"חוק מילר" החדש – מכה שלא כתובה בתורה לנוביצקי, קובי, ושות' / מנחם לס

קובי! שכח מזה!!! זה פאול נגדך לפי "חוק מילר" החדש!!!

קובי יכול לשכוח מזה!

"חוק מילר" החדש יוריד 30% מיעילות הגרמני והממבה

תראו, אני לא יכול להסביר במכה אחת את כל הסיבות מדוע הלייקרס לא תהיה קבוצה עילית העונה. נתתי כמה סיבות עיקריות כגון גיל שיבה, ספסל רעוע כמו הספסלים בשדרות בן גוריון ונורדאו בת"א, והחובה של קובי וסטיב נאש לשחק בכדור אחד.. עכשיו אנחנו מגיעים ל-NITTY GRITTY של הבעיות של קבוצת הסגולים-זהובים. הם לא יהיו היחידים שיסבלו מ-'חוק מילר' החדש כי הוא עושה מקובי עוד שחקן ברמה של סטיב נובאק או קייל קורבר – טוב, אולי קצת יותר טוב כי הוא חודר טוב מהם, אבל מצד שני הם פיור שוטרס טובים ממנו – גם דאלאס מבריקס תסבול מאד בגלל שהחוק יהרוס את דריק נוביצקי אבל למי חשוב העונה מה קורה עם דאלאס? הם לא הולכים הרי לשום מקום.

טוב. על מה אני מדבר? הדיקטטורים של ה-NBA החליטו הרי שמספיק שנים נתנו לשחקני ההתקפה יתרונות בלתי צודקים על המגינים המסכנים – וחוק ה-FLOPPING הוא אולי הדוגמה הטובה ביותר, ונוביצקי כבר אמר על 'חוק ההצגה' שהוא "BULLSHIT" וכמובן שהוא יגיד כי הוא המציג מס' 1 בליגה יחד עם קובי ופאו גאסול – ויצרו חוק חדש, "חוק מילר".

מה זה 'חוק מילר'? הרי רג'י מילר עשה קריירה של 18 שנים ע"י קליעת דאטנטאון (למעשה כמעט כל ג'אמפ מכל מרחק) משימוש ב-"LEG KICK" בשעה שהוא עלה לג'אמפ. בעיקר בפיידאוויי שלו, אבל לא רק – הוא היה בועט ברגליו בשומרו כדי לפתוח מרחק. זאת היתה דחיפת המגן אחורה בשעה שהריאקציה מדחיפת הרגליים נותנת לו גם מרחב, וגם מומנטום לעלייה. הוא היה הגאון בזה, והשופטים התרגלו לדבר הזה כחלק מהעניין של כמה ג'אמפ-שוטרים בליגה. בתקופה האחרונה היורשים הראשיים של בעיטת הרגלייםמ היו ה-FADEAWAY JUPERS של הליגה, ובראשם קובי ונוביצקי. לצערי גם דוויין ווייד משתמש בזה די הרבה.. חלק שני בחוק הוא הדחיפה במרפק  של היריב אחורה לפני שהג'אמפר עולה לזריקה.

לא עוד. מעתה 'בעיטת רגליים' היא פאול תוקף. בעבר בהרבה מקרים היא לא רק יצרה 'אור יום' לזורק, אלא נתנה לו אפילו עוד פאול כצ'ופר. עתה השלשה תימחק והבועט יחטוף פאול.

לפיור שוטרס כנובאק וקורבר זה לא יזיז כי הם זורקים רק כשהם פנויים. אבל לנוביצקי וקובי שעשו קריירה מדחיפת השומר אחורה בפיידאוויי, זה אומר "THE PARTY IS OVER".

נוביצקית שכח מזה!!!!דחיפה במרפק לפי 'חוק מילר' החדש – פאול תוקף!!!!

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 51 תגובות

 1. טוב לדעת , באירופה בטח יקראו לזה " האלמנט על שם שארפ"
  מענין איך יאכפו את כל החוקים האלה ,בהתחלה זה בטח יחרב את המשחק , אבל אני לא בטוח שזה ישפיע כל כך מהר על קובי,נוביצקי או וויד כל כך מהר , בטח הזברות יכנסו בסטיב נובקאים של הליגה קודם

 2. נשמע לא הגיוני. עוד סיבה לעצור את המשחק השוטף?
  לא הבנתי מה הפואנטה!
  נראה אם זה ייכנס גם לאירופה בשנים הבאות. אם כן זה יהיה אסון!

 3. יופי בוא נהפוך את המשחק הזה למשחק של כוסיות כמו טניס או קריקט… מי שרוצה לשחק את המשחק שילמד להיות אגרסיבי. רוצה להגן על השומר שלך הכי טוב שיש? תצמד אלין עם המסה שלך ואל תתן לו לזוז. ככה תקרא שומר מעולה. לא תעשה אתה? אתה פשוט לא מגן טוב. עם החוק הזה גם סטיב נאש יכול להיות שחקן ההגנה של השנה.
  זה עושה לי בחילה

  1. ישי, אני רואה שאתה בדרך להארה. אולי תבין לפני האחרים פה שתשומת הלב צריכה להיות מופנה לדרבי של ראשון בכדוריד בתור המשחק מס' 1 בספורט הישראלי בכלל ולא רק לבלט עם הכדור הכתום.

 4. גם אני לא חושב שקובי עושה זאת הרבה, גם לא נוביצקי, גם לא וייד.
  לא חושב שישפיע הרבה על משחקים. זה לא קורה הרבה עם הרגליים, אולי דחיפת המרפק ליצירת ספייס אבל אין לי ספק שקובי ודרק ילמדו את העניין מהר אם ישרקו להם על זה ואני כלל לא בטוח שזה נעשה הרבה כפאול תוקף מכוון, הרי יש דחיפה בכדרור חצי הגנתי שהיא חוקית לחלוטין. רק אם שולחים יד ודוחפים ישרקו ואין למישהו סיבה לעשות את זה כי זה לא יעיל ומסובך.
  מנחם הגזמת לגמרי עם קובי שלא לצורך, ולא, קורבר לא קולע טוב ממנו.

  1. דרוד, אני בטוח שלא התכוונת ברצינות ל-'קורבר לא קלעי טוב ממנו' (מדובר כאן על קליעותצ מרחוק), ולכן לא אעליב אותך בתגובתי. אף פעם לא אעלה על גולשים שמתבדחים.

   1. שלום מנחם. תראה, אולי בלי הגנה קורבר טוב ממנו, אולי הוא טוב ממנו בקאצ' אנד שוט אבל קובי קולע כל הזמן מכל מקום וקורבר מאוד מוגבל, לא?
    לא מדובר על "חיובים", אלא על קליעה במשחק עצמו. דרך אגב, אתה מוזמן לטעון נגד טענותיי בשיא החריפות, מבטיח לא להיעלב, אני אוהב לשמוע דעות שונות משלי אם הן מנומקות, אולי תתייחס לטענות שהועלו ע"י וע"י אחרים בתגובות מתחתיי? (לגבי קובי ונוביצקי)?

 5. חוק מעניין.

  סך הכל יאתגר את השחקנים הגדולים שמשתמשים בשיטה הזאת.
  נוביצקי ובראיינט מספיק מגוונים כדי להיות אפקטביים עם או בלי השימוש הלא חוקי בהרחקת המגן.

  אני מאמין ששחקנים רבים לא משתמשים בתרגיל הזה,ואלה שכן יודעים איך לעשות זאת בצורה חכמה מספיק,ידעו גם לקלוע ולהימנע מהמרפק או מהבעיטה.

  בסופו של הדבר,חוק מוזר,כמו שאר החוקים שיצאו הקיץ (מתוכם חוק ה-"פלופים" בהחלט יוצא מהכלל,תרתי משמע).
  החוק לא יעשה המון,אבל יתלוננו עליו בלי כל ספק….

 6. לדעתי זה בכלל לא קשור לא לקובי ולא לנוביצקי.
  דווקא קורבר זה דוגמא טובה למי שעושה את זה, והדוגמא הכי טובה זה דוויין וויד.

  זה פשוט "חוק דרק שארפ" שמיועד למנוע מקלעי לזרוק את הרגל קדימה כדי לסחוט עבירה – לא כדי ליצור "ספייס". סוג של הרחבה למלחמה של הליגה בפלופינג העונה.

  אני מניח שברגע קריטי של סוף משחק – כל שחקן, כולל קובי, דירק, ואחרים, אולי היה שוקל לעשות משהו כזה כדי לנסות לסחוט עבירה, אבל זה ממש לא חלק מהמשחק שלהם, בדיוק כמו שזה לא חלק מהמשחק של ריי אלן – למרות שהוא גם קלעי של קאטץ' אנד שוט כמו שמילר היה.

 7. אפילו התמונה שבכותרת היא ממש לא דוגמא לחוק, וזה לא פאוול.
  זה שחקן שקופץ על רגל אחת.
  אם הרגל המכופפת שבאוויר היתה מתיישרת במטרה ליצור מגע עם המגן – אז זו היתה עבירה.

  ואגב, החוק הזה אפילו לא חדש.
  פשוט השופטים קיבלו הוראה להקפיד עליו יותר העונה.

 8. חוק מוזר מאוד!!
  עם כל החוקים החדשים, זה יהרוס את כל הפואנטה של כדורסל אמריקאי שבנויי על היילייטס.. למרות שאני גם מאוד אוהב הגנה קשוחה (פחות לבנים..;)

 9. החוק החדשה הפך לחתיחת סיפור עוד לפני שהתחילה אפילו העונה מכיוון שבאמת מדובר בחוק שיקשה על לא מעט שחקנים לעשות פעולות שהם רגילים, גם בהגנה וגם בהתקפה. ויהיה בהחלט מעניין לראות איך זה משפיע על שחקנים שעד עכשיו הרשו לעצמם לתת איזה קטנה עם הרגל או המרפק בשביל ליצור ספייס לזריקה ואפילו לסחוט עבירה.
  מה שמעניין לא פחות זה לראות איך זה ישפיע על שחקני ההגנה. מעכשיו אין יותר לעשות תנועות ידים בשביל שהשופט יראה שדוחפים אותך, אין להוסיף הצגה אפילו כשבאמת עושים עלייך עבירה ובטח שאסור לדחוף ללא כדור רק כדי שהעבירה תראה הפוכה: כל עבירה שכזו לא רק תגרור שריקה היא גם תגרור טיפול משמעתי ע"י הליגה בדמות הרחקות וקנסות!
  לינק מעניין שמסביר את כל החוקים החדשים ניתן לראות כאן: http://www.youtube.com/watch?v=3I65Lqjh4fo

  1. וואו! כל החוק החדש הזה יגרום בלאגנים מטורפים בליגה. מהסרטון שצירפת כאן 80-90% מהמקרים הם סובייקטיביים לחלוטין ואפשר לשרוק אותם לכל כיוון לפי נק' המבט והשקפת המשחק של השופט. איך אפשר לדעת מה רמת המכה ששחקן ספג כשהוא מנסה לעבור "דרך" חסימה? איך אפשר לדעת אם באמת כואב לו או שהוא עושה הצגה? וזו רק דוגמא קטנה. הסרטון הזה ממש מרגיז כי הוא מראה לאיזה פסיכוזה של שריקות הליגה הולכת להיכנס השנה.

 10. בינתיים, מכבי מציגה משחק הגנה מעולה, חסימות וחטיפות. משחק אחראי בהתקפה. כרגע מובילה 21-10 אחרי שהיה יותר צמוד בהתחלה.

 11. מחצית 53-28 למכבי.נראה ששאר המשחק יהיה גארבג' טיים. לא כוחות. אבל מכבי משחקת יפה. הקבוצה הזאת יכולה להגיע עד הסוף.

 12. מנחם – מה עם כתבת פרידה לסטרן – הקומיושינר של הליגה שפורש עוד מעט אני בטוח שיש לך בטן מלאה על הבחור שלנו

 13. נגמר 90-61. חמישה שחקנים מעל 10 נקודות. כל המחצית השניה הייתה גארבג' טיים. יוגב עם 7 ריבאונדים, 10 אסיסטים ו8 נקודות. ג'יימס עם 4-5 חסימות. מכבי עם 47% קבוצתי מהשלוש, 58% מהשדה.

 14. המוזר הוא ש-שיין באטיה אמר בראיון שהוא פעם שאל זברות למה הם לא שורקים לו עבורת שכן מרביצים לו אז הזברות ענו שעד שהוא לא נופל הם לא ישרקו…

 15. אותי ממש שיגע העניין של הפאולים הטכניים – כאילו השופט הוא אלוהים ואסור להתעצבן או להעיר גם אם השיפוט גרוע.
  מה מצפים מהשחקנים? שיהיו רובוטים?

  אני חושב שדייויד סטרן מגזים – אין מנגנון שבו השחקנים או גורמים אחרים יכולים לערער על החלטות שלו ושל מנהלת הליגה שלו?

 16. מנחם אתה מודע לזה שהג'אמפר הבסיסי ביותר של לברון גם שהוא פנוי לגמרי כולל זריקת רגל כן? אם באמת עבר כזה חוק אז ללברון הוא יפריע הרבה יותר מלקובי, למרות שבמציאות מה שיקרה זה שלאף אחד מהם הוא לא באמת יפריע כי כשזה יהיה חשוב השריקות ילכו כרגיל עם הכוכבים

  1. וויד גם כן לא פראייר בתחום, אבל כמו שאמרתי שזה יהיה חשוב אף שופט לא ישרוק אופנסיב על כזה דבר לא לוויד לא ללברון לא לדירק ולא לקובי

 17. קראתי את כל התגובות. עדיין קובי ונוביצקי הם הפושעיםפ הראשיים ביצירת מגע לא חוקי בג'אמפים שלהם תחת שמירה.

 18. מנחם,דלונטה ווסט כנראה הולך להיחתך מהמבריקס!

  הוא שחקן שסופר קשה לשלוט עליו,אך מעניין יהיה לראות שאם ייחתך,מי תסכים לקחת אותו,שכן,הוא צריך פסיכיאטר מוצמד,אך השקעה בו תשתלם מאוד,כי הוא אחד משחקני הספסל הטובים שיש בליגה הזאת ופייטר מהסוג שאפילו בראיינט היה מתפלא ממנו.

 19. רג'י מילר שחקן שהקדים את זמנו. אני יכול לחשוב על עוד חוקים שהתפוח אדמה ייצר:

  – לא יעלה על המגרש שחקן שאחותו מנצחת אותו!
  – איסור טראש טוק מול שחקנים איטלקים.
  – אסור קשר עיין עם אוהדים. ( או תנועות חניקה…)
  – איסור ביצוע תנועות קונג פו באוויר.

  דעתי על החוק.. יעקפו אותו כמו שעוקפים את צעדי הענק של ג'יימס..

כתיבת תגובה

סגירת תפריט