מוק דראפט מלא (כל הסיבוב הראשון והשני)/רועי ויינברג

מוק הדראפט המלא של האתר, שמנבא את סדר הבחירות בדראפט, מהבחירה הראשונה עד האחרונה, עם מידע על כל שחקן ושחקן.

לאורכו של כל המוק דראפט נעזרתי בדראפט אקספרס המצויין, ובמוק דראפט שלו (DraftExpress.com), ובאתר NBADRAFT.NET, שעורך קונצזוס מוק דראפט-אסף את כל מוקי הדראפט מהאתרים השונים, ומשקלל אותם לאחד. שניהם תרמו מאוד לכתבה זו, אבל ראוי לציין כי הסדר של הבחירות לא הועתק משום אתר, ומבוסס על שיקול דעתי בהתבסס על האתרים הללו, והעדכונים שיוצאים ממחנות האימונים של כלל הקבוצות.

 

*
בחירה 1: קארל אנטוני טאונס, מינסוטה טימברוולבס

טאונס
הבחירה הראשונה בדראפט 2015. קארל אנטוני טאונס.

על השחקן: בן 19, פאוור/סנטר מקנטקי. 2.13 מ', 112 קילו.

שחקן NBA דומה: אנדרו בוגוט בהגנה ו-ולאדה דיבאץ בהתקפה. כן, עד כדי כך.

אנטוני טאונס שומר טוב מאוד, וריבאונדר מצויין שלוקח 11.4 ריבאונדים ב-36 דקות למשחק. הוא פיזי כשצריך, יש לו קליעה סבירה, יכולת חסימה מעולה והוא יכול לשחק גם כסנטר לצד פאוור פורורד שירווח את המשחק (למשל אנטוני בנט), או כפאוור פורוורד לצד סנטר חזק (גיורגי ג'נג/ניקולה פקוביץ'). הוולבס הולכים לבחור בו, וזה הפך לסוד הגלוי ביותר של מינסוטה בימים האחרונים.

למרות זאת, יש לקא"ט כמה חולשות, ביניהן עבודת הרגליים שלו בפוסט ב-2 צדדי המגרש, בעיקר בהתקפה, ונטייה להכנס לבעיות עבירות (4.94 עבירות ב-36 דקות למשחק). הוא לא יתרום בליגה מהשנייה הראשונה, אבל אמרו את זה גם על אנדרו וויגינס, והוא היה טוב מאוד בעונת הרוקי שלו. בסופו של דבר הוא הסופרסטאר הגדול שיצא מהדראפט, ופרנצ'ייז פלייר ל-10-15 שנה, אם מינסוטה לא תעביר אותו לשום קבוצה אחרת.

*
בחירה 2: ג'ליל אוקפור, לוס אנג'לס לייקרס

על השחקן: בן 19, סנטר מדיוק. 2.10 מ', 122 קילו.

שחקן NBA דומה: אל ג'פרסון.

אוקפור כבר מוכן לליגה מבחינה פיזית, והוא יעיל מאוד כשכדור מגיע לידיו בצבע (66.8% מהשדה). יש לו פוטנציאל התקפי גבוה, וגם ריבאונד טוב עם 8.6 במשחק, ומוטת הידיים הגדולה שלו הופכת אותו לשחקן יעיל בהגנה ואחד שמאוד קשה לעצור בהתקפה. לוס אנג'לס ראתה כבר כמה סנטרים כאלה (קארים, שאק, גם ביינום שנדפק לגמרי לאחר שהועבר לפילדלפיה), וגם אוקפור יהיה אחד כזה יום אחד.

עדיין יש לו כמה בעיות-בראשן הקליעה מהעונשין. הוא קולע ב-51% מחפירים מהקו, שיהפכו בעונות הקרובות את המושג "האק-א-ג'ליל" לנפוץ בפי מאמנים שמשחקים מול הלייקרס. הוא עדיין לא הגיע לשיא מבחינה אתלטית, והוא לא מנצל מספיק את מוטת ידיו בשביל להשיג חסימות-1.4 בחצי שעה, הוא יכול להשיג יותר. בנוסף, יש לו יחס אסיסטים/איבודים שלילי של 1.92 איבודים על כל אסיסט, אבל עם הרבה עבודה קשה הוא יהיה הבסיס של הלייקרס בשנים הקרובות (יתכן שהוא וקלארקסון יהפכו לגרסה פחות מוכשרת של שאקובי).

*
בחירה 3: קריסטס פורצינגיס, פילדלפיה 76'

על השחקן: בן 19, פאוור פורוורד מסיביליה. 2.13 מ', 104 קילו.

שחקן NBA דומה: פאו גאסול.

פורצינגיס היה אחד מסימני השאלה הגדולים של הדראפט הזה, אבל סשן אימונים שגרם לכל איש כדורסל שראה אותו להשתמש בכל מחמאה אפשרית העלה את מניותיו. הוא אתלט מעולה ומהיר עם קליעה טובה (46% מחוץ לקשת ביורוקאפ העונה), ושחקן שיכול ליצור לעצמו הרבה מצבי זריקה, לא רק בצבע בדומה לשחקנים אחרים בגובה שלו. נראה כמו האדם האידיאלי כשזה מגיע לשחקן שישחק ליד נרלנס נואל ויהיה אפקטיבי גם בכוחות עצמו.

יש לו כמה חולשות. הריבאונד שלו די חלש (4 ל-21 דקות למשחק), והוא "רך" בדומה להרבה אירופאים אחרים. הסבנטי סיקסרס יצטרכו לעבוד איתו הרבה על הפיזיות, או שהוא יסיים כמו אנדרה בראניני, בדומה לדריו סאריץ'-שחקן מבטיח אחר שהם בחרו בדראפט האחרון.

*
בחירה 4: דיאנג'לו ראסל, ניו יורק ניקס

על השחקן: בן 19,שוטינג גארד מאוהיו סטייט. 1.95 מ', 88 קילו.

שחקן NBA דומה: ברנדון רוי (בלי הפציעות).


ראסל מתעורר בלילות עטוף בעתה מהסיוט שבו אדם סילבר מקריא את שמו והוא נאלץ לעלות לבמה עם כובע של  הניקס, אבל כנראה שזה יקרה. ראסל הוא גארד טוב עם יכולת קליעה מגוונת שיכול ליצור לו ולחבריו מצבי קליעה,  ומתאים לתפקיד של הגארד היוצר בשיטת המשולש (מייקל ג'ורדן/קובי בראיינט/ג'רי ווסט בלייקרס של 1972). יש לו  מוטת ידיים רחבה שמסייעת לו לחטוף 1.6 פעמים במשחק, ולקחת 5.7 ריבאונדים בערב.

עקב מידותיו הפיזיות יצפו ממנו לתפקד כרכז בליגה, למרות שבשיטת המשולש לרוב הגארד המוביל היה שוטינג  גארד, והיה רכז גבוה עם יד טובה בקלאץ' לידו. הוא לא הוכח כרכז, ועדיין חשוף לבעיות איבודים לעתים קרובות. הוא חייב להתחזק, ואולי עם הרבה עבודה ומזל הוא יצליח להוציא את הניקס מהבוץ. אם זה אפשרי בכלל.

*
בחירה 5: ג'סטיס ווינסלו, אורלנדו מג'יק

על השחקן: בן 19, סמול פורוורד מדיוק. 2.00 מ', 101 קילו.

שחקן NBA דומה: וילסון צ'נדלר.

ווינסלו אתלט מעולה וחזק עם מוטת ידיים שתסייע לו מאוד בהגנה. כבר עכשיו הוא מוכן לליגה פיזית, ויש לו 41.4% מפוארים מהשלוש (ביד שמאל, היד הזורקת שלו). הוא ריבאונדר טוב ומסוגל ליצור לעצמו מצבי זריקה-תכונה שימושית באורלנדו (שצריכה סמול פורוורד, עקב הסיכוי החזק שטוביאס האריס לא ימשיך בקבוצה). הוא מאוד ורסטילי, ויהיה נשק שימושי לסקוט סקיילס העונה.

הוא חסר יציבות מסויימת בזריקה ובסיום ליד הטבעת, ובזה שהוא לוקח על עצמו יותר מדי זריקות (6 בחצי שעה, למרות שמדובר בקבוצת מכללות עם מפלצת צבע בדמות ג'ליל אוקפור). באורלנדו הוא יצטרך להיות האופציה השניה או השלישית בהתקפה במשך חלקים גדולים מהמשחק, ולקחת כמות גבוהה יותר של זריקות בערב.

*

מריו הזוניה.
אחד מסימני השאלה של הדראפט. הזוניה.


בחירה 6: מריו הזוניה, סקרמנטו קינגס

על השחקן: בן 20, שוטינג גארד מברצלונה. 2.03 מ', 90 קילו.

שחקן NBA דומה: קליי תומפסון

שחצן, אבל שחקן טוב מאוד. היה חשוב בברצלונה העונה (מציג הכדורסל הטוב בחייו בחודשים האחרונים) ומראה הרבה פוטנציאל, שיכול לשחק גם כשוטינג גארד וגם כסמול פורוורד. יש לו קליעה טובה מכל הטווחים, מוטת ידיים טובה שתהפוך אותו לשומר חזק, ו-IQ כדורסלני גבוה. זה יכול להספיק בשביל להפוך אותו לשחקן חשוב בסקרמנטו, שירכיב חמישייה של שוטרים לצד סיסטקאוקאס, כספי וקוליסון/לאוסון וקאזינס בעתיד (כשיש גם את רודי גיי).

יש לו כמה חולשות, בעיקר בבידודים ובריבאונד (4.6 ל-36 דקות ביורוליג), אבל יש לו הרבה מאוד פוטנציאל לא ממומש. זה יכול להפוך לבאסט, ויכול להיות בחירה חכמה מאוד. יש אחלה כתבה של מנחם עליו-http://www.hoops.co.il/?p=46887, מידע נוסף למי שמעוניין.

*
בחירה 7: ווילי קאולי סטיין, דנבר נאגטס

על השחקן: בן 21, סנטר מקנטקי. 2.16 מ', 111 קילו.

שחקן NBA דומה: סמואל דלמברט.

דלמברט גבוה, ריבאונדר טוב וחוסם חזק (2.36 חסימות ב-36 דקות למשחק), והוא יעיל ליד הטבעת גם בהתקפה-קלע ב-72.5% מתחתיה העונה. דנבר צריכה סנטר כזה, ולכן קאולי סטיין הוא האיש המתאים. אולי קאולי סטיין הוא הסנטר ההגנתי הטוב בדראפט-גם כרים פרוטקטור, וגם כשומר אישי מצויין.

קאולי סטיין מאוד מוגבל מבחינה התקפית, ויעיל בעיקר כאיש שמסיים פיק נ' רולים. הוא לא מסוגל ליצור מצבי זריקה בעצמו, ולעתים נראה שהוא לא מפוקס במשחק. לאורך עונה של 82 משחקים, אסור שזה יקרה. טיי לאוסון, כיוצר מצבי זריקה לשחקנים אחרים, יוכל לסייע בקטע הזה (וגם מייק מאלון, שפיתח את הארסנל של דה מרקוס קאזינס בתקופתם בסקרמנטו), וכנראה קאולי סטיין ישתלב בחמישייה של הנאגטס כבר העונה.

*
בחירה 8: סטנלי ג'ונסון, דטרויט פיסטונס

על השחקן: בן 19, סמול פורוורד מאריזונה. 1.99 מ', 11 קילו.

שחקן NBA דומה: קוואי לאונרד.

כבר עכשיו הוא חזק מספיק בשביל האנ.בי.איי, ומוטת הידיים הגדולה שלו הופכת אותו לשומר מצויין. יש לו משחק התקפה מגוון ומתפתח, והוא נשק קטלני שיכול לשמור גם על רכזים חזקים וגם על סמול פורוורד. הוא ריבאונדר התקפה פנטסטי (2.53 ב-36 דקות), וחוטף מעולה שמתאים לחמישייה של דטרויט כמו כפפה ליד-הם מחפשים שומר יעיל וסמול פורוורד, ואסור להם לוותר על ההזדמנות.

למרות זאת, הוא לא יציב לפרקים, והוא צריך לשפר משמעותית את יכולת המסירה שלו (2.2 איבודים ו-1.7 אס' למשחק), ומתקשה בהתקפות מעבר, והוא לא מצליח לשפר את חבריו לקבוצה. רוב הבעיות האלו יפתרו בהתאם לניסיון, והוא יוכל להפוך לשחקן חשוב בהרכב של הפיסטונס בעתיד, בהתאם למסורת הסמול פורוורדים הפיזיים שלהם (ריק מהורן/טיישון פרינס).

*

אזהרת באסט

בחירה 9: עמנואל מודיאיי, שרלוט הורנטס

על השחקן: בן 19, פוינט גארד מגונגאטנג (סין). 1.96 מ', 91 קילו.

שחקן NBA דומה: וויל ביינום

כן, יש סיכוי גבוה שהוא לא יפול עד לשם. ואני אבין את זה שתשחטו אותי בתגובות, אבל בדומה לג'רמי טיילר, המעבר שלו לליגה חלשה מה-NCAA פגע בו משמעותית, ובדומה לאקסום הוא באסט שעדיין לא הוכיח את עצמו. יש לו נתונים אידאליים לפוינט גארד וראיית משחק, והוא נהדר כשחקן הפיק בפיק-נ'-רול, בנוסף הוא ריבאונדר טוב (6 לערב).

הוא נתן העונה 18 נקודות עם 6 אסיסטים למשחק. זה יפה, אבל וויל ביינום, שמשחק כמות כמעט זהה של דקות, באותה קבוצה, באותה ליגה, קולע קולע 22 עם 7 בונבונים בערב. נכון שמודיאיי בן 19, וביינום כבר אחרי השיא (בן 32), אבל אנחנו מדברים על הליגה הסינית, אליה הולכים פליטי נבא כדי לנפח סטטיסטיקות (סטפן מארברי, אנדריי בלאטץ' ושות'). קשה לקחת שחקן ברצינות אחרי עונה שם, במיוחד כשזאת עונה ממוצעת של אמריקאי בליגה הזאת, ולכן הרבה מנג'רים יוותרו עליו. הוא מתאים לשיטה של שרלוט לצד/במקום קמבה ווקר, ולכן הם ינצלו את ההזדמנות ויבחרו בו.

*
בחירה 10: פרנק קמינסקי, מיאמי היט

על השחקן: בן 22, פאוור פורוורד מויסקונסין. 2.16 מ',105 קילו.

שחקן NBA דומה: טיילר זלר.

MVP המכללות הטרי הוא שחקן עם סט כישורים מרשים בהתקפה, שיוכל להיות רול פלייר אפקטיבי כבר מתחילת העונה הבאה. יש לו כישורי פוסט גבוהים, וקליעה יעילה מרחוק שהופכות אותו לשחקן התקפה מועיל שקלע 18 נקודות למשחק במדי הבדאג'רס. לצד הניסיון שיש לו וזה שהוא מוכן לליגה פיזית, הוא שחקן חשוב שלא צריך לעבור מתחת לראדאר של פט ריילי.

החולשה המרכזית שלו היא ההגנה שלו, לצד האתלטיות הבעייתית שהופכת אותו לחור הגנתי מהלך שלא יוכל לשחק לצד כריס בוש כסנטר. בנוסף, קמינסקי כבר בן 22, ונראה כי לא יתפתח יותר מדי בשנים הקרובות, אבל לקבוצה של כאן ועכשיו הוא מתאים, ומיאמי 2015/16 תהיה כזאת.

*
בחירה 11: טרי ליילס, אינדיאנה פייסרס

על השחקן: בן 19, פאוור פורוורד מקנטקי. 2.10 מ', 109 קילו.

שחקן NBA דומה: דיוויד ווסט.

לליילס יש מטת ידיים ארוכה שתסייע לו להשתלב בהגנה החזקה של הפייסרס, והוא מוסיף קליעה טובה מהמיד ריינג'. הוא חכם, חזק מאוד בפוסט ויודע לשחק ליד רים פרוטקטור (הצליח ליד ווילי קאולי סטיין), דבר שימושי כשהוא ישחק לצד רוי היברט. יליד אינדיאנה כנראה יתפתח ליורש של דיוויד ווסט עם לא מעט עבודה-שחקן מגוון ויעיל שיכול לתפקד כפאוור פורוורד לא רע.

הבעיה היא שהוא לא מצטיין בתחום אחד, והוא קלע מזעזע מחוץ לקשת (13% שחייבים שיפור). הוא לא אתלט יחסית לשחקנים אחרים בעמדה, והוא חלש מאוד עם הגב לסל. הוא חוסם וחוטף בינוני, ורוב העונה היה בצל של אנטוני טאונס, מה שפגע מאוד במניותיו. למרות זאת, יהיה בחירה חכמה של אינדי.

*
בחירה 12: דווין בוקר, יוטה ג'אז

על השחקן: בן 18, שוטינג גארד מקנטקי. 1.98 מ', 93 קילו.

שחקן NBA דומה: גורדון היווארד.

בוקר גארד עם אי קיו כדורסלני גבוה, ושוטר מצויין מהמיד ריינג' ומחוץ לקשת. הוא יוצר לעצמו מצבי זריקה, ויכול להפוך לסקורר אפקטיבי בעתיד. יש לו מוטת ידיים ארוכה יחסית שתואמת את שיטת ההגנה של יוטה, אבל אין לו יותר מדי פוטנציאל הגנתי, ולעתים נראה שהוא מתקשה ליצור לחבריו לקבוצה מצבי זריקה.

גם הצעד הראשון שלו לוקה בחסר, אבל הוא רק בן 18, ויחגוג יום הולדת 19 בתחילת העונה-יש לו עוד הרבה זמן להשתפר כשחקן. הג'אז צריכים שוטינג גארדים אפקטיביים (לצד רודני הוד המבטיח ואלק בורקס הלא מבטיח), ושחקן כמו בוקר שבעוד כמה שנים יתפתח לאחד של 15-20 נקודות במשחק הוא האיש המתאים.

*
בחירה 13: טיוס ג'ונס, פניקס סאנס

על השחקן: בן 19, רכז מדיוק. 1.88 מ', 85 קילו.

שחקן NBA דומה: לוק רינדאור.

ובפינה השנתית של "פוינט גארד מפניקס שנבחר 10 מקומות לפני שוויו האמיתי", הפעם יש את טיוס ג'ונס. הוא מאוד בוגר לגילו, יודע להוביל כדור היטב ולמצוא את חבריו למצבי זריקה (5.6 אס' למשחק), והוא יציב מהקו עם 88% מהעונשין. הוא מתעלה במאני טיים והחזיק ביחס האסיסטים/איבודים השני בטיבו ב-ACC, אחד מקונפרנסי המכללות הקשים ביותר.

למרות זאת, נראה שהפוטנציאל שלו די נמוך ושהוא הבשיל מוקדם. הוא איטי יחסית, ואתלט חלש למרות שהוא צריך להתחזק ולפגוע עוד יותר באתלטיות הקיימת שלו. עדיין, הוא אי של יציבות שיוכל לתרום לפניקס בעתיד. כנראה שאת רוב העונה הבאה יבלה בדי ליג, אבל הוא יכול להוביל התקפה טוב לצד שחקנים שמתקשים ביצירת מצבי זריקה (מרקיף מוריס ואלכס לן, למשל).

*
בחירה 14: מיילס טרנר, אוקלהומה סיטי ת'אנדר

על השחקן: בן 19, סנטר מקנזס. 2.13 מ', 110 קילו.

שחקן NBA דומה: ראלף לה פרנץ.

יש לטרנר מידה אידיאלית לסנטר, והוא שומר מעולה שיוכל להוסיף עוד 3.5 קילו שרירים בלי לפגוע לעצמו באתלטיות יותר מדי. יש לו גם מוטת ידיים ארוכה, והוא חוסם נפלא-2.6 חסימות ב-22 דקות למשחק. הריבאונד שלו לא רע (בזכות זה שהוא מגיע בעמידה לגובה של 2.84 מ'). הוא יכול לחפור בצבע כשצריך, וזה יתרון משמעותי נוסף.

למרות זאת, הוא רחוק מלהיות שחקן שמוכן לאנ.בי.איי כשזה מגיע לקבלת החלטות ובעית עבירות, ממנה סובל לעתים קרובות (3 עבירות במשחק). יקח הרבה זמן עד שיבשיל, אבל גם עכשיו הוא יכול להיות רים פרוטקטור לא רע לזמן מסויים, כשקנטר נח. יהיה אחד מעשרת הסנטרים הטובים בליגה ב-2020, אם יפותח כמו שצריך על ידי דונובן ו-OKC.

*
בחירה 15: קלי אובור, אטלנטה הוקס

על השחקן: בן 19, סמול פורוורד מקנזס. 2.00 מ', 92 קילו.

שחקן NBA דומה דמארי קארול.

אובור יכול להתפתח לשומר מעולה, ויש לו את מוטת הידיים הנדרשת כדי להפוך לאחד כזה. הוא אתלט טוב, ריבאונדר הגנה יעיל ושחקן עם פוטנציאל גדול כשזה מגיע לקליעה מרחוק. הוא הראה ניצוצות העונה, ויקחו כמה שנים עד שיהפוך לשחקן NBA לגיטימי, שהצליח לעמוד היטב באימון הקשוח של ביל סלף, מאמן קנזס.

הוא לא הצליח להשיג מספיק נקודות (9.3 ל-21 דקות), כשהוא לא מצליח לייצר בידודים, ומעט מאוד אסיסטים (0.8 אסיסטים ו-1.2 איבודים למשחק). הוא חייב להעלות במשקל כדי להצליח באנ.בי.איי, אבל הפוטנציאל שלו גדול מספיק בשביל לבזבז עליו בחירת דראפט גבוהה.

*

דקר
מתאים ל-DNA של הסלטיקס. סם דקר.

בחירה 16: סם דקר, בוסטון סלטיקס

על השחקן: בן 21, סמול פורוורד מוויסקונסין. 2.05 מ', 99 קילו.

שחקן NBA דומה: גורדון היווארד.

דקר חזק מספיק בשביל לשמור על שחקנים מ-2 עמדות הפורוורד, ומחזיק בצעד ראשון טוב, קליעה טובה מרחוק וראיית משחק מעולה, שמוכן לוותר על נקודות בשביל חבריו לקבוצה ומחפש את המהלך הנכון. הוא לא מאבד יותר מדי, אבל מספר האסיסטים הישרים שלו לא גבוה במיוחד, והוא אתלט ממוצע עם מוטת ידיים קצרה יחסית לגופו. הוא עושה הרבה דברים טוב, אבל לא מצטיין בדבר אחד, מה שפוגע בערכו, למרות שהשתפר ב-3 השנים האחרונות אצל אלופת המכללות.

ולכן הוא אידיאלי לבוסטון. הקבוצה די חלשה בעמדת הסמול פורוורד, למרות אוון טרנר שהשתפר בגדול העונה, וצריכה שחקן ורסטילי שישלים את החמישייה ויסייע להתקפה הקבוצתית שמתפתחת שם. דקר הוא האיש, לצד זה שהוא מתאים באופיו למסורת הסמול פורוורדים הקשוחים של בוסטון (הבליצ'ק, בירד, פירס). מי יודע, יום יבוא ואולי הוא יהיה חלק לגיטימי בחמישייה הזאת.

*
בחירה 17: מונטרזל הראל, מילווקי באקס

על השחקן: בן 20, פאוור פורוורד מלואוויל. 2.03 מ', 116 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'יי ג'יי היקסון.

הראל מחזיק במוטת ידיים גדולה לגופו, מה שמתאים לבאקס ולהגנת המעבר החזקה שלהם. הוא סקורר אפקטיבי וריבאונדר טוב, לצד ראיית משחק לא רעה ופוטנציאל סביר, שיוכל להפוך לרול פלייר אפקטיבי ביותר במשך שנים. הוא נותן HUSTLE על המגרש, וזה משהו שכל קבוצה צריכה.

למרות זאת, הוא טיפה איטי מדי ונמוך מדי בשביל העמדה שלו, וחלש יחסית באחד על אחד. זה יקשה עליו מול ביג מנים, ואומר שהוא לא יכול לשחק כשחקן ציר דומיננטי מול קבוצות גבוהות. בנוסף יש לו קליעה חלשה מרחוק וראיית משחק בעייתית, אבל העבודה הצמודה עם ג'ייסון קיד תוכל לטפל בזה, בדומה למה שהם עשו עם הגריק פריק.

*
בחירה 18: קמרון פיין, יוסטון רוקטס

על השחקן: בן 20, רכז ממוריי סטייט. 1.90 מ', 83 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'ורג' היל.

פיין יכול להיות גם בחירת לוטרי, אבל פציעה שחטף באימון של הנאגטס תמנע ממנו להראות 100% מיכולתו בימים האחרונים, ופוגעת במניותיו. הוא רכז אינטליגנטי עם יד יציבה מחוץ לקשת שתפקד גם כסקורר מצויין עם 20 נקודות למשחק בעונה האחרונה. יש לו מוטת ידיים ארוכה, אבל הוא נחשב לאתלט חלש יחסית וריבאונדר ממוצע.

בנוסף, הוא חוטף טוב שיוכל לשמור על רכזים טובים ממנו, אבל הוא מתקשה ביצירת מצבי זריקה ולעתים נכנס לבעיות איבודים. למרות הכל, עם עבודה של הרוקטס הוא יכול להיות המחליף האידיאלי לפטריק בברלי, ואף סוג של שחקן שישי שישחק 25 דקות בערב בעוד כמה שנים.

*
בחירה 19: בובי פורטיס, וושינגטון וויזארדס

על השחקן: בן 20, פאוור פורוורד מארקנזס. 2.10 מ', 111 קילו.

שחקן NBA דומה: גרג מונרו.

יש לו מידות מעולות לפאוור פורוורד, יד טובה לריבאונד, יכולת חסימה טובה בזכות מוטת ידיים גדולה וקליעה טובה בפוסט ובמיד ריינג'. ראיית המשחק שלו חלשה, אבל הוא יוכל לעבוד על זה בקיץ מפני שהוא כבר מוכן לליגה פיזית, וזה יתרון גדול על הרבה מאוד שחקנים מהדראפט, מה שמחזק את המניות של פורטיס.

בסך הכל שחקן לא רע, שיצטרך לתרום כאן ועכשיו לאור הפציעות מהן סובל לעתים קרובות ננה הילאריו. יכול להיות שאפילו יפתח בכמה משחקים אצל הוויזארדס העונה, כשחקן שמסוגל לשחק טוב ליד מרצ'ין גורטאט.

*

בחירה 20: ג'ריאן גרנט, טורונטו ראפטורס

על השחקן: בן 22, פוינט גארד מונטר דאם. 1.95 מ', 90 קילו.

שחקן NBA דומה: רג'י ג'קסון

הבן של הרווי גרנט, האח של ג'רמי גרנט (היום בפילדלפיה) והבן דוד של הוראס גרנט הוא רכז יעיל, אתלט מעולה ומוסר אינטליגנטי-יש לו 6.7 אסיסטים למשחק בקונפרנס קשה ויחס אסיסטים/איבודים גבוה מאוד של 3.04. הוא קלע 16.5 נקודות למשחק עם 31.6% מחוץ לקשת ואחוזים גבוהים ל-2 נקודות, ולכל זה הוא מוסיף 1.7 חטיפות למשחק.

כבר עכשיו יש לו גוף וכישורי אנ.בי.איי, אבל מה שפוגע בו זה הגיל שלו-הוא בן 22, ויהיה בן 23 לפני המשחק הראשון של העונה. הרבה מאוד מנג'רים חושבים שגרנט סיים להתפתח כשחקן, למרות שהוא יהיה אפקטיבי כבר מהיום הראשון של העונה. בגלל זה הוא ירד הרבה מקומות, ובעונה הקרובה הוא יגרום לכל מנג'ר שהחזיק בבחירה כלשהי, מבחירה 9 עד הבחירה בה יבחר (20), להתחרט. אל תזלזלו בו.

*
בחירה 21: קוון לוני, דאלאס מאבריקס

על השחקן: בן 19, פאוור פורוורד מיו.אס.אל.איי. 2.06 מ', 101 קילו.

שחקן NBA דומה: אל פארוק אמינו

ריבאונדר מעולה שמחזיק בכישורי משחק של סמול פורוורד ומממש אותם מעמדת הפאוור-יתרון מעולה לצד עוד פורוורדים ורסטיליים (כמו פול מילסאפ). ההגנה שלו היא פלוס רציני-הוא מחזיק בחטיפה וחסימה למשחק, ויש לו מוטת ידיים גדולה שיכולה להפוך אותו לשומר מצויין. הוא פיתח קליעה טובה מרחוק שמרווחת את המשחק היטב, וזה יכול לסייע לדאלאס כמחליף של נוביצקי (ואולי עוד פאוור פורוורד בכיר שיגיע בקיץ).

למרות זאת, יש לו כישורי פוסט נמוכים מאוד בשביל פאוור פורוורד. הוא נוטה להכנס לבעיות עבירות, וייתכן שעקב גובהו הוא סובל מסטיגמה של "טווינר". המשחק ההתקפי שלו די חלש, ולכן כרגע הוא בחירה טובה באמצע-סוף הסיבוב הראשון ותו לא.

*

בואן
האב הרוחני של הוליס ג'פרסון. בואן.

בחירה 22: רונדה הוליס ג'פרסון, שיקגו בולס

על השחקן: בן 20, סמול פורוורד מאריזונה. 2.00 מ', 95 קילו.

שחקן NBA דומה: ברוס בואן.

שחקן שההגנה כתובה על מצחו. שומר מעולה עם מוטת ידיים גבוהה, שתרם העונה 1.2 חט' ו-0.8 חסימות ב-29 דקות לווילדקאטס, וריבאונדר טוב לעמדה (8.5 ריב' ב-36 דקות). הוא לוחם ותורם הגנה מהעמדה שלו, שני דברים ששיקגו צריכה (מקדרמוט ודאנליבי לא שומרים מדהימים, בלשון המעטה). הוא לא אנוכי, ומשחק עם הרבה GUTS ותשוקה לנצח, גם אם זה אומר שהוא צריך לשים את הגוף שלו בשביל זה.

החולשה המרכזית שלו היא ההתקפה. הוא קלע עונשין בינוני, ומזעזע מהמיד ריינג' ומחוץ לקשת. כל העבודת רגליים שלו בהתקפה צריכה הרבה עבודה, אבל גם שיפור מינימלי בצעד הראשון יכול להפוך אותו לחודר מעולה. גם מהלכי הפוסט שלו צריכים הרבה עבודה, בנוסף לזה שהוא צריך להתחזק בשביל לעמוד בפיזיות של הליגה.

*
בחירה 23: רשאד וון, פורטלנד טרייל בלייזרס

על השחקן: בן 18,שוטינג גארד מיו.אן.אל.וי. 1.96 מ', 91 קילו.

שחקן NBA דומה: ווסלי מת'יוס.

סקורר לא רע שקלע 18 נקודות למשחק באחוזים טובים מכל הטווחים (48.7% מהשדה ו-38.45% מחוץ לקשת). הוא ריבאונדר לא רע, וכבר עכשיו מצליח ליצור לעצמו מצבי קליעה גם כבידודים וגם כחלק מהמשחק הקבוצתי. הוא רק בן 18 ויש הרבה פוטנציאל לא ממומש בשחקן, שיכול להתפתח לשומר אימתני שיחזק את הספסל של הבלייזרס, ולשחקן טוב מאוד בהגנה וההתקפה.

למרות זאת, לעתים קרובות נכפו עליו הרבה מצבי זריקה, והוא לא שחקן קבוצתי במיוחד-1.6 אסיסטים לעומת 2.2 איבודים זה נוראי יחסית לשוטינג גארד, וגם זה שהוא קולע בפחות מ-70% מהעונשין פוגע במניות שלו. הוא פרוספקט שצריך הרבה זמן עבודה, וכנראה שאת רוב השנתיים הקרובות יבלה בליגת ההתפתחות.

*
בחירה 24: ג'סטין אנדרסון, קליבלנד קאבלירס

על השחקן: בן 21, סמול פורוורד מוירג'יניה. 1.98 מ', 105 קילו.

שחקן NBA דומה: פי ג'יי טאקר.

הוא אתלט טוב עם מוטת ידיים גבוהה, שיכול להתפתח לשומר מעולה בעמדה שבה קליבלנד צריכה מחליפים לאור פרישת שון מריון והשחיקה שלברון ג'יימס עבר בפלייאוף האחרון ויעבור בעונה הבאה. יש לו קליעה יציבה מרחוק וקאץ' אנד שוט טוב, משהו שימושי לצד שחקנים כלברון וקיירי אירווינג. הוא חזק, יכול לתרום כבר מתחילת העונה הבאה, והקאבלירס צריכה את זה.

הבעיה המרכזית שלו קשורה לטיפול בכדור. יש לו 1.7 אסיסטים במשחק, מעט מאוד, והוא לא מצליח ליצור לעצמו מצבים בהתקפה. בדומה לטאקר, הוא שחקן שטוב בהרבה מאוד דברים, אבל לא טוב מאוד באף אחד מהם, ומתקשה מאוד מול שמירות כפולות, יתרון קל לקבוצות שיצליחו להתמודד מולו. למרות זאת, יש לו נתונים פיזיים טובים וקשיחות, ובלאט יכול לפתח אותו לשחקן טוב. הוא עשה את זה עם מת'יו דוולדובה, ויעשה את זה גם עם אנדרסון.

*
בחירה 25: טרי רוזייר, ממפיס גריזליס

על השחקן: בן 21, רכז מלואוויל. 1.88 מ', 86 קילו.

שחקן NBA דומה: טריי בורק

סקורר מעולה, שיכול לשחק גם כשוטינג גארד לצד רכז גבוה. יש לו פוטנציאל להיות מגן טוב, והוא ריבאונדר מצויין יחסית לעמדה. הוא יעיל במניעת נתיבי מסירה עם 2 חטיפות למשחק, והוא מוכן פיזית לליגה, למרות שיצטרך להתחזק כדי לשחק כשוטינג גארד טוב.

בחירת הזריקות שלו בעייתית, וגם כמות האסיסטים שלו למשחק-3 בלבד, לפוינט גארד. הוא היה על הפנים במהלך טורניר המכללות, וזה פגע בערך שלו למרות הקמפיין הסביר של הקרנדילס (הדחה בטופ 16). למרות זאת יש לו הרבה יתרונות, והוא יצדיק את הבחירה כבר במהלך העונה, למרות שיבלה חלק גדול ממנה בליגת ההתפתחות.

*

האנטר
אר ג'יי האנטר. הגניבה הבאה של הספרס?

בחירה 26: אר ג'יי האנטר, סן אנטוניו ספרס

על השחקן: בן 21, שוטינג גארד מג'ורג'יה סטייט. 1.98 מ', 90 קילו.

שחקן NBA דומה: מרקו בלינלי.

הפיור שוטר הטוב ביותר בדראפט הזה. יש לו IQ כדורסלני גבוה וקליעה יציבה שהעניקה לו 19.5 נקודות למשחק, והוא ריבאונדר סביר יחסית לעמדה. כאופציה השלישית בהתקפה של ג'ורג'יה הוא היה נהדר, וכקאץ' אנד שוטר הוא יגיע לשיא, וזה אידיאלי כשאתה משחק ליד טוני פארקר ובוריס דיאו. מוטת הידיים שלו הצליחה לסייע ל-2.1 חטיפות במשחק והגנה אישית לא רעה.

אחד מחסרונותיו הבולטים הוא האיטיות שלו, והעובדה כי הוא רזה מדי בשביל להיות שוטינג גארד פותח בליגה. לעתים הוא זורק יותר מדי, ולכן נקלע למצבי זריקה קשים, דבר שגרג פופוביץ' לא ירשה בקבוצה שלו. יש לו פוטנציאל לא ממומש, ובגיל 23 הוא יוכל להיות שחקן חשוב בסן אנטוניו. יתכן שבדומה ל-1999 (ג'ינובילי, בחירה 57), 2001 (פארקר, בחירה 27), 2002 (לואיס סקולה, בחירה 55), 2007 (ספליטר, בחירה 28), 2008 (דראגיץ' בחירה 45 והיל בחירה 26) ו-2011 (לאונרד, בחירה 15), הספרס יצאו פעם נוספת עם הגניבה של הדראפט.

*
בחירה 27: דילון רייט, לוס אנג'לס לייקרס

על השחקן: בן 23, רכז מיוטה. 1.98 מ', 82 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'ורדן קלארקסון.

רייט גדול יחסית לרכז ממוצע, וזה נותן לו יתרון משמעותי בהגנה. הקליעה שלו מחוץ לקשת השתפרה משמעותית בשנים האחרונות ועלתה ל-35% מה-3, ובנוסף הוא יעיל בפיק נ' רולים, נשק משמעותי של הלייקרס (אם הם יבחרו את ג'ליל אוקפור). הוא היה שחקן יציב עם 5 ריב' ו-5 אס' למשחק, לצד חסימה ו-2.1 חטיפות, נתונים של אול אוראונד פלייר.

למרות זאת, הוא יעיל בעיקר כשהכדור אצלו, וזה לא יקרה הרבה לצד קובי בראיינט. הוא נראה פסיבי לעתים, והוא אחד השחקנים המבוגרים בדראפט-בן 23. לעתים נראה שהוא נרדם בהגנה, למרות יתרונו הפיזי העצום שיכול להפוך אותו לאחד מהשומרים הטובים בליגה.

*
בחירה 28: כריס מק'קלו, בוסטון סלטיקס

על השחקן: בן 20, פאוור פורוורד מסירקיוז. 2.05 מ', 90 קילו.

שחקן NBA דומה: שריף עבדול ראחים.

מק'קלו אתלט מעולה עם גובה טוב לעמדה, למרות שהוא צריך להתחזק בשביל להאבק בפאוור פורורדים מהאנ.בי.איי. יש לו פוטנציאל להפוך למגן מעולה (1.7 חט' ו-2.1 חס' למשחק במדי האורנג'), ויש לו קליעה לא רעה מהמיד ריינג'. הוא הוסיף 6.9 ריבאונדים למשחק, והראה הרבה ניצוצות העונה, למרות שהוא רחוק מלהיות שחקן NBA כרגע.

הוא צריך לשפר את יכולות הפוסט שלו, ולהיות יותר יציב כשזה מגיע לקליעות מרחוק. הוא נכנס לבעיות עבירות לעתים, וזה גם פוגע בו. גם ראיית משחק טובה יותר תחזק אותו-יש לו 1.1 אס' ב-28 דקות, אבל בסך הכל הוא שחקן לא רע שיתרום בגדול בעוד 4-5 שנים מעכשיו.

*
בחירה 29: אנטוני בראון, ברוקלין נטס

על השחקן: בן 22, סמול פורוורד מסטנפורד. 2.00 מ', 95 קילו.

שחקן NBA דומה: טרבור אריזה.

יש לבראון מוטת ידיים גדולה שהופכת אותו לשומר מצויין, וקליעה טובה מכל הטווחים (44.1% מחוץ לקשת, 47.8% ל-2 נקודות) שסייעה לו להגיע ל-14.8 נקודות ב-35 דקות. הוא ריבאונדר טוב מאוד יחסית לעמדה, ועושה הרבה דברים טוב-אבל אף אחד לא מצויין, בדומה להרבה שחקנים אחרים מהעמדה שלו בדראפט הזה. האסיסטים שלו בעיתיים-2.5 למשחק, והוא לא חוסם או חוטף מצטיין, אבל הוא שחקן שיכול לתרום כבר בעונה הקרובה, ויפרח אצל ליונל הולינס.

*
בחירה 30: ג'ונתן הולמס, גולדן סטייט ווריורס

על השחקן: בן 23, פורוורד מטקסס. 2.06 מ', 110 קילו.

שחקן NBA דומה: מוריס ספייטס.

הולמס מאוד ורסטילי, ויכול לשמור כמעט כל אחד על המגרש. הוא זריז יחסית לפאוור פורוורד, ריבאונדר טוב וקלע סביר מחוץ לקשת (33%), שקולע טוב מהמיד ריינג'. הוא צריך לחזק את משחק הפוסט שלו, וההתקפה שלו הייתה חלשה העונה (39% מהשדה). בסך הכל הפוטנציאל שלו נחשב לדי נמוך, אבל הוא יוכל לתרום כבר בשנה הבאה לאלופה, בין היתר בזכות ריבאונד התקפה טוב (2.2 למשחק).

*

סיבוב שני


בחירה 31: גוליארנו הרננגומז, מינסוטה טימברוולבס

על השחקן: בן 21, סנטר מסביליה. 2.11 מ', 115 קילו.

שחקן NBA דומה*: פיליפה רייס (שיחק בנבא בעבר לפני שחזר לריאל מדריד).

הרננגומז הספרדי הוא שחקן עם הרבה פוטנציאל, והאפסייד (סך כל היתרונות והפוטנציאל) שלו גדול, ולכן הוא יחטף בתחילת הסיבוב השני. הוא רחוק מלהיות מוכן לאנ.בי.איי, ותרם 8.9 נק' עם 4.6 ריב' למשחק ביורוקאפ. מוטת הידיים הרחבה שלו (2.16 מ') והעובדה כי הוא מגיע ל-2.76 מ' בעמידה מראים מרשימים, אבל הוא לא חזק מספיק כרגע, וההתקפה שלו צריכה הרבה עבודה, בנוסף ליחס האסיסטים/איבודים החלש שלו. הוא יהיה מעולה כשיגיע לליגה, אבל זה כנראה יקרה רק עוד 3-4 שנים.

שחקן NBA דומה-שחקן שמזכיר את הפרוספקט (הנבחר) בסגנון משחקו. זה לא אומר שהם יגיעו לאותה רמה, וזה לא יקרה-למשל, ב-2011 הכנסתי לקטגורייה הזאת את מרשון ברוקס וקובי בראיינט.

*
בחירה 32: ג'רל מרטין, יוסטון רוקטס

על השחקן: בן 21, סמול/פאוור פורוורד ממכללת אל.אס.יו. 2.05 מ', 108 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'ראד סולינג'ר.

מרטין יחסית מוכן לאנ.בי.איי מבחינה פיזית, הוא חזק, אתלטי ומסוגל לשמור (בצורה בינונית כרגע) על שחקנים מ-2 עמדות הפורוורד. ב-LSU העונה הוא היה יעיל עם 9 ריבאונדים למשחק, ו-16 נקודות באחוזים טובים ל-2. מדובר בשחקן שיכול לתרום כאן ועכשיו, וזה מה שהרוקטס צריכים כרגע, במיוחד בהתחשב בדלילות היחסית של הקבוצה בעמדת הסמול פורוורד (טרבור אריזה וקוסטאס פאפאניקולאו). הוא לא נראה כאחד שיתפתח יותר מדי, וגם ההתקפה שלו מחוץ לצבע חלשה, אבל הוא יתרום כבר ב-2015/16.

*
בחירה 33: ג'ורדן מיקי, בוסטון סלטיקס

על השחקן: בן 20, פאוור פורוורד מאל.אס.יו. 2.03 מ', 108 קילו.

שחקן NBA דומה: טריסטן תומפסון.

כל שנה יש אחד כזה. שחקן שהוא מתחת למידות הנדרשות מהעמדה שלו, אבל שומר מעולה עם פוטנציאל חמקמק. ב-2010 זה היה דה חואן בלייר. ב-2012 זה היה דריימונד גרין, אלוף NBA טרי (גם היו נפילות במקרים כאלה, כמובן). השנה זה ג'ורדן מיקי. הוא שומר טוב מאוד אבל מבחינת חוזק וסייז חלש יחסית לפאוור פורוורדים אחרים, למרות מוטת ידיים גדולה של 2.20 מטר, שסייעה לו לקחת 10 ריבאונדים ולחסום 3.3 פעמים למשחק במדי אל אס יו. המשחק ההתקפי שלו צריך שיפור, ובראד סטיבנס האיש הנכון לעשות את זה. עוד כמה שנים הוא יהיה שחקן חשוב מאוד בקבוצה החזקה שמתפתחת בעיר השעועית.

*
בחירה 34: ארטואס גודאיטיס, לוס אנג'לס לייקרס

על השחקן: בן 21, סנטר מז'לגיריס קובנה. 2.08 מ', 115 קילו.

שחקן NBA דומה: דריוס סונגילה

גודאיטיס הראה ניצוצות העונה בקובנה ביורוליג, עם 6.6 נקודות למשחק באחוזים גבוהים מהשדה (51% ל-2, 40% מהשלוש). הוא אתלט מעולה (פציעה בעייתית בברך שחטף לפני שנתיים פגעה במניותיו), מבטיח ביותר ונראה כיהלום בלתי מלוטש. הוא הראה יכולות ריבאונד לא רעות עם 4 ברבע שעה למשחק (9.6 ל-36 דקות), והוא שחקן מאוד פיזי שמצליח לסחוט לא מעט עבירות, נתון משמעותי כשהוא קובר עונשין ב-72% סבירים בהחלט. הארסנל ההתקפי שלו וכישורי המסירה שלו חלשים, והוא לא יגיע לנבא בשנים הקרובות ככל הנראה. הוא יוכל להיות משמעותי בלייקרס, אבל זה יקרה עוד הרבה זמן.

*
בחירה 35: ראקים כריסמס, פילדלפיה 76'

על השחקן: בן 23, פאוור/סנטר מסירקיוז. 2.08 מ', 105 קילו.

שחקן NBA דומה: אלכסיס אייג'נקה

כריסמס מוכן לתרום כאן ועכשיו, וזה משהו שפילדלפיה תצטרך קצת העונה, כדי לראות סימן כלשהו של התקדמות שחקניה (ולא לאבד את האוהדים המועטים שנשארו לה). הוא אתלט מצויין, ריבאונדר טוב ושומר נפלא שיכול להתפתח (יש לו את הנתונים המתאימים פיזית), שיוכל לתפקד הן לצד נרלנס נואל והן לצד דאריו סאריץ'/קוסטאס פורזינגיס בעתיד כסנטר. הוא חלש מחוץ לפוסט, ואין לו ראיית משחק חזקה במיוחד, אבל הוא יוכל לפתוח במשחק הראשון של פילדלפיה בעונה הבאה.

*
בחירה 36: סדי אוסמן, מינסוטה טימברוולבס

על השחקן: בן 20, סמול פורוורד מאפס איסטנבול (אנדולו אפס/אפס פילזן, אותה קבוצה). 2.03 מ', 86 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'ו אינגלס!

אוסמן הוא אול אוראונד פלייר שטוב בהרבה דברים, ביניהם יכולת התקפית טובה (6.7 נקודות למשחק ביורוליג), הגנה אפקטיבית (מסוגל לשמור גם על שוטינג גארדים וגם על פאוור פורוורדים), ריבאונד ואתלטיות טובה בסטנדרטים של NBA, מה שהופך אותו לשחקן ורסטילי שיהיה נכס לפליפ סונדרס. כבר בגיל 20 הוא נחשב לשחקן שמוכן לאנ.בי.איי, אבל הוא כבר הודיע שהוא ישאר באירופה לעוד שנתיים. הוא רזה ומתקשה בבידודים ובזריקות מיד ריינג', אבל הוא ישפר את זה בקובנה ויגיע כשחקן שלם הרבה יותר לליגה ב-2017/18.

אוסמן
הטורקי הגדול הבא? סדי אוסמן

*
בחירה 37: טרן פטאווי, פילדלפיה 76'

על השחקן: בן 22, סמול פורוורד מנברסקה. 1.98 מ', 95 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'ארד דאדלי.

שחקן עם יכולות קליעה מגוונות שמסוגל להוביל התקפות ולבסס את המשחק הקבוצתי על עצמו כשצריך, ריבאונדר טוב, בוגר לגילו ומחזיק במוטת ידיים שתהווה נכס לכל קבוצה שתנסה לפתח אותו כשומר בעתיד. הוא יוכל להכנס לרוטציה של פילדלפיה בשלב מוקדם, אבל העובדות כי שיחק במכללה אלמונית, איבד לא מעט (3.4 פעמים למשחק בעונה שעברה) וכי מדובר בסוג של טווינר פוטנציאלי (איטי מדי בשביל לשמור היטב על שוטינג גארדים, נמוך מדי בשביל לשמור על סמול פורוורדים) פוגעות במניות שלו.

*
בחירה 38: דאקרי ג'ונסון, דטרויט פיסטונס

על השחקן: בן 19, סנטר מקנטקי. 2.13 מ', 112 קילו.

שחקן NBA דומה: ארון גריי.

ג'ונסון בן ה-19 היה חלק מהקבוצה הכמעט אגדית של קנטקי, שהייתה מרחק 2 משחקים מעונה מושלמת. הוא ריבאונדר טוב שמחזיק בנתונים מושלמים לסנטר, וכשזה מגיע לקבוצה שהצליחה לפתח היטב צמד סנטרים הגנתיים בשנים האחרונות (גרג מונרו ואנדרה דרומונד), הוא יוכל להפוך לסנטר מחליף ורול פלייר מעולה. שם התקרה שלו, מפני שהוא לא שחקן יעיל במיוחד בהתקפה (זה יבלוט באנ.בי.איי), ולא מחזיק בחוכמת משחק גבוהה במיוחד. יהיה שחקן שיתן 10-15 דקות טובות כמחליף של אנדרה דרומונד, לא יותר.

*
בחירה 39: רוברט אפשואו, שארלוט הורנטס

על השחקן:בן 21, סנטר מוושינגטון. 2.13 מ', 117 קילו.

שחקן NBA דומה: טרי רולינס (ההוא שתקע ביס בדני איינג').

הוא סנטר מיושן מבחינת סגנון משחקו ומידתו, ומחזיק במידות האידיאליות לאחד כזה. הוא חוסם מעולה, ריבאונדר לא רע ושומר מצויין. הוא חלש מאוד התקפית, והליגה לא משתמשת בהרבה סנטרים מהסוג שלו בשנים האחרונות. הוא יכול לתת הגנת פוסט טובה להורנטס, דבר שאין לקבוצה כרגע, וישמש כמחליף של ביסמרק ביומבו בהנחה שהוא לא ימשיך אצל הצרעות, כסנטר השני בקבוצה. ביומבו תרם לשיטה של קליפורד, ואפשואו מתאים בדיוק לאותו תפקיד. אם הוא ישאר על הלוח, אין סיבה להורנטס לא לבחור בו.

*
בחירה 40: ניקולה מיליטנוב, מיאמי היט

על השחקן: בן 20, סנטר מפרטיזן בלגרד, 2.13 מ', 100 קילו.

שחקן NBA דומה: ולאדה דיבאץ (הרבה הרבה יותר חלש)

כבר עכשיו בגובה 2.13 מ', שחקן מהיר מאוד יחסית לגובה הזה עם ראיית משחק טובה וניהול משחק אפקטיבי מהפוסט במידת הצורך, שלצד מקרוברטס יספק להיט קו קדמי אינטליגנטי. לא רע בהתקפה עם חוש לא רע לחסימות ומוטת ידיים טובה, אבל הוא רזה יחסית לסנטר אנ.בי.איי, ויצטרך להתחזק בשביל להיות סנטר לגיטימי. יש לו משחק חלש מאחורי הסל והוא עדיין לא מוכן לאנ.בי.איי בהשוואה להרבה שחקנים אחרים בדראפט הזה.

*
בחירה 41: קליף אלכסנדר, ברוקלין נטס

על השחקן: בן 19, פאוור/סנטר מקנזס. 2.03 מ', 109 קילו.

שחקן NBA דומה: תומאס רובינסון.

שחקן יעיל עם נוכחות פיזית חזקה למרות גובהו, וחוש מעולה לריבאונד (13 ריבאונדים ל-40 דקות בעונה האחרונה בקנזס). הוא שומר טוב, אבל היכולות ההתקפיות שלו חלשות (בעיקר המשחק בפוסט) והוא רחוק מלהיות מוכן לאנ.בי.איי. בעתיד הקרוב הוא יוכל להיות רול פלייר סביר שתורם הגנה טובה מעמדת הפאוור פורוורד, דבר חשוב שישלים את ת'דאוס יאנג בנטס.

*

בחירה 42: אנדרו האריסון, יוטה ג'אז

על השחקן: בן 20, רכז מקנטקי. 1.96 מ', 96 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'רוויס קרינטון (ההוא ששלף אקדח בחדר ההלבשה).

נחשב לשחקן מוכשר ופיזי, שיכול להפוך לשומר טוב ולסחוט עבירות בקלות. הוא סקורר לא רע, אבל זכה להרבה ביקורת על האופי שלו ועל נכונותו להיות האופצייה הרביעית או החמישית בהתקפה, בדומה לקרינטון-כישרון חזק שמחזיק בראש בעייתי. במקרה של קרינטון הוא נגמר כסיפור עצוב שהפך לשאלת טריוויה בברים, מעניין לראות איך זה יהיה אצל האריסון. לא בטוח שהוא יזכה להרבה דקות מול בורק, אקסום, בורקס והוד, אבל עם הטיפול המנטלי המתאים הוא יכול להיות ה-גניבה של הדראפט הזה.

האריסון
נחשב לפוטנציאל אבל אנוכי. האריסון.

*

בחירה 43: מוחמדו ג'ייטה, אינדיאנה פייסרס

על השחקן: בן 19, סנטר מנאנטרה, 2.10 מ', 113 קילו.

שחקן NBA דומה: ביסמרק ביומבו

אחד מסימני השאלה הגדולים של הסיבוב השני. יש לו מידות מעולה לסנטר, ויכולות טובות בהגנה על הטבעת.  הוא קלע 11 נק' עם 6.5 ריב' בליגה הצרפתית השנייה העונה, אבל הוא איטי יחסית, והריבאונד החזק שלו מהווה אחת מנקודות האור היחידות אצלו כרגע. יש פוטנציאל גדול, והוא שם, אבל הוא פרוייקט מסיבי מבחינת פיתוח השחקן. אולי כשיגיע לגיל 22-23 הפייסרס יוכלו להתחיל לפתח אותו. כרגע הוא נבחר בשביל הזכויות הבין לאומיות עליו ותו לא, יהיה מאוד מפתיע אם ישחק בנבא בשנתיים הקרובות.

*

בחירה 44: אוליבר הנלן, פניקס סאנס

על השחקן: בן 22, גארד מבוסטון קולג', 1.93 מ', 84 קילו.

שחקן NBA דומה: סי ג'יי מק'קלום.

פניקס אוהבת לבחור גארדים. זה הקטע של ראין מקדונו בשנים האחרונות. כרגע אין לסאנס יותר מדי שחקנים בעמדות הגארד-בלדסו, נייט, ארצ'י גודווין וג'רלד גרין, כאשר לא בטוח בקשר לעתיד נייט (שחקן חופשי) בקבוצה. כאן הנלן מתאים.  הוא סקורר טוב שקלע 19.5 נקודות למשחק במדי בוסטון,  והוסיף 4.2 ריב' ו-4.2 אס' ב-37 דקות למשחק, מה שמראה על יכולות אול אוראונד. ההגנה שלו חלשה מאוד, והוא יכול להיות חור משמעותי בהגנה. אין לו נתונים פיזיים שיהפכו אותו לשומר על, אבל הוא יכול להפוך למגן טוב. אולי יהיה הגניבה של הדראפט בסופו של דבר, לכו תדעו.

*

בחירה 45: ג'יי.פי טוקוטו , בוסטון סלטיקס

על השחקן: בן 21, גארד מנורת' קרוליינה. 1.98 מ', 89 קילו.

שחקן NBA דומה: אייברי בראדלי

אתלט נפלא עם מוטת ידיים של 2.07 מ' שיכולה להפוך אותו לשומר נפלא, וכבר עכשיו הוא שומר מעולה. בנוסף הוא ריבאונדר טוב, ושחקן עם חוכמת משחק טובה (4.3 אס', 1.5 חט'), אבל יש בעיה אחת בולטת בקשר לטוקוטו-הבחור לא מסוגל לייצר סל. הוא קלע 8 נקודות בחצי שעה למשחק, עם מעט שלשות וג'אמפ שוט נוראי, בנוסף ל-61.5% מהקו העונה (לשוטינג גארד). אם הוא יצליח לפתח זריקה יציבה וטובה הוא יכול להיות גניבה בקנה מידה היסטורי. שווה לעקוב.

*

בחירה 46: כריסטיאן ווד, מילווקי באקס

על השחקן: בן 19, פאוור פורוורד מיו.אן.אל.וי. 2.07 מ', 98 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'ון הנסון.

יש לו את הדבר שהבאקס מסתכלים עליו יותר מהכל-מוטת ידיים. ה-WINGSPAN שלו הוא 2.19 מטר, מרשים לפאוור פורוורד. הוא ריבאונדר טוב (10 למשחק) ומגן אפקטיבי, אבל רזה מאוד לפאוור פורוורד של NBA. הוא צריך עבודה על כישורי הפוסט שלו ב-2 צדדי המגרש, למרות שהזריזות שלו תקשה על פאוור פורוורדים גדולים. בשביל להפוך לשחקן חשוב בבאקס הוא צריך לשפר את הקליעה מחוץ לקשת (28% בלבד)-השילוב בין קליעה חזקה מרחוק ליכולת ההגנתית הזאת יתן לבאקס בדיוק מה שהם צריכים כמחליף לג'בארי פארקר.

ווד
האיש והידיים. כריסטיאן ווד.

*

בחירה 47: ג'וש ריצ'רדסון, פילדלפיה 76'

על השחקן: בן 21, שוטינג גארד מטנסי, 1.98 מ', 91 קילו.

שחקן NBA דומה: רג'י בולוק

אחד היתרונות שלו הם שהוא סניור בן 21. הווה אומר שיש לו 4 שנות ניסיון כשחקן מכללות, אבל גיל של סופרמור או ג'וניור ממוצע, שאומר שהוא עדיין לא הגיע לנקודות השיא שלו. הוא יכול ליצור פיק-נ'-רולים היטב ומחזיק בראיית משחק חזקה, לצד ריבאונד טוב (4.5 ל-36 דקות, מרשים לשוטינג גארד), בנוסף ל-2.1 חטיפות למשחק, נתון גבוה. יש לו קליעה סבירה מהשלוש, והוא התפתח בענק ב-4 שנותיו במכללה. הבעיה היא שחוץ מ-3 והגנה אין לו יותר מדי יכולות, והוא יהיה בטייפקאסט הזה באנ.בי.איי. כל קבוצה צריכה מומחה אחד כזה, והסבנטי סיקסרס יקוו שהוא יתפתח לאחד עם שאר הקבוצה.

*

בחירה 48: מייקל פרייזר, אוקלהומה סיטי ת'אנדר

על השחקן: בן 21, קומבו גארד מפלורידה, 1.96 מ', 99 קילו.

שחקן NBA דומה: ת'אבו ספלושה.

פרייזר שוטר לא רע שיכול להיות אופציה לקאץ'-אנד-שוט במקרה הצורך (38% מהשלוש), ולמרות שהוא טיפה נמוך מדי בשביל שוטינג גארד, יש לו מוטת ידיים גדולה שעם העבודה הנכונה יכולה להפוך אותו למגן מעולה. בנוסף להכרות שלו עם מאמן אוקלהומה, בילי דונובן, שאימן אותו במכללות, הוא יכול להפוך בדיוק למה ש-OKC צריכה כשחקן משלים בחמישייה שיכול לשמור ולתפור שלשות חשובות כשצריך.

*

בחירה 49: רישון הולמס, וושינגטון וויזארדס

על השחקן: בן 21, פאוור פורוורד ממכללת באולינג גרין. 2.09 מ', 121 קילו.

שחקן NBA דומה: קנת' פאריד

יש להולמס מוטת ידיים גדולה (2.18 מ'), והוא שומר טוב עם 8 ריבאונדים ו-2.7 חסימות למשחק, ויד טובה מאוד מרחוק-41.9% מחוץ לקשת, מה שמראה שהוא יעיל ב-2 צדדי המגרש ויכול לרווח את המשחק כשצריך לחדירות, וזה מעולה עבור שחקנים כג'ון וול ובראדלי ביל. אחוזי העונשין שלו חלשים, אבל גדלים משנה לשנה. מה שהוריד את ערכו הוא העובדה ששיחק במכללה אנונימית, באולינג גרין, והעובדה כי הוא נמוך יחסית לפאוור פורוורד. למרות זאת, הוא פוטנציאל מבטיח.

*

בחירה 50: נורמן פאוול, אטלנטה הוקס

על השחקן: בן 22, גארד מיו.אס.אל.איי, 1.90 מ', 97 קילו

שחקן NBA דומה: טוני אלן

לפאוול יש מוטת ידיים גדולה שמסייעת לו להשיג 1.8 חטיפות למשחק ויכולה להפוך אותו לשומר נפלא. הוא היה סקורר עם 16 נק' לערב ביו.אס.אל.איי עם קליעה חלשה מדאון טאון (32% מהשלוש), והוא אתלט טוב מאוד שעדיין מפתח את משחק ההתקפה שלו. יכול להיות שזה מה שההוקס צריכה-שומר טוב ושחקן קשוח עם משחק התקפה חלש שיכול להתפתח מספיק בשביל להיות חלק מהמכונה המשומנת של מייק בודנהולצר, שהגיעה העונה עד גמר המזרח.

*

בחירה 51: וינס האנטר, אורלנדו מג'יק

על השחקן: בן 20, פאוור פורוורד מיו.טי.אי.פי. 2.03 מ', 94 קילו.

שחקן NBA דומה: ברנדון באס

הוא ריבאונדר מעולה ב-2 צדדי המגרש עם 9.2 ריב' (2.7 בהתקפה) ב-28.5 דקות, שווה ל-11.6 ל-36 דקות, ואתלט טוב עם מוטת ידיים סבירה לשחקן בעמדה שלו, מה שמחפה על כך שיש לו מידות של סמול פורוורד/שוטינג גארד, ולא של פאוור פורוורד. הוא דומיננטי בצבע, וזרק משם 76.8% מכל זריקותיו (את רובן קלע). זה אפקטיבי, אבל מראה על משחק התקפי חד גוני. למרות זאת, הוא יכול לתת HUSTLE וריבאונד לצד סנטר "רך" כמו ניקולה ווצ'ביץ', ולהיות יעיל לפרקים בשביל המג'יק.

*

בחירה 52: ג'וזף יאנג, דאלאס מאבריקס

על השחקן: בן 22, שוטינג גארד מאורגון. 1.87 מ', 82 קילו.

שחקן NBA דומה: אנדרו גאודלוק.

יאנג הוא סקורר מגוון עם יד טובה מרחוק וג'אמפ שוט מעולה. גם החטיפות שלו לא רעות, אבל גילו המבוגר (23 יומיים לאחר הדראפט, השחקן השלישי המבוגר ביותר שצפוי להבחר), ומידותיו הפיזיות שנדירות לשוטינג גארדים פוגעות משמעותית בערך שלו. לא יתרום יותר מדי בנבא, אבל יכול להיות שחקן חשוב בדי ליג או באירופה.

יאנג
יצליח מאוד באירופה. ג'וזף יאנג.

*

בחירה 53: ארון האריסון, קליבלנד קאבלירס

על השחקן: בן 20, שוטינג גארד מקנטקי. 1.96 מ', 104 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'רוויס קרינטון

אחיו של אנדרו מהבחירה ה-42 מרשים מאוד מבחינה פיזית, עם מוטת ידיים טובה וגוף חזק מאוד, בנוסף לאתלטיות מרשימה לעמדה. קלע כמות סבירה של נקודות למשחק בקנטקי (11.5 נק') עם 31.6% סבירים מהשלוש, אבל בדומה לאחיו נחשב לשחקן אנוכי יחסית שיתקשה להיות חלק מקבוצה (לראיה, 1.4 אסיסטים למשחק העונה).  לא בטוח בכלל שיבחר בדראפט.

*

בחירה 54: סנטתם סינג'ה, יוטה ג'אז

על השחקן: בן 19, סנטר מ-IMG אקדמי (הודו). 2.17 מ', 145 קילו.

שחקן NBA דומה: רודי גובר.

יש לו מידות מעולות לסנטר, מה שמאפשר לו להשיג חסימות בקלות. הסטט' שלו לא היו מרשימות בליגה ההודית החלשה העונה, אבל יוטה הצליחה לפתח סנטר שהביא איתו רק סייז למגן פנטסטי-רודי גובר. אולי ישחק בקבוצה דקות ספורות בעונה הבאה, אבל ככל הנראה יעביר את רוב הזמן בדי-ליג או בהודו, ולא יהפוך לשחקן אנ.בי.איי משמעותי, למרות שיהיה האדם הראשון שנולד בהודו ושיחק בליגה הטובה בעולם.

*

בחירה 55: פט קונאוגטון, סן אנטוניו ספרס

על השחקן: בן 22, שוטינג גארד מנוטר דאם. 1.96 מ', 97 קילו.

שחקן NBA דומה: דני גרין.

הוא אתלט מעולה שהיה ריבאונדר נפלא-7.5 ריבאונדים למשחק. לשוטינג גארד. נכון שרובם המוחלט בהגנה, אבל הוא יודע לסגור לכדורים חוזרים היטב. יש לו יד מעולה מחוץ לקשת (42.3% מדאון טאון העונה) והוא היה יציב עם 12.5 נקודות למשחק, אבל המכללה החלשה שבה משחק, גילו המבוגר יחסית לשחקן דראפט ו-1.5 אסיסטים בלבד למשחק הורידו אותו עד למקום ה-55, לצד דראפט קומביין חלש. אל תתפלאו אם גרג פופוביץ' ואר סי ביופורד יהפכו אותו לגניבת הדראפט הגדולה של השנה.

*

בחירה 56: אוודו עבאס, ניו אורלינס פליקינס

על השחקן: בן 22, סמול פורוורד מקאנטו. 2.00 מ', 101 קילו.

שחקן NBA דומה: מאט בארנס.

שחקן מבטיח מאוד, עם נתונים שיכולים להפוך אותו לשומר נהדר-מוטת ידיים של 2.15 מטר, והוא יכול להגיע לגובה של 2.69 מ' בעמידה עם ידיו. זה הופך אותו לריבאונדר טוב עם קליעה סבירה שיכול להפוך לשחקן של שלשות והגנה. יש הרבה פוטנציאל שטמון בו, אבל עקב כך שהוא בן 22 הרבה מנג'רים מאמינים שהוא לא יוציא אותו, וזה הוריד אותו לתחתית הדראפט. אם היה צעיר יותר ב-3 שנים, היה נבחר באמצע הסיבוב הראשון.

*

בחירה 57: לארי נאנס ג'וניור, דנבר נאגטס

על השחקן: בן 22, פאוור פורוורד מוויומינג. 2.05 מ', 113 קילו

שחקן NBA דומה: לארי נאנס

בנו של אול-סטאר וחבר חמישיית ההגנה לשעבר, לארי נאנס, שומר מצויין בדומה לאביו שמגיע לגובה של 2.74 מ' ללא כל עזרה מלבד ידיו. זה מסייע לו לקטוף ריבאונדים בקלילות, אבל העובדה כי שיחק בוויומינג החלשה, שלא שלחה שחקן לליגה מאז ת'יאו רטליף, וכי סבל מפציעה קשה בברכו בינואר, פגעו משמעותית בערכו. דראפט קומביין חזק העלה את הסיכויים שיבחר בדראפט בסופו של דבר, ויהיה השחקן הראשון בליגה שמשחק עם מחלת קרוהן-מחלת מעיים כרונית.

לארי נאנס
יכול להיות גניבת סיבוב שני. נאנס ג'וניור.

*

בחירה 58: שון דאוסן, פילדלפיה 76'

על השחקן: בן 21, שוטינג גארד ממכבי ראשון לציון. 1.98 מ', 88 קילו.

שחקן NBA דומה: ג'ראד דאדלי (נמוך).

כולנו מכירים את דאוסן, הפוטנציאל המסקרן ביותר מבין כל השחקנים הישראליים, שהפך לשחקן חמישייה חשוב במכבי ראשון לציון העונה. הוא אתלט טוב אשר הראה ריבאונד מעולה לעמדה עם 5.5 ריב' במשחק, ויכולת הגנה טובה עם 1.5 חטיפות לערב. ב-11 המשחקים האחרונים קלע 20.5 נק' עם 7.5 ריב' ו-42% מהשלוש ששיפרו מאוד עמדותיו לקראת הכניסה לדראפט, וסביר שפילדלפיה, קבוצה שבשנים האחרונות אוספת זכויות בין לאומיות של שחקנים מבטיחים, תקפוץ על העגלה ותבחר את דאוסן בדראפט, למרות שהוא עדיין צריך לשפר את כמות האסיסטים שלו למשחק וההגנה שלו לפני שיגיע לליגה.

*

בחירה 59: ברנדן דאוסן, אטלנטה הוקס

על השחקן: בן 23, פאוור פורוורד ממסצ'וטס, 2.08 מ', 121 קילו.

שחקן NBA דומה: מרקוס מוריס (המוריס הפחות טוב מפניקס)

דאוסןהוא אנדר-סייז יחסית לעמדה שלו, ונחשב לטווינר-נמוך מדי בשביל לשמור על פאוור פורוורדים, איטי מדי בשביל לשמור על סמול פורוורדים. למרות זאת, הוא שומר טוב ומוכן לליגה כבר עכשיו מבחינה פיזית, והעבודה הצמודה שלו עם טום איזו פיתחה אותו משמעותית ב-4 השנים האחרונות. הקליעה שלו מהעונשין על הפנים (49%), והוא נחשב לשחקן שלא נשאר לו הרבה פוטנציאל לא ממומש, מה שהוריד את המניות שלו. אולי יגיע לאנ.בי.איי, לא בטוח שזה יקרה.

*

בחירה 60: ניקולה ראדיצ'ביץ', פילדלפיה 76'

על השחקן: בן 21, רכז מסביליה. 1.95 מ', 91 קילו.

שחקן NBA דומה: ריקי רוביו

פוטנציאל גדול בשנים האחרונות, שבדומה לרוביו, קלדרון ורכזים ספרדיים רבים מצטיין בראיית משחק ובארגון פיק-נ'-רולים. יש לו יחס אסיסטים איבודים טוב (1.75 אסיסטים לכל איבוד), והוא עדיין לא סיים לגבוה. הוא סקורר מתפתח ושחקן הגנה חלש מאוד, ונראה כי אם השנה לא יבחר בדראפט ובשנה הבאה ילך לכל Workout אפשרי הוא יוכל להבחר 30 מקומות גבוה יותר מעכשיו. הינקי לא יוותר על ההזדמנות, ויאסוף אותו לעגלת הזכויות הבין לאומיות שגדלה בעיר אחוות האחים.

רועי ויינברג

אחד מעורכי הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 98 תגובות

 1. טרי (עץ) רולינס ממוקם במקום התשיעי והמכובד בהיסטוריה בטבלת החוסמים של הליגה. בטוח שרוברט ג'ון דו אפשואו ישמח להשוואה.
  נראה כמו סיבוב שני טיפוסי, ערימה גדולה של חצאי פוטנציאלים שמדי פעם קופץ ממנה איזה מונטה אליס.

 2. תודה על ההשקעה הענקית. אני יודע שהיתה פה השקעה של שעות על גבי שעות של עבודה.
  אני מקווה שהגולשים שקוראים את הפוסט מעריכים זאת.
  תמיד כיף לקרוא על שחקנים שרובם די אלמונים לנו, ומהם בוודאי ייצאו איזה 5-6 כוכבים של ממש!

 3. תודה רועי על הכתבה הזאת ועל כל העבודה. מתוך בורות בנושא, איזה שחקנים גדולים נבחרו בסיבוב השני בדראפט בשנות ה2000?

  1. גדולים ממש לא עולים לי בראש בשלף –
   אבל מאנו וראשד לואיס בסוף שנות התשעים
   מייקל רד, מו ווויליאמס, גילברט אריאנס, דיאנדרה גורדן
   גורטאט , מארק גאסול, דראגיץ , דריימונד גרין, אייזיאה תומאס

     1. לא מציק בכלל! תודה גדולה! מעניין מה היה קורה אם היה היום, כמו פעם, סיבובים מרובים לדראפט. מארק איטון סיבוב חמישי?

 4. רעיון שעלה לי לפוסט- אם מישהו מתותחי האתר ירצה להאים את הכפפה – סוג של סיכום לגבי מצב האירופאים בדראפט של עשר השנים האחרונות. נוביצקי יש אחד ומולו יש גם מיליציץ׳ וברניאני. אז כמה באמת ענו על הציפיות שלהם בהתאם לאותו שנתון דראפט, כמב הפתיעו וכמה איכזבו בגדול. אני חושב שהמדגם כבר מספיק גדול בשביל לקבל תובנות לגבי השחקן האירופאי והאם אחרי שנים של זלזול והערכת חסר הגענו למצב של הערכת יתר, אחרי לא מעט נפילות בשנים האחרונות.
  מניח את זה כאן….

  1. תרים את זה חזרה …

   הזמנה פתוחה לכל הגולשים והמגיבים:
   כל מי שיש לו רעיון לפוסט, רצון להתנסות בכתיבה, נכונות לקפוץ למים ולכתוב, מוזמן ויותר ממוזמן!

   הצוות יתן יד בכתיבה, בעריכה וכמובן בפרסום. כל שעליכם לעשות הוא להגיד רוצה אני ומה, ולשלוח מייל אליי: dubiduofer@gmail.com, או לכל אחד מאנשי הצוות האחרים (עדיף לרועי כי הוא ילד מוכשר עם מרץ, והוא גם נחמד).

   לקראת הדראפט, הפגרה והעונה הבאה נשמח לקבל כמה שיותר הצעות ובקשות להשתתפות. כל רעיון ראוי יזכה לעזרה, וכל פוסט ראוי יזכה לפרסום.

 5. מצטרף לשבחים. אכן השקעה ענקית!
  כמות הידע פשוט מפליאה – "למי השחקן דומה" מראה על בקיאות מטורפת הן של שחקני העבר והן של מועמדים.
  וואו!

  1. אלכסנדר וזנקוב (או משהו כזה) 2.08 עם קליעה מעולה,שחקן עם פוטנציאל הוא היה מעומד בין 31-45 אבל החליט להסיר את שמו מהדראפט

 6. וואו כתבה מעולה שגם גרמה לי להגיש טוב עם עצמי כי אני בודק באתרים האלו את המוק דראפט. אוסיף שצריך לתקן את השם בבחירה 59 כי כתבת מוריס ולא דאוסן כשפירטת על השחקן.

 7. תודה רבה רועי.
  אני חלש מאד בזה אבל יותר מאשמח לקבל איזו כתבה כאן שתדרג את
  10-20 נבחרי הסיבוב השני הטובים בהיסטוריה של הנ.ב.א.
  10-20 שחקנים שלא נבחרו כלל הטובים בהיסטוריה של הנ.ב.א.
  אלו בדיוק מסוג המאמרים שיכולים להרים את האתר בפגרה.

 8. בלי קשר לכלום. אני פותח את הטיווי, סדרת גמר באיטליה, סאסרי נגד רג׳יו אמיליה, אני רואה OT, 92-90 אני אומר נשאיר. כדור סאסרי שמובילה בנקודה, 8 שניות לסיום. הם מוציאים כדור וישר באה עבירה כמובן. אבל רגע, טוויסט בעלילה, נשרקת עבירה בלתי ספורטיבית – על כלום.
  מי השופט לדעתכם? כל מי שלא יודע, הוא רפה-הבנה בכדורסל אירופאי…

 9. איזו עבודה מפוארת. כל הכבוד.

  אני לא בטוח שאני מסכים איתך לגבי דטרויט שמפתחת סנטרים הגנתיים. דראמונד כבר לא חדש בליגה, ועדיין הוא לא מפחיד חודרים לצבע, חוטף מסנטרים כבדים בפוסט (ספציפית אני זוכר את ווצ'ביץ' ופקוביץ' חוגגים עליו) ונכנס לבעיית עבירות יותר מדי פעמים. הלוואי שהיו לו מורים טובים יותר בפיסטונס, כי הפוטנציאל שלו בשמיים.

  מונרו שומר יותר טוב, אבל גם לא מפלצת צבע. מי שהפתיע אותי לטובה השנה היה ג'ואל אנטוני.

  לגבי הסיבוב השני, אני מאחל לנו את ראקים כריסמס או את סירדומיניק פוינטר, אבל זה בעיקר כי יש להם את השמות הכי טובים בדראפט הזה.

 10. שמע, באמת שכל הכבוד על הפוסט הזה.
  זה באמת ממש מושקע.

  אני עדיין בתהליכי קריאה, אבל ממה שקראתי נהניתי.
  תודה!

 11. אין מצב שקמרון פיין לא נבחר בלוטרי, אלא אם הפציעה שלו רצינית מאוד. אוקלהומה חוטפים אותו אם הוא פנוי. לגבי כל היתר, נראה די מדויק.

 12. לא מאמין שפילי יבחרו בלטבי בבחירה 3 , אני במקום אוקלהומה הולך בכך הכח להשיג את הקוראטי, בדיוק מה שחסר להם , לא מחתים את קנטר ונותן למאקגרי לשחק , מזכיר את דיוויד לי רק משופר פיזי יותר עם הגנה טובה יותר וגם יודע למסור

 13. מיילס טרנר ל-OKC? , נו באמת . ראקים כריסמס מסירקיוז יותר טוב מהענק המגושם הזה.
  יותר סביר שסאם דקר יגיע ל-OKC מאשר מיילס טרנר.

 14. רועי – תודה רבה על השלמת הניתוח!! וואלה אני אף פעם לא יותר מדי התמצאתי בשחקני מכללות לפני שהם הגיעו לליגה, והצלחת לרשום פה בצורה אינפורמטיבית ומתומצתת היטב על פאקינג 60 שחקנים כאלה! סחתיין עליך!

 15. העשירייה הראשונה שלי:
  1.אנתוני טאונס.
  2.אוקאפור
  3.ראסל
  4.מאודיי
  5קריסטפס (הלטבי שאני לא מתכוון לרשום את שם משפחתו)
  6.הזוניה (השחקן האהוב עליי בדראפט אחרי שון דאוסון)
  7.קאולי סטיין
  8.ווינסלו (נהנתי מאד לראות אותו בפיינל פור המכללות)
  9.בוקר
  10.סטנלי ג'ונסון

 16. וואו, רק עכשיו התפניתי לקרוא חלק מהטור. זה ממש מרשים. הרעיון לשים שחקן שדומה מהנב"א מצוין. רועי כל הכבוד על ההשקעה וגם תודה !

 17. הלוטרי שלי- [אישי לא הימור]
  טאונס
  ווינסלו
  ראסל
  אוקאפור
  קאולי סטיין
  רודני הוליס גפרסון
  קיילי אוברה
  הזוניה
  מודאי
  קמינסקי
  פוריזיס
  גונסון
  בובי פורטיס
  החליקו טיוס גונס וקמרון פיין

 18. לגבי הבחירה של דנבר ב7
  דנבר צריכה שחקן בכול עמדה חוץ מסנטר
  קאולי סטיין בחיים לא יבחר עי דנבר ואם כן הוא יעבור בטרייד

 19. כל כך הרבה ביגמנים שנבחרו בטופ של הדראפטים הפכו לבדיחה, שקשה לי באמת להתלהב מהחבר'ה האלה.
  מיליצ'יץ', אודן, ת'אביט, ברניאני, נואל, אמביד, ובמידה מסויימת גם בוגוט (ובטח שכחתי עוד כמה).
  כולם היו אמורים להיות הדבר הגדול (תרתי משמע) הבא, וכולם איכזבו.

 20. הייתי חייב להתאושש מהכמודורסל של אילת י"ם עם משהו מהעולם האמיתי, אז קראתי הכל.
  רועי, זה פשוט מדהים. רמת כתיבה וידע והיקף שראויים לכל אחד מהאתרים הגדולים. פנטסטי.

  ובנוגע לניקס… אין לי מה להוסיף.

 21. נראה לי שהלייקרס תלך על ראסל אלא אם אוקאפור יבחר ראשון ( לך תדע מה נכנס למינסוטה )
  אין שום סיכוי שפילי תלך על הלטבי
  מודיי יהיה טופ 6
  ווינסלו קצת מוערך יתר על המידה בגלל טורניר מכללות גדול אבא שלו ריקי היה כוכב גדול בכדורסל האירופי
  קרע את מכבי במדי אסטודיאנטס ושיחק לא מעט עונות בטורקיה

  בכל מקרה יופי של השקעה

 22. מלבד הלייקרס – שגם אני מאמין כמו מידן שהם יילכו על ראסל – כל עשרת הראשונים די מדוייקים, ואני אחגוג אם מיאמי ייקחו את קמינסקי.

 23. https://www.youtube.com/watch?v=e-hM3sdpgjk

  רודני הוליס גפרסון מנחשב לשחקן ההגנה הטוב בדראפט, אם הגמפר שלו באמת חלק ויפה כמו שבסרטון , אז יש מצב שאני באמת צודק, שנתתי לו בחירה 6 במקום ה22 שרועי נתן לו.

  אם הזוניה
  יבחר לקינגס כשקאולי סטיין עדיין בתמונה, זה יהיה מתסכל ברמות.

 24. דקר יבחר לפני קמינסקי.

  יש לי תחושה/ניחוש שהעונות האחרונות עשויות להשפיע על הערך ששמים על קליעה של שחקנים ושקלעים טובים יעלו כמה בחירות ביחס להיכן שהיו נבחרים בשנים קודמות.

 25. שמתי לב לעובדה שכל הבחירות הראשונות בשלושת הדראפטים האחרונים ישחקו יחד במיניסוטה וגם כולם הם לא מייצגים את ארהב (בנט ווויגניס קנדים וטאונס דומיניקני)

 26. יופי של השקעה בסדרת הפוסטים הזו 🙂

  אם הלייקרס יגיעו למצב שקבוצות ישתמשו נגדם ב"האק א ג'ליל" זה סימן שמצבם טוב מאד …. מצויין אפילו !!

 27. רועי כל הכבוד על ההשקעה האדירה. לא הייתי באתר חודשים רבים. אתה ה MVP של האתר הזה, הפרנצ'ייז פלייר של אתר הופס הגדול שמספק את הסחורה כמו בכירי העיתונאים שיש לנו פה.

  הדראפט הוא האירוע האהוב עלי בעונה. הוא מזכיר מאוד את שוק המניות. השמועות הדילים והטרנדים ההגיוניים וחסרי ההגיון שתוקפים גם את המנהלים המוכשרים של הליגה בשגעת של ירח מלא (יש הקוראים לזה האשים טביטייטיס)

  בנוסף מכיוון שאני צופה הדוק בכדורסל מכללות ומקפיד לראות כל שנה את ה-Jordan Brand Classic ואת ה-Nike Hoop Summit (חברה, בן סימונס מגיע שנה הבאה…) המאגד את שחקני התיכונים הטובים יש לי הרבה אינסייט על השחקנים הנ"ל כי את רובה אני מכיר מהתיכון.

  KAT שיבחר במקום הראשון הוא פטיש כדורסלני שלי מאז היה ילד שמנמן בגובה 2.05 בן 15 עם גבות מחוברות והובלת כדור וקליעה של גארד. היום הוא הרבה יותר אתלטי והרבה יותר חזק. עשית לו חסד בגובה. הוא באזור ה-2.10 בלחץ.

  קאליפרי עשה לו חסד מדהים שזרק אותו מתחת לסל וטחן לו את הצורה. זה עדיין לא טבעי לגמרי ויש לו עוד המון לשפר במשחק עם הגב לסל. אל תתנו לעונה בקנטקי להטעות אתכם. הוא קלע מדהים! עם שחרור גבוה וריינג' NBA. דווקא מתחת לסל בהתקפה ילך לאיבוד בNBA בעונה הראשונה. עדיין לא מוסר גדול. עבד מאוד על האופי והביטחון שמקרין באימונים וראיונות. עדיין בעל אופי נחמד ופסיבי. בעונה של 82 משחקים זה מדאיג אבל באסט כמו בנט הוא ממש לא.

  אחרי כל המחמאות אם אני מיניסוטה אני מוותר עליו ולוקח את אוקפור
  ג'ליל הוא אליל. הסקאוטים עושים טעות חמורה. הוא אטלט מדהים אם יכולות מדהימות. הוא מושך דאבל טים בכל פוזישן ואנטיליגנט בטרוף. הסיבה היחידה שלא נבחר ראשון היא גולדן סטייט שמובילה טרנד מטעה שלא צריך איש עם הגב לסל. יש מוקים שמורידים אותו למקום רביעי! הדיבור נגדו הוא שהוא לא מגן טוב בפיק נ' רול ושהוא לא ריבאנדר הגנה טוב. עם הראשון אני מסכים חלקית עם השני בהחלט לא! הוא מובילי וחזק בצורה שלא תאמן. בין דאנקן לפאט יואינג. מהלכי הפוסט אף טובים כבר היום משל דאנקן. אם יפתח זריקה טובה יותר מחצי מרחק הוא שחקן של 23 נק 12 ריב. קצת יותר נמוך ממה שכותבים אבל מאוד ארוך בידיים. כף יד ענקית בגודל של שאק (מסביר את בעיית העונשין)

  דיאנג'לו ראסל. פרץ באמת רק השנה במכללות. אני פחות אופטימי לגביו. ההגנה שלו מאוד חלשה ובהתקפה מזכיר את אוון טרנר רק עם קליעה טובה משלוש. הוא היה חזק על המכללות אבל כל פעם שנתקל בשומרי NBA פישל (סנלי ג'ונסון חנק אותו בNCAA). מצד שני היה אופציה יחידה שעשה מה שרצה ללא הגבלה. אני מודאג אם יפול לניקס או לפילי שהם ללא מסגרת מסודרת. עלול לתת עונת רוקי סטייל טייריק שנראת מדהים על הנייר אבל לא עוזרת לקבוצה להתקדם. הרבה יותר מידי "סוואגר" באופי ובמשחק בדומה לניק יאנג. אם יפול למאמן רכזים טוב כביירון סקוט או סקוט סקיילס באורנדו ויחזיקו אותו קצר אז יש סיכוי שבלבלתי את המוח והוא יהיה מדהים. חייב מוביל כדור טוב לידו.

  טוב אכלתי ראש. אז רק אציין שזה מצחיק שלפני שנה בדיוק המוק דראפט נראה כך: מודאיי, ג'ליל, קרל טאונס, קליף אלקסנדר, סטנלי ג'ונסון, קלי אובריי, מיילס טרנר, קוון לוני ועוד הרבה שנעלמו או עברו לסיבוב השני. השנה בקולג' הרגה הרבה פוטנציאלים. קליף אלכסנדר נפל מטופ 4 לאמצע סיבוב שני!

  יש עוד הרבה יהלומים בדראפט אבל מניסיון למדתי שהנבואה ניתנה לשוטים ושחקני שנה ראשונה נפצעים או נזרקים ללא סיבה לספסל ולפעמים מתבקשים לעשות תפקיד שלא מתאים להם. סיימתי לאכול את הראש וגם ליקקתי את הצלחת.

   1. ההבדל הוא באופי. ג׳ליל דומננטי אבל סופר קבוצתי. הוא מנהיג אמיתי שזכה בכל מסגרת ששיחק באליפות. הוא מסוגל לרוץ מהר יותר מג׳פרסון ולסיים מתפרצות. אל ג׳פרסון הוא רים פרוטקטור חלש. ג׳ליל יותר טוב ממנו ועוד ישתפר. כרגיל הכל קשור למאמן. אם יבקשו ממנו להיות סנטר מודרני שרק רץ חוסם מסיים ולוקח ריבאנדים אז יהפוך לבאסט. ג׳ליל חייב להיות כוכב שבונים סביבו. הוא אישיות דומיננטית על המגרש

  1. גם לא הבנתי את ההשוואה בין ראסל לניק יאנג..
   ראסל הוא שחקן קבוצתי נהדר ואני מאמין שמהשוויציריות שלו הוא מוציא מטענים חיובים..

   1. גם מניק יאנג בוושינגטון. אבל אז הגיע לLA והפך לSwaggy P שעסוק במותג של עצמו ובלקרוע את העיר. הוא יותר הדארלינג של TMZ היום.
    לדיאנג׳לו יש סממנים של סלב עתידי. בפילי אני פחות מודאג גם בגלל המאמן וגם בגלל העיר. בניו יורק ו LA יש סיכון כזה.

  2. אני לא צופה בכלל במכללות, בדרך כלל לפני הדראפט עובר על סקאוט ריפורט ביוטיוב, השנה גם זה בקושי, אז אני מחכה לתגובות כאלו באתר…
   מהקצת שראיתי, אוקפור נראה מאד מעניין. מה שהוא מראה בהתקפה מבחינת גיוון וביצוע נראה הרבה יותר טוב מכל סנטר במכללות בשנים האחרונות (מאז קאזינס) והוא כבר עכשיו שוקל כמו ג'פרסון היום, מה שאומר שהוא יכול כנראה להעלות עוד לא מעט שריר ולעשות מה שהוא עושה במגרש של הגדולים.

 28. בחיי שחשבתי עליך ג'ון יונתן, יופי שחזרת,
  במקרה גם בתגובה מצוינת כמו תמיד.
  שמחים שחזרת לא בגלל כתיבתך הטובה אלא בכלל.
  אני עדיין המום מההשקעה והתענוג לקרוא של רועי.
  כתבת השנה בטיים מגזין (אולי זה לא קיים ואני מיושן 🙂 )

 29. אין לי מושג כמה מגולשי האתר זוכרים את 1989.

  ב-1989 יצא סרט ההמשך בסדרת הסרטים המבדרים "בחזרה לעתיד".
  עכשיו, ל"בחזרה לעתיד 2" כבר לא ניחן בחן ובמקוריות של "בחזרה לעתיד המקורי, אבל היה בו חידוש אחד ששבה את דמיונם של מיליוני בני נוער באותה תקופה –
  ה-hoverboard. הסקייטבורד המרחף.

  היום קראתי שלקסוס בנו אחד שעובד!
  https://www.youtube.com/watch?v=7zTCgMPZRuo

  א. זה מגניב בטירוף!
  ב. איך זה לעזעזל מתקשר לדראפט?!

  אז ככה, נזכרתי באותו הדראפט, ובנבחרים במקומות 1 ו-2.
  במקום הראשון בחרה סקרמנטו סנטר בשם פרוויס אליסון שבעיקר זכור עבור…
  בעצם הוא לא זכור עבור כלום. באסט מוחלט.
  בעצם הוא זכור עבור קריירה עמוסת פציעות (כולל בוהן ששבר בזמן שהעביר רהיטים! ואשר השביתה אותו לכמעט עונה שלמה)
  ועבור הכינוי שהדביק לו דני איינג' – "Out of Service Pervis"

  שני נבחר PF שהיה כוכב דיוק דני פרי. פרי הוא השחקן שקלע הכי הרבה נק' במשחק בודד בתולדות דיוק. הוא גם היחיד שנמצא בעשירייה הראשונה בנק', רב', ואס' לקריירה במכללות של דיוק.
  את פרי בחרה הקליפרס, אבל הוא סירב לחתום בקבוצה ובחר לשחק באירופה (נתן יופי של עונה ברומא)
  הקליפרס העבירו אותו בטרייד תמורת רון הארפר לקליבלנד, שם התברר שגם באסט. בקריירה של 10 שנים בקליבלנד פרי קלע יותר מ-10 נק' רק פעמיים (הכי הרבה – 13.3)
  אכזבה עצומה ממי שהיה אחד מגדולי השחקנים במכללות.

  בדראפט 1989 דווקא היו כמה שחקנים לא רעים בכלל –
  טים הארדוואי (בחירה 14)
  שון קאמפ (בחירה 17)
  דיבאץ' (בחירה 26)

  ככה שלמרות שכולם מסתכלים על 2 הבחירות הראשונות גם השנה (סנטר ו-PF) צריך לזכור שההיסטוריה מלמדת שסביר להניח שהיהלומים האמיתיים של הדראפט מתחבאים בבחירות המאוחרות יותר.

  1. 1989 היה דראפט הזוי. בכל שנות ה80 ורוב ה90 כל מי שבחרה סנטר מקום ראשון לא הצטערה (חוץ מאולווקנדי ב99)
   82- ראלף סמסון-היה דומיננטי יחד עם אולג׳ואן בריצה של יוסטון לגמר עד הפציעות
   84- אולג׳ואן
   85- פאט יואינג
   86- בראד דוארטי
   87-דיוויד רוביסון
   92-שאק
   97-טים דאנקן
   2002- יאו מינג
   2004-דוויט האוורד
   ונעצור שם 😉

 30. ג'ון, כבר התחלתי בגיוס תרומות ויוצאי יחידות קרבייות על מנת לשחררך מהמרתפים הסודיים של המדיסון סקוור גארדן שם הייתי משוכנע שפיל ג'קסון כלא אותר!

  ברוכים השבים.

  1. זה לא רחוק מהמציאות אם פיל ג׳קסון הוא מטאפורה לאי שפיות ארגונית ומרתפי הגארדן לתחלואי החיים. אין צורך בגיוס תרומות. יותר בכיוון של עסקת חילופי שבויים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט