שדוראנט הוגיע להם מראש שהוא יוותר על המקסימום שלו ויחתום באמצעות נון בירד רייטס.

    אם דוראנט היה רוצה – איגי היה משוחרר, ליווינגסטון לא היה מוחתם על החוזה הזה (היו מציעים לו רק MLE שאולי היה לוקח ואולי לא), קרי היה מוחתם רק אחרי דוראנט (כדי לנצל את הקאפ הולד היחסית נמוך שלו), והווריורס היו מחתימים את דוראנט על מקס מלא של 35 מיליון על ידי מקום מתחת לתקרה.

    רק בגלל שדוראנט אמר להם מראש שהוא יסתפק בנון בירד (אפילו אם עוד לא החליט על ההנחה הנוספת עדיין) – הווריורס החתימו את ליווינגסטון ואת קרי לפניו.

     1. אף אחד, כולל אתה לא חשב שיש אפשרות שהווריורס יוכלו להחתים מחדש את דוראנט ולשמור על כל הסגל, וגם בלינק אפשר לראות את זה.
      אני זוכר את זה טוב מאד וגם את מה שרמזתי לך בתגובות, כי האמת היא שאפילו בתקשורת האמריקאית לא חשבו מספיק לעומק על הסיטואציה והגיעו למסקנה שלך.

      הנה מה שכתבת ב FREE NO MORE על החתמת דוראנט והמשמעויות שלה לסגל הווריורס בעונת 2017/18

      "צריך גם לזכור שלווריורס לא יהיה זכויות בירד על דוראנט בשנה הבאה, והם יהיה חייבים לפנות את משכורת המקסימום שלו בשנה הבאה – 35.7 מיליון דולר – מתחת לתקרה לפני ההחתמה. זה לא בלתי אפשרי, אבל כמעט בודאות יכריח אותם להיפרד מאיגי וליבינגסטון (או לשכנע אותם לחתום על חוזים ב2-3 מיליון דולר כל אחד – דבר שיתקשו לעשות)."

      והנה החלק הרלוונטי מהתגובה שלי לפוסט הזה שלך –

      "אני גם חושב שיש אפשרות אמיתית שהווריורס יוכלו לשמור על כל הסגל וגם להחתים את דוראנט מחדש, אבל בינתיים אני אשמור לעצמי את האופציה הזאת. אולי אכתוב על זה בפעם אחרת שהנושא יעלה, סתם כדי לשמור על מתח בריא…
      בכל אתר אינטרנט שקראתי כולם באמת מניחים שזה ילך לכיוון שכתבת, אבל אני אומר – לא כל כך מהר "

      אני חושב שהדברים מדברים בעד עצמם. הפואנטה שלי היא תמיד העובדות ולא הקרדיט, אבל אם לא נותנים אותו, אז אני אקח…

      ולדעתי שום דבר שכתבת בפוסט הנוכחי לא מסביר שדוראנט היה יכול בקלות לקבל 35 מיליון מהווריורס, והסיבה היחידה שהם התחילו את הקיץ מעל לתקרה היתה התחייבות של דוראנט שנון בירד רייטס יספיקו להחתים אותו מחדש.

      זו לא היתה גזרה משמיים שהווריורס יהיו מעל לתקרה הקיץ.
      יותר "גזרה באדיבות דוראנט".

    1. נראלי שהבנתי מה אתה אומר.

     כל הטקסט שם מתייחס למצב בו הווריורס כן מחזירים את ליוינגסטון ואיגודאלה כי זו הסיטואציה הרלוונטית להשוואה כדי להדגיש את ההנחה ה"מיותרת" מבנית שדוראנט לקח.

     זה נובע די בבירור מהטקסט.

     1. אולי פספסתי משהו בקריאה, אבל לדעתי לא היתה התייחסות לעובדה שדוראנט היה יכול לדרוש ולקבל מהם מקס מלא, והאופציות שלו לא היו 32 מיליון בווריורס לעומת 35 מיליון בקבוצה אחרת – הוא היה יכול בקלות לקבל מהם גם 35 מיליון, רק שזה היה עולה לקבוצה באיגי ואולי גם בליווינגסטון.

     2. לא פספסת. לא התייחסתי לאפשרות הזו כי היא לא שירתה את הסיטואציה והנקודה שהתכוונתי להציג. בכל מקרה ערכתי הבהרה בסוגריים כדי שלא יהיה רשום משפט לא מדויק.

    2. החוזים של גרין, תומפסון, שמירת הזכויות של קארי + הקאפ הולדס המינימליים הקיץ/הצעירים שהווריורס היו רוצים לשמור = פחות מ 60 מיליון.
     אולי אפילו יותר קרוב ל 55 (סתם מתעצל לחשב).

     בגלל זה כולם הניחו בקיץ שעבר שטם דוראנט נשאר עבור מקס – איגי יעזוב בוודאות, ואולי את ליווינגסטון כן היו מצליחים להשאיר עם ה 7-8 מיליון שהיו נשארים להם.

     בקיצור, לדוראנט היתה את האופציה לקבל מקס מלא, אבל כדי לשמור את איגי בקבוצה הוא החליט מראש להסתפק בחוזה נון בירד אם הווריורס יתחייבו להשאיר את איגי.

     אני מניח שההנחה המפתיעה הנוספת היתה עבור התחייבות נוספת של לאקוב להשתמש ב MLE.

    1. רועי קשור לתגובה קודמת שלך.כתבת על זה שקרי מספר 2 של דוראנט וזה ממש אבל ממש לא נכון.גולדן סטייט היא עדיין וקודם כל קרי והוא בטח לא מספר 2 של דוראנט,זה יותר ששניהם ביחד מספר 1 של גולדן וגולדן סטייט קודם כל משחקת בשביל קרי(מבחינת הסגנון וההתאמה)

 10. זה אכן נו בריינר. ובאמת הדיון המעניין כאן הוא מה שעורר דדי. מה ואיך גרם ויתור של 10 מיליון דולר. ואני מניח שההסבר של דדי הוא גם הנכון. הבחור רוצה לעשות כל מה שביכולתו לשמור על התלכיד הזה ולעשות איתו לכל הפחות טריפיט.

 11. כמה הערות :
  1. גם אני זוכר את מה שכתבתי בקיץ שעבר, בניגוד לכל הספקנים שפינטזו איך ההכלאה של דוראנט בווריורס לא תעבוד.
  2. מה לא ברור לגבי הכסף ? הוא ויתר על הרבה , גם כי כיף לו במפרץ, גם כי הוא רוצה עוד תארים וגם כי בשביל עוד תארים הוא רוצה שהקבוצה תישאר חזקה .
  3. אין כל בעיה בשנה הבאה. בעוד שנתיים יסתיימו החוזים של קליי ודריי , ואז נראה הלאה.

  1. זה לא היה כל כך מופרך לחשוב שזה לא יצליח וכל מי שחושב ששלושה-ארבעה כוכבים יחברו ביחד ואופס יזכו באליפות אז יתברר להם שזה ממש לא קל.
   בגולדן סטייט השחקנים הם משהו מיוחד+דוראנט שגם משהו מיוחד(מבחינת אופי) ולכן השילוב היה כל כך אלגנטי וחלק אבל זה ממש לא דבר קל.
   לדעתי כל מה שדדי כתב היה ברור לדוראנט ולאקוב כבר שנה שעברה,אין מצב שדוראנט היה עושה את המעבר רק בשביל עונה אחת

כתיבת תגובה

סגירת תפריט