עוד על קובי והחוזה שלו / מנחם לס

kobe-bryant-and-giorgio-armani-wool-suit-gallery

קובי לא דרש את החוזה; הוא הוצע לו

קובי אמר אמש אחרי ההפסד שוושינגטון שכשהוא חתם על החוזה שהוצע לו ע"י הלייקרס, שני גורמים היו קריטיים בהסכמתו לחתום: 1. הרצון לזכות בעוד אליפויות 2. הרצון להוכיח שהוא עדיין השחקן הטוב ביותר במשחק.   בריאנט רודף כמובן אחרי הטבעת הששית שתשווה את מספר טבעותיו לאלה של מייקל ג'ורדן, והרצון להוכיח שהוא עדיין יכול לשחק את הטופ שבטופ שבמשחק.

 את הרדיפה אחרי מספר הטבעות של ג'ורדן אני לא מבין: ידוע לכל שאילו מייקל לא פרש בשיא אונו, היו לו היום לפחות 8 טבעות, ויותר ריאלי להאמין שהמספר היה 9, וכולן רצופות. השתיים בין ה-3 ראשונות וה-3 אחרי הפרישה היו עושות 8 לפחות, ואני מאמין שהוא היה נשאר לשנה נוספת בבולס אחרי האחרונה מה-3 ב-'סיבוב השני'. ומלבד זאת, כבר הסברתי, הראיתי, והוכחתי, שמייקל היה הטוב ביותר בכל אספקט של המשחק מלבד – אולי, הסטטיסטיקה של דיוק בקליעות פאול בה יש לקובי את היתרון היחיד על מייקל מכל הסטטיסטיקות האחרות הכתובות בספרי ה-NBA, וגם בפאולים ההבדל היה MINUTE.

אז הרדיפה אחרי מייקל לא תביאו לשום מקום. אז עדיף לקובי להפסיק להזכיר את שמו של מייקל כגורם לשום דבר. אבל אם רדיפה אחרי טבעת נוספת או שתיים לשמן היא מטרתו – שייערב לו. קובי אמר: "השאיפה לעוד טבעות והשאיפה להראות שאני יכול לשחק עדיין ברמה הגבוהה ביותר שמישהו משחק בה הולכות יד ביד. אתה לא יכול לשאוף לאחד בלי השני, וזו, לפחות, היתה מחשבתי כשחתמתי על החוזה!" הוא טוען שדווקא הפציעה בגיד האכילס נתנה לו מוטיבציה לחתום לעוד שנתיים אחרי העונה הזאת, "ואולי לעוד", אמר בחיוך. הפציעה הוסיפה למוטיבציה. "IT ADDED A LITTLE KICK. משהו חדש להתגבר עליו. מכשול נוסף לעבור. דווקא בגלל ששמעתי מכל עבר שזאת היתה 'כנראה פציעה מסיימת קריירה' החלטתי לקחת אותה כצ'אלנג' חדש. כמובן שאפילו לי היו ועדיין ישנם 'SELF DOUBTS', וזה הדבר שגם הוא דוחף אותי: להתגבר על תהיות ושאלות עצמיות! עלי להוכיח זאת לעצמי ולכל אחד אחר שאני עדיין יכול לעשות את זה: לקחת עוד אליפויות ולשחק ברמת הכדורסל הגבוהה ביותר!".

מה שלא ידעתי ונודע לי רק אמש היתה העובדה שקובי לא ביקש ולא דרש את החוזה.

זה היה מוקדם מדי מכל הבחינות. הלייקרס היתה זאת שפתאום באה אליו עם ההצעה לשנתיים, ב-23.5 מיליון לעונה הבאה, ו-25 מיליון לעונת 2015-16, משכורות ששוב תעמדנה אותו בראש רשימת המרוויחנים. המשכורות הן פחות מה-"מאקס" שהיה יכול לקבל אילו עמד על כך ואילו הלייקרס הסכימה, אבל ה-"מאקס" אפילו לא היה נושא לדיון כשהלייקרס הציעה לו את החוזה, מבלי שהיה לו מושג שהצעה כזאת מגיעה, אפילו לפני משחקו הראשון אחרי הפציעה.

לי ברור לחלוטין מדוע הלייקרס מיהרה עם הצעתה: רצונה להבטיח שקובי יפרוש כשחקן הלייקרס. אם ישחק עוד שנתיים הוא יהיה השחקן ששיחק את מספר השנים הרב ביותר בקבוצה אחת ויחידה. לארי בירד פרש בגלל הגב הדפוק. מג'יק בגלל הוירוס בדמו, וירוס ה-HIV. קרים שיחק קודם במילווקי. רק ג'ון סטוקטון שיחק 19 עונות בקבוצה אחת – ביוטה ג'אז מ-1984 עד 2003. כנראה שזו עוד מוטיבציה שהוא לא הזכיר. קובי, האיגו-מניאק הזה רוצה להיכנס להסטוריה עם כמה שיותר שיאים שלא יישברו. 20 עונות בקבוצה אחת יהיה שיא נוסף. "יש לנו עתה בלייקרס הזדמנות לעשות משהו מאד מיוחד", הוא אמר. "הלייקרס יידעו בדיוק מה שהם עושים עם ההצעה. זה יאפשר לנו לשמור על פאו גאסול בקבוצה ולהביא עוד סופר-סטאר בחוזה מקסימלי. הלייקרס באו אלי עם 'A SYSTEM'. עם 'PLAN'. עם 'STRUCTURE'. לא הייתי צריך להתווכח על אף מילה. זה היה WIN-WIN SITUATION. לא היה צורך להתווכח על אף מילה או פסיק. רק לחתום!".

"I AM A LAKER FOR LIFE", הוא סיים את שיחתו עם העתונאים. "האהבה וההערכה שיש לי למשפחת באס היא מעל יכולתי להביעה במילים. אילו העדיפו לחכות עם החוזה הייתי מבין. כל מה שאני רוצה עכשיו זה לחזור ולשחק. אפילו לא חלמתי על חוזה לפני שאני עולה לשחק. ההצעה הזאת עוד לפני המשחק הראשון שלי אחרי הפציעה רק מגבירה את הערכתי אליהם, ומגבירה את רצוני להצליח אפילו יותר מאשר לפני החתימה. ברצוני שכולם יידעו שעדיין איני מוכן לחזור. החזרה שלי היא עניין של שבועות, לא ימים. אבל אני מרגיש שנשאר לי מספיק גאז במיכל להראות לכולם מי אני, ומה אני יכול עדיין לעשות!".

מה אגיד לכם? אחרי מאמר כזה זה פשוט לא נאה להוציא את האוויר מהבלון. 

אבל אני חייב לומר – לא כשונא לייקרס, כי אמש ממש רציתי שהצעירים ששיחקו ינצחו את המשחק, רק פאו גאסול הפריע לי ממש להתלהב – אלא כאנליסט הופס אובייקטיבי, שמילים עדיין לא קנו אף עגבנייה או מלפפון בשוק. דברת מילים מאלפות קובי. פנינים ומרגליות יצאו מפיך. עכשיו עלה לפארקט והראה לנו מה נשאר לך ומה יש בך.!!! SHOW ME THE MONEY, COMRADE!

 ההחתמה שלך עלולה להיות צעד שייכנס להסטוריה כאחד הגאוניים ביותר, או – כשדוראנט, ליאונרד, ונניח אפילו לברון (אם בכלל תגיע לגמר!) יאכילו אותך באבי אביך ותיראה לכולם זקן, עייף, וסוחב רגל, ההחתמה תיכנס להסטוריה כפאשלה איומה שהרסה את הלייקרס לכל העשור הבא.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 67 תגובות

 1. הלו, זה קובי. האיש שהשחיל 81 בערב אחד. עונה שעברה הוא שם 30 למשחק בלי בעייה. נתן מעל 10 אסיסטים ככה כשבא לו. השחקן היחיד בליגה שמסתכל ללברון בלבן של העיינים ולברון מרטיב. מגיע לו חוזה מקס בלי שאלה.

  1. הלו, זה קובי. 1,700 משחקים בברכיים…סולואיסט פר אקסלנס שיחסל את ניק יאנג ואת מיקס כבר במשחק הראשון. הלו, זה קובי עם קרע בגיד המוזכר בתנ"ך שבלעדיו אין ניתור, והוא עלול להיקרע כבר בניתור הראשון…הלו, זה קובי שירצה את הכדור כל הזמן ויחסל את המשחק הנאה שסוף סוף ד'אנטוני אימץ עם השחקנים הצעירים של הלייקרס.
   הלו, זה קובי עם סטיב נאש ופאו גאסול המפסידיעם לקליפרס ב-25!

 2. לא מגיע לא כלום. חובת ההוכחה עליו.
  מזכיר לך את העונה בה קובי צעיר חזק מצויין
  והלייקרס לא עושים פלייאוף.
  גם השנה הם לא יעשו.

 3. ולמרות הכל זהו קובי. הוא לא יותר סוליסט מכרמלו אנטוני. הוא גם לא מחייך כשהוא מחטיא או מפסיד.
  חובת ההוכחה? הוא כבר מוכח

 4. קובי שחקן פנטסטי, וראוי להמשיך בלייקרס כמה שיותר. אבל העובדות אומרות שהוא, סטיב נאש, ורוברט סאקרה מרוויחים ביחד 35 מיליון דולר לעונה, וסותמים כבר את רוב גג השכר של הלייקרס, שהם החתומים היחידים לעונה הבאה. בהנחה שהלייקרס רוצה להחתים עוד שחקן חופשי משמעותי (16-17 מיליון דולר), היא נשארת עם 8-9 מיליון דולר מתחת לגג השכר, לקבוצה רצינית של עוד 9 שחקנים. הם יאלצו לשלם מס מותרות מטורף.

  לדעתי הם עשו טעות. קובי אחד השחקנים החכמים ביותר בליגה, ואם היו מציעים לו 10 מיליון דולר לשנתיים בשביל שהם יוכלו להחתים עוד סופרסטאר ולבנות קבוצה שתביא לו אליפות שישית, הוא היה עשוי להסכים. הרי הם הציעו לו את החוזה מראש. גם תמורת 15 מיליון דולר, זוהי עוד אפשרות. בהנחה שהוא היה מרוויח 15 מיליון דולר, היו בגג השכר של הלייקרס רק 25.5 מיליון דולר תפוסים, ו-33.5 מיליון דולר פנויים, מספיק בשביל שחקן בחוזה מקסימום וצוות טוב שלא יקח משכורות מטורפות (במיוחד אחרי עונת המאה מיליון דולר לפני שנתיים).

 5. אז ככה, קודם כל לגבי הסיבות שהלייקרס עשו מה שעשו –

  כדורסל ואליפויות לא היו השיקול העיקרי שלהם.

  ללייקרס היה יותר חשוב לדאוג ולהודות לסופרסטאר שלהם שנותן הכל למען הקבוצה, ועוד יותר מזה היה להם חשוב שכל הסופרסטארים האחרים בליגה (והסוכנים שלהם) יראו את זה – כי זה מה שסופרסטארים מחפשים כשהם בוחנים קבוצות.

  יכול להיות שלפני שנתיים שלוש הלייקרס לא היו ממש צריכים את זה, אבל עכשיו תחת מנהל חדש, היה צורך להראות לכולם שהלייקרס יודעים איך לדאוג לכוכבים שלהם.

  לגבי הסכום שהם הציעו – זו היתה סוג של פשרה מבחינתם –
  הם היו רשאים להציע לקובי אפילו 32 מיליון לעונה אם היו רוצים, אבל ברור שזה מוגזם לגמרי, אז הם החליטו שאת ה"קו" הם יסמנו במקום שישאיר אותו כשחקן שמרוויח הכי הרבה בליגה, וככה בעצם לכבד אותו מצד אחד, ועדיין לבקש ממנו לא לדרוש את המקסימום שהוא יכול לקבל מצד שני.

  כך או כך, שני הצדדים ידעו שזה משא ומתן מכור מראש –
  קובי ידע שהלייקרס היו נותנים לו מה שיבקש, והלייקרס ידעו שקובי לא יעזוב בשום מקרה, ושאחד הדברים שהכי חשובים לו זה להיות לייקר לכל החיים.

  ועדיין הלייקרס החליטו לבוא לקראתו ביג טיים, יכול להיות שזה אפילו יעלה להם באפשרות לבנות קבוצה אלופה בשנתיים הקרובות, אבל כשמדובר בלהשאיר את קובי בלייקרס מאושר ולשלוח מסר ברחבי הליגה – שיקולי האליפות מתאזנים.

  לגבי ההימור שלהם מבחינת היכולת שלו – זה חלק מאותו מסר שמהדהד עכשיו בכל השיחות בין הכוכבים והסוכנים שלהם, אבל יותר מזה – הדיווחים מהאימונים אומרים שהוא נראה מצויין, והבעיה עיקרית כרגע היא החזרה לכושר גופני.

  אז כן, יש כאן הימור מסויים, אבל יש גם מראה עיניים באימונים, יש שיחות עם הרופאים והמטפלים שלו והערכות שלהם, ובסך הכל הלייקרס לא היו עושים צעד כזה עכשיו בלי לפחות סיבות טובות להניח שזה יהיה בסדר.

  ועם זאת, להחמיא ללייקרס כאילו הצעד הזה "מבטיח" את ההישארות של קובי בקבוצה לעוד שנתיים זה ממש לא רציני.
  קובי לא היה הולך לשום מקום, וחוזה כזה היה יכול בקלות להיחתם גם בסוף השנה – אחרי שקובי כבר הראה מה מצבו הבריאותי והכדורסלני.

  מה שהיה פה היה דבר אחד פשוט – מהלך של קלאסה מצד הלייקרס.
  נקודה.

  מהצד של קובי, זה קצת מבאס שהוא לא הציע להתפשר אפילו עוד יותר כמחווה למה שהלייקרס עשו בשבילו בזה שהציעו לו כזה חוזה בזמן שעוד לא חזר מפציעה.

  נכון, הם הראו לו תכנית מסויימת וטענו שזה עדיין משאיר להם גמישות להחתמת כוכב נוסף ולחזק את הסגל, אבל אם קובי היה לוקח חוזה בסדר גודל של גארנט או דאנקן – הלייקרס היו יכולים להחתים גם שני כוכבים…
  מה גם שיהיה כמעט בלתי אפשרי ללייקרס להחתים מישהו כמו כרמלו בקיץ ועדיין לשמור את גאסול למשל.
  אני לגמרי לא בטוח איך זה ישפיע על היחסים שלהם, למרות שגאסול מספיק נחמד כדי לפרגן לקובי על החוזה.

  אז מהבחינה הזו זה קצת מאכזב, למרות שמבחינתי אחרי כל מה שקובי נתן לקבוצה ולליגה – הוא היה יכול גם לחתום על יותר כסף ועדיים לא הייתי כועס.

  נשאר רק לקוות שהלייקרס ידעו מה הם עושים, ולפחות נכון לעכשיו ולפי המספרים שאני מחשב, אני לא לגמרי בטוח שהתכנית שלהם כוללת את כרמלו, ואולי ינסו לשמור על רוב הגמישות תחת התקרה לקיץ הבא ולקווין לאב.

  בכל אופן, אם יעשו כמעט את כל מה שהם יכולים, יש להם אפשרות תיאורטית להגיע לקיץ עם בערך 28 מיליון מקום בתקרת השכר – אבל זה לא יכלול את גאסול או את היל – שהחתמה של כל אחד מהם תגרע מהסכום הזה.
  עדיין מדובר בגמישות רצינית ביותר, ואני חייב להאמין שבגלל שכל המהלך הזה בא מהלייקרס עצמם, יש להם בכל זאת איזו שהיא תבנית בראש לאיך אפשר להפוך את הקבוצה הזו לקונטנדרית.

  1. אני מציע שכולנו נעמוד דום ונשיר שירי הלל ללייקרס, הקבוצה שמראה לעולם כיצד מודים לשחקני עבר (זה שהם הרוויחו בקבוצה איזה 150 מיליון דולארים ויקימו להם פסלים זה לא מספיק כנראה).

   1. קובי הרוויח מעל ל 300 מיליון דולר בקריירה.
    הלייקרס הרוויחו ממנו בערך פי 4.

    הנבא היא הליגה היחידה בעולם שבה הכוכבים הכי גדולים לא יכולים להרוויח מה שהם שווים באמת לקבוצות מבחינה כלכלית.

    1. כמובן. קובי הרוויח להם את כל זה, וכל האחרים שעלו להם פי חמש ובראשם שקיל, רק הפסידו ללייקרס את כספם. או…אולי…כל האחרים שיחקו בחינם!
     ארילו הלייקרס הרוויחו על קובי פי 5 מה-300 מיליון שלו, הם עשו 1ץ5 מיליארד דולארים, ואז השווי שלהם בשוק היה איזה 12-15 מיליארד דולארים (שווי חברה הוא פי 5-7 מהכנסתה).

  2. הסבר יפה מאוד והגיוני.

   למען האמת דדי כתבתי את זה לפני יומיים בפורום אחר באנטרנט אני אפילו קצת שמח שקובי לא לקח הצעה של 15 מיליון- גארנט/דאנקן.

   כי זה היה אומר שכמעט בטוח הולכים להחתים את אחד מהפרי אייג'נטים שהם לא לברון בקיץ הזה ואני לגמרי לא רוצה את הגופות שיש בקיץ כשחקנים שאמורים להיות על גדר סופרסטאר ליד קובי בן 35 ואחרי פציעה.

   אני אפילו מקווה מאוד שקופצ'אק לא עושה את כל מה שנראה כל כך ברור וטבעי- להביא את מלו.
   אני מאוד אוהב את מלו ומחזיק ממנו כסקורר פשוט לא חושב שהוא יכול להיות כוכב עליון שמוביל קבוצה לאליפות(חייב לציין שעד לא מזמן האמנתי שיוכל להיות כזה).

   כמו שאמרתי כבר במצב הזה יש מקום להחתים גג סטאר אחד בתנאים לא קלים, אני מקווה שזה יהיה לאב בעוד שנתיים.
   ואז אחרי שנה כשגם החוזה של קובי יגמר אני מקווה שישתמשו בו ובלאב כדי להביא עוד כוכב.

   בסך הכל הלייקרס בגדול מוותרים על בנייה של קבוצה מצוינת בקיץ הקרוב ואני לא לגמרי נגד.
   אני מקווה מאוד שקופצ'אק סימן מישהו בדראפט הקרוב אפילו במקום 12-15 יהיו מציאות אמיתיות. הפעם האחרונה שסימנו דג שמן בדראפט ובאמת האמנו בו זה היה עם ביינום וזה השתלם מאוד.

   1. למה שלא תחשוב שקופצ'אק חכם כזה גדול שהוא כבר שם עין על ילדים בני 14?
    הלייקרס עשו את השטות הגדולה ביותר בהסטוריה של ה-NBA, ואני מתפלל שהם יאכלו אותה עד הסוף. יש להם את מיאמי ללמוד ממנה, אבל הם מעדיפים להמציא את הגלגל מחדש.
    אז אין בי כל רחמנות עליהם, ואל תבוא אלי K-700 עוד שנה ותתחנן שאכתוב עליהם בעדינות.
    אני אקרע אותם כפי שלא קרעתי אף קבןוצה בחיי, ואתה, דדי, אלי לס, ושאר המשונים תיכנסו לחורים שלכם ולא אשמע מכם משך 6-7 שנים עד שללייקרס יהיה סכוי לנשום מחדש.

   2. לברון הוא לא אופציה אמיתית.
    בטח לא כל עוד קובי שם.

    מלו הוא השחקן מקסימום היחד של הקיץ הבא שיהיה זמין ואולי שווה את זה.

    אז זה או מלו, או לחכות עוד שנה לקווין לאב, ואולי על הדרך להחתים איזה שחקן ביניים (לדעתי ספנסר הואס מאד יתאים למשל אם יסכים לקחת פחות מ 10 מיליון).

    אין אף game changer אחר שזמין בקיץ.

    אבל מה שאסור לשכוח הוא שגמישות בתקרת השכר מצד אחד, ונכונות לשלם מס מותרות מצד שני (וללייקרס בהחלט יש את המוכנות הזו) – גם יכולים בקלות להפוך לתנאים שבהם אפשר להשיג כוכב בטרייד ולאו דווקא כפרי אייג'נט, אז עוד יכולות להיות כל מיני הפתעות על הדרך.

 6. מעתיק לכאן מה שכתבתי היום בדיון הקודם:
  אולי אני לא מבין משהו. אבל לקובי היה חוזה של 30 לשנה הבאה ועכשיו יש לו חוזה של 48 לשנה הבאה ולזו שאחריה. נדמה לי שיש כאן תוספת של 18 מיליון ולא ויתור על שום כסף. וזה לא קשור למה שיש לו השנה.
  אז אלא אם כן פספסתי כאן משהו מהותי, קובי שיחק אותה והלייקרס לקחו סיכון גדול על שחקן מצויין אבל לא שווה יותר מ15-17 מיליון בשנה בתנאי שהוא בכושר טוב.

 7. החוזה של קובי מסתיים העונה.

  הלייקרס היו רשאים להחתים אותו על חוזה חדש שמתחיל בסכום של עד 32 מיליון דולר לעונה הראשונה.

  החוזה שבסופו של דבר הוא הוחתם עליו יתן לו 23.5 מיליון בעונה הראשונה, ו-25 מיליון בעונה השניה = סה"כ 48.5 מיליון.

 8. אם הסלטיקס לא היו בני זונות קמצנים, הם היו עושים אותו מחווה לפול פירס: 20 מיליון בעונה הזאת ו-23 מיליון בעונה הבאה. אבל במקום זה זרקו אותו כמו כלב לברוקלין.
  הסלטיקס לעולם לא ילמדו מהלייקרס כיצד לטפל בשחקנים.
  אוי, לייקרס, לייקרס. למדי את ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד, ואת מניאמי היט כיצד מטפלים בשחקנים זקנים ופיסחים בני 36, שנתנו להם אליפויות בעבר. לא כמו הסלטיקס שזורקים את הזקנים לכלבים!

  1. לא מנחם אין פה עניין של כבוד,

   כשבבוסטון מחליטים לפרק חבילה ולעשות טנקינג אז עושים את זה בצורה השקופה ביותר והמגעילה ביותר.

   הבעיה של בוסטון שעם כל הדרך הזוועתית שזה נעשה הם עדיין מחזיקים בחוזים גרועים מאוד שכל קבוצה שהיא לא ניקס פשוט לא תגע בהם.

   אבל איידג' רוצה לוטרי פיק פה אין ספק.

 9. בדיוק כך דוקטור. מה, ההיט לא יכולים היו לתת חוזה לעונה נוספת למייק מילר שהציל אותם לגמרי נגד הפייסרס? אז סתם זרקו אותו לממפיס.

  1. מה שההיט עשו למילר זה קצת לא יפה, אבל לא עד כדי כך נורא כי הוא לא הפסיד מזה כסף, ואם היו משאירים אותו הוא היה עולה להם עוד 12 מיליון לעונה.

 10. דדי קלע בדיוק לנקודות שהובילו את הלייקרס לחוזה הזה.
  כל הסבר אחר מצביע על חוסר הבנה בפרנצ'ייז שנקרא הלייקרס.

  אוהדי שיקגו, מיאמי, אוקלהומה, הניקס, בוסטון ושאר הירקות אני מבין את הזווית שלכם אבל הלייקרס זו חיה אחרת .

 11. דקסטר, גם אתה חי באיזה קיבוץ של השומר הצעיר משנת 1926? זוהי המאה ה-21. קובי הרוויח בלייקרס איזה 160 מיליון. לא מספיק? הם צריכים לתת לו מתנת פרידה של עוד שנתיים ולהרוס את הקבוצה במהלך הצעד האידיוטי ואינפנטילי הזה? גם הסלטיקס עשו זאת ללארי בירד, שתרם למורשת הסלטיקס פי 20 משקובי תרם או יתרום ב-30 שנה ללייקרס?

  1. לא אמרתי שזה היה הצעד הכי נכון לעשות.

   רק ציינתי שהנקודות שהעלו פה אלה הנקודות הרלוונטיות לנושא.

   אם הצעד היה חכם או לא נדע בעתיד .

 12. ענית על הצד של הלייקרס מה שעדיין לא ברור ונגעת בזה, זה הרצון של קובי לטבעת שישית, לאן זה נעלם? הרי קובי יודע שבליגה כזאת של כוכבים שמרוכזים בכמה קבוצות יהיה קשה מאד לשחזר את האליפיות האחרונות לבד או כמעט לבד גם אם יחזור לכושר שהיה לפני הפציעה.
  זה מה שעדיין לא ברור לי.
  ואני לא נכנס לענייו של מה הוא שווה כי אני חושב שהוא שווה הרבה יותר מהחוזה הזה, גם כלכלית וגם ערכית.

  1. אלי – לכן אני כן חושב שהציגו לו איזו שהיא תכנית שמצאה חן בעיניו וגרמה לו לחשוב שגם ככה אפשר ליצור קונטנדרית.

   אבל כמו שכתבתי, זה בכל זאת קצת מאכזב שהוא לא רצה ללכת צעד אחד נוסף ולוותר על כסף שכבר הוצע לו באותה פגישה.

   כנראה שהרצון לטבעת שישית לא מסתדר עם קיצורי דרך בשביל קובי.

   נקווה לטוב.
   אבל העיקר שנזכה לראות את הממבה משחק לעוד שנתיים לפחות !

 13. שום כוכב בסדר גודל של אחד מעשרים הטובים בליגה לא יבוא לליקרס, וצריך להיות מטומטם בראש כדי להגיע לשם.
  אליפות לא יקחו ממילא, והוא תמיד יהיה בצלו של קובי. לא רואה את זה קורה

 14. ובכלל , הלייקרס יכולים לאפסן את השאיפות שלהם עד העשור הבא, שיתמקדו בלנצח פעם בשנתיים את הקליפרס ולפעמים לעבור סיבוב ראשון בפלייאוף

 15. בדיוק בזמן – ניתוח פנטסטי של רמונה שלבורן מאי אס פי אן.
  הנה חלק נכבד ממנו שמדבר בדיוק על הדברים שהזכרתי –

  In 2011, the players agreed to give up the concept of true
  free agency in favor of a higher percentage of overall
  league revenues. A superstar player essentially has to get
  himself traded to the team he wants to play for in order to
  maximize his value. And even that value has been greatly
  curtailed, thanks to a series of reforms to the rookie pay
  scale and subsequent extensions that push players into
  restricted free agency as a way of encouraging them to
  remain with the teams that drafted them without going on the
  open market.

  It's not just a player issue, either. In recent years,
  league owners have shown a willingness to give less
  experienced and less expensive coaches the reins while some
  proven but more expensive coaches, like George Karl, Lionel
  Hollins and Phil Jackson, remain without jobs. The NBA
  Coaches Association recently held high-level discussions
  with several top coaching agents to explore and understand
  why a record 13 coaches were fired after the 2012-2013
  season.

  The issues may not seem connected, but fundamentally, there
  has been a devaluation of stars — both coaches and players
  — in the NBA, both financially and in the power they can
  wield.

  It is no doubt a reaction to the monumental power play
  James, Dwyane Wade and Chris Bosh pulled off in summer 2010,
  as well as a desire to replicate NFL-style parity with 30
  engaged and empowered fan bases, and to increase reliance on
  analytics as a tool for constructing and predicting a
  team's expected success.

  Coaches don't seem to matter that much, when you crunch the
  numbers. A few wins a year, maybe. Not enough to justify
  paying one guy three times as much as another guy. So when
  you're looking for areas to help balance the books, coaching
  and front-office salaries are an easy target. So too are
  player salaries, which is why the owners fought so hard to
  curb them during the lockout.

  When the Lakers cut against these grains by giving Bryant
  $48.5 million as a show of loyalty and acknowledging his
  value to the Lakers brand, it's about far more than one
  player and one contract.

  It's about whether all of the owners are going to hold the
  line on the new world order they tried to set in motion
  during the lockout.

  The Lakers thumbed their noses at it with Bryant's new
  contract, opting instead to operate like they always have.

  They surely knew the rest of the league would criticize them
  for it. But they also no doubt knew that the type of
  superstars whom they've partnered with to build their brand
  and win 16 NBA titles would appreciate such a show of
  loyalty and respect. That the new contract might act as a
  signal to the very free agents the Lakers need to lure to
  Los Angeles to replace Bryant. That they still value star
  power, as perhaps no other franchise ever has.

 16. עם כמה שאני אוהב את קובי, סליחה, מעריץ אותו…טעות גדולה גם שלו וגם של הלייקרס.
  הוא בכיף היה יכול לקחת פחות וכבר בשנה שנתיים הבאות לרוץ לאליפות.
  הלייקרס די סתמו את הסיכויים שלהם לאליפות נוספת לשלוש שנים הקרובות לפחות
  מקווה שבקיץ הבא כבר נפטר מגאסול. למרות שגם זה לא כל כך יעזור כי תמורת הערך שלו נקבל איזה אדי האוס לא יותר

 17. אם קובי היה חותם על חוזה מינימום, אז היה להם סיכוי להביא גם סופרסטאר וגם צוות משלים. עכשיו הם יכולים להביא רק אחד מהם.
  בסוף החוזה הזה הוא יהיה בן 38, היו שחקנים ששיחקו מעבר לכך.

 18. מנחם אני יודע שאתה עסוק בלאכול טורקי ביום הזה, דטרויט- גרין ביי עוד מעט ואם בא לך וויק פורסט מארחת את קנזס למשחק מעניין לא פחות(הראשונה 5 נצחונות 0 הפסדים השנייה 4 נצחונות ו-0 הפסדים).

 19. הדבר שברייאנט רצה זה להיות האלפא דוג ואת זה הוא קיבל לכן דיבורים על שכר מינימום הזויים, נניח קובי היה מקבל 19 ומלו 18 זה היה הורס לו את הכבוד. השאלה העיקרית עם הוא שווה את זה מותגית כנראה( הלייקרס הוכיחו שלא בוגדים בכוכב שלהם) מקצועית נראה איך הוא חוזר לא לשכוח ששנה שעברה הוא היה אחד השחקנים הטובים בליגה.( אני נמש רחוק מלהיות חסיד שלו).
  דוגמא מעניינת זה כריסטיאנו רונאלדו שגם האריכו לו חוזה ל5 שנים 18 נטו שנה… אותה שאלה רק שפה המחיר מתפרס על כמה חכם זה להשקיע על שחקן ל5 שנים…

 20. דדי, אם כרמלו עובר לייקרס בסוף השנה, אני אישי מגיע במסוק לאן שאתה מונח, ומעניק לך תעודת הוקרה של חזאי, זה לא יקרה וגם לא אף אחד אחר מה״כוכבים״ לא יגיע לשם, תשחרר

 21. משחק מותח לאללה. היתרון של מכבי נשחק כל הזמן. עכשיו יתרון 2 ויש עוד כ30 שניות וכדור שלהם. פסק זמן.
  שיויון 14 שניות

 22. היה רגע קריטי שתי דקות לסיום. בלגרד צימצמו ל-2 נקודות, לקחו כדור למכבי, והיו בדרך להשוות – או לעלות לייתרון. אבל אז בהתקפה המתפרצת מכבי הצליחה להשיג עצירה, הגדילה שוב ל-4, וזה כבר נתן לה את המרווח. אז למרות שכבר היה אחר-כך שיויון 76-76 20 שניות לסיום, אבל הכדור היה אצל מכבי, עבירה, בלו קולע 1 מ-2, מכבי מצליחה לעצור את ההתקפה הבאה שלהם, והם עוד מבצעים עבירה על בלו 1.5 שניות לסיום – נגמר.

 23. מנחם אני חייב שתפתח את זה קבל עם ופורטל מיפה אתה שוטב את כל השנאה התהומית הזאת לליקרס? ויתר מזה יש לך ביצים של שור כי 80 אחוזים מהגולשים שלך אוהדי לייקרס וזה נראה כאילו כל אחרי הפסד אתה מזיל עלינו את הריר של השמחב לאיד ספר לנו על זה פליזזזזזזזזזזזז

 24. זה רק בראש של מנחם ש-80 אחוז מהקוראים שלו אהודי לייקרס.

  אני מספיק זמן פה ומספיק צלול כדי להבין שזה לא יותר מ5-8 אוהדי לייקרס באתר+גייל .

 25. לא ברור לי למה מדברים על החוזה הזה כחוזה אחרון, אני לא אתפלא אם הוא ירצה להמשיך לשחק כל עוד הוא בריא מספיק.
  נראה איך ישחק העונה…

 26. זה לא נכון ש-*(% מקוראי האתר הם אוהדי הלייקרס. הייתי אומר שלפחות 85% מה-5,000 שניכנסים הנה כל יום הם חולי לייקרס. אבל כמו דדי – שהוא נושא הדגל הצולע שלהם – הם מתחבאים בחוריהם עד שהלייקרס היא בעלת סכויים לאליפות, זאת אומרת ש-4,650 או משהו כזה ימשיכו להתחבא עד 2020 לפחות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט