שני הסנטורים הדמוקרטים ניצחו בג'ורג'יה, ובכך את השלטון בסנאט האמריקאי / מנחם לס

שני הסנטורים הדמוקרטים של ג'ורג'יה, רפאל וורנוק וג'ון אוסוף (היהודי) ניצחו את מרוץ ה-RUNOFF בג'ורג'יה שהסברתי את חשיבותו. עם וורנוק זה רשמי, ועם אוסוף זה רק עניין של הכרזה רשמית.

החשיבות העצומה בניצחון הזה הוא שהוא גרם לשוויון 50-50 בסינט, ואז סגן הנשיא הוא שובר השוויון, והיא כמובן קמלה האריס הדמוקרטית.

מכל צד ומכל זווית רוב הרפובליקנים מאשימים ישירות את הנשיא טראמפ במפלה. תחתיו שלטונו של טראמפ הדמוקרטים ניצחו בבחירות, בבית הנבחרים, ועתה בסינט. אחד מראשי הרפובליקנים – מיט רומני – הגיב עכשיו: "המפלגה הרפובליקנית היקרה שלנו סבלה מכה קשה ביותר. הפסדנו את הנשיאות, בית הנבחרים והסינט והכל ב-4 שנים. האשם היחיד הוא דונלד טראמם. ב-4 שנים הוא הרס לנו את המפלגה ועתה אין ברירה אלא לנסות להקימה מחדש"

המג'וריטי לידר יהיה צ'ק שומר היהודי, שעתה יחד עם אוסוף הוא היהודי ה-11 בסינט (בבית הנבחרים ישנם כ-35 יהודים). הרוב בארץ מאמין שטראמפ היה 'טוב' לישראל. טראמפ לא היה 'טוב'. את טראמפ מעניינים דברים הרבה יותר 'חשובים'. למזלנו ג'רד קושנר, הפנטגון, בית הנבחרים, והסינט הם פרו-ישראלים ויישארו כאלה.

דבר לא ישתנה.

אני ידעתי כל הזמן שטראמפ יעוף. השאלה רק היתה איזה נזק הוא יגרום. הוא גרם לנזק עצום לאוכלוסייה בחוסר טיפול מחלט בקורונה ב-EXECUTIVE ORDER פדרלי, ובחודשים האחרונים הוא לא הזכיר במילה אחת את הקורונה. כל ראש מדינה מחליט בעצמו, אבל חלוקת מכונות נשימה, חיסונים, וכוכ' וכו' חייבים לבוא מלמעלה. ארה"ב שוברת כל יום שיאי חולים חדשים וקורבנות חדשים.

סוף-סוף הגיע תורנו לחיסון, בין ה-11 ל-14 לינואר.

נשתמע אז.

(כבר ישנה בדיחה: שני צעירים – אחד שחור ואחד יהודי – נכנסים לבאר באטלנטה ומזמינים כוסית וויסקי. המלצר לברמן: "שני וויסקי לסנטורים!")

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 55 תגובות

 1. פורס מאז'ור. אם חברת פייזר היו מודיעים על הצלחת הניסוי של החיסון שלהם שבוע קודם – לפני הבחירות, טראמפ היה מנצח בלאנד-סלייד. טרמפ היה נשיא מעולה לישראל וגם לארה"ב-עד-הקורנה.

  1. בורדמן, אני יודע שאתה לא דביל מחלט. טראמפ היה הנשיא הגרוע לארה"ב בתולדות ארה"ב. הכלכלה על הפנים (רק המניות ברקיע ואני הרווחתי מזה,. אבל נןא גרם. גרם לחציית העם כפי שלא היה אף פעם. איבד את המוניטין של ארה"ב בעולם, איבד את אמונתן של בנות ברית, הרס לעולם את הכבוד שהיה לנשיא (הוא הפך את נשיאותו למין עארסיות), הוא הפך לפודל של פוטין, והוא נהוליד מחדש את המיליטריסטיות הימנית, והשנאה ליהודים. הוא שיחרר פושעים פוליטיים, והוא עשה את השקר לשפה מקובלת של נשיא. בקשר לחיסון של פייזר, מה לטראמפ ולחיסון? הוא לא תרם גרוש. הוא פשוט נשיא במדינה בה קיימת פייזר ומודרנה.. הוא הורג עכשיו אלפי אנשים במדינה שלא מקבלים חיסונים ביום בזה שהוא לא הקים וועדה שתחליט על קXECUTIVE ORDER כיצד החיסון מחולק. בפלורידה כולם כבר מתחסנים. בג'ורג'יה מתחילים רק עוד שבוע לחסן זקנים כמוני.

   1. חלק מהדברים שלך נכונים. הבורסה היתה במצב הטוב ביותר שלה אי-פעם, מדד לכלכלה חזקה. שיחרר פושעים פוליטיים רק אחרי שלא נבחר-אחרי הקורונה. לא אמרתי שיש לו קשר לחיסון, רק הצבעתי על כך שהודעה על חיסון מוצלח שבוע קודם, והניצחון של טראמפ.

 2. היום התראיין ברדיו איזשהו פרופסור, מגיע לו קרדיט אבל אני לא זוכר את השם שלו, אמר שמי שילבש את המכנסיים בבית הלבן בכהונה הבאה תהיה סגנית הנשיא. "מאחורי החיוך הלבן ומתיחות הפנים של ביידן, יש אדם זקן".

  1. הוא האדם הזקן והחכם שיתן לקאמלה האריס את המעטפת שהיא צריכה כדי לבצע את תפקידה ביעילות וקידום האג׳נדות ששניהם מאמינים בהן.
   יופי של שילוב – הוא מופיע כסבא זקן וטוב ומכיל ומאחד שמאציל על סגניתו המוכשרת סמכויות בהיקפים חסרי תקדים לתפקיד סגן הנשיא ובכך בונה אותה כיורשת

 3. ברכות. הג'ינג'י המטורלל מנסה לעשות מהלכים אחרונים וימשיך לעשות קומבינות של איש עסקים נכלולי כדי להיאחז בשלטון. מקווה שייעלם מחיי כולנו במהרה.

 4. לא צריך לצפות מביידן לגדולות ונצורות, רק שיחזיר קצת את השפיות להתנהלות האמריקאית. כיף לכם, הלוואי שהייתי יכול לומר בקרוב אצלנו ולהאמין בזה

  1. נהההה… אצלנו זה אבוד. הבעיה היא לא ביבי. הבעיה היא שכל הנציגים שמתחרים בו הם גירסה מתנחמדת של ביבי. ככה אי אפשר לנצח אותו, וגם לא ברור איך יהיה שיפור על פניו.

    1. מסכים לגבי ביבי.
     המועמדים האחרים ראויים רק בזה שהם עוד לא נתפסו בפלילים. מכל בחינה אחרת הם לא שיפור ממנו. תן להם שנתיים בתפקיד ותקבל את אותו דבר.
     אני לא טוען שצריך להצביע בעד ביבי חלילה… מעולם לא הצבעתי בעדו ואין לי תוכנית להתחיל. פשוט האחרים נוראיים ומישהו צריך להגיד להם את זה.

     1. לפחות אצלנו החוק מחייבת checks and ששולטת על הרשותהמחוקקת balances: הרשות המחוקקת ()הקונגרס) מפקחת על הרשות המבצעת (הנשיא) והרשות המבבצעת שלטת על הרשות השופטת (בתי הדין)

     2. מה שביבי שכח החברה החדשים לא יודעים שיש במדריך.
      המשפט של ביבי בשוחד כנראה יידחה בגלל סגר שהוא הטיל על מחלה שלוקחת 5000 ביום אצלכם עם 1/100 מתים.
      דהיינו ביבי הורג חמישים איש ביום בשביל שלא יעמוד למשפט.
      ….
      לישראל אין תקציב במשך שנתיים…

      תמצא לי משהו בעולם ששולט ככה על המערכת שלו.

      1. יושב אדם בקצה השני של העולם וטוען שביבי הורג 50 איש ביום, אוי ויי זמיר.
       ביבי לא היה מדהים בקורונה, אבל בא, הוא התריע מההתחלה, הוא בא והציג את החשיבות של ריחוק חברתי,
       הוא בא ועטה מסיכה כמעט כל הזמן , התחסן ראשון, נכון הוא לא מושלם, אבל ההתנהלות שלו בקורונה סבירה בהחלט.

       מה שכן הציבור הישראלי ברובו לא ממושמע, בתוך עמי אנכי יושב, מבלים, מתגודדים, מתחבקים, כולם.
       הבעיה שיש לנו ציבורים שאופן החיים שלהם קטסטרופלי עם מגיפות, נו מגיפות לא הצד החזק שלנו.

       להגיד שהכל בגלל שיש לביבי משפט זה טיעון הזוי, שנותן לביבי הרבה יותר כח ממה שיש לו.
       הבעיה בקורונה זה בראש ובראשונה שאנשים לא הפנימו שיש לשמור על מרחק,למנוע מהתקהלויות, לשטוף ידיים.
       נו עם ישראל, עם קשה עורף…

      2. איתי, בלי קשר לביבי (ההתנהלות שלו זה דיון שלא נצא ממנו + בכלל לא הבנתי מה הקשר בין משפט למשפט בתגובה של עידו) אני לא מקבל את "האשמת העם" הזו, מה ישראל שונה משאר העולם? לא, פשוט אין אמון בנבחרי הציבור ובצדק (כאמור, דיון שלא נצא ממנו). בשורה התחתונה בעיניי גם גיוס האזרחים למשמעת והתחסנות נופל באחריות הממשלה

      3. קודם כל נגיד שישראל שונה בהרבה,
       כמו שאנו שונים מגרמניה\אנגליה\צרפת\ספרד בכדורגל, אז ככה גם פה.
       בנוסף המצב שלנו לא רע ביחס לעולם,
       בא נסתכל על המדד של מתים למיליון (הכי אמין בעיניי, אם כי נגזר מאופן הטיפול, אבל למשל מספר המקרים מושפע ישירות מגודל הבדיקות, ואין לי כח לחפש נתונים ולנרמל אותם)
       ישראל במקום ה62 בעולם, עם ביצועים יותר טובים מארה"ב\גרמניה\איטליה\ספרד\בריטניה ועוד.
       נו אז אתה אומר שבכל שאר המדינות זה בגלל שלמנהיג יש משפט?
       נתונים לקחתי מכאן:
       https://www.worldometers.info/coronavirus/
       טל"ח

      4. איתי, אתה עושה צחוק? תזמון הסגר זה מי?
       הטיפול של ישראל הקורונה שערורייתי, זה מי?
       אחוז הנדבקים הקורונה בישראל הוא אחד הגבוהים בעולם, זה מי?

      5. קצת הגבת לדברים שלא אמרתי או התכוונתי, בפירוש לא התייחסתי לביבי או למשפט אלא בכללי שהשלטון בארץ לא מסוגל לתת לאף אחד ביטחון בשום פעולה שהוא עושה, וזה מה ששונה מהרבה מדינות אחרות.

      6. עידו היקר, כמו שאמרתי מספר הנדבקים זה לא מדד טוב לדעתי,
       יש עניין של כמות הבדיקות,קריטריונים,וכדו'.
       למשל ישראל מספר 21 בעולם בכמות הנדבקים, ומקום 16 בעולם בכמות הבדיקות (שרוב מי שמעליה יש מדינות פצפוניות שכמובן יותר קל לבדוק בהם אחוזים גדולים).

       אני חושב שהמדד הכי טוב זה מספר המתים, ואת הנתונים הראיתי למעלה.

       יש בעיה עם התזמון של הסגרים (אני חושב שאתה לא מסתכל עליהם נכון, זה בעיקר סביב החגים, בעיקר כדי למנוע פגיעה בכלכלה, ותלוי מצב)

       האם היה אפשר להתנהל יותר טוב? מן הסתם, האם הניהול פה מהגרועים בעולם ? לא חושב.

       שוב קל להיכנס לקונספציה שהכל פה רע והכל בגלל ביבי, הנתונים עצמם לא מראים את זה.
       (ושוב,כן גם אור, אני מאשים פה בראש ובראשונה את האזרחים, במיוחד חרדים וערבים)
       אין לי באמת נתונים, אבל התחושה שלי שאם נתעלם מהערבים והחרדים (אשמה בעיקר על ביבי, אבל לשני המגזרים האלה לא חסר, בעיקר החסידים)
       הנתונים פה יהיו עוד יותר טובים.

      7. איתי.
       יש אצלכם ארבע מאות אלף חולים על שמונה מליון אנשים.
       זה יותר גרוע מארהב בריטניה או כל מקום אחר.
       תפסיק לשים את הראש באדמה.

      8. אור היקר, יש אמת בדבריך. בעיקר רציתי לטעון שהמצב פה לא נורא ביחס קיצוני לשאר העולם.
       האם יש החלטות לא נכונות שהממשלה קיבלה? בוודאי, אני הראשון שיצביע על נקודות שבהן לפי דעתי היו החלטות רעות מאוד, אבל בכל זאת המספרים מראים שלא היתה פה קטסטרופה ביחס לשאר העולם.
       (נקודה מעניינת, שדווקא מי שמכחיש קורונה בישראל זה חלק מהצד של המתנגדים לביבי, ואפשר למצוא למכביר דוגמאות, זה רק מראה כמה חשוב לא להיכנס לפוזיציה)

       עידו היקר אני מסתכל על הנתונים באתר https://www.worldometers.info/coronavirus/ שהבאתי למעלה.
       אתה מסתכל על מספר המקרים, אני אומר לך שמספר המתים יותר רלוונטי והסברתי למה. זכותך להסתכל על איזה נתונים שאתה רוצה, אבל זו דעתי.

      9. אני מסכים שהמצב פה לא נורא, גם לא חשבתי אחרת. האם אנחנו בין המדינות המובילות במלחמה בקורונה? ממש לא נראה לי. בחיסון האוכלוסייה? כן

 5. ארהב נהייתה הענק המשוגע והבודד בתקופת טראמפ.
  הדולר איבד מכוחו והרבה. ואם מנחם אתה רוצה סימן לעתיד… לראשונה המפעל שלי בסין שעל אם אני מוכן לשלם ביואן ולא בדולרים…
  ..
  אבל אני חושב שטראמפ הוא שיעור חשוב לאנושות, מה הנזק שמנהיגי פופוליסטי יכול לעשות. לא היה לנו כזה חארטטן כבר כמעט מאה שנה ומה לעשות האנושות שוכחת מהר את שההיסטוריה לימדה אותנו

 6. בינתיים בוושינגטון – מהומות של תומכי טראמפ גורמים לעוצר על העיר ולהפסקת הדיון בסנאט על מינויו של ביידן

  1. מבלי ללכת לקיצוניות של חבל תליה – זה פשוט הזוי שמשרת הציבור יכול להתחמק מדבר כזה ללא עונש. זה ניסיון הפיכה לכל דבר והוא צריך להישפט על ההסתה אליו.

   1. הוא יתחמק כי אין פה שום דבר שניתן לתבוע ולהוכיח במשפט, ובעיקר כי אנשים בעלי פרופיל גבוה (בלשון המעטה) כמוהו כמעט אף פעם לא נשפטים

    1. ברור. למרות שיש סביבו מספיק תהליכים שאחרי שהוא יסיים את תפקידו בבית הלבן אף אחד כבר לא ייטרח לנסות לעצור בשבילו. זה קטע אמריקאי שבסופו של דבר גנגסטרים גדולים תמיד נתפסו דווקא על העלמת מס. מתאים לו כמו כפפה…

 7. אני חייב לציין שאני דיי מופתע ממה שהולך, מסתבר שטראמפ הרבה יותר משוגע ממה שחשבתי, וחלק נכבד מהמגיבים פה צדקו. מקווה שזה ירגע במהרה.
  אני לא מבין, אשכרה אנשים טסו קילומטרים במגיפה עולמית בכדי להגן מפני איזו קונספירציה הזויה, איזה אנשים משועממים יש בעולם,
  אני ללכת לסופר אין לי כח.

 8. פמס מנסה לגרום למושפעים להירגע, רק יד של ברזל תרגיע אותם. כמו שהיה צריך לנהוג נגד מיעוט מהשחורים שהתפרע,ככה נגד ההזויים האלה. הדרך הכי טובה להתמודד עם מושפעים זה להביא להם פיצוץ לפרצוף.

  1. לא צריך לפוצץ אף אחד. זו לא הדרך להרגיע אלימות אלא הדרך להביא לעוד אלימות. יש עמידה איתנה ואכיפה – אבל לעבור לאלימות קשה זה בדיוק כמו להתקפל – שניהם מסמנים אובדן עשתונות.

  1. יותר מתאים לעונה האחרונה של "מתקפת הטיטאנים" (attack on titan)
   לא אספיילר יותר מידי, רק אומר שלפי *דעתי הסלקטיבית* העונה הזאת תיהיה העונה הכי גדולה של סדרה כלשהי.

   1. שרדתי בינתיים רק את העונה הראשונה.
    אני יודע שזה חלק מהעניין, ובניית העולם והביקורת והכל, אבל ממש קשה לעבור את הפאשיזם של התחלת הסדרה. וגם זה שהתחלתי בגרסא מדובבת לאנגלית ממש לא עזר כי המדבבים *כל* *כך* גרועים.

    1. רק אומר שאם זה מה שמפריע לך,אתה תמות על הסדרה חחחח
     *טל"ח.
     גם מי רואה מדובב? אולי זה עניין של הרגל, אבל משהו בדיבוב הרגיל מוציא ממש מלא מכל העניין.
     נניח קסטלווניה היה בנטפליקס עם דיבוב לאנגלי(שיש מצב שזה המקור) ואחרי דקה עברתי ליפני.

     1. בעיקר זה טוב אם אתה רוצה לעשות דברים תוך כדי ולא להיות מחוייב לצפות כל רגע במסך. היפנית המדוברת שלי די חלודה. היא יודעת רק לספור עד 10.
      בסדר, אז אמשיך כשאוכל. אבל זה עליך.

      1. סגור, במקרה הכי גרוע תמיד תוכל להשאים את הליברטאנים\שמרנים\ימניים שיש להם טעם רע בסדרות חחחח 😉

 9. זה אשכרה נסיון הפיכה. זה לא יעזור לטראמפ להשאר עוד דקה בתפקיד, אבל זה עוד כתם בהסטוריה של ארצות הברית, עוד פגיעה במעמד שלהם בעולם וביכולת שלהם לקיים חברה מתפקדת. מאחל לאמריקאים להתחיל לחזור לשפיות, כנראה שהתהליך לא יתחיל עד שהמטורף בכתום יצא מהבית הלבן ויתחיל להתמודד עם כל התביעות נגדו.

 10. הרגשה מוזרה שמה שאנחנו רואים כרגע מוושינגטון הוא בו זמנית בלתי נתפס וצפוי לחלוטין.
  טראמפ הוא אולי גיבור הסיפור אבל הוא לא האשם האמיתי. מדובר באדם מופרע, נרקסיסט ופסיכופת. לעומת זאת, כל חברי המפלגה הרפובליקנים שגיבו ועמדו מאחורי האיש הזה כל השנים, הם האשמים האמיתיים.
  השלטון יעבור בסופו של דבר לביידן וטראמפ יעלם מחיינו, אבל ארהב לא תחזור לאותה עמדה שהייתה לה בעולם אחרי התמונות האלה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט