תולדות האתר ותוארי סוף העונה (לפני שהיא מתחילה) / מנחם לס

תוארי סוף העונה (לפני שהיא מתחילה)

האתר הזה עוד יורידני ביגון שאולה. כשהתחלתי לכתוב בו אחרי כמה שנות מנוחה מכתיבה והתרכזות בשייט ובדייג, התחלתי לכתוב בהתנדבות לאתר הזה שהיה בבעלות שרון סולומון (לאן הוא נעלם הבנאדם הזה? איך לא שומעים ממנו מילה שחוקה אחת באתר הנפלא שהוא ושגיא כהן הרימו ללא גרוש על התחת, לפני שהיו אתרים מסוג זה בישראל? זה כמו בן שהוא גידל ואז הבן לא בגד בו; הוא בגד בבן. אני קורא לו לחזור, אבל לך תדע. אולי הוא מכסה היום קריקט בהודו!) ושגיא כהן (איתו הקשר נמשך ברוך השם!). אבל לשני הצעירים האלה לא היה כסף וזמן לדאוג לאתר, והוא התדרדר פלאים. הם החליטו לסגור אותו. אז, או אז החלטתי לקנותו כמין צעצוע, כך שהגולשים הוותיקים יוכלו להמשיך להביע את דיעותיהם המעוותות על הלייקרס הגדולה (באתר הזה תמיד אוהדי הלייקרס שלטו בתגובות ביחד של 3 ל-1 נגד כל הקבוצות האחרות), ושלכתבים המתנדבים תהיה במה לכתוב את כתבותיהם.

כך העסק נימשך בלי שלקחתי אותו ביותר מדי רצינות עד כמה חודשים אל תוך העונה שעברה כשמתנדבים מצויינים כאסי, מיכאל גינדין, גיל ברקאי (בשרות צבאי), ניר אורון, ואחרים הצטרפו. רועי (שהיה ידוע בשמו 'סקייהוק') ויינברג, המשיך כל הזמן בנאמנות יתרה לשמש כסגן העורך – תפקיד אחראי ביותר לצעיר בן 13 – ואז הצטרפו גם אלעד אייל ואהרון שינפלד, המתרכזים פחות ב-NBA ויותר בכדורסל בינלאומי וכדורגל. כשכל הכתבים החדשים הצטרפו, מספר הגולשים עלה בתמידות, אבל מיד לאחר סיום העונה, כשהאתר היה בשיאו מבחינת מספר כניסות ליום (בין 5,000 ל-6,000) קרה ה'ברוך' הגדול, ואיזה האקרים טורקים הרסו את האתר. הצלחתי לשקמו בקרעים, אבל ידעתי שבפני שתי ברירות: להרים ידיים ולסגור את האתר הישן שהיה כתוב בתוכנה ישנה מאד עם תכנת טוקבקים מפגרת, או להחליט שיש בי עדיין רצון ואנרגיה לפתוח אתר חדש.

החלטתי על אתר חדש בגלל שאני סאקר לספורט, סאקר לכתיבה, ועדיין לא הרגשתי שהשלמתי את מלאכת ההשנאה הטוטאלית של הלייקרס על בני ישראל. אני בן 75 וידעתי – כמו שאומרים אנשי הצוות הדתיים הנפלאים שלנו אסי, אלעד אייל, ואהרון – ש-"הזמן קצר והמלאכה מרובה". דחילק, כמה שנים נותר לי לחיות, ובזמן הזה עלי לנקות ולמחוק מראשי איזה 50,000 ישראלים את שם הלייקרס!

לא, עכשיו ברצינות: החלטתי שעדיין יש בי את העניין והמוטיבציה להריץ אתר על הכיפאק לעכברי כדורסל אמיתיים. אז השקעתי מעט כסף, ופתחתי אתר חדש המבוסס על וורדפרס שקל לקרוא אותו, קל להגיב בו, קל להכנס תמונות ויוטיב בכתבות ואפילו בתגובות, ויש בו מקום שווה ל-16 משבצות של מאמרים. יחד עם השיפור ברמת האתר בא שיפור ברמת התגובות ובמספרן, והיום אנחנו משמשים יריב של ממש לדהבאזר, אם כי אין בי כל רצון או מטרה להתחרות עם האתר הפילוסופי/פלצני הזה.

מתוך הגולשים הצלחתי לגייס כתבים מעולים נוספים כתומר אלמגור מבוסטון, דדי סגל, גיל גל מלוס אנג'לס, יואב דובינסקי שקיבל דרך האתר אקרדיטציה למשחקי יורוליג של מכבי והוא יהיה המכסה הראשי שלהם, עידו מוריה שכותב מאוסטרליה, יוני סולומוביץ', ניר לאפ, יובל פדרו (רודריגז), שמואל מוניץ, וכמובן עבדכם משרלוט ואטלנטה. עכשיו עלי לחכות ולראות איזה קבוצה תשמיע קול ותצייץ – ההאוקס או הבובקאטס – כדי שאוכל להתחיל לפאר אחת מהשתיים בישראל. אני גר 80 מייל מאולם שרלוט ו-90 מייל מאולם ההאוקס. לשתיהן אני מגיע דרך הכביש המהיר INTERSTATE 85. בערך שעה וחצי לכל אולם. באטלנטה גרה בתי אפרת ובעלה ג'ייסון, עורך הספורט של CNN ושתי נכדותי בנות ה-9 וה-6 טליה ושירה. בשרלוט גר קני, בנה של גייל אשתי שהוא כמו בן לי, ולשמחתי אוהד ניקס מושבע מהימים שהוא גדל בביתי והכרחתי אותי להתפלל גם להצלחת הניקס בשעה שהוא מתפלל ליישו, כי הוא נוצרי (רק גייל התגיירה; שני בניה קני וג'סי לא. ג'סי גר בדנבר, וכמובן הוא אוהד נאגטס מטורף(. יש לי רושם ששרלוט תהיה קבוצתי כי אלף, ייצא לי לדבר עם מייקל ג'ורדן כמעט לפני כל משחק ובחצי (בלאונג' העתונאים), ובית, אני מאמין שעם גיל-גילכריסט הולכת שם להיות קבוצה!

אגב, העונה עומדת להיפתח בעוד כמה ימים, והחלטנו להתחלק בכיסווי המשחקים כדלהמן:

יום ראשון – מנחם

יום שני – ניר לאפ

יום שלישי – מיכאל גינדין

יום רביעי – יובל פדרו

יום חמישי – שמואל מוניץ

יום ששי – רועי ויינברג

שבת – תומר אלמגור

האתר – 75% הופס; 25% ספורטים אחרים!

אז נפלתי אל תוך עיסת האתר, והנה שוב ההופס והספורט תופסים חלק חשוב מאד בחיי. וכשאני הולך על משהו, אני הולך עד הסוף. חזרתי וחידשתי את האקרדיטציה שתמיד היתה לי ב-NBA, וכן חדשתי את כל קשרי בכל עולם הספורט לקבלת אקרדיטציות למשחקי NFL, NHL, MLB, וכדורגל. הגשתי בקשה ל-NBA לחזור ולהיות אחד מבוחריהם הרשמיים לתוארי סוף העונה, והעונה כבר יהיה לי חלק בדבר.

אז עם הקדמה קצרה זאת, הבה נלך יר לבחירות סוף העונה. כל יום עד פתיחת הליגה אכתוב את נבואותי על הנבחרים, ואחרי הבחירות שאני מאמין ייזכו ברוב, אתן את בחירותי אני, שהן כמובן הרבה יותר ריאליות ואמיתיות לפי מה שיילך בשטח, כי אני בוחר לפי דעתי, ולא לפי "תחרות פופולריות".

MVP

1. לברון ג'יימס: זה יקרה עוד לפני האליפות השנייה ברציפות. הוא יקלע פחות מאשר בעונה שעברה, אך ייקח יותר ריבאונדים, ימסור יותר אסיסטים, ויהיה המפקח והבוס הראשי על ה-'טוטאל בסקטבול' החדש שההיט תציג לליגה, שיטה שתתפוס יור ויותר תאוצה, ויותר ויותר קבוצות שלא קוראים להן 'לייקרס' יידבקו בטרוף החדש של 'משחק ללא תפקידים מוגדרים'.

2. קווין דוראנט: הוא יהיה שוב מלך הסלים של הליגה עם ממוצע גבוה אפילו יותר מאשר בשנה שעברה. הישגו יהיה בעל משמעות יתרה כי גם ראסל ווסטברוק יהיה בשמינייה הראשונה של הקלעים, כשהם גונבים סלים אחד מהשני. אחרת ממוצעו של דוראנט היה שובר 35 נקודות.

3. כריס פאול: אולי אין שחקן החשוב לקבוצתו כפי שכריס פאול חשוב לקליפרס. זה לבד ייתן לו בחירות רבות. אבל הרבה תלוי בהתפתחות של בלייק גריפין: כפי שהקליפרס תלוייה בכריס פאול, כריס פאול תלוי בבלייק משופר בהרבה להיות מתחרה רציני על התואר.

4. סטיב נאש. אבל עלי לכתוב עכשיו איזה 12 פעמים "אם" ו-"אם". כן, סטיב נאש יכול להגיע רחוק ב-MVP אם הלייקרס תהפוך ליחידה מתפקדת איתו ועם דווייט האווארד. ה-MVP של סטיב תלוי לחלוטין בהחלטה של קובי בריאנט אם לאפר לו להיות הקפטן של האונייה, ולשחק כדורסל רגיל של 30 דקות ו-20 נק', ולא 40 דקות ו-30 נקודות.

5. קווין לאב. אני מאמין שהוא השאיר מאחוריו תוארים כגון 'השחקן המשתפר' או 'הריבאונדר המצטיין', והוא הפך לסטאר. אם רוביו יבריא מהר, ואם אמנם לרוביו יש את הכדורסל שרובכם טוענים שיש לו, ואם כל החדשים שהגיעו יתפתחו כפי שמצפים מהם והוולבס תהפוך לקבוצת פלייאוף עם ריצה בטוחה לפוסט-ססון, אני בטוח שקווין לאב יקבל קולות רבים בבחירה.

הבחירה שלי לפי הרגשתי היום? 1. לברון, 2. קווין דוראט, 3. רונדו ראז'ון, 4. קווין לאב, 5. כריס פאול.

ה-MVP של כריס פאול תלוי רק בו!

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 59 תגובות

 1. תודה על סקירת העבר. אני באתר רק כשבועיים ולא ידעתי שהיה "אתר ישן". בכל פנים, זהו היום האתר שהכי כיף לקרור בו NBA וגם הוא הכי מקצועני.

 2. מנחם, בתור אורח חדש באתר שלך תודה רבה
  הוא מקום נפלא לעכברי כדורסל ואני נהנה מכל כתבה פה
  רק שאלה : למה שנאת לייקרס
  אני עוד זכיתי לראות משחקים של the director of showtime himself
  איך אפשר אחרי זה לאהוב קבוצה אחרת .
  אפילו שהקבוצה שלך מביאה את וולדה דיוואץ או מיקרובים כמו סמוש פארקר , אותו דבר עם מכבי בארץ זה מה אבא לימד אותי אז עושים מנוי למכבי . . .

 3. אורי!

  לא יעזור. הדוק שונא את הלייקרס עוד מימי לארי בירד. אולי אפילו יותר מוקדם. אולי זה בגנים שלו היה כבר כשעוד היה ברחם אימוץ

  1. דוקטור תרשה לי לשאול בכל זאת , רכז שהוא 2.06 ועושה הכל על המגרש ,בעיקר מחפש למסור סוכריות (תכונה שהיום יש רק לסטיב נאש כנראה, להעדיף מסירה על עוד נקודות) , ראבק הוא עשה שחקן מקורט ראמביס! ,ראמביס האיש שעל שמו יש סדנאת נגרות איפשהו בעולם…

   נ.ב. אני מודה שאם הייתי היום צופה בליגה של שנות ה80 הייתי כנראה
   מפתח אהדה ל"bad boys" כי הם היום משהו מאוד מיוחד , אבל זה מה למדתי בבית…

 4. לדעתי כל "שינאת הלייקרס" שלך היא משחק התגרות זוגי עם גייל שחולה על הלייקרס!
  ולכן גם לא שמת את קובי למרות שאין בעולם שום רשימה כזאת של מועמדים לMVP שלא יכניסו בה את הממבה.
  עוד דבר, יש סיכוי טוב שאם הלייקרס תצליח מי שיבחר הוא דוקה הווארד ולא נאש (אם לא קובי) גם בגלל ההגנה וגם בגלל שנאש נבחר כבר פעמיים.

 5. מנחם, בקשר לאמ.וי.פי אני מסכים איתך. לברון ראשון, דוראנט שני, רונדו שלישי אבל לאב לא רביעי (אולי הווארד), וחמישי פול.

  תולדות האתר: שמעו, הופס כאן לא מעט זמן. אני לא יודע כמה ממכם היו באתר הישן, אבל הוא היה אתר טוב, עד שנדפק מבעיות טכניות ועברנו להופס החדש, אתר זה. אני במערכת מאוקטובר 2009 (כבר 4 שנים פה), והפכתי לסגן עורך לפני שנה וחצי בערך.

  ב-4 שנים שאני כאן, כרגע האתר במצב הטוב ביותר.

 6. מנחם מה עם האשים תביט איך הוא אפילו לא מוזכר כמעומד? אחרי הכל הוא הולך להיות הנסטר הכי טוב בליגה בקבוצה השנייה הכי טובה בליגה.

  צריך להיות מעומד לגטימי שלך.

 7. יופי של אתר. אני משוטט פה בערך שנתיים וזה רק הולך ומשתפר.
  כשעושים משהו מאהבה, התוצאות בהתאם.

  כל הכבוד למנחם ולכל הצוות!

 8. אתר נהדר שרק הולך ומשתבח!
  אני מאלה שעברו לכאן סופית לאחר שהפלוצים מדה-באזר יצאו לי מכל החורים.

  זה האתר מספר 1 ל-NBA ויש כאן בונוס נהדר של הומור וכיף!

 9. מנחם האתר נהדר אבל בבקשה-כתוב כמה שיותר על הNFL , הכדורסל יחכה קצת
  דע לך שאני שונא לייקרס מושבע למרות שגרתי באל איי בשנים הגדולות שלהם ( שנות ריילי סוף האייטיז)

  1. + 1,000,000 !!!

   אני מטורף על כדורסל, וברוך ה' לא חסר פה כתבות. אבל אני חושב ש 2 כתבות על פוטבול בשבוע זה מעט מאד! אפילו בוואלה ספורט יש יותר.

   מנחם, תן לנו קצת יותר כתבות צבע על פוטבול. גם כך העונה מאד קצרה.

 10. פוסט נפלא.
  הייתי מחכה מעט עם ה MVP
  נהיה חכמים יותר בעוד 10 מחזורים.
  תמונה של האמת PP תעלה בעזרת השם בשישי במשבצת בצד ימין

 11. תגובה ל – "זה אני ?" קראת אותי מצחוק עם התמונה הזו, לרגע תהיתי אם אני רואה נכון – גדול !

  מנחם אם יש כאן כל כך הרבה אוהבי לייקרס זו אשמתך הבלעדית !
  אני עוד זוכר את הכתבות מהעיתון בעונת 87-8 לפני שהלייקרס עשו שחזרו את הזכיה שלהם באליפות. אתה הכנסת לנו את ה"שואוטיים" עם כפית לפה, ודאגת שנזריק זאת לוורידים. רק בעשור האחרון נגמלתי מהאהדה הקלולקלת הזו ועברתי לירוקים מבוסטון

  1. אני מתפלא אלעד שאתה כאילו טוען שהכנסתי את השואוטיים לקוראים עם כפית לפה. כי אז השנאה שלי אליהם היתה בשיאה. היום אין לי שנאה ללייקרס – רק רחמנות עליהם – אבל אז הקרבות עם הסלטיקס עלו לי בבריאות. אגב, זה היה אז כשכתבתי לראשונה שמי ששונא חתולים, גבינת לימברגר, ואת הלייקרס, חייב להיות אדם עם נשמה טובה.

 12. האתר!
  שולטת פה האהבה לכדורסל, בניגוד לאתרים אחרים בהם שולטת השנאה אחד לשני.

  בנוגע לבחירות- רונדו חייב להיות בפנים- אולי במקום נאש. בכל מקרה רונדו הולך להעיף את לברון בגמר המזרח.

 13. כיף ללמוד על ההסטוריה של האתר. תודה !

  לגבי מועמדים ל mvp –

  1. לברון – זה כמעט סגור, במיוחד כי באופן יחסי יהיה כל כך קל למיאמי להשיג את מאזן העונה הרגילה הטוב בליגה – מה שמשפיע מאד על התואר הזה מן הסתם…

  2. דוראנט – מלך הסלים של הליגה בקבוצה עם מאזן מצויין.

  3. הווארד – כשאתה שחקן ההגנה של העונה, מוביל את הליגה בריבאונד (או שני ללאב), וגם קולע 20 למשחק – אתה תמיד מועמד ל mvp.

  4. רונדו – עם יתרון על פול כי לבוסטון אמור להיות מאזן טוב משל הקליפרס בגלל הבדלי הרמות באיזורים

  5. כריס פול – בהנחה שהקליפרס יעמדו בתחזיות ויהיו "סתם" קבוצת צמרת במערב ולא הקבוצה הטובה בליגה או משהו כזה – פול יצטרך לתת מספרים ממש מטורפים כדי לדגדג את האחרים ברשימה.

   1. זה גבולי, אבל אם אני צריך לבחור, אני הולך על הווארד כמועמד העיקרי של הלייקרס, ומעדיף את כריס פול על קובי – פשוט בגלל שקובי משחק עם הווארד בקבוצה בזמן שפול הוא ללא עוררין הכוכב העיקרי של הקבוצה שלו.

    אבל זה בהחלט לא בלתי אפשרי שקובי ירוץ חזק לתואר הזה – הולכת להיות לו עונה קלה יחסית מבחינת העומס עליו בזמן משחק, וכבר בקדם עונה הוא קיבל זריקות קלות ונתיבים פתוחים לסל כמו שלא ראיתי אף פעם, והתוצאות בהתאם – הגיע המון לקו, וקלע באחוזים מצויינים מהשדה.
    – הכל תוצאה של נאש + פרינסטון.

    בוא נגיד שקובי 6 ? 🙂

    1. בכל עונה מה-3 האחרונות אנשים מספידים את קובי ובכל אחת מהם הוא מראה כמה דלק נשאר לו.
     בלתי אפשרי להוציא אותו מהמועמדות. לדעתי יהיה מעומד 3 או 4 בטח איך שהוא נראה בקיץ. אתה רואה שהוא נראה משוחרר, מקבל זריקות טובות, מוסר המון, פעיל גם בהגנה ממש לא עציץ(כשיש לך את האוורד זה מדבק לעשות הגנה).

     לדעתי קובי עדיין יהיה הנומרו אונו שיוביל את הקבוצה ומן הסתם אם יהיו למעלה אז גם מעומדות לMVP היא לגטימית.

 14. מנחם אני כילד הלכתי שבי אחר הכתבות שלך, ובדיוק אז התחלתי להתעניין בכדורסל מעולם אחר, והלייקרס היו האלופים. מה יכולתי לעשות ? נשביתי בקסם של מג'יק קארים וורת'י ושות', והכל ב"אשמתך".
  לא יודע לגבי אחרים אבל זו הדרך שבה אני התאהבתי בלייקרס. בינתיים התפכחתי, אבל את הקבוצה ההיא אני אוהב עד היום, אבל למדתי להעריך ולאהוב אפילו יותר את הסלטיקס של בירד, בזכות ה"עמל יזע ודמעות" שלהם.

 15. אין על האתר הזה!!!
  אני פה בערך מאמצע עונה שעברה, כשגילתי אותו דרך דהבאזר (שנהיה מאוד משעמם עם החידונים של דורפמן על פוטבול וכדו׳).
  ככה שאפשר לומר שאני עוד מימי ה׳אתר הישן׳…
  ולענייננו, אני מאוד מחבב את האתר כי העורך הראשי שונא את הלייקרס (ואני גם את קובי) הקבוצה האהובה עלי זאת מיאמי היט בכלל ולברון ג׳יימס בפרט, אולי זה לא פייר להגיד את זה עכשיו אבל מה לעשות שאני חולה עליו עוד מפלייאוף 2006, ובגלל זה אני מאוד שונא את בוסטון, ששינו לו את הקריירה…..
  תמשיכו ככה באתר!!!!!!

 16. מנחם יש לי שאלה לא קשורה אליך

  אתה לא חושב שהשיטה באן בי איי קצת לא הוגנת כשיש קבוצות כמו מיאמי שנמצאות בבית חלש מאוד וכתוצאה מזה יש לה המאזן הטוב בליגה?
  לא עדיף לחלק דירוג לקבוצות על סמך השנה שעברה וכך לחלק את הקבוצות נגיד מרמה 1 זהיא הכי גבוהה בבית אחד, קבוצות ברמה 2 בבית אחר וכן הלאהה? כך גם לקבוצות חלשות יהיו יותר סיכויים להוכיח את עצמן בפלייאוף ונראה יותר הפתעות

  1. לא זה לעולם לא יעבוד והסיבה היא המרחקים ושעון מזרח ומערב.
   אתה מפסיד המון כסף, קהל וכמובן המון טיסות בלוח משחקים ואל תשכח שיש המון בק טו בק בבתים.

   בספורט האמריקאי לכל מועדון יש את הסיכוי לתקופות זוהרות יותר(כמובן שמי שמגיע מהערים הגדולות גם תשאר יותר זמן בפריים).

   בקיצור השכלול הכללי זה לא יתאפשר.

  2. ישי, מה שיותר חשוב מחוזק קבוצות זוהי יריבות שנוצרת. קח לדוגמא את הניקס נגד הנטס: זה יהיה המשחק הכי חם, הכי סוער, ובעל הרייטינג הגבוה ביותר בטלוויזיה. תוך כדי השנים נוצרות יריבויות, וזה יותר חשוב מרמה, מה גם שהרמה עולה ויורדת כמו יו-יו מעונה לעונה.

 17. אין ספק האתר המוצלח והמעניין ביותר בכל מה שקשור לספורט בכלל ול NBA בפרט!!!
  אני דווקא נודד מוואלה nba שם גיליתי את דוק לס על ידי תגובה של מישהו וככה הגעתי לדה באזר (דרך אגב הייחודיות שם זה שהרבה פעמים. התגובות הרבה הרבה יותר מעניינות מהכתבה….) ומדה באזר הפלצנים הגעתי לאתר הייפיפיה הזה במתכונתו הישנה והדי מעצבנת (בגלל התגובות…).
  אבל עכשיו ימים חדשים הגיעו ואיתם האתר המשודרג עם צוות כתבים בלתי אפשרי (עורך בן 75 וסגן בן 13… זה נשמע כמו התחלה של בדיחה אבל זה היופי שבזה…)

 18. המשך – (משהו דפוק קצת, אולי כי אני כותב מהאייפון?)
  בקשר לכתבה – לברון ללא ספק MVP מלכות הסלים נתונה למכונת הירייה הקרויה קווין ׳דרונטלה׳ דוראנט. ובמחלקת ההפתעות שחקן ההגנה מקבל לא אחר מאשר – ״תאשים תאביט״…. (ואז הווארד מתוסכל עוזב את הלייקרס לטובת…)

  תמשיכו עם הכתבות המעניינות והסיקורים המקצועיים אין תחרות ברמת העניין פה באתר מאף אתר בעברית!!!

  נ.ב. או

 19. פשוט תענוג לקרוא מנחם, ולגבי האתר אין ספק שהגרסא הישנה של האתר הייתה חביבה, אך המעבר וההחלטה שלך לעבור לאתר חדש ונוח יותר עבור הגולשים והמגיבים הייתה פשוט מבריקה ומגיע לך כל הכבוד על ההחלטה לבנות אתר חדש! כאחד שכתב עוד בימי האתר הישן יותר, פשוט כיף לראות איך האתר צומח בצעדי ענק מיום ליום, עם אלפי גולשים ומאות תגובות מידי יום! (דבר שלעניות דעתי אין שני לו בארץ מבחינת פעילות הגולשים ומספר התגובות אפילו באתרים הגדולים שבהם העוסקים בדבר הם במשרה מלאה!)
  בקיצור אני חייב להגיד באופן אישי שלכתוב בבמה הסופר מכובדת הזו זה כיף וכבוד גדול! ומגיע כל הכבוד לך ולשאר הצוות הנפלא שמשקיע את מירב זמנו הפנוי!

  ועכשיו לבחירות:
  אני מציב את לברון במקום הראשון (לא חושב שיש קונצנזוס גדול מזה)
  במקום השני דוראנט
  במקום השלישי כריס פול
  במקום הרביעי קובי בראיינט
  ובמקום החמישי דוויט האווארד

 20. מנחם אני מקווה שאתה זוכר שכבר שקנית את האתר הקודם המלצתי לך לעבור לאתר בסגנון דב באזר עם גישה פחות טרחנית ושזה יגבור על כל אתר אחר בארץ. וזה מה שקורה . אני שמח שזה ככה כי יש פה חבורה יוצאת דופן של כותבים ומגיבים ואט אט אנחנו אוספים לצידנו עוד ועוד מגיבים איכותיים שלא מנסים רק להכפיש אחד את השני אלא להגיב בצורה עניינית.

 21. אני לא מבין אתכם. לא הכרתי את הופסק מבאזר אלא ההפך לגמרי. בזמן האחרון התחלתם לדבר הרבה על האתר שאין לי מושג מי ומה הוא. וזה בכלל לא מעניין אותי. לפני כמה שנים כתבתי בגוגל אן בי איי פורום ומצאתי את האתר הזה עוד שהפורום שלו היה פעיל. אתר הספורט הכי מעניין בארץ. יש לי רק תלונה אחת, בזמן האחרון יש יותר מאמרי פוטבול ובייסבול מכדורסל.
  אבל חוץ מזה כל הכבוד לכל המגיבים והכתבים. האתר ברמה מאוד גבוהה

 22. מנחם!,

  מה שגרם לי להתחיל לכתוב זה שקנית את האתר הישן.
  היה לי עצוב כשהיו כמה שבועות שלא היה אתר.

  מרשים מאד איך יצרת אתר בכח של קהילת חובבי כדורסל מאד הטרוגנית, הבנוי על רוח ההתנדבות וכח הקהילה ועל אהבה גדולה לכדורסל.

  אתה מדבק מהאהבה שאתה מביא לספורט ולאדם וגם חוש ההומור לרוב לא רע+ ..,וכל עוד הויכוח שומר על רוח ספורטיבית כמו שלרוב קורה זה מאד כיף.

  בנוסף לשרון ושגיא שציינת יש עוד כמה חברה שקצת נעלמו לי והייתי שמח לדעת אם הם עוד באתר. הילד שיותר צעיר אפילו מסגן העורך- עמית אריה, נתנאל קפקא , והעוזר שלך לשעבר איציק?!

  גם הליהוק של רועי מרשים וכייף לראות את ההתקדמות שלו בכתיבה ובאחריות.

  נהנתי גם מהכתיבה שלך בדה באזר והיה לי קצת חבל , הדרך בה זה הסתיים ואני שמח שמניפת את האנרגיות שהתפנו ליצירה של אתר חדש ועדכני שצומח ומצמיח.

  תודה זיו [אילן] לשעבר זיו תל אביב

  נ.ב- השחקן שאני הכי מעריך מהסופר סטארים חוץ מנאש הוא דוראנט, ילד בן 24 מוכשר וצנוע ואני מקווה שישפר אלמנטים במשחק כדי שבקרוב יוביל קבוצה לאליפות.

  1. איציק היה צריך לכתוב כאן, ופתאום החליט ליצור אתר כדורסל משלו. נתנאל קפקא נעלם ואיננו. לי זה חבל כי יש לו מה זה אמא חתיכה פצצה! עמית אריה מדי פעם שולח תגובה אבל כנראה שהוא לא עכבר אוטנטי.

 23. באמת חתיכת הסטוריה, עוד מימי שרון ושגיא (שמיעט לכתוב).
  1. עד כמה שאני מסתכן בלהישמע ארכאי ולא פופולרי – אני העדפתי את מתכונת התגובות של האתר הישן. הסיבה היא פשוטה: אם יש 50 תגובות, ופתאום נכנסת תגובה מעניינת שמתייחסת לתגובה ה-18, בפורמט הנוכחי מעטים ייראו אותה – כי היא אי שם באמצע, אחרי שכבר קראת קודם לכן את 50 התגובות הראשונות. בפורמט הישן סדר התגובות היה כרונולוגי, כך שלא היית מפספס תגובה כזו (שבראשה ניתן לכתוב – "בקשר לתגובה 18…").
  2. בכל מקרה כיף לגלוש, ולהגיב באתר, חוץ מאיזה זקן טרחן שמטפטף לאנשים כאן על ההיט…
  3. למי שהתלומן על מיעוט הפוסטים על כדורסל – חכה שתתחיל העונה.
  4. ישנם שיגידו שזה כדי להיות "שונה" ו"מגניב", אבל לא – לדעתי לברון כבר הבין שאין צורך ללחוץ על הדוושה בעונה הרגילה (כך היה גם בעונה שעברה, שאם תיזכרו היתה אחת הראשונות לאחר זמן רב שהזוכה לא היה ברור מאליו). אי לכך ובהתאם לזאת, ובגלל ש-KD יפציץ מספרים נהדרים (גם) השנה, אני רואה את תואר ה-MVP הולך לבחור מ-OKC. הוא יוביל את קבוצתו למקום הראשון במערב הצפוף, וזה (פלוס סטט' טובה) יספיקו. לברון, הצעיר ממני בדיוק ב-7 שנים, ישמור כוחות לפלייאוף ויסתפק בסגנות.
  5. קבוצת הכוכבים בלייקרס לא תאפשר למי מהם לזכות, ואם כן זה בטח לא יהיה נאש. להווארד (אם ישחקו חכם) ולקובי (אם האגו שוב ישתלט) יש סיכוי גבוה בהרבה.
  6. שימו לב לקראת העונה הקרובה – נאש הולך לעבור (אולי) את מג'יק בטבלת מוסרי האסיסטים בכל הזמנים. כמה סמלי שזה יקרה בלייקרס.

 24. הכרתי את האתר לפני שבועיים, וזה הפך בקלות לאתר הספורט הקבוע והאהוב עלי. כתיבה רצינית וקלילה כשצריך, כתבים שיודעים על מי ומה מדובר, ומביאים עידכונים מעניינים. רק תמשיכו ככה

  אה, והכי חשוב – שבעל האתר שונא את הלייקרס.

 25. דרך אגב , אני לא מתרשם יותר מדי בקיד-גילכריסט
  אני חושב הריסון בארנס עדיף עליו , אין לו קליעה יציבה או טווח מדהים
  והוא בעצם סוג של מגה-אתלט (אני יודע שגם ככה לברון התחיל בתור מגה אתלט) אבל אני לא חושב שזה יהיה הסיפור

 26. תודה!
  זו המילה הראשונה שיש לי לומר לך בקשר ל'הופס' וזאת, אני אומר אפילו כאוהד הלייקרס.
  כמי שמלווה את האתר, בעיקר כקורא אך גם מעט מאוד ככותב, מזה כ- 3 שנים לערך, עוד מהיותו בעל פורמט מיושן מאוד, אך בהחלט אינטימי וחביב (איזה עוד אתר ספורט בישראל אירגן מפגש בין קוראיו?), אני מאוד שמח על השינויים והשידרוגים ובהחלט על העלייה המתמדת בחשיפה אליו.
  על כך, שוב תודה וכמובן, בהצלחה!
  לגופו של ענין, אף אני חסיד של כדורסל פחות שבלוני ומוגדר הכולל חמישיות שאינן 'קלאסיות' (פג,שג,ספ,פפ,ס), בטח בימינו שיש כ"כ הרבה 'מפלצות אתלטיות', אך בהחלט עוד קודם לכן (בחמישיית כל הזמנים שלי הייתי מקריב את עמדת הפאואר לטובת חמישייה עם בירד וד"ר ג'יי), אך מוקדם מידי לנבא כיצד תיראה העונה הבאה עלינו לטובה.
  כאוהד הלייקרס, ברור מהן ההעדפות שלי, אך גם בהקשר ללייקרס עוד מוקדם לשפוט אם מדובר בהצלחה או בכישלון (לא יכול להיות שום דבר בין לבין, זו קבוצה שנבנתה לתואר ולא לשום הישג פחות מכך).
  שנאמר, נחייה ונראה.

 27. מנחם וכל הצוות – אני גולש באתר די בקביעות עוד מימי שרון סולומון, אבל מאז המעבר לוורדפרס אני נכנס לפחות פעמיים ביום. פשוט תענוג לקרוא!

  המון, המון תודה. אף אחד בארץ לא עושה את מה שאתם עושים.

 28. היי ד"ר לס
  ראשית, באמת כל הכבוד על יצירת האתר הזה "יש מאין", תענוג לקרוא בו את הכתבות ואף את תגובות הגולשים, כיף גדול לכל חובב NBA.
  הייתי מעוניין לדעת אם יש אפשרות מסויימת לכתוב לאתר? בין אם במסגרת כתבות ובין אם סיקורים. אשמח להעביר לך, כמובן, כתבות לדגומא.
  כך או אחרת, לכל צוות הכותבים ומנחם בראשם, תודה רבה!!!

 29. מנחם, אתה באמת הגדול מכולם ומאז שגילתי את האתר בפלייאוף שנה שעברה אני כל היום כאן (פה ושם גם עובד…).
  קובי, תכתוב למנחם. אם זה טוב, הוא ישמח לפרסם.
  המייל שלו:
  SEFERSHELI@HOTMAIL.COM

 30. ולגבי הMVP, נראה לי שמספרי אחד ושניים מוסכמים על כולם. חוץ מאחד שהפך את הסדר ביניהם. אני מודיע בזאת שאני מוותר ללברון על הMVP של העונה, בתנאי שדורנטלה יקבל יחד עם הטבעת גם את הMVP של סדרת הגמר…

 31. מנחם, כבר כתבתי לך לא פעם ולא פעמיים, אבל לא נמאס לי לומר זאת שוב: אתר בונבון! הבנאדם מגיע שבוז לעבודה, שותה קפה שחור מר כמו הגיהנום ובורח לעולם שכולו הופס וספורט באתר שלך. לא יאמן שאתה עדיין מעשיר אותי בידיעות ספורט שכתובות במקצועיות והמון הומור!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט