מעורב הופס ליום ג': נייט מקמילן מאמן אטלנטה. האם ווצ'ביץ האנדרייטד אי-פעם? (כן!) / מנחם לס

1.נייט מקמילן יאמן את ההאוקס לפחות עד סוף העונה!

המאמן הוותיק נייט מקמילן – שהיה עוזרו של המאמן המפוטר לויד פירס – יאמן את ההאוקס לפחות עד סיום העונה. לפי אתר החובבים של ההאוקס כמה מהשחקנים שרואיינו הביעו תמיכה רבה בפיקס. "היו לנו יותר מדי פציעות העונה. קוץ' לויד היה טוב מאד לקבוצה ולשחקנים. האשמה אינה בו" (האנטר).

מקמילן אימן ב-NBA כמה שנים טובות ולזכותו מאזן חיובי של 588-661.

2. זה סופי: ניקולה ווצ'ביץ הוא השחקן הפחות מוערך בהיסטוריה של ה-NBA!

אורלנדו מג'יק הפסידו שוב. הפעם לדאלאס מבריקס. אבל אם תקראו את ה-BOX SCORE תראו שוב:

ניקולה ווצ'ביץ': 12 מ-24 (5 מ-8 מה-3) ל-29 נק'. רגע, לא לשכוח את 15 הריבאונדים שלו. דאלאס עדיין ניצחה 130-124, עם ה-33 נק' של לוקה ב-12 מ-22 כולל 5 מ-10 (למטה יש לי קטע על ההשוואה של לוקה ללארי בירד!)

ניקולה הוא השחקן השקט, הנחבא אל הכלים, והעניו מכולם. זוהי כבר שנתו ה-10 של בן ה-30 הזה ב-NBA – 9 האחרונות במג'יק. את שנת הרוקי שלו הוא שיחק בסיקסרס. 9 שנותיו באורלנדו רק מראה ביתר בהירות את ענוותו, נאמנותו, והסתפקותו במעט, ואולי זוהי גם בעייתו.

להיות תקוע באורלנדו 9 שנים (ורק שתבינו, אין לי מאומה נגד דקלים ומזג אוויר קיצי כל השנה) היא הקללה שלו, אבל כנראה שאופיו הנוח מסתפק במה שיש לו, והוא לא דורש טרייד כמו כל שחקן ברמתו התקוע בקבוצה אפרורית משך כמעט כל הקריירה שלו. ווצ'ביץ' הוא כבר בן 30, ולך תדע – אולי מצבו הוא בסדר אתו. אולי טוב לו להיות מחוץ לכותרות. לך תדע, אולי זאת גם בעייתו הגדולה.

ישנה לו עוד בעיה: הוא נראה יותר מדי 'טוב'.

ווצ'ביץ' 'נחשב' לשחקן ממונטנגרו, אפילו ששפתו הראשית היא צרפתית, אפילו שהוא נולד בשווצריה, ואפילו שביתה את רוב שנותיו בבלגיה, לפני שהגיע לארה"ב לסיים כיתה י"ב בתיכון אמריקאי. אביו אגב היה שחקן מקצועני באירופה משך 20 שנה.

ווצ'ביץ', 2.13 מ'/, סיים תיכון בפלורידה, שלוש שנות משחק ב-USC, שנה בסיקסרס, ועתה שנה תשיעית במג'יק עם ממוצע קריירה של 17.5 נק' ב-49.8% ו-10.3 ריב'.

ממוצעו העונה הוא 24.4 נק' ו-11.6 ריב'.

3. באדי היילד הגיע ל-1,000 שלשות ב-350 משחקים – פחות מכל אחד אחר!

4. לברון לא מעצבן כמו שהוא מעייף!

לברון חייב משום מה להיות בכותרות כל יום. שלשום הוא הודיע שהוא מוכר את ביתו 'הישן'. היום הוא נשאר ללא דבר לומר, אז פתאום הוא מוציא ידיעה בטוויטר שהוא "כועס עד היום" שהוא לא ניבחר ל'אול סטאר' בשנת הרוקי שלו. אז גם אני נידבק בחיידק הזה ומכניס את הידיעה הזאת כאייטם במעורב שלי.

5. סטף קרי: "כל הקבוצות עדיין מסמנות VS' WARRIORS' בעיגול בגלל 6 השנים האחרונות!

"EVERYBODY HATES A WINNER!", הייתה תשובתו של סטפן קרי כשנשאל מדוע ישנה תחושה כאילו כל קבוצה שמשחקת נגדם נראית כאילו ב'אובר-מוטיבציה.

הוא אמר לקונור לטורניאו מה'כדוניקל' אחרי הקריעה נגד הלייקרס ש"לא משנה שבעונה שעברה ניצחנו רק 15 "קבוצות עדיין 'GET UP' נגדנו. אף אחד לא שוכח מה שעשינו להם בשנים האחרונות.

"עדיין נשארו הרבה זכרונות מאותן השנים".

מה, באמת? אז מי ביקש מכם לנצח 3 אליפויות ב-6 השנים האלה?

איך לימד אותנו המורה שלנו קווינט בכיתה ב'? "אם אתה לא יכול לסבול את החום, אל תיכנס למטבח" (במילים אחרות, אם אתה לא רוצה להיות 'מטרה', כדאי שתישאר בינוני ומטה, כמו ההאוקס).

6."לארי בירד REINCARNATION? נדבר עוד 1000 משחקים…" (דברי לוקה דונצ'יץ אחרי עוד 33 נק' הלילה)

בראיון עם הניו יורק טיימס, כוכב הסלטיקס לשעבר סדריק מקסוול, נשאל להשוות את לוקה דונציץ' ללא בירד (https://www.nytimes.com/2021/02/24/sports/basketball/luka-doncic-larry-bird.html)

"HE IS LARRY REINCARNATED!"

לוקה נתבקש אתמול ע"י קלי קפלן להגיב לתשובה של מקסוול (https://twitter.com/CallieCaplan/status/1365872741044355073)-

-"מה זה REINCARNATED?", באה התשובה.

קפלן הסביר.

לוקה: "תשאלו אותי עוד אלף משחקים…"

7. סטיב קר על מה עושים עם משחק כמו שלשום נגד הלייקרס:

"זורקים אותו לבית השימוש ומורידים את המים"

8. דובי, השמעת? הניקס מעוניינת ב-KAL…

הניקס 'מעוניינת מאד' בקרל-אנטוני לואיס.

מה? בכל הרצינות?

בוודאי! תום תיבודו היה מאמן שלו מ-2016-2019 בוולובס, ובין השניים 'התפתחו יחסים טובים מאד'!

-ומה הניקס תיתן עבורו???

-את ג'וליוס רנדל!!!

-NO KIDDING!

9. לברון שם את ביתו למכירה. 20 מיליון. לא הייתי קונה את הדבר המכוער הזה ב-7.5 (ושני בלוקים משם OJ סימפסון עשה מה שעשה)

לברון גר עכשיו בבברלי הילס, ב–MANSION של 37.5 מיליון.

10. שקיל אוניל על תום בריידי והפטריוטס:

 

11. היום לפני…

*59 שנה: וילט צ'מברליין קולע 100 נק' נגד הניקס https://hoops.co.il/?p=153389


12. פינת החי: שקנאי מהסוג הנקרא Dalmatian

שלושת השקנאים בתמונות מצולמים באגם הקר ביוון בשם KERKINI.

זהו עוף המים המתוקים הגדול בעולם עם כנפיים הפרושות עד ל-3.5 מטרים. הם מונוגומים בזמן הפריון וההתרבות, למרות שהם לא נשארים צמד-חמש לחיים. העופות האלה נודדים אבל לא ע"פ PATTERN קבוע: הנדידה שלהם מתפרסת ממזרח אירופה ורוסיה עד למרכז אסיה. עופות המים האלה הם שחיינים מעולים וגם מעופפים יעילים. למרבית הצרה בגלל ציד משערים שרק בערך 20,000 נותרו בעולם.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 55 תגובות

 1. לגבי השקנאי, שמו בעברית שקנאי מסולסל, פעם נקרא מצויץ.
  שים לב לשפיץ בקצה המקור, לעבדך הנאמן יש צלקת בזרוע משפיץ דומה. צלקת שנעשתה לפני כ 20 שנה ע"י שקנאי מצוי. לשקנאי שלום.
  🙂

  1. מעולה, אחד הדברים המעצבנים בכל הנוגע לעופות מים הוא שמדובר בחבורת ערסוואטים די מעצבנת. אנשים רואים ברבורים, אווזים, כאלה, וחושבים שהם מלאכים בדמות ציפור, אבל לא, אחד אחד אלה עופות אלימים, אגרסיבים, מגעילים שגם כולם התברכו בקול צורם כמו צופר שבור.

   1. אני דווקא מאד מתחבר לצפצפות האלה. הקול של דונאלד טראמפ, סליחה, דונלד דאק חיקוי של ברכייה. כשהם או אווזים עפים בשמיים ומצווחים אני תמיד מחייך, כשאני מצליח לשמוע….

   2. נכון לגמרי!
    בארצות מסוימות היה מקובל להחזיק אווזים בחצר כאמצעי נגד גנבים.
    לי יצא "להסתכסך" עם האווזים בפינת החי בקיבוץ, היית בא לנקות את הבריכה, פחד מוות. אח"כ גם בצרפת ליד הנהר, היו כמה ברבורים ואווזים מאוד מפחידים, תמיד שמרתי מהם מרחק.
    🙂

      1. הו נילס

 2. מעורב מעולה מנחם.

  1. מקמילן זה לא המאמן המתאים אבל לפחות פיטרו את פירס קצת באיחור במקום כמה שנים באיחור כמו שעשו פילי עם בראון. אם בראון היה הולך בזמן אולי גימי היה עדיין אצלנו ואז באמת היינו קבוצה מפלצת.
  פירס הלך מכמה סיבות היחסים בינו לבין טריי היו לא טובים עוד משנה שעברה. זה לא יצא לתקשורת ואם תראה מילים טובות אחד על השני זה הצגה לתקשורת.
  פירס לא ליקק לטריי מספיק. כוכבים רוצים את הלשון עמוק בישבן ופירס עשה איתו פאסיב אגרסיב.
  גם הכוכבים שהחמיאו לו פה זה סתם נימוס כזה. רוב שחקני ההוקס לא היו בעדו.
  בנוסף לזה הוא היה מאמן חלש מאד חד גוני והקבוצה שלו כבר שנתיים קורסת כל משחק ב5 הדק האחרונות.
  פציעות זה תירוץ כל הליגה עם פציעות כמו שלהם.
  רונדו ודאן זה סתם פחים אז לומר שהפציעות שלהם הזיקו נו באמת תירוצים כמו חול ואין מה לאכול.
  אני לא רואה את ההוקס מתרוממים למשהו רציני ואני לא חושב שפלייאוף יהיה הישג או משהו וגם זה לא יהיה לדעתי אלא אם כן טריי יעלה רמה בחצי עונה שנותרה.
  ההוקס חייבים ללכת בכל הכוח על ביל. ביל וטריי זה שילוב משמיים עם ביל יהיה בלתי אפשרי להביא דאבל טים על החצי על טריי. הוא ירצח את הקבוצות הוא גם יוריד עומס מטריי ועוד שחקן קלאץ שיכול לנצח משחקים.
  עם האנטר קולינס וקאפלה לדעתי זו חמישייההקטלנית ורצחנית אבל צריך מאמן כמו דאנטוני בשביל לייצר שם התקפה מפחידה.
  הייתי נותן המון בחירות על ביל ואת מי שווש רוצים חוץ מהרביעייה שציינתי.

 3. מבאס אפילו לשמוע על ההצעה של רנדל תמורת טאונס.
  אחד השחקנים המתועבים עליי בליגה יגיע במקום זה שאני הכי שמח על ההצלחה שלו בניקס.
  עד שרנדל הגיע למנוחה ולנחלה, מעמיד מספרים מצוינים, מנהיג קבוצת צעירים לפלייאוף, נבחר לאולסטאר… אז לשמוע שמציעים אותו תמורת המפונק השמן והרוטן הזה?
  לא שיש סיכוי שהטרייד הזה יקרה, אבל עצם הפרסום מבאס.

  1. צודק קאט יוביל את הניקס ללוטרי. לדעתי זה סתם.פרסומים של כאלה שרוצים לפגוע בניקס ומתבאסים שרנדל מנגב וקאט מתנגב.
   קאט זה לא כוכב ביום טוב הוא כריס בוש מס 3 בקבוצה טובה.
   לא רואה מצב שתיבס מביא אחד כמו קאט

 4. אחלה מעורב

  כשאתה שחקן צעיר ומשווים אותך לאחד הגדולים:
  לוקה – דבר אתי עוד 1000 משחקים.
  לברון – ברור, ואני אהיה יותר גדול ממנו, ומורשת ובלה בלה…..

  בזאת מסתכם ההבדל 🤣

   1. מצטרף להנ"ל. וגם אני לא מהכפר הקדוש…
    כל הקטע הזה שעד היום הוא "כועס" על זה שהוא לא נבחר לאול-סטאר בתור רוקי (ומייקל כן…), זה מה? להשניא את עצמו יותר? להעצים את תדמית הדוש? כל פעם עם ה"לא נותנים לי מספיק כבוד", אתה שחקן מספיק טוב להרוויח את הכבוד בלי לעשות לעצמך לובי, או שהוא לא מספיק מאמין בעצמו?…

    1. בול!!
     הרג אותי שהוא עומד עם אליפות רביעית ביד והוא אומר " תנו לי את הכבוד המגיע לי". הלו בן אדם אתה כבר עשור בטופ ואף אחד לא אומר שלא. משווים אותך למייקל גורדן ואתה אומר שאתה לא מקבל כבוד.
     דוש

     1. זה מה שמניע את הגדולים, זה הדרייב שלו, אני דווקא רואה את זה לחיוב.
      הוא מתבאס שערוצי התאגיד לא חדרו לתודעה שהוא הגואט אבל בתעמולה אינטנסיבית הוא הצליח ליצור שיח שהוא בתחרות עם מייקל….גם משהו

    2. שחקן כזה גדול שעדיין הכל לא מספיק טוב לו, בוכה שלא מקבל מספיק כבוד מהשופטים, פלופר גדול. הייתי מתבייש כמו טייטום.
     🙂

  1. גם לא צריך להיסחף…
   לוקה שחקן מהנה וחכם, אבל לארי בירד? לא היה ולא יהיה כמו בירד.
   רק להיזכר מה בירד הספיק בשמונה השנים הראשונות של הקריירה… עונה ראשונה שלו, לוקח קבוצה עם 29 ניצחונות למקום הראשון בליגה (וכמובן רוקי העונה), שלושה MVP רצופים, שלוש אליפויות, חמישה גמרים, עוד גמר מזרח ובעיקר, אינספור רגעים שחקוקים בהיסטוריה.
   זה לארי בירד, לא עוד שחקן שאוסף סטטיסטיקות.

 5. מעורב מעולה מנחם. אני חושב שהיו אנדרייטדים יותר גדולים מווץ' שכבר נבחר לאול-סטאר פעם אחת בקריירה והיה מועמד של הרבה כתבים שונים השנה. מייק קונלי או אנדרה מילר למשל. אני כן חושב שמגיעה לו קבוצה טובה יותר

 6. מהנה מאוד דוק, אין כמו להתחיל את היום עם המעורב שלך. הרבה אין מה להוסיף, לדעתי כמו שמגזימים עם התשבוחות, האינצ'ים בתקשורת שלברון מקבל והקיטורים, ככה מגזימים עם הunderrated. זה התחיל עם דווין בוקר, שלפי זעקות השבר שעלו אפשר לחשוב שמדובר באיזה שחקן שנאלץ לשחק בלוקומוטיב סיביר ולא בכוכב של הסאנס שמשחק בליגה הטובה בעולם. זה שהקבוצה שלו לא משחקת בשוק תקשורתי כמו הלייקרס או הניקס לא אומר שהבחור underrated, ויעיד החוזה שהוא חתם עם הסאנס, שמבטיח לו הכנסה יפה לעוד הרבה שנים, וגם שהוא ימשיך לא להבחר לאול סטאר, או לקחת אליפויות. אבל זו הבחירה שלו, ודי להעלב בשבילו. אותו דבר כל שחקן אחר בNBA. שחקן שמדברים עליו באיזו מדינה בלבנט באתר בעברית לא יכול להיות underrated. אולי לא כותבים על כל פיפס שהוא עושה כמו עם לברון, אבל זה ממש לא אינדיקציה.
  זה שסטף קרי מתבכיין הבנתי, אבל נשאלת השאלה מה הוא רוצה שיקרה? שקבוצות שהוא משחק נגדן יפסיקו לתת פייט? זה לא נשמע רציני. מילא אם הוא יכול להצביע שמולו מכסחים יותר, אבל אני בספק שזה מה שהוא אומר. אבל יותר מהכל הקשקוש על היכולת בעונה הקודמת. אני מבין שכשאתה 1.90 החמצן לא מגיע בקלות למוח, אבל להגיד "בעונה הקודמת היינו גרועים אז מה משחקים מולנו כאילו אנחנו האלופה היוצאת"? חשבתי שהוא יותר אינטליגנט מזה.

  1. סטף קרי רוצה קליר פאת.
   הוא אומר לברון הכלב הזה לא מקבל לא לחץ לא דאבל טים וכלום ואני הורגים אותי וצריך כל הזמן לרוץ ולברוח מהמגינים שלי במקום שיעמדו לי מטר ממני ויתנו לי לזרוק או לכדרר.

   1. אני החלטתי, כן. להפסיד ללייקרס ואז ששואלים אותך מה גרם לזה להגיד "קבוצות עדיין רוצות לנצח אותנו ולהביס אותנו כי יש להן זכרונות מהחמש שנים האחרונות"? מה הוא רוצה, שישחקו נגדו בהילוך שני כי העונה הקודמת הם היו גרועים? ובכלל לנפנף בעונה הקודמת זה מה זה מלא טקט מצדו לגבי חבריו לקבוצה, בהתחשב בזה שהוא היה פצוע והמבין יבין.

    1. הוא לא אמר שום דבר על העונה שעברה. העיקר ששאתה הקשבת לראיון איתו והחלטת שהוא זורק את החברים שלו מתחת לאוטובוס. בתור אחד שמצהיר על עצמו שהוא פחות עוקב אחרי מה שקורה במגרשים יש לך לא מעט ביקורת על השחקנים.

     1. צודק, לא מצאתי שום דבר על העונה הקודמת, אז הדוק הטעה אותי.
      לגבי החלק השני, תסלח לי. דבר ראשון לא צריך שום אקרדיטציה להביע דיעה. אם אני חושב שמשהו שאמר מישהו ראוי לביקורת, אני לא צריך לעבור על הסטטיסטיקה שלו בשנתיים האחרונות כדי להגיד את זה. לא הבעתי שום ביקורת על ההתנהלות של הווריורס כקבוצה, על דרך המשחק שלהם או על התפקוד שלהם על המגרש, או על קרי כשחקן היום או בכלל אלא אך ורק על הדברים שנאמרו, לפי איך שתועדו במעורב של היום. אני חושב שסטף קרי שחקן מעולה, אני מאוד נהנה לראות אותו, אמרתי את זה שפתאום התחילו לדבר עליו כמי שגמר את הסוס, זה לא סותר את דעתי שלא ברור לי מהניסוח שלו מה בדיוק הוא מנסה להגיד. ודבר שני, אם כבר, אני יכול לשאול מה בדיוק אתה קופץ להגנתו של סטף קרי או בכלל, זה לא ששלוות נפשו או שלמותו המנטלית או רווחתו הכספית תלויים במה אני כותב. אני חושב שלהגיד "teams still want to beat us and beat us bad" זו אמירה דבילית, אם הוא בא להגיד "אסור לנו להיות שאננים גם שאנחנו משחקים טוב" אז זה יצא לו עקום ברמות, וכשאני שומע את זה, אפשר לפרש כהתבכיינות שכאילו כולם משחקים בלי הגנות, רק מולנו פתאום מתחילים לשמור. זו דעתי.

      1. אני קופץ להגנתו של סטף כי אני אוהב את סטף…

      2. שמנו לב… אוהב מאוד את הווריורס בכלל ואת קר וקרי בפרט.
       מה יותר, שמשות או לוחמים?
       מצד אחד, אתה מתעלם מכל דבר שלילי בג"ס,
       מאידך… בכל זאת את התסכול אתה שופך על פיניקס, אז כנראה פיניקס…

      3. פחחח.
       אין בכלל מה להשוות. זה כמו שחקנית קולנוע חתיכה לעומת האשה שאיתך.

      4. ולא אני לא מתעלם מכל דבר שלילי בווריורס…

      5. חחח
       מה שאמרתי…

      6. תכלס…

      7. חתיכה? תהיה קצת יותר מודרני: שאפה

 7. בס"ד
  תודה מנחם.
  פינת הטבע מההמת, כרגיל.
  לגבי הפניקס, פעם הם היו לוקחים עסקה כזאת בריצה, ומוסיפים עוד בחירות.
  אני מקווה שהפעם הם לא יעשו טעות. החתול כישרון גדול, אבל פציע, לא עושה הגנה ורך באופי.
  מעדיף את רנדל.

 8. מנחם, לא כתבת שום מילה על ההגנה שלווצ'ביץ', האם זה בגלל שאין על מה לכתוב? הבחור על חוזה של 100,000,000 ל5 שנים, במזג אוויר הכי טוב בעולם ו5 דקות מדיסני וורלד, רחמים על הילד.

 9. מעניין, אז אפשר להוסיף את ווצ' לרשימת השחקנים שעברו בפילי בתחילת דרכם ולא קיבלו ממש הזדמנות. כנראה שזו הקארמה שלהם שם אפס אמון בצעירים ופרוסס תמידי מאז ימי ברקלי. עכשיו הם תקועים עם אמביד וסימונס ופתאום מפחדים ללחוץ על ההדק של הטריידמאשין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט