בחירות סוף העונה לפני שהעונה מתחילה: "השחקן הששי" / מנחם לס

בחירות סוף העונה לפני שהעונה מתחילה: "השחקן הששי"

הגדרת 'השחקן הששי' היא אחת הקשות בליגה. לכל אחד ישנה הגדרה משלו. ההגדרה שאני דוגל בה מאז שנות ה-60 של המאה שעברה (איך אני? ממש ANCIENT!) היא שהשחקן הששי הוא-הוא זה שכשהוא ניכנס, הוא גורם לשינוי חיובי משמעותי בקבוצה. כזה היה ג'ון הבליצ'ק, השחקן הששי הטוב מכולם, ולא רק בגלל שהביא שינוי כל פעם שניכנס, אלא בגלל גם שהיה המגן הטוב מכולם על מספרי 1 עד 4, וכמובן יכול היה לשמור על כולם באותה יעילות, מלבד את הסנטרים שלך אז שהיו יותר גבוהים מהסנטרים העכשוויים. בחירת חמשת הששיים היא הדבר הקל ביותר הפעם כי הם נשפכים מהמקלדת כמו 'אברהם-יצחק-יעקב'. הנה חמשת 'הששיים' שלי:

1. ג'יימס הארדן – אוקלהומה סיטי ת'אנדר.

הארדן הוא ה-COMBO GUARD בין הטובים בליגה. הוא גם מגן פרימטר מצויין, וכשהוא בגרוב קלע שלשות מצויין. גם החדירה המוזרה שלו בשמאל קשה מאד לעצירה – משהו דומה למאנו ג'ינובלי. הבעייה שלו שהרבה פעמים הוא מוסר כשהוא צריך לקלוע, וקולע כשהוא צריך למסור. אך השיפור נראה כבר בלונדון. הוא מביא איתו מהעונה שעברה 16.8 נק' ב-49.65 דיוק, עם 4.1 ריב'. הוא כה טוב שאוקלהומה לדעתי תהרוס את עצמה אם תתן לו ללכת ותסרב חוזה ארוך. הוא בקלות השחקן הששי המוכר ביותר היום בליגה.

2. ג'ייסון טרי – בוסטון סלטיקס.

'האיש הששי' של הדאלאס מבריקס כבר שנים. גם זכה בתואר. מביא איתו 15.1 עם 3.6 אסיסטים, עם 38.7% מצויינים מדאונטאון. הוא היה הזיק שהצית את מדורת המבריקס. לדעתי הוא היה השחקן החשוב ביותר אחרי נוביצקי בעונת האליפות, והוא יהיה יהלום של ממש עבור הסלטיקס אפילו בגיל 35. הוא יוכל להחליף כל גארד – כולל רונדו – מבלי שתורגש חולשה. כן, ראונדו מגן יותר טוב ויותר מהיר; אבל ג'ייסון קלעי הרבה יותר מסוכן. הוא 'גיימר' מהסוג המשופר ביותר, והוא יהלום שהסלטיקס דגה.

3. ריי אלן – מיאמי היט.

מיאמי היא קבוצה שכולם חוששים ממנה יותר מאשר בעונה שעברה, וקלעי השלשות הגדול בתולדות היקום הוא הסיבה העיקרית לכך. כשהוא ייכנס כאדם ששי, כל משחק ההגנה של הקבוצה היריבה יוכרח להשתנות לחלוטין. לא תהיה אפשרות לעשות דאבל-טים על אף שחקן או שזו תהיה התאבדות. כולם טוענים שהוא 'נחלש', וההוכחה הם מספריו מהעונה שעברה. העונה שעברה לא אומרת דבר: הוא היה בריב קבוע עםן רונדו, וגם יחסיו עם קווין גארנט לא היו יחסי רבקה ודיצה. בעונה שעברה הוא שיחק מדופרס וללא חשק. העונה תראו אותו משחק כנער ומשלשל שלשות כאיחלו לא היו 'צמדים' בעולם.

4. מאנו ג'ינובלי – סן אנטוניו ספארס.

מאנו אף הוא בן 35 אבל הוא מסוג השחקנים שמתבגרים ללא ירידה משמעותית ביכולתם. בעייתו של מאנו איננה גיל. בעייתו היא שגופו רודף אחרי פציעות. כל עונה משהו אחר. אם העונה תהיה לו עונה נקייה מפציעות, הוא יעשה הרבה טוב לצעירי הספארס. הוא עדיין בעל הכניסה המוזרה ולכן הקשה כל כך להגנה – לעתים אני בטוח שהוא בעצמו לא יודע מה שהוא עושה – ועדיין בעל שלשה ממאירה ברגעים הפוגעים ביותר. הוא יכול להיכנס עבור כל מספר 2 או 3, ואם צריך הוא מסוגל גם להוביל כדור. ה-41% שלו מאחורי הקשת, וה-PER של 24.18 שלו קובעים אותו עדיין בין שחקני הליגה המסוכנים ביותר.

5. אנטואן ג'יימיסון – לייקרס.

אנטואן יעשה פלאים עבור ספסל הלייקרס, בזאת חייב אפילו אני להודות, והוא יהווה סוף-סוף 'שחקן ששי' משמעותי שללייקרס לא היה שנים. הוא INSTANT OFFENSE, דבר שלא היה ללייקרס. בעונה שעברה (ולפניה), החילוף הראשון של הסגולים-זהובים היווה ירידה ברמה. כי מי ניכנס? דרק פישר? העונה ברגע שאנטואן ייכנס יבוא שיפור להתקפה, אולי לא כך רק במקרה שהוא ייכנס במקום קובי. אך גם ירידה לא תהיה. הוא מביא 17 נקודות מהספסל, וזה לוכסוס שהלייקרס רק חלמו עליו בעבר.

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 50 תגובות

 1. עדכון קצר מהבוקר : הארדן סירב ל 52 מיליון ל4 שנים ועבר לרוקטס על קווין מרטין , מענין מי יהיה בחמישייה הוא או ג'רמי לאמב
  כתבה מצויינת , כל מועמד ראוי ויש לו מה למכור
  מנחם , האמת שחשבתי שתפתיע עם רנדי פוי או אוסטין ריברס במקום
  אנטואן ג'יימיסון

 2. דרך אגב מעולם לא חשבתי שהארדן יהיה שווה גם את מרטין וגם את לאמב + בחירות דראפט , וואו כמה כוח אש OKC קיבלו…

 3. אתה כותב "בעונה שעברה (ולפניה), החילוף הראשון של הסגולים-זהובים היווה ירידה ברמה"
  להזכירך, בעונה שלפני האחרונה השחקן השישי של העונה היה לאמאר אודום מהלייקרס עם העונה הטובה בקריירה שלו,
  אכן בעונה שעברה הספסל היה בדיחה.
  והארדן כבר לא יהיה השחקן השישי כי לא נראה שזה יהיה התפקיד שלו ביוסטון.

 4. בעיקרון, הייתי מסכים לגבי ג'יימיסון, אבל בעקבות משחקי קדם העונה (שבהם הוא היה הלייקר הכי חלש ללא תחרות בכלל) – אני כבר לא בטוח, למרות שאני לא רואה את קדם העונה כאינדיקציה לכלום בדרך כלל.

  אם מנו יהיה בריא – הוא אולי ההימור הכי טוב.

  הייתי מוסיף את באדינג'ר (טוב, אני מוסיף אותו בכל הזדמנות…), קאנטר, ובלדסו – למרות שיהיה לו קשה לקבל דקות בקליפרס.

 5. עזוב אותך מנחם,ראית את הוורלד סירייס!?

  דאמ,הג'איינט כבר בהובלה 3-0!
  אני מבואס,כי ממש רציתי תואר בשביל קאבררה וורלאנדר!

  נראה,אולי הם יעשו את הנס שהקבוצה הנדירה (ואחת הטובות שהיו בשנים האחרונות) של הרד סוקס עשו.

 6. זה לא יאומן שהתעוררתי לחדשות שהארדן ביוסטון ושהג'איינטס הפסידו כאן באתר שלי! (הייתי הרוג ממשחק BYU נגד ג'ורג'יה טק)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט