תרומת נבחרי הדראפט הראשונים (5) / מנחם לס

אחרי משחקי אמש הגעתי למסקנה שזה טפשי לשייך את השחקן הבא הכאילו עומד בתור לקבוצה מסויימת. פתאום לייקרס, יוטה, סקרמנטו ובוסטון הן בערך על אותו מעמד. קליבלנד והניקס  ממוקמות לפני כל החבילה הזאת רק בהפסד אחד פחות (40 נגד 41), אם כי יש להם שני נצחונות יותר. לנבא היום מי תיבחר לפני מי זה כמו לירות באפלה.

נכון להערב (לפני משחקי יום שני) המצב הוא כזה מהאחרונה לאלה שלפניה:

מילווקי: 50-12

פילדלפיה: 42-15

אורלנדו: 45-19

לייקרס: 42-22

בוסטון: 41-22

סקרמנטו: 41-22

יוטה:41-22

קליבלנד: 40-24

ניו יורק: 40-24

הסכויים לבחירה החמישית הם 7.6%, ואז הם יורדים ל-6.3%, 4.3%, 2.5%, 1.7%, ו-1.1%.

למעשה כפי שנראה לי עכשיו לא משנה כל כך מי תיבחר ראשונה, שנייה, שלישית, או רביעית. עובדה שבינינו מתחוללים דיונים על מי צריך להיבחר ראשון. אני אישית מצדגד גם בחמישי, נואה וונה מאינדיאנה. היום אין לדעת מי יפרוץ קדימה מיד, מי יפרוץ קדימה יותר מאוחר, ומי לא יתפתח בכלל לכוכב שמצפים ממנו להיות היום.

'הנפילה' – אם בבחירת שחקנים כמו מרכוס סמארט או טיילר אניס היא 'נפילה', מגיעה מהבחירה החמישית או הששית ומטה. אני כבר כתבתי כמה פעמים שאני לא מאמין שקיים 'טנקינג', והראייה הנצחונות של בוסטון והלייקרס. נראה בהמשך אם הקבוצות ברשימה מנסות לעשות הכל ולנצח כמה שיותר, או שלא.

יהיה מעניין.

5. נואה וולנה, אינדיאנה. פרשמן. 10'6 (2.10 מ', 120 ק"ג). פאור-פורוורד.

בחירה חמישית. מי היא? בחירות 1-4 נכון להיום נראות כפרקר, אימביד, וויגינס, ואקסום. נדר? בלי כל נדר. הכל יכול להיות והכל יכול להשתנות, אבל זהו המצב נכון להיום. בחירה חמישית NOAH VONLEH מאינדיאנה. כיצד ולמה? היכן ג'וליוס רנדל? אני שואל – בוודאי כמו רבים אחרים – אם רנדל כזה טוב, איך זה שקנטקי היא כה בינונית?

הוא ייבחר לפני רנדל לדעתי כי הפוטנציאל שלו בשמיים. מוטות זרועותיו שוות באורכן לשחקן בגובה 2.20 מ' לפחות. הוא לא POLISHED תחת הסל אך ישנם לו אינסטינקטים מצויינים, והוא תמיד מסוגל לשחרר זריקה. יש לו גם חוש מיקום טוב מאד לריבאונד.

אני רואה אותו משחק 20-25 דקות למשחק, קולע 8-10 נק' ב-45% עם 6-6 ריב' למשחק, ו-2.0 חסימות.

הוא אחד הביג-מן היחידים שאימץ לעצמו את ההוק-שוט גם מימין וגם משמאל. ישנה לו גם זריקה מה-3 טובה מאד לגבוה כמוהו ובוודאי שמאמנו לא ירשה לו לזרוק פגזים מדאונטאון, אך כשהוא עושה זאת, הוא קובר אותן ב-35% דיוק.

US Presswire

לדעתי שנה נוספת באינדיאנה תעשה פלאים עבורו, אך כשאתה בחירה 5 או 6, אתה לא רוצה לבזבז את ההזדמנות.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 12 תגובות

 1. אני קצת מתלבט לגביו לעומת רנדל.
  רנדל קצת הולך לאיבוד בקנטקי.
  למרות העובדה שיש לו ידיים קצרות יש לו גוף קשוח ומנטליות של ווינר.
  אני יודע שבסקרמנטו רוב האוהדים מעדיפים את וולנה אבל יש משהו ברנדל שאני ממש אוהב.
  אני גם נהנה לשמוע אותו מדבר מין אופי קשוח וצנוע.
  לדעתי ליד קאזינס רנדל יכול להתאים.

 2. מנחם אני לא חושב שהסטאטיסטיקה שלו מספיק טובה למקום 5 יש את גורדון , דאג , סמארט , רנדל .
  אני חושב שהוא שחקן מעולה והוא מכונת דאבל דאבל אבל יש שחקנים שמסוגלים להיכנס יותר טוב לאן בי אי ולהראות רשימה סטאטיסטית יותר טוב .

  1. אמביד סוחב פציעה בגב , צפוי לחזור אם קנזס תלך רחוק בלעדיו
   מהבחירות 5 עד 9 צפוי לצאת סופסטאר ענק ו 2 באסטים
   חוק המספרים הגדולים …. ככה הדראפט מתנהל משך עשרות שנים.
   בורסת השמות תעלה ותרד עד ערב הדראפט עצמו
   סמארט , רנדל בחירות הגיונית לא פחות

 3. מנחם, לא ידעתי שהתחלת לכתוב בשמות בדויים גם בבליצ'ר ריפורט,,, 😉
  הבחור מצטט ממנחם על נושא הטנקינג ההו-כה-מדובר. הוא משתמש גם בכמה טיעונים די דמגוגים, אבל מעלה כמה נקודות יפות, כמו לדוגמא הטענה לפיה גם אם היה מחזור דראפט על הפרצוף, זה כנראה לא היה משנה את החלטות הבניה של חלק מהקבוצות (יוטה, בוסטון, אורלנדו ואפילו מילווקי). נראה לי שאני מסכים אם המסקנה שלו בסוף:

  With the season down to its final quarter, we can safely conclude this much: The tanking trend has been vastly overstated. Tanking exists. It is happening. But it is not an epidemic, and it has not dramatically altered competitive balance.

  http://bleacherreport.com/articles/1986671-nba-epidemic-of-tanking-is-neither-tanking-nor-an-epidemic

 4. אה, וכמובן מנחם, סחטיין על הסדרת כתבות על נבחרי הדראפט. אני כל כך מתגעגע לספרים שלך מפעם. כבר ננזפתי פה על זה שאני מציע יותר מידי עבודה, אבל יש פה כל כך הרבה כותבים מוכשרים, לא הגיע הזמן להרים פרוייקט ספר בעריכתך, כשהכותבים יתנו פרק לראש? 😉

 5. אמביד בחוץ עד הסוויט 16 לפחות אחרי שעבר אבחון בLA. חבל מאוד, אבל בעיות גב אצל גבוהים כמוהו זה משהו דיי שכיח, גם לדראמונד ואנתוני דיוויס היו בעיות גב בעונה שעברה.

 6. פוטנציאל גדול הבחור.
  אני עוד לא סגור על אינטילגנציית המשחק שלו, אבל בגדול – אני יכול לראות אותו מתפתח בתסריט אידיאלי לכריס בוש.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט