מרק גאסול בטריטוריה מוכרת / מנחם לס (מבוסס על USA TODAY)

(מאמר המבוסס על מאמר של עדי יוסף מ-USA TODAY)

מרק גאסול נמצא באול סטאר בטריטוריה מוכרת: שוב הנציג היחיד של העיר ממפיס. הוא אול סטאר פעם שלישית ופעם שלישית הוא הנציג היחיד של עיר הג'אז השנייה לניו-אורלינס, הלא היא ממפיס. פעם סנט לואיס היתה שנייה. היום התחלפו היוצרות..

בניית קבוצת הגריזליס לא בנוי למאורעות כאלה.  ממפיס תמיד מביאה שחקנים חורשים וחופרים, ונוטפים זיעה בחפירות; הם לא יודעים מה זה אול סטאר וזה לא מעניין אותם. זה לא ב-DNA שלהם הם קבוצה של "GRIT AND GRIND". טוני אלן הוא ללא ספק מגן הפרימטר הטוב ביותר בעשור האחרון אבל באול סטאר נותנים לך לירות חופשי כמעט מהפרימטר כי זה חלק מההצגה, ושחקן כמו אלן רק יפריע. מייק קונלי הוא הפוינט גארד המשעמם שאף פעם כמעט לא שוגה ועושה רק את הדברים הנכונים. ב'אול סטאר' מצפים ממך לעשות רק את הלא צפוי והראוותני. קונלי לא יודע אפילו את פרוש המילה ראוותני.

מרק גאסול הוא אירופאי, וזה פלוס גדול. הוא לבן – עוד פלוס גדול במשחק של השחורים. הוא סנטר, והעובדה שהיא עדיין הדה-פקטו  של הכדורסל :  שמסביב הסנטר מסתובבים כל העניינים.

"אני מייצג כנראה את העיר ממפיס ואת הגריזליס. מייק…זאק…טוני…אני…אין בנו מאומה FANCY. רק עבודה קשה, ונסיון לשחק משחק נטול שגיאות. אנחנו נשארנו אולי הקבוצה האחרונה המשחקת OLD FASHION BASKETBALL ואולי הבחירה שלי היא הסכוי האחרון להראות שעדיין קיים כדורסל פשוט בעולם, כמו ששיחקו פעם", הוא אמר ליו אס איי טודיי.

"אבל אל תבטלו אותנו עדיין", הוא מוסיף. "יש לנו עוד מקום לגדול ועדיין לא אמרנו את המילה האחרונה, למרות שאנחנו בוודאי הקבוצה הפחות מדוסקקת במערב. זה טוב לנו ככה. אנחנו אוהבים לבוא מהצד, מבלי שאיש מבחין בנו".

ישנו שיפור גדול בממפיס. הם יורים שלשות בקצב שלא נראה אפשרי בכלל לפני שנתיים-שלוש, ויש להם כמה צעירים טובים מאד לחיזוק גרעין השחקנים המוכר. גאסול הוא שוב ה-AVATAR של דמות הקבוצה ואישיותה. הוא הוסיף את קליעת השלוש לארסנל שלו והוא יורה אותם בדיוק של 38.5% שהוא הגבוה ביותר שלו מדאונטאון, אבל עם 6.2 ריב' למשחק, שזה הקרייר-לאו שלו. מצד שלישי הוא מחלק 4.3 אס' למשחק שהוא קרייר-היי.

"אבל אני יודע למה אני באול סטאר", הוא אומר. "המספרים שלי בוודאי לא הכניסו אותי לשם. זאת הקבוצה שהכניסה אותי. זה הרקורד שלנו (24-32) שאיש לא ציפה שנשיג. המאמנים הבוחרים  מתחשבים בדברים כאלה, ואני הפעם הנציג של הקבוצה המשיגה יותר מהמצופה ממנה".

אבל הוא מוסיף: "'האח הקטן' כבר אינו קטן. אני בן 32 ויודע שזה לא יימשך לעד. אז אני לוקח את האול סטאר הזה כעוד נקודת ציון בקריירה הכדורסלנית שלי, ולא חושב אם זוהי הפעם האחרונה או לא. אני פשוט נהנה מהרגע, וממשיך הלאה".

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 20 תגובות

 1. טור מצוין. מעניין למה הוא עדיין נחשב ל"אח הקטן" הוא כל כך פחות טוב מפאו בשיאו? (בשילוב שני חלקי המגרש)

 2. הוא באולסטאר כי הוא הסנטר הטוב בליגה כיום (עם כל הכבוד לקאזינס)
  בשנה הבאה הוא כבר לא יהיה שם KAT ויוקיץ אחד מהם או שניהם יהיו שם במקומו

 3. באול-סטאר בזכות. כשהוא מצליח להשאר בריא עונה שלמה הוא מחזיק ממפיס די מוגבלת בטופ בקונפרנס שלה כל שנה, ולדעתי הוא אנדרייטד מטורף ששווה מקום בחמישיית הליגה הראשונה (רק כי יש מקום לסנטר; אחרת ברור שלברון, קוואי ודוראנט היו נכנסים).

  שחקן נהדר שגילה העונה נשק חדש לחלוטין עם השלשות.

 4. הכתבה הזאת הייתה רלוונטית למליפניי 10 שנים כשרנדולף השמן עוד יכל ליקפוץ וכשטוני אלן היה המגן הכי טוב בליגה..

   1. כמה טעויות יש לך:
    1. קובי מדורג 10 וחאכים יותר גבוה בעשירייה (שכחתי מיקומו המדוייק ואאל"ט דורג 5).

    2. וילט ומג'יק ראויים להיות מדורגים מעל חאכים. וילט היה מעולה בשני צדי המגרש ועם חכמת משחק נהדרת והוא וראסל שני הסנטרים המוסרים הטובים ביותר.
    מג'יק היה גאון כדורסל שיכול היה להיות מעולה בכל העמדות והוא משני שחקני החוץ הטובים בכל הזמנים לאחר ג'ורדן.

 5. עם כל הכבוד לקאזינס, אנטוני טאונס או הגבה זה הסנטר הראשון בליגה שאני לוקח לבנות סביבו קבוצה היום, מדהים בעיניי שהוא עדיין לא מספיק מוארך ביחס לתרומה שלו ולעובדה שהוא גורם עיקרי בהשארת ממפיס גם העונה במחוזות הרלוונטיות במערב. לא פחות מדהים לראות. אותו אחרי הפציעה הקשה בעונה שעברה ואחרי גיל 30 חוזר כאילו כלום לא קרה ועוד עושה שדרוג במשחקו עם הפיכת קליעת השלוש שלו לרלוונטית מאי פעם, בורא עמדת הסטרץ' 5…

 6. GRIT AND GRIND- היא התקופה הטובה ביותר בתולדות המועדון ולכן ממפיס בחרו כלכלית להשאיר אותה על פני לשבור את התקרה שלהם ולהתמודד על התואר (בדומה לטורנטו יש פה הרבה יותר מערכים תחרותיים אלא גם כל כלכליים).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט