קדם אולימפיאדה: לישראל ישנה קבוצת בייסבול באולימפיאדה שמסוגלת להביא לנו תהילת עולם. הנה הסבר שכתבתי כאן לפני 10 שנים למה הבייסבול הוא המשחק הטוב מכולם / מנחם לס

 

*******

זהו הפוסט האחרון מישראל. הבידוד הסתיים. אני חוזר הלילה אל גייל שלי שבוכה כבר 4 ימים נון-סטופ "WHERE IS MY MEL???"

*******

הבייסבול הוא המשחק מספר 1 בעולם

חברים, הקשיבו: הנבחרת הקבוצתית היחידה במשחק כדור שישנה לנו באולימפיאדת טוקיו היא נבחרת הבייסבול. כמובן שרובם אמריקאים. אבל כולם גאים עד השמיים לייצג את ישראל. פגשתי את רובם ב-FUND RAISAING שהתקיים לפני שנתיים בשרלוט. שוחחתי עם כמה מהם. הגאווה נישפכת מהם ממש. זה לא כמו שאמריקאי שהאבא של סבו הגיע מטורינו, איטליה, לפני 120 שנה. אלה שחקנים שרובם עברו בר מצווה, מתפללים על 'יום אחד בירושלים', סובלים אנטישמיות כמו כל אחד אחר, גאים בישראל, והרבה מהם היו כאן בטיול שאורגן להם, והם מתו (ומתים) על ישראל. הם משחקים לא רק עבור ישראל. הם משחקים נגד האנטישמיות הגואה באירופה, ארה"ב, ומרכז אמריקה (כולל מקסיקו). הם נציגים יקרים שלנו, ואני מקווה שבקרוב יוני/ארז יכתבו עליהם. ואגב, יש בינינם ישראלי או שניים.

בואו נריע עבורם!

 

ללא הרבה הקדמות אכנס ישר לדיון , ללא סדר מסויים בהצגת הסיבות (באדלפי זה היה סמסטר שלם של לימודים ב-"מנהל ושיווק ספורט". על כל אחת מהסיבות הייתי בכיף יושב אתכם שעה שלמה בכיתה ומדסקס את העניין, ובאדום רשמתי את הסיבה מספר אחת מ-33 או 34 למה הוא המשחק הקבוצתי הטוב מכולם):

עוד הערה: אני כותב הכל בשעה שהזקנה נוהגת ממוביל, אלבאמה, לכיוון ניו אורלינס, אז סליחה אם מוצאים שגיאות הקלדה)

1. אין שעון. משחקים עד שיש מנצח

במקום שעון ישנם "OUTS". משחקים עד שישנה מנצחת שעשתה 27 OUTS . בגלל שאין "שעון" (למה שהשעון יכריע? למה 90 דקות ולא 98 דקות?) אז…

2. אין דבר כזה "השהיית כדור"

(אפילו עם שעון 35 שניות במכללות, 30 בבינלאומי, ו-24 ב-NBA משהים כדור כשצריך)

3. אין דבר כזה 'ביזבוז זמן'

("פציעות"; "החלפות" ברגעים האחרונים; בעיטות כדור ליציע; 30-40 שניות בהוצאת חוץ או בעיטת קרן)

4. אין "תוספת זמן"

(למה "3 דקות תוספת זמן ולא 3.45 דק'? ולפי מה השופט קובע 3 ולא 4? הכל לפי "תחושה' דפוקה. וראיתי הרבה ביזבוזי דקה ויותר בתוספת זמן. אז מה עושים? "תוספת לתוספת"? ואז "תוספת לתוספת של התוספת?)

5. אין פנדלים מטומטמים כמו בכדורגל

אין פנדלים לקביעת מנצחת במשחקים בהם חייבת להיות מנצחת. אחד הדברים המטומטמים, אוויליים, מאוסים, בלתי צודקים, מחוריינים, ומטומאים בספורט!

6. בגלל שאין שעון, לעולם לא תדע לאיזה משחק בייסבול אתה הולך.

שעתיים? שלוש? ארבע? הייתי פעם במשחק שלעולם לא אשכח בשנות ה-70 בין היאנקיס לרד סוקס (הרד סוקס ניצחה ב-16 אינינגס  6-7) שהסתיים אחרי 7 שעות ב-3 לפנות בוקר!

7. בגלל שאין שעון, כל תוצאה אפשרית בכל רמה

אתמול היו שני משחקי פלייאוף אדירים: דטרויט טייגרס ניצחה את הרד סוקס וסנט לואיס קרדינלס ניצחה את לוס אנג'לס דודג'רס 0-1. היום יום טיסות ב-NLCS אבל הטייגרס והרד סוקס נפגשות שוב. תוצאה של 12-10 לא תפתיע איש.

8. בני אדם מנצחים, לא כדור עור סינטטי. האדם הוא OUT. הוא "נישרף", לא כדור. האדם מביא RUN. הוא מביא RUN (נקודה), לא הכדור. אם לא יהיה אף OUT, המשחק יימשך לנצח והאדם יחיה לנצח! אבל מאחר ואף אחד לא חי לנצח, גם בבייסבול אף משחק לא נימשך לנצח.

9. כל מ"OUT" הוא "FAILURE OF HUMAN BEING.

לעולם לא תוכל להאשים את הכדור ש-"לא היה עגול", "לא היה מנופח מספיק", או "הרוח שינתה את הכיוון"!

10. עם אותה פילוסופיה, כל RUN הוא נצחון גוף ונפש האדם

אתה ניצחת! אתה עם גופך, שכלך, יכולתך, המוטיבציה שלך, חוסר הפחד שלך, והאינטיליגנציה שלך קבעה – RUN!!!!!

11. המשחק הוא אינסופי. כולנו רוצים לחיות לנצח!

המשחק יכול להימשך לנצח אם אף אחד לא מנצח בו. יש עוד דבר "אינסופי" במשחק: ההום-ראן! הכדור עכול להיחבט בניו יורק ביאנקי סטדיום, ואם הוא חזק מספיק, הוא יכול לנחות אפילו באוסטרליה, או אם ייחבט גבוה מספיק, הוא יכול לעוף לאטמוספירה ולסובב את העולם לנצח. ז"א שאתה יכול להשתמש באיצטדיון בייסבול ליירוט רקיטות אם תרצה, והכל באזור "החוקי" למשחק! משחק ללא גבולות. משחק נצחי. משחק אליו שואפת כל נפש: "נצח", ו-"אין סוף"!

12. כל BALL PARK הוא בעל נפש מיוחדת ואין אחר בעולם שישווה לו.

יאנקי סטדיום, "הבית שהבייב בנה"

אין אוהד בייסבול בעולם שלא שמע על "הקיר הירוק" של פנוויי פארק בבוסטון, ה-"פארק שהבייב קילל". ה'פולו פארק 'הישן של הניו יורק ג'איינטס, הבית של הצווארונים הכחולים, שהסבוויי הישן הגיע כמייל ממנו ואז עשרות אלפים ירדו והגיעו בשירה לפארק. 'אבטס פילד' בברוקלין, הבית של הברוקלין דודג'רס והמקום המועדף על כל חסידי ויליאמסבורג ואנשי המאפיה. היאנקי סטדיום של הצווארונים הלבנים, ג'ו דמ'ג'יו ובייב רות', האיצטדיון בו שיחק שייע גלאזר ומכבי ת"א נגד "הכוח" ניו יורק לנגד עיני הצופות.

 

 

 

חלונות חדרי השנה מעל ריגלי פילד "לציפייה וזיונים" איצטדיון רק למשחקי יום!

ריגלי פילד של השיקגו קאבס שאף פעם לא שיחקו שם משחק ערב כי לא היו בו זרקורים ואורות, ואנשים ראו משחקים מחדרי השינה שלהם, שהם השכירו ל-"צפייה במשחק $10 ,ואם גם לזיונים- $20" האיצטדיון שהקאבס לא ניצחה בו וורלס סרייס איזה 100 שנה!

32 ספרים נכתבו עליהם. אני ממליץ על

Historic Ball Parks Hardcover –

March 1, 2006

by Jim Sutton (Author)
אעצור כאן כי אני בקרתי כמעט בכולם ויכולתי לכתוב ספר שלם על זכרונותי מהבול פארק השונים.

13. אין BALL PARK אחד עם המידות של האחר

"הבית שבייב בנה" היה יאנקי סטדיום. הבייב חבט שמאלי. הוא הספורטאי הגדול ביותר מאז ומעולם, וזאת דעתי בגלל השפעתו על המשחק השפעתו על כל ה-ROARING TWENTIETH? מאחר והוא חבט שמאלי, בנו לו את היאנקי סטדיום עם גדר קצרה ימנית להום ראנס שלו.  הליגה לא מגדירה את מרחק או גובה הגדר להום ראנס. בד"כ המרחק הבסנטר פילד הוא 400 פיט, בערך 130 מטר. בצד הימני או הצד השמאלי, הרבה פעמים קבוצות ביתיות משנות את צורת ומרחק הגדר לפי החובטים שיש לה. ישנם איצטדיונים שהגדר השמאלית היא רק 80-90 מטר בגלל שיש לה חובטים ימניים גדולים. בקיצור, כל איצטדיון הוא חגיגה חדשה לעיניים, ולא אותו מגרש כדורגל אורך ורוחב מחיפה ועד ליברפול, והמגרש הלאומי של טיבט באמצע!

כמה מילים על "הבמבינו" – בייב רות'

eorge Herman "Babe" Ruth, Jr. (February 6, 1895 – August 16, 1948), nicknamed "the Bambino" and "the Sultan of Swat", was anAmerican professional baseball player. He was a Major League Baseball (MLB) pitcher and outfielder who played for 22 seasons on three teams, from 1914 through 1935. He was known for his hitting brilliance setting career records in his time for home runs (714, since broken),slugging percentage (.690), runs batted in (RBI) (2,213, since broken), bases on balls (2,062, since broken), and on-base plus slugging(OPS) (1.164). Ruth originally entered the major leagues with the Boston Red Sox as a starting pitcher, but after he was sold to the New York Yankees in 1919, he converted to a full-time right fielder. He subsequently became one of the American League's most prolific hitters and with his home run hitting prowess, he helped the Yankees win seven pennants and four World Series titles. Ruth retired in 1935 after a short stint with the Boston Braves, and the following year, he became one of the first five players to be elected into the National Baseball Hall of Fame.

Ruth was the first player to hit 60 home runs in one season (1927), a mark not surpassed until another Yankee right fielder, Roger Maris, hit 61 in 1961. Ruth's lifetime record of 714 home runs stood until 1974, when it was surpassed by Hank Aaron. Unlike many power hitters, Ruth also hit for a high batting average: his .342 lifetime average ties him with Dan Brouthers and Harry Heilmann for eighth highest in baseball history,[1] and in one season (1923) he batted .393, a Yankee record.[2] Ruth dominated the era in which he played. He led the league in home runs during a season twelve times, slugging percentage and OPS thirteen times each, runs scored eight times, and RBIs six times. Each of those totals represents a modern record.[3]

Ruth is credited with changing baseball itself. The popularity of the game exploded in the 1920s, largely due to his influence. Ruth ushered in the "live-ball era", as his big swing led to escalating home run totals that not only excited fans, but helped baseball evolve from a low-scoring, speed-dominated game to a high-scoring power game. He has since become regarded as one of the greatest sports heroes inAmerican culture.[4] Ruth's legendary power and charismatic personality made him a larger than life figure in the "Roaring Twenties",[5] and according to ESPN, he was the first true American sports celebrity superstar whose fame transcended baseball.[6] Off the field, he was famous for his charity contributions which included helping children to learn and play baseball, but also was noted for his often reckless lifestyle. He has been repeatedly voted onto teams made up of the sport's greats, and is considered by many to be the greatest baseball player and hitter of all time.

14.  כדור הבייסבול

הכדור היחיד שאין לו הגדרה. הוא לא עגול, יש בו שרוכים, הוא מאפשר שימוש באוירונאוטיקה ובכל חוקיה כגון "חוק בורנלי", "אפקט מגנוס", "LIFT" בגלל שרוכיו, ולכן הצורות השונות בו ניתן להחזיקו וליצור זריקות שונות כגון "כדור מהיר", "כדור קשת", "KNOCKELBALL", SPLITTER", "}CHANGE-UP", ומה לא. כל פיצ'ר מתמחה בשתיים-שלוש זריקות כאלה. כל חובט מעולה בסוגי זריקות מיוחדות נגדו. יריקה (בלתי חוקית) על הכדור משנה מעופו. הכל קורה במשחק הבייסבול. העכברים יודעים ומזהים כל תנועה, כל דבר, כל סימן מהקצ'ר לזורק.

15. המגרש עצמו – דשא וחימר, יישורת וגבעה

הפיצ'ר על הגבעה שלו. ההאווטפילדרס מחכים על הדשא. האינפילדרס על החימר. אפשר ללמור ארכיטקטורה וחקלאות על כל מגרש בייסבול.

16. האוהדים והאאוטפילדרס

לכו למשחק בייסבול ותשמעו מה הולך בין הקהל לבין האאוטפילדרס, הנמצאים במרחק קרוב לאוהדים, ומה שהולך שם עם פקה-פקה, קללות, וסיפורים במשחק אחד יספיק לכתיבת 5 ספרים.

17. כל מושב באיצטדיון – חווייה אחרת

ישנם אנשים המעדיפים את האקשיון בבסיס הראשון. ישנם המעדיפים אקשיון של הבסיס השלישי. ישנם המעדיפים לשבת מאחורי HOME PLATE ןלעקוב אחרי כל זריקה של פיצ'ר. ישנם המעדיפים סנטר פילד לחזות בהום ראנס. כל כרטיס מאפשר חווייה שונה בתכלית.

18. האומות המאוחדות

בסנט לואיס קרדינלס משחקים שחקנים מ-13 אומות מלבד ארה"ב. רובם מסנטרל אמריקה, קובה, ופורטוריקו. אך ישנם גם קוריאנים, יפאנים, ואפילו אוסטרלי אחד. בערך 47% לבנים, 25% היספנים, 23% שחורים, ו-5-6% אסייתים. אין משחק המערב בתוכו את כל הגזעים באולם כמו הבייסבול.

19. לכל עמדה – מבנה אנטרופולוגי אחד

קצ'ר חייב להיות נמוך יחסית עם מרכז כובד נמוך. פיצ'ר? או גבוה ורזהף, או "ג'לוב" עם כרס (מדוע כרס עוזרת בפיצ'ינג – פעם אכתוב על כך הסבר). שורט סטופ? אתלט מהיר וזריז. בסיס ראשון – גדול גוף. השחקן הגדול מכולם. אאוטפילדרס? אתלטים נעלים עם זרוע לזריקת כדור 100 מטרים. חובטים? חייבים להיות גדולים, אבל מאחר וכל אחד חובט – לא כולם יכולים להיות גדולים. לעתים מנג'רים מעדיפים חובטים קטנים יותר לחבטת בסיס אחד או שניים. היו ענקים והיו גמדים בבייסבול. בייב רות' – הגדול מכולם – היה OBESE במידה מסויימת. שמן.

20. "לא ניגמר עד שלא ניגמר"

יוגי ברה אמר זאת. מאחר ואין שעון, אתה לא מנצח עד שלא שרפת את האדם ה-27. קליבלנד אינדיאנס חזרה מדפיציט 18-0 נגד שיקגו לנצח 18-19. בפלייאוף הקמבק הידוע הוא של היאנקיס שפיגרו 1-10 נגד הריינג'רס לנצח 12-11. הקםבק המפורסם ביותר הוא הרד סוקס נגד היאנקיס באליפות הפננט , כשהיאנקיס מובילה 0-3 עם שני סטרייקאוט באינינג ה-9 נגד הרד סוקס, ומפסידה 4-3. בכדורגל אם אתה מוביל 0-3 עם שתי דקות לסיום, המשחק ניגמר לפני שהוא ניגמר.

21. הום-ראן – הדבר המהמם ביותר בספורט

יותר מדאנק, יותר מגול במספריים, הדבר המרתק, והמאצ'ואי ביותר בספורט הוא חבטת ההום ראן!

22. חבטת כדור – המבצע הקשה בספורט

חקרו זאת, כתבו על זה: אין מבצע קשה בספורט כמו חבטה באלה נגד כדור קטן המגיע אליך מ-60 פיט (18 מטרים) במהירות של 160 ק"מ לשעה, והוא בסיבוב, בקשת, או שוקע פתאום. החובטים הטובים בהסטוריה של היקום לא מגיעים לבסיס הראשון 6 מ-10 פעמים שמגיע תורם לחבוט!

23. משחק של מילימטרים

הכדור או האדם. מי הגיע קודם. DOUBLE PLAY – אחד הדברים הדורשים את השיתוף המלא ביותר בספורט.

24. גניבת בסיס

לרוב אתה תלוי באחרים. אבל אם האחרים מסרבים לעזור, אתה יכול לעשות זאת בעצמך: גנוב בסיס. ואז גנוב עוד בסיס. ואז הגיע הביתה בגניבה…אתה יכול לעשות ראן בלי לגעת בכדור: הפיצ'ר הוביל אותך לבסיס הראשון ב-"FOUR BALLS", ואז אתה גונב בסיס אחרי בסיס. ז"א אתה יכול לבדך לנצח משחק ללא חבטה אפילו אחת 1-0 והכל בהליכה לבסיס הראשון ואז 'גניבה' אחרי 'גניבה'. המלחמה בין הפיצ'ר לבין הרץ הנמצא בבסיס הראשון ומנסה לגנוב לבסיס השני היא אחת המלחמות 'אחד-על-אחד' המרתקות ביותר בספורט. בד"כ זה קורה כשהפיצ'ר כבר החל בזריקתו, והאבות המייסדים חישבו כבר לפני 150 שנה שלגונב מהבסיס הראשון לשני ישנם בממוצע 28% להצליח, בזמן שלוקח לכדור הפיצ'ר להגיע לקצ'ר, והקצ'ר הזורק לבסיס השני לשריפת הגונב. כמובן שישנם "גונבים" עם אחוז הצלחה מעל 50%!

25. ERROR!!!

כמה פעמים שוגה שחקן כדורגל במשחק? כמה פעמים שוגה שחקן כדורסל במשחק? אבל האם המסך הענק זועק "שגיאה!", ועוד מבזיק את שמו של המפשל באותיות ענק, וזה ניכנס לעולמי עולמים לסטטיסטיקה האישית שלו? רק בבייסבול מצביעים על האדם ואומרים "פישלת, יא קומראד! האשמה בך ולא בכל אחד אחר!

26. סטטיסטיקה

בגלל עצירת המשחק מפיץ' לפיץ', ובגלל שהמשחק מורכב מפעולות ייחודיות העומדות בפני עצמן, וחוזרות על עצמן שוב ושוב, זה המשחק הנהדר ביותר לחולי סטטיסטיקה, שמילוי דף הסטטיסטיקה מעניין אותם יותר מהמשחק עצמו. לא ארבה לדבר כאן: אבל בבייסבול ישנה סטטיסטיקה על כל משתנה שעולה במוחך. אתה רוצה לדעת אחוזי ההצלחה של חובט ימני נגד פיצ'ר שמאלי כשישנם אנשים על בסיס אחד ושלוש, ושניים שרופים, כשהמצב הוא שני סטרייקים ושני בול, והכל באינינג הרביעי? יש על זה סטטיסטיקה.

27. שיאים

על כל דבר בבייסבול ישנם שיאים. על כמה שיאים נעשו סרטים. על שיא ההום ראנס נעשו 3 סרטים. על ס"ה החבטות נעשו סרטים. על PERFECT GAME ("משחק מושלם" של הפיצ'ר) נעשו סרטים.

28. סרטים, הצגות, ספרים, בלאדות

המשחק כה מלא דראמה שניכתבו עליו אלפי ספרים (זו לא הגזמה. לכו לגוגל ותמצאו בעצמכם). ישנו ויכוח על כמה סרטי בייסבול היו. כמובן שהבעייה היא ההגדרה של "משחק בייסבול בסרט". מצאתי תשובות מ-162 עד 764. בכל מקרה – בוודאי שמעל 200. כמה סרטי כדורגל אתם מכירים? וכמה מסרטי הבייסבול נחשבים לטובים מהסרטים. הנה רשימה אחת:

Here are our Top 25 Best Sports Movies for Baseball. See how our selections match your picks for the best. If you disagree with the list, please feel free to show us your best sports movies by going to YOUR List and sending us your picks. We will be happy to include your list on our pages.

For now though, sit back, relax and browse the top 25 baseball movies.

1. Field Of Dreams (1989, Starring Kevin Costner, Amy Madigan, James Earl Jones, Ray Liotta, Burt Lancaster)
Field of DreamsAn Iowa farmer hears voices that tell him to build a baseball field.

2. The Natural (1984, Starring Robert Redford, Glenn Close, Kim Basinger, William Brimley)
An aging baseball player, that has never played in the big leagues, tries to bring his team from last place to a bid for the playoffs.

3. Bull Durham (1988, Starring Kevin Costner, Susan Sarandon, Tim Robbins)
A career minor league player is sent down to class-A baseball to groom a rookie pitcher.

4. Eight Men Out (1988, Starring John Cusack, Clifton James, Michael Lerner, Christopher Lloyd)
Members of the 1919 Chicago White Sox are approached by gamblers to throw the world series of baseball.

5. Pride Of The Yankees (1942, Starring Gary Cooper, Teresa Wright, Babe Ruth, Walter Brennan)
The life story of one of baseball's greatest players. The famous "today, I consider myself the luckiest man on the face of the earth" speech is heart-wrenching.

6. 61* (2001, Starring Thomas Jane, Barry Pepper, Richard Masur, Bruce McGill)
New York Yankees Mickey Mantle and Roger Maris make a bid to break Babe Ruth's single-season home run record of 60 set in 1927.

7. The Rookie (2002, Starring Dennis Quaid, J.D. Evermore, Rachel Griffiths)
A former minor league pitcher turned Texas high-school chemistry teacher and baseball coach signs a minor-league contract with the Tampa Bay Devil Rays. Can this 38 year old make it to the big league?

8. The Sandlot (1993, Starring Tom Guiry, Mike Vitar, Patrick Renna, Chauncey Leopardi, James Earl Jones)
Rag tag bunch kids from a small town play baseball and find trouble.

9. Major League ( 1989, Starring Charlie Sheen, Tom Berenger, Wesley Snipes)
Hillarious story of the losing Cleveland Indians baseball team being threatened with relocating to Miami. 

10. The Stratton Story (1949, Starring James Stewart, June Allyson, Frank Morgan, Agnes Moorehead)
The true story of a pitcher that lost a leg in an accident an how he overcame it to continue to pitch in the majors.

A League of Their Own11. A League Of Their Own (1992, Starring Tom Hanks, Geena Davis, Madonna, Lori Petty)
Candy-maker Walter Harvey (played by Garry Marshall) decides to create a women's baseball league during World War II.

12. Bad News Bears (1976, Starring Walter Matthau, Tatum O'Neal, Vic Morrow, Joyce Van Patten)
The coach of a losing little league team brings in a female pitcher. 

13. Bang The Drum Slowly (1973, Starring Michael Moriarty and Robert De Niro)
A baseball player with a terminal illness gets help from a teammate. 

14. The Bingo Long Traveling All-Stars & Movie Kings (1976, Starring Billy Dee Williams, James Earl Jones, Richard Pryor, Rico Dawson)
Black baseball players barnstorm the country playing ball.

15. The Jackie Robinson Story (1950, Starring Jackie Robinson, Ruby DeeMinor Watson, Louise Beavers,)
Jackie Robinson plays himself in this true story of the man who broke Major League Baseball's color barrier. 

Bingo Long16. Damn! Yankees (1958, Starring Tab Hunter, Gwen Verdon, Ray Walston)
Be careful what you wish for. Joe has a rough journey and even though he negotiated for an “escape clause”, he does not want to see those Damn Yankees win another pennant. 

17. The Pride Of St. Louis (1952, Starring Dan Dailey, Joanne Dru, Richard Hylton, Richard Crenna)
Dizzy, whose real name was Jay, and his brother Paul (called Daffy) combined for 49 wins for the 1934 Cardinals. 

18. Fear Strikes Out (Starring Tony Perkins, Karl Malden, Norma Moore)
Anthony Perkins portrays '50s baseball star Jimmy Piersall, who fought back from a mental breakdown to return to the majors. 

19. Chasing 3000 (2008, Starring Trevor Morgan, Rory Culkin, Ray Liotta)
Roberto Clemente, the Great One, was a young kid's idol. The way he caught a fly ball, the way he ran the bases, the quirky movement of his head and neck at the plate, hey we all emulated his play. 

20. Angels In The Outfield (1951, Starring Paul Douglas, Janet Leigh, Keenan Wynn)
A sailor-mouthed manager who mends his ways after some divine intervention lifts his Pittsburgh Pirates team out of the cellar.

21. Baseball – Ken Burns (1994, Commentary from George Will, Bob Costas, Billy Crystal)
A chronology of the game of baseball from its inception. Divided into nine segments, each representing an inning.

Cobb22. Cobb (1994, Starring Tommy Lee Jones, Robert Wuhl, Lolita Davidovich)
Ty Cobb nicknamed "The Georgia Peach," was a baseball player and is regarded by some historians as one of the greatest players of all time.

23. The Bronx Is Burning (2007, Starring Oliver Platt, Kevin Conway, Daniel Sunjata, John Turturro)
This sports drama chronicles the story of the Yankees' championship season against the backdrop of a team–and a city–engulfed in chaos and controversy.

24. The Babe (1992, Starring John Goodman, Kelly McGillis, Trini Alvarado)
The Babe is of course the story of George Herman "Babe" Ruth. John Goodman plays the Babe. This film was not well received in the box office. 

25. Mr. 3000 (2004, Bernie Mac, Angela Bassett, Michael Rispoli)
He quit the game assured he would be voted into the baseball Hall of Fame leaving his team high and dry. But, an error in the stats is discovered and Mr.3000 has just 2,997 hits, three short of the magic number.

היו הצגות ברודוויי, שירים, בלדות. המשחק הוא חלק מההווי האמריקאי כמו ה-"תמתיחה של האינינג השביעי".

29.  PERFECT GAME

המשחק הקבוצתי היחיד בו שחקן אחד יכול לנצח קבוצה שלמה (או, לפחות, לא להפסיטד) כשהפיצ'ר שורף את כל 27 החובטים הנעמדים מולו במשחק, ה-PERFECT GAME הידוע, הקורה פעמיים או שלוש בעונה (ולפעמים לא קורה בכלל) באלפי-אלפי משחקים (כל קבוצה משחקת 162 משחקים לעונה, חלקי שניים, כפול מספר הקבוצות. אלפים!)

 30. משחק הדורש יכולות אתלטיות שונות

ריצה, תפיסה, חבטה, מסירה, השתטחות, זריזות, מהירות. הכל, מלבט בעיטה.

31. אם מדברים על בעיטה וכדורגל…

כדורגל? אם אלוהים היה רוצה שתהיה לנו קואורדינציה ו-DEXTERITY ברגליים, הוא היה עושה לנו רגליים על הכתפיים. הוא היה בורא אותנו שנאכל ונכתוב ברגליים. שנלטף ברגליים. רגליים ניתנו לנו למטרה אחת: לנוע ממקום למקום. פה זה מתחיל ופה זה ניגמר!

32. המשחק הקבוצתי והאינדיבידואלי היחיד בעולם

משחק קבוצתי ביותר. פיצ'ר זרק לקטשר, ואנשי שדה מפוזרים לעזרה. מולם עומדת קבוצה? לא. מולם עומד שחקן אחד ויחיד המנסה לחבוט בכדור. זה משחק של אחד נגד אחד. אחד נגד קבוצה. קבוצה נגד אחד. וקבוצה נגד קבוצה. אין משחק אחר כזה בעולם בו השחקן עומד לבדו נגד שאר הקבוצה, פעם אחרי פעם.

33. מאה ששים ושניים משחקים

כמו החיים עצמם, המשחק – והחיים – הם GRIND. מאבק בלתי פוסק. אפילו אם מעט משעמם לפעמים ללכת לעבודה, עלינו להשכים כל בוקר ולהתחיל הכל מחדש. ככה גם בייסבול. מתחיל וניגמר, מתחיל וניגמר. פישלת? תמיד יש את יום המחרת!

34. זמן לשוחח, לדבר, ולללכת להשתין

כמה פעמים בכדורסל מתתי להשתין אבל פחדתי ללכת באמצע שמא אפסיד משהו? בבייסבול, כמו בחיים, יש זמן לכל דבר. אפילו ב'קהלת' כתוב שיש זמן לשלום וזמן למלחמה. זמן לעבוד וזמן לנוח. ובבייסבול יש זמן לדקות מהממות, וזמן ללכת וליהנות מהוט דוג!

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 42 תגובות

 1. אחלה משחק שאם הייתי עוקב בטח הייתי אוהב.
  ההנגשה שלו באתר לקורא המזרח התיכוני הממוצע מצויינת… בטח כשיש סיכוי למדליה
  🙂

 2. פוסט יפה מנחם אבל אי אפשר לשכנע אף אחד לראות, מי שמתחבר מתחבר. גם בתור צופה בייסבול קשה לי עם כמה זמן שזה לוקח בדומה ל-NBA

  1. אולי כאיזון לאהדת הלייקרס שלך, בין קבוצה שזכתה ב-11 אליפויות ב41 השנה האחרונות לבין קבוצה שזכתה באליפות אחת ב-113 השנה האחרונות.
   אני נפלתי לבייסבול בשנתיים האחרונות, גם בזכות הטורים של יוני והתגובות של ארז, אור ושאר חובבי הבייסבול באתר. עדיין לא מבין מספיק ועדיין מחפש קבוצה לסבול איתה (שהרי, מהי אהדה אם לא סבל מתמשך מתובל בקורטוב דק מאוד של הצלחות? אולי אהדת הלייקרס 😉 ). המלצות?

   1. רק תבחר ….
    ממליץ על הניו יורק מטס, כל שנה מתחילה עם ציפיות ומתסתימת עם דמעות
    גם האוקלנד אייס או הלוס אנג׳לס איינג׳לס אופציות מעניינות
    אטלנטה ברייברס בסדר גם כן

 3. בתור ילד יצא לי לשחק וריאציות שונות בבית ספר, כיף לא נורמלי. אבל לצפות?! עדיף כבר לשתות מהים של עזה. קח לדוגמא את C.C. Sabathia גם פיצ׳ר וגם חובט(!) 6 פעמים אול סטאר, ו… כרס משתפכת מעל ומעבר לחגורה. השחקן הכי טוב על המגרש שמן כמו היפופוטם. תגיד לי, זה ספורט זה?

  1. https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%95%D7%93%D7%A1
   "גרסה מפתח תקווה. כהכנה למשחק מציירים בגיר קו ולידו מעגל. החובט עומד על הקו, קורא "מוכנים?" וחובט בכפיס באמצעות המקל הארוך. יתר המשתתפים מנסים לתפוס את הכפיס, המכונה בולבול."

   גם אני זוכר את זה אבל אצלנו לא היה בולבול ולא מחבט. המגיש היה זורק כדור טניס למרחק
   ואם תופסים ביד ימין פסילה והחלפה, ביד שמאל המשחק נגמר.

 4. בייסבול זה משחק אמריקאי שכנראה לא יטמע בישראל ולדעתי גם מדליית זהב היסטורית לא תגרום לשינוי ביחס
  כלפי הענף.

  האולימפיאדה זה הזמן הנכון להיגמל מכל משחקי הכדור ובטח מהנחות שבהם כמו בייסבול.
  לתת את הכבוד לאתלטים ולספורט אמיתי כמו ריצה,קפיצה וג'ודו.
  בכדורגל גם ככה רוב הנבחרות שולחות שחקנים צעירים מתחת לגיל 19 והכדורסל מעניין רק כשנבחרת ארה"ב מפשלת.

  1. כמה מהמבצעים בבייסבול הם לא יאומנים ממש. פעם, בדיסניוורלד, עמדתי מול תותח בייסבול ש'הורשה' לשלוח כדורים עד 80 מייל לשעה. ברגע שהכדור עזב את לוע התותח הוא כבר היה לעומתי. חשבתי 'איך לעזעזל מצליחים להגיב לדבר כזה?". מציע לך שפעם תעמוד נגד חובט טניס החובט מכת פתיחה של 100 מייל לשעה. לא תבין כיצד שחקני הטניס מצליחים להכות חזרה כדורי פםתיחה (כמה מהם מהירים עד כדי 140 מייל לשעה)

 5. מנחם תודה על הפוסט.
  זו פעם ראשונה שאני קורא הסבר מפורט כזה על החוקים בביסבול. תמיד הבנתי את המשחק ברמה הכללית אבל פה נתת אולאראונד עם תיבול של היסטוריה והתוספות שלך ואחרי שסיימתי לקרוא אני חייב לציין שעשית לי חשק קל לצפות במשחק ולראות אם אני באמת מבין אותו. מעולם לא צפיתי במשחק בייסבול שלם. למעשה אני לא בטוח אם אי פעם ראיתי יותר מ10 דקות רצופות. בגדול אני לא מתחבר למשחק הזה מפאת אורכו הבלתי נגמר שבעיני זה דווקא חיסרון ולא יתרון.
  לגבי סעיף 5 והפנדלים בכדורגל, נראה לי שהגיע הזמן להתקדם ולהבין שלבעוט פנדל זה חלק מרכזי במשחק הכדורגל. אני לא רואה שום בעיה שמכריעים עם זה משחקים. אף פעם לא הצלחתי להבין מה הבעיה עם זה.
  זה כמו להגיד שזה מטומטם להכריע משחק כדורסל על זריקת עונשין.
  אם כבר נראה לי מטומטם שבתוך המשחק עצמו אתה יכול לקבל פנדל על איזו שטות שאין לה קשר למהלך המשחק או להיתכנות אמיתית לשער ולהכריע ככה משחקים שלמים.
  עשו כמה שינויים מינורים במהלך השנים אבל זה עדיין לא פרופציונאלי בין העבירה לעונש וההשפעה על תוצאת המשחק.
  שתהיה טיסה נעימה.
  היה תענוג לפגוש אותך ותודה על הזמן והאדיבות🙏🏼. אני בונה על התמונה שעשיתי איתך ועל החולצה שקניתי מזיו לפנסיה בעוד איזה 30 שנה😉

   1. לא יודע זה עניין של מה האלטרנטיבה. בכדורסל פשוט תיקו בזמן החוקי לא שכיח כמו בכדורגל.
    וגם כשיש הארכות זה נדיר שזה נמשך יותר מאחת ועוד יותר נדיר כשזה יותר משתיים.
    אז אין באמת צורך במציאות פיתרון מאומץ אבל בכדורגל זה יותר בעייתי.
    קודם כל המשחק יותר ארוך וכשיש הארכה מוסיפים זמן של שליש!! משחק. אני לא יודע אם יש עוד ספורט שמוסיף כל כך הרבה זמן לזמן החוקי. אז האלטרנטיבה לתת לשחקנים לשחק עד שהם מתעלפים ואין כבר ערך ספורטיבי למשחק לא נשמעת לי כמו אופציה.
    כבר היום ברוב המקרים ההארכה בכדורגל מיותרת. אתה בדרך כלל מקבל איכות ירודה ביותר של כדורגל עם סכנה גבוהה לפציעות.
    אם שתי הקבוצות לא היו מספיק טובות להכריע את המשחק בזמן החוקי אז אני לא רואה את הבעיה בפנדלים. האופציה הראלית הנוספת היא משחק נוסף אבל בגלל אופי המשחק יהיו לא מעט פעמים שאולי תצטרך עוד כמה משחקים.
    אופציה נוספת היא בהארכה להוריד שחקן מכל קבוצה ונגיד כל מספר דקות מוסכם אם לא הובקע גול, להוריד עוד שחקן עד להכרעה. האם הגיוני להגיע עד למצב של אחד על אחד? לא יודע.
    פנדלים עד היום תמיד נראה לי כמו האופציה הכי טובה למשחק הזה.
    ברור שיש אלמנט של מזל אבל הוא הרבה יותר מינורי ממה שמיחסים לו. זה הרבה יותר קשור ליכולת הבועט.

    1. יפה, הגעת לפתרון שגם אני חשבתי עליו (להוריד שחקן כל כמה דקות) יחד עם שער זהב. מבחינתי זה יוסיף פי אלף יותר עניין וספורטיבית

     1. השאלה בסוף היא מבחן התוצאה. האם באמת מצליחים להגיע להכרעה לפני שזה הופך לפארסה.
      שער הזהב והכסף לא ממש התקבלו יפה אצל הקהל וגם אצל הקבוצות אם אני זוכר נכון.

      1. שער הזהב זה לא הפואנטה אלא הורדת השחקנים, בגלל שזה מה שיאפשר למשחק להגיע לסיומו. נכון שזה לא התקבל טוב בעבר כי זה היה רק שער זהב בהשוואה להארכה רגילה אז לדעתי פשוט שיחקו בשביל להגיע לפנדלים שכאן לא יהיו

      2. נדע רק אם ינסו את זה בפועל וייראו את ההשפעה של זה על היכולת להכריע את המשחק.
       בכל מקרה הארכה כמו שעושים היום היא פשוט מיותרת. כבר עכשיו הייתי מוריד אותה או לפחות מקצר אותה לרבע שעה מקסימום 20 דקות וגם זה נראה לי מיותר

 6. ניסיתי כמה פעמים ולצערי לא תפס. יכול להיות שצריך או לראות בלייב ולהדבק מהאווירה, או לגדול לתוך זה מלכתחילה.
  די דומה לקריקט במובן של 'זר לא יבין'.

 7. אני לא מבין במשחק הזה כלום …אבל זה לא יעצור בעדי לתת פרשנות מלומדת בלי נדר מחר בדיומא על סיכוי נבחרת ישראל בטוקיו

  בעיני יש רק דבר אחד יותר מסובך מלהבין את המשחק הזה ……והוא להבין את שיטת המשחקים הכי מוזרה שנתקלתי בה אי פעם שתהיה באולימפיאדה.

   1. אני אחכה לפוסט של אהרון אבל זה באמת שיטה מוזרה. למה לא 8 או 12 נבחרות במקום 6 ושיטה נורמלית של שלב בתים רציני ואז חצי גמר וגמר..

    1. אור לא התעמקתי בהעפלה לאולימפיאדה אשמח להסבר….
     אני לא באמת מבין אבל אנסה להסביר את מה שיקרה בפועל …מבלי להבין …זה לא יהיה בפוסט אלא בדיומא

      1. תודה רבה.

   2. Dan Patrick: With the first nine months of the Baseketball postseason out of the way, the playoff picture is starting to emerge.
    Kenny Mayne: So, with last night's victory over Boston, next week the Milwaukee Beers must beat Indianapolis in order to advance to Charlotte. That's in an effort to reduce their magic number to three.
    Dan Patrick: Right, and then the Beers can advance to the National Eastern Division North to play Tampa.
    Kenny Mayne: So, if the Beers beat Detroit and Denver beats Atlanta in the American Southwestern Division East Northern, then Milwaukee goes to the Denslow Cup, unless Baltimore can upset Buffalo and Charlotte ties Toronto, then Oakland would play LA and Pittsburgh in a blind choice round robin. And if no clear winner emerges from all of this, a two-man sack race will be held on consecutive Sundays until a champion can be crowned.
    Dan Patrick: Right

 8. השיטה בטורניר האולימפי בבייסבול היא כדלקמן:
  2 בתים בני 3 קבוצות – כל אחת משחקת פעמיים.
  משחק 1: מקום 3 נגד מקום 3 – המפסידה מודחת סופית.
  משחק 2: מקום 2 נגד מקום 2 – המנצחת במסלול המנצחות והמפסידה במסלול המפסידות.
  משחק 3: מנצחת 1 נגד מנצחת 2 – המנצחת עולה לחצי הגמר והמפסידה במסלול המפסידות.
  משחק 4: מקום 1 נגד מקום 1 – המנצחת עולה לחצי הגמר והמפסידה במסלול המפסידות.
  משחק 5: מפסידה 2 נגד מפסידה 3 – המפסידה מודחת סופית כי זה הפסד שני שלה בנוקאאוט
  משחק 6: מנצחת 5 נגד מפסידה 4 – המנצחת עולה לחצי הגמר והמפסידה הולכת ישירות לקרב על הארד.
  משחק 7: מנצחת 3 נגד מנצחת 4 – המנצחת עולה לגמר והמפסידה הולכת לחצי הגמר השני.
  משחק 8: מנצחת 5 נגד מפסידה 7 – המנצחת עולה לגמר והמפסידה הולכת לקרב על הארד.
  משחק 9: מפסידה 4 נגד מפסידה 8 – הקרב על הארד.
  משחק 10: מנצחת 7 נגד מנצחת 8 – הגמר.

  סיכומו של עניין:
  מקום ראשון בבית שווה מקום לפחות בקרב על הארד – 2 הפסדים שולחים את הראשונה לקרב על הארד, כאשר 2 ניצחונות (גם אם יש הפסד אחד באמצע) מעלים אותה לגמר.
  מקום שני בבית – צריכה להשיג 3 ניצחונות כדי להעפיל לגמר וההפסד השני שולח אותה הביתה. אם ההפסד השני הוא בחצי הגמר, כלומר 2 ניצחונות ושני הפסדים, היא הולכת לקרב על הארד.
  מקום שלישי בבית – הפסד במשחק הראשון שולח אותה הביתה. אם היא מנצחת את הראשון היא צריכה עוד 2 ניצחונות לגמר וההפסד השני שולח אותה הביתה. אם ההפסד השני הוא בחצי הגמר, כלומר 2 ניצחונות ושני הפסדים, היא הולכת לקרב על הארד.

 9. מנחם זה שאתה הכותב ספורט מספר אחד כבר ידעתי …אבל נדמה לי שפספסת קריירה של פילוסוף ( ….אם פילוסופים עושים …..קריירה).

  הטועונים שלך מקסימים .

 10. 1. אין שעון. משחקים עד שיש מנצח
  זה אולי משהו שאיש שלא חווה את הבייסבול לא יבין. לא משחקים על זמן. לא משחקים על תוצאה כמו בטניס או בכדור עף. משחקים על פסילות. כל עוד אתה מצליח לחבוט, אתה במשחק.
  .
  3. אין דבר כזה 'ביזבוז זמן'
  כמו שאמר ארל וויבר הגדול, You can't sit on a lead and run a few plays into the line and just kill the clock. You've got to throw the ball over the damn plate and give the other man his chance. That's why baseball is the greatest game of them all.
  .
  22. חבטת כדור – המבצע הקשה בספורט
  כמאמר הקלישאה, מי שנכשל רק שבע פעמים מתוך 10 נסיונות שווה את משקלו בזהב. שחקן כדורסל שזה הנתונים שלו לא יעלה לשחק בתיכון בליטל רוק ארקנסו, אבל בבייסבול הוא יגרוף מליונים.
  .
  32. המשחק הקבוצתי והאינדיבידואלי היחיד בעולם
  בזמנו טענתי שראן הוא המהלך הקבוצתי ביותר בכל עולם הספורט. (ראן, לא הומראן). חובט א׳ מגיע לבסיס, זה יופי, אבל כדי שיושג הראן, על חובט ב׳, ג׳, או ד׳ לקדם אותו עד הבית. אם נכשלו, כל המאמץ של חובט א׳ לא שווה. ואם חובט ב׳ מצליח לקדם את א׳ לבסיס השני, או השלישי, עדיין צריך את ג׳ או ד׳. ראן הוא מהלך קבוצתי, ומכאן שמניעת ראן היא גם מהלך קבוצתי שמצריך שילוב של ההגנה והזורק. זו אולי הסיבה שכולם רוצים הומראנס כי זה מנטרל את ההגנה וזה אינדיבידואלי לגמרי מבחינת החובט
  .
  34. זמן לשוחח, לדבר, ולללכת להשתין
  זה אולי הווין הכי גדול על כל ענף אחר. אחרי שרואים בייסבול, איך אפשר לחזור להיות תקועים שעתיים מול המסך, אני לא יודע.
  .
  אבל האמת, הדבר הכי מדהים זה הרעיון הבסיסי שבבסיסו של הכדור בסיס הזה. עומד בנאדם עם כדור, זורק לבנאדם עם מחבט. אותו כדור, אותו מחבט, ובינהם, אין ספור אפשרויות. זה משהו שאפשר לראות באנגלית, יפנית, קוריאנית, ספרדית או עברית, זה לא משתנה. אותו כדור, אותו מחבט, ולעולם לא תדע מה יקרה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט