פינת הגולש הצעיר: למה לספארס אסור ללכת על כריס פול בכל מחיר (אורי בן עמי, 15)

(בהמשך לכתבתי על "כריס פול לספארס" אורי בן עמי מזהיר למה לספארס אסור ללכת עליו בכל  מחיר)

 

לא ליפול: למה אסור לספרס לשלם מחיר כבד מדי תמורת פול

הגמר עוד מעט מגיע, ואיתו גם השמועות על עתידם של השחקנים החופשיים בקיץ. אחד מהשמות הכי גדולים העונה שמסיימים חוזה הוא כריס פול, ואני בטוח שהשמועות על הנחיתה האפשרית שלו בסן אנטוניו הגיעה לאוזן של כל אחד כאן.

בכתיבתי עכשיו, אסביר למה *אסור* לספרס לעשות את המהלך הזה, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה ״רוחנית״.

ראשית, אסביר על הבחינה המקצועית. השחקנים שמסיימים חוזה בספרס והם שחקני רוטציה הם: מאנו ג׳ינובילי, פאטי מילס, גונת׳ן סימונס, דוויין דדמון (אופציית שחקן), דייויד לי(א״ש), פאו גאסול (א״ש) וג׳ואל אנת׳וני. ברור לכולם שלהשאיר את אנת׳וני יהיה קשה מאוד וזו המטרה העיקרית של הספרס בקיץ הזה.

עכשיו רצינות.

הפיירול של הספרס לשנה הבאה הוא 74,995,788 (ללא השחקנים עם אופציות השחקן). זה משאיר בערך 26 מיליון דולר בתקרת השכר (עולה לכ-101 מיליון דולר העונה).

נגיד וכל השחקנים עם אופציות השחקן מחליטים לוותר על הארכת החוזה בשנה ופארקר יחליט לפרוש בעקבות הפציעה (בבקשה לא). במצב כזה הפיירול יהיה 59,542,662, מה שמשאיר כמעט 42 מיליון דולר.

פול השתכר בכ-24 מיליון העונה בקליפרס, וצפוי לבקש קצת פחות בגלל המס בסן אנטוניו. נגיד והוא יקבל 23 מיליון. במקרה כזה, יישארו רק 17 מיליון.

עכשיו אני אפרט על החוזים של חמשת השחקנים שציינתי למעלה:

פאו יכול לממש אופציית שחקן לעונה הבאה שבה ירוויח 16,197,500.

ללי גם יש אופציית שחקן, ובעונה הבאה ירוויח 1,605,967.

גם לדדמון יש אפשרות כזו, אך הוא צפוי לבחון את השוק אחרי העונה המפתיעה שהייתה לו. אם הוא יממש את האופציה הוא ירוויח 3,028,410.

סימונס הסתפק השנה ב874,636 וצפוי לקבל הרבה יותר בקיץ.

מילס השתכר 3,578,948 וגם הוא צפוי לקבל המון כסף אחרי העונה המעולה שהוא חווה.

אני לא רואה איך הספרס מוותרים על ההזדמנות לשמר את הסגל עם זכויות השמירה על השחקנים. אם כריס פול יחתום בספרס ותקרה הסיטואציה שאמרתי זה ישאיר מרווח קטן מאוד להחתמה של עוד שישה שחקנים ב16 מיליון דולר בלבד, פחות משלושה מיליון בממוצע לשחקן.

ברור שיכול להיות שהשחקנים יחליטו לקצץ בשכרם, אבל זה עדיין לא יספיק כדי להביא את פול. פאו ולי אמורים לממש את האופציה, מה שבקושי ישאיר מרווח להחתמה של שחקנים חדשים, פאטי צפוי לקבל כ-7 מיליון לעונה, דדמון כ-5 מיליון וסימונס יכול לקבל סכומים שינועו בין 5-9. הספרס יחרגו מהתקרה, אבל לא יקבלו קנסות בגלל שיש להם את זכות השמירה על השחקנים.

מהבחינה ה״רוחנית״נניח והספרס מחליטים לוותר על כל השחקנים שמסיימים חוזה (ופארקר לא יפרוש) ומחתימים את כריס פול. זה סותם את תקרת השכר, והספרס יוכלו להביא אך ורק שחקני מינימום. עוד שישה שחקנים שיחתמו על חוזה מינימום. זה יהרוס לגמרי את הנשמה והרוח של הספרס. הספרס לא יהיו הספרס יותר. הספרס ידועים באיזון מסויים בשכר של החמישייה והספסל, והמהלך הזה יכול להרוס את זה כליל. זו לא תהיה אותה קבוצה יותר.

כאוהד הספרס, אני לא אתנגד למהלכים אציליים של פאו, מילס, סימונס וכו׳ אם יחליטו לקצץ בשכרם כדי להצליח להביא את כריס פול והאבדות יהיו מזעריות (לי למשל לא יהיה אבדה גדולה). אני חושב שכריס פול והספרס מבחינת הסגנון הם כמו כפפה ליד, אבל אם המחיר הוא ה״אני מאמין״ של הקבוצה, עדיף שהמהלך לא יקרה. צריך לשמור על הקבוצה והארגון שעושים בית ספר לליגה ועוד ימשיכו לזכות באליפויות. צריך להמשיך את המורשת.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 71 תגובות

 1. אחלה פוסט, 2 הערות שיש לי:
  1)הסכומים ממש לא נכונים להערכתי-מילס יקבל בין 12 ל-16 בשוק החופשי, כנ"ל לגבי סימונס(אפילו יותר) ודדמון יקבל במינימום 10 לעונה. לא רואה אותם עושים הקרבות גדולות כדי להישאר.
  2)אם פול מסכים להגיע, באותו יום עושים שיחה לשון מרקס, המנג'ר של ברוקלין ואומרים לו תעשה טובה וקח את פאו וטוני. וכמובן שברוקלין יעשו את זה כי אין להם כלום בקבוצה.

 2. אני כמובן חושב שחייבים לפארק את הספארםס כי ראינו שבלי השמיכה של לנארד הספארס הם כולה קבוצה ששווה סוויפ לג"ס. ממש כמו פורטלנד ויוטה.
  מה שעושה אותה ONE TRICK PONY.

  הפירוק צריך להיות הרבה יותר עמוק מלתת לפאטי חוזה של 10 מיליון או לא, או להביא עוד ווטרן בדמות כריס פול או לא. הפירוק צריך לבנות קבוצה שתוכל לתת פייט על האליפות כבר בשנת 2020 כי עד אז לברון וקיי די השתלטו על הליגה.

  1. ואוו…איזה תהליך של הסקת מסקנות …בשנייה מחקת כמעט 20 שנה של פרנצ'ייז.
   לתשומת לבך יוסטון בלי הארדן או קליבלנד בלי לברון לא שוות אפילו משחק. אז מה זה הופך אותם לקבוצה של בנאדם אחד…
   בכלל אין שום קבוצה בליגה שמצליחה לגרד משחק בסדרה מול הלוחמים ללא הכוכב הראשי שלה.

 3. נהניתי לקרוא.
  אם יביאו את פול זה יגרום להרבה קשיים שאת חלקם רשמת.
  אם הוא אכן יחתום שווה לספרס לעשות טרייד על אולדריג' תמורת 2 בחירות דראפט גבוהות וכך יוכלו לדאוג לעתיד.
  מצד שני בטוח יש דברים שהספרס רואים ואנחנו לא אז לך תדע..

 4. אני לא מבין את הטיעון ה"רוחני". מתי בדיוק היה איזון במשכורות בין החמישיה לספסל (ואני לא סופר כאן את מאנו)? רוב המשכורת הלכה לשלושת הגדולים שלהם ובאופן קבוע חצי הרכב בערך על חוזי רוקי או מינימום.
  אני חושב שאם האופציה קיימת הם חייבים ללכת עליה.

 5. דווקא הספרס לא ידועים כקבוצה שרצה אחרי כוכבים שיוצאים מחוזה.
  לא נראה לי שהם ימשכנו את העתיד עבור מר פול

  כתיבה מצויינת, דרך אגב. אגודל

   1. היה להם את המקום בתקרה בלי יותר מדי וויתורים וכמו בן הפרישה של דאנקן שאולדריג' היה הכי מתאים למלא את מקומו (לא חושב למשל שגריפין, אם היה פנוי היה חותם שם).
    אופציה שלא הלכה להם היה בזמנו החתמה של ריצ'ארד ג'פרסון ששוחרר (או הועבר) לאחר שנתיים בהם הספרס הודו שטעו בהחתמה.

 6. תודה רבה על הפוסט.
  פאו – אני לא רואה איך הוא שווה 16 מיליון דולר לעונה. אין סרט כזה. יתכן שיחליט לממש אותה, אבל אז באמת צריך להטריד אותו. דווקא דייויד לי, בעשירית הסכום, מציג עלות/תועלת הרבה יותר גבוהה.
  טוני (ומאנו) – גם אם יחזור, קשה יהיה לדעת באיזה מצב יהיה, ולדעתי פופ וטוני יכולים להסכים על חוזה מינימום שמטרתו העיקרית לתת לטוני צ'אנס לזכות באליפות נוספת. מאנו כנ"ל, וביתר שאת, מאחר ולמרות שאני בטוח שלמאנו יש מקום בHOF, אני לא בטוח שמאנו בטוח בזה, ואליפות חמישית, וראשונה ללא TD, תסייע למי שעוד מתלבט להכריע שכן. בשלושה מיליון דולר, בערך, אפשר לשריין את שני הצ'מפיונים לשנה הבאה.
  מילס – אם פול מגיע וטוני נשאר מילס עוזב. חבל, שחקן שאני אוהב ותרם הרבה לארגון, אבל אין דרך אחרת.
  דדמון – ע"ע בובאן – גבוה לא מוכשר במיוחד שלמד כדורסל אצל פופ, יכול לקבל הרבה יותר כסף במקום אחר, וכנראה גם יעשה זאת, אבל לא בטוח שיצליח בהיקף שנצטער על כך ששחררנו אותו (ע"ע בובאן, כבר אמרנו?
  סימונס – שאלה טובה. נכון, הוא יכול לקבל יותר כסף במקום אחר, אבל הוא יכול גם לשמש כמחליף (לגארדים, לקוואי) בספרס, וע"ע דדמון (ובובאן :-)), לא ברור שמקום אחר יעשה טוב לקריירה שלו. אם אני הוא הייתי מחכה עוד שנה כדי לקצור את הפירות.
  פול – אני לא מבין מה יש לו לעשות עם 200 מיליון דולר שהוא לא יכול לעשות עם 100 מיליון דולר. האנשים האלה עשירים מעבר לכל היגיון, והם עדיין אנשים – כשהיה ילד רצה לזכות באליפות, כשהיה שחקן רצה לזכות באליפות, ואני באמת ובתמים מאמין שיהיה רציונלי מצידו לוותר על כמה מיליונים כדי לתת לעצמו את האפשרות לזכות בתואר.
  לנוכח כל הנ"ל, ולנוכח היכולת של הספרס להסביר ולבצע דברים פשוטים, אני חושב שצריך להביא את פול, במחיר יפה גם אם לא תחרותי למה שיקבל במקום אחר, להטריד את פאו אם לא יסכים לחוזה חדש, ולשמר את הוותיקים והצעירים לנסיון נוסף. אני בתחושה שאלמלא הקרסול של קוואי יתכן והסדרה עם הלוחמים הייתה הולכת למקום אחר, ואני חושב שגם השחקנים של הספרס יכולים להבין זאת.
  בפינת ה"אני לא יודע מה לעשות ולכן לא הוכנס לדיון" – אולדריג'. מצד אחד זה הרבה כסף עבור שחקן שהתחושה היא שהוא לא מדלבר במאני טיים, מצד שני אני לא רואה חלופה טובה הרבה יותר, בטח כשלוקחים בחשבון זמן התאקלמות.

 7. קצת מאסתי בפול.
  ויש לי תחושה שהוא הולך להתחיל את הצד הפחות יפה של הגבעה.
  אינשאללה וול (למרות שפופ יצטרך לעבוד קשה על חלוקת הכדור בינו ובין לנארד)

 8. מאמץ יפה, אבל הנתונים על השחקנים, החוזים, המשכורות, האופציות, וחוקי השכר בכלל – פשוט לא נכונים, אז אי אפשר לעשות ניתוח רציני או להסיק מסקנות כשכל אלה שגויים.

 9. מסכים עם דדי.
  ועם או בלי קשר – מילס, סימונס ודדמון הולכים לקבל 10 מיליון דולר לעונה ומעלה.
  אם שומפרט חתם לפני שנתיים על חוזר של 40 מיליון ל4 שנים, אני באמת רוצה להבין למה לסימונס לא מגיע דבר כזה או דומה.

  פול היה צריך להגיע לקבוצה לפני, אני לא רואה טעם לבנות קבוצה עם רכז בן 32 טוב ככל שיהיה.

  והדבר הכי חשוב שחייבים לזכור בנוגע לספארס – אחת הסיבות (פרט לביג 3 ופופוביץ') שגורמת לקבוצה להשאר בטופ ככ הרבה זמן כשהיריבות שלה מתחלפות כמו גרביים, היא שהם בונים ומפתחים שחקנים בזול ומשאירים את השלד הקיים במקום כל פעם לפרק את הקבוצה ולבנות מחדש.

  ההחתמה של אולדריג' עוד לא לגמרי הצדיקה את עצמה (אם כי לא היה שחקן אחר בשוק שהיה עדיף עליו) וגם החתמות עבר כמו ג'פרסון למשל לא הצליחו.

  יש בקבוצה כמה פרוספקטים ממש טובים כמו סימונס, דדמון, מורי, עם אורך, פוטנציאל, אתלטיות והם עולים גרושים. אם הם ירצו להרוויח ארגז במקום אחר – שילכו. אבל הקבוצה חייבת להציע להם חוזה סביר לכל הפחות. לנארד עוד לא בן 26 ולא חייבים לשרוף הכל בשביל תואר עכשיו, בטח שגולדן סטייט תצטרך להפרד מלפחות שחקן אחד מהרביעיה שלה בעונה הבאה או זו שאחריה.

  1. יפה שהזכרת את זה, אני חושב שהספרס צריכים ללכת על קליי תומפסון. חמישייה עם רכז בינוני פלוס (טיג), תומפסון וקוואי ביחד זאת חמישייה קטלנית.

  2. לא ברור לי למה אתה חושב שהווריירס יהיו צריכים להפרד מלפחות שחקן אחד נהרבעייה שלה באחת משתי העונות הקרובות.

 10. מאמר טוב. אני מסכים שלא בכל מחיר אבל הוא יכול לעזור להם והם יוכלו לפנות מקום מתחת לתקרה – החוזה של ג'ינובילי נגמר וגם לא בטוח שפארקר יחזור לשחק אחרי הפציעה הקשה שעבר. זה יוכל להספיק, אבל פול יצטרך גם להתפשר

 11. ומגולש קצת יותר זקן:
  א. לפול אין יותר מה למכור מול הרכזים החדשים של הליגה, כדי לקחת אליפות

  ב. להחליף שחקן שבוק בן 35 בשחקן בן 32 שכבר פספס פליאוף מסיבות בריאותיות ושאינו מסוגל לשחק עונה שלמה? באמת?

  ג. בשביל לקבל את פול, חייבים כנראה לוותר על סימונס ומילס.
  סימונס הוא אחד השחקנים הכי מבטיחים של הקבוצה בעתיד ומילס אמור להיות התמיכה של הותיקים בכוכבים חדשים שיגדלו

  ד. האם פול מסוגל להיות נושא הלפיד שיעביר למוריי או לרכז אחר את המפתחות בעוד 3 שנים? האם הוא מסוגל לגדל יורש?

  ה. השוואה פשוטה של 4 עמדות של הספרס מול ג"ס:
  פול, גרין/ סימונס, קאווי, למרכוס
  מול:
  קארי, קליי, דוראנט ודריימונד
  יש למישהו ספק מי לוקח?

  פופ עומד לפרוש והוא נחוש לעשות הכל כדי לקחת טבעת אחרונה.
  גם על חשבון העתיד, גם על חשבון הבנייה לעתיד.

  במקום לרקוח טרייד ולהביא בחירת טופ 10 שתהיה הצעד המנצח לעוד 2-3 שנים (ראו מקרה קאווי) או אפילו להחזיר את ג'ורג' היל שמכיר את המערכת, יודע לתת הגנה

  1. עם כל הכבוד למורי, הספרס בנויים להווה. מה תעזור עוד בחירה טופ 10? ולמה לבזבז את קאווי בשיאו בשביל עתיד לוט בערפל עוד 3-4 שנים?

  2. למה לכריס פול אין מה למכור מול הרכזים החדשים? כל שנה הוא ממשיך למכור יפה מאד מולם. בינתיים הוא עוד לא מגלה סימני ירידה.
   אתה ממש מגזים בניסיון להראות אותו שברירי ופציע. באותה מידה יכולת להגיד את אותם דברים ובמידה קיצונית בהרבה על קיירי אירוינג.
   להחזיר את ג'ורג היל יכול להיות רעיון לא רע אבל זה עלול לעלות להם פחות אבל סכומים די גדולים בפני עצמם, והוא הראה נטייה גדולה יותר לפציעות מפול.

 12. מילס גם ככה לא נשאר. זו תהיה התאבדות לספרס לשלם לו את הסכומים שהוא הולך לקבל במקומות זניחים בליגה.
  סימונס יכול לעשות קופה ולשבת על ספסל של קבוצה כלשהי בליגה או להשאר בספרס על קצת פחות ולראות דקות משחק. בחירה מעניינת.
  הספרס צריכים להתפלל שגאסול מוותר על האופציה שלו אבל אני לא רואה איך זה קורה.
  לי יכול לבחור מה הוא רוצה לעשות למצוא קבוצה להתמודד איתה על אליפות או לחפש עוד קצת כסף. בכל מקרה הספרס לא צריכים להציע לו יותר מ3 לעונה והם יועלו למצוא מחליף ראוי ללא קושי רב.
  לדדמון באמת אין מה להתייחס.
  פרקר אולי יצא מהאופציה (אם בכלל יש כזאת) בתמורה לחוזה ארוך יותר עם יותר כסף סה"כ, אבל כל וויתור מצידו והספרס יכולים להתחיל לייצר בובות שלו כקדוש והתחיל למכור אותן ברחבי העיר.
  מאנו פורש. אל תשלו את עצמכם.

  קוואי נכנס לשיא שלו. איזה מהלך יותר טוב מלהביא את פול יש לספרס כרגע? לחכות שנתיים?

 13. תודה על הפוסט.

  ישנם כמה אי דיוקים שנובעים כנראה מהבנה לא נכונה של הכללים
  (מה המשמעות של זכויות בירד, מה ההשפעה של זכויות בירד על הקאפ הולד, וכללי מס המותרות).
  לא נורא, קראתי לא מעט פרשנים רציניים שכתבו מאמרים שכשלו בשלב הבנת ה-CBA.

  השורה התחתונה, דרך אגב, נכונה –
  על מנת להביא את כריס פול, צריך לוותר על חלקים מהסגל הקיים.
  וזו בחירה בין ההווה, לבין העתיד
  (לקאבס הבחירה בהווה הביאה 3 פיינלס)

 14. פול מתאים ויהפוך אותם מיידית לקונטדרית אמיתית

  כמובן שצריך להתנהל נכון ולא לאבד את כל הנכסים מסביב

  איך שהוא נראה לי שזה כן יכול להסתדר

 15. פוסט בכורה מצוין אורי.
  לא ברור לי איך הקבוצה האפורה הזאת מצליחה לעורר בזמן כה קצר 30 תגובות, איך קרה שהאנטי-תיזה לכדורסל הפכה לדארלינג של כולם?! נפלא מבינתי

 16. לדעתי הם צריכים להביא את פול ולשמור על סימונס ואולדריג' לצד קוואי כבסיס שלהם. כל השאר ניתנים להחלפה.
  סמכו על הספרס שגם מבחירה 473 בדראפט הם יצליחו לייצר שחקן כדורסל לגיטימי. הם עושים את זה כבר 20 שנה.

 17. פוסט מעולה, כל הכבוד על הניתוח והכתיבה הנהירה.

  מסכים שפול יכול להתאים כמו כפפה, הוא כוכב אמיתי (כן אולדריג') שירים את הקבוצה, והוא תפור על שיטת המשחק ובעל הבנת משחק גבוהה.
  לדעתי הבעיה היא יותר גאסול מפול, עם חוזה שתוקע את המערכת ואת תקרת השכר – דדי נשמח לדיוק שלך בנוגע לטווח הפנוי להחתמות. לדעתי אם הם יחתימו את פול הם יפטרו מפאו, וככה יהיה להם את הכוכב הנוסף שהם צריכים (אוי פיק של פול ולנארד, תענוג) וגם כסף להחתים שחקנים משלימים ואולי להשאיר איזה סימונס ו/או דדמון.
  מנו חייב להישאר, פרקר יעבור לספסל ואולי אפילו ישחק קצת לצד פול, ויש פורס, אנדרסון, בארטה ומורי שיכולים להשלים את החמישייה השנייה יחד עם פארקר, לי (בתקווה שישאר, לדעתי כן אם פול יגיע).
  חסר גבוה אמנם, אבל פאו לא התשובה

  1. אי אפשר "להיפטר מפאו".
   יש לו חוזה גם לשנה הקרובה, וההחלטה לגבי השנה הנ"ל היא שלו.
   סביר להניח שהתכנון של הספרס הוא להביא את פול ב-sign and trade,
   ובמקרה כזה הם יאלצו לוותר על נכס/נכסים בעלי ערך.

 18. בהחלט סיטואציה מעניינת.
  אני גם לא חושב שפול שווה את הפירוק של הקבוצה, זה סוג של מה שהווריורס עשו בשביל דוראנט, רק שכאן מקבלים רכז שביר שמתחיל את הירידה שלו, ואחד שכנראה ידרוש שינוי די גדול בשיטת המשחק הקיימת, וחבל לשנות משהו שעובד די טוב.

  הדבר האידיאלי מבחינת הספרס יהיה להצליח להיפטר מהחוזה המופרך של הילדה גאסול, ועם הכסף הזה יחד עם מה שמפנה מאנו (בהנחה שהוא פורש) להשאיר את מילס לי וסימונס (ואם אפשר גם את דדמון, אבל זה אולי כבר מוגזם).
  זה הצעד הראשון והקריטי.
  עכשיו בהנחה שפרקר לא חוזר, אני הייתי שמח לראות במקומו דווקא את גוראן דראגיץ', רכז חכם ואיכותי שהרבה יותר מתאים לספרס מאשר פול, הבעיה היא שיש לו חוזה ארוך בהיט וריילי לא ימהר להיפטר ממנו.

 19. יש לי תחושה שפופוביץ' ממש ממש לא מחזיק מגאסול ואם הוא ימצא מישהו שמוכן לקחת אותו הוא יקפוץ על זה. הבעיה שבברוקלין שהוזכרה פה כמועמדת אפשרית זה העמדה היחידה בסגל שמכוסה כמו שצריך . אם פארקר לא פורש אז רק בסן אנטוניו. זה עניין עקרוני והחברה בטקסס הראו כבר שהם מוכנים לפתוח את הארנק בעבור עקרונות (ראה ערך ג'נובלי). אם כבר משתגעים עם טריידים אז אני רוצה להציע אולדריג' לבוסטון תמורת תומאס. אז אני חושב שתומאס הוא מחליף פארקר המושלם. גם מבחינת אישיות הוא ישתלב בספרס וגם מבחינת סגנון הוא פארקר 4-5 שנים אחורה.

 20. לא חושב שלספרס כדי להביא את פול (גם מבחינת צורת משחק) וגם בגלל עניין השכר.
  פול הוא רכז שמחזיק בכדור והוא מקבל ההחלטות הבלעדי בקבוצות שלו, ככה שאני לא יודע איך זה יסתדר עם משחק המסירות של הספרס והעובדה שלנארד הפך ליוצר ולשחקן המרכזי. היתרון שפול יודע לשחק עם PF דומיננטי וזה יתרון כשיש את אולדריג'.
  אני לא מאמין שכדאי לספרס להיכנס להרפתקאה הזו גם מבחינה כספית כי פשוט הם יצטרכו לוותר על שחקנים משלימים טובים בשביל PG (שעדיין יש לו מה למכור בליגה והוא מנהל משחק אדיר), שמועד לפציעות, לא בטוח שיסתדר במערכת, עם קליעה לא יציבה מבחוץ.

  אני חושב שמה שיותר פוגע בהם היא אופציית השחקן של גאסול, שמלכתחילה שולם לו הרבה יותר כסף ממה שהוא הוכיח שהוא שווה.

  1. +1
   פול יקר מדי ולא מתאים כ"כ לאופי.
   אני חושב שמה שהספרס צריכים זה לסגור מעגל עם ג'ורג' היל. השאלה תמורת מי.. קו אחורי של היל, סימונס – שרק יפתח יציבות בזריקה מרחוק – וקאוואי, עם אולדריג' ועוד סנטר סביר פלוס מוכוון הגנה מקדימה יכול לרוץ טוב.

 21. אני אגיד לכם מי השחקן שהספרס צריכים יותר מכל שחקן אחר וחלק מכם אולי יצחקק…כרמלו אנתוני!!!!!! להביא את כרמלו ולשחק איתו בעמדה 2, קלעי נטו בלי בלגאנים וכוכבות וכל זה, ליד קאווי הוא יפציץ כמו בנבחרת.

  1. אין שום סיכוי שפופ יביא את כרמלו לדעתי, זה שחקן מהסוג שהוא הכי לא אוהב. שחקן כמו כריס פול בהחלט מתאים לשיטה של פופוביץ', אני לא מצליח לראות אבל את הסיטואציה שבה מנחיתים אותו בלי לוותר על שחקנים צעירים עולים בספרס (מורי/סימונס/דדמון), שזה גם משהו שלא מתאים לרוח של הספרס… בהחלט יהיה קיץ מעניין, עונת מלפפונים לפנים. אבל לפני זה בוא נתעסק בגמר הא?

  2. אלוהים שישמור… הייתי מאיים לרדת מסן אנטוניו במקרה כזה, אבל אני גר בארץ…. אני מקווה שזו הייתה פרובוקציה ותו לא. האיש הזה הפוך מכל מה שהספרס מייצגים.

 22. מסכים שלא צריך להביא את פול, לדעתי בשנה הבאה הירידה שלו כבר תתחיל או שהוא סתם ייפצע. מצטרף גם למה שנאמר פה על חוסר ההתאמה שלו לשיטה של הספרס, והצורך שלו להחזיק את הכדור ולנהל בלעדית את המשחק.
  רעיון שעלה לי, לא יודע איך הוא מסתדר מבחינה חוזית – ריקי רוביו. מנהל משחק טוב ומגן (אישי וקבוצתי) טוב. נראה לי גם ממה שקלטתי עליו עד עכשיו שהוא לא מפוצץ באגו, יש לו הרבה מה להוכיח והספרס הראו כל השנים את היכולת שלהם לשלב שחקנים בין לאומיים.
  אמנם הקליעה שלו בעייתית, אבל לדעתי עם המשחק הקבוצתי של הספרס ועם הקסמים של צ'יפ אנגלנדר אפשר להתמודד עם זה.
  מה אומרים?

 23. נראה לי שצריך להבהיר – סימונס הוא לא אחד מהשחקנים שהספרס יצטרכו לוותר עליו כדי להוסיף את כריס פול – בלי קשר לגובה החוזה הבא של סימונס.

  1. למה בעצם? אני, והרבה אחרים כאן, לא בקיאים באפשרויות והמגבלות של הסכמי השכר. אשמח מאד אם תוכל לפרט בנוגע למה הספרס יכולים ולא יכולים לעשות בקיץ.

   1. המקום שסימונס תופס בתקרה הוא פחות מ 1.7 מיליון שזה הסכום המינימלי שהספרס צריכים להציע לו כדי לשמור על הזכויות עליו. (qualifying offer)
    ברגע שהזכויות שמורות – הם יכולים להשתמש בשאר המקום שיש להם בתקרת השכר, ואז לחרוג ממנה כדי לשלם לסימונס מה שסיכמו איתו, או להשוות כל הצעה שיקבל מקבוצה אחרת.

    אם הצעה כזו תגיע מוקדם יחסית (וסימונס יקבל אותה…) – הספרס יהיו בלחץ של זמן לנצל את המקום בתקרת השכר לפני פקיעת המועד להשוואת ההצעה, אבל העיקרון לא ישתנה – המקום שסימונס יתפוס בתקרה יהיה זניח ובפועל לא יפריע לספרס לבצע מהלכים אחרים.

    חוץ מזה, למזלה של סאן אנטוניו סימונס גם נמצא במעמד כזה שלא מאפשר לאף קבוצה להציע לו חוזה מטורף בסדר גודל מקסימום.

    1. אחלה, תודה רבה דדי. ואני מניח שאין בעיה לסגור על מינימום וטרן עם מאנו ופארקר, בהנחה שהם ממשיכים ובהנחה שהם מסכימים כמובן, נכון? אז צריך למצוא טרייד לגאסול. האם יש מנגנון שמאפשר להטריד שחקן ולשאת בחלק ממשכורתו? כלומר למצוא קבוצה שמוכנה לשלם לגאסול 10 מיליון נניח, כך שהספרס מפנים את העשרה האלה לצרכיהם, ורק צריכים להשלים שישה הנוספים? בכדורגל זה מקובל.

     1. אני לא רוצה עכשיו להיכנס לכל הפרטים וכל הדקויות, אבל לפארקר יש חוזה לעונה הבאה.
      אי אפשר "לסגור" איתו על שום סכום אחר או אפילו לעשות עליו טרייד ולהחתים אותו על מינימום אחרי שישוחרר.

      מנו שחקן חופשי וכל האופציות פתוחות.

 24. אם כבר בשינויי סגל עסקינן – פול מילסאפ זה שחקן שעשוי להתאים לספרס , אישית אני לא מת עליו אבל הוא בהחלט שחקן שעשוי להשלים מצויין את קוואי , שחקן קבוצתי חכם ובעל ניסיון , שיש לו מה להוכיח עדיין בליגה. אם אטלנטה הולכים לפירוק – שיקחו את החוזה של פאו בתמורה

 25. אחלה טור יא אורי, אני בעד הטרייד הוא מנהל משחק מושלם. ומגיע לו להימלט מלוזרים ומאנשים מוזרים כמו בלייק וריברס. גם הגולדנס בודדים מידי הם זקוקים לתחרות שם במערב החלש 👏😕😕😕

 26. אם נעזוב את שיקולי הכספים, כריס פול הוא התאמה מושלמת לספרס והספרס היא התאמה מושלמת לכריס פול בשלב הזה של הקריירה שלו.

  אני אתפלא מאוד אם הספרס וכריס פול לא יעשו הכל בשביל לגמור את השידוך הזה (סליחה על הניב האידישאי).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט