טראמפ חייב לפוטין (דרך הממשלה הרוסית) 370 מיליון – כסף שאין לו להחזיר! (מה שעושה ממנו שבוי ברשת רוסית) / מנחם לס

טראמפ הפך לפודל של פוטין

ממש עכשיו: Trump is 'owned by Putin' and has been 'laundering money' for Russians 

כתבתי שלא אכנס יותר לפוליטיקה כאן, אבל מה לעשות שכל יום מתגלים כאן ספורים חדשים על הנשיא טראמפ – עובדות שממש מסכנות את חיי, וחיי כל אמריקאי – ואיני יכול לסתום את פי כי אני ניכנס לאתרי ועתוני ישראל ואני לא קורא את הפרטים המדהימים שגילה היום הניו-יורק טיימס עד שנדמה לי שהקרימינל הזה, המועל, השקרן, המעווה, והסורח מצא דרך במוחו החולה – אבל גאון ב-FRAUD – לשלוט גם על המדיה הישראלית!

ה-NYT גילה היום שטראמפ COMPRAMISED THE NATIONAL SECURITY ע"י כמה פשעים שביצע בעסקות עם רוסיה, ערב הסעודית, טורקיה, בראזיל, ועוד כמה מדינות.

הדבר המסוכן ביותר היא העובדה שהניו יורק טיימס פירסם (ויש לעתון הוכחות) שדראמפ לווה מממשלת רוסיה "יותר מ-300 מיליון דולאר" שאין לו להחזיר, ואם פוטין דורש את הכסף חזרה טראמפ בצרה רצינית ביותר. הוא יודע שפוטין יצווה על הרעלתו, והוא יהפוך לצמח, כמו יריבו של פוטין השוכב עתה – צמח – בבית חולים בגרמניה.

עכשיו סוף-סוף מובן מדוע בארבע השנים האחרונות טראמפ הוא פודל של פוטין, ולא מעז להוציא מילה רעה אחת עליו או הרוסים, שעושים כרצונם כולל טיסות מטוסי הקרב שלהם אל תוך גבולות מדינות מסויימות במערב אירופה, שללא הכסף שטראמפ היה חייב – אישית – לפוטין ולרוסים, מטוסי F-35 היו מפילים אותם כמו שאתה מחסל זבובים עם המקל הזה שבקצהו כנף גומי כזאת (בקיבוצים חילקו אותם פעם בבתי האוכל) להכות בזבוב (או יתוש) במעופו!

בקיצור, נשיא ארה"ב שבוי ברשת של הרוסים. לכן פוטין עושה הכל שהוא ייבחר שוב. לך תדע מה עוד ישיגו הרוסים כשטראמפ הוא נשלט ושבוי ברשת רוסית.

דבר נוסף שה-NYT גילה היום – אחרי שהשיג העתקים של טפסי מס ההכנסה של טראמפ – שב-10 מ-16השנים מ-2000 עד שהפך לנשיא ב-2016 טראמפ לא שילם אפילו סנט אחד למס הכנסה, ובשנת 2012 הוא כן שילם – $750. מורה בעממי משלם מס הכנסה של $7,650. אני משלם על ה-$70,000 שאני חייב להוציא בשנה מה-K-400 שלי וממכירת מניות כדי להשלים את הביטוח הלאומי של גייל ושלי – יותר מהמורה מהעממי. וטראמפ משלם $750?

ה-NYT מפרסם את הביליונים שטראמפ הפסיד בכל עסקי הביזנס שלו שרובם ככולם מבוססים על שקרים ורמאות, ומודיע שלטראמפ – המדבר על עצמו כ'מולטי ביליונר' – אין את הכסף להחזיר לרוסים, ואת מאות המיליונים שהוא חייב למס הכנסה במשפטים שמי יודע מתי יסתיימו. נגד טראמפ ישנן כ-7,500 תביעות משפטיות, לפחות 3 מהם מחברי הפרופסורים שלימדו ב'טראמפ יוניברסיטי' וכל הצ'קים שקיבלו על הוראת סמסטרי הקיץ חזרו, ואחרי שטראמפ הכריז על פשיטת הרגל של 'האוניברסיטה' שלו וכל תואריה פורסמו כלא מוכרים.

כל זמן שהוא נשיא לא קל להביאו למשפט. אז כמו ביבי הוא מנסה להישאר נשיא לנצח, וכבר הודיע ש"בארבע השנים הבאות יהיה לי מספיק זמן 'להביא את הדמוקרטיה כאן TO THE BRINK', ולשנות את החוקה שהנשיא שהעם באמת רוצה יוכל לשרת שוב ושוב".

היום נודע גם שהבית הלבן דרש מה'מיניסטר אוף אדיוקיישיון' שישלח אינפורמציה לכל בתי הספר שהם חייבים להיפתח, אפילו של- U.S. Department of Health and Human Services ישנה אינפורמציה שפתיחת בתי הספר במצב הנוכחי 'היא מסוכנת למורים ולילדים'.

ישנם אמריקאים (אחד מהם משתתף בתגובות באתר) החושבים רק על עצמם, ולא איכפת להם שהנשיא עומד להכניס לבית המשפט העליון חתיכה על הכיפאק אבל קתולית אדוקה קיצונית שהצבעתה תעזור לחסל ל-40 מיליון אמריקאים (בעיקר שחורים והיספנים עניים) את ביטוח 'אובמה-קר' (והכל בתוך מגיפת הקורונה), ותצביע נגד הפלות אפילו במקרי אונס וגילוי עריות (אב מכניס את בתו להריון). לשפוטי-טראמפ המטומטמים האלה לא אכפת שטראמפ כבר הרס לארה"ב את הענווה, החופש, וחלק מהחוקה, שהיו בראש הווייתם מאז שחרור העבדים – עם כל הקשיים שלאט-לאט התגברו עליהם (כולל חופש האישה להחליט מה לעשות עם גופה במקום שופטי בית משפט עליון – נוצרים דתיים ימניים, אנטישמים, הסובלים מתחילת מחלת הדימנציה בני 80+) והם יצביעו שוב עבור השקרן העלוב והמתועב הזה שחכמתו היחידה היא לשקר ולחיות על חשבון אחרים, ועכשיו פתאום נודע לנו שהוא לא שונה בהרבה מלהיות סוכן רוסי.

וכמובן שהוא מתעקש נגד מסיכות פנים ואומר לכל אנשי המילישיה שמסיכות זה רק ל-SISSIES, ו"להתכונן ליום שאפסיד כי זה הכל יהיה בגלל רמאויות של דמוקרטים בזה שהם מארגנים הרבה מצביעים להצביע אלפי פעמים במעטפות דואר להצעה בבחירות שכולן תהיינה מזוייפות ומבויימות"

ובינתיים היום היה הקורבן מס' 205,000 לקורונה, והנגיף ממשיך להרוג כאן בממוצע 1,200 איש ליום.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 256 תגובות

 1. שמעון בעוד 3…2…1…:
  🤣🤣🤣הוא בסהכ עשה תכנון מס…הוא בסהכ יהרוג אנשים שלא יהיה להם כסף לתרופות מצילות חיים…ויהרוג נוספים שיידבקו בקורונה כי האידיוט לא מסוגל להגיד לאזרחים לשים מסיכה…גם הילרי חייבת כסף לרוסים…בלה בלה בלה…

  משהו נורא עובר על האנושות…הטמטום ואכזריות בלתי נתפסת שולטים בארה"ב ובישראל. מנחם ליבי איתך…תהיה חזק.

  1. טרמפ הוא ראשמור. וכמה כסף המדינות חייבות לטראמפ יא מנחם? 🙂
   זה המשחק שחייבים בשרשרת ואיש לא באמת מחזיר.
   למה שהוא יגיד לאזרחים לשים מסיכה? א. זה שטויות ב. מספיק אנשים אחרים אמרו להם לשים כולל כל מיני "מומחים" ג. הם אנשים מבוגרים ועברו את גיל 18 אין להם מוח אם הם אכן מאמינים שזה חמור? אם אין להם מוח לא נורא.
   ביבי אומר לך לא להפגין, אתה מקשיב לו?

   1. סופית, הצלחת לנפץ את שיאי הקלוסיות.
    .
    ככה, לאט וברור, בשביל שלא יהיה ספק –
    חובת עטיית המסכות מקטינה דרמטית את ההדבקה. כאשר אתה עוטה מסכה (הכוונה שם אותה על פניך כך שהיא מכסה הן את הפה והן את האף) אתה קודם כל מגן על מי שסביבך.
    אנחנו מדברים על ההבדל בין מדינה של מטומטמים שחושבים שהם יודעים הכל ולכן מאפשרים בטמטומם הפסיכי למגיפה (ולמקבלי ההחלטות) לסגור שוב את המדינה כאשר על הדרך מגדילים שלא לצורך את כמות הנפטרים בעשרות (אם לא מאות) אחוזים,
    לבין מדינה עם תושבים בעלי מינימום שכל בקודקודם שמצליחים להימנע מהתקהלויות לא הגיוניות בחללים סגורים ומצליחים להקפיד על המינימום שהוא לעטות מסיכה במרחב הציבורי באותם פעמים בהן הם נכנסים לחלל סגור.
    .
    אתה אמור להבין משהו במספרים. גידול בתמותה של 10% באוגוסט בהשוואה לשנה שעברה. נכון לרגע זה, הגידול בספטמבר יהיה במקרה הטוב 14% (ככל הנראה יותר). המשמעות היא מאות על גבי מאות של אזרחים שנפטרו מקורונה בגלל לא יותר מטמטום.
    .
    (תגובת נרטיב קלולסי בעוד 3, 2, 1 . . . )

    1. גיא, זו לא חובתו של טראמפ לחייב אנשים לשים מסיכה… למושלים יש יכולת, ושמה זה גם במחלוקת עקב תפיסות עולם.
     זו באמת סוגיה לא פשוטה ברמה החירותית, אני תומך כמובן בלשים מסיכות.
     אבל תבין שלכפות על אנשים לעשות משהו כזה, זה צעד קיצוני במדינת חירות. אני לא בטוח שזה הפתרון. (ראה למשל את הסרט הנהדר והמדהים "ונדטה", שמראה שכל השלטון הדיקטטורי התחיל ממגיפה יזומה, לא שאני מייחס לשלטון – למעט סין שיש ספק קליל1 מזימה כזאתי, אבל את חרדת אזרחי החופש לחירותם, כמובן שלאזרחי ישראל, שנעדרים זכויות אדם היה קל לוותר עליהן, כל זה בחסות שלטון "ימין" "ליברלי")

     1. לא מעניין אותי טראמפ. לא בעיה שלי (בינתיים).
      .
      אני נטרף ממה שמתרחש כאן בארץ. נטרף. במקומות נורמליים, לתןושבים יש את אותה כמות מינימלית של הגיון, להבין שהוויתור על החירות של ללכת ללא מסכה הוא מינמלי בהשוואה לוויתור על החירות שבא בעקבות התוצאות (אותו סגר מופרע).
      הם גם מבינים שלעטות מסיכה תורם לאיזו חירות פעוטה –
      הזכות לחיים.
      רבאק,
      זה באמת כל כך מסובך להיכנס לאוטובוס ולעטות מסכה?
      להיכנס לסופר/מסעדה/בנק ולעתות מסכה?
      אי אפשר היה לדחות כמה מאותם אירועים המוניים שאנחנו יודעים בוודאות שגורמים להדבקות?
      דרך אגב, גם ההפגנות לא צריכות להיות מעל הכללים הסבירים –
      הקפדה יתרה על מסיכות ועל ריחוק סביר (כמו ההפגנות בסגר הראשון).
      .
      השורה התחתונה –
      לא ממש מעניינות אותי ה-"דיעות" של שמעון בנוגע לטראמפ. רמת הידע שלו בפוליטיקה האמריקאית שואפת ל-0.
      לי מציק כאשר שוב ושוב אני שומע "זה שטויות" על המסיכות.
      התרגלתי לכך שהוא משוכנע שוהוא ידוע הכל. אבל בעוד שהמחשבה המשעשעת שהוא יכול לאמן ב-NBA היא, ובכן, משעשעת,
      כאשר הוא כותב "זה שטויות", על המסיכות, ובכך תורם לנזק התמשך כאן בארץ,
      אני חייב להגיב.

      1. אני חושב שהטעות המרכזית היתה הרדיפה אחרי מסיכות במקומות פתוחים.
       היה צריך להיות המלצה על מסיכה ברחוב, ואכיפה חסרת פשרות של מסיכות במקומות סגורים.

      2. חד משמעית נכון.
       .
       מצד אחד, התייחסו לציבור כמו על מטומטמים.
       מהצד השני, גילו נרפות מזעזעת באכיפה.
       .
       הכללים היו צריכים להיות דומים לגרמניה –
       במרחב הציבורי הפתוח, ללא מסכה. הפגנה, גם אם היא במרחב פתוח, דורשת מסכה.
       חללים ציבוריים סגורים – מסכה.
       התקהלויות בחללים סגורים למנוע בתוקף. היו מחלקים קנס של 50,000 ש"ח לבעל אולם, 50,000 ש"ח לזוג התתחתן, ו-1,000 לכל אורח,
       ואני מבטיח לך שתופעת החתונות הייתה פוסקת.
       .
       כנ"ל לגבי המסיבות הפרטיות, וכל המקרים הדומים.
       .
       כאמור –
       מטריף אותי. מטריף אותי שכל כך הרבה לא מבינים שזה בכלל לא עניין של פוליטיקה, אלא של בריאות הציבור כמושג נטול ציניות. בריאות פיזית, בריאות כלכלית.

     2. גם אני רוצה לשאול את שמעון על המסיכות:
      1. אתה שיכור בשעות היום?
      2. אתה מסומם?
      3. גמרת כיתה ג'?
      4. מנת המשכל שלך נמוכה מ-60?
      5. אתה סובל מאיזושהי הפרעה נפשית שגורמת לך לרצות להיתפס כמטומטם?
      6. מישהו פגע בך כשהיית קטן?
      ואם כל השאלות האלו מרגיזות אותך נא ענה בכנות – לילדים שלך אתה מורה להסתובב עם מסיכה?

   2. אתה רואה חשבון? אם גישה כמו שלך, פחד על הלקוחות שלך, איזה עצות אתה בטח נותן להם. אתה צריך לקוות שהם לא עכברי הופס, אחרת היית נשאר בלי לקוחות

 2. מנחם שני תיקונים אלקסי נבלני, יריבו של פוטין שוחרר מבית החולים והוכיח שיש לו 9 נשמות.
  בארה"ב מתים בין 600 ל700 אנשים ביום מוירוס הקורונה ולא 1200 כמו שרשמת והמספרים יורדים
  נניח אתמול מתו 355 אנשים ושלשום 276 אנשים.
  אני לא זוכר מתי פעם אחרונה מתו 1200 איש ביום בארה"ב מהוירוס אבל אני די בטוח שעבר יותר משבוע ואולי הרבה אפילו שבועיים.
  אין לי מושג מאיפה את מביא את הנתונים שלך אבל כשאתה טועה ככה זה מקשה להאמין לשאר הדברים שאתה כותב ומאלץ בדיקה בעוד מקורות.
  לצערי זה גובל בפייק ניוז שזה בדיוק מה שאתה אמור להמנע ממנו, על אחת כמה וכמה כשאתה כותב על נושאים כאלה.
  אתה יכול לבדוק את המספרים של ארה"ב וכל הכולם בלינק הזה:
  http://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/
  .
  נ.ב
  .
  כל המספרים שהבאתי הם בערבון מוגבל ועל אחריות האתר שמספק אותם כשדי ברור ממזמן שחלק מהנתונים מפוברקים.
  .
  נ.ב 2
  .
  המחלה כמו שכתבתי פה בתחילת דרכה היא בעלת אחוזי תמותה נמוכים מ1 אחוז ויותר באיזור החצי אחוז. לא 10 לא 5 לא 3 ולא עוד כל מני מספרים מונפצים שזרקו גם פה באתר בתחילת הדרך.
  .
  נ.ב 3
  .
  אמרת שעד ספטמבר יהיו 250 אלף מתים וטעית ביותר מ25 אחוז וזה כשכביכול אתה ועוד טוענים שהטיפול במחלה בארה"ב הוא מתחת לכל ביקורת. לדעתי אתה עושה ההפוך ממה שאתה מתכוון ורק גורם להעמקת חוסר האמון במידע המתפרסם. לא חבל?

  1. אלכסי נבלני לא שוחרר מהבית חולים – רק אתמול מרקל ביקרה אותו שם.

   הנסיון של להמעיט במספר המתים (חחח… רק 200 אלף… איפה 250 שהבטחתם?) ממש דבילי.

   יש לי כמה חברים שחטפו קורונה – כולם צעירים (גילאי 30+, 40+, והם אומרים ש(1) זה היה חתיכת סיוט, (2) הרבה מהם עדיין לא לגמרי התאוששו. הנזקים לטווח ארוך עדיין לא ידועים. תמשיך לזלזל בוירוס, יש מספיק הזויים שקונים את השטויות שלך.

   1. לא נמאס לך לטעות אברי?
    news.walla.co.il/item/3388428
    זה מה23 בספטמבר.
    מה שדבילי הוא הנסיון ליצר פאניקה מפוברקת עם מספרים מונפצים ואז כשטועים בתחזית במעל 25 אחוז, שזה אחוז טעות מטורף, להתחיל להתפתל ולנסות לשנות את הטיעון המקורי.
    אתה ממש לא נשמע לי אגרסיבי אתה נשמע לי חלש וחסר ידע ולא בפעם הראשונה

      1. מנחם הבטיח פה עוד 50 אלף הרוגים בתחילת ספטמבר וקרוב ל300 באוקטובר, זה תחזית שקרית מנופחת שגורמת להפחדה ולפגיעה באזרח ובכלכלה
       , והכי מצחיק שהוא מאשים בזה רק את טראמפ ״רוצח העםוהדיקטטור ״לדבריו. לא צריך להיות גאון כדי להבין שאובייקטיבית אין פה .
       .
       אני לא אומר או רומז שטראמפ התנהל טוב או אפילו בסדר עם משבר הקורנה (בטח אחרי שהחמור המליץ על אקונמיקה ) אבל להאשים אותו בהכל בטח שהוא לא הסמכות שמחליטה עם אזרח ילבש מסיכה, אלא סמכות זאת שייכת למושלי המדינות.
       להאשים את טראמפ בכך זה לא נכון .
       .
       בכללי הבעיה של הציבור פה בדומה לארץ ישראל שאין סולדריות חברתית, כל אחד עושה מה שבראש שלו ומסתכל על האחר, ולצערי יש קבוצה גדולה מאוד של קיצוניים ששומרים על הזכות לחירות באופן פנאטי.

      2. אני לחלוטין בעד התבוננות מפוכחת ככל האפשר על הנתונים.
       רק קח בחשבון –
       ההגזמה בחומרת הנתונים (ואין בכלל ספק שיש כזו) גרועה לא פחות מההגזמה בתיאור המחלה כ-"שפעת" במקרה הטוב או "קונספירציה" במקרה הרע.
       .
       האמת?
       פחות מעניין אותי מה שמתרחש בארה"ב. המצב כאן גרוע מספיק.
       הנתונים היבשים מלמדים על מצב רע שרק מחמיר –
       כמעט 10% עלייה בתמותה בחודש אוגוסט בהשוואה לאוגוסט של השנה שעברה. נתוני הביניים של ספטמבר מלמדים על (במקרה הסופר אופטימי) עלייה של 12.5% בהשוואה לשנה שעברה (ככל הנראה המספר הסופי ילמד על עלייה של 14% בכמות הנפטרים).
       אלו מספרים נוראיים. אנחנו מדברים על מאות נפטרים שלא לצורך. מאות של תושבים שנפטרו בגלל שלציבור הישראלי לא אכפת, או בוחר "לא להאמין".
       .
       העובדות בשטח? ממקור ראשון –
       עוד ועוד בתי חולים סוגרים מחלקות "רגילות", והופכים אותן למחלקות קורונה. אלו כבר לא רק חולי הקורונה שסובלים, אלא כלל החולים שלא מקבלים טיפול ראוי בגלל המצב.
       .
       השורה התחתונה?
       כאמור, לא מעניין אותי טראמפ. מעניינת אותי מדינת ישראל.
       אני משוכנע ששמת לב למכנה המשותף ששזור כחוט השני בתגובותיי בחודשים האחרונים –
       .
       קצת סולידריות. שימו מסיכות, שימרו על מרחק הגיוני, שימרו על היגיינה, הימנעו מהתקהלות מיותרת.
       לעזאזל, זו לא פוליטיקה! זה היגיון בריא. הדרך היחידה לשמור על בריאותינו ועל חוסננו הכלכלי.
       וכאשר מספרים על צוותים רפואיים שקורסים?
       זו לא איזו אגדה עירונית. זו לא קונספירציה. זו האמת כפי שהיא.

      3. גיא בזה אנחנו מסכימים ב100% אחוז, ברור לכולם שזה לא שפעת וזה הרבה יותר מסוכן מזה, אבל לא צריך לסגור את העולם בגלל זה, סולדריות חברתית שמירה על מרחק התחשבות באחר ולחיות עם המחלה, לשים מסכות, להימנע מאירועים המוניים, ולהבין שהשנה וחצי – שלוש שנים הבאות זה המצב ולא להתעלם ממה שקורה.

       לצערי יש לא מעט שלוקחים את זה בקלות ראש ושמים פס על האחרים , תרבות הלי זה לא יקרה גם אותי מוציאה מהכלים.
       אלא אותם אנשים שבגללם החצבת חוזרת כל שנה.

      4. נחתכה לי התגובה לגבי ההפחדה, לא רק שזה יוצר פאניקה שלא לצורך בציבור זה פוגע בתהליך של התמודדות עם המחלה, זורקים לאוויר מספרים מונפצים שלא קוראים, קוראים לסגירת הכלכלה ואז אחרי זה הציבור חושב ״שעבדו עליו״ ובצדק.

    1. צודק, טיעונים חלשים הבאתי. 200 אלף מתים זה כלום, ההשלכות ארוכות הטווח ידועות וחסרות כל משמעות, ואנשים שחטפו את זה סתם בכיינים. כל הקורונה הזאת זה מתיחה של הסינים/רוסים.

     1. שמע אתה ממש חלש בהבנת הנקרא ומרוכז יותר מדי במה שעובר לך בתוך הראש.
      אל תיתן לי להפריע לך.
      הטיעונים שלך אכן חלשים מאוד כי אתה בדיון מול עצמך ומול עצמך אתה תמיד צודק. דברים בסגנון "…סתם בכיינים" ו"כל הקורנה הזאת היא מתיחה של הסינים/רוסים" הן טענות מהראש שלך שאתה גורר לדיון כדי להדליק את עצמך, אני לא הזכרתי את זה בשום מקום.
      שים לב איך כמו דמגוג טיפוסי דילגת על הטעות שלך לגבי נבלני ומיד עברת שוב להתקפה.

      1. ושים לב איך אתה כטיפוס דמגוגי מתמקד בשטות הזאת ומתעלם באלגנטיות מהטענות שלי על הזלזול שלך ב200 אלף מתים (מליון מתים בעולם), חומרת המחלה בשביל אלו שחוטפים את זה, או ההשלכות ארוכות הטווח.

      2. שוב דמגוג ושוב ממציא הזיות. אני מעולם לא זילזלתי באף אחד ולכן אני גם לא עונה לך על השטויות האלה, אתה ממשיך לריב עם עצמך.
       אני בסך הכל הראתי איך בקלות כל אחד זורק מספרים ללא שום ביסוס. אם כבר אלה הם המזלזלים.
       אבל אני רואה שאתה והבוטוג מתקשרים טוב אז מצא מין את מינו.

      3. צל מוצל, תרגע, אתה לא צריך להעלב כל כך מזה שמישהו רואה דרכך. זה בסדר, זה קורה כמעט לכולם.

      4. רגוע לחלוטין דווקא אתה נראה מתאמץ למצוא מישהו שייתיחס אלייך. אני מקווה שאני עוזר לך להרדם.
       .
       נ.ב
       .
       אתה ברצינות חושב שהכאילו הטרלה הזו עובדת? בן כמה אתה?

      5. צל לא מתאים לך להתייחס להטרלות האלה, מצחיק אותי שהם גם זורקים לך מילים לפה ומנהלים דיון עם עצמם על מה שהם אמרו ״כביכול אמרת״.

      6. LOL
       אם אני מטריל ואתה עונה לי זה אומר שאני מצליח.
       אם האגו שלך לא היה שביר כמו שאני אומר והטיעונים שלך לא היו מוט אנד ביילי ללא הפסקה לא היה טעם שתנסה לענות בכלל אבל מכיוון שברור שזה אכן המצב אתה מוצא את עצמך עונה ונכנע ל"הטרלה"

      7. ברוך
       אתה יודע מה זה מוט אנד ביילי?
       מה עם הסיפור חיים שלך? איך זה מתקדם?

      8. צל תדליק מחדש את המחשב הוא נתקע לצערי.

      9. דרך אגב חברך דרור עדיין לא ענה לי לשאלה ולא מישהו מהשמאל, איך מפגינים נגד ביבי ושחיתויות ולא נגד אובמה ושחיתויות?

      10. ברוך גם לי משמעם לפעמים אבל אם הזמן זה הופך לסוג של תחביב

      11. ברוך
       למה בדיוק אזרח ישראלי צריך להפגין נגד שחיתות של נשיא אמריקאי? מה ההגיון בזה?
       אתה לא זה שאומר שאין שום משמעות להפגנות וזה בזבוז זמן?
       אתה אמור להכפיל במיליון כשזה נוגע למישהו שמפגין נגדך אבל אין לו שום השפעה על הבחירה שלך.

      12. שניכם שני הצדדים של אותו המטבע אבל אתם אותו השטנץ….

     2. תעזוב את האגו השביר של shadow לבדו. הוא לא מסוגל באמת לדבר על נושא ומתחמק לתוך לא הבנת אותי וטקטיקות הגנה ששומרות עליו מוגן במוט של המוט אנד ביילי שלו.

      1. רעיון טוב, ככה זה נראה.

      2. ממש מתקשה אה? עדיין שורף לך?!
       שנה חדשה תתקדם.

      3. או, אצלי אין קשיים בכלל, הכל טוב ומצויין ואין לי צורך להתבצר במוט או לשחק בביילי. אני מסתובב חופשי בכל מקום, בניגוד לבעלי אגו שביר שלא מסוגלים לנהל דיון על נושאים שאפקט הדנינג קרוגר בוער בהם אצלם ונאלצים להתגונן ולהסתגר.

      4. 🤣🤣🤣🤣🤣
       זה ממש יפה שאתה מעיד על עצמך נראה לי יואש קורא לך.
       אתה בהחלט בוט שמסתובב בכל מקום אבל נראה לי שלא ממש הבנת את המשמעות של האפקט המדובר אם זו המסקנה שהגעת אליה.
       נראה לי שיואש קורא לך מעבר לפינה לך תבדוק אם הוא שם

      5. אתהממש דלוק על התחת של התגובות שלי, לא מספיק לך מה אני כותב לך או עליך אתה גם עוקב באדיקות אחרי ההטרלות האחרות.
       אבל העיקר שאתה לא מוטרל בכלל ואתה בכלל התקדמת מזמן מזמן.
       בנוגע לאפקט אל דאגה אני יודע היטב ואתה מביא כאן דוגמה אחרי דוגמה אליו

      6. מה הפכת לדר. הופמן?
       אני קורא את כל מה שכותבים בפוסטים שמדברים אליי ומה לעשות שגם אתה פה. לא הבחירה הראשונה שלי אבל זה מה יש.
       אתה מראה פה הבנת הנקרא מהסוג של אברי. לא אמרתי שהתקדמתי, דרשתי ממך לעשות זאת והלכה למעשה הראשון שקפץ לשרשור שלי היית אתה.
       בכל מקרה אתה מוכיח שוב ושוב שאתה טרול בין אם אני מוטרל או לא.
       לגבי האפקט אתה ממשיך להוכיח בדיוק את ההיפך אבל אשמח להסבר איך האפקט גורם ל"ונאלצים להתגונן ולהסתגר"?

      7. בחיי, תביט על עצמך במראה טיפה. תפתח קצת מודעות עצמית. תראה כמה אתה מתפוצץ מתגובה אחת שבה הצעתי למגיב אחר לעזוב אותך בשקט כי אתה לא באמת מסוגל להתדיין בצורה ראויה. לא פניתי אליך. לא התכוונתי לפנות אליך.אני עוזב אותך ואת השטויות שאתה כותב כאן בשקט כבר הרבה זמן. גם בגלל שאתה שביר,אבל בעיקר בגלל שכשנתתי לך את ההזדמנות לדבר בענייניות על הדברים שאתה מביא לדיון נכשלת לחלוטין להראות שאתה מסוגל לדבר עליהם בצורה עניינית. אתה פונה כל הזמן להגנת הלא הבנת אותי אבל אתה נכשל קשות בהבנת הנקרא בעצמך פעם אחר פעם אבל לא מסוגל בכלל להעלות בדעתך שאתה נכשל בהבנת הנקרא. כל התגובה הזאת שלך היא דוגמה אולטימטיבית לכך. רק אל תהפוך לי לעוד פתית שלג שברירי אחד שמדמיין דברים והולך לדבר עם עורכות דין כי הוא חושב שיש לו תביעת דיבה על הידיים. הבנתי שאתה לא מישהו לדבר איתו ברצינות אז אני לא מדבר איתך ברצינות. קשה לך עם זה? אתה מוזמן לנסות לשנות את דעתי. טוב לך עם זה? יופי, אני לא מגיב לשטויות שאתה כותב כאן. תפסיק להעלב ולהתרגש מזה שאני מציע למישהו לא לבזבז את הזמן שלו עליך. אתה לא רואה אותי עושה את זה כשאתה אומר עלי דברים דומים.

      8. ונקודה שתיים אחרונת בנוגע להבנת הנקרא. כשאתה אומר למישהו לא הבנת אותי, ואז הוא עונה לך בסדר, ושואל אותך אז למה התכוונת, ואתה בשום צורה לא מנסה להבהיר את עצמך אז חוסר ההבנה שלו הוא עליך לא פחות מעליו. אתה כל כך לא מסוגל לזה שכאשר אמרת לי תתקדם בפעם הראשונה, אמרתי לך שאני לא מבין למה אתה מתכוון ומה אתה מנסה לומר בזה וביקשתי שתבהיר את עצמך. זוכר מה בחרת לעשות?

      9. אז עכשיו אתה מדמיין שאני דקסטר?
       תשובות כמו תמיד אף פעם אין לך אבל שאלות מפה ועד יפן.
       כשתצליח לענות על השאלה ששאלתי אולי יהיה לך קייס
       זו הזדמנות פז מבחינתך להוכיח נקודה ולגבות את גיבובי הסרק הבלתי נגמרים שלך במשהו קונקרטי.
       .
       נ.ב
       .
       אגב איפה ראית אותי מתפוצץ? יש לך טקסט טו פילניג קונברטר או ששוב בחרת בשיטת אברי של להדליק את עצמך משטויות שאתה מדמיין ואז לצאת להילחם בטחנות רוח?

      10. 🤦🏻‍♂️
       תגיד ברצינות, עברית זה שפת אם עבורך?
       אתה לוקח את חוסר הבנת הנקרא לדרגות על.
       'רק אל תהפוך לי' בשום צורה ושום שימוש לא אומר אני חושב שאתה.
       והשאלה שאתה רוצה שאני אענה לך עליה כ"מבחן" גם נובעת מחוסר בהבנת הנקרא, כך שגם אם היה לי עניין "לעבור" את ה"מבחן" שלך ואין לי, כי אתה כבר נכשלת כל כך הרבה פעמים שאין לי שום סיבה לנסות בכלל לשחק את המשחק האידיוטי הזה של אתה חייב לי לפני שאני עונה לך כאשר אתה לא ענית בחייך על אף שאלה שאני שאלתי אותך, לא היה איך לעשות זאת.
       ההתממויות זה נסיון יפה אבל זה לא עובד על אף אחד.

      11. מ.ש.ל

      12. אכן הוכחת שמה שאמרתי לאברי עליך נכון. כל הכבוד
       👏

      13. עוד מושג כמו אפקט דנינג קרוגר שאתה לא ממש מבין אותו ואולי כן אבל כל כך שורף לך שבכוח אתה מנסה להשתמש בו ולא יוצא לך משהו.🤷‍♂️

  2. אני מצטער עם התגובות שלי נשמעות אגרסיביות – שום דבר אישי, רק די נגמר לי מהזלזול הזה בוירוס. אני לא בעד סגר, אבל צריך גם להיות הוגנים ולא לבחור את הנתונים שמשרתים טיעון זה או אחר.

 3. Shadow לו טראמפ היה מעוניין לטפל בקורונה ועושה זאת כמו שצריך היה יכול להציל רבים מהמתים בארה"ב. האזרחים מעניינים לו את קצה הביצה השמאלית. פסיכופת.

  1. אני לא ממש יודע מה זה בדיוק אומר אבל אני די בטוח שאדם שרוצה לשמור על עצמו לא צריך נשיא שיגיד לו לחבוש מסיכה, נראה לי שהשאיפה שהנשיא יתן הוראות לעם כאילו הוא מנהיג צפון קוריאה היא קצת תלושה.
   בכל סטייט יש מושל והוא יכול לדבר לאזרחים שלו ולהגיד להם לחבוש מסיכה וכל אחד יכול גם להתעדכן בעצמו.
   יכול להיות שהוא היה יכול לעשות יותר אבל לי באופן אישי אין צפיות כאלה ממנו א' כי אני לא אמריקאי אז לא ממש אכיפת לי וב' כי אני לא חושב שיש לו יכולות או ידע בתחום. הצרה היא שלכמעט אף אחד אין באמת ידע בתחום. יש דברים שהוא עשה טוב ויש דברים שלא, לא מרגיש לי כזה הבדל מנשיאים אחרים ובטח אם משווים לשני העשורים האחרונים.
   הבעיה באמריקה היא לא טראמפ הוא בסה"כ הסימפטום של חברה חולה שאיבדה כיוון והעובדה שהתקווה שלה הוא ביידן רק מחדדת את עסק הביש

   1. הוא המליץ לשים מסיכה, הוא לא יכול וגם אין לו רצון לחייב כל אזרח לשים מסיכה, זה תפקיד של המושלים במדינות

   2. שדו, טראמפ הוא הנשיא. הוא המילה האחרונה. הוא היוצר את האווירה ואת נכונות העם. צ'רצ'יל היה יודעה בדיוק מה לומר לעם בנאום אחד. בלי צווים וללא עונשים – האומה כולה היתה מקשיבה לו ועושה את כל מה שהוא מבקש. השגיאה של טראמפ היא שלא מעניין א8ותו לד'בר לעם. הוא רוצה לדבר רק עם הבוחרים עהבורו. הוא חצה את העם לשניים, וגרם למשבר לאומי שייקח דורות שלמים לתקן.

  2. נשיא רציני היה מטיל מצב חירום, תקנות לזמן מגיפה.
   עשו את זה בעוד שלוש ארבע מקומות בעולם. התירוצים שזה לא פדרלי הם גיבובי שטויות

   1. זה רעיון שהוא רע מאוד.
    במיוחד במדינה של אנשים חמושים, שמאוד קנאים לחופש שלהם. ובטוחים תמיד שהממשל מתכוון לשים עליהם שלטון צבאי…
    בארץ הקודש זה בקושי עובד בגלל אוכלוסיות מסויימות, ארה"ב זו מדינת החופש מספר אחת בעולם, תבין שהאבות המייסדים שהקימו את המדינה, אפשרו במודע לאנשים להחזיק נשק, כדי שיוכלו להתקומם מול השלטון.
    אני לא מאשים את השלטון שבוחר להימנע כמה שאפשר מלהשתמש בכוחו, כמו שרובין אמר, זו בעיה שלמושלים היה אפשרות והכלים לטפל בה בצורה יותר טובה, והם פשלו בגדול.

   2. אתה לא מבין את האומה של ארהב אתה מדבר מחוסר ידע, להטיל סגר ומצב חירום לאומה שלכל אזרח בה כמעט יש נשק ושומרת על חירותה בקנאיות . מושלים תפקידם לטפל הקורנה .

    1. ענית לעצמך. אתה מפחד מכמה מטורפים ומקריב אלף אנשים ביום. (אני יודע. הפסיקו לעשות בדיקות רוחב, ויש מקומות שרושמים דלקת ריאות סיבת מוות. מחיאות כפיים עכשיו אתם כמו רוסיה)

     1. יש מעל 6 מליון מטורפים פנאטיים כמו אחיין של מנחם קיצוניים ימניים, שיש להם מחסני נשק ותומכים אדוקים בטראמפ , אני רק חושב מה קורה אם הוא פוגע בתיקון השני לחוקה

  1. זה לא עקבי והמספרים הם כמעט חזות הכל. אני הייתי מייחס לזה קצת יותר חשיבות כי בלי זה אי אפשר להאמין לליבה

   1. איך ליבה של הטענה של מנחם צודקת יותר שהוא משקר במספרים כדי להוכיח נקודה?הוא הבטיח 250 אלף מתים בתחילת ספטמבר , עבר חודש ואתה על 205k

    1. שכחתי מי אמר את זה : כשבן אדם אחד מת זאת טרגדיה , כשמליון אנשים מתים זה סטטיסטיקה.

     ברון , אז מנחם אמר 250 אלף.ויש "רק" 205 , העניין פה זה לא מנחם שהגזים, הוא עושה את זה כל הזמן , מה אתם מופתעים .

     העניין הוא שמתו 205 אלף איש שהיה אפשר למנוע חלק גדול מהם

     1. העניין זה הפחדה הבלתי פוסקת, והשימוש בסטטיסטיקה שקרית כדי להוכיח נתונים/ להלחיץ את הציבור לעשות פאניקה

      1. בדיוק ברוך. אנשים פה מנפיצים מספרים ומפזרים פאניקה ואז מתפלאים שלא מאמינים לשטויות שהם כותבים כשה"תחזיות" שלהם לא רק שלא מתממשות אלא מציגות אותם כמו שחקן שיכל לתת דאנק קל אבל העדיף לעשות שלושה סיבובים סביב עצמו ולזרוק פיידאווי על רגל אחת מול חמישה מגינים שיצא איירבול מביך וכל זה רק בשביל הסיכוי לצאת גאונים אבל בסוף לצאת ממש טיפשים ומביכים.
       המספרים היו שם גם ביולי וכל ילד בין חמש עם מחשבון היה יכול להבין שאלה דיבורי היסטריה וזריעת פניקה מכוונת. אני לא חושב שיש כמעט תחזית אחת שפגע אפילו קרוב ואז מתפלאים שאנשים נהיים פחות ממושמעים.

      2. ההפחדה הבלתי נפסקת? אתה כאילו מפיל את זה על מנחם? ברצינות? מי בדיוק היה זה שדיבר על 2 מיליון מתים מהוירוס בארה"ב כאופציה אם לא ינקטו צעדים ועכשיו מספר שהשני מיליון שניצלו הם מה שיש להתמקד בו ולא ה200 אלף שכבר מתו?

 4. הדברים שפורסמו בניו יורק טיימס הם ברובם נכונים וידועים כבר די הרבה זמן.
  אבל מנחם, הניו יורק טיימס כיום זה לא עיתון שאתה זוכר משנות ה 70 וה 60 .
  כיום זה בטאון אולטרה שמאלני אנטישמי שמבטל דעות ובעל אידאולוגיה לא פחות מפוקס ניוז .

  אז צריך לקחת כל מה שהעיתון הזה כותב בעירבון מוגבל.

  1. טקטיקה מעניינת.
   מנחם כותב טראמפ חייב כסף לפוטין שסוחט אותו. טראסט מגיב, העיתון שמאלני.
   העובדות נכונות אבל העיתון שמאלני.
   על פי טראסט.
   שאר המגיבים. מנחם טעה בתחזית אחרת ב 45 אלף מתים, אז לא נתייחס לכותרת.
   רובין האם הייתה מלווה לאיש העסקים הגדול דונלנד טראמפ מאה אלף דולר תמורת מאתיים אלף שייתן לך בעוד חודש?

   1. חחחחחח לטראמפ לא הייתי מלווה שקל, ראיתי מה הוא עשה עם כספי המשקיעים 5-6 פעמים, למזלו מטומטים לא חסר

     1. לא חסר טמבלים בטח לא כאן, מי שמאמין לטראמפ למילה שיבושם לא, הוא פולטיקאי שחושב רק על כיסו ויגיד הכל כדי להיבחר , פשוט מה שמפליא אותי שלא קולטים שביידן זה בדיוק אותו זבל, וזה כישלון שלנו כציבור.
      לבחור בין נבלה לטרפה .

      1. או קיי מעניין. טראמפ נוכל לא הייתה מלווה לו מאה בשביל לקבל מאתיים. וביידן אותו דבר.
       רובין.
       אתה נותן לביידן מאה קיי היום ומקבל מאתיים קיי בעוד שבוע. לוקח?

      2. האמת שגם לו לא הייתי מלווה אני פחות טיפוס של הלוואות בריבית היו לי השנה עשרות הזדמנויות להיכנס ל merchant cash advance ול
       Forex וסירבתי , הדברים האלה לא אתים ומפרקים משפחות, וזה דברים שאני לעולם לא אעשה .
       .
       זה מזכיר לי סיפור מצחיק לפני משהו כמו 20 שנה פגשתי את הנוכל הזה ברנרד מיידוף בפלורידה . דיברנו על כך ששנינו יהודיים והוא רצה שאני אשקיע בקרנות גידור שלו, למזלי אני אחד שמאמין בעבודה קשה ולא מאמין בקסמים וסירבתי את הסוף כולם יודעים

      3. חחח אני מת על כל החלקלקים על 50% תשואה 🙂 כמו שאומרים הוא "קוסם"
       גם על באפט אומרים "האורקל" חחח זה הורג אותי מצחוק. האורקל=מידע פנים

  2. זה חתיכת קשקוש.
   האידאולוגיה של עיתונים דוגמת הארץ בישראל, הפוסט והטיימס בארה"ב היא תמיכה במינהל תקין ושמירה על זכויות הפרט. פוליטיקאים זדוניים הדביקו לאידאולוגיה הזו את המילה "שמאל". אם זו הגדרתם ל"שמאל" אני גאה להיות שמאלן קיצוני.

 5. להערכתי, אף מילה שכותה הניויורק טיימס בהקשר של טראמפ אינה נקיה ממניפולציה רצינית. אז כרגע מלבד העובדה שטראמפ עשיר פחות ממה שהוא רוצה שנאמין, כל השאר נשמע לי פשוט לא אמין.

   1. למה גיא? המספרים מדברים בעד עצמם… העלמת מיסים דרך ישנה וטובה להעצים רווחים (נדמה לי שאפילו אל קאפונה בסוף נפל על משהו מהתחום הזה לא???) … אגב בארץ נבחרי ציבור מחויבים בפרסום דוחות מס?? כי למשל הצהרות הון לצערי אין חובה להציג…

    1. נהוג שהנשיא במשך עשרות שנים מפרסם דוחות מס, ט
     טראמפ הוא הראשון שסירב לזה מסיבותיו האישיות שכולנו יודעים מה הם.
     .
     לאחר שהדמוקרטים הפכו לרוב בבית הנבחרים בנובמבר 2018 , הם דרשו משר האוצר סטיב מנוחין, למסור להם את דו"חות המס של טראמפ. מנוחין סירב, באומרו שהחוק אוסר על רשות המיסים למסור דוחות של נישומים, יהיו מי שיהיו.

     1. זה לא רק העלמת מס, כפי שפורסם הוא איש עסקים כושל (וזה במילים עדינות) כאשר על ה"הצלחה" שלו בעולם העסקים בנויה כל התדמית שלו שהביאה לבחירתו. בנוסף ראינו איזה פטריוט הוא, פטריוט רוסי אולי

      1. יש לנו הגדרות לאיש עסקים כושל, הלוואי לכולנו היה כאלה עסקים כושלים, אתה רואה איש עסקים כושל, אני רואה מישהו עם 4 מיליארד דולר שווי ונכסים בכל העולם, שפעם אחר פעם הצליח לגייס את כספי המשקיעים.

      2. כושל כזה מאחל לכולנו שנהיה 🙂
       אגב ברוך בניגוד אליך הוא ירש הכל

 6. למה הוא משתמש בתקציב הבטחון האמריקאי כדי לסחוט מנשיא אוקראינה "מידע" על יריבו בבחירות? מתנה את הסיוע בעזרה אישית לעצמו? כאילו תקציב הבטחון שאושר ע"י רפובליקאים ודמוקרטים יחד זה כסף אישי שלו?
  כי הוא עבריין בחליפה.

  1. לצערי כל מכנה השמאל הרדיקלי בדיוק כמן הימין הרדיקלי שקרן שלא בוחל באמצעים שקרים הפחדה והפצת פייק ניוז ,החפצה רמיסת האחר.כדי להדיח את הנשיא. אם זה הפיק ניוז על המחלה, שקר וביטול ציבור אחר כדי להוכיח נקודה .
   .
   ״ ישנם אמריקאים (אחד מהם משתתף בתגובות באתר) החושבים רק על עצמם, ולא איכפת להם שהנשיא עומד להכניס לבית המשפט העליון חתיכה על הכיפאק אבל קתולית אדוקה קיצונית שהצבעתה תעזור לחסל ל-40 מיליון אמריקאים (בעיקר שחורים והיספנים עניים) את ביטוח 'אובמה-קר' (והכל בתוך מגיפת הקורונה)״,
   לא כל מי שמצביע טראמפ תומך ברוב הדברים שהוא עושה, אתם לא חושבים שיש רפובליקנים שהם בעד הפלות, בעד תמיכה בקהילה הגאה, שהם נגד שחיתויות (שיש בשני צדדי המפה ), העלמת מיסים, לגבי אובמה קר זה היה אסון למדינה ולאזרח הפשוט
   .
   דרור דרך אגב לא לבן של טראמפ יש קשרים עם השלטונות באוקראינה, אלא למועמד הדמקרטי.

   1. מי שיש לו הכי הרבה קשרים באוקראינה זה החבר הטוב של טראמפ ומנהל הקמפיין שלו לשעבר פול מנפורט שיושב היום בכלא בגלל הפשעים שביצע באוקראינה נגד ארה"ב
    אבל זה בסדר , טראמפ יתן לו חנינה עוד מעט

   2. לא ראיתי שום מקור שאיימי ברט תתמוך בביטול ההפלות, הניסיון הזה לתייגה אנטי הפלות בגלל היותה דתית, זה שנאת דתיים האמאאמא של הדיעות קדומות.
    מה שכן כולי היא תתמוך בהפסקת המימון הפדרלי להפלות, דבר שהגיוני במדינת חירות.

    מסכנים הדמוקרטים, כבר בנו על להציגה כגזענית וכו', אבל השטן "הנוצרית האדוקה" אמצה זוג ילדים שחורים מהאיטי(דבר שהוא מדהים בכל קנה מידה). ובחרה לא להפיל ילד עם תסמונת דאון.

     1. לא חיפשתי את כל האינטרנט, אבל בחיפוש שטחי לא ראיתי. אשמח לראות אם יש לך מקור סותר. (שוב, את אמירתה שהפלתה מנוגדת לחוקה, או לא חוקית, לא על *המימון* הפדרלי של זה).
      ותתחדש על הגרווטר, העין של קמימיבור(הבנ"ז) רואה הכל.

      1. מי שמרוויח טוב באוקראינה הוא האנטר ביידן. אבא שלו, שהיה סגן הנשיא סידר לו (ולעצמו בעיקר) כמה מליונים טובים למרות שהבן חסר נסיון בכלל בעסקים.
       צריך גם לתת הסברים על מליוני הדולרים שקיבל מ"אשת" ראש עריין מוסקווה וכן מממשלת סין.

       הפוסל, במומו פוסל

      2. מה זה קמימיבור?

      1. אוקיי, אז שם על פי הערכותיה לגבי המצב תחת בית משפט עליון אמריקאי יתן חופש לממשל המקומי של כל מדינה(state) לקבוע בנושא. בהכירך את המדינות השונות בארה"ב, מה אתה חושב שהמשמעות של זה בפועל?

      2. ותבין שכבר עכשיו במצב הנוכחי יש שטחים של כמעט מדינות שלמות שאין לנשים שם אפשרות ריאלית לבצע הפלה

      3. איני מומחה במדיניות ההפתות האמריקאית. רק ציינתי שהטענה שהיא "תאסור הפלות" חסרת ביסוס. גם לא מדוייק מה היא מתכוונת במתן חופש יותר גדול למדינה בעניין. זה לא בינארי מותר/אסור – יש גם נושאים של מימון, עד מתי אפשר להפיל, האם צריך סיבה מיוחדת וכדו'. קיצר הכל ספקולציות, אז שלפחות יכתבו את הטענה נגד בצורה של ספקולציה.

      4. אז קודם כל הטענה אינה שהיא תאסור הפלות, ובטח שלא לבד. הטענה היא שבית המשפט עם רוב של שמרנים יהפוך או יבטל את רו ו ווייד בצורה כלשהי(ומדובר כאן על מטרה מוצהרת של השמרנים בארה"ב) והאפקט של זה בפועל יהיה איסור על הפלות בחלקים מאוד נרחבים בארה"ב. אז נכון שכשאומרים בצורה עצלה ולא מדוייקת שהיא תאסור הפלות, היא ממש לא נכונה אבל זה גם לא באמת הכוונה של אנשים כאשר הם אומרים זאת.

 7. מנחם,
  בדר"כ ככל שעובר הזמן הופכים לפחות "סאקרים" של התקשורת אצלך התהליך הוא הפוך.
  הרי ברור שכל מטרת הכתבה הזו היא ליצור נראטיב מסוים על טרמאפ לפני הדיבייט ואחרי שביידן חטף בראש
  אחרי כמה הופעות מביכות.
  .
  אין בעיה עם ערבוב של פוליטיקה אבל אל תצפה שניקח את הדברים ברצינות שאתה "מתנפל" בלהט על כל נושא שקשור לטראמפ ומערבב חלקי מידע ונתונים לא נכונים ועל ביידן, שאפשר לכתוב עליו פוסט שלם כל יום עד פסח 2021 אתה לא כותב מילה אחת.

  1. +100 דקס
   איפה הצד השני של המטבע?
   לא לוקח את הטיימס כמקור המידע שלי שהרי הוא בעיקר עיתון אג'נדאי והאמת העיתונאית כבר הרבה פחות מעניינת אותו.

 8. ברוך אני יודע שיש רפובליקאים שהם בעד הפלות ובעד להטב. אבל…אתה לא יכול להגיד שאתה נגד שחיתות ולתמוך ברפובליקאי מושחת (טראמפ). נגד טראמפ יש הוכחות לשחיתות שחלקן באות מרפובליקאים ששירתו תחתיו. נגד ביידן לא. כמו כן אם אתה באמת בעד הפלות וטראמפ ממנה כזאת שופטת בעליון אתה בבעיה…השאלה אם יש לך קווים אדומים או לא…כל הזגזוגים מיותרים…מי שתומך בטראמפ מנרמל שחיתות. לא סתם ככ הרבה רפובליקאים יוצאים נגדו. ויש גם עניין של כישורים. ביישן איש קורא ויכולותיו מוכחות. טראמפ לא מתעניין ובטח לא קורא תדרוכים מודיעיניים. איך איש כזה יכול לטפל בבעיות אם הוא כלל לא בקי בהן? הוא לא כשיר בשום צורה לתפקיד. כל מי שתשים במקומו יהיה יותר טוב. הוא כשל בקורונה, כל מילה שלו היא שקר, בגד בבעלות הברית של ארהב, העוזרים שלו עצמם אומרים שהוא מסכן את בטחון ארהב (וראה בנוסף מה בולטון אומר עליו). ובולטון יותר ימני ממך. הוא הורס ומחרב את אמריקה. הוא סכנה לאנושות. נרקסיסט שאכפת לו רק מעצמו. גם החתולה שלי יכולה להיות נשיאה טובה ממנו. איש בור ועם הארץ שתפקיד הנשיא גדול עליו במיליון מידות. זה הכל.

  1. ברור שטראמפ מושחת, גם ביידן (בטח עם הפרשה של בנו באוקראינה), אתה מבין שאין לנו כאן הרבה בחירה? לא זה לא נכון כמה שלא תכתוב בזה מי שתומך בטראמפ לא תומך בשחיתויות, אלא פשוט שאנו חושבים שהוא יותר טוב מאלטרנטיבה, אני תומך נלהב בקבילה הגאה, ובטח בעד הפלות (ששוב זה החלטה של מושלים לא ממשלתית) , אותו דבר לגבי השחיתות אנחנו לא תומכים בזה תהיה בטוח.
   .
   אתה כותב פה הרבה סיסמאות ריקות בלי סימוכין, איך הוא סכנה לאנושות ? אני רוצה הסבר מנומק וסימוכין, לא הוא הביא הסכם שלום עכשיו במזרח התיכון? לטראמפ כמו לביידן יש המון לחצים פוליטיים כוחות שמפועלים עליהם, שמשפיעים על החלטותיהם.
   להגיד שנשיא ארהב בור ולחשוב שהייתה עושה טוב ממנו זה שאננוות/ נאיביות / טיפשות הקף את המילה

   1. אני אתן לך עצה קטנה לפני שתכתוב תשובה כי אני די בטוח שאתה לא מבין בפוליטיקה שהולכת כאן
    ..
    כשהיה לאובמה רוב בשני בתי הקונגרס כאן בשנתיים הראשונות לכהונה שלו אובמה העביר את אובמה קר בלי לשתף את הרפובליקאים בתהליך ההחלטה, מאוחר יותר כשאיבד את הרוב בבית הנבחרים ובסנאט, אובמה פעל שוב ושוב דרך עקיפה של בית המחוקקים באמצעות צווים נשיאותיים, חתימה על הסכמי עוקפי פרלמנט, והסמכה של סוכנויות ממשלתיות ליטול לעצמן סמכותיות ביצעותיות רחבות, בלי אישורו של המחוקק (דומה מאוד למה שאתה הולך להפגנות נגדו בישראל כבר 3 שנים בטענה לשחיתותות).
    .
    הילרי קלינטון הודתה בפני גולדמן זאקס שהינו בנק השקעות, שיש פער משמעותי בין עמדתה הציבורית ועמדתה הפרטית.

    1. ברוך, אתה מטעה, אולי בחוסר ידיעה. נכון שלאובמה בשנתיים הראשונות היה רוב בסנאט ובבית הנבחרים אבל קבוצה לא קטנה של חברי קונגרס וסנאט התנגדו לרפורמת הבריאות, הוציאו לו את הנשמה וסירסו את הרפורמה הזו עד שנוצר מוצר יקר וגרוע – אם כי עדין מעניק ביטוח רפואי לעשרות מיליונים שלא היה להם ביטוח לפני כן.

     1. רן אתה מדבר מחוסר ידיעה, כשאני אומר רוב זה רוב דמוקרטי שתמך בתהליך, ברור שהרופבליקאנים לא הסכימו, כל הרפורמה נבנתה קרעים קרעים

  1. שמעון ב 1933 : מה רוצים מהיטלר? הוא בדיוק כמו כולם, באנגליה שולטים בעשרות ארצות ועשו מכולם עבדים וגנבו להם את כל המשאבים, והוא בכלל נותן קונטרה לצרפתים ולאמריקאים שגמרו את גרמניה כלכלית בהסכם וורסאי ומה עם סטלין ? כבר עשר שנים הוא מרעיב את אוקראינה והרג שם מיליונים , אז היטלר קצת שונא יהודים ואוהב מלחמות , ביג דיל , זה הכל סיפורים לתקשורת שיהיה להם על מה לכתוב .

   אני לא בא להשוות את טראמפ להיטלר , אני רק מראה שדמגגוגיה כמו של שמעון עובדת בכל תקופה בהיסטוריה

    1. בוודאי , זה היה בכוונה

     לאמר על טראמפ שהוא כמו כולם ועולם כמנהגו נוהג אפשר לאמר על כל מנהיג מדינה משוגע בהיסטוריה .

     לכן צריך להפריד ולשפוט כל אחד לגופו של עניין ולא לטעון שטראמפ עושה דברים משוגעים אבל כולם עושים את זה אז הוא בסדר

     1. למעט טרמינולוגיה מוזרה, לא רואה דבר בעייתי וחריג במדיניות החוץ של טראמפ. יאמר לזכותו הוא תקיף מול השלטון הסיני – השלטון הרצחני הדיקטטורי והמסוכן ביותר לעולם החופשי- ולוקה בחסר ביחס לארדואן – הסכנה הגדולה ביותר למזרח התיכון ואירופה וכנראה האיש שהכי קרוב לפתיחת מלחמה בעולם –
      פוטין לא מעניין כמו שעושים ממנו.
      הוא גם דיי תקיף מול איראן – שאובמה נתן להם להשתולל-
      בעיניי סביר + (ללא היחס המדהים שנותן לישראל)

      1. פוטין לא פחות גרוע מהדיקטטורים של סין. זה נבלה ואלה טריפה….

      2. טראמפ ידע לקרוא לילד בדמו מה שהשמאל הפרוגרסיבי לא יודע לעשות, הרי הפושעים שגונבים תיקים בלואי ויטון ובוזזים חנויות של לבנים עושים את זה רק כי כואב להם.

 9. מנחם אתה כותב על טראמפ כמו שחברי ללל כותבים על לברון. אין מורכבויות, אין חשיבה ביקורתית. טראמפ הוא רשע, בלי להתייחס לזה שהאדם שמולו, כנראה יהיה כנוע לאיראן ולסינים. וגם על בנו מצאו סיפורים לקשרים עם רוסיה.
  ראייה חד מימדית של המציאות זה כיף, אבל לא רציני.

   1. זה לא שהוא שמאל רדיקלי.
    הוא פשוט בולע כל מה ש CNN מאכילים אותו ולא עוצר שניה לחשוב.
    אם רק היה מקשיב טיפה לאחרים כמו למשל טאקר או בונג'ינו, בראש פתוח ובלי דיעות קדומות.

    אבל הוא לא מסוגל.
    CNN MSNBC וכל החברים שלהם שטפו לו את המוח בצורה יסודית.

 10. מנחם, אני רושם את זה בתור סמולני חובב סמול בול.
  בחיים לא הייתי מצביע לטראמפ או לביב, או לבריאן ג'ונסון…
  אבל:
  אני מבין למה הם מנצחים וזה לא כי המצביעים שלהם טיפשים ומלאי שנאה (טוב, לא כולם).
  זה כי המנהיגים המתונים פחדנים.
  *
  אני מזכיר שטראמפ טיאטא את הרפובליקנים ובברקזיט ההפסד היה יותר של השמרנים המתונים מאשר של הלייבור. המימסד הממלכתי פשוט לא מציע פתרונות לדברים שמאיימים על רוב האזרחים ("זליגת עבודות לסין? אוטומציה? תשמע, אנחנו לא יכולים לפגוע בתאגידים ובכלכלה", "הפשע משתולל או בעיה ביטחונית? אין לנו תקציב לטפל בפשע ובטח שלא ניכנס בהם").
  טראמפ לא הולך לפתור שום דבר. אני לא יודע איך שמים דגש באתר אבל שוב, הוא לא ייפתור אלא רק ייקלקל. אבל הוא מתייחס לבעיות, מציע פתרונות ויחס של "אני לא שם על אף אחד" במקום ההתנחמדויות של מנהיגים מתונים. זה שהפתרונות שלו נשמעים כמו מדע בדיוני גרוע (חומה שהמקסיקנים יישלמו עליה, אקונומיקה נגד קורונה) זה עדיין יותר מאין פתרונות בכלל.
  *
  אני לא עוקב אחרי כל מה שיוצא לביידן מהפה אז אני לא יודע מה המצב אצלכם. הפוליטיקאים המתונים אצלנו מפסידים לביבי כי הם צ'יקן שיט.

  1. סילחה. בוריס ג'ונסון. לא בריאן ג'ונסון. איזה פרוידיאני זה. לבריאן ג'ונסון מAC/DC הייתי נותן לנהל את העולם.

  2. השמאל מפסיד כל הזמן לנהנתן מבלפור בגלל היהירות שלא מאפשרת לאנשים לראות שהתוקפנות כלפי מצביעי ימין-מרכז ובפרט מצביעי ליכוד מלכדת אותם נגדכם ומחזקת אותו. אני אומר את זה כבר יותר מ 12 שנה. אתם עושים את אותן טעויות שמנהיגי הימין-מרכז מיחלים לה כל פעם מחדש. מדוע אתם לא לומדים מהניסיון המר שלכם?

   1. אמרתי לך. כי המנהיגים והיועצים האסטרטגיים שלהם הם צ'יקן שיט.
    *
    תחשוב על זה ככה, אנחנו לא מציעים שום דבר לאף אחד. תחשוב על זה ככה:
    1. המנהיגים של המחנה שלנו מפחדים להגיד שהם יעשו קואליציה עם הערבים או יעזרו לפלסטינים לבנות את עצמם, כי זה אולי ירחיק מצביעים מתונים מהימין.
    2. מאחר ו-"1" מתקיים הימנים מניחים בצדק שכל המרכז-שמאל חושב שהם גזענים שונאי ערבים… אז ימנים שאינם גזענים לא יצביעו בעדם…
    3. הם לא יכולים להגיד שום דבר בונה לחרדים וההתנהלות שלהם היא שאם הם רק יכלו הם היו לוקחים לחרדים את כל הקצבאות ומגייסים אותם אז מן הסתם החרדים לא ייתקרבו אליהם.
    4. ייצוג לכמה מאות אלפי רוסים? תשכח מזה. יש בליכוד ואצל ליברמן.
    *
    נשארנו עם קבוצה די גדולה של צברים בורגנים שיצביעו שמאל מרכז בכל מקרה… וכל מה שנציגינו יכולים לעשות זה לבנות קמפיין של: "אנחנו נהיה כמו ביבי, רק בלי להגיד דברים מעצבנים (כי אנחנו פחדנים) וכי עדיין לא הספקנו לקחת שוחד"

    1. שמעת את הדעות של ערבי ישראל? זה שהם לא מגנים פיגועים זה עובר מבחינתך?שהדעות שלהם היא להשמיד את מדינת ישראל כמדינה יהודית והם לא מכירים בה? יש הרבה מצביעים מתונים מהימין שפשוט לא מסוגלים לקבל דעות כאלה ולהגיד מצד שני שהם רק רוצים שלום.
     .
     הבעייה של הציבור זה שבני גנץ הוא הבדיחה שהוציאו לעמוד נגד ביבי (שזה דרך אגב גם כישלון של הציבור שהוא הנציג שלו)

     1. שמעתי גם את הדעות של סמוטריץ' ואת הדעות של דרעי ושל ליצמן. אתה חושב שקואליציות איתם עושות אותי למאושר?
      *
      על דעות אפשר לשבת ולדבר, השאלה היחידה מבחינתי היא מה הממשלה עושה בסופו של דבר. אני לא חובב של התרבות המודרנית של "הוא אמר/לא אמר משהו, הוא מחוק לנצח". מה זה השטויות האלה? חרם של ילדים ביסודי?

      1. זה לא מה אמר / לא אמר זה הפיעליות שלהם, אני באמת חושב שהדבר הטוב לישראל זה קואליציה רחבה חילונית בלי הקיצוניים בשני צדי המפה, הקטע שבישראל בדיוק כמו אצלנו הפוליטיקאים מעניין אותם רק גחמתוינם האישיות ולא הציבור שהוא נבחר לייצג, וזה כישלון של המערכת והשיטה.

      2. ברוך, מה זה הקיצוניים בשני צידי המפה? הליכוד לא מתונים – בטח לא מדינית ובטח לא בתמיכה בכל הפוירשטיקים של ביבי. מבחינת הליכוד מרצ לא מתונים. להיות חסר דעות כמו כחול לבן נחשב למתון? כי הסחורה הזו לא הצליחה להימכר לרוב הציבור.

      3. אין מתונים בשני הצדדים. יש צד אחד שבעד כפייה , וצד שני שגם בעד כפייה.
       הליכוד\בנט זה הרע במיעוטו מבחינת כפייה.(וזה ממש לא מספק). כחול לבן זה קוריוז שקשה לשפוט.
       השמאל בארץ(מה נותר ממנו?) הוא קיצוני ברמה הזויה. אלופי החקיקה האנטי חירותית. שותפים לחברם צ'ה ומאו.
       וזה גם עצוב, מגיע לנו שמאל חופשי בארץ(עידן ארץ כמשל).
       בדיוק לפני כמה זמן ראיתי גינוי של ניצן הורביץ של התנועה "ליברלים במרץ" , חשוך פה ממש. אבל כמו שאמרו כבר(שמעתי שזה מיוחס לגבלס,אבל זה עדיין ביטוי כזה יפה)
       הכי חשוך לפני עלות השחר.
       רק להסתכל על חלק מהמגיבים פה ולהבין שאפשר אחרת…

      4. ברוך, כבר היינו בסרט הזה. אגב היה סרט טוב מאד עד.
       על איזה סרט אני מברבר? על ממשלת נתניהו, לפיד ובנט וגם ליברמן.
       לא ערבים ולא חרדים היו בממשלה הזו. זו היתה הדרישה של לפיד, בלי החרדים אבל הטימבש לא ישב בשקט אז הממשלה פוזרה והלכנו לבחירות. רבאק, קיבלת מה שאבא שלך רצה, ממשלה בלי החריידים, הורדת אותם, ניתקת אותם מהכסף התחלת משהו טוב ואז קפץ לך היהיר הטיפש.
       אבל יאיר יהייייייר והגענו לאן שהגענו בזכות הטפשות הזו….
       אני בטוח שאם אפשר היה להחזיר את הגלגל אחורה הוא לא היה קופץ מעל הפופיק והיום היתה פה ממשלת מרכז- קצת ימנית עם נהנתניהו, מה לעשות, כראש ממשלה ולפיד סגנו.
       אולי הוא היה לומד קצת מהבלפוריסט ומחליף אותו איזה יום
       אבל יאיר יהיר!

      5. איתי
       איזה פוליסות בדיוק שמרצ מעוניינת להעביר הולכות להוות כפייה עליך?

      6. Thog היקר, דוגמא:
       https://m.facebook.com/IsraeliFreedomMovement/photos/a.192670097464793/2864949543570155/?__tn__=R

       (התל"ח אינו גוף פוליטי, שמורכב מחבר'ה חביבים)
       משהו שעלה גם בזמן האחרון זה חוק האוסר על טיפולי המרה. (לדעתי טיפולי המרה הם קשקוש, במיוחד שלא ראיתי שום מחקר שתומך בקונספט הזה).
       בעיניי זכותו של אדם ללכת לעובדי אלילים/מכשפים/דה שוט, כל עוד הוא עושה זאת מרצונו החופשי(ויכול להפסיק גם)
       שוב, יכול להיות שיש דברים שמרץ מתמזגים עם חירות, ויש כאלה שלא. אבל בראייה כללית אי אפשר להגדירם מפלגת חירות.
       עוד דוגמא
       https://rotter.net/forum/scoops1/653933.shtml
       (כנס ללינק, יש תמונה של מכתבו, אל תהרוג את השליח)

     2. איתי
      אני מעריך את המאמץ אבל ממש לא ענית על השאלה.
      דיון על ההגדרות של הארגון החביב והבלתי פוליטי בעליל הזה לחירות הינו ארוך מלהכיל את הסבלנות שלי עבורו בהופס ובדיוק בגלל זה שאלתי שאלה פשוטה במקום לפתוח בו.

 11. דוחות מס ההכנסה של טראמפ חשפו גם שהוא הוציא 70,000 $ בשנה על "סידור שיער"…..

  מציע לכולם לצפות או להקליט את העימות הראשון (מבין 3) בין ביידן וטראמפ ב 4 לפנות בוקר מחר.

 12. ג'ונתן יופי של תגובה.

  מנחם היקר
  איך שלא תהפוך את זה
  טרמפ טוב לי ש ר א ל
  אולי אתה בתור יהודי ישראלי היי בארה"ב רואה דברים אחרים משם, אני רואה הסכמי שלום , וטו כשצריך באום, הכרה בירושלים כבירתנו וברמה"ג וסנקציות קשות על איראן כמובן (אובמה יקירכם נתן לשקרנים האלו ששוחטים להטבים ומתנגדי משטר ברחובות לגיטימצייה).

  זכותך להאמין במה שתרצה, אבל מהלכים כמו צמצום וגרוש מהגרים לא חוקיים,ביטול הסכמי סחר ויבוא ,הגדלת הכלכלה ויצירת מקומות עבודה- את זה הוא עשה ובגדול- וכמה שהתנהלותו הזוייה וקלוקלת – די להיזכר באחוזי האבטלה טרום קורונה (שפל של כל הזמנים) בשביל להבין כמה הוא טוב לצעירים בארה"ב.

  אגב , די לראות (ולשמוע) את התנופה בפריפריות (מקומות עבודה, בנייה , עסקים) בימי טרום קורונה בשביל להבין למה ממשיכים להצביע ליכוד וביבי במקומות האלו כל פעם מחדש.

  כמו כן אני רק שאלה
  איך אובמה האהוד (נשיא כושל ברמה מטורפת) שבמשמרת שלו נטבחו מאות אלפי חפים מפשע בסוריה קיבל פרס נובל וטרמפ? נתניהו? הם יכולים לחלום…
  התקשורת(ואתה מנחם היקר חלק נכבד ממנה) מוטה ומנסה להטות את הבחירות עם כותרות גרנדיוזיות לפני כל אחת כזו.
  אבל מה ששכחתם שם כל מדושני העונג – שאת האדם הקטן מעניין פרנסה, ולא החנופה של אובמה לאיראן והפלצנות יתר בדאגה לעמים אחרים.

  1. תודה.
   אבל טראמפ נורא לישראל. בעיקר אם הוא יימשוך איתו את אמריקה למטה. אני לא יודע מתי יבוא החשבון על השטויות האחרות שאנחנו עושים…

     1. וכן. זו טענה קונקרטית. תצטף לבריון הכיתתי של השכונה וזה לא יוביל אותך לשום מקום טוב. אלה החיים. זה משהו שאתה אמור להגיד לילדים שלך אם אתה לא אידיוט וזה משהו שתקף ברמה המדינית, אם אתה לא אידיוט. אבל זה לא משנה, רוב האנשים לא יכולים לדמיין את החיים שלהם מסתדרים אחרת. לך תגיד לטורקי שמרן שארדואן והאגו שלו הם לא הדברים הכי טובים שקרו לטורקיה. או תסביר משהו לקובנים שעדיין חולים על פידל ועל צ'ה. אם מהצד שלך אתה חושב שהאנשים האלה לא עשו טוב למדינות שלהם – אז תבין שככה אני רואה את הביב ואת טראמפ. זה הכל.

      1. זה טיעון נחמד ברמה האידאית.
       בפועל המתכון הכי טוב לשרוד זה להיצמד לאיש הכי חזק בסביבה טוב טוב.
       למשל עדיף להיות יס מן של המנהל בעבודה, במקום להציג אופוזיציה.

      2. טראמפ הוא האיש החזק בסביבה לדעת הנצמדים אליו. אבל העולם לא עובד בשבילו.

      3. עד המהפכה שבה אתה צריך או לבגוד בו בזמן או לאבד את הראש לצידו

 13. טראמפ וביבי
  צמד חמד
  קווי הדמיון מדהימים.
  רק שביבי חי תמיד ושתה מהקופה הציבורית, מה יש לו להסתבך בעסקים פרטיים.
  הנה, אפילו כרטיס אשראי ומזומן אין עליו והוא מסתדר יופי
  🙂

  1. זכה אובמה שיותר קרוב לביבי , אבל במקרה שלו לא תצעקו שחיתות:
   כשהיה לאובמה רוב בשני בתי הקונגרס כאן בשנתיים הראשונות לכהונה שלו אובמה העביר את אובמה קר בלי לשתף את הרפובליקאים בתהליך ההחלטה, מאוחר יותר כשאיבד את הרוב בבית הנבחרים ובסנאט, אובמה פעל שוב ושוב דרך עקיפה של בית המחוקקים באמצעות צווים נשיאותיים, חתימה על הסכמי עוקפי פרלמנט, והסמכה של סוכנויות ממשלתיות ליטול לעצמן סמכותיות ביצעותיות רחבות, בלי אישורו של המחוקק (דומה מאוד למה שאתה הולך להפגנות נגדו בישראל כבר 3 שנים בטענה לשחיתותות).

 14. מרוויח כמו מהנדס מתחיל באלברט…
  טיפשות.
  וזה אדם גאון
  תולעת ספרים
  חייל מצטיין
  מלח הארץ.

  אבל אתם רק תצעקו מושחתים בעביסטין וקופים.
  כאילו אנחנו לא שרתנו בקרבי .

 15. טראמפ לא ירד מרצונו מן הנשיאות. אני מאמין בזה מ-2018. מלחמה, supreme court, מלחמה עולמית – גם אם יפסיד בבחירות, יעשה מעשה סבסטיה ופשוט לא יתפנה.

  1. גם אני חושב ככה.הסיכוי של טראמפ לנצח בבחירות בלי דיכוי הצבעה הוא 0 מסיבה אחת פשוטה שב 30 שנים האחרונות משנות קלינטון יש הרבה יותר דמוקרטים מרפובליקנים(עניין של דמוגרפיה וגם של דור חדש של מצביעים).בוש הפסיד את הבחירות ב 2000 לא רק בפופולר ווט אלא גם בפלורידה אלא שאח שלו ג׳ב היה אז המושל של פלורידה ועצר את הספירה כשבוש הוביל.היה המון בלאגן משפטי ואל גור החליט להודות בהפסד כדי לא לגרור את אמריקה לחודשים בלי נשיא.בסוף כשהספירה הושלמה אחרי לא מעט זמן התברר שהוא ניצח בפלורידה וכך לא רק בפופולר ווט אלא גם באלקטורים אבל בוש כבר היה נשיא.טראמפ ב2016 הפסיד להילרי קלינטון ב 3 מיליון קולות אבל בגלל שדמוקרטים בפנסילבניה ויסקונסין ו מישיגן לא אהבו את הילארי אז הם נשארו בבית והוא ניצח שם בכמה עשרות אלפי קולות ולקח את האלקטורים.הפעם זה שונה.גם אם עציץ יעמוד מול טראמפ 55 אחוז מהמצביעים שהם דמוקרטים או עצמאים שנוטים לדמוקרטים טעונים אש ויצביעו לא משנה מה.הילארי ניצחה ב 3 מיליון קולות.ביידן אמור לנצח ביותר מ 5 מיליון קולות.טראמפ והרפובליקנים עושים את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב וזה voter suppression וטראמפ אפילו הודה ב fox and friends ברוב טיפשותו שאם יאפשר לכולם להצביע בדואר כמוהו(הוא כל בחירות מצביע רק בדואר.נראה לי הוא מעולם לא ראה קלפי בימי חייו) אז לא יהיה יותר לעולם נשיא רפובליקני.אם טראמפ יפסיד ויסרב להתפנות הצבא יפנה אותו באלימות.אם טראמפ יפעיל את ה Voter depression וינצח(בבחירות בלי רמאות לשום רפובליקני אין סיכוי לנצח בבחירות לנשיאות בגלל הדמוגרפיה המשתנה ב30 שנים האחרונות אלא אם כן המצביעים הדמוקרטים מחליטים להישאר בבית) אז אני מאמין שהוא ירצח כבר בחודשים הראשונים לכהונה השנייה.הכל כל כך טעון והשנאה שם בין המחנות גדולה אפילו מהשנאה פה בישראל שאם טראמפ ירמה וינצח(זה הסיכוי היחיד שלו לנצח) אז הוא יקבל כדור בראש כבר בחודשים הראשונים לכהונה השנייה.הוא לא יספיק לכהן אפילו חצי שנה בכהונה השנייה.כל מה שקורה עד עכשיו זה כלום לעומת מה שיתחיל לקרות מנובמבר

   1. עידן אתה זורק פה דברים ללא הכרה.
    1. טראמפ ינצח בענק ובזכות זה שהוא מציג מועמדות טובה יותר מול ביידן.
    2. השמאל הרדיקלי בארה"ב אוכל את עצמו ואלה שראו את עצמם נייטרלים או שמאל קל יעברו לצד של טראמפ
    3. גם למיעוטים נמאס מהבולשיט הזה ואתה תראה אחוזי הצבעה גבוהים יותר מבעבר לטראמפ
    4. השנאה לטראמפ כ"כ גדולה כי הוא חושף את הבלוף והטריקים של המפלגה הדמוקרטית שנחטפה ונשלטת ע"י מילציות קיצוניות בראשותן של עומאר, AOC, טליב וכו' שברני סנדרס נראה כמו תלמיד צופים לעומתן.
    5. אין למפלגה הדמוקרטית שום כוונה שביידן יכהן כנשיא הדמנטי הראשון. במידה וינצחו הם יפרישו את ביידן ה"חולה" לטובת קמלה "הרפאר החי שאני הכי אוהבת הוא טופאק" האריס (האוזן האנושית רגישה מאוד לזיופים שלה נא להיזהר!!)
    6. בוחרים בטראמפ כי אתה יודע בדיוק מה אתה מקבל. האם זה מושלם? כנראה שלא. אבל אפשר לעבוד עם זה הוא אחד שאוהב לסגור עניינים בצורה חדה ומהירה .
    7. עצם זה שאתה מבין שאם ייבחר זה לגיטימי בעיניך שהוא יקבל כדור בראש מראה כמה המצב עצוב. האומה האמריקאית חולה מאוד. היא חולה כי ישנם המון כוחות חזקים מאחורי הקלעים שמושכים לכיוונים שלהם וזה הרסני. לא שמעתי אף רפובליקני שאמר שביידן יהרוס את אמריקה וזה יהיה סוף העולם ודיבורים על רצח.. אבל מהצד השני… שלא נדע. ממש ההגדרה לסובלנות.
    8. לא רק שלא תהיה מלחמה יהיה בדיוק הפוך. תתכונן לשנים של שלום.

    1. דקסטר לא מתאים לך, אתה באמת מתייחס לדמגוגיה הזאת?
     אנשים בארהב לא אומרים את הדעות האמיתיות שלהם בגלל שהפרוגרסיבי אובמה עשה את למוקצה, אז יש את כל הפוליטיקי קורקט שנופל פעם אחר פעם בסקרים (דרך אגב גם בישראל אותו חרטא), כל הוונדליזם ואלימות של השמאל בא מצויין לטראמפ.

     .
     טראמפ הביא שלום במזרח התיכון בעוד שאובמה הביא טרור ונשק גרעיני לאיראן .

    2. ביידן הוא לא הסיפור.הוא גוויה שמנוהלת על ידי אנשים.טראמפ הוא הסיפור.גם אם היו מעמידים חפץ דומם מול טראמפ החפץ הדומם היה מנצח בגלל הדמוגרפיה וש50+ אחוזים שונאים את טראמפ אבל בניגוד לישראל שמחנה האנטי ביבי כמוני הוא המיעוט למרות 62 מנדטים שחלקם בגדו.בארצות הברית רק לא טראמפ הם הרוב.
     טראמפ לא הביא שום שלום למזרח התיכון.זה הכל עסקאות נשק שטראמפ מרוויח מהם כסף כפי שהוא מרוויח כסף לעצמו תוך כדי שהוא מכהן מטורקיה והודו.הבעיה שלנו הפ לא האיחוד האמירויות או בחריין.הבעיה שלנו הם הפלסטינים והם לא הולכים לשום מקום ואת זה צריך לפתור.לא זוכר אותי או את אבותיי נלחמים במלחמת בחריין 1 או במלחמת איחוד האמירויות 2.לעומת זאת היו מלחמות לבנון מחוץ לגבול ואינתיפאדות בתוכנו
     טראמפ יקבל כדור בראש כי הדרך היחידה שלו לנצח היאVoter suppression כפי שנהוג אצל הרפובליקנים והפעם הציבור הדמוקרטי הטעון לא יקבל את מה שקרה עם גניבת הבחירות של בוש ויורידו את טראמפ עם נשק אם יגנוב את הבחירות

     1. אתה אומר הרבה דברים לא נכונים ואני אתייחס אליהם בנקודות:
      1.מה זה משנה אם יש 2% -3% יותר דמוקרטיים, זה לא ישראל פה עובד שיטת אלקטורים והמדינות המתנדנדות משפיעות על מי יהיה הנשיא.
      .
      2. מלחמה לא חייב להכניס חיילים יש מלחמות קרות, יש מדינות שאין להם קשרים מדיניים,לפי ההגיון שלך מלחמת הסחר עם סין היא ל מלחמה וגם לא המלחמה הקרה (הרי חיילים לא נכנסו) , מה שטראמפ עשה זה השג שלא נעשה מעולם, תאהב אותו תשנא אותו, אובמה הביא גרעין לאיראן והצית את המזרח התיכון, כיום יש הסכמי שלום.
      .
      3. אני לא יודע מאיפה אתה ממציא את הדברים על Voter
      suppression
      .
      4. אף אחד לא ישתלט בכוח על הממשלה טראמפ הולך לקחת כמו גדול, יש המון פוליטקי קורקט ותרבות PC כאן תוקפים באופן חסר תקדים כל מי שתומך טראמפ בתקשורת, אז לא מעט אנשים שותקים ואת התוצאות נראה בקלפי, כל הפורענות רק עושה טוב לטראמפ.
      .
      5. שוב עם הדמגוגיה רק לא ביבי , גוש הימין הוא גוש הגדול בישראל כמה קולות גנץ היה מקבל אם היה אומר שישב עם המשותפת?

     2. אף אחד לא בגד באף אחד:

      1. שכחת רק שלא כל המנדטים של ליברמן הם אנטי ביבי, רובם בכלל אנטי חרדים.
      2. שכחת שמצביעי כחול לבן קיבלו הבטחת בחירות שלא יהיה מו"מ אפילו עם הרשימות הערביות

    3. אני באמת רוצה לדעת איך מישהו משונאי טראמפ ותומכי ביידן יכול:

     1. להגין על הסכם הגרעין שהביא עלינו אובמה. אותו הסכם שטראמפ פרש ממנו וביידן יחזור אליו.
     2. לבקר את השיקום והפריחה הכלכלית שהביא טראמפ על ארה"ב
     3. לבקר את ביטול הסכמי הסחר שלדעת כולם, גם דמוקרטים, היו רעים לעם האמריקאי.

     תמיד כשנשאלות 3 השאלות האלה, המשיב ישר הולך ומדבר על דברים אחרים מחייו האישיים (והלא מעניינים) של טראמפ או כל מיני שטויות אחרות. ואגב, את מצביעיו השמרנים של טראמפ לא מעניין מה הוא עשה עם סטורמי דניאלס, אז את הפרוגרסיבים המתירנים מעניין? מוזר.

     טראמפ לא יהיה זה שבמשמרת שלו תנתן לאיראן האפשרות להשיג נשק גרעיני ולאיים על העם היהודי והעולם בכלל. מספיק היו מדינאים "דגולים" שנתנו ל6 מיליון יהודים ומיליוני אחרים למות בשואה ולא הפציצו את מחנות ההשמדה.

   2. עידן,

    לפני שאתה מקשקש את עצמך לדעת, אנא הבא קצת עובדות.
    כל דור שהיה מתחיל בכך שרוב הצעירים מצביעים שמאל, אבל מה, עם הגיל ונסיון החיים, הרבה מאוד נוטים להצביע יותר ימינה.
    בכל דור אם תסתכל בסטטיסטיקה (יכול לשלוח לך לינק מצוין בנושא), פחות אחוזים מהצעירים מצביעים שמאל, כאשר בדור הנוכחי ביחס לדורות שלפניו, אחוז הצעירים שמצביעים ימין גדול יותר.
    באופן אבסולוטי יש יותר צעירים שמצביעים שמאל, אבל המגמה היא שמידי דור, אחוז גבוה יותר מהצעירים מצביעים ימינה, וכשהם מגיעים לסביבות גיל 40 אנחנו מקבלים נצחונות של טראמפ, בטח לאור הטרלול שמתרחש ברחובות

    1. זה תמיד נשמע כאילו הדור הצעיר הולך לשמאל, אבל זה גם לא בהכרח נכון.

     1. זה נראטיב שהתקשורת אוהבת להחדיר. צעיר, בועט, מרענן == הייה תותח והצבע 0מול
     2. הדור הצעיר עושה "רעש" בצורת התפרעויות, רעש ברשתות החברתיות וכו' – אבל החלק היחסי שלו בציבור יורד מבחירות לבחירות ואת זה אנחנו רואים בקלפי

     המדיניות הסוציאליסטית פשוט כשלה בכל מקום שבו היתה: אפשר לראת את זה במזרח אירופה ודרום אמריקה אבל בעיקר אפשר לראות איך בימים אלה, מדינות אירופה שהחליטו על מדיניות הגירה מתירנית וכלכלה סוציאליסטית הופכות למובלעות איסלמיות קיצוניות.

  2. אני גם חושב על מלחמה מול סין.
   מה שמעניין בסדרה שנים על גבי שנים בביביסי (חובת צפיה מתארת את העשור בים 2020-2030). הם צפו שהוא יוריד פצצת אטום על סין בגלל האיים המלכותיים. אני מתחיל לראות את זה קורה באמת.
   מלחמה ואז כל הפטריוטים מאחורי המנהיג ויש כהונה שנייה . בביביסי הוא שם את פיינס כנשיא כהונה שלישית ושיחק בו כמו חבובות.
   אחרי חצי שנה ב 2020 . בביביסי היו קונסרבטיבים מידי עם התחזית שלהם.

      1. לצערי עדיין זה שוק סגור , רק בקנברה יש לגליזציה, למרות שחצי מאוסטרליה מעשנים, אוסטרליה ברגע שיהיה מסחר חוקי אמורה להיות שוק ענק. עד עכשיו הם מעשנים אורגנו במחיר מופקע

   1. חחחחחחח עידו אתה אחד המצחיקים, מעניין שכשאתה כותב את ההזיות שלך אתה לא מרגיש טמבל אבל באבחנות שלך על מצביעי טראמפ הם כולם טמבלים.

 16. הפדרל ריזרב מדפיס כמו מטורף ושומר על וול סטריט לבינתיים.הכלכלה האמיתית על סף קריסה.מעבר לעניין האבטלה,כשיגמרו התקנות שמאפשרות כרגע לשוכרים לא לשלם שכר דירה וזה יקרה אחרי הבחירות.לפחות לכ 30 מיליון אמריקאים אמורים לא יהיה איך לשלם את השכר דירה שהצטבר וגם את השכר דירה בהווה ולפי כל התחזיות אמורים להיות לפחות כ 30 מיליון אמריקאים שיפונו מבתיהם ויהפכו להומלסים.כמה שהמצב נראה כאוטי עכשיו אנחנו אפילו לא בהתחלה של הכאוס.מנובמבר לתוך שנת 21 אז יתחיל האקשן האמיתי

  1. אני מעביר היום את כל פורטפוליו המניות שלי ל-MONEY MARKET. אני מקווה מאד שביידן ייבחר כי הוא טוב וחזק הרבה יותר מאשר חוש/בים, והערב תראו כיצד הוא שולח את טראמפ לבית ספר _(הסכנה היחידה היא ואולאס, המודרייטור של העימות, שהוא מפוקס ניוז), אבל אם ביידן ייבחר יהיה משבר מניות עצום, שיימשך כמה שבועות עד שעניינים יחזרו לרגיל וארה"ב תתחיל להתנהל בשפיות.

  1. טיעון לוגי ברמה נמוכה ביותר. וגם כמו שהעירו, רובם של הדיקטטורים הרצחניים היו בעלי נטייה שמאלית.
   למשל היום בעולם, יש פוטין(לא ליברל, אבל לא שמאל, סתם דיקטטור), סין(דיקטטורה קומוניסטית), קובה, ונצואלה, צפון קוריאה.
   אבל ב"ה הימין ישמור על החירות והחופש בעולם. וזה גם הגיוני, חופש כלכלי=חופש עצמי.
   גם בארץ הקודש, יש ניצני חופש. אבל רוב המפלגות שייכות לזן הכופה.

   1. וואו. שום דבר לא נכון במה שכתבת. אפילו מילה אחת. מדהים.
    (וזה לא היה טיעון לוגי, זו סאטירה על עליבות הטיעונים השמרניים. תפסיק לחשוב שכל פעם שאתה אומר לוגי אתה מנצח באיזה דיון מדומיין)

    1. רגע רגע, אתה חולק שרוב רוצחי ההמונים במאה ה20 היו בעלי נטייה שמאלית? יש לך עובדות אלטרנטיבות או משהו .

     אה, אני רק אמרתי שהגוררים "בסאטירה" לא אומרים כלום. אבל מודה "שסאטירות" זה פחות התחום החזק שלי.

     1. תיזהר, אתה על סף הטיעון הכי מטומטם ושגוי שיצא מהעולם השמרני במאה האחרונה "הנאצים היו שמאלנים!!1". וברגע שתגיע לשם, אין דרך חזרה למציאות.

      1. חחחחח לצערינו היו שלטונות יותר ברורים אידיאולוגית. למשל סטאלין,מאו,פול פוט.
       אבל זה לפספס את הנושא.
       אני בעד שיח של אידיאולוגיות, פחות פרסונלית. טראמפ אולי לא מושלם. אבל אני בכללי מעדיף מדיניות חירותית-ליברלית(חופשי,נראה לי בארה"ב זה יותר מזוהה עם ליברטיאן).
       האם מפלגה שצמח וזוכה לפופולריות שמה, זה יהודי מרקסיסט כמו סנדלרס תקדם את החופש בארה"ב?
       אני סקפטי ממש.

      2. הבעיה שההגדרה של ליברטיאנים לחופש היא עולם של סתירות פנימיות

      3. מההבנה שלי בדרך כלל בחירות-ליברטריאנית הכוונה לשימור פריווילגיות של מעטים, תוך ניסיון להעמיד פנים שכלכלה היא לא יחסי גומלין ותלות הדדית בין המוני גורמים מורכבים. שהחירות הזו מושגת אך ורק והיא לא יותר מאשר סוג של שיעבוד אחרים באמצעות יחסי כוח בהם החזק קובע את גורל החלש.

      4. כן, זה המציאות של זה בפועל, אבל הם בהכחשה מלאה לגביה.

 17. מצד אחד, אם לניו יורק טיימס יש הוכחות שטראמפ לווה מממשלת רוסיה יותר מ-300 מיליון דולאר, למה הוא לא מפרסם אותן?
  מצד שני, האם טראמפ הגיש תביעה על הוצאת דיבה?

 18. https://www.espn.com/nba/story/_/id/27847951/daryl-morey-was-misinformed-sending-tweet-china-hong-kong

  דוגמא נהדרת של חופש הביטוי, וחשיבות זכויות האדם, שהן ממש מגדלאור של מוסר. במקום שלוחם החופש לברון יגנה את המעשים הנפשעים של המשטר הרצחני הזה, הוא מגנה את דריל מורי.(האם זה מזכיר "ארגוני זכויות אדם" ופעיל "זכויות אדם" שהיה מוסר ערבים תושבי יו"ש למיתה כי מכרו בתים ליהודים רחמנא ליצלן, לההה)

    1. זה שאתה מביא לי קישור לויקיפדיה שאין לי מושג כמה הוא מדייק עם ההסטוריה המרהיבה של ויקיפדיה בעברית לא אומר לי אם אתה יודע על מה כל המהומה שם

     אבל לא משנה. נגיד שאתה שולט ברזי הרזויות ודקי הדקויות של הנושא. אתה חושב שמורי ו/או לברון יודעים/ידעו?

 19. מנחם זה פוסט עצוב אם יומיים לפני גמר הליגה מתעסקים בזה.
  לגביי תשלומי מס, ככל שאדם עשיר יותר הוא משלם פחות מס
  יש רו״חים ממולחים שיודעים היטב את העבודה.

   1. אני אשמח שתסביר לי כל כך תומכי השמאל שהלכו להפגנות ושאלתי אותם את השאלה הזאת נעלמו כלא היו, הם קוראים לביבי מושחת על זה שהוא מרכז זכויות ו״הורס את דמוקרטיה״ ומנסה לעקוף את הכנסת אבל אובמה עשה את זה הוא צדיק, וטראמפ אסון לדמוקרטיה?
    .
    מי שלא יודע כשהיה לאובמה רוב בשני בתי הקונגרס כאן בשנתיים הראשונות לכהונה שלו אובמה העביר את אובמה קר בלי לשתף את הרפובליקאים בתהליך ההחלטה, מאוחר יותר כשאיבד את הרוב בבית הנבחרים ובסנאט, אובמה פעל שוב ושוב דרך עקיפה של בית המחוקקים באמצעות צווים נשיאותיים, חתימה על הסכמי עוקפי פרלמנט, והסמכה של סוכנויות ממשלתיות ליטול לעצמן סמכותיות ביצעותיות רחבות, בלי אישורו של המחוקק. אמרנו כבר צביעות?
    .

    1. נו, אתה מדבר על צביעות? ב-2016 הרפובליקנים טענו שאין להכניס שופט חדש לביהמ"ש העליון בשנת בחירות "כדי לתת לעם להחליט" ועכשיו, חודשיים לפני הבחירות, אותם רפובליקנים רצים כמה שיותר מהר להכניס עוד מועמד משלהם?
     אם כבר הבעיה של הליברלים שהם לא משחקים מלוכלך כמו מיץ' מקונל וחבורתו.
     .
     https://www.youtube.com/watch?v=pR7YdCK70cA

     1. לא אור, הם אמרו שהסנאט שלהם והם לא יתנו לנשיא למנות שופטת.
      המקרה שונה לגמרי הפעם כשהסנאט שלהם וגם הנשיא.

      בכל המקרים בהסטוריה שהסנאט והנשיא היו מאותה המפלגה, מונה שופט גם בשנת בחירות.

      רק במעט מאוד מקרים זה קרה כשהם היו ממפלגות שונות

      1. אתה לוקח את הדברים שעובדתית הם אמרו בלשונם וכולם יכולים לשמוע ולראות ומשנה את זה לפרשנות אחרת ושגויה במתכוון. את מי זה מזכיר לי.. מתחיל ב-ט', נגמר ב-פ'.. הממ.. למדת יפה ממנו ומהדוברים שלו במפלגה ובפוקס ניוז

    2. לכל פוליטקאי יש את הנרטיב שלו
     מה שלא אהבתי באובמה זה שהוא לא גינה פיגועים וארועי טרור על רקע אתני(טרור איסלמי) לא קרא לילד בשמו והלך סחור סחור
     אובמה-קר, אני לא מומחה בתחום הבריאות אבל לדעתי העשרים משלמים היום יותר ולעניים נותרו פירורים

   1. לבן אדם הפשוט אין אופציות כאלו בכלל
    זה שיורדים על טראמפ בנושא מיסוי זה מצחיק אותי
    אני בטוח שרוב האנשים במעמדו לא שילמו יותר מס ממנו

    1. זה באג של השיטה. או איך שאמר ציפורי – חשבונות המס מסובכים כדי שיוכלו לשחק איתם. דווקא מדיניות שמורידה מיסים ומפשטת את המצב, תגרום לעשירים לשלם יותר.

     1. זה לא באג אתה לא יודע מה היה פעם, היום זה צומצם. אגיד לך ככה מי שעד 2005 בערך היה עשיר ושילם מס היה אידיוט גמור. היום יש פחות אפשרויות אבל עדיין מספיק. המשחק הגדול הוא בעיקר בין מדינות ומיסוי בינלאומי. במדינה אחת בלבד יש הרבה פחות אפשרויות

      1. כל מילה שמעון, גם היום יש לא מעט פתרונות.

    2. מידן, הוא נשיא של מדינה שהוא מעוות ומבלף ומשקר אותה על כסף גדול מאד שהוא חייב לה. לא היה נשיא אחר מלבדיו בהיסטוריה שלא פרסם את הכנסותיו. טראמפ לא שם זין על העם. הוא אנקסיסט החושב רק על עצמו ובפרוסס מוביל את כולנו אל התהום. אין היום מנהיג א-ח-ד, אטפילו אחד (!) בכל העולם המערבי הנמצא ביחסי ידידות או אפילו 'יחס של שיחת טלפון' עם הנתעב הזה

 20. התגובות כאן מעניינות אך חלקם לא מבין את היחס בין השלטון הפדרלי למושלי המדינות וכו'

  לגבי טראמפ – אין לי שום דבר להוסיף. לי אין כלים לבדוק שחיטויות אך מה שברור הוא שכמעט הכל היה ידוע לפני הבחירות כולל התחמקויות המס שלו וחוסר הרצון שלו לפרסם את תצהירי המס. בנוסף האידיאולוגיה הרפובליקנית בקשר לפסיקת Roe v. Wade (הפסיקה קבעה כי חוקת ארצות הברית מגנה על חירותה של אישה בהריון לבחור לבצע הפלה ללא התערבות מופרזת של הממשל) היא ברורה ולא השתנתה במילימטר מאז 73. אני בניגוד לחבריי הדמוקרטים לא כועס על ה"מחטף" בבית המשפט העליון כי גם יום לפני הבחירות החוקה האמריקאית מאפשרת מינוי שופט עליון. הסיבה שהדמוקרטים לא עשו זאת אחרי המוות של סקוליה בתחילת 2016 היא לא "רחמנות" על הרפובליקנים ואי רצון למנות שופט עליון בשנת בחירות, אלא בגלל שלא היה להם רוב בסנאט ולא ניתן למנות שופט ללא נשיא הממליץ וסנאט המאשר. אז במקרה כזה אפשר להתפשר על מעומד המקובל על שני הצדדים או להמתין עד אחרי הבחירות. הדמוקרטים שהיו בטוחים בניצחונם ב-2016 העדיפו להמתין עד לבחירת לנשיאות ולסנאט כדי לבחור מועמד משלהם. כרגע יש לרפובליקנים רוב בסנאט ונשיא מכהן. מה שמרגיז את הדמוקרטים אלו אותם הדמויות הרפובליקניות ב-2016 שהתחננו לאובמה לא למנות שופטי עליון בשנת בחירות כי זה לא מוסרי 9 חודשים לפני בחירות וכעת ה-180 מעלות שלהם כשהכוח אצלם. אבל חוקית הצדק עמם.
  .
  ההתנהגות של אוכלוסיות ארה"ב כלפי ההגבלה של המסכות באזורים אדומים היא על גבול הטירוף. אבל חשוב להבין שההשפעה של טראמפ מזכירה את ההשפעה של פת"ח בשטחים בשנות ה-90. הלגיטמציה הגיעה מההתנגות של השטח. כשהמנהיגים תמכו בהתנהגות השטח הם קיבלו תמיכה כשהם לא, השטח לא הלך איתם אלא פעל על דעת עצמו. האזורים הנוצריים אדוקים בארה"ב לא שואבים את הסמכות שלהם מנשיא או מושל כזה או אחר. הם שואבים את הסמכות מהכנסייה והתרבות ההיסטורית של אותם אזורים, כאשר האחרון חזק מהראשון. לכן לא באמת מעניין אותם המוסריות של טראמפ. טראמפ הוא כלי בידי האל והאמונה שלהם להביא לידי ביטוי את הנורמות וסגנון החיים שלהם בחקיקה ובפסיקות בתי המשפט. כול עוד טראמפ נותן רוח גבית אדירה לאמונות שלהם לא באמת מעניין אותם עם מי הוא בוגד וכמה פסוקים מהברית החדשה הוא יודע לצטט. מבחינתם הוא המנהיג שיושיב 3 שופטי עליון שמרניים ב-4 שנים, שם ברקסים לאובמה-קר המטיבה עם העניים, מגן על חוקי הנשק הכה חשובים להם, ותומך נלהב בקיצוץ מיסים. האוכלוסיה הזו היא בין 35-40% מאוכלוסיית ארה"ב והיא מה שקוראים ה"בסיס שלו". ישנם עוד כ-15% שמוגדרים שמרנים בתפיסות הכלכליות שלהם אך הם נטרליים עד מתונים בערכי הנצרות שלהם. מסורתית הם שייכים לרפובליקנים. לחלקם קשה עם הקיצוניות שהפגין טראמפ כלפי הנגיף וחוסר התפקוד שלו במשבר הכלכלי שנוצר בעקבותיו. אם טראמפ יצליח לשכנעם שהם יחוו בום כלכלי כפי שחוו ב-2018-2019 אחרי הבחירות הם יצביעו לו ונראה את היתרון של ביידן בסקרים נמחק. המייצגים של האוכלוסיה הזו יושבים באיזורי התעשייה הגדולים של מישיגן, וויסקונסן, אוהיו, ופנסלבניה. אם שתיים מהמדינות הנ"ל נופלות בידי ביידן הוא להערכתי יזכה בבחירות עם או בלי פלורידה.
  .
  מה שכן מדאיג אותי אישית לטווח הארוך יותר זו השחיקה של הארגונים הפדרלים הכה חשובים בארה"ב ששנים נחשבו לנטולי עמדה פוליטית. ה-CDC, ה-FDA וה-FBI
  .
  ה-CDC הוקם על מנת לשלוט ולבקר על השתלטות מחלות. ניתן לו אותו הסוג החופש הפדרלי ממנו נהנה ה-FBI או ה-IRS. זה ממש לא זכות של מושל להחליט כיצד להגיב להתפרצות ושליטה על מחלות, ועד לשלטון הנוכחי מעולם לא היה למושל ביצים להתנגד להמלצה או לפקודה של ה-CDC. טראמפ הצליח להחריב את מעמדו של הארגון והעומד בראשו פאוצ'י לרמה בלתי נסבלת. האיש עבד עם רונלד רייגן ושני הבושים ומעולם לא נתקל בשום דבר שהוא לא שבחים מקיר לקיר. הפוליטיזציה של המחלה הזו החלה מיומו הראשון כאשר טראמפ הכחיש את קיומו של המחלה ועד ההתנגדות הגסה להמלצות הארגון.
  .
  ישנה ירידה בכמות הנדבקים והמתים האמריקאים כרגע ובטח לא בגלל טראפ. רוב המתים האמריקאים הגיעו מערים צפופות על החופים האמריקאים וכמעט כולם הצליחו לצמצם דרמטית את מספר הנדבקים. המתים בגל הראשון והשני מגיעים ממקומות גאוגרפים שונים. זה קורה בעיקר כי חלק מהמושלים נקטו בצעדים דרסטים (חלקם מאוחר מאוד לצערי) ובנוסף הידע הרפואי שנצבר בחצי שנה האחרונה מאפשר כיום להציל הרבה יותר בני אדם המגיעים במצב בינוני עד קשה. לקיחת אחריות על ההצלחה הרפואית על ידי פוליטיקאים גם בארץ וגם בעולם היא בבחינת "הרצחת וגם ירשת". הנזקים הפסיכולוגים והבריאותיים של הצוותים הרפואים לטווח הארוך עקב שחיקה ומחסור באמצעים הם בלתי נסבלים ואת זה אני יודע ממקורות ראשונים ממשפחה שעובדת ברפואה בארץ ובארה"ב. בנוסף ארה"ב בדיוק כמו מדינות מפותחות אחרות בעולם, שפכו כסף רב וחסר תקדים לחברות תרופות שייפתחו חיסון לנגיף במהירות האפשרית. טראמפ יכול להתגאות בתוצאות האלה ואין ספק שמגיע לו קרדיט בעניין. אך המחשבה שממשל אחר לא היה שופך את אותה הכמות אם לא יותר היא מגוחכת.
  .
  מה שמביא אותי ללחץ המסוכן שלו על ה-FDA. ה-FDA הארגון הפדרלי האמון על אישור אותם החיסונים נרמס השבוע על ידי טראפ בטענה מטורפת שהם מעכבים את האישור על החיסון של jcr, מודרנה עד אחרי הבחירות. מי שמכיר את הארגון הזה יודע כמה הבעיה הגדולה שלהם היא הקשר והיחס החם שלהם לחברות התרופות הגדולות. אם יש ארגון שלא מחפש לשים מקלות סתם בגלגלי חברות התרופות זה ה-FDA. אבל הם לא יכולים להוריד את עצמם לזנות בשם המירוץ לחיסון. לא הגיוני שתקופות הניסוים בבני האדם שלרוב לוקחים שנה וחצי יצומצמו לחודשים בודדים בלבד. זה לא רק תקציב וכוח אדם. לזמן יש משמעות בריאותית. ועם התופעה המסוכנת של מתנגדי החיסונים הדבר האחרון שהם ירצו זה לשחרר חיסון עם סכנות ארוכות טווח. זה דבר אחד לחטוף נגיף ולמות וזה דבר אחר למערכת רפואית לגרום למוות המוני בגלל רשלנות. העובדה שטראמפ מפזר הצהרות כאלה היא סכנה ממש לארגון פדרלי חשוב ביותר. מה גם שהחברה הגרמנית BioNTech נמצאת אף היא בשלב השלישי, כך שארה"ב היא לא המקור היחידי לחיסון שבדרכו לסיום.
  .
  על איך טראמפ החריב את מעמדו של ארגון ה-FBI בפעם אחרת.

  1. רצוי גם שתפרט כיצד הFBI ניסה לתפור את טראמפ עוד מתחילת הקדנציה ואולי אז יהיה ברור מדוע הFBI במקום בו נמצא.

  2. ג'ון, אתה לא מתיחס במה הFBI עשה לטראמפ.

   אנשי אובמה תדרכו את הFBI להמשיך לחקור את אובמה גם אחרי החלפת השלטון. אני בטוח ששמעת על אובמהגייט.

   בכל מקרה זה לא סוד שטראמפ נלחם בדיפ סטייט, להפך, זו מלחמה מוצהרת. הוא מפטר את מי שסרח (או שהוא עוזב בעצמו) ומנקה את מנגנוני השלטון מאותם אנשים שעובדים אצל הדמוקרטים וניסו לתפור אותו.

    1. אני מבין שאתה מאמץ את הקו של גיא שעוסק בגופו של אדם ולא בגופו של עניין.
     בית משפט בארה"ב סגר את התיק נגד מייקל פלין – זאת גם קונספירציה?

     אגב, התיק נדון בימים אלה, אבל כבר עכשיו רואים את מימדי התפירה.
     שוב, מייקל פלין זוכה, אבל כשטחנות הצדק פוסקות נגד הצד שלך, כמובן שזה חסר משמעות מבחינתך.

     1. אני מתנצל על זה שאני לא מתאמץ יותר להוציא אותך מכת שכל מידע שאינו מגיע ישירות ממנה נפסל כפייק ניוז שמופץ ע"י אנשי הלטאה/היהודים/האילומינטי/(או איזה תחליף אחר שלא מששתמשים בו במקרה הספציפי הזה)

      1. שים לב איך אתה משליך את המצב של עצמך על אחרים:
       מי שחבר בכת הוא אתה. כת הCNN, 12, 13 ודומיהם, שאם המידע לא יצא משם אז הוא לא קרה.
       אני קורא ושומע מכל הצדדים.
       ואתה? בעיקר עסוק בלענות לגופו של אדם. זו תכונה ששמורה לאנשים עם טיעונים גרועים.
       אני מדבר פה על עובדות נטו.

       הFBI צותת לטראמפ – זו עובדה.
       בית המשפיט זיכה את מייקל פלין – זו גם עובדה
       אני יכול להמשיך, אבל נראה לי שזה לא יעזור כי המטרה שלך היא להטריל, לא לדון.

      2. אני מתנצל שוב על מה שהתנצלתי קודם.ההנחות וההזיות שלך משעשעות ביותר אבל אני מכיר במגבלות שלי ואין לי כוונה להתאמץ לעזור לך במצבך המצער. אני מודה בכשל האנושי. אני פשוט לא בן אדם טוב מספיק לספק לך עזרה במצוקתך.

      1. באמת בדיחה טובה, לחשוב שטראמפ לא מושחת זה כמו להגיד לי שמחר לא תהיה שמש בבוקר, לצערי כל הפולטיקאים רקובים מהיסוד.

 21. איזה באסה!
  היה באתר Liveleak סרט סודי שהוקלט בביקור של טראמפ בערב הסעודית.
  הם עובדים קשה, כנראה הורידו אותו.

  שם בסרט, שארך כמה שעות…
  הוקלטה פגישה ארוכה ומשמעותית של טראמפ עם המלך סלמן.

  מלבד דיונים עמוקים בנושאים פוליטיים, כלכליים ומדיניים…
  הם גם גלשו לפסים אישיים.

  כבדיחה…ובלפניי שהלך להתפנות…צחק עם המלך…
  "אני בחוב של 380 מליון…אתה יכול לעזור לי עם זה?"
  הם צחקו בקול בזמן שטראמפ הושיט אליו יד. עומד על הרגליים.
  המלך נותר יושב עם עוזרו לצידו.
  צבט לטראמפ את האצבעות כלחיצה וענה לו בחיוך "תלך לשירותים…"
  הוא עשה בדיוק זה.

  בזמן שנשיא ארה"ב השתין…המלך הטיח בו דברים.
  "כלב אמריקאי סוטה ומגעיל…הוא מבקש ממני כסף? אאאייייככככככ שיתבייש! כלב בן כלב! אני אדחוף לו את הכסף ישר לגרון…"

  טראמפ חזר מהפיפי וחזר להתיישב.
  המלך בירך עם ידו את הכסא…
  טראמפ פתח את פיו ואמר : "אז מה אתה אומר? תעזור לי עם זה?"
  המלך ענה : "בטח. ראה את זה כסגור."

  והאינטרנט?
  היא היישות הפועמת כיום…רק צריך לדעת מתי ואיך ללקט את פיסות האמת.

  1. אני מקווה שביידן ינצח והבעייה לא תעמוד בפנינו. ביידן יסיים ארבע שנים מצויינות ואז יפרוש לתת מקום לדמוקרטי צעיר, פיקח, וכריזמטי. כגון מושל קליפורניה. הפעם תהיה הפעם הרא6שונה מאז שהשגתי אזרחות שאצביע דמוקרטי מתחילת הרשימה ועד הסוף. לפני 4 ש/נים שיניתי את דעתי כל כך הרבה פעמים שאני לא זוכר כבר עבור מי הצבעתי. הרפובליקנים (מהסוג של גראהם מדרום קרולינה) כל כך מגעילים אותי שבערוב חיי אני הפכתי מרפובליקני לדמוקרטי.

  2. כן אשך, עוד רגע מכבים פה את האור ומזדכים.
   מצחיק איך אתם ב0מול אוהבים להגזים.

   הלכה המדינה
   גנבו לנו את המדינה

      1. כנראה שפחות מלך שמצליח להצטרף באנרגטיות לכתות ולהפיץ את המסר שלהן על פני תגובות מרובות בהופס (ואולי גם בעוד כמה מקומות (מי יודע)).
       .
       תודה, יש לי די והותר חיים, חברים וגם בחורה ואפילו ילדות עם הבחורה הנ"ל. זה יפה מצידך לדאוג כל כך לבן אדם שלא מוכן לעזור לך בשעת מצוקה. אתה בהחלט האדם הטוב יותר כאן.

   1. האמת שאם ההשקפה שלך על שני המועמדים ועל פוליטיקאים ופוליטיקה בכלל, לא ברור למה אתה בכלל מבזבז את הזמן שלך על להצביע

    1. האמת שזה באמת בזבוז זמן בשבילי בטח שההצבעה שלי בניו יורק לא משנה כלום, אבל זה אחת מהחובות שלי כאזרח. אני עושה את זה בעיקר להרגשה הטובה אני חושב ששניהם זבל, אבל עדיין מעדיף את הצפון שתומך אקסטרה בישראל יותר.

      1. טוב, זה הזמן שלך
       אגב ברוך
       בנוגע לקטע עם הסיפור חיים שלך, זה לא ציניות או הטרלה, אני באמת סקרן לשמוע מה אתה כותב

  1. דרך אגב הוא הולך לנגב את ביידן בעימות הערב (יש סיבה שהוא לא רצה להתעמת עד עכשיו), הייתי בבריכה אז ראיתי עכשיו את ההודעה

   1. אני באמת לא מבין מי המשוגע שנותן לביידן להגיע לעימות מול טראמפ.
    זה כמו לשים את מגסי בוגס על שאק בפוסט.
    .
    אבל כנראה שאי הסכמה יותר גרועה, או שלא, נראה הלילה.
    .
    בכל מקרה סחטיין על ההצבעה, יש לי כמה חברים בעלי אזרחות שגם יצביעו בניו יורק ועדיין הם נחושים לממש את זכות ההצבעה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט