מעורב הופס ליום ששי / מנחם לס

 

1. ישחק או לא ישחק?

אחד הסודות השמורים ביותר בעולם – כולל השאלה אם דונלד טראמפ הוא סוכן רוסי סמוי ושפוט של פוטין – היא השאלה אם קאווי לינארד ישחק בשבת נגד הווריורס במשחק השלישי או לא?

אפילו שחקני הספארס לא יודעים, ואיש לא מדבר על כך ציבורית. השיחה היא יותר על אוהד הספארס ש"תבע את פקוליה על הפציעה שגרם לקאווי, שהפחיתה בצורה משמעותית את סכויי הספארס לגבור על הווריורס".

באימון של אחה"צ היום (יום חמישי) ב-3 הוא לא השתתף. אבל כמה שחקנים ראו אותו מהלך "ללא צליעה נראית לעין" (לפי פאו גאסול), ליד חדרי ההלבשה. גאסול הוסיף: "הוא הלך ללא עזרה וללא צליעה שהבחנתי בה לחדר הטיפולים, ויש לנו צוות מצויין של טריינרים".

דני גרין: "קוץ' 'פופ' אפילו לא הזכיר את שמו של קאווי משך כל האימון. התאמנו כאילו אין בקבוצה שחקן בשם קאווי לינארד".

"I haven't heard even one thing yet," power forward LaMarcus Aldridge said.

פאטי מיילס אומר: דברתי גם עם קאווי לינארד וגם עם טוני פרקר. הם לא מדברים על הפציעות. פאטי אמר על קאווי:

"K/L looked good, didn't talk about his ankle that much; I saw Tony also. He was in the building today. He looked good, too. Just asked him how life was, how things were going. He said he's strengthening and working on some things. He's taking it a day at a time, each one of those guys."

יש לי שאלה – בשם כל הקולחוז – לפלח:

?WHAT THE F… IS ALL THIS SECRECY

מה ההבדל אם הווריורס יודעת – או לא יודעת – אם הוא ישחק או לא ישחק בשבת?

תהרגו אותי אם אני יודע מדוע מאמנים שומרים בסודי סודות אינפורמציה כה פשוטה כמו "ישחק" או "לא ישחק". האם הווריורס תשאיר בבית שחקנים אם הוא לא ישחק? האם מייק בראון יבקש מהשחקנים להיות יותר מרוכזים ורציניים כי יש סיכוי שקאווי ישחק? האם לווריורס ישנה שיטה "עם קאווי" ושיטה "ללא קאווי"?

הרגשתי היא שהוא משחק על בטוח, אבל אני כותב זאת בעברית כדי שהסוד לא יגיע לווריורס, חס וחלילה!

2. סטיב קאר יהיה על המטוס לסן אנטוניו

 מה? באמת? הוא יהיה על המטוס?

אז יש לי עוד שאלה:

את מי זה מעניין?

ויש לי עוד שאלה:

מה בדיוק הוא ההבדל אם הוא טס או לא טס?

ויש לי שאלה שלישית (אולי היא כבר רביעית):

אז אם כבר, למה הוא כבר לא לובש חליפה ויושב על הספסל כמאמן? מה ההבדל לגבו (מהמילה "גב")  – שהיתה לו בעייה בעמוד שידרתו – אם הוא יושב על הספסל או ביציע? האם העמוד והחוט יודעם או מרגישים את ההבדל?

אני יכול להבטיח לכל האוהבים והשונאים (וכל אחד שייקח זאת בצורה היותר נוחה לגביו):

אם קאווי עולה בריא ושלם לשחק, לא תראו ולא תשמעו את קרי.

אם קאווי לא עולה לשחק, או עולה מדדה, אני לא יודע אם נראה את קאר או לא, ואני גם לא שם קצוץ אם כן או לא..

3. בחירות ה-ALL NBA הן בעלות משמעות גדולה בהרבה ממה שחושבים

(מאמר זה מתבסס על מאמרים ב-NBA.COM, ג'ון ביאטריס מהאינסיידר, ואריק פנקס מB/R)

לבחירת ה-ALL NBA הן בעלות משמעות גדולה בהרבה מהכבוד להיות "בחמישיית ה-NBA" (או בחמישייה השנייה, או השלישית). כמובן שה-BRAGGING RIGHTS הוא דבר פנטסטי לספר לנכדים ולנינים, ולשים את הפלקאט בחדר האורחים. גם הדיעה שמתוך 500 שחקני NBA רק 5 הם בחמישייה ראשונה  ועוד 10 בחמישייה השנייה והשלישית היא הרגשה שהיא – כנראה – נעימה לנבחרים. הם לא רק 15 מ-500 ב-NBA. הם 15 מ-500 מיליון שחקני כדורסל ברחבי העולם המנסים לעשות את ה-NBA.

מנגד, אי-בחירה היא יותר מסתם אכזבה. היא עניין של כמה עשרות מיליונים  שהיו יכולים להיות בבנק בעתיד, ולא יהיו.

החוק החדש של ה-DESIGNATED VETERAN-PLAYER EXTENSION המתגמל את הנבחרים לשלושת החמישיות של -ALL NBA TEAM, ה-MVP, ו-'שחקן ההגנה', יבטיחו לשחקנים הנבחרים כסף רב. לכמה יותר מאשר לאחרים. המרוויחנים הגדולים הם ג'יימס הארדן, ראסל ווסטברוק, ג'ון וול. מנגד פול ג'ורג' וגורדון הייווארד שלא נבחרו בין ה-15, יפסידו את הרווח הכספי בעתיד הקרוב.

קחו לוגמא את סטפן קרי. זוכה ה-MVP פעמיים רצופות יהיה מורשה עתה לחתום עם הווריורס על חוזה שהוא 35% (או 35.4 מיליון) מה-101 מיליון שהוא סף המשכורת המצופה לעונה הבאה. סטפן קרי ישתכר 202-207 מיליון ב-5 השנים הבאות.

קרי, שניבחר רק לחמישייה השנייה של ה-ALL NBA, לא יכול להיות השחקן המיועד ('DESIGNATED PLAYER') של קבוצה אחרת מלבד הווריורס. אם הוא מחליט לעבור מהווריורס לקבוצה אחרת, המקס שלו יהיה רק 30% (30.3 מיליון)  ורק חתימה לארבע שנים במקום 5, לסך של 130 מיליון. זה בערך 70-75 מיליון הבדל מהכסף המובטח לו אם הוא חותם עם גולדן סטייט. אמנם עבור שנת משחק נוספת, אבל בעוד 4 שנים סטפן קרי יהיה מאושר לשחק שנה חמישית בכסף כה גדול, מובטח.

במקרה של ג'ון וול, שנבחר רק לחמישייה השלישית, תוספת של ארבע שנות משחק ל-37.2 מיליון שמובטחים לו עד 2018-2019 (בחוזה הקיים!), הוא יהיה זכאי להשתכר 35% מהקאפ של שנת 2019-20, שעם הציפייה למה שהוא יהיה, מתורגם לעוד 165 מיליון. תוסיפו 37.2 ל-165 וג'ון וול ישבור אף הוא את ה-200 מיליון.
גם הארדן וגם ווסטברוק חתמו על חוזה חדש בשנה שעברה, יהיו זכאים לEXTENSION החדש כבר בעונה הבאה. ווסטברוק יכול למתוח את חוזהו עד 2018-2019, ואז לחתום על עוד 5 שנים ב-207 מיליון. הארדן, שישנה לו עוד שנה בחוזהו, יכול עתה להוסיף לחוזהו עוד 4 שנים כמו ג'ון וול, בסך 165 מיליון.

פול ג'ורג' יכול עדיין להיכנס לקבוצת הזוכים הגדולה בשנה הבאה, אבל אפילו אם לא ייכנס לאחת משלושת הקבוצות ולא ייבחר לשום תואר, הוא יכול עדיין לחתום עם הפייסרס על סכום לא רע של 177 מיליון לחמש שנים, או בקבוצה אחרת עבור 135 מיליון. הוא החמיץ חתימת FIVE YEAR EXTENSION שהיתה מתחילה ב-2018-19 בסך 207 מיליון. ז"א שאם לא יזכה באחר התוארים או בין 15 הנבחרים לאול נבא הוא יפסיד 30 מיליון.

כמובן שטרייד הקיץ ישנה את כל החישובים, ונכון לעכשיו גם ג'ורג' וגם אינדיאנה מעדיפים טרייד.

גורדון הייווארד ירצה בוודאי לבדוק את השוק בשנת חוזהו האחרונה שהיא על 16.7 מיליון שזה עתה נגמרה. גם הוא יכול לחתום עם הג'אז ל-5 שנים עבור 175 מיליון, או עם קבוצה אחרת על 130 מיליון, לארבע שנים.

גם בלייק גריפין לא זכאי לווטרן אקסטנשיון. הוא נמצא בשנת חוזהו האחרונה (21.4 מיליון) ובוודאי יילך לשוק החופשי להתחיל עתיד חדש.

 גם קאווי לינארד הוא עם הזכות לווטרן אקסטנשיון ב-2018 בגלל שני האול-נבא האחרונים שלו. הוא יהיה חופשי לחתום לחמש שנים בהתבסס על משכורתו ב-2019-20, הווה אומר בערך 213 מיליון.

כל שאר השחקנים (מלבד אייזיה תומאס) לא יהיו זכאים בינתיים ליהנות מהווטרן אקסטנשיון בהתבסס על שנות משחקם בליגה וטיימינג של החוזה עליו הם חתומים:

All-NBA First Team winners LeBron James (Cleveland Cavaliers) and Anthony Davis (New Orleans Pelicans), second-team winners Rudy Gobert (Jazz), Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) and Kevin Durant (Warriors), and third-team winners Draymond Green (Warriors), Jimmy Butler (Chicago Bulls), DeMar DeRozan (Toronto Raptors) and DeAndre Jordan (Clippers) won't qualify based on either their years of service in the league or the timing of their existing contracts.

 

4. קארים: "האבא לבאר לא עושה טוב לבנו לונזו!"

 

אתמול קרים עבדול ג'באר הצטרף לכל החושבים שהאב לבאר בול לא עוזר – ולמעשה מפריע – לבנו לונזו להתפתח באופן טבעי ורגיל להיות שחקן כדורסל ב-NBA. אמש, בתכנית His and Hers & SC6 podcast הוא אמר:

“I don’t think LaVar Ball is doing his sons any good,” Abdul-Jabbar said. “He seems to be just somebody that’s out there trying to bring all the attention that he can to himself, and I don’t know what the purpose is for that. His sons are good athletes. Let them do their thing. I think he should step into the background.”

אני מצטער קרים. זה לא קורה. אתמול האב חזר על טענתו שבנו "שחקן כדורסל טוב יותר מסטפן קרי לא בעתיד, אלא כבר עכשיו", ואת שאר השטויות הרגילות שלו. פורבס מגזין יצא עם קריקטורה על הנעל שהאב קבע את מחירה: $495. עד עתה נימכרו 500 זוגות סניקרס והאב כנראה חושב שללא ההצהרות הדביליות/בומבסטיות שלו כולם ישכחו מלונזו והסניקר.

לכן הוא יצא ממש לפני כמה דקות בהצהרה חדשה: "מאחר ונייקי, ארמור, אדידאס, ושטאר חברות הנעליים לא חזרו אלי עם הצעתי למכור להם את הזכויות על הסניקרס בביליון דולארים, המחיר עתה הוא 3 ביליון.  שלושה "B" בייבי. כמו ב-BBB. הם עוד ירוצו אחרי על ארבע".

כשנודע שהלייקרס זכתה בבחירה השנייה פרצה בבית הבול'ים צהלה ושמחה כאילו הובטח להם שלונזו יהיה בחירת הלייקרס. נחכה ונראה:

5. האם אולדרידג' ניסה לפצוע את דוראנט באותה צורה שפקוליה חיסל את קאווי?

אני מוכרח לציין שבשידור איטי ככה זה נראה, לפחות לי:

6. היום לפני 18 שנה ב-NBA

כדור הפינג פונג נפל. מס' 1. הבחירה היא של הקליפרס שבעוד כמה שבועות תיבחר את השחקן הטוב בעולם שלא משחק ב-NBA עם תקווה לבנייה מחודשת של הקבוצה.

יום הדראפט הגיע. הקליפרס קוראית בשמו של מייקל אולוקנדי מהאונ' של הפסיפיק.

עם ויכוח קטן או שניים, הוא בחירת הדראפט הראשונה הגרועה בכל הזמנים!

 

7. האם לברון משחק עתה את הכדורסל הטוב ביותר בחייו?

אגיד לכם דבר אחד בוודאות: במיאמי הוא לא היה אפילו 65% משהוא עתה… אילו שיחק ככה במיאמי אולי ה-"לא 1, לא 2, אלא 3, 4, 5…" היתה מתקיימת. כתבתי כבר שלברון בשיאו. אני רואה שגם מומחי ה-NBA מה-STARTERS חושבים כמוני:

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 116 תגובות

 1. לברון פשוט מדהים!!

  כל קבוצה עושה התאמה מולו במקסימום האפשרי, והבחור תוקע 30+ למשחק כמעט בלי מאמץ מיוחד.

  אבקש הפעם את הסברם המלומד של ראשי הללל….
  הפעם הם יהפכו לפחות זמנית ל = הליגה להרצת לברון

   1. דרך אגב,הנרקסיסט הנעלול הזה לוקח מחזקי ברגים לא חוקיים ,האמת על הפטו,אבל קחו בחשבון את הנקודה הזאת כשכל הנורטונים פה מקבלים בונר עליו

    1. איך אתה יודע שהוא משתמש במשהו לא חוקי?
     במשך שנים אמרו שלא יכול להיות מישהו כל כך חזק, כל כך מהיר,
     והאשימו אותו בשימוש ב-PED.
     אבל שמסתכלים על מי שהשתמשו ב-PED שבונה מסת שריר,
     מגלים קריירות קצרות להפליא.

     עכשיו מאשימים אותו שהעובדה שהוא לא נפצע, זה בסימן לכך שהוא "לוקח מחזקי ברגים".
     (שזה סותר את כל טיעוני ה-HGH הקודמים)

     עצוב ומשעשע בו זמנית.

     1. 'אבל שמסתכלים על מי שהשתמשו ב-PED שבונה מסת שריר,
      מגלים קריירות קצרות להפליא.'

      לא בקטע של לומר כן או לא על לברון משתמש אבל, אתה יכול להסביר בבקשה את הטענה הזאת?

      איך אתה יכול לומר זאת אם אתה לא באמת יודע מי משתמש ומי לא?

     2. יש המון מחקרים שערכו בנושא.
      יש המון משתמשיפ ב-HGH מתחום הבאדי בילדינג והפאוור ליפטינג,
      ויש המון מידע שנאסף לאורך השנים.
      הנתונים ברורים –
      העלאת מסת שריר יתר על המידה, גורמת ללחץ עצום על המפרקים, ועל מרכת העצבים.
      לחצים שכאלו, לצד עיסוק רצוף בספורט בו לסיבולת יש משקל גדול,
      זה מתכון לפציעות, ובטווח הארוך, לקיצור הקריירה.
      וזה מבלי להיכנס לפגיעה הבריאותית שנובעת מהתעסקות באיזון הרגיש של המערכת האנדוקרינית.

     3. לא ברור לך אבל ששחקני כדורסל הם מאוד שונים מהעוסקים בבאדי בילדינג ופאוור ליפטינג(גם בסוג הפעילות וגם במבנה הגופני), ושבהתאם אם הם משתמשים במשפרי ביצועים בלתי חוקיים הם משתמשים בכמויות שונות בצורות שונות ולא בלתי סביר שגם בחומרים שונים(או קומבינציות של)?

      אני לא קרוב להבין בזה מספיק אבל הדבר החם בתחום(לפחות מבחינת קץ' פרייז) הוא מיקרודוסינג ולמיטב ידיעתי אין מחקרים בנושא זה שאומרים שהתוצאות מובילות לאותו הדבר.

     4. מיקו-דוסינג כבר אתנו מאז שערוריית 'באלקו' (2005).

      דבר אחד ברור –
      גם מי שמשתמש במיקרו דוסינג, מעלה מסת שריר.
      בארי בונדס, מאריון ג'ונס, הם דוגמאות טובות.

      מי שעוקב אחרי משחקו של לברון בבירור רואה שאתלטית, הוא כבר לא אותו לברון של 2012.

      https://www.youtube.com/watch?v=pPmiQpkBBiM

      זה סרטון של קואץ ניק משנה שעברה.
      הוא מתייחס לנקודה שבעקיפין קשורה לדיון –
      למה לברון לא מקבל שריקות כמו פעם.
      התשובה בקצרה –
      הוא כבר לא אותו אתלט כמו פעם.
      זה כמובן הפוך למה שמיקרו-דוסינג צריך להשיג.

      אימוני כושר, זה תחביב שלי. ואני עוקב באדיקות אחרי פרסומים של תכניות האימונים של לברון, בגלל שהוא תמיד משתדל להיעזר בשיטות החדשות ביותר,
      ואני חייב לומר –
      אני מבין את הפליאה, ואת החשדנות שנובעת ממנה.
      אישית, אני משוכנע שהוא לא משתמש ב-PED, בדגש על HGH.

     5. גיא אלו טענות נחמדות למדוע אתה חושב שלברון לא משתמש אבל זה כלל לא עונה על השאלות ששאלתי.

      איך אתה יכול לומר זאת אם אתה לא באמת יודע מי משתמש ומי לא?

      לא ברור לך אבל ששחקני כדורסל הם מאוד שונים מהעוסקים בבאדי בילדינג ופאוור ליפטינג(גם בסוג הפעילות וגם במבנה הגופני), ושבהתאם אם הם משתמשים במשפרי ביצועים בלתי חוקיים הם משתמשים בכמויות שונות בצורות שונות ולא בלתי סביר שגם בחומרים שונים(או קומבינציות של)?

      אם אין לך תשובה לשאלות אלו סבבה, זה בסדר גמור, אני יודע שלי אין, אבל תגיד שאין לך תשובות לזה, אל תרקד מסביב אם תגובות שמתעלמות מהן.

      הטיעון שלברון כבר אינו אתלטי כמו שהיה אינו רלוונטי לאבחון האם הוא משתמש במשפרי ביצועים, כיוון שהוא מתעלם מכך אפשר להשתמש בשביל לשמר את הקיים או לא לאבד כמה שהיית מאבד בלי.
      באופן כללי גם הנתונים הפיזיים אינם אינדיקציה להאם מישהו משתמש או לא.

      אגב זה לא נקודה ספציפית לגבי לברון עבורי, זה נכון באופן גורף לכל השחקנים.

      ההנחה שלשחקני כדורסל אין מה להרוויח משימוש במשפרי ביצועים היא נאיבית ביותר. אנחנו אומרים שבכל מקצועות האתלטיקה יש מה להרוויח, בפוטבול יש מה להרוויח, בכל ספורט אפשרי יש מה להרוויח כולל החברה האלו שמשחקים במשחקי מחשב, אבל כדורסל הוא מקרה מיוחד שבו אין לספורטאים מה להרוויח? ברצינות, זה מגוחך.

      טצאיך לזכור גם מדיניות הבדיקה של הליגה הינה בלתי קיימת אפקטיבית.

      לא ברור לי איך אפשר להיות כל כך בטוח תחת התנאים האלו לגבי אף אחד.

     6. אגב, הסרטון ממש אינו תומך בטענה. וכבודו קואץ' ניק ידוע לשמצה כאחד שמחליט על דעה כלשהי ואז עושה צ'רי פיקינג לכמה סרטונים כביכול תומכים בה.

     7. בערך מיליון פעם כתבתי בעבר על ההבדלים בין הענפים השונים.
      ברור שפאוור ליפטינג שונה מכדורסל.
      הבדל ברור בין 2 הענפים:
      שימוש ב-HGH מנמיך את ה-LIP, ובכך מקטין את הסיבולת של האתלט המשתמש.
      לשחקן בייסבול כמו בארי בונדס, ה-LIP לא ממש משנה, כי הוא פשוט לא חוצה אותו,
      כנ"ל לגבי פאוור ליפטר.
      שחקן כדורסל, להבדיל,
      עבורו זה מאוד משנה.

      זה בהחלט סביר שיש שחקני כדורסל שנעזרים ב-PED.
      אני חושב, שמשוואת הסיכון/תועלת של שחקנים בפרופיל של לברון, דוראנט, וקרי,
      הסיכון גדול בהרבה מהתועלת.
      ילד שמסיים מכללה, והקומביין הוא כרטיס הכניסה שלו ל-NBA?
      עבורו, אני בהחלט יכול לראות איך הבחירה לשפר את הוורטיקל באינטש יכולה להיות ההבדל בין סיבוב ראשון לבין לצאת מהמשחק.

     8. טוב, התקדמנו ענית על חצי משאלה אחת. אתה מבין שיש הבדלים, אם כי עדיין לא ברור לי אם אתה מבין שבעקבות זאת השימוש והחומרים יכולים להיות שונים ולכן גם הסיכויים לפציעה שמוצג במחקרים מבוססים האלו אינו בהכרח רלוונטי.

      אבג, גם לא ברור לי למה אתה נטפל לHGH. זה שמישהו טען שלברון X או Y וזה מעיד מבחינתך על זה שהוא התכוון שלברון לקח HGH אינו רלוונטי מבחינתי לדיון כאן.

      לא ברור לי איפה הסיכון עבור לברון דוראנט קרי (או אף אחד בליגה) ? מדיניות הבדיקה בליגה אפקטיבית לא קיימת, אתה צריך להיות אידיוט ומסטול כדי להתפס. ממש לא אופתע אם תאוריית קונספירציה שגורסת ששחקנים ברמתם מקבלים הודעה מראש המון זמן לפני בדיקה או לבחור מתי להבדק ושגם אם בדיקה שלהם יוצאת חיובית הליגה מטאטאת את זה ולא נותנת לזה לראות אור יום, תהיה נכונה.

     9. אין לי מושג, אבל אנחנו נמצאים בחברה שבה יש הסטורייה ענפה של אנשים שאין להם השגות לגבי עיקום עיוות ושבירת החוקים בתחום זה גם בצד המשתמשים, וגם בצד הרופאים שמפתחים אותם, שהצליחו פעמים רבות לפעול בלי שיתפסו או יגלו אותם. אני לא מצליח לדמיין איך אפשר לחשוב ברצינות שבכל ספורט אחר יש יתרון לשימוש בחומרים משפרי ביצועים בעוד כדורסל הינו מין חד קרן קסום בו אין יתרון לשימוש זה.

     10. אז זה דיון מהסוג של "לך תוכיח שאחותך לא זונה".

      כמו בכל דבר בחיים, יש את השאלה של עלות/תועלת.
      שיפור באינצ' (בערך 2%) בוורטיקל של כדורסלן ישפיע הרבה פחות על יכולתו להשתכר מאשר שיפור ב-2% בתוצאה של אצן.

      עליית מסת שריר לא תהפוך קלע בינוני לקלע טוב,
      אבל בבייסבול, זה בהחלט ההבדל בין 30 ל-50 הום ראנס.

      ברור לי שיש מי שמשתמשים ב-PED ב-NBA.
      מי שעבורו הקומביין הוא כרטיס הכניסה ל-NBA,
      מי שצריך להוכיח שהוא מסוגל לפצות על מוטת ידיים קצרה (יחסית) –
      להם בהחלט תהיה מוטיבציה לנסות להשיג יתרון תחרותי.
      לברון? דוראנט? קרי?
      אישית, קשה לי לראות איך מבחן העלות/תועלת מצביע על שימוש ב-PED.
      (ואז יש את שאלת יחסי הציבור. למכונת כסף כמו לברון יש המון מה להפסיד משערורייה שכזו)

     11. לא גיא. יש כאן בדיוק בן אדם אחד שאומר אני בטוח שX(כן בסדר, אני יודע אתה אומר אני משוכנע שלא ולא אני בטוח), וזה לא אני. אני אומר שאני ממש לא יודע. כל מה שאני אומר שאני לא מבין איך אתה יודע ולמה אתה משוכנע כל כך בהתחשב בכך שלכל הטיעונים שלך יש טיעוני נגד שבסופו של דבר אין לך תשובה אמיתית אליהם. ברור לי לחלוטין הרצון להאמין שהספורט והספורטאים שאתה אוהב נקי, אבל אני לא חושב שצריך לעצום עיניים לאטום אוזניים ולשיר לה לה לה לה לה בשביל להגיע לשם. לא יודע, אולי זה הבדל בין התפיסה של אדם שחי את שערוריות הסמים בעולם האופניים ואחד שלא, אולי זה לא קשור וזה סתם הבדל בהשקפות העולם שלנו. who knows

     12. כתבתי זאת אחרי איזה 60 תגובות אז בוודאי זה לא ייקרא, אז אני מכניס זאת כאן:

      ישנה עוד אפשרות חשובה בנוסף למה שגיא כותב (אני איתו ב-100% כי למדתי וחקרתי בנושא), והיא נקראית "מזל". 90% מהפציעות הן בגלל מזל רע בהתנגשות מומנטים. זווית גרועה, טיימינג וכו'. אולי ישנו גם אלוהים ששומר עליו. הכל יכול להיות.

      לדעתי הוא אולי ניסה פה ושם סטרואידים וכו', אך השורה התחתונה לדעתי היא שהוא אתלט עליון בר מזל.

      גם ג'ורדן כמעט לא נפצע מלבד "נקע 63 הנקודות שלו". נקע זה מזל רע בנחיתה. כמו שקרה לקאווי שאף הוא אתלט עליון. לברון פשוט לא נחת עקום על העקב, למזלו. ישנה עוד אפשרות: שלברון הוא מאד "אלסטי" מלידה. ישנם ספורטאים שהם יותר אלסטיים מאחרים. זה קשור לעובי והאלסטיות של הליגמנטים, עובי הסחוס, ועוד. ייתכן מאד שלברון התברך באלסטיות ("גמישות") עליונה על רוב הגברים בגודלו.

      ואני יודע עוד פרט עליו: הוא פריק של אימוני כושר.

     13. מנחם, אני מקבל לגמרי את האופציה שיכול להיות שלברון נקי לגמרי והבריאות שלו הינה שילוב של גנים נדירים תזונה ועבודה נכונה ומזל, אני אפילו מאוד מקווה שזה כך, אבל מכאן ועד לפסול לחלוטין את האופציה שהוא השתמש בחומרים משפרי ביצועים הדרך ארוכה מאוד. ההסטוריה של הספורט לא מאפשרת לי לעצום עיניים לאפשרות.

     14. איש,
      לא קראתי אפילו טיעון אחד שמסביר למה זה סביר שלברון משתמש ב-PED.
      כאשר שאלתי במה אתה חושד שהוא משתמש,
      התשובה שלך –
      "לא יודע."
      הטיעון "הוא משתמש כי הוא יכול" הוא לא באמת טיעון.
      למה עוד אין תשובה?

     15. זה מאוד פשוט גיא. כי כמו כל ספורטאי ממש לא בלתי סביר שיש לו מה להרוויח מזה. כל הטיעונים שלך הרי הם ניסיונות הכחשה של טענה זו, אז לא ברור לי איך 'קראתי אפילו טיעון אחד'.

      אתה רוצה עוד רשימה? עדיין לא ענית אפילו על שתי השאלות הראשונות במלואן. אחת בכלל לא ואחת חצי.

     16. הסברתי. באריכות.
      הטיעונים שלי הם בכלל לא ניסיונות הכחשה של כלום.
      הרי בכלל לא כתבת במה הוא משתמש, ואיך זה תורם לו.

      שוב ושוב אתה כותב –
      "אחותו זונה! זה הרי רווחי! ומחלקת המוסר ב-NBA לא מתעסקת בזנות. זונה!"

      זה לא מספיק.
      תכתוב במה אתה חושד שהוא משתמש, ואיך זה עוזר לו.
      על בסיס זה אפשר לנהל דיון.

     17. גיא, גם בשנות התשעים והאלפיים המוקדמות לא ידעתי במה הרוכבים משתמשים ובמה אני אמור לחשוד. מה שאני יודע על איך משתמשים בחומרים משפרי ביצועים אינן רלוונטי.

      אתה כל הזמן מנסה להסיט את הדיון מכך שאני באתי לשאול אותך למה אתה כל כך בטוח שלא, ללמה אני חושב שיכול להיות שכן. למה? אמרתי שאני לא בטוח, למה זה אומר שאני צריך לתת לך רשימה מוסדרת של החומרים שאני אמור לחשוב שלברון משתמש בהם?

     18. הסברתי בפרוט רב את כל הסיבות ללמה אני חושב שלברון לא משתמש ב-PED. בכמה דיונים, כולל היום.

      ומה שאני לא מבין זה למה אני צריך להוכיח חפות.
      בדרך כלל צריך להוכיח אשמה.

      אז תעזוב ראיות. זה מגוחך לבקש ראיות.
      אבל להשים אצבע על סוג מסויים של PED בו אתה חושד, איך הוא משפר את ביצועיו של לברון, והסיבה לחשד –
      זו לא בקשה גדולה.

      לדוגמה:
      פלורנס גריפית ג'ויינר לא נתפסה.
      אבל השינוי בתוצאות שלה, עליית מסת השריר המסיבית, והקריירה הקצרה שלה,
      בהחלט מעוררים חשד לשימוש ב-HGH.

     19. גיא, זה בדיוק הנקודה, בכלל לא מדובר פה על להוכיח חפות או אשמה.

      מדובר על זה שאתנ טוען טענה של וודאות. אני רק טוען שאינך יכול לטעון לוודאות כזו. זה הכל. אתה כל הזמן מנסה להסית את זה לכיוונים אחרים באמצעות אנשי קש.

      אם מישהו בא ואומר לך 'אני יודע בוודאות שאלוהים קיים והוא צורך סמים', ואתה עונה לו 'אני לא חושב שאתה יכול לדעת את זה בוודאות כי מה שלא יהיה, אבל אם הוא בקטע של סמים אז שלפחות יעשה את זה בחוץ', האם חובת ההוכחה היא עליך?

     20. 'אני משוכנע שהוא לא משתמש ב-PED'

      זה אתה אמרת, ובמשך מספר תגובות התייחסת לזה בתור עובדה וודאית שהינך בטוח בנכונותה, תוך כדי שדיברתי במפורש על אי וודאות בנוגע לזה.

     21. אני צריך להסביר שיש הבדל בין " אני משוכנע" לבין "זו עובדה"?

      כל הדיון נוסב סביב הנקודה שיש אין וודאות סביב השאלה מי מבין כל שחקני ה-NBA משתמש ב-PED,
      לא בשונה מהעובדה שאין וודאות שאני או אתה משתמשים אול לא ב-PED.

     22. לא רוצה להפריע לכם, אבל..

      איך אתה משוכנע, אם אין וודאות ?

      אני לא משתמש ב PED, אבל כן בחומרים אחרים…

      זה קצת לא נכון ההשוואה בין ספורטאים מקצוענים לאנשים השורה. הרי לא סתם השאלה הזו עולה. במקום העבודה שלך דורשים ממך לתת בדיקות שתן ? ממש כמו באן בי א… הא אופס..

      אגב, מה הנוהל לגבי הבדיקות שם ?

    2. זהירות**
     **אחרייי הצמד איש את אשברי ומבין כל הטרולים הלא פעילים יואלל שם טוב הוא הכי מסוכן.

     **

     הליצןן תוך עונה אחתת הפך להיות מומחהה לפציעות וסמים אפורים בטקסס אחריי שניהל פרויקט וודו כישלוני כנגד לברון.

    3. חחחח… צודק ..
     גולדן סטיט זה ארבע כוכבים ועוד גרוזיני..
     קלבילנד זה ארבע אפסים .. ועוד שלוש שופטים.. ועוד קוף..
     סטף יחזיר אותו לכלוב |!! חח

     1. לברון הוא מגדולי השחקנים בכל הזמנים, קיירי מהרכזים הטובים ביותר בליגה ולאב מטובי הפאוורים והספסל שלה עמוק ומצוין. גם לוויירס ישנו סגל עמוק ולא רק חמישה שחקנים.

 2. מנחם לפי הדיווחים הנעל של בול מכרה הרבה פחות בסביבות 50 יחידות האבא מפמפם את הדיווחים, אני לא רואה אדם שקונה נעל ב500 דולר של בחור שלא דרך על הפרקט, גם את איר גורדן לא היו קונים ב500 דולר אז את אלה של בול?
  לגבי לברון הררי מילים נשפכו עליו אגדות יכצבו על הפלייאוף הזה, השנה בפלייאוף בוא עקך את שאקיל בדומיננטיות עד עכשיו שחקן חסר תקדים.

  לגבי קוואי ברגע ששחקן כמו קוואי עולה חייבים לעשות נגדות התאמות מיוחדות הוא פוגע בסגנון הנעת הכדור של גולדן סטייט עם יכולת קריאת קווי ההגנה שלו, הוא אחד השחקנים הכי משפיעים בליגה.

  לגבי קר הרבה יותר מעניין איך שהוא פתח על טראמפ, זוהי תקופה נפלאה שהרבה יותר ספורטאים ואנשים בעלי יכולת השפעה מביעים דעה ולא מתחבאים בשביל מכירות.

  1. ברוך,
   יש שחקנים כמו הקאפקייק שגם אם היו נותנים לי את הנעליים שלהם בחינם הייתי מיתבייש לינעול אותם.

   אתה מאמין שקיווי יכול להיתגבר על הפציעהה והמומנטום בפלייאוף כזה נוראי? רק שחקנים מיוחדים יכולים לעשות מעבר כזה.

  2. טוב, ספציפית עבור קר, להשמיע טענות נגד טראמפ באזור המפרץ זה לא בדיוק דבר שיפגע בפופולריות שלו(להפך), ולא שאני טוען שזו הסיבה שהוא עושה זאת או שזה לא דבר חיובי שהוא עושה זאת.

 3. 1. קר לא חוזר לאמן באופן מלא כמו שהוא הבטיח, זה לא יהיה מקרה שבו קר חוזר לא ו ואז מפסיק שוב, הוא לא יחזור עד שלא יהיה בטול במאה אחוזים שהוא מסיים את העונה.
  2. ממליץ לראות את התוכנית של סקיפ מאתמול עם הניו יורקי עם הפה הגדול, הניו יורקי אמר שזה מוזר שלברון טס ל״חופשה בצרפת״ במנוחה שבין טורונטו לבוסטון ולדעתו הוא טס לגרמניה בדיוק כמו ארמסטרונג ומבחינתו זה לא הגיוני שהבן אדם משחק 14 שנים ולא נפצע, אבל בכלל לא נפצע.

  1. עמירם,
   לא שאני מזלזל בדברים שנאמרים בצהובונים,
   אבל…
   לא. סליחה. אני בעצם ממש מזלזל.

   אני אשמח לכתוב שאני טמבל מתנשא, רגע אחרי שאקרא על ה-PED שניתן לכדורסלנים על מנת למנוע מהם פציעות.
   לא צריך יותר מלהתבונן בתמונות של ארמסטרונג ושל רוכבי האופניים, ואז בתמונה של לברון,
   בשביל להבין שמדובר באתלטים מסוג שונה לחלוטין.

   רוכבי האופניים נלחמים בקיר שמציבה במגבלת החמצן,
   ובשיפור מלאי הגליקוגן.

   כדורסלנים, מה שחשוב להם, זה כוח מתפרץ, וסיבולת שריר
   (וכמובן שיש את העניין הפעוט של כישרון).

   כוח מתפרץ הוא פונקציה של אימון, תזונה, והתאוששות.
   אפשר להשתמש ב-PED בשביל לקצר את זמן ההתאוששות, או בשביל למריץ את קצב בניית מסת השריר.
   אבל יש לזה מחיר. לאורך זמן, קיצור זמני ההתאוששות, והעלאת מסת האימונים מגבירה משמעותית את הסיכוי לפציעה.
   יש סיבה למה ספורטאים אולימפיים משתמשים. להם אין 100 משחקים בשנה,
   הם מכוונים לשיא של אחת ל-4 שנים.

   לכן הטיעון "לא נפצע", ו-"PED" אצל כדורסלנים, זה אוקסימורון.

   אם אותו ניו יורקי עם פה גדול הוסיף למילים שלו רפרנסים,
   אני אשמח לקרוא.

   מבטיח להוציא פוסט "אני טמבל נאיבי" ברגע שאראה משהו שמתקרב לעדות, אפילו נסיבתית, לכך שלברון משתמש ב-PED.

   מה שכן נכון, ועל זה פחות מדברים,
   לברון מוציא המון על שימוש בכל טכניקה אפשרית לשיפור ההתאוששות שלו, כולל שימוש בתאי לחץ, וכדומה.

   1. גיא מה אתה קופץ ?
    לברון תופעה פיזיולגית שאין ולא היה כמותה
    לא רק שהוא משחק 100 משחקים בעונה הוא השחקן היחיד מהסגל האולימפי של 2012 שלא נפצע בעונה המקוצרת שהייתה רצחנית
    הבן אדם לא הגיוני , היינו בויכוח הזה עכשיו תספק לי על קארים ועל קרל מלון ששיחקו סגנון משחק שונה מאוד מזה של לברון
    ביחס למשקל שלו ולרמת אינטסביות שהוא משחק הוא כנראה חייזר
    120 קילו שעולה לדאנקים זה עומס בלתי נתפס והוא עושה את זה ולא נפצע
    אני לא מזלזל בידע שלך אבל תחשוב האם יכול להיות שהוא משתמש בחומרים שגם אני וגם אתה עוד לא מודעים לקיומם
    המדע מאוד מתקדם בתחום הזה
    כולם משתמשים השאלה זה מי מטשטש ראיות טוב יותר

    1. עזוב ראייה כלשהי לכך שלברון משתמש.
     תראה לי מאמר כלשהו על PED שמונע פציעות, ושמאריך את הקריירה של אתלטים.

     לפני שלאנס נתפס, אפשר היה לקרוא ברשת על כל סוגי ה-PED שרוכבי האופניים נוטלים.
     EPO, דופינג, על הכל נתן היה לקרוא לפני כן.
     הייתה תאוריה סבירה לאיך ארמסטרונג שיפר את ביצועיו.
     כל שחסר היה החוט המקשר.

     לפני שבן ג'ונסון נתפס, ניתן היה לקרוא על סטרואידים, על HGH,
     ובהחלט היה קל לבנות תאוריה איך ג'ונסון שיפר את ביצועיו.
     כל מה שהיה חסר זו ההוכחה.

     וזה מביא אותי לשאלה –
     מה התאוריה על לברון?
     מה הוא עושה שהופך אותו ל-"קפטן אמריקה"?
     רק לכתוב:
     "הוא לא נפצע, זה לא הגיוני."
     זה פשוט לא מספיק.

     האם יכול להיות שהוא משתמש במשהו לא מוכר?
     הכל יכול להיות.
     יכול להיות שקובי השתמש ב-HGH בשביל לחזור מפציעה,
     יכול להיות שדוראנט וקרי השתמשו ב-HGH בשביל לקצר זמן התאוששות אחרי פציעות הברך שעברו.

     אבל לטעון כך זו לא יותר מספקולציה חסרת בסיס.
     "יכול להיות" זה לא מספיק. לפחות לא בשבילי.
     בטוח שלא בשביל עיתונאי רציני (ע"ע סקיפ והניו יורקי)

     1. גיא, לדעתי חייב להיות דברים בגו. בדרך כלל כשדברים נראים לא הגיוניים הם אכן כך. אני לא יודע מה לברון לוקח ויכול להיות שדופינג פשוט להעלות את רמת החמצן בשריר זה כל מה שהוא צריך בשביל לשמר את רמות האנרגיה לאורך זמן.
      בכל מקרה יש המון רמזים שכתבים ואנשים הקרובים לליגה מפזרים, כמובן שיכול להיות שזו סתם השמצה וזה לא פייר כשאין הוכחות.
      אישית אני חושב שזה לא באמת משנה. אם זן תרופה שעוזרת להאריך קריירה, להימנע מפציעות ולמקסם פעולת שריר לאורך זמן, ואם זו תרופה בטוחה למשתמש, שכולם יקחו אותה. זה לא מוריד מגדולתו של לברון.

     2. אין לי באמת מושג מי לוקח מה.
      אותי מצחיק כאשר מציגים "הוכחות" שונות שסותרות אחת את השנייה.

      "חזק מדי" ו-"לא נפצע אף פעם" הן 2 טענות שסותרות אחת את השנייה.

      רק לפני כמה ימים כתב מישהו על התכווצויות השרירים שהיו לו כבר כמה פעמים בקריירה.
      זה כמובן סותר דופינג, היות והתכווצות שרירים קשורה למחסור בחמצן (זה לא מפתיע, שביום ללא מזגן, שחקן עם מסת שריר גבוהה סובל מהיפוקסיה).

      אין לי ספק שלברון, ועוד כדורסלנים מהטופ של ה-NBA, נעזרים בכל אמצעי על מנת לשפר את ההתאוששות שלהם, ועל מנת להאריך את שיא הקריירה שלהם.
      זה לא אומר שהם משתמשים ב-PED.

     3. ישנה עוד נקודה חשובה בנוסף למה שגיא כותב (אני איתו ב-100% כי למדתי וחקרתי בנושא), והיא נקראית "מזל". 90% מה]ציעות הן בגלל מזל רע בהתנגשות מומנטים. זווית גרועה, טיימינג וכו'. אולי ישנו גם אלוהים ששומר עליו. הכל יכול להיות.
      לדעתי הוא אולי ניסה פה ושם סטרואידים וכו', אך השורה התחתונה היא שהוא אתלט עליון בר מזל.
      גם ג'ורדן כמעט לא נפצע מלבג "נקע 63 הנקודות שלו". נקע זה מזל רע בנחיתה. כמו שקרה לקאווי שאף הוא אתלט עליון. לברון פשוט לא נחת עקום על העקב, למזלו. ישנה עוד אפשרות: שלברון הוא מאד "אלסטי" מלידה. ישנם ספורטאים שהם יותר אלסטיים מאחרים. זה קשור לעובי הליגמנטים, עובי הסחוס, ועוד. ייתכן מאד שלברון התברך באלסטיות ("גמישות") עליונה על רוב הגברים בגודדלו.
      ואני יודע עוד פרט עליו: הוא פריק של אימוני כושר.

     4. איש לא הבנת את ההבדלים? באמת אתה מאשים את לברון בשני דברים מנוגדים, ההשוואה לענף האופניים כל כך מגוכחת ששם לבלוד דופיינג יש השפעה עצומה של תועלת, בניגוד לארמסטרונג שהיה עליו שמועות מפה ועד הודעה חדשה על לברון אין שום ציוץ אחד, זה פשוט לא הוגן להאשים את לברון, למה האצבע המאשימה לא מופנית לדוראנט ולקראי? שחזרו מוקדם מאוד מהזמן הצפוי לפציעה כזאת (פה יש המון תועלת). לגבי אולדריג הוא חייב להיות מורחק מיידית מהליגה+ קנס כספי של כמה מיליונים אני לא רואה הבדל בין המהלך המכוער הזה למהלך של זאזה.

     5. ברוך, עכשיו אתה גם צריך שיעורים בקריאה?

      לא האשמתי את לברון בכלום, ואת מה שכן אמרתי בנושא אמרתי בצורה גורפת על כל השחקנים בליגה.

      אתה צודק שאי אפשר להשוות בין דיווחים וחשדות בין ענף ספורט אחד שבו בודקים הרבה ומנסים שיהיה נקי לעומת ענף ספורט שהבדיקות בו הן ברמת הלא קיימות.

  2. הוא טס לצרפת ,הלך לבדוק את הליין של הבאגטים שהוא הולך להשיק על שמו .
   הוא המשיך לגרמניה להשיק ליין חדש של נקנקיות בעיצוב החציל של דריימונד
   הוא טס עם כריס בוש היועץ שלו לעניני באגטים ונקנקניות

  3. עזוב, זה עוד כלום. סבתא שלי טוענת שלא יכול להיות שמישהו יהיה שמח בלי לאכול קובה לפחות פעם בשבוע, וסביר מאד שלברון לא מצליח להשיג. מכאן שהוא כנראה משתמש בסמים לשיפור מצב הרוח, והאינטליגנציה הרגשית. כדאי מאד לבדוק את זה, היא לא היתה אומרת סתם.

 4. אם זכרוני לא מטעה אותי, לפני תחילת הפלייאוף דיברת על כך שלברון כבר עבר את שיאו ונתחיל לראות את ההתדרדרות, אומנם אמרת שהיא לא תהייה נפילה חופשית ועדיין הוא ייתן הצגות.
  לפי איך שזה נראה כרגע, הכתבה הקדימה את זמנה בשנתיים אולי שלוש

  1. הדוק הגאון תמיד מקדים את זמנו… כשתתחיל הירידה ביכולתו של לברון בעוד 3 שנים הדוק יגיד" אמרתי את זה מזמן! כבר ב2015 אמרתי שהוא בירידה"

 5. לא צריך להיות מומחה גדול בשביל לראות שלברון משחק את הכדורסל הטוב בחייו.

  זה לא רק הכושר הגופני וכושר הקליעה, זו בחירת זריקות וקבלת החלטות, זה הרוגע והביטחון המנטליים שבהם הוא עושה את הדברים, פשוט תענוג לראות אותו.

  1. לא אכנס לעניין הכושר והמנעות מפציעות והסיבות כי כמו שגיא ציין אין לזה שום הוכחה וכרגע זה בגדר סתם השמצה. מה שכן השיפור שלו בשנתיים האחרונות בנק' שבאופן יחסי הייתה חלשה אצלו של הקליעה משלוש הופך אותו כמעט לבלתי ניתן להאטה התקפית.
   מסכים אתך מנחם שקוואי ישחק בעיקר כי ברור לספרס וברור לו שהפסד מחר והעונה נגמרה סופי מוחלט.

   1. זה לא נכון. קוואי פצוע הוא לספרס קרוב ללברון פצוע לקאבס. איך היו נראות סדרות הפיינלס של השנתיים האחרונות עם לברון פצוע? פו פו. פשוט חוסר מזל משווע של הספרס.

 6. מנחם, שקלת לרגע שאולי הספרס באמת לא יודעים אם קאווי ישחק או לא? יש עוד יומיים לפני המשחק והם רוצים להיות בטוחים שהוא כשיר.
  מעבר לזה אני לא מבין את הצורך הקבוע לעוות את המצב בשביל הצהוב. כמו להכניס ציטוט לא קיים של דני גרין שלא נאמר ולהשמיט את הדברים של האיש החשוב ביותר לסיטואציה. אז הנה מה שפופוביץ' אמר בנידון:
  "The thing that worries me is that he did it again, the exact same thing," Popovich said. "So one would logically think maybe it will take longer, but I'm hoping that's not true and we'll have him for Game 3."
  כרגע קאווי עדיין בספק אני מאמין שאם יהיה שינוי במצבו כולנו נשמע על כך די מהר.

 7. קצת עצוב שאתה מרשה לעצמך להקל ראש בחומרת מצבו של סטיב קר. הבן אדם סובל מאד בגלל ונמצא בסיטואציה מאד לא פשוטה. יש חשיבות גדולה מבחינת הקבוצה לעובדה שהוא טס איתה לסן אנטוניו. הנוכחות שלו בחדר ההלבשה היא גורם מייצב ומשרה ביטחון.
  אם ראית את שיחת המוטיבציה שהוא העביר לשחקנים בהפסקה במשחק אחד ניתן היה לראות בבירור שהוא לא מסוגל לזוז וצריך להישען לאחור כל הזמן. אז לא הוא לא יכול לשבת על הספסל כרגע .
  אני מבטיח לך שברגע שהוא יוכל להיות על הקווים הוא יהיה שם אבל כרגע זה מצב מאד לא פשוט מבחינתו.

    1. לשיחת המוטביציה שלו לא הייתה שום השפעה על הניצחון
     זה לא שגולדן סטייט פתחה את המחצית בבליץ על סן אנטוניו
     בעוד 5 שנים יספרו מיתוס על כך שקר נתן נאום מוטביציה שהפך את המשחק לגולדן סטייט האמת שללא קוואי ופצעיתו הספרס הייתה מנצחת

     אני מופתע מאוד שאדם במצבו בכלל טס שלא לדבר על יוצא מהבית
     אם הנוכחות של קר זה מה שעושה עבורם את ההבדל הם בבעיה גדולה , זה לא שהם קבוצת הנוער של מתנ"ס גדרה זה קבוצה מקצוענית שעובדת כמו מכונה

     1. אף אחד לא טען שהיחתה לזה השפעה. קר נמצא בסיטואציה מאד קשה. הוא רוצה להיות שם עבור הקבוצה אבל לא ממש יכול. הוא מנסה לתת את המקסימום במסגרת התנאים הקיימים.

     2. אני מסכים איתך שעדיף שהוא ישב בבית ויחלים. אבל הבן אדם בנה משהו במשך שנה שלמה וזה מאד קשה לשבת בצד ולראות את הכל מהצד. אז זה די ברור למה מבחינתו זה חשוב להיות שם. גם עבור השחקנים לראות אותו מגיע עבורם זה חשוב ולא הייתי מקל ראש בכך.
      אז נכון עדיף שהוא יישב בבית אבל לזלזל ברצון שלו להיות עם הקבוצה שהוא מריץ כבר שלוש שנים זה קצת מעליב.

  1. מסכים לגבי המצב של קר. כמובן שאנחנו יכולים רק לנחש לפי שפת הגוף שלו בשיחה במחצית – שנראתה באמת נורא.
   אבל –
   אני חושב שסטיב קר עושה טעות ופועל בניגוד לדרך שעל פיה הצהיר כי יפעל. הוא אמר שלא יחזור ו-"ישגע" את הקבוצה, כל עוד הוא לא בריא לחלוטין – ומנגד, זה בדיוק מה שהוא עושה. השיחה במחצית הייתה מיותרת (גם בדיעבד, לא הייתה לה השפעה), ולדעתי גם הטיסה לטקסס מיותרת. זה רק מבלבל את השחקנים ואת בראון ושם אותו במרכז – בדיוק הדברים שהוא הבטיח שלא יעשה.
   שחקני ג"ס לא ילדים, הם רצו יפה גם עם לוק וולטון, כבודו של קר במקומו מונח ובטוח שהוא חסר לקבוצה, בעיקר ברגעי המשבר. אבל אם הוא פצוע – צריך לתת לבראון הזדמנות אמיתית להיות המאמן הראשי בפועל, גם בחדר ההלבשה. לדעתי, במצב הנוכחי, זה יהיה לטובת המועדון.

 8. לדעתי לברון כבר כמה שנים בפלאטו של היכולת הפיזית שלו אם לא התחיל כבר בירידה.
  לא רואים את זה מפני שהוא שיפר את קבלת ההחלטות ואת ניהול המשחק הכללי שלו, כמו שמייקל ג'ורדן עשה בזמנו. זה הכל.
  אם תסתכלו על משחקים שלו בגיל 25 תראו הבדל גדול במהירות והעוצמה.

 9. מנחם אתה יודע בדיוק למה העמימות סביב קוואי
  אם הוא עולה לחימוום הקהל והשחקנים של הספרס נכנסים לאקסטזה זה מסוג הרגעים שיכול להרים את האולם
  נניח שהספרס במינוס 10 והפלח מרים את קוואי מהספסל ה AT&T סנטר עלול להתפוצץ והפלח הוא ידוע כאחד עם חיבה למתגים של מזגן

  1. אז שיחת מוטיבציה של קר בחדר הלבשה זה שטויות, אבל קוואי המלאך עולה בחימום, השחקנים באקסטזה ?

   חשבתי ש :

   "אם הנוכחות של קוואי זה מה שעושה עבורם את ההבדל הם בבעיה גדולה , זה לא שהם קבוצת הנוער של מתנ"ס גדרה זה קבוצה מקצוענית שעובדת כמו מכונה"

   1. ברור כי הם מכונה בלתי ניתנת להשמדה בלי קוואי
    תעשה הפרדה הין עובדה – לנאום של קר אין שום השפעה על ניצחון של גולדן סטייט במשחק 1 ( לרגל של זאזא כן !)
    לבין השפעה על קהל
    קוואי הוא המנהיג של הקבוצה אם הוא עולה לשחק שה מטריף את הקהל בדומה להופעה של ווילס ריד בגיים 7 ב 73
    תמשיך להעסק בשטיות להטריל את סומסום

    1. הייתי ממשיך "להעסיק את היעד ב 60" אבל הבחור נעלם..

     האם זה בלתי אפשרי שגם לנאום וגם לפציעה היתה השפעה ?

     כמו שקוואי הוא המנהיג של הקבוצה, קר המנהיג של הקבוצה, ושחקנים נושאים אליו עיניים, זו פסיכולוגיה די פשוטה, לא צריך להיות קבוצת הכדורסל של מתנ"ס גדרה, בשביל להרגיש קצת רגשות אנושיים, ושהמוראל שלך יעלה כאשר המאמן שלך מדבר אליך. נסה לחשוב על מצב הפוך עם שחקנים של ס"א מקבלים נאום מפופ.

     ואתה לא דיברת רק על השפעה על הקהל, אלא גם השפעה על השחקנים, בחימום.

     קח את זה בקלות, אם אתה לא מצליח, אפשר לבקש ממנחם שינאם לך..

     1. התוצאה לפני הנאום 42-62
      התוצאה לפני הפצעיה של קוואי 55-78 לספרס
      אז הגיעה ריצה של 0-18 של גולדן סטייט
      איך הנאום של קר קשור לזה ?
      הנאום שיפר את גולדן סטייט שהם החליטו להכנס לבור יותר עמוק מנה שהיו בו ?
      יכול להיות שהנאום של קר היה – אם לא נצליח לסגור את ההפרש תוך 5 דקות הגרוזני ייעשה תרגיל מס 24 ( צדיק התמר + צעד תימני ) לקוואי
      עכשיו הכל ברור , גם הבן האדיוט של מומי יכול להבין את זה

     2. להסיק מ הבדל של 5 דק' ו3נק' בין ההפרשים, בין הנאום לפציעה של קוואי שבגלל זה לנאום היתה או לא היתה משמעות, זה לא רציני, ברור שהפציעה של קוואי הרבה יותר משמעותית, אבל גולדן עדיין היתה צריכה להתגבר על פער של 25 נק', באותה מידה אתה יכולת להניח לגביי הבלאואאוט של הספרס בגיים 6, שלקוואי אין שום חשיבות בקבוצה, ושהוא רק הורס את משחק המסירות, בנוסף הם גם ניצחו את גיים 5 בלעדיו בסוף, אז הם גם יותר טובים בלעדו בקלאץ' ? נכון או לא ?

      אבל זה בסדר, אני רגיל לניתוחיי בדיעבד, כשמסתכלים רק על התוצאה ולא על הדרך, ומודדים קבוצה רק על פי הרבע האחרון שלה, תרבות אינסטנט.

      עכשיו, יכול להיות שהיה לנאום השפעה, אני מאמין שכן, אין דרך למדוד את זה, ובכל מקרה זו לא הנק' שהציקה לי, אלא יותר –

      "אם הנוכחות של קר זה מה שעושה עבורם את ההבדל הם בבעיה גדולה , זה לא שהם קבוצת הנוער של מתנ"ס גדרה זה קבוצה מקצוענית שעובדת כמו מכונה"

      כשברור שהדברים לא עובדים ככה, ולקבוצה מקצוענית שעובדת כמו מכונה יש גם רגשות, עליות ומורדות, ובנוסף אחרי זה סתרת את עצמך לגמרי עם הפסקה על קוואי. זה הכל

      שבת שלום.

     3. מידן לא יודע אם לנאום הייתה משמעות או לא אבל העובדה היא שהלוחמים עלו אחרת למחצית השנייה והתחילו לשחק טוב זה לא עזר להם עד הפתיעה כי עד כמה שאני זוכר הספר קלעו 3 שלשות רצופות 2 של קוואי ואחת של אולדריג בסוף שעון. אז למרות שהם עדיין לא הצליחו להוריד את ההפרש ראית שזאת קבוצה אחרת שעלתה למחצית השנייה

     4. עזוב יניב
      הם נראו לאחר המחצית רע מאוד ,אם אני לא טועה קארי שהיה בזון קלע 13 מ 15 הנקודות של הוורירס
      הם נראו לא טוב ואת ריצת 0-18 הם דפקו לאחר הפציעה של קוואי
      אני נאחז בעובדות ולא באגדות
      גולדן סטייט ניצחה את גיים 1 בגלל שקוואי נפצע ( החיים של דוראנט נהיו קלים מאוד בלעדיו )
      איפה קר הנואם הדגול היה ב 89-89 ? חומר למחשבה

 10. לברון טס בחשאי באמצע הפלייאוף לחופי נורמדי לקבל קצת השראה.

  הגיע הזמן שהליגה תוציא מחוץ לחוק את כל אתרי מור"ק לייצור טסטוסטרון באוקטן גבוה.

 11. משחק 3 יהיה כנראה המשחק שבו הספרס ישחקו הכי חזק שהם יכולים- בבית אחרי ההשפלה במשחק 2 ואחרי ההשפלה הפומבית שמאמנם העביר אותם, ובסכנת פיגור 0:3.
  אני צופה פציעה במשחק הזה.

 12. לברון בשיאו – לו היה משחק כך במיאמי, הם היו בלתי עצירים.
  אבל –
  הוא משחק נגד קונוסים מתרפסים (כל המזרח).
  נראה אותו בגמר. שם נקבל את התשובה. לא מן הנמנע, שהיא תהיה חיובית (כלומר – שהוא באמת כזה גדול).
  בפלייאוף מרדים שכזה, נשאר לנו רק לחכות בסבלנות לגמר.

  1. בידיוק ככה ..
   כול המזרח זה פחחח .. פותחים רגלים בכוונה … בושה !! הקוף סליחה לברון" לא כזה שחקן טוב … כמה עשו ממנו !!

 13. אנטוני בנט יותר גרוע מאולקוונדי לדעתי.

  לאולקוונדי היו 2 עונות בדאבל פיגרס (אחת של 11 נקודות, 9 ריב', 1.8 חס' ב-80 משחקים) ו-5 עונות שבהן היה שחקן חמישייה כשהיה כשיר. נוסף על כך, 7 עונות עם מעל 5 נקודות ו-4 ריבאונדים למשחק ב-NBA.

  בנט פתח רק ב-4 משחקים בקריירת ה-NBA שלו, ואף פעם לא הייתה לו עונה של מעל 5 נקודות ו-4 ריבאונדים במשחק. הוא שיחק חצי מכמות הדקות הממוצעת של אולקוונדי.

  בשורה התחתונה, אם לאולקוונדי הייתה קריירה סבירה אם הוא היה נבחר באמצע-סוף הסיבוב הראשון או תחילת הסיבוב השני, לבנט יש קריירה של מישהו שלא נבחר בכלל.

 14. לצערי, גם במקומות שמחשיבים הגנה, היא אנדרייטד באופן משמעותי.

  אף אחד לא יחשוב שלא להכליל שחקנים בטופ ההתקפי בתוך חמישיות העונה, גם אם אין להם הגנה בכלל. אבל המצב ההפוך כמעט לא עולה בחשבון.
  איך יכול להיות ששחקן בטופ ההגנתי, שגם בהתפקה הוא משמעותי, לא בפנים (גאסול?).

  לדעתי זה גם מפתח משמעותי בהבנת ה״שיפור״ של לברון.
  קבלת ההחלטות שלו היא מדהימה, בחירת הזריקות שלו, ניווט המשחק שלו, הקליעות, הכניסות לסל… כמעט כל אלו הם יכולות התקפיות.

  אני חושב שיחד עם השיפור המשמעותי בכל אלו, המאמץ ההגנתי שלו נמוך משמעותית מבעבר.
  הוא עדיין מגן מדהים, אבל אף אחד כבר לא יזכיר אותו כמועמד לשחקן ההגנה (מה שלדעתי בהחלט הגיע לו בעבר).
  הוא כבר לא שומר על השחקן הטוב ביותר של הקבוצה הנגדית, מלבד אולי כשהוא ב״זון״, או בסופי משחקים.

  לדעתי, המאמץ שהוא משקיע בהגנה הוא בערך 40% מהמאמץ שהוא השקיע לפני 3-4 שנים.
  בעקבות זאת, הוא יכול להשקיע בצד ההתקפי יותר כוחות בסדר גודל של 140% מבעבר.
  כלומר, בסופו של דבר, היכולות שלו ירדו, אולי בסדר גודל של 90% מבעבר, אבל בגלל שהגנה פחות מובחנת, אנחנו רואים עלייה מדהימה ביכולות שלו.
  מה גם שלדעתי לפחות, מאמץ הגנתי, ״עולה״ יותר ממאמץ התקפי.

  כמובן שמצטפרת לזה ההשפעה העצומה של האליפות בשנה שעברה –
  חוסר הצורך להוכיח את עצמו, ההבנה שהוא שולט במשחק, ובעקבות זה השקט המנטאלי שמאפשר קבלת החלטות נכונה יותר (יחד עם הירידה בעייפות שנובעת מהמאמץ ההגנתי הנמוך משמעותית)…

 15. בזמן שצפיתי במשחק הראשון בבוסטון, התחוורה לי האמת הפשוטה. לברון ג׳יימס, כך נראה, סוף סוף מצליח במה שהוא מנסה לעשות כבר שנים. הוא מנהיג קבוצה – שבמידה רבה הוא אחראי על הרכבה – שבנויה כל כולה בצלמו ובדמותו. קבוצה שסוף סוף יישרה קו עם הגרסה הנוכחית של לברון, שהולחמה במשך שנים והיא היא מה שהוא היום.

  קליברון קבג׳יימס.

  בהתחלה הוא היה צעיר מדי. לא למד מספיק על החיים, הושפע מהמדיה ומאחרים ובגדול לא ידע בכלל מה הוא מחפש. אז הוא הלך למיאמי שם פגש אלוף בזכות עצמו, וגם GM שלא באמת סופר אותו אבל יודע לבנות קבוצות. הוא חיכה בתור כמו שהילד-טוב-ירושלים שהוא יודע, חווה כישלונות ולשמחתו גם הצלחות ובסופו של דבר הבין שה״מורשת שלו״ כפי שהוא קורא לזה, יכולה קצת להתאזן אם הוא רק יעבוד בסביבה קצת יותר מוכרת. אם יש משהו שלא ניתן ממש להתווכח עליו, זה שלברון ג׳יימס לומד מהר, ומיישם עוד יותר מהר. וזה מה שהוא הלך לעשות בקליבלנד.

  אז הוא חוזר הביתה, ״משלים״ עם הבעלים (המירכאות משום האינטרסים הברורים של שני הצדדים בעסקה) ויוצא לדרך עם זריקת ביטחון וארנק פתוח. ואז פתאום מגיע מאמן חדש, אירופי אחד או ישראלי (או שזה אותו דבר?) וההמשך ידוע ועליו לא אפרט. אבל הנקודה היא שזה לא הסתדר עם הנרטיב בשום צורה. אז לו מגיע, והקבוצה, שכבר יש לה שלד מצוין ומגוון מתחילה להיראות טוב. היא מגיעה לשיא בפוסט סיזן, מנצחת את המפרצונים ב-7 והכל נראה מעולה.

  עכשיו תחשבו על זה. לברון ג׳יימס, מלא כישרון, שחקן שידוע בכך שהוא מעלה את הרמה (לפחות מנטלית) בפלייאוף, בשנים האחרונות במיוחד, משחק היום בקבוצה שסיימה את העונה האחרונה עם מאזן של משהו כמו 12 ניצחונות ו 16 הפסדים. על לברון אמרו לא מעט לפני העונה שהוא יתחיל בירידה שלו השנה וזה לא ממש קורה. יש דיבורים על זה שזו העונה הטובה בקריירה שלו.הבנאדם 14 עונות בליגה, זה נתון מטורף ויש אנשים שלוקחים אותו קצת כמובן מאליו. כשהקאבס משחקים בשבועות האחרונים, זה כאילו לברון מורחב. הם יודעים להסתגל להתקפות, ולהגנות, שמולם. הם קולעים מבחוץ, מלאי ניסיון ויודעים גם לעבוד בצבע. המאמנים מתואמים ולברון פשוט מנצח על המגרש, בכל המובנים. כמו לברון, גם לקבוצה יש המון כלים. בדומה לו הם די ילדים טובים בסך הכל. אפילו ג׳יי אר הזברה הבלתי ניתנת לריסון, משחק יפה עם הילדים האחרים. אבל הם יודעים להתעלות כשצריך, רוקדים לצלילי החלילברון. אז למה, אתם שואלים? ובכן, כי הם כולם מבינים שזה עובד. הם שבויים בכריזמה שלו. לאו דווקא בקטע רע, כן? לברון הוא איש עסקים מעולה, ובסופו של יום הוא תמיד מרוויח. אני יכול להגיד לכם שכל הרקדנים האלה, המממנים, השחקנים, המאמינים, המרנינים והרגזנים – כולם מרוויחים בסוף.

  יש בהם, כמובן, מן השחצנות. אבל טלו קורה אם קפצתם – זוהי תכונה הקיימת בקרב הכוכבים בהיקף רחב וכוללת בערך, ובמידה מסוימת, את כל מי שהשם הפרטי שלו אינו קוואי. גם לברון הוא שחצן, לא במידה מפלצתית כפי שעושים ממנו אבל בהחלט יש לו על מה לכפר. העניין הוא שהוא עושה זאת כל הזמן. גם הקבג׳יימס, כמו לברון, חוטאים ביהירות מדי פעם בפעם. אבל באופן כללי מדובר בחבורה של אנשים די חיוביים. כאילו, יש להם מאמן שלא מאמין בלישון לילה רצוף משום שהוא לא רוצה לקחת את הסיכון שיחלום חלומות רעים.

  אם ימשיכו לשחק ולהתנהל בצורה כזו, יהיה מאוד קשה לעצור אותם.

  1. "יש בהם, כמובן, מן השחצנות. אבל טלו קורה אם קפצתם – זוהי תכונה הקיימת בקרב הכוכבים בהיקף רחב וכוללת בערך, ובמידה מסוימת, את כל מי שהשם הפרטי שלו אינו קוואי."

   גדול!

  2. נהדר, בסופו של דבר, דרך משקפי הנוסטלגיה הורדרדות ובחלוף הזמן יהיה קונצנזוס על הגדולה ההיסטורית שלו. אני זוכר את ראיון "הר ראשמור" שלו, כולם כמעט,כולל אותי , לא האמינו שיש לו סיכוי להגיע לשם, היום אני חושב שלמעט השוליים שבשוליים (יואל וחבר מרעיו) כולם מבינים שהוא שם ובגדול. היכולת שלו להשפיע על תהליכים בקבוצה שלו,בקונפרנס ובכלל הליגה מחוץ למגרש. הדומיננטיות והעוצמה המטורפת על המגרש ויכולת ההתמדה והעמידות שאין שניה לה לדעתי יובילו אותו בסוף להיות הגדול מכולם.

  3. לגמרי שייקה. הוא בשיא של השיא, בשליטה מלאה בכל אספקט גם על המגרש וגם מחוץ למגרש, ופשוט חוגג. לדעתי בגלל האלמטים של ניהול קבוצות ובניית סגל שהוא הראה, הוא כבר עולה על המיכאל ירדן הגדול מבחינת השפעתו על המשחק, ומתחיל להתקרב לדומננטיות של ביל ראסל בזמנו, בתקופה שהליגה הרבה יותר חזקה ומלאה בכשרונות עצומים. בפירוש תחרות הרבה יותר קשה מזו שהתמודד איתה ראסל (בלי להמעיט בכלל בתחרות של ראסל עם צ'מברלין ווסט וכל האגדות האחרות).

 16. תודה על המעורב!
  קוואי בהחלט חסר לסדרה… מקווה שישחק!
  לגבי קר – יש סיכוי שהוא נוסע על מנת להיות נוכח עם הקבוצה אבל למשחק הוא לא יגיע בגלל קושי פיזי וכאבים.

 17. סיכוי לא רע בכלל שלגמר יגיעו שתי קבוצות ללא הפסד פלייאוף אחד בדרך. מישהו יודע אם היה לזה תקדים באיזשהו ענף ספורט?

 18. אומר זאת כך:

  אם קוואי ישחק בכושר של 100% למשך כל הסידרה

  לא הייתי מזלזל בסיכויי של הספארס ללכת עד הסוף,

  ולמי שמפקפק יחזור למשחק 1 עד לפציעה ברבע 3,

  וההסבר הפסיכולגי הפשוט הוא, הידיעה שקוואי על הפרקט

  מוציאה את המירב מכולם גם אם הוא ביום חלש,

  למעשה במשחק 1 הספארס שיחקו ללא קוואי רבע וחצי –

  ועדיין נשארו בתמונה כמעט עד הסוף!

 19. הפוסט משובח
  הדיון בתגובות מעולה (כמה שהצלחתי לעקוב)
  אני רק חושב שלברון על ג'ראס
  אבל אולי זה בגללל(השגיאה במקור) שאהבתי את אייברסון.

  מנחם, קוראים אותך גם כשאתה עמוק בתגובות
  לא שתקרא את זה אבל שתדע 🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט