הטור של מל ליום שני: שאלות והרהורים בקשר לסידרת הגמר

שאלות והרהורים בקשר לפלייאוף הבא עלינו ל…טובה, נקווה!

1. האם גמר הפלייאוף יביא איתו סוף סוף קצת FUN והתרגשות?

עד עתה היו לנו משחקי פלייאוף משעממים, אפורים, וטרחנים. די, נמאס. אנחנו אוהדי כדורסל נאמנים וטהורים, ישרי לב הגונים ולויאליים. אפילו פתחנו את ארנקנו ושלחנו את מיטב כספנו לעזור לכתבנו להגיע לעיר המפרץ. נישאר ערים בלילות ישראל הנפלאים בעולם, ובמקום לשבת על ספסל עם אהובת לבנו הצעירה בחורשות הכרמל או לשכב לצידה על שמיכה על אחד מחופי תרשיחא, נהיה תקועים מול טיוויי או מסך מחשב משחק אחרי משחק אחרי משחק אחרי משחק. כמה יהיו? ארבעה? חמישה? ששה? שבעה? והאם המשחקים יהיו צמודים ומותחים כמו 2016?

אתם יודעים ששבעת המשחקים בשנה שעברה הסתיימו בתוצאה 4-3 בטוטאל 703-699 לטובת הקאבס? זה כאילו הקאבס מנצחת כל משחק 100.4-99.9. אני לא מאמין שהיה – או יהיה – אי פעם שוויון כזה אחרי 7 משחקים ואנחנו לא דורשים זאת, אך אנחנו מקווים למשחקים מצויינים על רמה גבוהה מהשחקנים הטובים בעולם. ארבעה ממוכרי הסניקרס המובילים בעולם ישחקו לפנינו: 1. לברון (נייקי), 2. סטפן קרי (אנדר ארמור), .3. קיירי אירוינג (נייקי), ו-4. קווין דוראנט (נייקי). אז שיראו לנו שהם שווים את הסניקרס שהם מוכרים. אנחנו אוהדים נאמנים בימים טובים ופחות טובים. הגיע הזמן לספק לנו כדורסל מעולה ומרתק!

2. מפח הנפש והאכזבה שלא ניתנים לתיאור אם הווריורס יפסידו

המילה שניתן לתאר את ההרגשה שתהיה אם הווריורס תפסיד תהיה INCOMPREHENSIBLE. זה יהיה הפסד בלתי מובן, והפסד שאני לא יודע כיצד אוהדי הקבוצה יהיו מסוגלים לעכל.

הווריורס ניצחה בשלוש העונות האחרונות יותר משחקים מכל קבוצה אחרת בהיסטוריה. אם הם יפסידו את הסדרה הזאת נגד הקאבס הם יהיו ניצחון אחד משלושה ניסיונות.  בארבע השנים האחרונות הם הציבו את ה-POINT DIFFERENCE בין ניצחונות והפסדים הגדולים בכל העונות שקדמו להן. הם סבלו בעונה שעברה את סדרת שלושת ההפסדים המפתיעה, המוזרה, והמאכזבת ביותר בתולדות הכדורסל.

מאז הם לא הפסידו אף משחק פלייאוף.

קשה לי לחשוב מה יהיה עם הקבוצה אם היא תפסיד שוב לקאבס.

3. האם לווריורס יש סיכוי לסיים את הפלייאוף 0-16, ואז מה?

אני מאמין שקיים סיכוי כזה.

אם זה יקרה הקבוצה הזאת תוכרז כקבוצת הכדורסל הגדולה בכל הזמנים.

4. מה יעשה הפסד הווריורס לדמות ותדמית ( ומורשה) של דוראנט?

קווין דוראנט הוא אייקון כדורסל. הוא אחד מחמשת השחקנים הטובים בעולם והוא הגיע לקבוצה הטובה הנחשבת לטובה ביותר בעולם במטרה אחת: לקחת אליפות. לא בעונה הבאה ולא בעונת 2019 אלא העונה. אם הוא לא יעשה זאת העונה, המעבר שלו לווריורס נידון לכישלון משפיל. אליפות בעונת 2017-18 כבר לא תיחשב הרבה עבורי; הוא יכול באותה מידה לעבור לויזרדס ולנסות הכל מחדש. בווריורס זה NOW OR NEVER!

5. אם הווריורס ינצחו, האם זה ייתן וולידציה להחלטתו של דוראנט לעבור אליה?

כן. ללא כל ספק.

6. האם הסדרה תהיה הגנתית או התקפית?

לשתי הקבוצות ישנן הגנות חזקות מאד, אבל ההתקפות של שתיהן חזקות מההגנות שלהן. בשתי הקבוצות נמצאים  יותר קלעי שלשות שהייתי מדרג מ"הטובים בנמצא" (10), מצויינים (9), "טובים מאד" (8), וטובים (7) מאשר בכל קבוצה אחרת: בקליבלנד  ישנם 10 קלעי שלשות כאלה: קייל קורבר (10), קיירי אירוינג, קווין לאב, ג'יימס ג'ונס (9), צנינג פריי, ג'יי אר סמית' (8), ולברון, ריצ'רד ג'פרסון, אימן שומפרט, ודרון ויליאמס (7). בווריורס ישנם ששה כאלה: סטפן קרי (10), קווין דוראנט וקליי ת'ומפסון (9), מאט בארנס, ריימונד גרין, ואנדרה איגודלה (8).

כשישנם 16 שחקנים המסוגלים לקבור אותה מה-3 המשחקים חייבים להפוך להתקפיים עם תוצאות גבוהות. הגנות – חזקות ככל שתהיינה – לא יכולות לעצור קלעי שלשות כאלה, בנוסף לכל היכולות ההתקפיות של השחקנים.

אבל יש הבדל בין לקלוע שלשות נגד טורונטו או נגד הווריורס. קליבלנד היתה הקבוצה מס'  1 בפלייאוף בקליעת שלשות ובאחוזי קליעה. השאלה אם זה יוכל להמשיך. הדאבס הם מס' 1 ב'יעילות הגנה' בכל הפלייאוף, והיו מס' 2 בליגה בעונה הרגילה. הדאבס הם קבוצת ה-SWITCHING הטובה בליגה, והם חייבים להצליח לעשות את ההחלפות בהגנה נגד הקאבס. אם הקאבס ימשיכו לקלוע כפי שקלעו עד עתה – לדאבס אין סיכוי. אם הדאבס יפריעו להם – יש לנו סיפור חדש.

 אגב, ישנה עוד סיבה למחשבה שלי שהמשחקים יהיו מהירים ושוטפים ללא עצירות מיותרות: כל הגבוהים האיטיים של העבר נעלמו ואינם: מוזגוב, בוגוט, פסטוס אזלי, אנדרסון וורג'או. במקומם הגבוהים הם טריסטן ת'ומפסון, גבאל מג'י, ונראה הרבה את דריימונד גרין וקווין לאב בסנטר.

7. אז מה תהיה חשיבות ה-"BIGS" בסידרה?

ה-BIGS שהגיעו להחליף את אלה שעזבו הם יותר לווריורס: ג'בל מג'י, זזה פקוליה, וייויד ווסט. כמובן שדריימונד גרין לא הלך לשום מקום. הקאבס יצטרכו לקרוא מהספסל את צ'נינג פריי כשטריסטן ת'ומפסון ייכנס לבעיות פאולים, או אפילו קווין לאב. האמינו או לא, קליבלנד כה "קצרה" שאפילו לברון ג'יימס עלול להיקרא למשבצת החמישית. כאן יש לדאבס יתרון ממשי, אבל אני לא מאמין שמייק בראון (בהסכמה עם סטיב קאר) יסכים להתרכז על הגבוהים שלו בשעה שיש לו את סטפן קרי, קווין דוראנט, קליי ת'ומפסון, ושון ליבינגסטון (והגארדים והסמול פורוורדים המחליפים האחרים).
הדאבס יכולים ליצור יתרון ממשי תחת הסל אם הם רוצים. השאלה אם הם ירצו לנסות זאת בכלל.

8. ג'בל מגי

כשמדברים על ה-"BIGS" אני חייב להקדיש לו פיסקה משלו. עד העונה כשהוא הגיע לדאבס, 'האיש שלי' ג'בל מגי לא  היה הרבה יותר מ-"10 דקות של BLOOPERS". הוא היה יותר "SHAQTIN A FOOL" משחקן כדורסל.

העונה הוא עבר מטמורפוזה כללית. הוא הפך לשחקן כדורסל רציני. סנטר רציני. קשה להאמין, אבל הוא הפך לבורג חשוב מאד בריצה הנוכחית של הווריורס לאליפות.

9. אם הזכרנו כבר את סטיב קאר, האם חסרונו ישפיע על משחק הווריורס?

נכון לרגע זה סטיב קאר לא יחזור לספסל הווריורס באליפות זו. מייק בראון החזיק את האנייה שטה בביטחון כשהוא מחזיק בהגה בביטחה. למעשה הוא כמעט לא עשה שגיאות עד עתה, אבל מצד שני הוא גם לא הועמד במבחן רציני. זאת תהיה סידרה בה הוא יצטרך להחליט החלטות קשות כפי שלא החליט אף פעם. נדע אם חסרונו של קאר פוגע או לא רק כשהווריורס יימצאו בבור עמוק, ונראה כיצד מייק בראון מתפקד. מצד שני – רק להזכירכם – סטיב קאר איבד את עשתונותיו – או לפחות עשה כמה שגיאות קריטיות – בשלושת ההפסדים הרצופים בעונה שעברה.

10. האם מייק בראון מאמן תחת תחושת REVENGE?

עוזר המאמן של הווריורס מייק בראון לא נראה כאדם אגרסיבי מדי. להיפך, הוא צוחק בקלות, ויש לו מוניטין של בדחן. אבל הוא מגיע לסידרת הגמר עם היסטוריה, זיכרונות מרים, ואני כמעט בטוח – רגש נקמה. הוא היה מאמן הקאבס מ-2005 עד 2010 והיה עם לברון בניסיונו הראשון בפיינלס שהסתיים בסוויפ 4-0 נגד הספארס. הוא פוטר " ב-2010 לפני "ההחלטה" של לברון לחזור הביתה.

באתרי החובבים של הקאבס היו תמיד סיפורים על לברון שלא הקשיב ולא התחשב במייק בראון כשהיה מאמנו. בואו נאמר שבין השניים לא שוררים יחסי אהבה. לפני דייויד בלאט הקאבס שכרו שוב את מייקל בראון לעונת 2013-14 שהוא סיים עם 33 נצחונות בלבד, ופוטר. לברון הגיע. בלאט היה המאמן.

אין דבר שבראון רוצה היום יותר מלהכניס זאת ללברון טוב-טוב, ועמוק-עמוק (ובאותו זמן לכל ארגון הקאבליירס)!

11. כיצד ישחק דוראנט ברגעי המשחק הקשים ביותר?

כבר טענתי למעלה ואני טוען שוב שהסידרה הזאת תקבע את מורשתו של דוראנט. אני חייב לחזור למשחק חג המולד. זוכרים? הקאבס מפגרת ב-14, ופתאום היא מתחילה לסגור את ההפרש בהדרגה. קווין דוראנט רואה מה קורה והוא מנסה להציל את הדאבס לבדו, ב-ISOLATIONS וזריקות לא טובות, בדיוק כפי שעשה כשהיה ב-OKC. זה היה הרגע שדריימונד גרין לא התבייש והתחיל לצרוח על דוראנט הגדול. דוראנט רק הסתכל על גרין ולא הגיב. הוא ידע שגרין צודק.

דוראנט הוציא את עצמו מהמשחק השוטף של הדאבס וניסה להדוף את ההתקפה המסיבית של הקאבס לבדו, והוא נכשל. הקאבס ניצחו בבית 108-109.

לדוראנט ישנה נטייה 'TO POUND AWAY' ולנסות לעשות הכל לבדו ברגעי צרה, ואז הוא מכשיל את עצמו ואת כל הקבוצה יחד איתו. כולם מחכים לראות כיצד הוא ישחק ברגעים הקשים ממש.

אגב, זה נכון לגבי כל הקבוצה: משך כל הפלייאוף היא שיחקה רק 12 "דקות לחץ". דקת לחץ מוגדרת כדקת משחק ב-5 הדקות האחרונות כשההפרש הוא 5 או פחות בין הקבוצות. לווריורס היו רק 2 דקות כאלה. עלינו לחכות ולראות כיצד יתפקדו כשדקות הלחץ יהיו כל 5 הדקות האחרונות של כל משחק!

12. גרין הוא מפתח נצחון ראשי של הדאבס

אני לא אוהב את גרין, אבל אני יודע שללא גרין הווריורס מפסידים. אני מעז לומר שהוא השחקן החשוב ביותר שלהם. הוא הפך למנהיג האמוציונלי ולרוח הקרב של הקבוצה. הוא מרגיש שהפסד הסידרה בעונה שעברה הוא עליו בגלל ההשעייה על המקרה עם לברון. הוא מרגיש שהוא מסוגל לעצור את לברון, והוא מרגיש צורך מוחלט לדאוג שקבוצתו תנצח, ואז יימחק סוף-סוף רגש האשמה מהעונה שעברה.

13. הקאבס מתים לסתום לגרין את הפה

ברור שלדוראנט יש המון מה להוכיח בסידרה הזאת, אבל על גרין להוכיח עוד יותר. הלחץ עליו גדול יותר בגלל פיו הגדול. גרין דיבר על "הכחדת" הקאבס. הוא דיבר על הכנעתם. הוא דיבר על הרס. אוי כמה שהם מתים לסתום לו את הפה!

14. האם קליי תומפסון סוף סוף יתעורר?

משך כל הפלייאוף, קליי ת'ומפסון – אחד השחקנים הסימפטיים ביותר, ואחד הקלעים הרצחניים ביותר של הדאבס – נעלם ולא מצאנו אותו. הספלאש בראת'ר קולע את מספר הנקודות הקטן בקריירה שלו בפלייאוף (14.4 נק'). זה לא יחתוך את החרדל. הוא קלע מעל 20 רק פעמיים בפלייאוף. בעונה שעברה הוא רק פעמיים ל-א  קלע 20. הדאבס הסתדרו בסדר, תודה, בלעדיו עד עכשיו, אבל כאן העדינות חייבת להסתיים. הדאבס לא ינצחו את הסידרה עם קליי הקולע פחות מ-20 נק' למשחק!

15. כיצד ישמרו נגד לברון?

דיברנו על זאת אתמול. האם הם יגרו אותו לזרוק מרחוק? WILL THEY DARE HIM TO THROW?

נחכה ונראה. אם הם יתנו לו רווח מהשומר, הווה אומר שהם החליטו לנצח את הקאבס עם החטאות של לברון עם הג'אמפים שלו. אם ישמרו עליו לוחצת, הווה אומר הם רוצים למנוע את כניסותיו.

16. הקאבס חייבת לאב במיטבו

קווין לאב משחק את הכדורסל הטוב בחייו בפלייאוף זה. 17.2 נק' ב-47.5% עם 10.4 קטיפות. הוא חייב להמשיך כך עבור הקאבס לנצח.

17. האם קיירי אירוינג הופך להיות קובי בריאנט?


אין כלל שאלה שיש לו את המנטליטי של הבלק ממבה. את הסל הזה מהמשחק השביעי לעולם לא ישכחו בגולדן סטייט. כנראה גם לא ישכחו שהוא מאמין שהעולם שטוח ולא עגול, אבל זה פשוט חשוב לאוהדי הדאבס. שיחשוב שהעולם שטוח ושיהיה לו לבריאות. רק שלא יבוא שוב עם זריקות כאלה, שהוול סטריט ג'ורנל כינה כ-"זריקת הסל הגדולה ביותר בהיסטוריה" (“the biggest shot in NBA history).

הוא מגיע ביום חמישי למשחק אחרי משחק של 42 נק' נגד בוסטון. כשהוא נכנס לזון של הממבה, אין שומר כדורסל בעולם המסוגל לעצרו!

18. האם סטפן קרי בריא?

הרינונים שסטפן קרי אינו בריא ב-100% לא מפסיקים להישמע. אני לא מבין כיצד שחקן הקולע בפלייאוף 28.6 נק' בספליט של 50/43/91 יכול להיות פצוע, אבל השמועות ממשיכות להישמע.
לך תדע.

19. אני הולך על הקאבס 4-2

20. נאחל לכולנו את הגמר הכי טוב שיכול להיות!

 

מנחם לס

מנהל הופס. הזקן והוותיק מכולם בצוות. מנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!
Subscribe
Notify of
118 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ראובן
ראובן
29/05/2017 6:54:49

שכחת את 19 אז הוספתי בשבילך

19 האם לקליבלנד יש בכלל סיכוי ?

נתן
נתן
29/05/2017 6:59:56

מאמין שהווריורס ינצחו, אלא יקרה משהו מיוחד. יכולים גם 4-0. התקווה היחידה היא משחק 1 מול ס.א, שם הדאבס עמדו במבחן רציני וכמעט נכשלו. הדאבס פשוט טובים מידי.
מה לגבי המורשת של דוראנט? הוא הופך קבוצה מצויינת לקצת יותר טובה. כל אחד שיבין מה שהוא רוצה מזה, הכי הרבה שהוא יכול לקדם אותם זה בניצחון אחד בגמר.

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 7:05:17

שאלת ההגנה היא ללא ספק שאלה מעניינת.
האם הגנת הקאבס היא ההגנה שראינו בעונה הרגילה (ההגנה השנייה הכי גרועה בליגה אחרי הלייקרס מאז האול סטאר),
או ההגנה שאמללה את בוסטון וטורנטו (101.8 דיפנסיב רייטינג מול ה-2 . זה נתון שנופל רק מזה של גולדן סטייט. ומדובר על 2 קבוצות בטופ 10 של ההתקפות ב-NBA)?

לדעתי, אם הקאבס יצליחו להמשיך לעשות את מה שאף אחד לא חשב שאפשר לעשות, וזה להפוך מקבוצת הגנה איומה, לקבוצת הגנה טובה –
אני לא רואה איך גולדן סטייט מנצחים את הסדרה.

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
29/05/2017 7:07:40

גיא תוסיף למשוואה גם את ההגנה מול אינדי שלא הייתה במיטבה – השאלה היא האם זהו סגנון משחק או שהקאבס פשוט חיממו מנועים.

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 7:13:29

נתוני ההגנה מול אינדיאנה היה דומים לאלו של החצי השני של העונה.
ומה שאתה שואל, זו בהחלט שאלה מצוינת.
ההיגיון הבריא אומר שנמרים לא הופכים את חברבורותיהם.
אבל אותו היגיון לא נתן לקאבס סיכוי לחזור בפיינלס של השנה שעברה.

יניב
יניב
29/05/2017 9:49:26

למה אף אחד לא חשב???
היו לא מעט שחשבו כך כולל אתה וכולל אני.אצל קליבלנד הכל עניין מנטלי,את היכולת ההגנתית יש להם

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 10:09:01
Reply to  יניב

אני אשקר אם אגיד שחשבתי שהקאבס יתנו הגנה ששווה דיפנסיב רייטינג של 101 נק' בחצי הגמר האזורי ובגמר המזרח.
אלו נתונים שמזכירים את אלו של השנה שעברה,
רק שבשנה שעברה הקאבס היו מקום 10 בליגה בהגנה בסיום העונה הרגילה,
והשנה הם סיימו את העונה במקום ה-22.

גם לא האמנתי שללאב יהיה תפקיד כל כך גדול בשיפור בהגנה של הקבוצה.

יניב
יניב
29/05/2017 10:15:25

מבחינת מספרים אז זה רק אתה ועידו יודעים אותם.אני מתכוון לכך שהיה לפחות לי היה ברור שיגיע הפליאוף ההגנה של קליבלנד תראה הרבה אבל הרבה יותר טוב.לגבי לאב אז פה אתה צודק גם אני לא האמנתי שיש לו בכלל אפשרות להיות מגן טוב(גם כחלק מהגנה קבוצתית)

עגל ומלבד זאת אני סבור שיש לפרק את ג"ס
עגל ומלבד זאת אני סבור שיש לפרק את ג"ס
29/05/2017 13:16:00
Reply to  יניב

+1 על שני הדברים

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
29/05/2017 7:05:42

תודה דוק.
נראה לי שהשנה ההגנה של קרי תהיה משמעותית הרבה יותר משנה שעברה – אני לא מאמין שהחגיגות שנעשו עליו שנה שעברה יחזרו – בסך הכל מדובר בשומר מצויין שעד השנה גם בעונה הסדירה וגם בפלייאוף היה מוריד בעקביות את האחוזים של היריבים שלו. עכשיו כשהוא בריא ונותן את כל מה שיש לו אני מאמין שנראה אותו עוד הפעם תורם הרבה גם באספקט הזה של המשחק.

לגבי הדירוג של זורקי השלשות – לדעתי גם קיירי וגם תומפסון צריכים להיכנס בקטגוריה של 10 – אל תשכח שהם לוקחים הרבה יותר מקורבר זריקות של תוך כדי תנועה ועם יד על הפנים שמסבירים חלק מן ההבדלים בסטטיסטיקה בניהם לבינו.

THE KING RUSSELL
THE KING RUSSELL
29/05/2017 13:18:07

קרי חוטף טוב אבל לא שומר טוב. לא סתם הקאבס החריכו חילוף. שהוא ישמור על קיירי בשלשה ההיא. הוא כן חוטף טוב כי יש תזמון טוב (בדרך כלל הוא חוטף לא ממי שהוא שומר עליו אלא ממסירה.) הוא אולי מציק טוב אבל שומר טוב? לא הוא לא.

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
29/05/2017 16:00:48

תסתכל בנתונים שלו ואז תגיד. לדעתי השנה זה לא יקרה

מנחם לס
מנחם לס
29/05/2017 17:14:24

כמעט נתתי להם 10 אבל אז החלטתי שרק לסט]ן קרי מגיע, והיססתי מאד עד שנתתי לקורבר גם 10. יכול להיות באמת שמגיע להם 10

captain beefheart
captain beefheart
29/05/2017 7:22:59

החוף בתרשיחא נסגר בגלל מדוזות 😉

עגל ומלבד זאת אני סבור שיש לפרק את ג"ס
עגל ומלבד זאת אני סבור שיש לפרק את ג"ס
29/05/2017 13:16:45

חחח
למנחם ישנן יציאות כאלה של חוסר ריכוז שזה מבדר

captain beefheart
captain beefheart
29/05/2017 14:48:53

תפסתי זאת כמאה אחוז בדיחה מכוונת (ומצחיקה)

מנחם לס
מנחם לס
29/05/2017 17:15:47

בצ'יינה טאון בטורונטו מדוזות זה דליקטסן. אגב, איפה זה תרשיחא? ע"י אכזיב?

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 17:19:16
Reply to  מנחם לס

ליד מעלות (מזרחית לנהריה).

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 7:24:26

גם שאלת השלשות מרתקת.
אני לא חושב שראינו לפני כן כל כך הרבה קלעי שלשות נהדרים בסדרת פלייאוף.

לגולדן סטייט יש 7 שחקנים שזורקים יותר מזריקה אחת מה-3 למשחק (בפלייאוף).
שחקן אחד עם אחוז נמוך מ-35% (איגודאלה 11.1%),
2 שחקנים עם 35%-40% (תומפסון, מקאו),
3 שחקנים עם 40%-45% (קלארק, דוראנט, קרי),
שחקן אחד עם 45%+ (גרין 47.2%).

לקאבס יש 7 שחקנים שזורקים יותר מזריקה אחת מה-3 למשחק (בפלייאוף).
0 שחקנים עם אחוז נמוך מ-35% ,
שחקן אחד עם 35%-40% (קיירי 35.6%),
4 שחקנים עם 40%-45% (לברון, ג'פרסון, קורבר, ג'יי אר),
4 שחקנים עם 45%+ (שאמפרט, פריי, דרון ויליאמס, קווין לאב).

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 7:26:55

לקאבס 9 שחקנים

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
29/05/2017 7:42:53

על פניו הלוחמים שיחקו מול הגנות חזקות בהרבה (לא כולל פורטלנד)

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 8:01:17

ההגנה של אינדיאנה טובה מזו של פורטלנד (על אחת כמה וכמה מזו של פורטלנד נטולת נורקיץ').
ההגנה של יוטה טובה מזו של טורונטו (אבל טורונטו עדיין הגנה לא רעה בכלל – מקום 8 בליגה, ואחרי הטרייד על איבקה – מקום 4 בליגה. לפני יוטה).
והספרס ללא קאווי מול בוסטון ללא תומאס?
אני לא בטוח שזו של הספרס טובה יותר.

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
29/05/2017 8:40:51

גיא אני לא רוצה להטריל אבל…
האם הנתונים שלך לוקחים בחשבון את המשחקים בהם אייזאה לא היה – האם גם אז היה כל כך גבוהה? מה בנוגע לזה שלאורי נפצע במשחק השני וידוע שטורנטו בבית זו קבוצה שונה לגמרי?? לא יצא לי לבדוק בסטטיסטיקה אבל לדעתי קוואי הוריד חזק את הרגל מהגז בהגנה אז…

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 10:03:01

תומאס שחקן נפלא. והוא נותן את ה-100% שלו כל הזמן.
אבל שחקן הגנה טוב, הוא לא.
ללא תומאס הסלטיקס משחקים הגנה טובה בהרבה.
למעשה, אם תומאס, בבוסטון, הנתונים של בוסטון היו גרועים יותר מאשר בלעדיו.

טורונטו שיחקו את משחקים 3 ו-4 ללא לאורי.
יוטה שיחקו את משחקים 3 ו-4 ללא היל.
אלו 2 קבוצות עם מאזן זהה, אם מאזן זהה מול קבוצות צמרת, ואם נט רייטינג זהה.

וקאוויי?
אני לא יכול להבין איך אפשר לזלזל במה שהוא עושה. ההגנה שלו במאני טיים מדהימה. הדיפנסיב רייטינג שלו משתפר ב-12 נק',
והנט רייטינג שלו הוא 48.5+!!!

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
29/05/2017 10:37:58

הדיון הזה רק מוכיח עד כמה סטטיסטיקה היא כלי לא אובייקטיבי. הופה שינוי אחד אפשר להיות על הגל ולהוכיח מה שבא לך.

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 12:52:46

סטטיסטיקה לא יכולה להיות אובייקטיבית או סובייקטיבית.
היא כלי. אפשר לעוות אתו את האמת, אפשר לאשש השערות –
זה תלוי במשתמש.

לענייננו.
עוד לפני שבדקתי כמה שלשות קולעות ה-2, בדקתי בתגובה לפוסט אחר את ההשוואה בין יריבות קליבלנד לבין יריבות גולדן סטייט.
התוצאות, לא משנה איך הופכים אותן, מראות על שוויון ב-2 הסיבובים הראשונים, כאשר בגמר המערב/מזרח, נציגת המערב חזקה בהפרש.
הפציעות של פארקר וקאוויי גרמה לכך שבסופו של יום,
היריבות שפגשו 2 הפיינליסטיות די שוות ברמתן.

לכן השוואה בין נתוני ההתקפה/הגנה של 2 הפיינליסטיות, לטעמי, רלוונטית.

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
29/05/2017 14:31:04

גיא אפשר לנסות להתחכם עם הגדרות – לא נוכל לקיים כאן דיון על הפילוסופיה של המדע או של התפיסה. אבל אפשר לומר בצורה וויטגנשטיינית מאוחרת כי השימוש בהסטטיסטיקה הינו שימוש של כלי ניגוח או בצורה מעודנת יותר הוכחה אנליטית ולא סינטטית. לא פעם השימוש בכלי הזה כמו שאתה מכנה הוא קרוב משפחה של חשיבה של אוהד המתהדרת באמירות המתיימרות להיות קרובות לאובייקטיביות.

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 14:58:38

אין לי וויכוח אתך.
אני למדתי כלכלה וסטטיסטיקה,
ואני מתעב כלכלנים וסטטיסטיקאים
(לא את כולם. רק את אלו שחושבים שהם יודעים הכל…)

הבעיה היא כאשר יש דיון המסתכם ב-
"לדעתי הקאבס/גולדן סטייט קבוצת התקפה טובה יותר מגולדן סטייט/הקאבס.
למה?
ככה."

בעבר נרשמה כלפי ביקורת (מוצדקת) על סטטיסטיקות שהבאתי לחיזוק טיעון, אבל כאלו שנראו כמו סטטיסטיקות שנבחרו בקפידה על מנת להתאים לטיעון שלי.
אז עכשיו אני משתדל (כמה שאני מסוגל) לנסות ולדאוג שהנתונים שאני רושם הם לא מהסוג של "בואו ונמצא נתון שמתאים לטיעון", אלא נתונים אותם אני מנסה לפרש בדרך הכי טובה שאני יכול.

כאלו היו הנתונים אותם רשמתי בתגובות שהתחילו את השרשורים (הגנה, שלשות).

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
29/05/2017 15:45:01

עם זה אני מסכים לחלוטין כשיהיו לי כמה דקות פנויות אנסה לראות האם אפשר לרדת אפילו לרזולוציה סטטיסטית נמוכה יותר.
כולי תפילה שלא יהיה מפח נפש כמו מול ס"א – הרגשתי לגמרי כמו המערכון של לול הכל מוכן: השתייה הגרעינים "שקט בבית" ואז בא ההוא עם המצח הבולט – לא משנה כוונה או לא – חירב לנו עוד כמה רגעים של נחת.

Ish (פרש #2)
Ish (פרש #2)
29/05/2017 10:48:07

בעונה הרגילה למעט אולי פורטלנד ואינדיאנה כל הקבוצות הנ"ל עשו עבודה לא רעה בהגנה על השלוש.
בוסטון קיבלו 8.96 שלשות למשחק ב33.2%
סן אנטוניו 8.15 ב34.4%
טורונטו 9.68 ב35.4%
אינדיאנה 10.35 ב35.5%
יוטה 8.18 ב35.8%
פורטלנד 9.29 ב37%

(ממוצעי ליגה 9.66 ב35.8%)

בפליאוף המצב קצת שונה (כן זה מושפע מאוד מזה שהן שיחקו מול הקאבס והווריירס)
טורונטו חטפו 11.5 שלשות למשחק ב 44.1%
פורטלנד 12.5 ב40.3%
אינדיאנה 13.5 ב40.3%
סן אנטוניו 12.7 ב38.2%
בוסטון 9.78 ב35.3%
יוטה 8.9 ב35%

Ish
Ish
29/05/2017 11:19:06

הקאבס אגב בוערים משלוש יש להם 14.6 למשחק ב43.7%, ובשתע סדרות האחרונות בכלל 15.1 ב44.8%, לעומת ה13 ב38.4% בעונה הרגילה

טורונטו אגב אפשרו גם למילווקי לקלוע מולם היטב מהשלוש עם 9 ב41.5%, ומדובר בקבוצה שקלעה בעונה 8.8 שלשות ב37%

שגיא נאור
שגיא נאור
29/05/2017 11:14:17

מדגם של 12 ו-13 משחקים אינו מספיק וכשרואים את האחוזים של דריימונד גרין מבינים שגם לא מייצג ( קלע בעונה הסדירה ב-30%)

שגיא נאור
שגיא נאור
29/05/2017 11:17:23

איך ואן גנדי אומר? ההתקפה של הווריורס כל טובה שאם צריך לבחור רעל זה השלשות של גרין. קלע אותן? אתה בדיפ שיט.

מתן גילור
29/05/2017 7:28:42

תודה מנחם.
המשחק עם הבידודים של דוראנט אחרי חזרה של היריבה מהקבר והצעקות של גרין עליו היה נגד ממפיס באוקלנד.

מנחם לס
מנחם לס
29/05/2017 7:34:50

אם כך אז טעות שלי.

סוסמעץ
סוסמעץ
29/05/2017 7:36:56

1. תודה על המעורב דוק

2. לא מאמין שקליבלנד מנצחים יותר ממשחק אחד
לדעתי הולך להיות כאן סוויפ מהדהד.

3. הניצחון היחיד שאולי יהיה לפרשים יהיה במשחק הראשון

4. יאללה שיתחיל 🙂

19. האם יהיה מעניין או שוב, כמו שאר הפלייאוף, צ'יעמום

יוסי ברקלי
יוסי ברקלי
29/05/2017 7:54:35

אחרי פלייאוף משעמם במיוחד הגענו לסדרה.
גרין בהחלט השחקן החשוב ביותר אצל הלוחמים. נראה שההעדרות של קר נותנת לו יותר אחריות והוא מתמודד היטב!
אגב קר, פה מדברים על בעיה רצינית
התקווה היחידה שיש לי היא שקליבלנד היא הקבוצה היחידה שהצליחה פסיכולוגית להתמודד עם הלוחמים.
עדיין, 4-1 ללוחמים.
דבר אחרון, אמר לי חבר ואני מסכים – הדבר הכי טוב שקרה לדוראנט זו הפציעה שלו. הידיעה שהוא לא מנהיג אלא בורג במכונה. הכניס אותו לאזור הנוחות.

john
john
29/05/2017 8:28:02

1. אישאללה. לפני מתח שרמת הכדורסל תהיה טובה.
2. לא חושב שזה טרגדיה אם הווריורס מפסידה. זו קבוצה שונה משנה שעברה. יש לה כמה נקודות תורפה אבל מסכים שהפסד יגרום לשאלה האם הרביעיה מכבידה על היכולת לבנות עומק.

3. אין סיכוי בעיני לסוויפ. הקאבס ולברון טובים מידי. אני חושב שגם אם סן אנטוניו הייתה עולה ל 1-0 עם קוואי הסדרה הייתה נגמרת 4-2 לווריורס (הספרס קרעו רת okc שנה שעברה במשחק הראשון וזה ממש לא עזר). יש לי הרגשה שזה הולך ל6-7 משחקים בקלות גם אם נראה כמה תבוסות.

4. כלום. קריירות מסכמים לקראת הסוף. גם ללברון היה את 2011.

5. החלטה אישית שהוא לא יתחרט עליה לא משנה התוצאה

6.. הגנתית הרגש והמתח בין הצדדים יגרמו ללא מעט משחקים להגרר לקרבות התשה עם החטאות של לחץ. נראה לי שרק בתבוסה אחת הקבוצות תפרוץ את 120 הנקודות

7. זו העמדה החשובה בסדרה. הריבאונד והיכולת לסיים ולסחוט עברות תחת הסל תקבע את גורל הסדרה. ברמה הפסיכולוגית אם הצבע ינעל נראה יותר הפגזות מבחוץ ושם לקאבס יש יתרון. טריסטון תומפסון על הלוח שווה יותר מזאזא ומקגי יחד.

8. לג'בל יש אסטמה חמורה. הןא הופך לא אפקטיבי אחרי מספר דקות. אם זאזא נפצע ג'בל לא יכול לשחק 30 דקות ונראה את ווסט וגרין ב5 מה שנותן השנה יתרון לקאבס שיציבו הרכב קלעים עם תריסטון שיהרוג אותם על הלוחות ויחליף על גארדים באיכות שהראה עד כה.

9. לא יותר מידי. קאר לא הוכיח שהוא מאמן משחק טוב. הוא מצויין בהרבה דברים שקשורים לאימון וחשיבה. האינפוט שלו ממשיך לעבור כל התקופה הזו בלאו הכי.

10.מייק בחור טוב אבל הוא לא בדיןק בונה להם תרגילים תוך כדי משחק. רון אדמס קריטי בהרבה. בראיון עם בראון הוא ציין כיצד הם ראו כמה סרטי וידאו של הקאבס ואכלו ושתו וקישקשו תוך כדי ורק רון אדמס עם המחברת הניצחית רשם כל פרט וניתח מהלכים. במיוחד בהגנה. לא חושב שלברון במקרה של הפסד יגיד לעצמו "וואו איך טעיתי יק יק און…"

john
john
29/05/2017 10:05:32
Reply to  john

המשפט האחרון פיגוע מקלדת…התכוונתי שלא נראה לי שלברון יגיד: "איך טעיתי לגבי מייק בראון" במקרה של הפסד. נקמה לא תהיה פה כי בראון יקבל מעט קרדיט לא משנה התוצאה.

11. אני רוצה להאמין שדוראנט התבגר מאוד השנה וממש משתדל לא לחרב את המשחק השותף של הווריורס. ברגעי לחץ הרגלים ישנים מרימים את הראש. זו שאלה חשובה.

12. קיירי הוא לא קובי. כשקיירי יעמיס או יוביל קבוצה נדע באמת מה הוא שווה. כרגע הוא הרול פלייר הטוב בכל הזמנים. תפקידו הוא לשים את הכדור בסל. כל השאר זה בונוס. הרכבים של קיירי ללא לברון השנה מחזקים

12-13. זה נכון גם בגלל גרין אבל גם בגלל שזו עמדה מאוד חלשה של הווריורס על הספסל. מאז שדיוויד לי עזב אין לווריורס PF איכותי מהספסל. ב2015 לי היה קריטי בזכיה של הווריורס במשחקים 4-6. ווסט כיום הוא סנטר וקוון לוני פצוע כבר תקופה ארוכה. מקדו שחקן יורוליג שהיה נחתח מלא מעט קבוצות בליגה.

14. אני מאמין שבסדרה הזאת קליי תומפסון יהיה חשוב יותר בהגנה על קיירי מאשר בנקודות שיקלע. כל עוד יקלע סביב ה15 וגרין ימשיך באחוזים שלו משלוש לווריורס לא יחסרו נקודות. הגנה טובה על קיירי וג'יי אר יוציאו הרבה מהעוקץ של הקאבס.

15. אי אפשר לשמור על לברון בדרך אחת. אני מניח שלא יעברו תחת חסימות ויבדקו את יכולתו להיכנס לסל. הדאבלים יגיעו רק כאשר לברון יתחלף על קארי מה שהקאבס עשו שנה שעברה בקמבאק שלהם. דוראנט גרין ואיגי יתנו יתרונות וחסרונות מולו. כשהקליעה מבחוץ נכנסת הוא בלתי עציר ועדיף להתרכז בקיירי והשאר ולתת ללברון להתפרע.

16. כל הסיפור של ה"עצירה" של לאב כהוכחה לחשיבותו רק נועדה להסוות את העובדה שהיה איום ונורא בגמר של השנה שעברה. פלייאוף של שנה שעברה היה חלש לא מסיבות מיסטיות אלא כי שיחק לא בעמדה שלו רוב הזמן. גם לדעתי הוא רזה מעט ונראה יותר זריז משנה שעברה. קליעתו מדהימה אך גם שנה שעברה שם 42% מהשלוש. נתון שהקאבס לוקחים בשתי ידיים.

17. קיירי ללא לברון בהרכב רחוק שנות אור מקובי ברייאנט. אני מניח שדרכיהם יפרדו לא עוד הרבה שנים ואז נלמד מה הוא שווה באמת

18. לא שמעתי שום דבר בעניין. מבחינת רגליים הוא נראה בריא יותר משנה שעברה. מקווה שכך ישאר. אשמח לגמר ללא כוכביות. למרות זאת עם כמות כזאת של כוכבים עם היסטוריית פציעות ועם רמת האינטנסיביות שתותר על ידי השופטים יש סיכוי לא רע לפציעות.

19. הערכה לא בלתי הגיונית ערב המשחק…אני נוטה לכיוון ג"ס ב7.

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 10:18:23
Reply to  john

לאב השנה בפלייאוף קולע 58% אפקטיבי.
בשנה שעברה 48% אפקטיבי (49.7% לפני הפיינלס בהם בכלל קרס ל-41.5% אפקטיבי),
זה פער עצום.

Berch
Berch
29/05/2017 8:28:41

פלייאוף מעפאן
לעומת זאת גמר פלייאוף היסטורי, קבוצה היסטורית מול שחקן היסטורי.
התוצאה כרגע 1-1
היסטריה,!!!!

נתן
נתן
29/05/2017 8:53:42
Reply to  Berch

מעניין, אתה קורא למשהו שעוד לא קרה היסטורי.

יניב
יניב
29/05/2017 9:57:07
Reply to  נתן

נתן בהמשך לאתמול והגנה של דוראנט.אז הנימוק שלך לא רלוונטי כי אף אחד באמת לא יכול לשמור על לברון,גם קאווי לא.הדבר היחידי שאתה יכול לעשות זה להאט אותו וזה אני בהחלט חושב שדוראנט מסוגל להאט אותו,לגרום לו לעבוד יותר קשה על כל נקודה,לגרום שהוא יחטיא קצת יותר מהרגיל ובעיקר לעייף אותו.ומכל השחקנים שיש בליגה שמסוגלים להאט את לברון אני בהחלט חושב שדוראנט הוא בטופ-5 אזל להגיד שההגנה זאת החולשה היחסית שלו זה ממש לא נכון.(אם כבר החולשה היחסית שלו זה התפקוד במאני טיים).
לגבי הסיום המלגלג שלך אז אני בכלל לא אוהד גולדן סטייט(מאוד רוצה שייקחו אבל זה נובע מכך שאני רוצה שלברון יפסיד) וכן נראה הרבה בידודים של קיירי ולברון ואם תסתכל על הפוסט של אתמול תראה שאני חושב בכלל שקליבלנד יזכו

נתן
נתן
29/05/2017 16:14:39
Reply to  יניב

אוהדי לייקרס שאוהבים את ג"ס הם תופעה מעניינת, אחרי הכל הם ניצחו אתכם, קליבלנד לא עשו לכם כלום. אני יכול להגיד בפה מלא שאני מלגלג, צוחק על ולא מעריך (במסגרת הספורט) אנשים שעסוקים בלשנוא את לברון, בטח ובטח כשהם מעריכים טיפוס כמו קובי מהצד השני. זה מראה על סדר עדיפויות וסולם ערכים שאינם לטעמי.
לגבי דוראנט, נשמע שאתה מסכים איתי על התוכן, אז פחות חשוב לי הסגנון, הוא יצטרך לשחק את הגנת חייו, אבל ביחד עם דריימונד ואיגי, שלושה שחקנים שיכולים ויודעים לשמור מעולה, וגם לשים שלשה, לנהל משחק ולרוץ, יש לו סיכוי לא רע בכלל.

יניב
יניב
29/05/2017 16:39:12
Reply to  נתן

הבנתי אותך,אז מכיוון שאני לא אוהב את תופעת לברון(מצטער שונא אני לא שונא אף אחד)וכל מה שהיא מייצגת החל מהמשחק שלו,וכלה בהתנהגות שלו אז אתה מסיק ומבין את סולם הערכים שלי.אז לא נותר לי אלא להגיד לך שיהיה לך בהצלחה בהמשך חייך.מבחינתי אני לא מגיב לך יותר באתר הזה ושיהיה לך לבריאות.

Berch
Berch
29/05/2017 10:20:23
Reply to  נתן

יש לך ספק שגולדן סטייט תחשב בעתיד כקבוצה יוצאת דופן בגדולתה?
יש לך ספק שלהברון יחשב בעתיד כשחקן יוצא דופן בגדולתו?
קרב ראש בראש לא נראה לך כמעמד היסטורי (במסגרת הליגה)
כי אם לא אז התהיה שלך מעלה בי תהיות….

🙂

נתן
נתן
29/05/2017 16:18:19
Reply to  Berch

פשוט חושב שכדאי להשאיר את דיון ההיסטוריה לעתיד. זו יומרנות להגיד שמשהו הוא היסטורי למפרע. מספיק שיש פציעה, תאונה, מחלה, הוריקן או מפלצת מהאגם, ויצאת דראמה קווין. שלא לדבר על זה שאם יגמר 4-0, אף אחד לא יגיד היסטורי.

Benny
Benny
29/05/2017 23:36:46
Reply to  נתן

הסטורי בהחלט בכל מקרה ומהרבה סיבות. קודם כל כבר שלוש שנים אנחנו בסרט של היריבות בין שתי קבוצות הללו וכמעט כל מי שאוהב את הליגה מקוה שאחד הצדדים ינצח לכן יש ציפייה אדירה לגמר הזה .. זה בפירוש לא עוד סדרת גמר באן בי איי . בנוסף בגמרים הקודמים היו פציעות וכ' כאן שתי הקבוצות מגיעות במלוא כוחן כששתיהן בכושר שיא (למעט קליי). בחיים אף פעם אין מצב אידיאלי אבל אין ספק שאנחנו מאוד קרובים לשתי קבוצות במצב אידיאלי ולכן ההכרעה הפעם תהיה אמיתית ומשמעותית מאוד בהיבט ההסטורי. מעבר לכך אני לא זוכר כבר שנים על גבי שנים ריכוז כזה של כשרון בסדרת גמר . יש בסדרה הזאת שבעה אולסטארים שלחלק מהם רמת מיומנות ויכולת שהן ללא ספק מהגבוהות בהיסטוריה מה שמגדיל מאוד את הציפייה גם לרמת משחק מהגבוהות שהיו אי פעם. מעבר לכך יש כאן כל מיני שאלות ששנים נשאות בחלל האויר. האם לברון גדול כמו ג'ורדן או אפילו עובר אותו? לרבים כולל אני זו בכלל לא שאלה רלוונטית אבל אין ספק שזכיה נוספת של לברון מול הסופר טים הזאת תציף את השאלה הזו ביתר שאת. בנוסף יש פה שחקן קווין דוראנט שלא מעט אנשים חושבים שהוא מהגדולים בתולדות המשחק , יש האומרים אפילו מעל לברון . השאלה הזאת עומדת בפני הכרעה והכי חשוב הרבה שנים לא היה כזה משחק שעורר עניין . אני לא זוכר את עצמי מצפה לסדרת גמר בכזאת שקיקה מאז ימי מייקל. וזה כבר הסטוריה. אז המשחק הזה הוא הסטורי כי זה לא רק אני זה כולם.

נתי
נתי
29/05/2017 8:54:18

מנחם, רק הערה קטנה ולא שולית: קיירי לא באמת מאמין בעולם שטוח, הוא דווקא מהיותר אינטילגנטים שבמגרשים… זה היה מעין מחאה וציניות, כללית על נושא ה"פייק ניוז", ונדמה לי שבפרט בהתייחס לטראמפ, אבל לא רק, כאמור

:גאפר
:גאפר
29/05/2017 14:11:02
Reply to  נתי

הוא לא מאמין שהוא חי על כדור… בהעדר הוכחה זו בהחלט אמונה.. הוא חושב שהוא חי על משטח, אין לזה קשר לאינטלגנציה בהכרח… יש זה קשר לסקרנות ופיקפוק… הוא בהחלט נוקט בגישה מדעית… מה שצדדי הכדור לא תמיד עושים… כמו בכל דת אחרת

Ish (פרש #2)
Ish (פרש #2)
29/05/2017 14:15:30
Reply to  :גאפר

מה עם השיעורי בית האחרונים?

https://m.youtube.com/watch?v=VFU1A88N_6I

:גאפר
:גאפר
29/05/2017 14:56:01

סרטון נחמד… חבל רק שהוא מתייחס למודל שלא קיים…
ראיתי את הסידרה כמובן… מעניין… מעניין לראות את ההסברים שלו, מעניין לעשות ניסויים… ועדיין… יש לכל תופעה כמה הסברים… האם זה הגיוני לבחון רק אחד? לי זה לא הגיוני… ובגלל שמקבל שכדאי להסתמך על ניסויים ולא על מחשבה או הגיון בשביל להבין מה קורה… אני לא יכול לדבוק במודל ההילוסנטרי… בינתיים אלך עם ההוכחות בניסוי… ועד שיוכח לי אחרת… אני לא מאמין שאני חי על כדור מסתובב. ובכל זאת .. תודה! 🙂

:גאפר
:גאפר
29/05/2017 15:01:29

אתה יודע שהתמונה שבתחילת הסרטון צולמה מ 150 קילומטר בערך? תופעה מעניינת שקוראת באלוש פעמיים בשנה… ההר שם… שלפני השמש… אמור להיות קילומטרים מתחת לעקומה… וכן… שמעתי את ההסברים של איך זה קורה… שמעתי גם הסברים אחרים… בכל מקרה… צילומים מדהימים מגיעים מהיומיים האלה באלוש…

מנחם לס
מנחם לס
29/05/2017 17:25:06
Reply to  נתי

כמובן שאני יודע שהוא לא באמת מאמין בזה

המשגיח
המשגיח
29/05/2017 8:55:47

טור מעולה מנחם.

מה קרה באמת ל- 19? רצית לבדוק שאנחנו ערנים?

המשגיח
המשגיח
29/05/2017 8:56:40

לגבי הנקודה הראשונה, עם הפער הנמוך בסך הכל בסדרות. הוא ממש משקר.

זו לא הייתה סדרת גמר טובה. משחק 7 היה היסטורי, אבל הסדרה עצמה לא הייתה משהו בכלל.

הורנט
הורנט
29/05/2017 9:01:30

כל היום מדברים על איך הלוחמים יעצרו את לברון, ומה הקאבס יעשו מול דוראנט. גרין, קיירי וכו'

לפי דעתי, הסדרה תוכרע לכאן או לכאן לפי היכולת של שחקן אחד,
זה העונה לשם סטפן קרי.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
29/05/2017 12:40:05
Reply to  הורנט

+1000

יוסי ברקלי
יוסי ברקלי
29/05/2017 9:06:40

אפלטון, למה הם נראים כאילו הם רוכבים על אופניים באמריקן קאפ?

ניב
ניב
29/05/2017 11:38:09

אמנם לא בטור הנכון (ספורט איזוטרי באירועי דיומא), אבל אני אענה כאן. רק הניוזילנדים התקינו מערכת גלגלות דמויות אופניים, בניסוי חדשני.
היאכטות האלו מופעלות על ידי מערכות הידראוליות להזזת המפרשים והפוילים (החרבות שמרימות אותן מחוץ למים) יחד עם הרבה מערכות חשמליות לשליטה ובקרה. אבל לפי החוק אסור מנוע או מצברים וכל המערכות מופעלות בכח האדם.
הגלגלות המסורתיות המופעלות ביד יכולות להפיק כ500 וואט לאדם. הכוח והסיבולת הנדרשים להפקת הכוח ליאכטות הוא כמעט לא אנושי. הגריינדרים (אלו שמסובבים את הגלגלות) פועלים בקצב לב של בין 85%-90% מהספק מקסימלי למשך 25 דקות של מירוץ. זה ברמה של התקף לב. לכן הם צריכים משטר אימונים על אנושי. אוראקל usa מתאמנים עם הנייבי סילס ועם צוללים חופשיים כדי להעלות את רמת קבלת ההחלטות במאמץ מקסימלי. הם העלו את ההספק למעלה מ700 וואט לאדם שזה הרבה מעבר למה שמתועד בספרות. יפן גייסו חותרים אולימפיים למשימה.
הניוזילנדים הלכו על שינוי קונספט לחלוטין ובעזרת מערכות האופניים העלו את ההספק האפשרי לכ1000 וואט לאדם כשבסגל שלהם לא רק שייטים אולימפיים אלא גם רוכבי אופניים אולימפיים. השאלה היחידה שפקפקו ביכולת של הניוזילנדים גם להגיע לרמות התיאום הנחוצות כדי לשמור את היאכטה יציבה מחוץ למים. אם הניוזילנדים יצליחו בתחרות בהחלט יתכן שהאמריקאס קאפ הבא יהיה שילוב של שיט עם הטור דה פרנס.

מנחם לס
מנחם לס
29/05/2017 17:28:19
Reply to  ניב

אתמול החמצתי את האמריקן קאפ

אהרון שדה
אהרון שדה
29/05/2017 9:09:39

מנחם תודה רבה על טור משובח.
הפליאוף הדכאוני ביותר בהיסטוריה מגיע לשלב הגמר …ואולי הגמר לפחות נראה מעניין .
אך בשבילי זה כמו שגרמניה שגרמניה נגד …גרמניה בגמר מונדיאל.

בנוסף איני מאמין שתהיה סדרה צמודה .
לדעתי ג.ס תקרע את הצורה של הקבס כשגם 0-4 אפשרי ותלוי בעיקר במשחק 1 ובמשחק 3 .
לא תהיה גם סדרה צמודה פר משחק למעט המשחק הראשון ואולי עוד משחק זו תהיה סדרה דו ספרתית .

ההחלטה של דוראנט לעבור לג.ס היא תוצר ישיר של ההחלטה הלוזרית בהיסטוריה של לברון לברוח מהקאבס.
לברון לפחות חזר בתשובה .
כך או כך אני בסדרה הזו בעיקר בשביל לשמוח לאידם של המפסדים.
באמת שאהבת את ג.ס עד אשר הגיע דוראנט .הסיבה שאני בעד ג.ס היא רק בשביל לדמיין שבראון הוא בעצם בלאט שינקום את הגחמות של השחקן השחצן בהיסטוריה …שחקן שלידו האגו של רונאלדו קטן מגודלו של מסי.

captain beefheart
captain beefheart
29/05/2017 9:16:01

העוצמות בשני הצדדים באמת גדולות. לפי ESPN – הכי גדולות שהיו אי פעם בגמר:

http://www.espn.com/nba/story/_/page/nbarank_finalsstars/is-cavaliers-warriors-round-3-most-star-studded-nba-finals-ever-nbarank

(ולמי שקורא הכל, יש בטקסט הזה משהו נדיר ביותר. נראה מי יעלה על זה)

ובאשר לסדרה – אני אקח 4:3

צביקה
צביקה
29/05/2017 9:44:08

וואוו. כתבה טובה וזה דירוג מאוד מעניין

מומי שאוהב חציל בטחינה
מומי שאוהב חציל בטחינה
29/05/2017 13:02:24

מי זה האימבציל שלא שם את מגיק נגד לארי במקום הראשון ?
איפה שיקגו איפה ?
ג'ורדן לקח את כל האליפיות שלו נגד שאריות המערב אחרי שמג'יק נדפק עם וירוס ההיב

captain beefheart
captain beefheart
29/05/2017 13:26:53

ומי אם לא מומי בכיוון של התשובה לחידתי.

הכתבה הרצ"ב היא הטקסט היחיד שקראתי בחיים העוסק בצמרת ה-NBA והמילים "מייקל" ו"ג'ורדן" לא מופיעות בו כלל.

אגב – יש שם איזכור לבולס ולפיפן

מומי שאוהב חציל בטחינה
מומי שאוהב חציל בטחינה
29/05/2017 13:36:07

מומי יש לו היי קיו
עובד במונית תחת קאבר
אפילו אבו שטייינברג החתן היי טק לא ישבור אותו עם החידות שלו

Ish (פרש #2)
Ish (פרש #2)
29/05/2017 9:22:34

השאלה הראשונה היא האם נראה כדורסל או מכות, ואיך הליגה מתכוונת לתת לסדרה הזאת להראות.

יניב
יניב
29/05/2017 9:47:40

הכל תלוי ב2 משחקים הראשונים.בלאוו אאוט של הלוחמים ב2 המשחקים הראשונים,הרסן יותר ויתנו להרביץ חופשי.במידה וזה הפוך אז ישרקו הרבה יותר.אני תמים ומאמין שאת הליגה לא באמת מעניין מי יזכה אלא שזה יגיע ל7 משחקים

Ish (פרש #2)
Ish (פרש #2)
29/05/2017 11:06:38
Reply to  יניב

בהתחשב בזה שזה מה שהם עשו שנה שעברה, אני לא חושב שאפשר להאשים אותך בתמימות.

יניב
יניב
29/05/2017 9:52:55

לגבי המורשת של דוראנט אז לפחות השנה הוא במעין LOSE-LOSE.
אליפות-טוב זאת לא חוכמה
הפסד-ואיזה לוזר גם הצטרפות לקבוצה הכי טובה לא עזרה לו(מה שישתנה שנה הבאה שהם כן יזכו).
לגבי גולדן סטייט אז הפסד הוא ממש לא סוף העולם מבחינתם,קודם כל ההיסטוריה מראה לנו שקבוצות מהסוג הזה נוטות להפסיד בשנה הראשונה ואז להגיע מחוזקות יותר ומעבר לזה אצל הלוחמים נראה שהם קצת שונים מכל השאר והדבר הכי חשוב להם במשחק זה קודם כל להנות מהכדורסל ורק אחר כך הישגים(בגלל זה קארי יכול לשחק עם דוראנט מבלי מריבות אגו)

צביקה
צביקה
29/05/2017 16:08:37
Reply to  יניב

לא מסכים. השנה זה הכל אול אין. חייבים לזכות ולנקום על השנה שעברה. גם בגלל שאחרת לא ברור בכלל איך נשמר הסגל הזה לעונה הבאה (או שאין לי מושג בחוזי הנבא, מה שיותר הגיוני)

ג'ורג' חבש הסקרן
ג'ורג' חבש הסקרן
29/05/2017 10:08:28

21 האם גרין יורחק (ניחוש: כן)

פוסט מעולה, תודה

מיקי
מיקי
29/05/2017 10:15:23

תודה רבה מנחם.
המשחק הראשון ישפיע מאד על המשך הסדרה. נצחון של הקאבס + היעדרות קר + זכרונות מהשנה שעברה עלולים לקחת את הלוחמים למקום לא בטוח. יהיה מרתק.

the comedian
the comedian
29/05/2017 10:28:57

חוץ מהשאלות שבאמת שיעצבו את אופייה של הסדרה נכון שההפרש הממוצע בין משחקים היה חצי נקודה שזה יהיה נהדר גם השנה אבל הדרך לשם הייתה די מבאסת: גיים 1: 15 לגולדן, גיים 2: 33 גולדן, גיים 3: 30 לקליבלנד, גיים 4: 11 לגולדן, גיים 5: 15 לקליבלנד, גיים 6 נגמר 14 לקליבלנד ורק המשחק השביעי היה צמוד כמו שרצינו אני אתכזב אם השנה נראה עוד מרתון של בלו אאוטים

Trailblazer
Trailblazer
29/05/2017 10:36:15

תודה דוק. ההימור שלי:4-1 ללוחמים

דדי
דדי
29/05/2017 11:11:58

כולם ידברו על הכוכבים, אבל מי שיכריע את הסדרה לכאן או לכאן הוא דריימונד גרין.

צביקה
צביקה
29/05/2017 16:08:58
Reply to  דדי

כולם אומרים את זה תכלס…

שגיא נאור
שגיא נאור
29/05/2017 11:12:23

תודה דוק.
יש לי רק בעיה אחת עם הפוסטים האלה – הם גורמים להתרגשות מסדרה שמתחילה רק עוד 3 ימים…

לביא שוורצגורן
29/05/2017 11:23:35

טוב תסלחו לי על ההתפרצות וכן זה לא בסדר אבל –
מכבי הגישה הצעה על תומא הורטל. אהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה.

שיקרה שיקרה שיקרה בבקשה שיקרה אם כי זה יהרוס את אחת הקבוצות הכי מהנות לצפייה ביורוליג.
(ריאלית, אגב, אני מאמין שהסיכויים קלושים)

לביא שוורצגורן
29/05/2017 11:26:57

וגם על טיבור פלייס. בעכס

Etayle
Etayle
29/05/2017 11:39:10

מקור?

לביא שוורצגורן
29/05/2017 11:40:26
Reply to  Etayle

פרסומים טורקיים.

Etayle
Etayle
29/05/2017 11:41:11

אפשר קישור רוצה לפרסם באינטרנט

לביא שוורצגורן
29/05/2017 11:53:10
Reply to  Etayle

מוזר, זה ירד עכשיו מהאתר ההוא
כך או כך אני יותר מתלהב מעצם האופציה. לא הייתי ממהר לפרסם כידיעה (כאן בתגובות זה יותר סבבה בעיני) זה נדמה יותר כספקולציה,
הגישו הצעה זה חושבים להגיש בצעה שזה עלה השם באחת הישיבות.

ובכל זאת, אותי זה מלהיב.

Smiley
Smiley
29/05/2017 19:16:51
Reply to  Etayle
לביא שוורצגורן
29/05/2017 11:41:09
Reply to  Etayle

וליטאים, אני רואה עכשיו

מומי שאוהב חציל בטחינה
מומי שאוהב חציל בטחינה
29/05/2017 12:03:38

קשקוש שיעודד לקנות מנויים

לביא שוורצגורן
29/05/2017 12:57:25

נו ברור
אבל תן להתלהב מהפנטזיה

THE KING RUSSELL
THE KING RUSSELL
29/05/2017 13:47:25

התפרסם גם בוואלה. אם זה מעניין

Etayle
Etayle
29/05/2017 11:34:29

תודה רבה מנחם , רק שיתחיל ! מזל שיש את שבועות להוריד קצת מהמתח.

כדור הרעם
כדור הרעם
29/05/2017 12:30:52

יותר פנטזיה/חלום מהימור: הלוחמים מנצחים 4:2 את הסדרה.
סטפן קרי נותן שישה משחקים לפנתאון, וסותם לכולם את הפה.
לכולם ברור מאוד שסטפן קרי הוא המנהיג האמיתי של הלוחמים.
לכולם ברור מאוד שסטפן קרי שם בכיס הקטן את לברון "המשאית" ג'יימס.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
29/05/2017 12:42:41

קוין לאב ייפצע במשחק הראשון,
סטפן קרי ייפצע בשני,
קיירי איירוינג ייפצע בשלישי,
גרין ייפצע ברביעי,
ואז תתחיל הסדרה באמת, 2-2, לברון מול דוראנט.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
29/05/2017 12:46:51

אגב, אם כמעט כל השחקנים נפצעים ונשארים פחות מחמישה בריאים מותר להביא שחקנים מן החוץ, ואז נראה את לברון מוסר אסיסט למארק פרייס וטים הארדווי מוסר לכריס מאלין לשלשה.

חזי
חזי
29/05/2017 13:41:16

הסדרה שנה שעברה הייתה צמודה?אולי בממוצע התוצאות זה יוצא כך אבל האמת היא שחוץ מגיים 7 כל המשחקים נגמרו דו ספרתי כולל משחקים של 30 הפרש.כך שהמשחקים עמצם לא היו צמודים

THE KING RUSSELL
THE KING RUSSELL
29/05/2017 13:46:06

תודה מנחם. עוד יכתב רבות על הגמר. אבל חוץ ממשחק שבע שהיה צמוד עד הסוף כל המשחקים דווקא לא היו צמודים עד הסוף.

הממוצע של הווריוס בניצחונות היה 15+ ובשלושת המשחקים הראשונים שקליבלנד נצחה היא סיימה בממוצע של +20 (19.6666667) על הווריוס שרק המשחק האחרון בסדרה היה צמוד ממש.
ובשביל להוכיח את זה הלכתי ורשמתי 2 מדדים לבדיקת משחק צמוד. מי מובילה בתחילת הרבע הרביעי. ובזה כמובן אין הפתעעה כשכל קבוצה שהובילה בתחילת הרבע ה4 גם ני' את המשחק.(שוב אני מתייחס רק ל6 המשחקים הראשונים בסדרה)
ובתוך אותה שאלה בדקתי בכמה היא הובילה בתחילת הרבע. הנתון השני שבדקתי הוא נתון הלחץ שמנחם הביא כמה הקבוצה (תמיד זה היה המנצחת) הובילה 5 דק' לסיום.
אז לגבי השאלה הראשונה הפער הממוצע ב6 המשחקים בתחילת הרבע ה4 היה 10.3 נק' למנצחת. שרק משחק 1 יורד מ8 נק' הפרש, ועומד על 2. זה היה במשחק 4 בו נצחה ג"ס 108-97. אז נדלג ונקדים את המאוחר ונבדוק כמה הובילה ג"ס במשחק הזה 5 דק' לסוף- ו93-84 ז"א ג"ס כבר מובילה ביתרון משמעותי.

טוב נחזור לשאר המשחקים ונבדוק כמה הובילה המנצחת 5 דק' לסוף הנה ההפרשים והתוצאות.
משחק1- 96-79 לג"ס 17 נק' הפרש.
משחק2- 69-53 לג"ס 16 הפרש.
משחק 3- 108-83 לקליבלנד 25 הפרש.
משחק 4 – 93-84 לג"ס 9 הפרש.
משחק 5- 109-96 לקליבלנד 13 נק' הפרש.
ומשחק 6- 97-86 לקליבלנד 11 נק' הפרש.
בחישוב מהיר יוצא 15 נק' הפרש למנצחת כשנכנסים ל5 הדק' האחרונות.(14 לג"ס בניצחונות 16 לקליבלנד בניצחונותיה)

THE KING RUSSELL
THE KING RUSSELL
29/05/2017 13:55:40

עדיין זה מוכיח שוויניות שהסתכמה בסך הכולל ולכן גם אם יהיו תבוסות, לכל צד זה לא ילמד על הכלל.

נתן
נתן
29/05/2017 16:53:44

אז אם אני מגיש לך חרא ולקינוח קרם ברולה, אפשר להגיד שבממוצע אכלת ארוחה לא רעה?

THE KING RUSSELL
THE KING RUSSELL
29/05/2017 20:42:08
Reply to  נתן

אני שונא קרם ברולה במיוחד אם יש בו יותר מידי ג'לטין

גיא הרשע
גיא הרשע
29/05/2017 20:48:22

הייקה שבי לא מצליח להתאפק,
ולהמנע מהתגובה הסופר טרחנית –
בקרם ברולה אמתי אין ג'לטין.

מצטער…

THE KING RUSSELL
THE KING RUSSELL
30/05/2017 0:40:49

אתה כבד כמו ג'לטין טהור (-:

עגל ומלבד זאת אני סבור שיש לפרק את ג"ס
עגל ומלבד זאת אני סבור שיש לפרק את ג"ס
29/05/2017 13:54:18

הווריורס יכולים להפסיד את האליפות השנה ועדיין לחזור מחוזקים בשנה הבאה. נדיר שקבוצה בולעת לתוכה שחקן כל כך חשוב ומצליחה מיידית.
למרות שבמקרה הזה הם היו דרגה אחת מעל הליגה עוד לפני הגעת דוראנט. בכל מקרה אם יפסידו זו תהיה בושה לקבוצה כזאת.

יניב
יניב
29/05/2017 14:02:10

כן אה חתיכת סנסציה עולמית אם השחקן שאתה וחבריך מחשיבים לשחקן הטוב בעולם מאז ומעולם+כוכב על שמתפקד הכי טוב היום בליגה במאני טיים+שחקנים משלימים שנתפרו למידותיו בצורה מושלמת,יזכה באליפות.פשוט לא נתפס יותר מדהים מאליפות של לסטר שנה שעברה

Ish (פרש #2)
Ish (פרש #2)
29/05/2017 14:19:50

מצויין, צריך את זה במקש לקישור זריז

וגיא
וגיא
30/05/2017 3:47:21

הקלידו את התגובה כאן…

גיא
גיא
30/05/2017 3:47:56

מצויין, איש קש

vip
vip
29/05/2017 14:27:11

מנחם מה עם קצת הוקי?למה אתה לא כותב על הגמר?

THE KING RUSSELL
THE KING RUSSELL
29/05/2017 14:35:38
Reply to  vip

אם כבר אז מה עם הטורים על הבייסבול זה הפסיק?

THE KING RUSSELL
THE KING RUSSELL
29/05/2017 14:38:19

טעות טעות טעות

הברון מקריית אקרון
הברון מקריית אקרון
29/05/2017 17:19:05

טור מצוין עם מלא נקודות מעניינות לקראת הגמר המתקרב ובא!!
נתת לי גם כיוון לשאלות לכמה שחקנים אז תודה!

סתם אחד
סתם אחד
29/05/2017 18:12:08

מותר לי לומר שלמרות שאני לא מכיר אותך אני ממש אבל ממש שונא אותך? באהבה כמובן….

שאלות לשחקנים? שאלות לשחקנים?? שאלות לשחקנים בסדרת הגמר של הNBA שלפי כל הסיכויים הולכת להיות אחת הסדרות הכי גדולות בהיסטוריה??? בקטנה.

לא, בכיף אחי, תוציא לנו את העיניים עם כפית חד פעמית…..

וברצינות, תנצור כל רגע וכל שניה גם בשבילנו. שמור אוויר מהאולם בבקבוקים. קח נייר טואלט למזכרת. כן, אפילו משומש….

כשמדברים על once in a life time מתכוונים לזה. אבל בדיוק לזה.

כיוון לשאלות לשחקנים….

תומש
תומש
29/05/2017 19:05:07

הערה לגבי קיירי ו"העולם שטוח". מכיוון שקיירי הוא בחור חכם שנראה כי הוא מתעניין בעולם שמחוץ לכדורסל, אולי הוא התכוון לרפרר לספרו של העיתונאי הדגול תומאס ל. פרידמן "העולם הוא שטוח". ספר מומלץ מאוד, אגב

שמייקל
שמייקל
29/05/2017 19:54:56

4:3 לכאן או לכאן, אחת הסדרות הצמודות בהיסטוריה. אל תמצמצו

דורון האסטבן
דורון האסטבן
29/05/2017 23:57:31

מעורב יפה מאד, כל המעורבים האחרונים טובים ביותר,
גם אם לא מסכימים עם מנחם, אלו דעות שונות.
מנחם כותב מצוין בפנינה שלנו ההופס.

גיא
גיא
30/05/2017 3:51:43

הסדרה תלויה בקיירי. אם הוא יהיה כמו במשחק3 נגד בוסטון, הוא בלתי עציר והקאבס יקחו.

קרי דוראנט גרין. לברון לאב תומפסון. כולם יתנו את שלהם וינטרלו האחד את השני. האקס פקטור זה קיירי אם קיירי מתעלה קליבלנד אלופה אינשאללה.

מאור
מאור
30/05/2017 18:19:34

איגי קולע 11% מהשלוש בפלייאוף
קרי בא אחריי שבוע וחצי מנוחה אז הוא לא פצוע בשיט