היום לפני 64 שנה: בוב מת'יאס מוביל סוויפ אמריקאי בקרב עשר / מנחם לס

 אולימפיאדת הלסינקי,1952

בוב מת'יאס: אלוף אולימפי בגיל 17, בגיל 21, שחקן קולנוע וטלוויזיה, וסנטור המייצג את קליפורניה משך 12 שנים בוושינגטון!

בוב מת'יאס היה אחד האתלטים הגדולים ביותר בכל הסטוריית הספורט של ארה"ב בגלל ששליטתו בקרב ה-10 בלונדון ובהלסינקי היתה מחלטת. את לונדון הוא זכה בגיל 17, ובהלסינקי הוא זכה על רגל פצועה בהפרש של כמעט  900 נקודות – הפרש עצום שאף אתלט אחריו לא זכה בהפרש כזה.

מיד אחרי שסיים את ה-1,500 מ' בהלסינקי – המקצוע האחרון של קרב-10 – הוא אמר: "היה זה הדקטלון האחרון שלי". אמר וקיים.

הוא המשיך בקריירה עשירה כשחקן קולנוע וטלוויזיה, סנטור אר"הב משך 12 שנים בוושינגטון, ופעיל משך כל שנות חייו בוועד האולימפי האמריקאי.

ללא ספק, גיבור אמריקאי!

***********

היום לפני 64 שנה בוב מת'יאס הוביל סוויפ אמריקאי בקרב עשר כשהוא שובר את שיאו העולמי הוא. כשתחבושת עבה מכסה את רגלו הפצועה, הוא מצליח עם שריר מתוח לשבור את שיאו העולמי שלו ולחזור על מה שעשה ארבע שנים לפני כן באולימפיאדת לונדון.

הוא סיים את ה-1,500 שלו ביום השני של קרב העשר ב-4 דקות ו-50.8 שניות, כשהוא צולע ממש במטרים האחרונים, וקובע את שיאו העולמי בקרב העשר לעמוד על 7,887 נק'.

מילטון קמפבל בן ה-18 מניו ג'רסי סיים שני הקרב העשר הרביעי ס"ה שהוא השתתף בו עם 6,975 נק', ופלויד סימונס משרלוט, צפון קרולינה הגיע שלישי עם 6,788.

בוב מת'יאס מתח את שריר הקוודריצפס שלו בקפיצה לרוחק יום לפני, וכשהוא ממש צולע, הצליח לסיים את התחרות, ולא רק סיים אלא לשבור את שיאו הקודם  ב-62 נקודות.

כשהוא נושם ונושף, בן ה-21 הזה שגובהו היה 1.93 ומשקלו היה 93 ק"ג אמר: :"זה היה קרב העשר האחרון שלי".

בן 21? כן. באולימפיאדת לונדון הוא ניצח את קרב העשר כשהיה בן 17…

 

 

סנטור של מדינת קליפורניה בוושינגטון 1967 -1975

קריירת הטיווי והסרטים של בוב מת'יאס:

He and his wife Melba can be seen on the 29th April 1954 edition of You Bet Your Life. During the discussion he mentions a forthcoming film in which the couple played themselves, called The Bob Mathias Story. He also starred in a number of mostly cameo-type roles in a variety of movies and TV shows throughout the 1950s. In the 1959–1960 television season, Mathias played Frank Dugan, with costars Keenan Wynn as Kodiak and Chet Allen as Slats, in the NBC adventure series The Troubleshooters, which focused twenty-six episodes on events at construction sites.[8] In 1960, he also appeared playing anathletic Theseus in an Italian "peplum," or sword-and-sandal, film: Minotaur, the Wild Beast of Crete.[9]

 

בוב מת'יאס ניפטר בשנת 2006 מסרטן.

 

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 5 תגובות

  1. זו הייתה האולימפיאדה הראשונה אחרי מלחמת העולם השנייה, והראשונה מאז ברלין 36 המפורסמת של ג'סי אוואנס.
    דור שלם של ספורטאים נמחק בשדות הקרב.
    הוא פרש בגלל הפציעה?
    חבל שפרש בגיל צעיר כל כך. היה יכול להתחרות לפחות עוד שתי אולימפיאדות.

    1. הוא היה אתלט סופר-אינטיליגנטי יפה-תואר, ושחקן פוטבול טוב מאד שהיה סטודנט בסטנפורד בזמן שזכה בשני הזהבים. הוא החליט לפרוש עם שתי תכניות בראש: פוטבול מקצועני או הוליווד. הוא בחר בהוליווד, ומשם לקריירה פוליטית מוצלחת ביותר. סנטור תריסר שנים!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט