מעורב הופס ליום שני/ מנחם לס

1.ישנה אפשרות שקרי נקע את ברכו כי חזר מוקדם מדי

בהסתכלות זהירה בודיאו, ניתן לראות שקרי לא משקיע כוח מספיק ב-'נטיעת כף רגלו' הימנית שרק לפני כמה ימים ננקעה. כף רגלו חייבת היתה לשמש כציר במומנטום הסיבובי שנוצר. בגלל שאתלט שזה נקע את עקבו חושש מהשקעת כוח מוגזמת בו, הציר לא נקבע, ובמקומו באה ההחלקה והנקע לברכו.

שימו לב לצעד השני שלו על רגל ימין שחייב היה להוות ציר על הפארקט, אבל בגלל שקרי לא "נטע" אותו חזק מספיק, המומנטום הסיבובי החליק אותו, וסובב לו את הברך.

אני מקווה מאד שהנקע לא גרם לכל נזק והוא יחזור לסיבוב השני בריא ושלם. אחרת ההפסד לקליפרס יתורץ בפציעתו.

איך לימד אותנו גיא? "יודע צדיק נפש בהמתו".

*
*

2. מי צריך את קרי? הווריורס קברו שיא של 21 שלשות

(וזה עם חצי שלם ללא סטפן קרי) אני מתחיל לשאול אם זאת יכולת כדורסל או יכולת הכנסת כדור לחור, כמו בלונה פארק! היכול להיות ששחקני הווריורס הם לא יותר מטובי הלוליינים בקיקרס הנקרא NBA? חומר למחשבה, ואני מבטיח לעשות על זה חושבים הלילה! *  

.

 

3. ג'ף מחזיק בכדור 17 שניות רצופות כדי לסיים כך????

  
*

4. חצוי בין מיאמי לשרלוט

לא נולדתי אוהד מיאמי. לפני מיאמי אהדתי את הבוסטון סלטיקס, ומי אחרי השגת ה-PH.D והתחלת קריירה אקדמאית באוניברסיטת אדלפי שבלונג איילנד, הפכתי לאוהד ניקס שרוף. כמעט 40 שנה. עם הפרישה לפנסיה והמעבר לדרום פלורידה, הפכתי בהדרגה לאוהד מיאמי, עד שהפכתי לאוהד שרוף בתריסר השנים על סאות' ביץ'.

עם המעבר לדרום קרולינה, עמדו לפני שתי קבוצות 'ביתיות': אטלנטה ושרלוט. שתיהן שעתיים נסיעה מהבית.

לאט לאט הסימפטיה עברה לשרלוט בגלל שמאמנה קליפורד הוא מכר אישי, ובגלל שבמשחקים העונה הם טיפלו בי כמו שצריך, עם מושב מצויין, וטיפול מיוחד.

אז עכשיו סידרה נגד מיאמי. אני עדיין רוצה שמיאמי תנצח, אבל אם שרלוט תנצח אהיה בכל משחקי הבית נגד הקאבס. לאטלנטה לא אלך יותר למשחקים בגלל החנייה הבלתי אפשרית והמושב בקצה האולם, קרוב לתיקרה. כך שאני נוטה לעבר מיאמי, אבל אשמח גם מבחינה אחרת אם שרלוט תנצח.

אז מה על מיאמי לעשות כדי לנצח?

 1. CONSISTENCY. היא לא יכולה להיות יום אסל ויום באסל בפלייאוף.
 2. להרחיב את הרוטציה.
 3. לקחת כל משחק ברצינות הגדולה ביותר כי שרלוט קבוצה שווה להם (ועובדה הרקורד השווה), כשיתרון הבית הוא יתרונה היחיד של מיאמי. הם חייבים לקחת כל משחק ברצינות של משחק גמר, וזה אומר שמירה צמודה הרבה יותר, וזהירות הרבה יותר גדולה בזרירות.

מה שרלוט צריכה לעשות כדי לנצח?

 1. לעלות עם קמבה וולקר וג'רמי לין יחד בבק-קורט.
 2. לתת יותר דקות לקמינסקי.

5. פשוט ולעניין: הספארס מגיעה לסיבוב השני טוב מכולן

הסוויפ ל ממפיס נתן לספארס:

 1. בטחון
 2. שקט נפשי
 3. מנוחה
 4. קבוצה שלמה ומלאה ללא פציעות
 5. הרגשה שהסיבוב הראשון לא היה יותר מאימון טוב.

היא עתה מחכה בקוצר רוח ליריבה הבאה במצב הטוב ביותר מכל הבחינות, מכל הקבוצות האחרות.

6. השלשה של קיירי מהחצי עשירית השנייה לפני הבאזר!

כמובן שהיו גם 31 נקודות. קיירי אירוינג – וגם קווין לאב אבל במיוחד קיירי שהוא גיימר אולי מס'  בליגה – הוא (הם) ההבדל העיקרי מהעונה שעברה. לברון פחות טוב, אבל קיירי מביא את ה-X-FACTOR שצריך בפלייאוף, והדברים הקטנים שקווין לאב עושה – השתטחות להצלת כדור או ריבאונד כשהוא מופיע משום מקום, עושים את הקאבס למועמדת האליפות שלי עוד מתחילת העונה!

7. קווין לאב לא שחקן הגנה?

(כמובן שזה לא הוא, אבל ככה הוא השתטח!)

ההשתתחות שלו להצלת כדור (ואז השגתו בהקפצת ביניים במצב 95-91 לקאבס), ומיד אחרי זה ריבאונד לא יאומן מהחטאה של לברון, חייבות לשכנע כל הססן שהוא לא סתם שחקן הגנה, הוא אחד משחקני הנשמה המלהיבים ביותר בקאבס.

אנסה למצוא את הקליפים המתאימים כשיופיעו!

8. אייזיה תומאס! אייזיה תומאס!

תרגום המאמר שכתב (ע"י שייקה) יצא בול היום.

השחקן המיניאטורי הזה הופך למנוע, למוח, וללב של הסלטיקס. היום הוא היה +22 כששיחק. איש השנה השנייה סמארט היה +24. שניהם גם הובילו בנקודות והיו השחקנים הטובים ביותר של הסלטיקס.

אני מוכן ומזומן עכשיו להכניסו לשורה הראשונה של הפוינט גארדים בליגה, כי הוא לא רק עושה סטטיסטיקה. הוא מנהל, מוביל, ומדריך את הסלטיקס לנצחונות. עתה כשנצחונות באים עם הנקודות שלו, לי זה אומר שהוא הגיע!

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 36 תגובות

 1. לדעתי זה בגלל שהחליק ולא קשור בכלל לקרסול.
  יש ווידאו ממצלמה רחוקה יותר וזווית פתוחה יותר, שרואים ששניה לפני נפל שם שחקן של יוסטון.
  פציעות זה הדבר הכי גרוע בספורט.
  נקווה שיחזור לשחק העונה.

 2. שהווריורס קולעים ככה גם ללא קרי לקליפרס אין סיכוי, כמובן שפציעות זה חלק מהמשחק אבל כשהשחקן הטוב בעולם נפצע זה בהחלט תירוץ (עם קרי אני מאמר סוויפ לגולדן סטייט בלי קרי 4-2 לגולדן סטייט).

 3. אני לא רואה כל כך קשר בין שחקן נשמה שמשתטח על הפרקט (בינינו, הוא גם לא כל כך זה, אתה שוב מסתכל על אירוע אחד ומשליך על קריירה שלמה…) לבין יכולות הגנתיות.

  אם מישהו קופץ על הפרקט זה אומר שהוא יודע לשמור? וואלה, אין קשר.

 4. אוקלהומה יקחו את הספרס ל-7 מישחקים וינצחו את הסידרה במידה והזברות יעזרו להם.

  רג'י ג'קסון הרכז הכי טיפש שהיה לדטרויט,יצתרכו שמה לחשוב את מי להביא בימקום.

  קליבלנד רשומים כבר בגמר הנבא,הבעיה האמיתית שליריבות שלה בהמשך אין שחקנים שמנצחים משחקים צמודים. עם כל הכבוד לסמארט או מילסאפ.

 5. דראמונד מיסתכל מהספסל כי הוא לא יכול ליקלוע עונשין וג'קסון חושב שהוא ווסטברוק. לא בטוח שדטרויט היו צריכים להגיע ככה לפלייאוף.

 6. שרלוט צריכה לקבל יותר משחקני המשנה שלה כמו שקרה במשחק 3 כדי שיהיה לה סיכוי לנצח את הסדרה כמו שהזכרת מנחם בעיקר מלין וקמינסקי שאומנם ההתפתחות שלו איטית ומדורגת אבל מתחיל להראות את הפוטנציאל הרב שיש בו שבזכותו היה כה מדובר ערב הדראפט האחרון.(לי הוא מאוד מזכיר בסגנון את פלאמלי מפורטלנד)
  כתבתי את זה פה כמה פעמים בתגובות לפוסטים שונים:
  אייזיאה תומאס יחד עם דמיאן לילארד אלו מבחינתי שני השחקנים הכי פחות מוערכים בליגה הזו, מה שכן היום תומאס קיבל עזרה משחקני המשנה לצידו כמו טרנר, ג'רבקו שהזכיר משהו מהיכולות שלו להיות 4 מאוד יעיל בהרכבים נמוכים ומרקוס סמארט שפתאום הראה שהוא מסוגל לקלוע מטווח השלוש.
  ולגבי הספרס וגם הקאבס בהחלט עשו את שלהם, הספרס ניצלו את המצב העגום שבו ממפיס הגיעו לפלייאוף מבחינה בריאותית וגם הרוויחו הזדמנות לנהל "רוטציה חברתית" של 10-11 שחקנים לאורך הסדרה שמלבד ליאונרד וקצת אולדריג' כולם מקבלים משהו שבין
  10-25 דק' להשתפשף ולקבל קצת זמן פלייאוף לקראת ההמשך.

 7. והכי חשוב באווירת הפסח "דיינו" בתור אוהד הלייקרס על פיטוריו של
  ביירון סקוט, אולי עכשיו האח והאחות באס שמחרבים את מורשתו של אביהם המנוח ידאגו יחד עם קופצ'אק להביא מישהו שגם מסוגל לאמן כדורסל…

 8. סקוט מאמן די דרעק
  אבל העונה פשוט נתנו לו לעשות את העבודה ( קרי שמירה אפשרית על בחירת הלוטרי ) ועכשיו הוא יכול ללכת
  כותרות אתרי האינטרנט מחר – בלאט מועמד ללייקרס !!( או שלא )

  1. היות ואני מניח שהלייקרס הולכים להתבסס על המשולש הצעיר שלהם קלרקסון-ראסל-רנדל+ בחירת דראפט גבוהה שאמורה להיות מבטיחה.
   הם לא צריכים את וולטון אלא מאמן שכבר הוכיח שיש לו את היכולת לעשות שני דברים:
   1. להיות סמכות בפני שחקנים
   2.לדעת לפתח ולעבוד עם שחקנים צעירים

  2. לוק וולטון יהיה המאמן הגרוע ביותר בתולדות ה-NBA?
   תגיד לי, הייט-אשברי, אתה לא מסוגל לכתוב דבר אחד – אפילו רק אחד! – הגיוני?

 9. תודה על המעורב.

  מנחם, השיקולים שלך את מי לאהוד – שרלוט או מיאמי הם מהמוצלחים והמוצדקים בתולדות מדינת ישראל.
  אהבתי 🙂

 10. תודה על ההמעןרב!
  לא יכולתי לפתוח את הבוקר עם כותרת טובה יותר! ברוך השם הגיע הזמן!

  אני אמרתי שקרי צריך להישאר בחוץ עד שהוא לא חוזר פרפקט! זה היה מהלך טיפשי של קר וקרי… אני מאוד מקווה שהפציעה לא חמורה כמו שנראה.

 11. הסיכוי של קליבלנד עלה פלאים. כל מה שהם צריכים לעשות זה להתפלל חזק חזק שדוראנט ווסטברוק יצליחו לנצח את הספרס והדרך שלהם פנויה. גולדן בלי סטף לא ינצחו את גמר המערב אם יגיעו אחיו בכלל. ( למרות שהם נגד הקליפרס אז הקליפרס בטוח יצליחו לבעוט בדלי)

 12. מה שכן מסכים עם מנחם מה שטיג עשה בשניות הסיום זה עילה לרשלנות פושעת. מחזיק את הכדור ובסוף אפילו לא מצליח להגיע לזריקה????????

 13. לא בדקתי , אבל אני מנחש ששיא השלשות היום הוא גם שיא פלייאוף ואולי גם שיא בכלל , של מספר השחקנים השונים שהתחלקו בשלשות .
  שימו לב לרשימה :
  קליי
  דריימונד

 14. 1. הפציעה של קארי יכולה להיות עם קרסול נקוע ובלעדיו. זאת פציעה של החלקה על פרקט רטוב, והרבה חוסר מזל.
  2. שג"ס קולעם ככה זה פשוט חגיגה וקשה לעצור אותם, למרות שמולם האין הגנה של יוסטון.
  3. לא מבין איך אטלנטה הלכו למהלך כזה. שום פיק נ' רול, סם בידוד של טג שאין לו יתרון זריזות על תומאס. איך מילסאפ ל קיבל את הכדור.
  4. מיאמי ינצחו בזכות הניסיון וחומר השחקנים העדיף.
  5. אני חושב שמעולם לא היה לס"א כזה סיבוב ראשון פשוט – אולי הלייקרס בעונה שקובי נפצע באכילס 😉
  6. קיירי הגיע טוב לפלייאוף הזה.
  7. קפיצות לרצפה וריבאונד עדיין לא הופכות אותו לשחקן הגנה (אם כי לדעתי הוא לא כזה רע כמו הסטיגמה שיצאה לו). אבל לאב אף פעם לא פחד "להתלכלך".
  8. השחקן הטוב בסלטיקס, אבל זה ברור.

 15. כתבה מדהימה, אבל אני רוצה למחות על התמונה של רודמן בהקשר של קווין לאב. גם אם לאב הראה מוטיבציה בהגנה לראשונה בחייו, זה עדיין לא אומר שהוא שומר. מזל שבמזרח אף אחד לא יבחן אותם והם ישייטו לגמר.

 16. לא נראה לי שהפגיעה הקודמת בקרסול השפיעה על ההחלקה. שים לב שהרגל המחליקה היא רגל שמאל בעוד שהפציעה הייתה בקרסול הימני.

 17. מנחם, אני אשמח לשמוע אחת ולתמיד נימוק ופירוט מדוע אתה ככ בטוח בנצחונה של קליבלנד השנה. בינתיים זה נשמע כאילו אתה סתם מנסה ליצור פרובוקציות כהרגלך..

  1. כשמנחם רוצה לשכנע את הקוראים בחרטטותיו הוא ימציא שלאב שחקן הגנה ושטריסטן הוא סקורר כמו טי-מאק

  2. שחקן הגנה הוא זה שמצליח להוציא כדורים מהיריב. לאב עושה זאת בריבאונדים הגנתיים והתקפיים, וכן, בנפילות לריצפה. הבעייה שלי היא שאתם לא מבינים מספיק כדורסל כדי לעקוב אחרי דעותי ולהבינן. אתה עם ההגיון החולה שלש, ויואש המייאש עם הדביליות שלו, מובילים בין רפי ההבנה כאן באתר.
   (וכמו כן ישנו משהו מעצבן בצורת הכתיבה שלכם. אתם כותבים כאילו שהייתם עולים מרוסיה)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט