ניימולוגיה- ניתוח דראפט 2021/טז"מ

לפני שאתחיל אפרוס את רזי הניימולוגיה בקצרה. הניימולוגיה אינה מתיימרת להבחין מי יצליח להגיע לגדולה או מי יהיה השחקן הכי טוב. היא רק באה לתת תקרה ולענות על השאלה האם השחקן יכול להיות אולסטאר ומעלה או לא. ייתכן ששם שעומד יפה בניימולוגיה יאכזב, היא לא צופה מי יהיה גרוע ממי. היא צופה רק למי יש סיכוי להיות כוכב או לא, זהו. צריך להדגיש שהסטט לפי הניימולוגיה הוא מובהק וכמעט בלתי אפשרי לנצח אותו. רק אדם אחד הביס אותו בעבר האקים אולאג'ואן.

אז כדאי מאד שהמנג'רים של הקבוצות יקראו את זה וידעו את מי בטוח לא לבחור. אח"כ אתם מוזמנים לחזור לטור הזה שהם יהיו שחקנים ולראות את רמת הדיוק.

אני מציין שלמעט תקצירים של 2 שחקנים לא ראיתי איש משחקני הדראפט מעולם, אין לי מושג היכן הם משחקים או מה הסטט שלהם. הכל על טהרת הניימולוגיה בלבד.

דירוג השחקנים הנסקרים הם לפי אתר דראפט נט לפי הסדר אצלם.

 1. ג'ונתן קומינגה- קומינגה=אסון, נגר, קלינגון. למזלו הג'ונתן מציל אותו. ג'ונתן=שם נרדף להצלחה, שגשוג, שם בכיר בהחלט. דוגמאות: ג'ואל אמביד. אמביד זה רע מאד אבל הג'ואל מציל אותו. פסקאל סיאקם, פסקל שם של חננה מובהק מה שנותן הצלחה, הסיאקם זה לא טוב וקצת מעכב אותו. עם זאת קומינגה זה הרבה יותר רע וכבד מאשר אמביד או סיאקם. מסקנה: לפי הניימולוגיה כאשר יש התנגשות בין שם טוב לרע אין מניעה להיותו כוכב אבל מומלץ להיזהר עם השפעות הקומינגה.
 2. ג'יילן סאגס- ג'יילן=שם נהדר המרבה הצלחה וכוכבות. סאגס=שם קצת מוזר ולא נפוץ אבל עם סוואגר לכן מדובר בשם לא מזיק ואף ייתכן כי מעודד. מסקנה: אין מניעה מהיותו סופרסטאר
 3. קייד קאנינגאהם- קייד-שם רע מאד. שם של רדנק לא יוצלח ומעיד על חוסר הצלחה. יותר גרוע מקייד זה רק בויד או כיילב. עם זאת לא ידועות השפעותיו על אדם מעורב גזעי אך מאד סביר להניח כי השם יזיק. קאנינגאהם=שם משפחה של לורד בריטי הטומן בחובו הצלחה, שם משובח. לפי הניימולוגיה שם פרטי רע עדיף משם משפחה רע ולכן מצבו טוב משל קומינגה. הקנינגאהם מציל אותו. דוגמאות לשמות פרטיים גרועים ושם משפחה טוב שמציל אותם: לברון, קיירי, קאווי. הוא לחלוטין נופל בקטגוריה. עם זאת האם שם של רדנק שווה ערך לשם מהגטו, זאת קשה להעריך. מסקנה: אין מניעה מהיותו סופרסטאר.
 4. איוון מובלי- איוון-שם של אדם מחונן, משכיל. מובלי-כמו סאגס לא נפוץ כ"כ אבל שם בינוני שאינו מזיק. מסקנה: אין מניעה מהיותו סופרסטאר.
 5. ג'יילן גרין- שם של סופרסטאר מלידה. אחד השמות הטובים שניתן למצוא בשוק והכי טוב עד כה. מסקנה: אין מניעה מהיותו סופרסטאר.
 6. זאהיר וויליאמס- זאהיר=שם רע מאד, מבוסס פלופ, צופה כשלון. וויליאמס-שם משפחה נהדר המעיד על הצלחה. מסקנה: הזאהיר רע מאד ועלול לפגוע בוויליאמס, מומלץ להימנע מהבחירה בו.
 7. מוזס מודי- פלופ מהדהד לפניך, לברוח ומהר, לא לגעת בדראפט כ"כ גבוה.
 8. סקוטי בארנס- שם נהדר של אדם מלומד משכיל איכותי ממשפחה טובה. 2 שמות טובים מעלים סבירות להצלחה. מסקנה: אין מניעה מהיותו סופרסטאר.
 9. דיוויד דיוק- דיוויד-שם נהדר, אחד מהשמות האידיאלים. דיוק-בכלל שם מלכותי אבל קצת מתנשא. שם לבן טיפוסי ומצליח. דיוויד דיוק נשמע בכלל כמו הלצה אבל כמו הברון ג'יימס גם דיוויד הדוכס זה מכובד. מסקנה: אין מניעה מהיותו כוכב
 10. צ'ארלס באסיי- צ'ארלס=שם נהדר, מכובד, פוטנציאל הצלחה. באסיי=זה לא משהו כמו אמביד וסיאקם אבל עדיין יחסית עדין. מסקנה: אין מניעה מהיותו כוכב.
 11. אלן פלאניגן- אלן=שם נהדר של חננה המעיד על הצלחה רבה. פלאניגן= שם משפחה של אדם לבן ומכובד, משכיל וחכם, מעיד על אי קיו כדורסל גבוה. שם נהדר והשני הכי טוב עד כה. מסקנה: אין מניעה מהיותו כוכב.
 12. טארנס שאנון- טארנס=שם בינוני ומטה שם אדם חלש, לא מעיד על הצלחה. שאנון=שם של בחורה. גם אם מחברים את שאנון בראון עם טרנס רוס או פרגסון יוצא לא כוכב. מסקנה: מומלץ להימנע ממנו בבחירת לוטרי.
 13. אר. ג'יי נמבאהרד- לברוח ומהר, פלופ מהדהד לפניך, לא לגעת, תמרור אזהרה מהבהב.
 14. רוקו פרקסין- לברוח ומהר, לא לגעת בבחירת כזאת גבוהה, יכול להיות טוב לתעשיית הפורנו או לנבחרת האשך, נשמע כמו שם של ויאגרה.
 15. גרג בראון- גרג=שם של חננה עם הרבה הצלחה. בראון=שם של כוכב. שם מושלם ניימולוגית. מסקנה: אין מניעה מהיותו כוכב, ייתכן סליפר בדראפט.
 16. טאיוון ( Taevion) קינזי- יותר גטו מזה אין. לברוח מהר, לא לגעת בשום מצב, פלופ מהדהד.
 17. קורי קיספרט- שם נוראי. קורי=שם של בחורה ומעיד על נגרות קצת. קיספרט-נשמע כמו שם שטעו בהגהה שלו. להתרחק ולא לגעת.
 18. אוסמאן גארובה- לברוח ומהר, לא לגעת, נגר בן נגר מלידה. מתאים רק למיאמי או טורנטו.
 19. ג'וש כריסטופר- שם של אדם לבן. בהחלט שם טוב ניימולוגית עם 2 שמות חזקים משולבים יחד. מסקנה: אין מניעה מהיותו כוכב. עלול להיות סליפר.
 20. כיילב לאב- מי היה מאמין שיהיה גם כיילב בדראפט הזה? גם הוא שחור, מה קרה נהיה אופנה של שחורים עם שמות של רדנקים? ראו סעיף 3. שום אהבה לא תעזור לו. להתרחק ולא לגעת.
 21. ג'יימס בוקנייט- ג'יימס=שם נהדר להצלה. בוקנייט-מחליש מאד את הג'יימס לכן סבירות גבוהה שלא יהיה כוכב.
 22. איו דוסונמו- לברוח ומהר, לא לגעת, קלינגון לפניך. מתאים רק למיאמי או טורנטו.
 23. ג'רמיה רובינסון- ג'רמיה=שם על הפנים לא מעיד על גדולות. רובינסון=שם נהדר שעלול לגבור על הג'רמיה. מסקנה: אין מניעה מהיותו כוכב.
 24. קאי ג'ונס- קאי=כשלון, אי הצלחה, שם רוחני מידי. ג'ונס=שם מכובד. מסקנה: אין מניעה מהיותו כוכב.
 25. ג'יילן ג'ונסון- שם של סופרסטאר מלידה. מסקנה: אין מניעה מהיותו כוכב.
 26. אוצ'אי אגבאי- לברוח ומהר, קלינגון לפניך. מתאים רק למיאמי או טורנטו שהם סוחרי קלינגונים ממולחים.
 27. קוונטין גריימס- לברוח ומהר, לא לגעת. נגר לפניך. 2 שמות נוראים זה ודאי.
 28. רוקאס יקובאיטיס- ראה סעיף 14. מומלץ להמר על זה סיב 2.
 29. ג'ארד באטלר-שם נהדר, עלול להיות סליפר. אין מניעה מהיותו כוכב.
 30. ג'יידן ספרינגר- ג'יידן=שם נוראי של אהבל שהתבלבל עם ג'יילן. ספרינגר=מעיד על כשלון. לא לגעת בו.

לפוסט הזה יש 32 תגובות

 1. מעולה
  אני יכול להתייחס לשני נציגי היורוליג שהזכרת – עוסמן גארובה (18 – ריאל מדריד) ורוקאס יוקובאיטיס (28 – ז'לגיריס).
  גארובה הוא נגר על בינתיים. הוא עומד על 5/17 לשלוש ענתי ביורוליג וזה כשהיה לו משחק של 3/3 נגד אלבה ברלין, כך שבשאר העונה זה 2/14 ובעונה שעברה היה לו 2/6, כמו גם 4/18 ביורוליג ששל הנוער, שם הוא לקח פעם MVP כשריאל זכו, למרות שאבדיה היה עם סטטיסטיקה הרבה יותר טובה. יהיה חייב ללמוד לקלוע…
  לגבי יוקובאיטיס – שחקן רוציה לגיטימי בז'לגיריס וקלעי לא רע גם מחוץ לקשת וגם מהעונשין, למרות שהוא התחיל את העונה עם 17/18 מהעונשין ומאז הוא עם 5/11. נוטה לאבד לא מעט, אבל יכול להיות שחקן מעניין.

 2. חחחח ענק. אני נאלץ להודות שיש משהו מוכח בחיזוי בשיטת הניימולוגיה
  .
  לדעתי אתה מפספס עם שמות "לבנים" מדי, גם להם אין תקרה יותר ממחליף במקרה הטוב. כל הדאג מקדרמוט והפרנק קמינסקי האלה איזה תקרה כבר יש להם?

 3. אדיר!
  אני בהחלט מבין את הרציונל.
  מבין השמות, אלה הם שקפצו לי הכי הרבה לעין:
  .
  כוכבים: ג'יילן סאגס, צ'ארלס באסיי, אלן פלאניגן, ג'ארד באטלר. הכי טוב – פלאניגן
  .
  שחקני משנה לגיטימיים: איוון מובלי, ג'יילן גרין, דיוויד דיוק, טארנס שאנון, גרג בראון, קאי ג'ונס, ג'יילן ג'ונסון
  .
  באסטים מהדהדים: ג'ונתן קומינגה, זאהיר וויליאמס, אר. ג'יי נמבאהרד, רוקו פרקסין (שישכח מנבחרת האשך), טאיוון ( Taevion) קינזי, קורי קיספרט, אוסמאן גארובה, כיילב לאב, ג'יימס בוקנייט, איו דוסונמו, אוצ'אי אגבאי (מתאים יותר לליגת העל בכדורגל).
  בקיצור צפו להרבה באסטים השנה…

 4. דיוויד דיוק זה לא מכחיש שואה מפורסם? צלף לבן שיצליח בקבוצות קטנות כמו סטיב נובאק נניח.
  סקוטי בארנס יהיה רוקי העונה אך יתגלה שמדובר בנגר על (על משקל מייקל קרטר וויליאמס)
  גרג בראון- גרג אודן וקוואמי בראון? נגר פציע, מישהו שסקרמנטו תהמר עליו בבחירה גבוהה
  קורי קיספרט- דווקא שם טוב, מתגלגל כזה. ידע לתת עונות מצוינות כשישחק עבור חוזה ובשאר הזמן ישוטט על המגרש
  קוונטין גריימס- היורש של קוונטין אחר, ריצ'רדסון, יפתח טוב וידעך למעמד של חוזה סחיר/השלמה לטרייד, מעין טרבור אריזה שכזה.
  אוסמן גארובה- סלאח מג'רי 2.0. לברוח
  טארנס שאנון- נס ציונה מחכה לו
  איוון מובלי- יהיה אולסטאר שבערוב ימיו בליגה יחפש טבעת תמורת חוזי מינימום.
  קייד קאנינגהאם- יפתח טוב, יקבל חוזה קרוב למקס ממינסוטה ואז יקרע את האכילס ומשם ידעך. אולי הכי טריקי, בין דאנטה לבילי.
  יופי של ניתוח בסך הכל שמעון

 5. אהבתי שמעון. מצחיק לאללה.
  תתזכר את עצמך לעשות טור המשך למחזור הזה לאחר עונה.
  אגב, איך נחשב השם סאם בואי בניימולוגיה?

 6. אבל נו לא הסברת את המתודולוגיה שלפיה יש שחקנים שבחיים לא יוכלו להצליח בגלל השם.
  בבקשה ממך, ובפירוט רב ככל האפשר.
  לא רוצה בטעות להכניס פרשנויות שלא התכוונת אליהן.

 7. מעולה שמעון, אני בהחלט מאמין שהשם שלנו משפיע על דרכנו בעולם. יהיה מעניין לראות איך זה עובד בדראפט. שווה לעקוב לאורך זמן. לגבי ג׳ואל אמביד – יש קשר ליואל איש החיתולים?

  1. אני מאוד מאמין שהשם משפיע על דרכנו בעולם.
   'מאיה' בדר"כ תהיה בלונדינית ויפה, 'יפה' תמיד תהיה מכוערת, 'יריב' תמיד יהיה כשמו כן הוא, וכך הלאה…
   אפשר לדעת שבחורה תהיה פצצה לפי השם שלה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט