לשנות כיוון/MBK

לשנות כיוון/MBK

הלייקרס נראים טוב העונה. נראה שהשינויים בקיץ(סתיו אם לדייק) האחרון עשו טוב לקבוצה. מי שקצת מנומם הוא AD. הציפיות של מהגבה היו לא פחות מ MVP העונה. הוא נמצא בגיל, בקבוצה ובסיטואציה שהוא יכול וצריך להיות מתמודד ראוי על התואר.

יש משהו מעט "אגבי" בדוויס. נראה שהוא עושה הכל בנון שאלאנט וקצת חסר לו קילר אינסטינקט. לדעתי זה השותף למשחק הכי טוב ששיחק שלצד לברון ובכלל השחקן שהכי מתאים לשחק איתו. כשהייתי ילד אחד היתרונות הבולטים במשחק היה צמד של גבוהים שיודעים לשחק אחד עם השני. כיום הכדורסל במגמה הפוכה של החוצה החוצה החוצה.

דוייx שגדל בשיקגו, וכשאני אומר גדל אני מתכוון לקפיצה בגובה שהוא עשה במהלך התיכון מ 1.83 ל 2.08 תוך שנתיים. מה שמן הסתם הציב אותו בפוזציה כשחקן הפנים הטוב במדינה, זכיה באליפות מכללות עם קנטקי ובנוסף להבחר 1 בדראפט. דוויס הוא שחקן נוסף ש"צמח" (סקוטי פיפן, דניס רודמן,דוויט הווארד, דוויד רובינסון דוגמאות לשחקנים שעשו קפיצה מרשימה בגובה במהלך/לאחר התיכון). כפי שניתן לראות המשותף לכולם – כישורי הגנה יוצאי דופן.גבוהים זריזים שנחשבים לשחקני הגנה מהטובים בהיסטוריה.

האם לדוויס יש כישורים לשחק כגארד כמו בימיו בתיכון?

כאבי גדילה

דוויס הראה ניצוצות נדירים מהרגע הראשון שדרך בליגה. הוא נראה כמו real deal ואחד שבדרך להיות מהגבוהים הגדולים בתולדות המשחק. כרגע הוא עדיין לא ממוצב בשורה הראשונה של הגדולים ביותר. גם אין השוואות לגדולי השחקנים למרות שכבר עכשיו דוויס יכול לקרוא תיגר על ה PF הטוב בכל הזמנים.

מלבד עונת הרוקי הוא היה אול סטאר בכל עונה(מחזיק בשיא הנקודות במשחק, 52) אבל משהו לא עבד עבורו. הוא שקע בבינוניות של ניו אורלינס ולא הצליח להביא את עצמו לשורה הראשונה מבחינת יכולת אישית וקבוצתית (דאנקן בגילו כבר היה MVP, FMVP ועם 2 טבעות). דוויס "בזבז" כמה עונות טובות בקבוצה לא תחרותית וזה גורע אותו מדיונים של גדולה. ככשרון גולמי הוא שייך לטופ של הטופ.

דיוויס החליט לעשות מעשה ולעבור ללייקרס. מהלך שהבשיל וכבר בעונה הראשונה הוא פרע את השטרות ומייד עם אליפות ועונה אישית מצויינת. הוא נראה בדרך הבטוחה להיות ה FMVP אבל אז נראה שנעצר קצת במשחקים 4-5-6 בסדרה ופינה את הבמה ללברון.

אחת הטענות לגביי דוויס שהוא "רך". ואני אומר איפה ק.ו.ב.י בריאנט שייתן לו סטירה עם הממבה להעיר אותו. דוויס מעולם לא שיחק עונה מלאה (56 עד 75 משחקים בעונה). אבל הוא אחד השחקנים הכי יעלים בתולודת המשחק. ( ה PER שלו מציב אותו במקום ה 3 בכל הזמנים אחריי מייקל ולברון ולפני שאקיל ודוויד רובינסון) . מצפייה בלא מעט משחקים של הלייקרס. נראה שהוא קצת פחות אוהב את המגע תחת הסל(למרות שהוא פינשר מעולה). וגם כשחקן הגנה הוא העדיף לתת להווארד לעשות את העבודה הקשה מול הסנטרים הכבדים. נראה שאם היה לו אופי קצת יותר אגואיסטי הוא יכל להיות שחקן של 30+ 15. נראה שלדוויס הכל בא בקלות.

השילוב עם לברון שהמציא את עצמו בחדש כרכז(אחריי שעשה הסבה מעמדת ה SF ל PF וגם תפקד כסנטר תחת לוק וולטון) מוביל אותי להצעה שעשוייה להועיל לגבה. למה לשחק כשחקן גבוה? אם אפשר לשחק כנמוך? אני לא אומר שדוויס ירכז או יהיה SG אבל ללייקרס יש את הכלים לאפשר לו לשחק כ SF בלא מעט הרכבים.

הלייקרס יכולה להרשות לעצמה לשחק עם מארק גאסול כסנטר, הארל או מוריס כגבוה שני. דוויס כסמול פורוורד, קוסמה ולברון כרכז באופציית הסופר-סייז מי. אפשר גם ללכת על הרכב יותר דינמי עם שרודר ו KCP כגארדים ולברון/הראל/מוריס כגבוהים כשדוויס ישחק בכנף.

דוויס לקח החלטה לפני כמה עונות לעבוד על השלשות. העונה הוא קולע קצת מעל שלשה למשחק ב 37.5 אחוז (האחוז הגבוה בקריירה שלו). יאמר לזכותו של הגבה שבזמנו חשבתי שהוא צריך לעבוד יותר על משחק הפוסט ולשפר אלמנטיים במשחק הפנים. דוויס יישר קו ומצא את עצמו מתאים לכדורסל של היום. אם הוא לא היה עובד על הקליעה מ 3 הוא היה כנראה הולך לאיבוד בעמדה שמתאימה לו(סנטר) אבל לא נראה שהוא ממש נהנה לשחק בה.

כשהגבה קיבל השראה מקובי

דוויס שזרק 27 פעם בלבד ל 3 (קלע 3) ב 3 העונות הראשנות שלו בליגה קפץ ל 108 בעונה ה 4 ול 240 בעונה הקודמת והמקוצרת.

אחת ההחתמות הטובות של הלייקרס הייתה של מרק'יף מוריס המושמץ. מוריס אולי לא מציג מספרים גדולים אבל הוא גבוה שמאפשר דקות מנוחה לדוייס או לברון. בפלייאוף האחרון הלייקרס שיחקו מצויין בהרכבים של לברון מוריס כשדוייס נח. לליקרס יש 3 גבוהים שיכולים לשחק בכל עמדות הפנים (גם מוריס ובטח לברון) לאפשר לדוויס לשחק כגבוה סטייל דוראנט יכול לעזור לו להביא יכולת אחרת שלו לידי ביוטי. הגנתית הוא יכול לשמור על כל העמדות והתקפית הוא יכול לחגוג על שחקני כנף נמוכים, אם בזריקה מעל הראש שלהם הוא לקחת אותם לסל באסרטיביות. יהיה לו יותר קל מול שחקנים עם סייז קטן יותר(אני תחת הרושם שגבה פחות חותר למגע מול גבוהים למרות שהוא פירק לגורמים גם גבוהים כמו גובר ויוקיץ לגורמים)

אם אני הייתי ווגל הייתי חושב על זה ברצינות, איך סמי בן טובים אמר? זרקת רעיון תן לחשוב!

לפוסט הזה יש 27 תגובות

 1. רעיון מעניין.אבל הבעיה אצלו היא לא בתפקיד שהוא משחק אלא כמו שאמרת הרבה פעמיים הוא נראה רך ולא "מתאבד" על כל מהלך מעבר לזה שלשמור באופן קבוע על שחקנים זריזים ונמוכים ממנו ילא בטוח שהוא יצליח.קבוצה שמנגד יכולה לעלות עם שלושה נמוכים שיסבסבו גם את לברון וגם דיוויס.

  1. ליוסטון זה לא עבד בשנה שעברה ומאוד חששתי שזה יקרה
   לברון ודיוויס גבוהים מאוד גמישים ויכולים לשמור גם על גארדים(כשהם רוצים)

   1. סמי בן טובים גם דפק את הקופה בסוף.. מעניין האם הרעיון שלך שבאמת מעניין יעזור גם ללברון, דיוויס, ווגל
    לדפוק אותה שוב.

 2. דיוויס הוא מפלץ אבל הוא כבר אמר בעצמו שהוא לא אוהב לשחק רק פנימה. גם אמביד אמר את סה.
  מאבקים פנימה עלולים להגדיל פציעות וזה יותר מעמסה לגוף לכן הוא יעשה את זה מתי שזה באמת חשוב כמו בפלייאןף ולא לאורך העונה.
  מבחינת כשרון לבד הוא טוב מטימי וגארנט ובארקלי ומלון אבל חסר לו עוד תארים וגם mvp כדי להיות הגדול מכולם.
  גם אני חשבתי שהוא יבוא לנגב העונה אבל הוא בא יותר באיזי נותנים לשרדר ולשואג לרוץ בעונה הסדירה.
  אל תשכח שלהם גם היה הכי פחות הפסקה.
  הוא וגארנט ביזבזו המון שנים בקבוצה פח

  1. גארנט נדמה לי עזב אחרי דיוויס.
   דיוויס סך הכל עזב בזמן.חתם על חוזה גדול אחד ואחרי זה עזב בשיא היכולת ובגיל המתאים.
   רק שחקנים שנבחרים במועדון מצליח (וזה כמעט לא קורה) יכולים כבר בגיל צעיר להצליח ברמה הקבוצתית

  2. הוא משחק רגוע מאוד
   הוא יכול לעשות סל מתי שבא לו
   קצת מעצבן אותי שהוא לא מוריד פוסטרים על שחקנים
   כל הליגה צריכה לפחד ממנו

 3. אחלה טור.
  גבוהים היום זה כבר לא מה שהיה פעם. להרביץ בצבע כבר לא עושה את שלו, ולזרוק מחצי מרחק כמו פטריק יואינג לא ייגרום לאף אחד להגיד שיש לך "סקילז".
  אז זו לא ליגה של גארדים כפי שרבים טענו (הMVP בשתי העונות האחרונות הוא בגובה של סנטר) – זו פשוט ליגה שהתקדמה מעבר לעמדת הבריון ליד הטבעת.
  דייויס הוא אחד מהגבוהים האלה ואני חושב שהציוות עם לברון, כמו שכתבת, הוא מצוין. באמת יש תחושה שקצת חסרים שם קילר אינסטינקס ויכולת לקחת את כל המשחק על עצמו. הם עדיין קונטנדרים, ואם ללברון לא יימאס שוב הם יהיו כאלה גם לכמה העונות הבאות.

 4. דייויס בינתיים משחק בהילוך שני, וזה מובן. הוא שחקן שנוטה לצבור עייפות ופציעות קטנות לאורך העונה, והוא לוקח את החודשים הראשונים כתקופת חימום, ואם צריך הוא גם מדלג על משחק כדי להתאושש מכל מיני מיחושי שלד שריר שהוא צובר.
  למד מלברון שמה שחשוב זה האליפות ופחות התארים האישיים.
  מבחינת תפקיד על המגרש, הסגנון שלו מתאים לעמדה 4 או סטרץ' 4 שזורק שלשות

   1. לדעתי אמויפי פחות משמעותי, זה תואר שמגיע מבחירה של אנשים, לא תמיד ברור מה הקריטריונים. לווסטברוק יש כמה כאלה, זה שווה לו כמו אליפויות?

 5. בסד
  תודה.
  הוא אמר פעם, שאין שריר בגוף שלו שלא כואב.
  יש להם קבוצה מספיק טובה, שהוא לא יתאמץ המון, אבל עדיין הם מובילים את הליגה.
  בהצלחה למנחם….

 6. מידן, הצעה מעניינת מלבד בעיה קטנה: מרק גאסול גמור. פינישט. אני בכלל לא מבין כיצד הלייקרס מצליחה כל כך עם השחקנים הבינןוניים שלה מלבד השניים. ללברון ישנה השפעה מגית ממש על השחקנים שמשחקים אתו.

  1. מנחם
   גאסול עוד לא גמור לגמריי
   הוא מיועד לשמור על יוקיץ, גובר, נורקיץ
   הוא שומר פוסט מעולה
   הוא ישחק לפי צורך
   ללייקרס יש גמישות כשגם הראל,מוריס ודוויס(אם יואיל) לשחק כסנטרים

  2. מנחם, ללייקרס יש רשימה של שחקנים שהם אולי לא "מושלמים" אבל הם יותר מאשר סבירים. עם הארל ושרודר בראש. יש באתר הרבה דיונים שבהם כל מי שהוא לא כוכב מועמד לאליפות הוא "נגר" או "קונוס" (תלוי באיזה צד של המגרש הוא יותר מתקשה) אבל גם הלייקרס של שאק וקובי כללו את פישר ורוברט הורי… וגם הבולס של ג'ורדן כללו את קוקוץ', קר והארפר שידעו לשחק אבל באמת נפלו מהכוכבים (וגם אסופה של סנטרים שלפעמים נראה שם שם רק כי הם יכולים לשרוד התנגשות חזיתית עם שאק)… לא כל שחקן צריך להיות לברון כדי שקבוצה תהיה מועמדת לאליפות.

 7. תודה מידן. בסרטון עם השלשה המנצחת שלו הוא צועק "קוביד", הרבה טעו לחשוב שזה הומאז' לקובי
  🙂
  באמת חבל על דיוויס שבזבז שנים רבות מדי במועדון שלא הגיע רחוק, קצת כמו גארמט.
  אכן הוא מצטייר כשחקן קצת רך ואנמי, אולי בגלל שהוא הצהיר שהוא לא אוהב להשחיז מרפקים בצבע. אבל בתכלעס הוא שחקן פיזי שיודע לשחק בכל עמדה. זו לא אשמתו שיש לו כישורי קליעה שלשאקיל לא היו.
  ראיתי אותו משחק העונה ביחד עם גאסול וזה נראה לא רע. כנראה שהרכב סופר כבד יכול לעבוד לזמן מסוים מול יריבות לצורך האטת המשחק וטחינה בצבע. ולקוות שהיריבה לא תתפור אותם מבחוץ.
  בהחלט יש לו את הכישורים להתמודד על ה MVP, כרגע נראה שהוא עדיין במוד שיוט, נח בהליכה אחרי הבועה. למד להתרכז במה שחשוב.

 8. הוא צריך לטרוף את הפארקט הא עדין תחת הסל
  בשנה שעברה הם עברו קבוצות כמו פורטלנד ויוסטון עם מאץ אפ שספסל את הסנטרים לסדרה שלמה
  דוייס ב 5 זה מניה בטוחה מעל קבוצות מהירות

 9. מעניין מאוד. הבן אדם מפוצץ כישרון אבל יש מספיק אחרים שיטחנו בעונה הסדירה. אם הוא רק ירצה הוא יוכל לסיים עונה עם 30-12-5-2-2.5. הוא מעדיף לשמור על עצמו כמו מורו ורבו.

 10. לא מסכים הפעם. אין לו זריזות מספקת לכדרר את עצמו פנימה מול גארדים ו-SF זריזים, וגם בהגנה הוא לא בנוי לרוץ אחרי חסימות למשל. הוא יטורטר וישפוך לאגר, וגם יתרחק מעמדות ריבאונד. היתרון שלו בחוץ זה שהוא לוקח איתו שומר גבוה וכבד ואז עובר אותו או זורק מספיק מהר בלי להיחסם. הוא לא יצליח לחדור על גארד, ותהיה לו גם בעיה בשחרור זריקה מהיר אם עומד מולו איזה פול ג'ורג' כזה.
  יתרון נוסף בהגנה שלו היא יכולת החסימה ושמירה על הטבעת מול חודרים. גם זה ייזרק לפח אם הוא מתרוצץ על קשת השלוש ושומר כל מיני רדיקים או טי-ג'יי-וורנים.

  1. נתת דוגמאות ל SG
   ההגנה של הלייקרס מעולה מבחינה קבוצתית
   לדוויס יש זרועות ארוכות וגמישות
   לא צריכה להיות לו בעיה לעשות מעבר ל SF
   הגמישות של הלייקרס להיות קבוצה שמשחקת ביג סייז ועדיין לא מאבדת גמישות ויכולת לשחק מול לא מעט ליין אפים

   1. זה לא משנה. גם אם זה SF, הוא ימשוך אותו החוצה ואז אתה מאבד נכס הגנתי חשוב.
    ובהתקפה – אתה רואה אותו מתמודד טוב יותר עם זובאץ' או עם PG? לדעתי ברור שעם הענק. הוא ייקח אותו לטיול בחוץ. דווקא עם שחקן נמוך, הוא "ייאלץ" לשחק על האותיות כדי למקסם את היתרון שלו, ואת זה אנחנו יודעים שהוא לא רוצה לעשות הרבה.

 11. הרעיון מעניין,קצת לא ברור למה דוקא בקבוצה בקבוצה שלברון הרכז שלה, המאמן אמור לקבוע מי SF ומי PF …
  לדעתי עדיף לקבוע תרגילים ככה ואחרת ולשחק אותם לפי הצורך / מי עומד ממול, בלי להגדיר עמדה.
  הוא יעיל יותר באזור הסל, גם הגנתית וגם התקפית ולכן לשלוח אותו לשחק על הקשת היא בזבוז של היכולות שלו.

 12. הוא בחיים לא יהיה מהגדולים ביותר כל עוד הוא מספר 2.
  גם הסגן של בר כוכבא, בחור מוכשר בטירוף, לא זכה להכרה לה הוא ראוי…. ומאותה סיבה
  🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט