פתרון האתגר (העונים – פרסמו תוצאות),וענייני הופס/ מנחם לס

תוצאות האתגר

שינוי בחישוב התוצאה:

הבטחתי שביום שני אפרסם את תוצאות 53,000 הבוחרים באינסיידר. הנה הן למטה. כל אחד ששולח תשובה התחייב לחשב את תוצאתו ולפרסמה ברבים היום בתגובות. את שלי אפרסם כאן. התוצאה מחושבת כך: כל שחקן שכתבת שווה 20נקודות. ז"א שיש לך 400. עכשיו מתחילות ההורדות: אם בחרת שחקן ש-53,761 הבוחרים לא בחרו, יורדות לך 20 נקודות. כל שחקן שבחרת, וניבחר ע"י ממוצע הבוחרים, הנקודות שאתה מקבל עבורו הן 20 פחות המרחק המפריד בין בחירתך לבין בחירת הבוחרים למעלה או למטה. אם בחרת בדווייט האווארד מקום 13 (אתה באמת מאמין שמגיע לו מקום טוב יותר? אוקיי, סתם התבדחתי), והבחירה של הבוחרים היא 13, אתה מקבל עבורו 20 נק' (13 – 13=0, ז"א שאתה מוריד 0 מה-20). אם בחרת בו 6, אז מספר הנקודות שלך עליו הוא 13 (כי היית 7 נק' מהבחירה שהיתה 13). אם בחרת בו 17, הניקוד שלך הוא 16, כי אתה במרחק 4 מהבחירה, ואז יורד לך 4 מה-20. לא משנה אם בחרת מעל או מתחת הבחירה, ההבדל מורד מעשרים

הדרך הפשוטה ביותר היא לחשב את כל ההורדות ולהוריד מ-400.. זה נשמע מסובך משזה באמת. אני עשיתי את הציון הסופי שלי בחמש דקות. ע"י שרשמתי רשימה מ-1 עד 20 ושמתי את שלי מול רשימת בוחרי האינסיידר.

רשימת בוחרי האינסיידר:

1.לברון
2. דוראנט
3. קובי
4. כרמלו אנטוני
5. דוווייט האוארד
6.כריס פאול
7. רונדו
8. ראסל ווסטברוק
9.דוויין ווייד
10 למרקוס אלדרידג',
11. אנדרסון וורג'או
12. אוג'יי מאיו
13. דרון ויליאמס
14. מייק קונלי
15. ג'יימס הארדן
16. כריס בוש
17. פאו גאסול
18. ג'ו סמית'
19. ניקולאס באטום
20.. פאול פירס

אני פגעתי בול במספר 1 לברון, 2. דוראנט, 3. קובי, 8. ווסטברוק,ו- 10. אלדרידג'. הורדו לי 20 נקודות כ"א מבחירותי אירווינג, דנקן, רנדולף, גריפין, והולידיי שאני בחרתי אבל הבוחרים לא בחרו. ס"ה ירדו לי 132 נקודות, והתוצאה שלי היא 268 נקודות.

האם אנדרו ביינום הוא גרג אודן שני?

הידיעה מהסיקסרס היתה קצרה: "אנדרו ביינום אינו כשיר לכדורסל לזמן בלתי מוגבל". האם יש לנו מקרה חוזר של גרג אודן? אני מקווה שלא אבל בינתיים כך זה נראה. הג'נרל מנג'ר של הסיקסרס הודיע ביום ראשון שאנדרו ביינום "IS OUT" והוא לא יודע לכמה זמן. כולם זוכרים את ההופלה כשהסנטר הועבר בקיץ לסיקסרס בטרייד מרובע של ארבע קבוצות.

מה זאת אומרת "לזמן בלתי מוגבל" הוא נישאל. "ז"א שרק גופו יכול לומא מתי הגיע הזמן להתחיל עם ריהביליטציה. בינתיים גופו לא מוכן ואין לנו כל אינדיקציה מתי הוא כן יהיה מוכן", הוא הגיב. אנדרו פצע את עצם הפטלה בברכו הימנית והתקווה היתה שהוא יוכל לחזור לאימונים בתחילת נובמבר. מאז החזרה נידחתה פעמיים, ואז הוא פצע את ברכו השמאלית במשחק באולינג לפני שבועיים, וכנראה שהפציעה מבאולינג היא יותר חמורה משחשבו.

עכשיו תסבירו לי כיצד אתלט עם טיפת קואורדינציה נפצע במשחק באולינג? אין דבר כזה.

אבל לאדם חסר קואורדינציה כביינום יכולים לקרות שני דברים, ואחד מהם כנראה קרה:

1. הוא יוצא לזריקה עם כדור, אבל מתבלבל ברגליו, מתחלק, ונוחת עם הברך על הקרשים החלקים של המשטח ומתחלק איזה 5 מטרים לעבר המקלות במקום הכדור.

2. הוא יושב ומחכה לתורו, והבובהלה שהוא הביא לשחק איתו כועסת על שאמש יצא עם נקבה אחרת, ולכן היא מרימה כדור באולינג מעל ראשה, ומפצחת לו את הברך.

ביינום בן ה-25 עמד לחתום על חוזה בן 5 שנים בתום העונה "אם הוא כשר לשחק". עכשיו הכל עומד על הראש. הסיקסרס הם 5-7 בלעדיו, אבל אנדרה איגואדלה – אותו העבירו לדנבר עבור ביינום – חסר להם מאד עכשיו בהיעדרו של ביינום. כיצד הדבר ייגמר? אולי הסיקסרס יודעת, אבל היא לא מגלה.

האם הוולבס "יותר מדי לבנה"?

ותר מדי "לבנה"???????

טיירון טרל הוא יו"ר ה-AALC ('הוועדה האמריקאית אפריקאית לקידמה ומנהיגות'). הוא אמר ביום חמישי האחרון שהטימברוולבס בכוונה הטעינה את שורותיה בשחקנים לבנים "כדי להגביר את העניין בין החובבים של הקבוצה שרובם לבנים". תגובתו זכתה לתגובות זועמות מכל פינות ארה"ב. "גזענות נגדית", היו רבים שטענו. "כשקבוצה כמו אטלנטה האוקס מופיעה עם 10 או 11 שחקנים שחורים למשחק איש לא פוצה פה ומצפצף", טענו הניפגעים. העובדה היא שהוולבס מלבישה לאחרונה 9-10 שחקנים לבנים. לעתים רבות החמישייה שלה היא ווניל נטו. וזה היה עוד לפני שקווין לאב חזר לשחק, וריקי רוביו עדיין לא משחק בכלל. ישנו סכוי די גדול שהעונה נראה את הוולבס מלבישה ערב אחד 12 שחקנים לבנים.

דייוין קאהן, המנג'ר, וגלן טיילור, בעל הקבוצה, הגיבו עם "שטויות במיץ עגבניות". קהאן: "עברו הימים שספרו צבעים בקבוצה. אנחנו מביאים את הטובים ביותר שאנחנו יכולים, לבן או שחור". טרל בשלו: "לא ייתכן שהשחורים שמנתרים יותר גבוה מהלבנים לא יהיו בקבוצה". טוב, כל מה שיש לי לענות לו הוא שהוולבס הם בעבועה למה שקורה בכדורסל העולמי כשיותר ויותר שחקנים בינלאומיים מגיעים ל-NBA. הוולבס דגה 5 מהם: רוביו, אנדרי קירילנקו, אלכסיי שבד, ניקולה פקוביץ', ו-J.J. בריאה. ואם הוא טוען שהקבל של הוולבס "מעדיף לבנים", עלי להזכירו שגבורי העיר היו משך שנים קווין גארנט, סם קאסל, ואוני קמפבל. ודבר שלישי, מה לעשות שהפנתר הטוב בכל הקבוצה הוא כולו ווניל, ושמו צ'ייס בודינג'ר, אחד הדאנקיסטים הטובים ביותר בליגה?

הכרה עם החמישייה הבאה שתהיה ב-NBA

איך ג'ון קליפרי, מאמן קנטקי, עושה זאת? בעונה שעברה 6 משחקניו נבחרו ל-NBA. העונה ארבעה חדשים ישחקו בקנטקי עונה אחת, והופ, יעופו ל-NBA. איך הוא עושה זאת? למה שלא תשאלו אותי איך האש ממשיכה לבעור בשמש והאנרגיה לבעירה לא פוסקת, ומהיכן היא באה? כבר מזמן אמרתי לכם לשאול אותי שאלות יותר קלות.

כיצד הוא דג אותם, ומה גורםן להם לבחור בקנטקי הוא דבר שמעל בינתי. הרי הסקאוטים של ה-NBA מגיעים לכל מקום, אפילו לקולג' אשקושקוש בנהיילם, אילינוי. אם נהר השחקנים לא ייעצר, הפאב TWO KEYS במרכז העיר לקסינגטון ביתה של קנטקי, ייאלץ לשבור את האולם המרכזה ולהגדילו כי אין יותר מקום לתמונות. כל עונה מאז שנות ה-50 של אדולף ראפ, כל שחקן מקנטקי המגיע ל-NBA, פרוטרייט עצום בגודלו של פניו ניתלה על הקיר. אפילו פט ריילי נמצא שפם. בקיץ ביקרו שם וואלאס ("ווא-ווא") ג'ונס, טוני דלק, ודמרכוס קזן כדי לחתום על תמונותיהם שהם אף פעם לא חתמו. אז הבאר הופך לקטן מדי עבור המעיין הבלתי פוסק של שחקני NBA שקליפרי מביא העירה. מה אומרים התיכוניסטים שרק הגיעו? לכולם אותה תשובה: "ידעתי שבקנטקי אשחק עם שחקנים ברמתי שרק יעלו את רמת המשחק שלי!". אז הנה הם הפרשמנים החדשים:

1. נרלנס נואל

10'6, 228 פאונד, סנטר מטילטון היי בטילטון ניו ג'רסי.

נרלנס נואל

בעונה שעברה היה זה אנטוני דייויס עם "הגבות המחוברות". העונה זה נולס הנועל נעלי KID N' PLAY המגביהות אותו ב-5 סנטימטרים ועושות אותו 7 רגלים. שאר הסטודנטים החלו לנעול אותן נעליים, וגובה הממוצע של 45,000 סטודנטים עלה בכמה סנטימטרים. אתם לא חושבים שמיד כשייבחר בדראפט KID N' PLAY לא תתן לילד חוזה של מגה-מיליונים? טוב, אל תחשבו אם אתם מסרבים. גם התספורת שלו היא סנסציונית, ותוכלו למצאה בטוויטר ובפייסבוק שלו. הוא שחקן החושה ראשית הגנה כמו דייויס. החסימות שלו והטיימינג הם דברים שאין ללמדם. כל הסקאוטים של ה-NBA מנבאים לו כניסה מיידית לכמעט כל חמישייה בליגה, כשהדבר היחיד שעליו לשפר הוא גופו. אין לו את הכתפיים הרחבות של דייויס, אז עליו לפתח במקומן שרירים וקצת משקל. אין לו קליעה טובה בינתיים, אבל הפוסט שלו, המסירות שלו, והדאנקים שלו מחפים בינתיים על חוסר ג'אמפ אמין.

2. אלכס פוית'רס

7'6, 239 פאונדס, מנורת'איסט היי בקלרקסוויל, טנסי

כל הסקאוקים טוענים שהוא קופי שלך בוריס דיאו, אבל יש לו הרבה יותר כלים משהיו לבוריס כשהיה בן 18. קליפרי טוען שהוא קופי של שחקן אחר, פטריק פטרסון מהרוקטס. "שניהם אותו דבר ואני מאמן את אלכס כפי שאטימנתי את פטריק", אומר קליפרי. "זה מה שאני עושה עם כל הביג-גייז שלי. אני רוצה שילמדו לשחק עם כל הכלים של פוינט גארדס". בתיכון ובקנטקי, החוזק שלו, הגוף שלו, הספיקו (ויספיקו) לו לעשות שמות תחת הסל. ב-NBA הוא יהיה סמול פורוורד, ואין לו את הסקורינג אוף דריבלינג שסמול פורוורד צריך. זה יהיה עליו ללמוד כי בינתיים הוא UNDERSIZE פאור פורוורד.

3. ארצ'י גודווין

5'6, 198 פאונד מסילבן היל היי בליטל רוק, ארקנסאו

גודווין הוא עדיין מין רזה כזה שממשיך לגדול ולהתרחב. הרופאים שבדקו אותו אמרו שהוא ייגבה ל-8'6, וזה ישנה את כל הפרמטרים, אלא אם יתעקש לשחק עמו מג'יק במסגרת גוף של 8'6 או אפילו 9'6 בתפקיד שלא תואם לגובהו לפי נהנורמה המקובלת. אבל מלבד גופו שעדיין צעיר, הוא בוגכר מאד בכל פרמטר אחר. זה לא משנה אם זאת הדקה הראשונה או האחרונה של המשחק, "NOTHING FAZE HIM", אומר קליפרי. יש לו הכל, וסמלו הופך להיות הטמהאוק דאנק שלו, זה שייצר הדוקטור מלונג איילנד ששם משפחתו אירווין. הוא נטורל. הכל בא לו חלק וטבעי. הוא נולד להיות סקורר, והוא יכול לעשות זאת מהאינסייד והאאוטסייד. הדילמה היחידה שתהיה לג'ון קליפרי ואח"כ לקבוצה שתבחור בו בלוטרי פיק היא באיזה תפקיד הוא יביא לך הכי הרבה תועלת, ולהוא הכי הרבה נזק.

4. ווילי קאולי-סטיין

0'7, 244 פאונד מאולטה נורת'ווסט היי בקנזס

הוא מודה שהוא בחר בקנטקי כי אמרו לו שזה "בית חרושת לכדורסל". אז מה קרה? "מהרגע שהגעתי הכריחו אותי ללכת לכיתות, לקחת שעורים נוספים לעזרה, להיות בספרייה שעתיים ביום. הם חושבים שבאתי ללמוד!". אז לא משנה מה הוא חשב, אם הוא רוצה לשחק הוא חייב לקחת הסמסטר 12 קרדיטס ולעבור את כולם. למזלו הוא היה תלמיד טוב מאד בתיכון, אז למרות 'האכזבה', לא תהיה לו בעייה להוציא ציונים טובים. בקשר לגוף, גם כאן אין מה לדאוג: הוא מין טייסון צ'נדלר מזרחי. אותו גוף, אותם שרירים, אותו חוש הגנתי. מה ההבדל? יש לו הרבה יותץר SKILLS מאשר לטייסון. מה חסרונו? "הוא חושב יותר מדי. יש לו IQ גבוה ולעתים הוא מסתמך עליו במקום על אינסטינקטים טבעיים", אמר אחד הסקאוטים המזרחיים. "ברגע שיתחיל לשחק התקפה ללא מחשבות רבות מדי, השמיים הם הגבול!

הארמון החדש של טוני פרקר

הארמון החדש של טוני פרקר


המראה מהצד השני של ארמונו של פרקר

מי שביקש הוכחה שטוני פרקר מאושר ושלם עם חייו ומשחקו בסן אנטוניו, מוטב שייתן מבט בחווילה החדשה שטוני פרקר בנה לעצמו באיזה שדה בערך 20 מייל מדאונטאון, 30 דונאם של אדמה ועשב עליו געו פרות טכסניות עד לפני שלוש שנים כשהחלה הבנייה. טוני ידע כבר אז שלצרפת הוא חוזר רק לחופשות מזדמנות. הוא הביא את אמו הצרפתייה ובנה לה ארמון קטן ליד ארמונו הגדול. אביו האמריקאי לא הוזכר על ידו. הנוא גם הביא את אחיו פייר (26) ו-T.J (28) ובנה להם את הספורט באר מספר אחד בסן אנטוניו. שני האחים מריצים את הבאר, ושחקני הספארס באים לשם לעתים לארוחות.

פרקר, שהפך למנהיג הספארס ולקח בשקט (ובהסכמה!) את מקומו של טים דנקן כמנהיג הקבוצה, מוביל את הקבוצה השנייה בטיבה במערב כשהוא סוף-סוף פוינט גארד ממשי, ולא שוטינג גארד שמשחק פוינט גארד. הוא בין עשרת הראשונים בין הפוינט גארדים באסיסטים, כשנשקו המיוחד – והוא היחיד ב-NBA עם הנשק הזה, ה-TEARDROP – ממשיך לשמש אותו כהלכה. ה-TEARDROP הוא הזריקה שפיתח כשהוא בריצה עם הכדור ואז כשהוא על רגל ימין הוא מנתר ויחד עם הניתור זורק. לזריקה הזאת עדיין לא נמצא פתרון בליגה.

הסיפור עם אבה לונגוריה הוא הסטוריה, והוא שללו ושלם עם הארמון שבנה. הוא הביא ארכיטקט מיוחד מלוס אנג'לס, אבל לא היתה החלטה שנעשתה בלעדיו. ארכיטקטורה – לא ידעתי וגם אתם לא ידעתם – הוא ההובי שלו, ואם לא היה שחקן כדורסל הוא היה לומד ארכיטכטורה. משך שלוש שנים נבנה הארמון על 25,000 SQUARE FOOT. הבית שלי הוא 1,900 SQUARE FOOT. יש בארמון מספרה – לטוני ספר פרטי המספר אותו פעם בכמה ימים, ומגלח אותו – ומגרש כדורסל. חדר פיזיוטרפיה, חדר איפור, מגרש טניס, מגרש כדורעף חופים, וחדר קולנוע עם מסך של 225 אינטש. בינתיים גם בוריס דיאו גר שם. השניים חברים מאז היו שכנים לחדר בנבחרת הנוער של צרפת.

הכל בחייו מסתדר. אפילו הפלח גרג פופ לא צורח עליו יותר. פרקר היה נער ההלקאות של הפלח מאז שהגיע כנער בן 19. "לא עוד", אומר פופ. "הוא הבוס עכשיו".

חברתו החדשה של טוני – מיס רוד איילנד

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 24 תגובות

 1. עדכנתי את הבחירה שלי, שהייתה פשוט לפי מדד הEFF, ל20 הגבוהים במדד אבל ששיחקו לפחות 10 משחקים. יצא לי ניקוד של 190, בעיקר כי 8 שחקנים שנמצאים בטופ 20 של מדד הEFF לא נמצאים בבחירה של האינסיידר.
  1 Kevin Durant , OKC
  2 LeBron James , MIA
  3 Tim Duncan , SAS
  4 Anderson Varejao , CLE
  5 Kobe Bryant , LAL
  6 Rajon Rondo , BOS
  7 Chris Bosh , MIA
  8 Chris Paul , LAC
  9 Marc Gasol , MEM
  10 Zach Randolph , MEM
  11 Joakim Noah , CHI
  12 Dwight Howard , LAL
  13 Russell Westbrook , OKC
  14 James Harden , HOU
  15 Greg Monroe , DET
  16 Al Jefferson , UTA
  17 David Lee , GSW
  18 Carmelo Anthony , NYK
  18 Nicolas Batum , POR
  20 Blake Griffin , LAC

 2. ברור. אני פשוט חיפשתי מדדים כי אני לא ממש מצליח לראות משחקים, אלא בעיקר דיווחים ווסיכומים. ואני יוצא מהנחה שגם אלו מוטים במידה רבה לכיוון של כוכבים מקבוצות חזקות. יש להניח שהדבר בהחלט גם נכון לבחירות של המשתתפים באינסיידר. בגלל זה יכול להיות שהדברי האמיתי הוא EFF או מדד משוכלל אחר כלשהו.
  הEFF זה כנראה מדד לא רע בכלל, כי יוצא ששלושת הראשונים הם דוראנט, לברון ודאנקן (אם מחשבים את זה למספר דקות אז מסתבר שזה 1. דאנקן, 2. לברון, 3. דוראנט), ונראה לי שאצל העכברים אין מחלוקת על החשיבות של השחקנים הללו. המדד הזה מראה גם שלמרות העונה הנהדרת של קובי, ולמרות כל מה שקובי יודע לתת, הוא נמצא בשלישיה השניה ולא ובשלישיה הראשונה של המדד הזה.

 3. טים דאנקן נותן עונה טובה יותר מכל עשרת הבחירות האחרונות. אני לא יודע מה זה אומר על טים דאנקן, אני יודע מה זה אומר על בוחרי האינסיידר…

  ושמישהו ינסה להסביר לי באיזה אספקט מיקל קונלי יותר טוב מטוני פרקר…

 4. לגבי מינסוטה – העליתי את הנושא מתישהו לפני העונה בתגובות פה אחרי ההחתמות של באדינגר וסטיסמה, אבל לא היו תשובות. הכיוון, כמו שמנחם מציין, הוא אירופה ומשחק חכם בסיגנון של אידלמן, זה לא שלבנים יותר חכמים אלא שאירופאים רגילים יותר למשחק הזה ולבנים אחרים חייבים לשחק חכם כי לקפוץ גבוה הם לא יודעים. צריך לזכור שבסקרמנטו זה היה דומה עם דיבאץ', סטויאקוביץ', מילר ווויליאמס.
  דוגמה טובה לכך שהכיוון הוא אירופה ולא לבן דווקא היא החוזה הענק שהציעו לבאטום, לא לבן אבל כן אירופאי וההבאה של ברנדון רוי כשחקן חכם.
  אותי מעניין לראות איך לאב יישתלב בחזרה, הפסידו שני משחקים מאז שחזר למרות מספרים יפים שלו, דאנטה קנינגהם האנרגטי השתלב יפה למרות ששחקן פחות מוכשר מלאב.

  1. אם צריך להכליל, אינטיליגנציית המשחק והיסודות של השחקנים האירופאיים גבוהה בהרבה (!!!!!) משל השחקנים האמריקאים. יוצאים מן הכלל לא חסר, אבל ככה זה.

  2. שמע, ם כל "חוכמת האירוופאים", ארה"ב השחורה (רק קווין לאב לבן אבל הוא משחק כשחור) מנצחת אותם על 30 הפרש בממוצע. חוץ מזה, יצא דו"ח של ה-AMA (אמריקן מדיקל אסוסיאשיחון) שהשנה ניכנסו לבתי ספר לרפואה 22% שחורים. זה הרבה יותר מאחוזם באוכלוסיה. ואם תראה לי אירופאי חכם יותר ממג'יק, אייזיה תומאס, מייקל, ועכשיו כריס פאול, אז ארים ידיים ואפסיק להתווכח.

 5. מצטער אם התגובה שלי תשמע גזענית, אבל הטיעון של "נציג הקהילה האפרו אמריקאית" שאומר שצריכים להיות יותר "שחורים" בקבוצה כי הם קופצים יותר גבוה, מראה על ההבנה שלו, ושל האמריקאים בכלל (והאפרו אמריקאים בפרט) בכדורסל. שיילמד שגם באגרוף לא מנצח מי שיותר חזק, ובכדורסל לא מנצח מי שמנתר יותר גבוה

  1. מה ששכחתי להוסיף, הטיעון של נציג הקהילה לא מופרך לחלוטין, הוא לא נכון מקצועית אבל אני לא אתפלא אם ההחתמה של אדלמן והאו.קי שנותנים לו להחתמות לא מושפעים גם מצבע (כמובן שהוא היה המאמן הכי טוב בשוק באותה תקופה, כך שזה לא בלעדי).
   אי אפשר להתעלם מכך שיש כל כך הרבה לבנים בקבוצה דווקא בעיר הכי לבנה בארה"ב.
   מה שכן, כמות האתרים הניאו נאצים שעולה כשמחפשים מה העיר הכי לבנה בארה"ב היא פשוט מחליאה.

  2. עם כל "חוכמת האירוופאים", ארה"ב השחורה (רק קווין לאב לבן אבל הוא משחק כשחור) מנצחת אותם על 30 הפרש בממוצע. חוץ מזה, יצא דו"ח של ה-AMA (אמריקן מדיקל אסוסיאשיחון) שהשנה ניכנסו לבתי ספר לרפואה 22% שחורים. זה הרבה יותר מאחוזם באוכלוסיה. ואם תראה לי אירופאי חכם יותר ממג'יק, אייזיה תומאס, מייקל, ועכשיו כריס פאול, אז ארים ידיים ואפסיק להתווכח.

   1. כמה נקודות:
    1. כשדבירתי על אינטיגלנציית משחק דברתי על אינטיליגנציית משחק בכדורסל ולא בכללי! אני לא מזלזל כלל בהשכלה של השחורים בארה"ב (למרות שאני מאמין שיש לא מעט אפליה מתקנת, כלומר כמו שערביי ישראל בחלקם מתקבלים בקלות למוסדות אקדמאיים שמחויבים לקבל כמות מסוימת של אנשים מעדה כזו או אחרת, ונוצר מצב שיהודי צריך לקבל ציון גבוה בהרבה מערבי בפסיכומטרי נגיד כדי להתקבל למוסד אקדמי כלשהו, אבל זה כבר בנושא אחר)
    2. ציינתי שיש לא מעט יוצאים יוצאים מן הכלל, לרב בזכות מאמנים שחרגו מדרך הנורמל האמריקאית ופתחו ראשם לעולם כדורסל אחר ועשיר יותר.
    3. לגבי כך שנבחרת ארה"ב השחורה מנצחת כל נבחרת אמריקאית:
    א. הנבחרת הספרדית היתה לא רחוקה מהפתעה בגמר האולימפיאדה האחרונה.
    ב. אין מה לעשות, גנטית, האפרו אמריקאים אטלתיים יותר וזה חלק לא קטן מהמשחק לצערי. אני גם לא חושב שלאף מדינה אירופית יש כמות שחקני כדורסל רשומים בגגילאי 17+ כמו שלאמריקאים יש. ועדיין, בלי להסתכל על יכולת אישית אלא על יכולת אימון, ראיית משחק, קריאת מצבי משחק (מומנטומים וכו'), קבלת החלטות ומכניקת קליעה, אני בספק אם תוכל לצאת במסקנה שהאמריקאים טובים יותר מהאירופאיים בכל מה שכתבתי כאן

 6. מישהו מופתע שבלייק גריפין לא נמצא באף דירוג ב-20 הראשונים???

  אני לא מופתע בכלל. השחקן הזה דורך במקום כבר די הרבה זמן. מי שלא רואה משחקים של הלקיפרס לא יבין את זה כי כל יום הוא נכנס לכל 10 המהלכים אבל מי שכן רואה רואה גבוה שהוא שומר אישי בינוני ומטה, רואה גבוה שאין לו משחק התקפי טוב פרט לדאנקים(ויש גבול כמה אפשר להתלות בהיותך מטביע טוב וגם עם פוינט גארד כמו כריס פול).

  בלייק הפך להיות סוג של אופציה 3 או 4 בהתקפה של הקליפרס ולמרות שהם טובים מאוד כרגע הוא בצדק לא ב-20 הראשונים.

 7. מנחם,אהבתי את הכתבה שנוגעת בעניינים שונים בליגה,לגבי ביינום להזכירך אתה צחקת על הלייקרס וטענת שהם עשו טעות אדירה שויתרו על ביינום,נראה לי שטעית קצת 🙂
  לגבי מינוסוטה זה באמת קצת מוזר שכולם לבנים שם,הרי הליגה נשלטת ע"י אפרו-אמרקאים אז איך קבוצה שלמה מורכבת רק מלבנים
  לגבי קנטקי למשיהו מהרביעייה הזאת יש סיכוי להיבחר באחד משלושת המקומות הא\ראשונים?

 8. 1.לברון-20
  2.דוראנט-20
  3.קונלי-11
  4.רונדו-17
  5.הווארד-20
  6.אנטוני-18
  7.אולדריג'-17
  8.אליס-0
  9.דאנקן-0
  10.באטום-11
  11.פול-15
  12.בראיינט-11
  13.היברט-0
  14.גיי-0 (איך הוא לא בפנים)
  15.ג'יי אר סמית'-0
  16.פלטון-0
  17.הארדן-18
  18.מאיו-12
  19.אירווינג-0
  20.ווקר-0.

  190 מתוך 400. האינסיידר בחר שמות גדולים, לא את ההכי טובים עכשיו, וגם אני עשיתי כמה טעויות בבחירותיי.

 9. אתה בכיתת מחוננים במתמטיקה? אתה צריך להיות בכיתת מפגרים. קראת את ההנחיות שלי? מה הציון הסופי שלך? טוב משלי או גרוע משלי (שלי במאמר עצמו). תמיד ידעתי, רועי, שאתה OVERRATED!

  1. דוק, חישבתי שוב, באקסל הפעם, ויצא לי 190. רוב הסיכויים איתך, אבל אני לא מבין איפה טעיתי.

   ובקשר ללימודים-מנחם, אתה בקשר איתי 4 שנים. ב-4 שנים האלה ראית את היכולות שלי בכתיבת מאמרים (שפה), הבנת מאמרים באנגלית (סיקורים/חם מהתנור), ויכולות ניהול ועמידה בזמנים שלי. אפשר להבין מזה, שאני לא בדיוק מפגר.

 10. או שהרשימה הזו מגוחכת, או שמנחם לא הסביר לנו את הקריטריונים נכון – כי "נכון להיום" אין שום סיכוי שמישהו עם מושג בכדורסל היה בוחר רשימה כזו.

  לבחור את דרון וויליאמס או את גאסול למשל לרשימת ה 20 הכי טובים נכון לעכשיו ?
  פשוט מגוחך, וזו רק דוגמא קטנה.

  זו נשמעת רשימה של "הטובים ביותר" בלי שום קשר ל"נכון להיום".
  אז שוב – או שמנחם הוסיף בעצמו את "נכון להיום", או שלאנשים האלה אין מושג ירוק.

  ופציעת ברך שמאל בבאולינג כשאתה כבר עם הסטוריה של פגיעות בברך הזו, זה ממש לא מפתיע.
  אם אתה זורק בצורה מסויימת ואתה ימני – יש הרבה מאד עומס ולחץ על ברך שמאל.
  אני בכל מקרה חושב שפילדלפיה לא יכולים להרשות לעצמם לתת לו ללכת בלי תמורה.
  הם צריכים להציע לו הארכת חוזה ענקית של עונה אחת או שתיים – ואז הסיכון קטן מבחינתם:
  אם הוא מחלים – נהדר.
  אם לא – יש להם נכס ביד של חוזה מסתיים ענקי בעונה הבאה או מקסימום בזו שאחריה.

 11. מסכים עם דדי
  שמו ברשימה כוכבים ללא קשר ליכולתם נכון לעכשיו. דרון וויליאמס ופאו גאסול בנסיגה יחסית ביכולת . וויד כנ"ל. לעומת זאת דאנקן בגילו המופלג עם EFF של 25.
  השנה מארק עולה על פאו ביכולת וחייב להיות לו מקום, וגם ראנדולף- כשהוא בריא הוא שחקן יוצא מהכלל.

 12. שתי התמונות של ארמון פארקר נראות כלקוחות משני מקומות שונים בעולם. בכל מקרה בטח לא נותרו צפרדעים בסביבה.

 13. גאסול כן ודנקן לא? דנקן נותן עונה של MVP עד עכשיו.וייד במקום תשיעי? הוא אפילו לא מקום תשיעי בין הSG בליגה נכון להיום. לדעתי המנצח באתגר צריך להתבייש – אולי הוא מבין בנםשו של האמריקאי אבל ב NBA הוא לא מבין כלום!

 14. הבחירות שלהם פשוט מוזרות.. לא ממש מצליח להבין האם הם בחרו בגלל היכולת הנוכחית או באופן כללי. אם מדובר באופן כללי אז איך שחקן כמו נוביצקי לא ברשימה ובאטום כן? ואם מדובר ביכולת נוכחית אז איך יכול להיות ששחקנים כמו פאו או וויד מדורגים כל כך גבוהה כששחקנים הרבה יותר איכותיים מהם העונה בחוץ?
  בכלל גם המיקום של קונלי קצת מוגזם בטח כשרודי גיי, מארק גאסול וזאק ראנדולף בכלל לא ברשימה!
  בכל אופן הניקוד שלי יצא 218.

 15. בקיצור, הרשימה באינסיידר שמורכבת סתם מבחירות של הרבה אנשים, לא ממש שווה הרבה. מי שמצליח לקבל הרבה נקודות באתגר של מנחם זה בגלל שבצורה אקראית כלשהיא הוא הצליח להתקרב להרכב הפופולרי והמעוות של הרשימה שנוצרה מההצבעות שלהם. בינתיים מי שהכי הצליח זה מנחם עם 268 נקודות. רועי ואני, כל אחד עם בחירותיו שלו, הגענו ל190 נקודות.
  זה לא ממש אומר הרבה. מעניין מה יצא אם נפעיל את שיטת הניקוד של מנחם ונשווה את הרשימות של כל אחד לרשימת 20 הגדולים כרגע בEFF ושיחקו 10 משחקים אות יותר העונה (שזאת הרשימה שלי). אני כמובן לא במשחק אבל מעניין איך הרשימות שלכם, שבנויות מהשיפוט האישי שלכם, יוצאות מול הרשימה ה"אובייקטיבית" של מדד הEFF.
  רועי – נדמה לי שיצא לך בהחלט לך ניקוד גבוה יותר במקרה הזה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט