לקראת עונת2020-21- הגיגים ותחזיות/הקוריוז

נותר עוד קצת יותר משבועיים לתחילתה של עונת 2020-21 כאשר רוב הסגלים כבר די סגורים לפתיחה. רק שאלת ג'יימס הארדן לאן מרחפת לה, מתי יקרה, לאיפה יקרה, אין ספק שטרייד שלו ישנה את מאזן הכוחות וההימורים בכל מקום אליו יגיע. נמשיך לחכות. עד אז אביא לכם כמה דברים שיעניינו אותי באופן אישי.

 1. העולם שייך לצעירים- אני אומר לכם בודאות דבר אחד, הכשרון שיש היום, ברגע זה בליגה הוא הכי גדול שהיה אי פעם. הדור הישן (גילאי 30 ומעלה) הראה בעונה שעברה שהוא שולט עדיין בליגה. לברון הביא את הטבעת, באטלר לקח את המזרח. אליהם יצטרפו העונה גם ג'יימס הארדן, דמיאן ליליארד, קווין דוראנט וסטף קרי כאחרוני הליגיונרים טיר 1 מהדור הישן. מתחתם יש את דור הביניים (גילאי 24-29) שנמצאים בשיא הקריירה וינסו להטביע את חותמם כגון דיוויס, אמביד, יוקיץ', מיצ'ל, יאניס, בוקר, קיירי. יותר מתחת נמצאים כוכבי העתיד (עד גיל 23) בהם ניתן לראות כאלה שכבר הביאו קבלות בפלייאוף (טייטום ומורי) וכאלה שעוד יביאו כמו מוראנט, ציון, דונצ'יץ', יאנג. העונה אני צופה עוד פריצה של הדור הצעיר בו יתקע יתד שיכניס עוד כמה שחקנים לעשירייה הראשונה של הליגה.
 2. ראס וביל- המזרח השנה התחזק בעקבות השיפור על הנייר של ההוקס והוויזארדז ואולי גם הבולס. צפוי להיות מרתק בכל מקרה. השאלה מה ניתן לצפות מהוויזארדז והאם הם יעשו את הפלייאוף. לדעתי בהינתן בריאות ואי טרייד של ביל במהלך העונה הם יעשו גם יעשו. הם יהיו מהירים ויתנו סקורינג. אני צופה עונת טריפל דאבל נוספת של ראס ושבירת השיא של ביג או. מספרים נהדרים של ביל וגם מקום 5 בעונה הסדירה לא יפיל אותי מהכיסא שזה אני חושב התקרה שלהם. בפלייאוף הם יודחו כנראה בסיבוב ה-1 אבל היי, הם קונים את זה בכיף.
 3. הולכים להתפוצץ– קשה לחזות מי מהשחקנים שעדיין לא כוכבים יפרוץ אבל מהמוכרים יותר אני מהמר על ג'ה מוראנט שיתן עונה של מעל 25 נק בממפיס ואולי גם פלייאוף. הוא לדעתי יעלה רמה בגדול ויהיה בלתי עציר. לגבי השחקנים הפחות מוכרים אני עם "האיש שלי" קובי וויט, השור הצעיר. עונה שעברה בוילן המוגבל הפך אותו לשחקן של קאץ' אן שוט, הוא הרבה יותר מזה ואני צופה לו עתיד ורוד ופריצה לכיוון ה-19-20 נק עם 6 סוכריות למשחק לפחות.
 4. הולכים לדעוך- דיאנג'לו ראסל וברנדון אינגראהם לא יספקו את הסחורה ולדעתי יחוו עונה פחות טובה מהקודמת (ראסל פחות טובה מלפני שנתיים כמובן).
 5. מכת שמש-הסאנס נראים בדרך להיות הדבר המלהיב הבא. בהנחה שכולם ישמרו על כושרם מהעונה האחרונה קפיצת המדרגה תלוייה באייטון. שדרוג שלו והסאנס תהיה קבוצה שקשה לנצח חמישייה מאד קשוחה ומאוזנת משני צידי המגרש עם שילוב של רגליים טריות ו 2 כוכבים עתידיים גדולים זה מתכון לקונטנדרית. חסר להם ניסיון אבל גם בלי זה הם אמורים להיות הלהיט של הליגה.
 6. מי יהיה ה-MVP- קבוצה שתסיים טופ 2 בקונפרנס והכוכב שלה יתן 25 נק+לערב יהיה בודאות במירוץ. אם הוא יתן 30+ נק וגם הגנה הוא יהיה מועמד מוביל. לחלופין טופ 4 בקונפרנס עם סטט של 30+נק או משהו היסטורי עלול גם להתחרות. אלו תנאיי הסף. פחות מזה אין סיכוי בכלל להיות בטופ 5 במירוץ אפילו. מן האמור לעיל הסיכויים הגבוהים ביותר נמצאים אצל יאניס לתריפיט. עונה בדיוק כמו העונה שעברה עם מספרים זהים תתן לו את ה MVP בהליכה. אין סיבה שלא יוכל לשחזרם כאשר הבאקס אפילו התחזקו יותר. בצד המערבי הלייקרס כנראה יסיימו טופ 2 מה שמשאיר את לברון ודיוויס במירוץ כמו עונה שעברה אבל מכיוון שהתאגיד יתווה נרטיב שהוא מס 1 דיוויס יצטרך לתת סקורינג יותר גבוה במרווח סביר מהמלך אחרת הוא יהיה מחוץ לתמונה והמלך חזק בתמונה. עוד מועמד הוא קאווי שאם קצת יוריד מהלואד יוכל לתת קרב יפה כי הוא נותן הגנה ו25+נק אבל המיקום של הקליפרס עם סטט כזה מינימלי יהיה חייב להיות 1. אל הארבעה שציינתי יצטרפו 2 כוכבי העתיד, לוקה דונצ'יץ' שיתן סטט לפחות כמו העונה שעברה אבל המאבס יהיו חייבים לסיים טופ 4 בשביל שיהיה לו סיכוי וטריי יאנג שעם הסטט של העונה שעברה ומיקום טופ 4 יהיה עם סיכוי טוב גם הוא. מאחור עלול לדהור הסוס השחור מברוקלין קווין דוראנט בעונת התפוצצות וחזרה מושלמת מהאכילס אחרי שנה וחצי בלי כדורסל והרבה רעב. 30+ נק ממנו, טופ 2 במזרח+נרטיב הקאמבק הקשה מהאכילס עלול להעניק לו את הפרס.
 7. חמישיות העונה-אם חשבתם שהקרב על הMVP יהיה קשה אז הקרב על חמישיות העונה יהיה עם דם יזע ודמעות. הקרב הגדול יהיה בקרב הגארדים רק תראו את רשימת גארדי העילית בליגה: קרי, הארדן, ליליארד, יאנג, לוקה, בוקר, מוראנט, מורי, קיירי, ראס, מיצ'ל, באטלר זה דבר מטורף, 12 גארדים שכל אחד יכול לתת בקלות ממוצע 25 נק+ ולהיכנס לפלייאוף. מי יהיו 6 ברי המזל? עמדות הפורוורד די בכיס של לברון דיוויס קאווי, טייטום, יאניס ודוראנט, השאלה מי יבחר לאיזה חמישייה. מי הפורוורד שיכול להפתיע שישתחל בהפתעה? סיאקם? פול ג'ורג' או מישהו חדש? עמדת הסנטר סגורה עם אמביד ויוקיץ ובמס 3 יש את גובר? קא"ט או אייטון סוף סוף יגשים את הפוטנציאל? אדביו יכנס בלית ברירה?או קאפלה יהנה מכמות הלובים בהוקס?
 8. פרסי העונה- אלו הניחושים שלי 1. MVP– טריי יאנג 2. שחקן ההגנה: אנתוני דיוויס 3. שחקן משתפר (שנה 3 ומעלה): דיאנדרה אייטון 4. מאמן העונה: פרנק ווגל 5. פריצת העונה: קובי וויט 6.רוקי העונה: קיליאן הייז 7. חמישיית עונה 1: יאנג, לוקה, קאווי, יאניס, דיוויס 8. חמישיית עונה 2: ליליארד, הארדן, לברון, דוראנט, אמביד 9. חמישיית עונה 3: בוקר, מורי, טייטום, סיאקם, יוקיץ'

8. מיקומים:

מזרח:

 1. באקס
 2. פילי
 3. בוסטון
 4. הוקס
 5. נטס
 6. היט
 7. וושינגטון
 8. ראפס
 9. אינדיאנה
 10. בולס
 11. מגיק
 12. דטרויט
 13. שארלוט
 14. קאבס
 15. ניקס

מערב:

 1. לייקרס
 2. קליפרס
 3. דנבר
 4. סאנס
 5. פורטלנד
 6. מאבס
 7. יוטה
 8. ספרס
 9. ממפיס
 10. יוסטון (תחת הנחה שהארדן יועבר באמצע העונה. אם הוא יועבר לפני תחילת העונה הם יסיימו 12, אם יסיים את העונה מקום 8)
 11. גולדן סטייט
 12. פליקנס
 13. קינגס
 14. מיניסוטה
 15. אוקלהומה

מה הצפי שלכם?

לפוסט הזה יש 40 תגובות

 1. קודם כל תודה חבר
  .
  עכשיו
  .
  כמה ווישפול מצד אחד וזיכרון קצר מצד שני. לווריורס עדיין יש איזה אחד סטף קרי, שחוזר אחרי שנה של מנוחה. ההוקס אכן התחזקו אבל מקום 4? בלי שהם שיחקו דקה אחת ביחד? הסאנס כמה שאני חם עליהם עוד יכולים לעשות סקרמנטו. ומי בדיוק אמור לסחוב בשנה שכזו את הספרס למקום 8?

 2. אני הולך לעשות משהו שלא השתלם להרבה אנשים בשנים האחרונות וזה לפקפק בכריס פול, אני לא חושב שהסאנס יעשו טופ 4 במערב, להערכתי יוסטון ישמרו על הארדן, גולדן סטייט "תפתיע" ודאלאס ופורטלנס התחזקו גם, אבל היי – כריס פול ובוקר זה שניים שקל לזלזל בהם שלא לצדק, אז סביר שאני טועה.
  סליחה, אבל אני לא מותיר ליאנג סיכוי לקחת MVP, לדעתי או שהמספרים שלו ירדו והקבוצה תשתפר או שהמספרים שלו ישארו באותו המקום והקבוצה שלו אולי תעשה פלייאוף ממקומות 7-8. אם ההוקס לא ישפרו את המשחק הכולל שלהם, אין להם סיכוי – זאת גם עונת מפתח ללוייד פירס. לעומת זאת לוקה לדעתי ישחק חזק במירוץ.

 3. אם פילי מסיימים מקום שני בעונה הרגילה כמו שאתה אומר אז אמביד או סימונס יהיו מועמדים חזקים ל mvp ואחד מהם יהיה בחמישיית העונה הראשונה

 4. אחלה תחזית שמעון, מפורטת ומנומקת,, תודה רבה.
  .
  אהבתי את החלוקה לגילאים, אני בדרך כלל לא חושב על שחקנים דרך הגיל שלהם, אבל יש בזה משהו רלבנטי. לדעתי, בממוצע, הזקנים פחות הולכים על עונה סדירה ואמויפי ויותר שומרים כוחות לפלייאוף. שכחת שם את קוואי, אגב, אבל מגיע לו! שישאר בחוץ
  😉
  .
  עוד אחד שעשוי לעשות את זה הוא יאניס כי להבנתי הוא כבר זכאי לסופרמקס בכל מקרה, ונשבר לו לעוף בפלייאוף. הרבה יותר חשוב להם, לדעתי, לנסות הרכבים שונים ושיטות משחק שונות כדי להגיע לפלייאוף מוכנים.
  .
  אייטון בהחלט שחקן שיהיה מעניין לעקוב אחריו העונה.

 5. דברים שלדעתי לא יתרחשו העונה –
  .
  MVP ליאנג. אטלנטה צריכה לסיים ראשונה במזרח על מנת שליאנג יהיה סיכוי. אני לא רואה את זה קורה.
  (ל- bff שלו דווקא יש סיכוי. גם מקום 3 במערב יכול לתת לדונצ'יץ' את הזכייה)
  .
  שילוב של לייקרס ראשונים במערב, ולברון החמישיה ה-2?
  לא יקרה. אחד מהשניים חייב להתבטל על מנת שחצי תחזית תתפוס.
  .
  גולדן סטייט מקום 11???
  לא אם/עם קרי בריא.
  .
  על טורונטו כבר יש לנו התערבות.
  אתה שוכח שמדובר בקבוצה.
  .
  מעבר לכך?
  אחלה פוסט.
  תודה, שמעון.

  1. ובלי איזה אנטי ניחוסון? משהו? אגב לא עקבתי לעומק אז מה קורה עם הספסל שלכם? עיביתם אותו באיזושהי צורה?

   1. חיזקנו בכמה וטרנים שמסוגלים להשליך מחוץ לקשת (גאלאווי ומור). השארנו את קרטר ופיין הקרציות. צרפנו את קראודר ואת דמיאן ג'ונס בתור גופה לתת לאייטון לנוח.

  2. זה מאוד הגיוני שלברון יהיה חמישה שניה אם לא שלישית
   הוא לא ישחק יותר מ 45-50 משחקים בעונה הרגילה ובנוסף יש העונה הרבה יותר כח אש ללייקרס

 6. תודה שמעון
  תחזיות פרועות שלי:
  MVP עונה רגילה -יאניס או דונצ'יץ'
  חמישיה ראשונה: יאניס, דונצ'יץ, לברון, דייויס, קוואי
  רוקי – וייזמן
  משתפר – אייטון
  הגנה – דייויס או יאניס
  וושינגטון משתתפים בפלייאין ואולי פלייאוף
  פניקס עוברים סיבוב

 7. מעולה שמעון. גם אני אהבתי את החלוקה לדורות. לגבי הדירוגים, יש בהם הרבה היגיון אבל ראינו כמה קשה לנחש, אז סחטיין עליך.
  לגבי החמישיות – השנייה שלך מנגבת עם הראשונה את הפרקט 🙂
  לגבי ראס – אני אוהד מספר 1 שלו אבל לא נראה לי שיש לו עוד עונת td בקנה. כבר קצת קשיש. אני כן מאמין שישדרג את ווש של ברוקסי.
  לגבי קיידי וסטף – יאללה שיחזרו כבר! זה לא כדורסל בלעדיהם.
  שחקת אותה. אחלה פוסט.

  1. ויקח לו עוד שנתיים שלוש לסגור חשבון עם ביג O.
   ראס תמיד יהיה שנוי במחלוקת בין אנשים כמוני כמוך ומו מנחם לאחרים….

 8. אחלה שמעון
  למרות שתור הזהב של הליגה היה שנות ה 80 וה 90 היו גדולות
  מסכים איתך לגביי כמות הכשרון בליגה.
  יש משפט שאני מרבה לומר בפודקאסטים השונים – יש כיום 15 שחקנים שהם טופ 10 בליגה.
  כמעט לכל קבוצה יש אולסטאר ומעלה
  כמות השחקנים שהם חומר ל MVp מטורפת
  לברון,יאניס,דוייס ובל נשכח את דונציץ קארי דוראנט,הארדן, ווסטברוק(לך תדע אם אין לו כח לריקוד אחרון) קוואי, כשגם אמביד,יוקיץ ו KAT מסוגלים

 9. תודה שמעון
  הייתי מחליף בין הראפטורס לנטס. הנטס יהיו מוכשרים עם הרבה בעיות.
  במערב לצערי לא רואה את הספרס -אהבתי מגיעה לפלייאוף. הפליקנס מקום 9-8.

 10. המערב שלי: המזרח שלי:
  לייקרס מילווקי
  קילפרס בוסטון
  דנבר מיאמי
  פורטלנד טורנטו
  ג"ס ברוקלין
  יוסטון אינדיאנה
  פיניקס פילדלפיה
  דאלאס אטלאנטה

  צילמתי מסך, נחכה כמה חודשים ונראה כמה חייתי בסרט

 11. תודה שמעון.
  בדירוגים, כמו בדירוגי המוזיקה שעשית בזמנו, אין לך מושג..
  תרשום:
  .
  מזרח-
  בוסטון
  מיאמי
  באקס
  ראפטורס
  פילי
  אינדי
  ברוקלין
  וושינגטון
  …………..
  אורלנדו
  הוקס
  וכל הזבל בהמשך
  .
  .
  מערב-
  קליפרס
  דנבר
  לייקרס
  דאלאס
  יוטה
  פורטלנד
  סאנס
  ממפיס
  …………..
  פליקנס
  קינגז
  ספרס
  וכו'

 12. אחלה פוסט. תודה. לא מסכים עם רוב הדברים (למעט המתחרים חזק על MVP).
  תחזית, רק לגבי הווריירס:
  יש להם:
  * 1 סטף קרי
  * 2 שחקני כנף שקלעו קרוב ל-20 בעונה שעברה
  * 1 פאוור פורוורד שבעונת הרוקי שלו קלע 14 נקודות למשחק
  * את הבחירה ה-2 בדראפט
  * שחקני ספסל צעירים שאולי נראים קצת כמו מועמדים להישלח במחלקת תיירים ליורוליג אבל נתנו ה-מ-ו-ן דקות בעונת 19-20 שבה שבעת(!) השחקנים המובילים מהשושלת בעיקר נעדרו עקב פציעות, עזיבות ופרישות… זה ספסל שלטעמי יכול להפתיע.
  * ואת דריימונד גרין שכשיש סביבו קבוצה רצינית הוא נותן בוסט יפה.
  אף אחד לא יודע איך זה ייתחבר. אולי ה"על הנייר" הזה הוא מתכון לאסון, אולי זו שושלת חדשה בהתהוות (אם יפסיקו הפציעות). לי יש תחושה שבהחלט יהיה פלייאוף, אבל לא אליפות.

 13. תודה שמעון.
  מעתיק את תגובתי מהפוסט של שחר אלוני:
  .
  ההימור שלי כרגע לעונה הרגילה:
  מילווקי ראשונה
  מיאמי שנייה
  אינדי שלישית
  בוסטון 4
  טורונטו 5
  פילי 6
  ברוקלין 7
  .
  לגבי סיכויי הגעה לגמר:
  מיאמי
  בוסטון
  אינדי
  מילווקי
  טורונטו
  .
  אם ברוקלין לא מתפרקת, זה או וושינגטון, או אטלנטה למקום השמיני.
  אני הולך על אטלנטה.

 14. תודה שמעון. כמה נקודות: יש בדיוק שני מועמדים ל MVP ואלה יאניס ודונצ׳יץ׳. כל האחרים כולל לברון (שישחק פחות) לא תחרות. יאנג גם אם יתפור 30 ו 10 לא יתקרב בעיקר בגלל שההוקס פחות טובים ושאין לו טיפת הגנה והארדן או סטף הוא עדיין לא. לגבי ראסל ואינגראם אני לא חושב כמוך. לשניהם סיטואציה נוחה לתת עונה טובה בקבוצות בינוניות, מה גם שרוב האש על אכזבות (אם יהיו) לא תלך אליהם אלא לציון וקאט. מוראנט יתן עונה טובה זה בטוח, אבל עד שלא יהיה איום סביר מבחוץ הוא לא יקפוץ מדרגה.

 15. בס"ד כתבה מעניינת.
  מסכים עם חלק מהדברים.
  לא בטוח בכלל שההוקס יעשו מעבר לפליי אין.
  יוסטון, תלוי גם מה יקבלו על הארדן, אם יהיה טרייד

כתיבת תגובה

סגירת תפריט