המשמעות האמיתית של הטרייד של הארדן

המשמעות האמיתית של הטרייד של הארדן

 

 

בא לכם להסתכל על הטרייד הבומבסטי האחרון של ג'יימס הארדן בעיניים נייטרליות, וללא כל משוא פנים?

לי בא. אז ככה.

ראשית, אני מודה שהדבר בא לי בהפתעה גמורה. לא חשבתי שהת'אנדר יוותרו על המזוקן. חשבתי שאוקלהומה תעשה אחד משני הדברים: תחתים אותו על מקסימום בסיום העונה ותעשה אמנסטי על קנדריק פרקינס, או יחתימו אותו על ה-MAX אחרי סיום העונה ויעשו טרייד על ראסל ווסטברוק, או שיעשו SIGN-AND-TRADE עליו בסיום העונה. במקום זה הם הפתיעו את כל עולם הכדורסל כשהחליטו להעביר אותו בטרייד ליוסטון.

ג'יימס הארדן עובר ליוסטון-סיקור מיוחד

זה לא היה צעד רע כלל וכלל, אך הוא מעלה כמה שאלות, והראשונה שבהן היא מדוע הת'אנדר הסכימה לשבור את 'השלישייה הגדולה' שלה שהגיעה לגמר בעונה שעברה, והעונה היא תהיה שנה אחת יותר מבוגרת, ושנה אחת יותר חכמה ומנוסה. הם החליטו "TO PULL THE PLUG" עכשיו ולא לחכות. הם העבירו אותו ליוסטון עם קול אלדריץ', דוקיין קוק, ולזאר הייוארד. ועבורם קיבלו את קווין מרטין, ג'רמי למב, בחירת דראפט ראשונה שתהיה כמעט בטוח בחירת לוטרי של טורונטו ב-2013, ובחירתה של שרלוט ב-2013 שדהניא תהיה 31 עד 35. לדעתי זה לא היה צעד רע כלל וכלל ל-OKC ומיד אסביר למה. אך קודם, למה לא הסכימו למקס?

OKC לא היתה נותנת לו חוזה מקסימום בכל מקרה, אך למעשה היא והארדן הגיעו קרוב מאד לסידור. רק 8 מיליון הפרידו ביניהם לחוזה לארבע שנים. זה כסף קטן כשאתה מסתכל עיל התמונה הכללית. מקסימום הם לא יכלו לתת לו כי זה היה קושר מאת ידיהם להחתים שחקנים צעירים בשנים הבאות בגכלל גג המשכורת. הם גם היו צריכים במקרה זה לעשות אמנסטי על פרקינס, ולשלם לו שישחק עבור קבוצה אחרת. זה היה הופך לעסק מסובך שקושר את הקבוצה למצב שהשחקנים היחידים שהיא היתה יכולה להביא הם וותיקים במינימום משכורת של וותיקים.

אז למה הארדן ולא איבקה?

העובדה שהארדן לא קיבל חוזה מקסימום מאירה באור ניאון בוהק את העובדה שהקבוצה הסכימה לתת לסרג'יי איבקה חוזה מקסימום בערך 51 מיליון לפני כמה שבועות. זה היה פשוט עניין של העדפה. לת'אנדר יש סקורר בשם קווין דוראנט. הארדן מהווה די דופליקציה של דוראנט, רק טיפונת יותר נמוך. הת'אנדר עשו חשבון שלשחקן כמו דוראנט יותר יעיל לשחקר עם שחקן כג'רמי למב מאשר ג'יימס הארדן, עם כל הכבוד. ג'רמי למב הוא קלעי עליון שישיג את נקודותיו, אך הוא יודע שדוראנט הוא האיש. הארדן הוא מין 'מורד', ובמשחקו הוא לא נותן כל כבור או הערכה לדוראנט. אני משוכנע שבעמקי ליבו דוראנט 0וגם ראסל ווסטברוק) מאושרים עם הטרייד. כפי שראינו בגמר העונה שעברה, הארדן לא מסוגל לשמור על שחקני כנף. גם ג'רמי למב וגם קווין מרטין כן יכולים לשמור על כל מספר 3 בליגה.

אז למה הארדן ולא ווסטברוק?

זאת שאלה יותר מסובכת כי פוינט גארדים שהם לא בהכרח קלעים יש בשוק למכביר, ובכסף לא גדול. אבל אוקלהומה כנראה החליטה שווסטברוק הוא שחקן טוב בהרבה מהארדן, ושאחר כמוהו היא לא תשיג בשוק. אני בטוח שהיא סומכת על ג'רמי למב שיהיה למעשה הפוינט גארד של הקבוצה וראסל ווסטברוק יהפוך לשוטינג גארד. או ששניהם יתחלפו בתפקיד ופשוט יהיו גארד-גארד, ואז קווין מרטין הופך לשחקן הששי היכול להיכנס עבור כל מספר 2, 3, או 4, שיראה חולשה. בקיצור ולעניין, אוקלהומה החליטה שאם עליה לזרוק מטבע בין ווסטברוק והארדן, היא מעדיפה לא לזרוק את המטבע ופשוט להשאיר את ווסטברוק בקבוצה. מהלך מבריק וראוי. עכשיו יש להם את ג'רמי למב בחוזה של רוקי לארבע השנים הבאות, ושכולם יקפצו!!

אוקלהומה סיטוי איננה ניו יורק, לוס אנג'לס, או מיאמי

הסיפור פשוט: אם אוקלהומה סיטי היתה שוק גדול כניו יורק או הלייקרס, ואפילו מיאמי, היא היתה נותנת להארדן חוזה מקסימום ומשלמת את הקנס הגדול מאד שיבוא בעקבות כך. הלייקרס, הניקס, וההיט עושים זאת. אוקלהומה סיטי קטנה מדי מכדי להיכנס לחובות כאלה. אלה עובדות החיים וצריך לחיות איתן. אבל אוקלהומה סיטי היא עדיין בין המשלמות הגבוהות: נכון לאתמול, רק ברוקלין נטסב היתה קבוצה עם 4 שחקנים המשתכרים 12 מיליון או יותר. עם הבאתו של קוןוין מרטין – שחוזהו הוא 12.9 ומסתיים בסוף העונה – אוקלהומה סיטי הפכה לשנייה עם ארבעיה שחקנים עם 12 מיליון-פלוס (דוראנט, ווסטברוק, איבקה, מרטין), אז איןם מה לרחם עליה.

אז כיצד OKC נראית נכון להיום?

מבחינת סף משכורת הם יכולים לנשום עכשיו לרווחה. יש להם עתה משכורת של 65 מיליון לשנתיים הבאות, הרבה מתחת לסף. אם הם יתנו לאריק מיינור ללכת, ויחתימו את רג'י ג'קסון כפוינט גארד מחליף, הם יוכלו להשתמש ב-MIDLEVEL EXCEPTION ועדיין להישאר מתחת לסף המשכורת, ואסור לשכוח שבאה להם בחירת לוטרי מטורונטו בדראפט הבא, במשכורת של רוקיס. אילו הם היו יותר אגרסיביים, הם יכולים היו לעשות אמנסטי על פרקינסת לעשות SIHN AND TRADE של מיינור עבור בק-אפ של מספר ה3, ואז להשתמש ב-MIDLEVEL EXCEPTION וב-BIANNUAL EXCEPTION, להחתים שחקן פרונט קורט במקום פרקינס, ועדיין להישאר תחת הסף. זה היה מעט יותר יקר, אבל היה משאיר אותם מתחת ה-LUXURY TAX ונותן להם שחקן פרונט קורט שאולי היה טוב מפרקינס. כנראה שהמחשבה היתה שבכסף שיהיה להם לם לא יוכלו למצוא חייה כפרקינס, שעם כל מגבלותיה, הוא 2.12 בעל מסה עצומה, ותמיד גורם קשיים לפרונט ליין של הלייקרס, ועתה ללא ביינום, יהיה לו עוד יותר קל.

מי שטוען שאחרי הכל OKC איבדה סופר-סטאר פוטנציאלי כהארדן, תשובתי היא שלא היתה להם ברירה: הם פעלו עם אקדח מכוון לרקתם. בקשר לזה ישנם לי שני דברים לומר: אלף, ג'יימס הארדן לא יהפוך לסופר-סטאר בכל מקרה. פשוט אין לו את זה. הוא תמיד יהיה שחקן ששי מצויין, אך שחקן חמישייה רגיל ביותר. הוא לא כוכב איך שלא תסתכל על זה. ודבר שני הוא שאני מאמין שג'רמי למב – אולי כבר העונה – ימלא את המשבצת הדרושה טוב יותר מהארדן, וקווין מרטין יהפוך לשחקן הששי בין הטובים בליגה.

אני לא מאמין ש-OKC היא פחות טובה היום משהיתה שלשום!

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 51 תגובות

 1. צודק ובגדול חוץ מזה שמרטין הוא אחד השומרים הפחות טובים שאני מכיר מה גם שהוא נוטה לאבד כדורים באופן די עקבי ככה שהתפקיד שלו יהיה נטו לקום מהספסל ולקלוע נקודות ברגע שדוראנט וראסל נחים! לעומתו לג'רמי יש פונטציאל להפוך לשחקן הגנה טוב בזכות מוטות הידיים שלו.
  בנוסף מרטין עד היום נחשב לאופציה הראשונה בהתקפה ובתאנדר הוא יהיה אופציה 3-4 ככה שיהיה מעניין איך הוא יקבל את זה, לדעתי זה יהיה לו נוח לקום מהספסל ולקלוע את הנק שלו כי אין לו את היכולת להוביל קבוצה. יוסטון תמשיך להתנדנד בין פלאוף לעוד עונה משמימה

 2. OK.
  הנקודה העיקרית לדעתי להחתמה של איבאקה על חשבון הארדן (פרסטי ידע טוב מאד מי הארדן ומי הסוכן שלו) היא שאיבאקה הוא מצרך נדיר יותר, אומנם יש PF טובים שמסתובבים אבל ליד פרקינס הכבד איבאקה מתאים בול וכנראה יש לאיבאקה עוד כמה טריקים שלא ראינו אבל אוקלהומה מכירים, באולימפיאדה זה נראה כאילו הוא לא מפחד לזרוק מחצי מרחק וגם קולע. לעומת זאת, הארדן מצוין אבל בליגה שבה אתה מחתים את או.ג'י מאיו על 4 מיליון דולר לעונה ואת ג'ייסון טרי על 5, אין טעם להחתים את הארדן על 16, שלא לדבר על זה שלא יכלו להציע להארדן 5 שנים וביוסטון יכולים.
  מוסיפים לזה את הלייקרס שפתחו לעצמם חלון צר מאד (חצי שנה-שנתיים לפני שקובי ונאש שובקים סופית), את העובדה שהארדן עם חוזה נגמר היה מבלגן להם את העונה, ומבינים למה אוקלהומה אולי פגעו לעצמם בשנה הנוכחית (גם לא בטוח, מרטין סקורר אדיר) אבל הפכו את שלושת השנים שאחריה (בדמות ג'רמי לאמב ופרי ג'ונס על חוזה רוקי +דוראנט+איבאקה+ווסטברוק+ פרקינס+ האשים ת'אביט) לחלון לאליפות.
  ולגבי למה ווסטברוק ולא הארדן – שאלה מיותרת.

 3. סיקור מצויין שאני גם מסכים לרובו,רק השאלה שתלוייה באוויר היא מה יקרה השנה כי זה נראה מהכתבהה שאתה מאמין שלאמב יהפוך כבר עתה לכלי נשק ואני לא בטוח בכלל שזה יקרה השנה,ויש גם סימן שאלה גדול לגבי מרטין שזה דווקא אני מאמין שכן ייתן להם תרומה יפה.2 נקודות נוספות הם שלדעתי מי שיכול להנות מעזיבה של הארדן ולהתפתח גם התקפית זה ספושלוה,שהארדן נגס לו חלק משמעותי בדקות.ונקודה נוספת שהתייחסת אליה אבל יש לי עוד משהו להגיד שאסור לשכוח שעד היום פרסטי פגע בול בכל בחירות הדראפט שלו וסביר להניח שהם לא סתם קיבלו בחירות דראפט אלא הם גם ידעו לנצל אותם בצורה הטובה ביותר

 4. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  הארדן לא מוכן לשמור על שחקני כנף אבל קווין מרטין שלא מסוגל לשמור על זבוב מת כן מסוגל.

  מצטער מנחם שם הפסקתי לקרוא.

  למישהו יש את הטלפון של שח"ל?

 5. אוקלהומה מקבלים את הבחירה של טורונטו השנה רק אם היא נמוכה מ 14.

  יש להם כבר מחליף לעמדה 3.

  מרטין לא מסוגל לשמור על אף אחד, ולא ישאר שם מעבר לעונה הזו.

  לאמב מוכשר, אבל הסיכויים שלו להיות בקליבר של האדן (נבחרת ארה"ב ?) נמוכים.
  הסיכויים שלו להיות בקליבר של הארדן תוך 3-4 שנים נמוכים עוד יותר…

  לאמב ירכז ? סליחה ?
  גם הוא וגם מרטין הם אך ורק קלעים.
  זה ההבדל הדרמטי ביניהם לבין הארדן – שהוא גם חודר נפלא, וגם פליימייקר.
  בעצם הארדן היה הפליימייקר הכי טוב של אוקלהומה, והיחיד שקצת יפצה על העזיבה שלו מהבחינה הזו זה מיינור, ואז מרטין יצטרך לשחק 3…

  זה האלמנט הכי חשוב שאוקלהומה איבדו, ולקבל בחזרה שחקנים שיודעים לקבל כדור ולקלוע, לא יפצה על משחק ההתקפה השלם של הארדן, ובטח שלא על ההגנה הנהדרת שהוא היה משחק נגד קובי ברייאנט.

  הארדן היה זה שהיה מכריע את הלייקרס.
  קווין מרטין וג'רמי לאמב (בטח בשנתיים הקרובות) ?
  בדיחה…

  מרטין גם לא ישאר אחרי העונה הזו, והסיכוי שלאמב יקבל דקות על חשבונו עכשיו ?
  הנה מה שאוקלהומה חושבים על הסיכוי הזה – הם התעקשו להביא את מרטין ב 13 מיליון דולר…

  אוקלהומה ינסו להשתמש בבחירות הדראפט שלהם בקיץ הבא כדי להשיג מחליף למיינור.

  איבקה לא קיבל חוזה מקסימום.

  ואין שום שחקן פרונט קורט שאוקלהומה ירצו יותר מפרקינס.
  כל המהלך עם הארדן נעשה בגלל שהיה ברור להם שהם לא יכולים לוותר על פרקינס אם הם רוצים סיכוי נגד הלייקרס.
  הוא שחקן הפנים המושלם (המשלים…) לקבוצה הזו, והוא אחראי לזה שהם הפכו לקבוצה קשוחה שיכולה ללכת עד הסוף.

  1. אני לא זוכר איזה הגנה הארדן עשה על ברינט. אני דווקא זוכר שהא לא עשה הגנה טובה וברינט קלע אליו הרבה נקודות. בדקות האחרונות דוראנט שמר על ברינט ועשה עליו עבודה טובה. מה שכן הארדן שמר על שלומי עלומי ואני חושב שמרטין לא יוכל לשמור עליו.

 6. כולי תפילה שכול מה שאמרת נכון ושOKC תלך עד הסוף עם הקבוצה שנוצרה, אבל על דבר אחד אני לא מסכים. אני לא רואה שום סיבה למה הארדן לא יוכל להפוך לאול-סטאר אמיתי שמוביל קבוצה. הוא לא גימיק. יש לו את כל החבילה. מגן, חודר, מוביל כדור וקולע מכל הטווחים. ואחרי הגמר בשנה שעברה, ואחרי העסקה עכשיו יש לו הרבה מה להוכיח, והוא יעשה זאת.

 7. חדשות מהירות:
  ג'יימס הארדן יהיה מס' 13 ברוקטס, והם פתחו בקמפיין באתר שמברך הגעתו ליוסטון.

  באתר הת'אנדר פורסמה ידיעה עם קישור לידיעה הרשמית. עדיין לא ידוע מה ילבשו ג'רמי לאמב וקווין מרטין.

 8. טור פשוט מצויין שעושה סדר בכל הבלאגן!
  אני לגמרי חושב שעד כמה שקשה לראות את זה היום אוקלהומה עשו צעד פשוט נבון. בטווח הקצר יכול להיות שהם יפגעו מעט, בטח בכל מה שקשור לתרומה ההגנתית של הארגן לעומת מרטין, עם זאת אסור לשכוח שהתרומה של שחקן כמו מרטין מן הספסל לא צפוייה להיות נמוכה מספרית מתרומתו של הארדן, וכמובן שאסור לשכוח שאוקלהומה מקבלת רוקי פשוט מצויין שיוסיף עוד מימד נהדר של קליעה מעבר לקשת, אולי לא מיידית, אבל עדיין הוא אחלה פוטנציאל.
  בטווח הארוך הסברת מצויין, לאוקלהומה פשוט לא הייתי ברירה, אם הייתה מחתימה אותו על חוזה מקסימום היא פשוט הייתה דופקת לעצמה את העתיד. לא היה לה ברירה ולא הייתה לא אפשורת להציע להארדן את החוזה שהוא כל כך רוצה. נקודה נוספת היא שכמובן אם היה צריך כבר לוותר על מישהו אז עדיף על הארדן. לוותר על איבקה או פרקינס זה כמובן לא נלקח בחשבון.

  ונקודה מעניינת שתמיד עולה היא עד כמה השחקנים באמת מחוייבים עבור הקריירה שלהם ומחוייבים להגיע להישגים ולזכות בתארים? במקרה של הארדן שוב קיבלנו שחקן שוויתר להמשיך לשחק בקבוצה צעירה עם אפשרות לזכות באליפות וכל זה רק בגלל כמה מליונים זניחים בחוזה כל כך שמן גם ככה. כנראה שהכסף תמיד מדבר, בטח אם אתה בכל זאת מעדיף לעבור לקבוצה שלא תהייה מסוגלת אפילו להגיע לפליאוף.

 9. מצד שני, לאן שתגיע עכשיו יוסטון בשנים הקרובות זה יהיה על השם של הארדן. נראה לי שזה השיקול שלו כאן, לעומת אליפות. אל תשכח שהוא עוד ממש צעיר (23) שנה שלישית בליגה, משתפר כל שנה. שנה שעברה 49% מהשדה.39% מהשלוש (41% בשלב הפלייאוף). בתוך החמש שנים הללו של חוזה מקסימום, תוך כדי שהוא מוכיח את עצמו, אם הוא יראה שיוסטון מתפתחת לקונטדרית הוא יוכל להישאר, ואם לא הוא יוכל ללכת ככוכב לכל מיני סופר-גרופס שיתפתחו עד אז כדי להוריד את מיאמי ואת אוקלהומה.

 10. חידה.
  מי כתב את השורות הבאות פה באתר לפני כמה ימים

  "הארדן הוא ה-COMBO GUARD בין הטובים בליגה. הוא גם מגן פרימטר מצויין, וכשהוא בגרוב קלע שלשות מצויין. גם החדירה המוזרה שלו בשמאל קשה מאד לעצירה – משהו דומה למאנו ג'ינובלי. הבעייה שלו שהרבה פעמים הוא מוסר כשהוא צריך לקלוע, וקולע כשהוא צריך למסור. אך השיפור נראה כבר בלונדון. הוא מביא איתו מהעונה שעברה 16.8 נק' ב-49.65 דיוק, עם 4.1 ריב'. הוא כה טוב שאוקלהומה לדעתי תהרוס את עצמה אם תתן לו ללכת ותסרב חוזה ארוך. הוא בקלות השחקן הששי המוכר ביותר היום בליגה."

  מנחם, אתה מזגזג ומעליב את האינטלגנציה של הקוראים.

  1. מה שאני מאמין שהוא התכוון בכתבה הזאת, זה שנכון שאוקלהומה תהרוסס את עצמה אם הוא ילך. אבל יש גם שיקולים כלכלים וכשמרטין וג׳רמי לאמב מגיעים במקומו, זה לא כזה אסון….

  2. זה אני?, מנחם התכוון למצב שאם הם יתנו לא ללכת ולא יקבלו כלום בתמורה הם הורסים את עצמם. הם קיבלו תרומה נאה ביותר (פרוספקט גדול+ גו טו גאי מוכח), וכרגע לת'אנדרס יש ספסל חזק, אולי לא כמו ימי הארדן, אבל עם פרי ג'ונס, שיקח תפקיד משמעותי, וגם ג'רמי לאמב. מרשים שקבוצה מצליחה כמוהם נשענת על רוקיז.

  3. יא אחי המכוער, בוודאי שהם יהרסו את עצמם אם יתנו לו ללכת. אבל הם קמו לתחייה אפילו יותרכשבמקומו יביאו את קווין מרטין, ג'רמי למב, ובחירת דראפט ראשונה. את זה לא ידעתי כשכתבתי מה שכתבתי. גם מיאמי היא תהרוס את עצמה אם תתן לדוויין ווייד ללכת. אבל לא אם במקומו היא תביא את כריס פאול ואנדרו ביינום!

 11. יותר מדי הרבה מהגולשים עושים מ-"הגנה" איזה איזה מסובך הדורש יכולת מי-יודע-מה. בולשיט! מה זה הגנה? לעמוד מול שחקן ולהתרכז בכדור. לא לתת לו לקלוע או לעבור אותך. כל שמוק יכול ללמוד זאת. זה לא דורש תבונה מיוחדת או יכולת. פשוט ריכוז, תגובה, ויכולת גופנית מעל הממוצעת. זה לכל שחקן NBA יש. מאמן המדגיש הגנה יעשה מכל שחקניו מגינים טובים. זה מה שפט ריילי עשה בניקס של פטריק יואינג וג'ון סטארקס, ואח"כ במיאמי. קווין מרטין יהיה שחקן הגנה מצויין אם זה מה שמאמנו ידרוש, אז בחיי, תפסיקו עם הבולשיט הזה "הוא לא מגן", ואז כל אחד חוזר כמו תוכי על דברי הראשון שאמר זאת.

 12. מישהו המליץ לי על האתר הזה בתור האתר הכי טוב בנוגע לאןביאיי. אמרתי ננסה אני נכנס ורואה כתבה של נמחם לס שאני זוכר אותו ממעריב כשהייתי קטן. אבל לא נעים לי לומר לו ולכם זה לא מקצועי הפרשנות שלו בתגובות יש באמת כמה שמבינים אבל הכמות של הדברים הלא מקצועים והלא רצינים שהוא כתב בכתבה זה. קצת מצחיק שמישהו שכותב על אןביאיי כלכך הרבה שנים כותב את זה .
  תקנו אותי אם אני טועה. אורח.

  1. שלום רב אורח, וברוכים הבאים להופס.

   בתגובות יש תמונה קצת מוקצנת של לס, של המגיב "זה אני?". אם אינך מסכים אם הפרשנות החובבנית לכאורה של הפרופ', זה טבעי ונכון. אתר זה הוא לא רק לס, אלא גם כתבים אחרים, ואני ביניהם, סגנו של לס.

   מקווה שתשאר ותקרא כתבות אחרות שימצאו חן בעיניך,
   רועי ויינברג.

  2. מה לא רציני ולא מקצועי בכתבה הזאת? אל תזרוק מילים מפוצצות. תהיה ספציפי ותכתוב מה לא רציני ולא מקצועי, ואל תברח כמו עכברון.

  3. אורח, אתה יודע מה אני חושב? נכנסת לכתבה ופתאום גילית TERMS כמו SIGN AND TRADEת MIDLEVEL EXCEPTION, ן-BIANNUAL EXCEPTION, ואתה מרגיש כמי שעומד בפני שוקת שבורה ולא מבין על ה מדובר, אז אתה זורק "לא מקצועי". זאת התגובה החכמה ביותר לאלה שמה שקורה ב-NBA מזמן עבר את הבנתם.

   1. אני יגיד לך מה לא מיקצועי ולא רציני. ואני לא מתכוון לרדת להעלבות אישיות כמו שאתה עושה.
    זה לא רציני לכתוב משפט כזה " הת'אנדר עשו חשבון שלשחקן כמו דוראנט יותר יעיל לשחק עם שחקן כג'רמי למב מאשר ג'יימס הארדן
    "
    כי אם הם הגיעו למסקנה שזה עדיף אז למה הם הציעו חוזה כזה להארדן? דבר שני אתה אומר שלאמב יהיה פוינט גארד. זה דבר שיכול לומר מישהו שבין כדורסל? הוא בחיים שלו לא שיחק פוינט. אולי בגן ילדים זה לא מיקצועי בעיני לזרוק משפטים כאלה. ובכמה תגובות שלך ראתי שאתה אומר שהגנה זה לא ביג דיל וכל אחד יכול בלה בלה בלה. אז גם זה לא רציני לומר מישפט כזה.. אז שיהיה לכם בהצלחה פה אולי אני אכנס מידי פעם בגלל התגובות של כמה פה שמבינים עיניין בכדורסל אןביאיי.

    1. עשה לנו טובה גדולה והיכנס כל יום. אגב, ראיתי שני משחקים של יוקון וג'רמי היה אשכרה הפוינט גארד. גם לברון לא שיחק מימיו פוינט גארד. גם מייקל ג'ורדן לא שיחק מימיו פוינט גארד. עד ששניהם שיחקו המון פוינט גארד משך כל הקריירה. בקשר ל-"ת'אנדר עשו חשבון…" זאת היתה בחירה לא נכונה של מילים. זאת היתה באמת פאשלה שלי.

     1. ג'רמי לאמב לא ישחק פויינט גארד והוא לא מיועד לזה.

      גם בהגנה תראו אותו מנצל את הידיים הארוכות שלו ומגיח כל הזמן מהקורנר.

      בכלל שמתם לב שלOKC היא קבוצת הכדורסל עם מוטת הידיים הכי ארוכה בהיסטוריה??

      תסתכלו על השחקנים שלהם.
      דוראנט, ג'רמי לאמב, פרי ג'ונס ה-3, איבאקה, מפחיד ממשש

 13. יש לי שאלה בלי קשר לכתבה:

  בגלל הסופה "סנדי",יכול להיות שמשחקים לא ישודרו מחר?
  אני יודע שמשחק הפתיחה הוא במיאמי,אבל רק כדי להיות בטוח,כי אני מאוד מקווה לראות את המשחק-זה לא ישפיע,נכון?

   1. מנחם,לדעתי לא משדרים,כי ערוצי הספורט עסוקים בלשדר משחקים חוזרים מלפני 4 ימים….

    למרות זאת,אני מאמין שכולנו נראה בשידורים באינטרנט,ויש מספיק כאלה,כך שמי שייכנס לבלוג החי יוכל לקבל כמה וכמה שידורים!

    1. הדרבי בין ברוקלין לניקס משודר בארץ בוודאות(אם סנדי לא תשנה את התוכניות), ערוץ הספורט מפרסמים את זה כבר למעלה מחודש כאילו קנו את הזכויות לגמר המונדיאל.

 14. קווין מרטין עולה מהספסל לעמדה מספר 4?! אני בספק.
  גם אני חושב שהטרייד טוב לאולוהומה.

  ועם כל שנאתי ללייקרס, להגיד עכשיו שדנבר הקבוצה השנייה בטיבה במערב זה זלזול בכמה קבוצות שיסיימו לפניה (אם דנבר תסיים במקום 2-3 אני ממש אשמח ואופתע כאחד, אבל אני חושב שהיא באזור 4-5)

  1. אפרופו דנבר, אני רואה עכשיו את הפריוויו של הקבוצה בNBA GAMETIME ב NBA CHANNEL ולפיהם מוזגוב הוא הסנטר הפותח של הקבוצה!

 15. יוסטון שחררו את ליווינגסטון – שרק מיליון אחד מתוך 3.5 מיליון שיש לו בחוזה היו מובטחים.

  עם המהלך הזה + העיסקה של הארדן שבה הם קיבלו הרבה פחות שכר מאשר שלחו לאוקלהומה (העונה…), אני חושב שליוסטון יהיה עכשיו משהו בסביבות 10 מיליון דולר מקום בתקרת השכר.
  לדעתי יוסטון עוד לא אמרו את המילה האחרונה העונה מבחינת רכש !

  סביר להניח שיחכו קצת כדי לראות איזה קבוצות נכשלות העונה ואולי רוצות להיפטר משחקנים עם חוזים גדולים, אבל אני בטוח שהתחילו לרחרח כבר עכשיו.

 16. אוקלהומה אבדו את עושה המשחק הטוב ביותר שהיה להם.
  לצערי הפלייאוף השנה אבוד ולי כבר ברור שהם ילכו לאיבוד השנה.
  יצא בסוף שבשביל כמה מיליונים בודדים (אפילו עם מס המותרות) על חוזה מקסימום לבחור, הם איבדו סיכוי לאליפות וסיכוי טוב אפילו. לדעתי שני הצדדים טעו, אם כי הטעות של הארדן יקרה הרבה יותר. הוא יתחרט בגדול.
  לגבי מרטין, לא מתאים בכלל לרמה!!! שומר על 3?
  הוא לא מסוגל לשמור עלי. צריך להבין שלמצוא רכז ברמה של הארדן בליגה זה כמעט בלתי אפשרי. קיצר, אוקלהומה נפלו חזק. חבורה לוחמת שהפסידה יחד בגמר הייתה חוזרת השנה לבאר, מפסידה שוב ואח"כ לוקחת 2 ברצף. אין תחליף לניסיון הקבוצתי ולחשוב על מרטין כמחליף של הארדן זה מעורר שאט נפש, לא פחות. האיש אנטי כדורסל.

  1. דרור, הבעייה היא שרוב הגולשים שמגיעים מדהבאזר הם יורמים שלא שיחקו מעולם ספורט, והבנת הכדורסל שלהם היא רק תיאורטית. אני לא יודע אם אתה אחד מהם או לא.

   אז תכניס לך לראש:כל שחקן יכול לשחק הגנה. זאת לא פיסיקה גרעינית. זה רק עניין שלך תשומת לב, החלטה, וריכוז. אתלט שמגיע ל-NBA הוא אתלט עליון, שיכול בקלות לשחק הגנה. הוא צריך מאמן שיראה לו כמה דברים בסיסיים, ואז לומר לו שדקות המשחק שלו תלויות בהגנה שלו. כך מאמנים מסויימים בליגה הפכו קבוצות שלמות לקבוצות 'הגנה' ללא יוצא מין הכלל ולא חשוב מי שיחק עבורם.

   מרטין לא בא לשחק בשביל להחליף הארדן. הת'אנדר לא צריכה אף שחקן שיחליף את הארדן כי הוא היה כפיל של דוראנט ווסטברוק. לכן הוא היה שחקן ששי. ראו את זה כשהמשחק היה ממש חשוב כמו משחקי הפלייאוף נגד מיאמי, ואצלנו בארה"ב אומרים "מה עשית עבורינו לאחרונה".הארדן עשה ZERO לת'אנדר לאחרונה. היה שחקן מיותר, כפיל, של דוראנט וווסטברוק משך כל סידרת הגמר, וכשהמשחק היה על הקו, התוספת המיותרת של הארדן נראתה בצבעים טבעיים. ג'רמי למב כזה – אם אמנם ימשיך להתפתח ויכול להפוך לקולע השלשות הטוב בליגה – היה יכול להיות הרבה יותר חשוב לת'אנדר מאשר הארדן. מרטין לא בא בכל מקרה להחליף את הארדן: הוא 2.02. הוא סיפור אחר לחלוטין.

   1. אהמממ…. מנחם נתחיל בזה ששיחקתי כל חיי ואני גם מאמן פעיל וגם לא באתי מדהבאזר… אבל כל זה לא חשוב:
    ידידי, הארדן היה שחקן שעושה את האחרים לידו טובים יותר. כלומר שחקן שיודע גם למסור!!!! בלעדיו, מי ימסור ללאמב את הכדור לשלשה?
    ווסטברוק? חחחחחח…. הארדן נתן פליאוף מצוין ובגמר הוא היה קצת פחות טוב. הוא בן 23. כולם מסכימים שהכימיה של אוקלהומה נפגעה קשות.
    וסיכויי האליפות. הארדן ממש לא תואם ראסל ווסטברוק, הוא עשר דרגות מעליו מבחינת באסקטבול אייקיו. עזוב , הארדן הוא גם וינר מוכח. לא שופטים שחקן לפי משחק בודד, הוא יתפתח לוינר גדול ויש לו המון אופי. הוא משחק כדורסל נכון!!! כדורסל שבו האיש החופשי מקבל את הכדור אחרי שהיה כיווץ בהגנה. זה באמת די פשוט. אבל אם כ"כ פשוט לשמור למה מרטין לא עשה את זה עד עכשיו? בשום מקום? סלח לי, אבל לדעתי להגיד על מרטין שהוא שחקן כדורסל זה חוסר הבנה. הבנאדם בקושי סקורר של קבוצות קטנות ובפליאוף הוא ישתין במכנסיים. עזוב, הוא בכלל לא ישחק כי ברוקס יתייאש מיד מהאין הגנה שלו ויושיב אותו בספסל. בקיצור, אוקלהומה עברו לובוטומי וצפה מהם לתפקוד לקוי בפלייאוף. נקודה.

 17. המרוויח כי גדול מכ הפיאסקו הזה זה החשבון בנק של הסוכן של הארדן.. אפילו כתבתי על זה טור.

  אני מאמין ש OKC לא רצו לשנות הרכב מנצח. מול כ-ל הקבוצות בליגה יש להם מאצ' אפ מנצח חוץ ממול … מיאמי. שהחוליה החלשה באמת היתה הארדן.
  עכשיו יש להם כלים שאולי כן ואולי לא, יחזיקו מים.
  איבקה למד לקלוע שלשות.. דוראנטלה וראסל מבלים בחדר כושר בשביל להיות יותר על המגרש – שזה סוג של התאמה למה שהפסיד להם את סדרת הגמר.
  השחקנים החדשים שהגיעו… לא יודע…המבחן האמיתי זה איך זה יעבוד מול מיאמי, אם שאר הליגה גם ככה אין להם בעיות.

 18. דרור צודק 100% לגבי הארדן.
  כתבתי אותו דבר בדיוק – הוא היה הפליי מייקר הכי טוב שלהם, שחקן סופר מגוון (בדיוק ההיפך מהשחקנים שהם קיבלו עכשיו), והכי חשוב – השחקן שעשה את ההבדל מול הלייקרס וגרם למאצ' אפ שלהם מול ההרכב סוגר המשחקים של הת'אנדר להיות סיוט אחד גדול.

  על מי בדיוק נאש היה אמור לשמוא כשהת'אנדר משחקים עם ווסטברוק, הארדן, דוראנט ???
  עכשיו הוא יכול פשוט "ללוות" את מרטין מבלי לדאוג משום יכולת חדירה שלו.

  אני לא רוצה אפילו לדבר על מה יקרה כשמרטין או לאמב ינסו לשמור על קובי במקום הארדן שעשה עליו עבודה מדהימה…

  הת'אנדר יצטרכו עכשיו או לסגור משחקים עם ספולושה, או לתת למרטין להיטחן על ידי ארטסט כשדוראנט שומר על קובי.
  כך או כך, המאצ' אפ הזה נהיה ב 4 דרגות יותר קל עבור הלייקרס.

 19. מצאתי כתבה + וידיאו שתסביר לכולם מה בדיוק קרה כאן – כמה הת'אנדר לא רצו לעשות את הטרייד הזה, איך העזיבה של הארדן פוגעת בהם, וכמה גם הארדן עצמו לא האמין שזה יגמר בטרייד:

  http://newsok.com/as-devastated-as-james-harden-might-be-the-former-thunder-star-is-getting-the-money-he-wanted/article/3723393?custom_click=pod_headline_oklahoma-city-thunder

 20. מנחם, כתבה טובה אבל מאוד מטריד אותי שחלקים מאוד גדולים ממנה לקוחים מהטור של ג׳ון הולינגר בespn מבלי שנתת קרדיט או גילית לקוראים. זה לא מילה פה מילה שם – זה פסקאות שלמות כמעט כלשונן….

כתיבת תגובה

סגירת תפריט