SICK TO MY STOMACH / מנחם לס

הערב התחלתי לכתוב מעורב כדרכי כל ערב. גייל ואני יושבים על הספה , מולנו טיווי עם מסך גדול מאד, ובערך מ-19:00 עד חצות אני מסתכל על הטיווי וכותב, מסתכל, וכותב. לרוב מסיים לפני חצות ולעתים אחרי. זה לא משנה. זאת דרך חיים עבורי.

כך כתבתי לכל העיתונים בישראל משך כל השנים, ככה כתבתי את ספרי, וכך הכנתי את הרצאותי.

אבל הערב כשהנשיא טראמפ דיבר שוב לאומה דרך הטוויטרים שלו, והצהרה לאומה, הרגשתי כל כך SICK TO MY STOMACH שפשוט לא יכולתי להמשיך. נשיא שמדבר לאומה ולא מזכיר אפילו שלפני כמה שעות הקורונה – שהוא ביטל וביטל משך כל חודשי ינואר, פברואר, וחצי חודש מרץ, ובסוף מרץ אומר לאומה ש"התגברנו על הוירוס ע"י שיטת הבדיקות המשוכללת ביותר בעולם", והיום הוא אומר ש"אילולא הייתי הנשיא הטוב ביותר בהיסטוריה האמריקאית היו לנו מיליון קרבנות", פשוט הרגשתי רצון להקיא.

זה נשיא ארה"ב שחייב להיות הדוגמא לאומה? היה כאן פעם נשיא שאמר לאומה "הדבר היחיד ש/עלינו לפחד ממנו הוא הפחד עצמו". מה אומר טראמפ על מסיכת הפנים? "זה לא בשבילי. אני לא חושש מהנגיף הזה". כן? אבל ישנם כאן 100 מיליון קשישים (כולל אני) שמאד חוששים.

אני SOCIAL DISTANCE (אפילו מגזים קצת) ואני לא לובש מסכה כדי "לא להידבק" (אם כי זה בוודאי עוזר). הסיבה שאני לובש מסכה היא קודם כל להראות למי שרואה אותי שאני עושה את שלי, וכל מה שביכולתי, כדי לא להפיץ את ה-COVID19. כמה עצוב שהנשיא שלי לא מבין דבר אלמנטרי כזה. (ומאחר וישנם כאן מספיק התומכים בו, היום יצא דו"ח שרק 35% מהאמריקאים לובשים מסיכות, ולכן יש לנו 1,500 קרבנות ליום)

ובנוסף ההרג האיום של הקרבן השחור במיניאפוליס כשארבעה שוטרים עומרים מעליו, אחד עם ברכו על גרונו, כשהוא מתחנן שהוא 'לא יכול לנשום', ו-"אין לי אוויר', עד שנחנק למוות.

מאז הגעתי הנה בתחילת קיץ 1961, ורגלי דרכה לראשונה על הרציף ברח' 23 במנהטן, הרגשתי גאווה גדולה להיות אמריקאי. אפילו לשנייה אחת לא שכחתי, ולשנייה אחת לא הפסקתי להרגיש ישראלי מכף רגל ועד ראש. אבל נכנעתי לעובדות החיים והחלטתי לעשות את הטוב שביכולתי להיות אזרח אמריקאי ואזרח ישראלי הכי טוב שאפשר.

לראשונה מאז רגלי דרכה על אדמת ארה"ב אני מתבייש להיות אמריקאי. לראשונה אני שונא את נשיא האומה יותר משאני שונא כל אדם אחד בעולם. למעשה אני כל כך בוער מחמה עכשיו שאני אפילו לא מסוגל לכתוב.

מנחם

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 203 תגובות

 1. אתה לא צריך להתבייש להיות אמריקאי בגלל נשיא ארה"ב,
  בדיוק כפי שאני לא צריך להתבייש להיות ישראלי בגלל ראש ממשלת ישראל.
  .
  הסיבה היא שאתה לא שותק, ולראיה הפוסט הנ"ל.
  לראות עוולה ולשתוק, זו סיבה להתבייש.
  להיכנע לקמפיין סתימת הפיות (שיש מי שבמודע, ומי שלא במודע, מקדמים אותו במלוא המרץ),
  זו סיבה להתבייש.
  .
  חג שמח (ככל האפשר), מנחם.

  1. כמו בארה״ב
   הבעיה היא לא בראש הממשלה
   הוא במי שנותן/נתן לו את המנדט להמשיך
   יותר קל להחליף ראש ממשלה, הרבה יותר קשה להחליף עם.

  2. אתה לא מתבייש להיות ישראלי כש-48% מאזרחי המדינה תומכי שחיתות, שנאה (לערבים ולאשכנזים), והסתה?
   אני כן.
   אגב מנחם בהחלט צריך להתבייש, על פי עדותו הוא כל חייו הצביע לרפובליקנים ולליכוד, שזהו הכר שהצמיח את התופעות שאנו רואים היום בשיאן – ביביזם וטראמפיזם.
   כנראה הגיע הזמן לחשבון נפש.

   1. אני לא מתבייש. אני גם לא תומך במה שקורה, אבל ראיתי בהרבה הקשרים איך אנשים נכנעים לתעמולה ושיכנוע. יש כאן הרבה אנשים טובים שפשוט שוכנעו, ולכן חושב שאין מה להתבייש בלהיות ישראלי, כן מתבייש במצב שבו אנחנו כרגע, עם ההנהגה שלנו.

   2. אתם מבקשים חשבון נפש מהחצי השני של העם ושוכחים את החשבון נפש של מה שמכונה ישראל הראשונה.
    אולי גם אתם "ישראל הראשונה" נדרשים קצת לחשבון נפש ?
    אולי כדאי שתתחילו לחשבון נפש האם החצי השני בעם ( הרבה יותר מ 48 אחוז אבל לא ניכנס לזה)
    הוא באמת ראש גפרור ובבון או האם יש בו דווקא איזו שהיא חשיבה עצמאית גם אם קצת שונה מכם .

   3. בנשיא כמו רייגן הייתי גאה. גם האב בוש היה לפחות טוב כמו קלינטון. בחרתי בהם. וגם בחרתי באובמה. אני לא מצביע 'מפלגה'. אני מצביא 'נשיא', ועבור הילרי קלינטון בחרתי אחרי היסוס גדול.

   4. תגיד לי, אתה לא מתבייש להאשים אדם שאפילו לא הורדע עדיין בשחיתות??

    אתה אחוס״ל מגעיל ואשכנזי ואני בטוח שהיית מכופכף בבית ספר.

    הליכןד הצמיח שחיתות?
    להזכיר לך תחת מי נחטפו ילדי תימן?
    תחת מי היתה פרשת הגזזת?
    תחת מי היה הddt?

    תחת מי היה הפנקס האדום וכל שאר הגועל שהביאו איתו הסמולנים?

    אתה חתיכת אפס

   5. אבל תמשיך להתבאס ולקוות שבג״צ ינסה כל פעם לגנוב את השלטון, אבל זה לא הולך לקרות, אנחנו נמשיך להיות פה ובקרוב מאוד, אחרי שכל תפירת התיקים תתבהר אתה תחזור למחילות שלך עפ המפלגות של 5 מנדטים שלך.

  3. מנחם סתם מה לדעתך טראמפ יגיד ? אני אשם בקורונה? בגללי יש אלפי מתים? הוא רוצה לדאוג לתחת שלו ולהיות בבית הלבן 4 שנים נוספות, כמו שגנץ וביבי וכל פולטיקאי דואגים לתחת של עצמם תחת מסווה של שטויות ״הציבור מעל הכל״… גנץ ביבי בסוף זה אותה גברת בשינוי עדרת ודי מצחיק אותי שאנשים מאמינים להבטחות שלהם וחושבים שפוליטיקאי כזה או אחר יעשה שינוי… אני יכול לספור על יד אחת ב80 שנה שאני חי את הנשיאים שהיו טובים ובאמת חשבו על העם ולא על עצמם
   מאז ראשית ההיסטוריה הגלגל חוזר על עצמו הפולטיקאי מבטיח שהוא יעשה שינוי, עולה לשלטון וממשיך את דרכו של הקודם, עוד מהתקופה של האימפריה הרומנית ג’וליוס קיסר ומרקוס יוניוס…
   .
   לגבי הקורונה הוא עשה עבודה נוראה אין כאן ספק, אבל הוא צודק בדבר מאוד פשוט חייבים לפתוח את השוק הנזק הכלכלי גבוה עשרות מונים מהנזק של הקורונה עצמה אנשים לא יודעים מאיפה תבוא הארוחה הבאה, מדובר ב40 מליון מובטלים (ואני לא מדבר על אלה שעובדים השחור) , שרק כדי לסבר את האוזן 76% אחוז מאזרחים אצלנו חיים מצק לצק. השנאה של היהודים הדמוקרטים לאדם לא מובנת לי בהוואי ובשיקגו עוד לפני הקורונה שהמצב הכלכלי טוב מתמיד הייתה שנאה תהומית לטראמפ.
   .
   לא יודע על איזה קמפיין השתקת פיות גיא מדבר, השוטר שרצח את השחור הוא רוצח, אבל זה די עצוב שהספורטאים מביעים דעה רק איפה שלא פוגע להם בכיס. לא צריך להביא את הפולטיקה למקום העבודה בטח למגרש יש מספיק דרכים למחות היום עם העולם הגלובלי, ויש מספיק מקומות אחרים שהוא וספורטאי אחר יכולים להביע את עצמם.
   .

   1. טראמפ פשוט אומר בגלוי אני מעדיף שימותו אנשים והכלכלה תשאר חזקה. זו החלטה במודע כי אמרתי כבר למנחם שמחיר חיי אדם זה אחד הדברים הכי זולים בעולם.

   2. אתה באמת לא יודע על איזה קמפיין סתימת פיות אני מדבר?
    אתה הרי מצטט מתוכנו ללא הרף.
    ואחר כך אתה עוד משתמש ללא בושה במילה "מיתמם…"
    .
    כמה עיוותים שחובה לתקן –
    – יש לא מעט ספרטאים שנפגעו בכיס בגלל המחאה (רובם מה-NFL, אבל לא רק).
    – לברון התחיל להביע את דעתו ברשתות החברתיות בתקופה שאף אחד אחר לא עשה זאת. תסכים אתו או לא, זה לא משנה. בנקודה הזו הוא פורץ דרך, וללא ספק לקח סיכון כלכלי בעצם בחירה זו.
    – עם בלברון עסקינן, לא ברורה לי הפואנטה שלך. מה הבעיה עם המקומות בהם הוא בוחר להביע את דעתו? הגישה הזו של "תהיה אתלט עשיר ותשתוק", רק מחזקת את הנקודה שלי.

    1. 1. איזה ספורטאים נפגעו בכיס בגלל המחאה? קפרניק עשה 80 מליון + חוזה מהעיר עד כמה שידוע לי. אשמח למספרים מגובים
     2. הבעיה בלברון שהוא בוחר רק את המאבקים הקלים, אלא שלא פוגעים לו בכיס וכאלה שפוגעים הוא מנסה להשתיק זה צביעות , + הוא מסית לא פחות מטראמפ אתה לא מבין את הבעייתיות בזה, כשאתה יוצא נגד זכות הבעה הדיעה של מורי ומנסה להשתיק אותה (שוב מורי הגיב על זכויות אדם שנרמזות בידי הסינים) זה ציניות לשמה , כשאתה משווה את טראמפ לנבל מבאטמן זה הסתה.
     .
     אין בעיה שלברון ג’יימס ושחקנים אחרים יביעו דעה באינסטגרם אני בעד לזה שיביעו אותה מחוץ למגרש בראיונות ברשת החברתית … הקטע המצחיק זה הצביעות שאתה לא שם לב אליה

     1. זה משעשע. אתה רוצה מספרים מגובים…
      .
      נתחיל עם קפרניק. אתה מודע לעובדה שבעקבות המחאה הוא לא מצא תפקיד בשום קבוצה?
      כסף שזרם אחר כך, היה, ובכן, אחר כך.
      .
      את ברנדון מארשל, הליינבקר מהברונקוס, אתה מכיר? הוא איבד הרבה כסף בגלל אבדן חסויות עוד ב-2016. הוא לא הספיק את המחאה שלו בעקבות ההפסדים.
      .
      יש עוד הרבה דוגמאות,
      זה לא באמת מסובך לחפש (מארשל קופץ לי ראשון לראש בגלל שאני אוהד ברונקוס).
      .
      לגבי לברון –
      אתה ושמעון כתבתם איזה נרטיב, ואתם מתזמרים אותו ללא הרף. משעשע ברמה מסוימת. לברון הוא השחקן הראשון בקנה המידה של הכוכבות כזו מאז עידן קארים להביע מחאה משמעותית ולא מתנצלת.
      זה שמתאים לך או לא מתאים לך, איך והיכן בוחרים אנשים להביע את מחאתם,
      זה ממש לא רלוונטי.
      אם השחקנים היו כורעים ברך בביתם בזמן ההמנון, כמה השפעה הייתה לדבר?

     2. באופן כללי, אני מאוד משתדל לשמור את הפוליטיקה שלי רק בכותלי חדר המיטות האישי. שתדע.
      שחלילה לא יגיע לעבודה, לא ידלוף החוצה, לא יזיז לאף אחד ולא יזעזע אף בנאדם. מדי פעם מתפלקת לי איזו אחיזת יד סולידרית עם מיעוטים נרדפים בציבור בטעות, אבל אני מיד יודע לשים את הגבולות ולהתרחק. אני יודע כמה מהר אנשים מזדעזעים מלדעת שיש לרובוטים המשרתים אותם מחשבות משל עצמם.
      אבל בחדר המיטות – שנקרא על שם שתי המיטות ששמנו בו כי החברה לא יכולה להתמודד עם כמה שאני רדיקלי והלכה לפרוש למיטה משל עצמה – אני הכי מהפכן בעולם. ואיזה שינוי אני עושה שם! עוד לא נרצח אף אדם שחור בחדר המיטות שלי. היו… כמה מקרים קרובים מדי, אבל זה רק כי הם שכחו את מילת הביטחון שלהם, נשבע.
      השינוי מתחיל מזה שאף אחד לא יודע שיש מי שרוצה שינוי.

  4. מסכים לגמרי גיא

   העניין הוא שהאנשים הללו מורידים לך את כל מה שאתה חושב על האנשים שחיים לצידך ואשר הצביעו עבורו. זה הדבר שבאמת מבאס

 2. ההתנהלות. של טראמפ בזמן המשבר לא שונה משל הרבה מנהיגים בעולם
  הנגיף השתולל בסין 3 חודשים והעולם שתק
  במקום לסגור את הגבולות עכשיו הוא מאשים את הסינים.
  בחלק מהמקומות בחברה האמרקאית הטייפ קאסט של האדם השחור הוא שמדובר בעבריין.
  החברה האמרקאית אלימה, יש שוטרים שבכח הסמכות שלהם עושים ככל העולה על רוחם.
  מה שהשוטר במינאפלויס עשה זה הוצאה להורג, אין שום סיבה לעשות את מה שהוא עשה.
  בסוף של יום טראמפ הוא בדיוק הנשיא שמתאים לאזרח האמרקאי הממוצע

  1. מידן לא צריך להרחיק עד ארצות הברית בתפיסה של אדם שחור כעבריין… תראה את היחס כאן לבני הקהילה האתיופית.
   כנ"ל היחס המשטרתי האלים כלפיהם..

   1. אני אולי נאיבי אבל אני חושב שאין בישראל שנאה כלפי אתיופים שנעוצה בחינוך לקוי של דורות.
    השוטרים בישראל לא מיומנים במקריי אלימות ללא קשר למוצא, לפני כחודש שוטר רוקן מחסנית על בחור שתקף אותו בראש העין. זה הזכיר לי אירועים מאמריקה.
    איזה סיבה יש לפרק מחסנית על חשוד באלימות? דפוק לו כדור ברגל ותראה איך הוא מגיב.
    אני דווקא חושב שהערבים בישראל בדומה לשחורים בארה״ב זוכים ליחס לא בריא שנובע מהמון דעות קדומות וסטיגמות.

    1. יש בזה משהו. לדעות קדומות וסטיגמות תוסיף בעיקר – פחד. לבנים מפחדים משחורים ויהודים מפחדים מערבים (ערבים אגב, גם מפחדים מיהודים).

    2. הערבים מקבלים יחס כזה בגלל המיעוט שעושה פיגועים. בגלל השנאה הרבה שלהם כלפינו. ויש לא מעט ערבים שיגידו לך את זה בפנים שהם רוצים אותנו מתים.

      1. ברוב המכריע אתה כולל את ערביי יו"ש?
       ההבדל בין הערבים ליהודים זה החינוך לשנאה, הערבים לומדים וחיים שנאת ישראל והיהודים

      2. אתה כמובן יודע את זה ממרום מושבך באיזה מושבנ אשכנזית מתנשאת שיש בה 0 ערבים ו0 מזרחים, אבל זה לא יפריע לך לצייר את עצמך כפלורליסט ונאור.

 3. מנחם לא רוצה לחלוק עלייך .
  אותי מעניין היחס לישראל והוא מצוין .
  ולכן אני מתפלל שימשיך 4 שנים נוספות
  בייחוד שהאלטרנטיבה לא מדהימה .
  כך או כך
  דמוקרטיה צריך לכבד גם אם היא נגדך וזה נכון גם לכל אלו שאומרים כאן אותו דבר על נתניהו.
  תכבדו את התוצאות ואל תחפשו מתפרות.

   1. מצחיק שאתם חושבים שהחכמה רק אצלכם וכל יתר העם אדיוטים שימושיים
    זה מזכיר את הבדיחה על זה שאשתו אומרת לו תיזהר ברדיו אמרו שיש אחד שנוסע נגד כיוון התנועה והוא ענה לה אחד ? כולם כאן נגד כיוון התנועה.

    1. אהרון, יש אדיוטים שימושיים בשני צידי המדרס. האתגר הוא לא להפוך לכזה, להמנע מדקלום ססמאות, ולהסתכל בצורה ביקורתית גם על המחנה שלך.

   2. עידו, למה להתחיל בקללות נגד אדם שלא אמר עליך שום דבר רע אבל דעתו שונה משלך?
    מדוע? האם התנהגות כזו מגדירה אותך כאדם?
    זכותו להצביע למי שירצה בלי שתעשה לו שיימינג!

    1. ברור דוקטור אצל השמאל מי שלא מסכים עם הדעות שלו הוא טיפש, אני הצבעתי טראמפ והייתי מצביע לו עוד פעם בטח עם היה מתמודד מול הילארי או סנדרס השמאל הרדיקלי האנטישמי, אני לא מאמין שאני עונה להגדרה של טיפש

     1. אתה וטיפש זה שני הפכים.
      אני מאד מעריך אנשים עם ניסיון חיים שמכבדים גם את אלה שדעתם לא נראית להם.
      לאלו שנוהגים להפך יש לי הרבה פחות סבלנות.
      טראמפ אולי לא טוב לאמריקאים אבל הוא טוב לנו וכשמקבלים סוס במתנה לא בודקים לו את השיניים.
      הסוס הזה הכיר בגולן ובירושלים ויוליך אותנו לסיפוח של חלק מהיישובים ביהודה ושומרון וגם יקדם את המדינה הפלסטינית על הדרך.
      אני אגב בעד שני הדברים האלה, הסיפוח והמדינה הפלסטינית מקוצצת. זו הדעה שלי אחרי שראיתי למה אוסלו הוביל אותנו. אני חושב שגם מר נתניהו חושב שזה מה שצריך לקרות שהרי הצביע בעד ההתנתקות ונותן להעביר כסף לעזה. הוא לא יגיד את זה לבוחריו. ההבדל הוא שאני חושב שצריך להוריד מצד אחד התנחלויות ומצד שני יישובים ערבים כדי שההפרדה תהיה הגיונית.

      1. הוא נשיא ארה"ב, לא נשיא ישראל.

      2. מנחם
       כל אחד רואה את מה שטוב לדעתו.
       יכול להיות שעבורכם הוא אסון, לדעתי עבור ישראל הוא מתנה. גם בגלל ביטול ההסכם השערורייתי עם אירן וגם בגלל ההכרה בגולן כשטח ישראלי והעברת השגרירות ותכנית השלום. בכל הדברים האלה הוא טוב לי כאזרח ישראל. לגבי הטיפול שלו בקורונה אני מסכים אתך שהוא לא פעל בנחישות ובזמן. הבריאות לא הייתה חשובה לו והכלכלה יותר בגלל זה נפגעתם מאד לצערי הרב. היו צריכים לסגור את הכניסות והיציאות מסין בזמן שהקורונה התחילה להתפשט אתה יכול להאשים גם אותם על שלא טיפלו נכון בעניין, למרות שהרופאים שם התריעו בזמן, ודאגו לכלכלה של עצמם על חשבון הבריאות העולמית.

    2. אני הפסקתי ממזמן להתרגש מאלו שחושבים שרק הם חכמים.
     וכל היתר אידיוטים .האמת היא שעל פי רוב הם העדריים הם אלו שחסרי תובנה מעוצבי דעת קהל.
     הם אלו "הליברלים" שלא מסוגלים לשמוע דעה שונה משלהם ובוודאי שלא להתמודד איתה.
     ניסיתי לא פעם ולא פעמיים להתמודד איתם בפייס .
     התוצאה הייתה כזו
     א. בורות מוחלטת בנושאים עליהם הם מדברים.
     ב. סתימת פיות עד כדי ניתוק חברות מצידם (כאשר הביקורת מצידי הייתה לגופו של עניין ולא אדם).

     אסכם זאת במשפט אחד יו"ר האופוזיציה הנוכחי מתאים להם קופי
     הרבה פוזות ,הרבה נעים בגב אך אפס מנהיגות וכישורים.

     1. הסבה שהגבתי אליך מתחילה זה כיוון שהטור הוא על טראמפ שאחרי באופן ישיר למות מאה אלף איש. אבל מבחינת אהרון שדה, זה סבבה כי הוא טוב ליהודים .
      בדרך כלל אני מדלג עליך.

      1. ההבנה שלך משהו .
       אתה מוזמן לדלק.
       ואגב המצחיק הוא שאותם הקולות בדיוק שמאשימים את טראמפ במותם של 100 אלף איש הם בדיוק אלו שחושבים שנתניהו המציא את הקורונה בארץ ונותנים לו אפס קרדיט להצלחה הבריאותית בארץ.
       לפחות תהיו קצת עקביים.

      2. עזוב אהרון
       חבל על הוויכוח יש פה עיוורון מוחלט. אין אובייקטיביות לא רואים שיש גם טוב ולא הכל רע.
       אנשים באים מתודלקים עם מה שהתקשורת מניקה אותם.
       רק הנהנתן אשם בצרות העולם.
       אם בתקשורת יגידו שהוא אשם במלחמת העולם הראשונה אז זה כנראה נכון.
       Television, the drug of the nation
       Breeding ignorance and feeding radiation
       שיר של The Disposable Heroes of Hiphoprisy

     2. אהרון, יש כאן נשיא שמחריב את כדור הארץ, מתייחס כמו בריון לכל מי שלא מסכים איתו, מתייחס בצורה דוחה לנשים, מסרב לגנות רצח מבחיל (ולא בפעם הראשונה), ומנהל את משבר הקורונה בדיוק הפוך מהצורה בה ביבי נהג (ולביבי מגיע צלש כאן). אבל אותך מעניינת רק העמדה שלו לגבי ההתנחלויות. מצטער, אבל העמדה המוסרית שלך מאוד מאוד אנוכית ומאוד בעייתית.

      1. אתה מהיחידים שנותן צלש לנתניהו ממחנה השמאל.
       ההבדל ביני לבינך שאיני רואה את טראמפ כשונה או כיותר נורא לאמריקה מאובמה או מדמוקרטי אחר .
       במשבר הזה עדיין מוקדם להסיק מסקנות …ומסקנות יוסקו מול כל הנהגות העולם בשני מישורים מרכזיים והם הבריאותיים ואח"כ הכלכליים .
       לזכות כל המנהיגים באשר הם בכל המדינות ייאמר שזהו תסריט חסר תקדים שקשה מאד היה להיערך אליו .
       ואני בניגוד אליכם לא ממהר להקדים ולהכריז אשמה בטראמפ כמו"כ אני משוכנע שהסיכוי שהיה שינוי מהותי אם אחד כמו אובמה בתפקיד הוא נמוך מאד (בשונה מבארץ שם אני משוכנע שאם היה מישהו אחר במקום נתניהו היינו מקבלים בראש הרבה יותר בכל הנוגע להתנהלות בחיי אדם).

       כך או כך בגדול אני רואה בטראמפ דברים שונים ממה שאתה רואה והם

       א. חזרה לתפקיד אמריקה כשוטר של העולם לא לתת לפשע הגרעיני להתפשט וזה משמעותי הרבה הרבה הרבה יותר בחשבון חיים /ומתים כלל עולמי .

       ב. אני שמח שהוא עונה לאותם פייר ניוזים באשר הם .
       נמאס כבר מהפוליטי קוקרט ומכל הללו שחושבים שהם מנהלים את העולם .אני מעדיף נבחר ציבור גס ואמיתי שאומר הכל בפנים וכולם יודעים עליו הכל מאשר כל המלקקים והנחמדים שפועלים אחרת מאחורי הקלעים .

       זה הכל ומי שחושב שהאתר אדיוט והוא החכם הכי גדול אז שילמד את אמירת חכמינו מדורות קודמים .
       חכמינו זכרם לברכה שאמרו
       "כל הפוסל במומו פוסל"

      2. תאמר לאהרון שטראמפ לא מאמין שישנו שינוי אקולוגי בעולם ומתנהג עם פחם ומה לא כאילו שהוא לא גורם לנזק בלתי הפיך לדורות הבארים.

      3. מנחם
       בנוגע לסביבה הוא באמת נורא ואיום, אין ספק!

     3. אהרון
      אני מאד מסכים אתך. בכל הוויכוחים שהיו לי, מה שבלט זה חוסר הידע הבסיסי לעובדות והתעלמות מוחלטת מהן.
      זה מדהים כמה אנשים יכולים לפול לפרופגנדה של תקשורת המונים צהובה ומגויסת. יש טענה שהנהנתן מבלפור הוא החלילן מהמלין ומי שבוחר בו כנראה בבון, או משוגע או מסומם או ראש גפרור??? שהוא מנהיג כת, שהוא ארדואן וכו כאשר התקשורת עצמה מגויסת ליצירת נרטיב אנטי דמוקרטי ומגה בלתי מאוזן. פלא שחרה לנהנתן שהם נגדו וחיפש קצת איזון? מי היה מסכים לראות מבוקר עד ערב איך כל פיפס הופך לפלוץ? אידאל המנהיג שלי הוא אחד שעושה בשביל כולנו כמו שכחלון עשה בתקשורת או כץ עשה בתחבורה. אנשים עם גישה נהנתנית כמו נתניהו, פרס, שרון, אולמרט, אהוד ברח והרודן ליברמן הם לא כוס התה שלי. אבל זה לא פשע להיות נהנתן ולנסות להגן על עצמך מפני התקפות תקשורתיות חסרות תקדים נוסח פרבדה שמראה רק צד אחד של המטבע!
      לגבי אנשים שמסיימים קשר בגלל דעות פוליטיות, הם פתטיים. לשמחתי עוד לא נתקלתי באחד כזה למרות שאני מכיר היטב את מי שלו זכות ראשונים לכינוי בבונים. בחור מקסים וחובב אן בי איי שמזדמן פה באתר, וקצת קשה להאמין אבל הרעיון קיים כנראה מאמצע שנות התשעים וקשור בפרנסה שלו ושל עוד חבר מאותו המקצוע (לא עיתונאי!).

      1. ד"ר .
       אני לגמרי מסכים ורק מוסיף שהמצחיק הוא שהם לא שמים לב .
       קח את אולמרט למשל אחרי שהורשע אך לפני ערעור בשמאל עוד שקלו לרוץ איתו בבחירות .
       אחרים היו נהנתנים פי כמה וכמה .
       העניין הוא הציבור שרואה את האכיפה הבררנית ומבין שיש כאן משהו אחר .
       זה כלל לא קשור לנתניהו
       אני למשל לא הצבעתי לו עשר שנים בעבר .
       אבל המערכת המשפט איבדתי אמון כבר בשנת 99 .

      2. מערכת המשפט היא גוף פוליטי גרידא כמו הפוליטיקאים בדיוק. מבחינתי הם מושחתים בדיוק כמוהם לכאורה ורמת האמון שלי בכל גוף ציבורי כלשהו היא כמו רמת האמון בפוליטיקאי.
       לכל אחד יש את האינטרסים שלו.
       רק כמה נאיבים פה מאמינים שבית המשפט ובגץ פועלים לטובת המדינה הציבור הצדק😂😂😂
       הם דואגים לקומבינות שלהם ולשליטה שלהם. ביבי כנראה קצת הוריד את השליטה שלהם

      3. שמעון בהבדל אחד שאת מערכת המשפט אנחנו לא בוחרים ואת הפוליטיקאים אנו יכולים להחליף….באותם טיפוסים ובכל זאת.

      4. היי אהרון
       מניח שקראת את הספר מפלגת בג"ץ. כן, כקורא אובייקטיבי אני חושב שהוא קצת דמגוגי אבל עם העובדות אי אפשר להתווכח השורה התחתונה (ותסלח לי על כל הקלישאות) לא טובה למדינת ישראל (ימין או שמאל!). כאיש שרואה את עצמו מרכז ליברלי פלורליסטי שוויוני וגם קפיטליסט שהוא גם עם ראייה סוציאליסטית אני מתחלחל מהמהפכה השיפוטית של ברק וחושב שצריך לשים סטופ למה שמתרחש שם. צריך להחזיר את המצב למה שהיה קודם. יש ראשות מחוקקת (הכנסת) ויש ראשות שופטת ואל להן להתערב זו בזו. להתייעץ בכבוד כן, להתערב, לא ולא! אזכיר רק פסיקה אחת הזויה חם מהתנור, איסור הריסת בית מחבל, פסיקה מהשבוע! כמי שהצביע כחלון אני חייב לומר שאם הבג"ץ לא היה מפרשן כפופוליסט את תיק הקשת המזרחית זוג צעיר בימנו לא היה צריך להשתעבד ל 30 שנות משכנתא ולהביא את כחלון לפתרון ההזוי של מחיר למשתכן….
       לגבי משפטי הנהנתן מבלפור, דומני שחוסר האובייקטיביות זועק לשמים. גם אני חושב שהוא צריך להישפט בגין האשמות אבל בפני בית משפט אובייקטיבי, והחונטה הזו לא יכולה לשפוט אותו אובייקטיבית.
       הוא צריך להישפט, אבל לא פה כי צדק לא ייעשה פה!

      5. ד״ר רזי אני ואתה רואים את הדברים בצורה דומה, מערכת המשפט לצערי אפילו יותר רקובה מהפוליטיקה.

      6. שימון
       הנהנתן לא הוריד את השליטה שלהם אבל הם חרדים מפסקת ההתגברות שאמורה להחזיר את בית המשפט לגודלו הטבעי כשופט ולא כקובע העמדה, בשביל זה קיים המחוקק!
       אם הוא היה פועל בשיא כוחו היה מפרק את בג"ץ ובוחר שופטים שמתנגדים למהפכה השיפוטית של ברק ולנפוטיזם במערכת המשפט! זו של קח את הבן שלי ואני אקח את בת הדוד שלך. כולם חברים של כולם.

      7. ברוך, הם רקובים עד העצם והזויים עד כדי קשר עם חלק מהעמותות ה"פילינתרופיות" האנטי ציוניות.
       זה הזוי ברמות!

      8. ד"ר רזי, מה אתה אומר על כך שטראמפ לא מאמין בהתחממות גלובאלית? והוא מנהיג העולם החופשי. היום הוא רוצח-עם כאן. ובאותו זמן מתחיל גם ברצח גלובאלי. אם אתה, עם הדוקטורט שלך ב-אושונוגרפיה – מקבל אותו אז משהו מאד דפוק כאן. אתה הרי הוא האחד שהולך יום יום לים. רק עוור לא רואה את ההתחממות הגלובאלית.

      9. מנחם
       עניתי לך כבר למעלה, מסכים אתך לגמרי שהגישה שלו לסביבה ולהתחממות היא אסון.
       הוא רואה כלכלה וג'ובים והסביבה מעניינת אותו כקליפת השום כי היא מפריעה לו לעשות עוד פרופיט ונכסים וכסף…
       מצד שני התחממות והתקררות של כדור הארץ הן לא רק בגלל שריפת דלק מאובנים.
       גם אני וגם אתה נוסעים בפרייבט ושורפים דלק שתורם להגברת אפקט החממה דנן אז בעצם גם אנחנו הורסים את הסביבה.
       מתי נגיע לימים בהם יהיה תחליף דלק שלא מזהם את הסביבה?
       כנראה שלא יקרה בימנו..
       🙁

   3. רזי, אני מסכים איתך לגמרי לגבי ההפיכה השיפוטית של אהרון ברק.

    בגצ פה דם במושאים פוליטיים שאין לו סמכות לדין בהם.
    בגצ דן בחוקי יסוד כאילו החוק לא כתוב במפורש וכאילו המחוקק לא קבע את עמדתו.
    עצם ההתכנסות לדיון על כשירות ביבי והממשלה הוא ביזיון בפני עצמו.

    בגצ הוא סניף של מרצ, הוא לא נבחר ואת אף אחד זה לא מעניין.
    רק לפני כמה ימים ביטלו צו הריסה לבית מחבל שרצח אזרח יהודי.

    אהרון ברק בפנסיה ממשיך לקבל לשכה בבניין בית המשפט העליון עם רכב וניכר שכמעט כל החלטה שיוצאת מבגצ באה ברוח המפקד.

  1. אהרון, הוא ראש הממשלה של ארה"ב. והדבר הטוב ביחיד שעתה היה להעביר את השגרירות לי"ם. השבוע הוא חתם על עיסקה עם האמירויות בהם נתן להם את הנשק המתוחכם ביותר שיש לישראל, ונתן להם F22 שלישראל אני לא בטוח אם יש כבר או לא. הוא לא אוהד ישראל. הוא אנטישמי כמו כולם אבל עושה מה שטוב לו

 4. מנחם חברי שלום. כל מילה שכתבת חרוטה בסלע !!! "כשהנשיא" המגבל והנבער מדבר, בא לי לכסות את פני עם מגבת כדי שלא לצפות באדם מפגר בעל אוצר מילים מגבל [מקסימום 250 מילה ] שמאמין שהוא הנשיא המוצלח ביותר בהיסטוריה. אני ממש בטוח שכל בר דעת רואה ש"המלך הוא עירום" אבל אינו מעיז לפצות פה. הוא כבר פיטר כ-40 יועצים שהעזו לסתור השקפותיו. שאר החנפנים שעומדים מסביבו, ממש מגעילים אותי כשאחרי כל משפט מטופש שפולט מוחאים לו כפיים כאילו יצאו פנינים מפיו. אני צופה בבתו איוונקה כשהוא מדבר ומתבייש עבורה. [את בעלה לימדתי בקושניר אקדמי בלוינגסטון ניו גרסי]. לצערי מייק בלומברג יצא מהמירוץ [אחרי ששרף 500 מיליון דולר] הוא היחיד שהיה מסוגל לקחת לטראמפ את "הכתר". רק לכתוב את שמו על הנייר, אצבעותי לא מסכימות ללחוץ על המקלדת. אבוי לאמריקה שאדם כזה הפך לנשיא. מנחם חברי הטוב עשה לי טובה וצפה בסרט "Being there" עם פיטר סלרס שמשחק כגנן בבית הלבן . מבטיח לך מנחם שתהנה ותראה בדמות שפיטר מגלם את תבונתם של אנשי טראמפ.

  1. כמה שהוא לא יודע לדבר , הוא עשרות מונים טוב יותר מאובמה למשל, תגיד לי מעניין אותי למי הצבעת הריי גנץ מגמגם

  2. אני עדיין מחפש ולא מוצא סיבה שבלומברג הוציא כל כך הרבה כסף על קמפיין מלבד למנוע עליית מועמדים שעלולים לגרום לו להתחיל לשלם מיסים.

 5. מנחם, טראמפ לא עובד בשבילך ואתה לא מעניין אותו. את מות המאה אלף הבורסא חגגה בעליות של 2.5% .
  ואם אתה חושב שיש לך אלטרנטיבה הדמוקרטים שמו בראש את הדבר הכי קרוב לשחיטות של טראמפ מכל שלושים המועמדים שרצו אצלם.
  הקוביד רק עשה נייר לקמוס איפה יש הנהגה חכמה בעולם ואיפה יש הנהגה טיפשה ומושחטת. תנחומיי…

  1. אחלה מועמד ביידן , יש לן אחלה גישות כלכליות פוליטיות , הוא סוג של רפובליקני אם נגיעות דמוקרטיות אני אצביע לו.
   .
   מצחיק אותי שמאשימים את ביבי טראמפ בשנאה ובפילוג, לפני זה לא הייתה גזענות? אני עזבתי את ישראל ב69 אחרי הגזענות הקשה שהייתה אלינו יוצאי המזרח בגלל השם משפחה שלי, אני זוכר שאחרי שהשתחררתי כלוחם התייאשתי מהר מאוד מהמדינה וזה שלא קיבלו אותי לעבודות בגלל סיבה מסויימת אחת, שם המשפחה שלי, אני זוכר טוב מאוד לאן הכסף של הפוליטיקאים המושחתים הלך לקיבוצים ולמשפחות שלהם ואנחנו יוצעי עדות המזרח נשארנו רעבים .
   .
   לגבי השנאה של השמאל הקיצוני השמאל לא שונה פחות מהימין, הוא שונא חרדים וכל מה שלא מסתדר בהשקפת העולם שלהם, אף אחד מהימין הנורמטיבי לא שונא ערבים , אנחנו גם יודעים שחלק מערבים הם טובים ורוצים להשתלב בחברה הישראלית, אבל ויש אבל גדול 81% אחוז מהם הצביעו לתומכי טרור אלא שמעודדים פגיעה באזרחים חייילם ,הנער החייל שנרצח לפני שבוע אחרי שמחבל הוריד לו בלוק על המצח זה בתמיכתם.

   1. רובין זה שם משפחה יקי, ברוב המקרים….

    תשמע ההבדל בין הגזענות שאתה חוויתה בשנות השבעים, היא שהמסר היה אז של איחוד. אפילו בגין עלה היא בעד איחוד העם ושיוון לכל הזרמים.

    היום יש לך טראמפ שעלה בזכות קמפיין המקסיקאים גנבים ואנסים. וביבי שעלה על הסמולנים והערבים עם האוטובוסים. זה מאד מאכזב.

    1. בגין עלה על קולות האיחוד, לפניו לא היה גזענות כלפי יוצאי עדות המזרח?לא הייתה שחיתות , פשוט היא השתנתה, פחד מראשית ההיסטוריה היה כלי חזק מאוד לשליטה הסיבה שהדת כזאת חזקה

     1. סיכום שלי
      1. אני זוכר מה עשו לבגין ועל שמיר הסגפן הם צעקו מושחתים נמאסתם .

      2. אשר למה ששמעון וברוך טוענים שכולם מושחתים .
      אני לא רחוק מהם אבל זה עניין של הגדרה.

      א. כולם משחקים את אותו משחק שכן אי אפשר אחרת כאשר ישנו למשל פריימריס כולם צריכים להיבחר ובשביל להיבחר צריכים כסף וכשצריך כסף כבר עברת את הקו ולכן במובן זה כל הפוליטיקאים שלאחר עידן שמיר אותו דבר וזה כולל את רבין , פרס , אולמרט, לבני , גנץ ונתניהו.

      ב. יחד עם זאת השאלה מי עבר על החוק ונגדיר את השאלה אחרת בהנחה שהיו אוכפים את החוק שווה בין כולם מי עבר עליו ?
      התשובה ישנם כאלו שעברו כל חוק ולא ראו ממטר (אולמרט למשל ) אך אכפו עליהם כי הם עברו בכל הקווים האדומים .
      אחרים עברו בכל האדומים ולא אכפו עליהם את החוק .
      ( פרס , לבני ובעיקר המושחת הראשי ברק ).

      ישנם כאלו שעברו על חוקים קטנים חדשות לבקרים אך לא טרחו לבדוק אותם ( גנץ , לפיד הרצוג ודומים ).

      וישנם אלו שמחפשים אותם על כל דבר כי הם מאתגרים מערכת שחיתות אחרת שהיא שיא המאפייה מערכת שנקראת בטעות מערכת המשפט.
      נתניהו הוא הנציג הכי גדול שלה .נתניהו בוודאי נהנתן לא קטן אבל כלל לא בטוח שהיה עונד מדליה על צווארו בתחרות עם ברק , אולמרט , פרס , לפיד ואחרים .

      ג. במה אני כן חולק על שמעון ? אני טוען שיש מבין הפוליטיקאים כאלו שכן חדורי תחושת שליחות ייתכן שגם היא ממניעים זרים אך חשוב להם להטביע חותם למה שהם רואים עולם טוב יותר .
      לדעתי אם באת סתם כך רק בגלל הכבוד והרזומה באיזה שהוא שלב היית הולך מיוזמתך …יש מהם כאלו שנשארים וסופגים את כל חיצי הרעל בגלל סיבה מסוימת .
      לא תמיד זה כסף ( ממילא יקבלו מהפנסיה ) או השפעה .
      לעיתים זה רצון להטביע חותם ממשי מבלי לסתור את הסיבות האחרות .

    2. אחח הנוסטלגיה איזה כלי נהדר להלבנה. זה היה לפני שנולדתי אבל שמעתי נאומים שלו, ובגין חגג על הקיפוח של המזרחים ונאום הצ'חצ'חים של דודו טופז ז"ל היה השיא. מן הסתם ידברו על ביבי עוד 40 שנה באותה הנוסטלגיה שהיום השמאל מדבר על בגין. ככל הידוע לי בזמן אמת הוא היה מוקצה באותה המידה בדיוק ועם רטוריקה די דומה (אז זה היה פשיסט, היום זה מסית)

     1. ההסתה באה משני הצדדים ומצחיק אותי שצד אחד שוכח אותה, כל הקמפיין העלוב של כחול היה הסתה פרועה, רק לא ביבי , כחול לבן או ארדואן …. , השמאל בארץ מסית נגד החרדים נגד ה״מצביעי ביבי הטיפשים ״ וכל זה במסווה של נאורות ( יש לי שני תארים בקרגני מלון, השקעות נכסים ומה לא אבל בשבילם אני טיפש , אני לא סובל את ביבי וכנראה הייתי מצביע לו כי הוא ברירת מחדל) ,
      ו וביבי החזיר באותו רפש שהוא קיבל , רק שהוא חכם יותר ועם נסיון פוליטי גדול הרבה יותר, בסוף אין הבדל כמו שטענתי תמיד בין ביבי לגנץ שניהם אותו דבר בדיוק, רק שהתקרה של גנץ זה ביבי , ואין מה להחליף את המקור בחיקוי.

      1. ברוך אף אחד לא חושב שאתה טיפש. אני אגלה לך סוד חושבים שאתה חי בסרט כי אתה מדבר בביטחון רב על דברים שאתה: או לא תמיד מבין בהם (למשל על טלוויזיה וקולנוע שאני בטוח שLJOS שהתווכח איתך על זה מבין בזה הרבה יותר ואתה עדיין ביטלת את דעתו). או שהם מוסכמות שאתה בא לערער אותם (למשל: הכל מכור). הבעיה שכשאתה מנסה לערער את המוסכמת הללו (שזה אחלה בפני עצמו) אתה לרוב לא מוכיח אלא אומר שאתה פשוט חושב ככה והיות וכך אז בטוח אתה צודק.

      2. ההסתה באה משני הצדדים ומצחיק אותי שצד אחד שוכח אותה….
       זה בדיוק העניין, והבעיה של העם הזה הוא אנחנו והם. החשש הוא שנשכח שאנחנו עם אחד!

      3. רזי אין שום חשש כזה כל מי שאני מכיר צוחק מהפוליטקאים וזה כלל לא מעניין אותם יודעים שמה שהיה הוא שיהיה ולא משנה איזה שם יעמוד שם.
       זה רק בתקשורת ובהפגנות הממומנות אתה רואה את "הקרע" בעם.

      4. מה זה לא מוכיח? זה שכל דבר לא רשום על הנייר לא אומר שזה לא ידוע חסר סיכומים בעלפה (בתקופתי לחיצת יד הייתה מספיקה) , אני מוכן להתערב איתך ש90% מהכוכבים מעלימים מיסים , ושחקניות מקבלות תפקידים בגל ששוכבות עם הבמאים שפוליטיקאים רקובים בכל העולם … חיים פה בעולם נאיבי , כולם יודעים שלברון שולט בקלאץ אין לי נייר להוכחה ,או שריאל קונה שופטים , יותר מדי ״טעויות״ שוב לא תמצא שום נייר או טופס לזה

      5. חח ברוך עזוב אותם תן להם לחיות בלה לנד.
       אין פרוטקציות, אין הטיות בהגרלות, הכל נקבע במקרה בnba, הכל מעולה ואחיד. פוליטקאים 95 אחוז לא גונבים ודואגים לציבור, לא יושנים בלילה מדאגה למדינה ולציבור.
       אל תדבר שטויות.

      6. חגי אתה חושב שהמכרזים של המדינה בנוגע לביטחון ישרים? שבאמת מי שמציע את הזול ביותר מקבל?

      7. ברוך אני לא אכנס איתך לוויכוח על זה כי זה יהיה אינסופי.
       .
       זו הייתה פשוט הבהרה של השיח ודיוק שלו. טיפש זה משהו אחד (שזה אתה ממש לא) ולחשוב שאתה יודע הכל בוודאות (כמו שאתה והשותף שלך בטוחים, ומי שלא חושב ככה לרוב יזכה לשם של נאיבי מצדכם) זה משהו אחר.
       .
       אם ה-כ-ל מתנהל ביושר מופתי, לדעתי לא. אם ה-כ-ל מושחת, לדעתי גם לא. אני עדיין חושב שהרוב ישר ויש קצת עקום, אם אני מבין טוב את דעתך אז זה בדיוק הפוך ומי שלא חושב כמוך הוא טמבל, או נאיבי.

      8. אני לא קורא לאף אחד טמבל וזה בסדר שלאנשים יש דעות שונות משלי , רוב הדברים בטח שמעורבב המון כסף הם סופר מושחתים ורקובים, הקטע זה להיות כמה שיותר קרוב לצלחת

      9. ברוך זה בערך כמו שאני אומר שאתה בטוח מושחת ושיחדת מלא אנשים כי הנה עובדה שיש לך הרבה נכסים, ולא הגעת ממשפחה עשירה במקור (אני מנחש) אז זו הוכחה מעולה לזה שאתה מושחת וקנית אנשים ואולי אפילו רצחת ברך למעלה. נו בחיית רבאק. חאלס עם זה.

      10. לא לא באתי ממשפחה עשירה , יש סיבה למה חלק קטן מאוד מעולם מחזקי ברוב הנכסים, רוב האנשים לא מבינים נכון את המפה הכלכלית לא יודע איך העולם עובד , חושבים שבגלל שבספר אזרחות רשום על הפרדת רשויות זה מה שקורה במקום ועולם אוטופי.
       .
       אתה חושב שלא שיחדתי אנשים בדרך ושכל מה שעשיתי ישר לפי הספר? שילמתי הרבה מאוד כספים מתחת לשולחן שלא תראה אותם מופיע בשום מקום
       , אף אחד לא מדבר על רצח אבל על הגרלות ומכירת דברים בהחלט כן, וגם על השווי הזול של חיי אדם (למה אתה חושב הנשק פה בחופשיות, את התיקון השני לחוקה היה אמור לבטל מזמן, בגלל שהסיכוי להפיכה צבאית כבר לא קיים, מה שקיים זה הרבה מאוד כסף וכוחות פוליטיים מצד הNRA )
       שאלה לדעתך למה איקאה נפתחה לפני שאישרו התקהלות של יותר מ 10 אנשים?

      11. עזוב ברוך הם תמימים הם לא יודעים איך דברים מתנהלים. אני יודע מניסיון ראיתי איך עובדים כרישים גדולים.
       כאן לא מבינים שבלי תמורה כלשהי לא תקבל כלום. אין מתנות חינם. רוצה משהו אתה צריך לתת משהו, הם בעולם נאיבי של בני 10 זה מה שמדהים אותי שאנשים מבוגרים פה עם מחשבה של בני 10 חושבים מישהו יתן להם משהו בחינם.
       הכל עולה, קול בבחירות? תשלם, מכרז? תשלם, פרוייקט קבלני? תשלם.
       מי יתן לכם משהו בחינם חחח בטח חושבים פה מכרזים זה מגישים כמו בספר ואז ההצעה הנמוכה זוכה 😂😂😂😂😂
       הפרדת רשויות? 😂😂😂 זה רק בספר אזרחות בכיתה י.

      12. אוקי אז בעצם בכל מה שעשית היה שוחד? החל מקניית המקום ועד לרישיון לקבלת אישור מכיבוי אש? בכל הנכסים שלך? אני לא אומר שזה לא קיים אבל אתה טוען שהכל הוא שוחד אחד גדול

      13. שימון
       תגובה לתגובתך לי: ואתה מכיר את כולם? ברור שלא, גם לא פרומיל.
       אני ממשיך לדאוג בגלל השסע הנוראי הזה בעם. שסע כזה הביא לרצח של ראש ממשלה בישראל. זה יכול לקרות שוב והעובדה היא שהיו איומים על משפחת ראש הממשלה שאפילו הגיש תביעה בנדון.

      14. חגי הרבה מאוד אבל הרבה מאוד כספים עבר מתחת לשולחן ,אני לא מכיר עסק אחד שמעורב בו הרבה כסף ועובד על פי הספר, זה העולם שום דבר לא בחינם, בטח בארצות הברית, ובטח בעסקים שמגלגלים מילארדים של דולארים.

     2. היי, היי,
      כנציג הרשמי והבלעדי של השמאל, מעולם לא דיברתי בערגה נוסטלגית על בגין. וגם לא על פרס, רבין או בן גוריון, לצורך העניין. אני מוכן לתת ליוסף דחוח-הלוי קרדיט כי אנחנו עדיין פחות מחודש למותו.

      1. עובדים לפי הספר שהם כותבים

      2. אם בספר במשפט "עובדים לפי הספר את מתכוון ל- Lamb: The Gospel According to Biff, Christ's Childhood Pal, אז כן. לגמרי. זה הספר היחיד שאני עובד לפיו.

     3. חגי
      נכון מאד, כל מילה נכונה.
      בגין היה מוקצה אצל האליטות ושנוא השמאל.
      נחשב לפשיסט ושתו את דמו עד שפרש. נראה שהנהנתן הרבה יותר חזק מנטלית למרות שגם אצלו רואים סדקים בשריון.
      בסוף גם הוא יישבר לתפארת הפרופגנה האנטי ביביסטית. ארץ אוכלת מנהיגיה.

      1. זה יהודים תמיד יתלוננו רזי חלק מהdna כמו הטייקונים שבכו בקורונה ולקחו כספים מהמדינה חחח
       כל הטייקונים בכו כאילו נגמר להם הכסף לאוכל זה היה ככ מצחיק

      2. חחחח
       נפגעה להם הפנסיה, חחחחחחחחחחחח
       במקום 10 מליון בשנה יקבל 5, אויי ווי זמייר, חחחחח.
       מה שהגניב אותי זה שדווקא בתקופה של הקורונה כשהעסקים של רומן אברמוביץ חורקים והנפט מרוסק, בניין הננוטכנולוגיה החדש שהוא בונה לידי בתוך האוניברסיטה נמצא בקצב בנייה רצחני כאילו אין מחר. אולי הוא חושב לעשות עלייה????
       חחחחחחח
       חבל שאני לא מוצא את הקטע המפורסם שלו מתפוצץ מצחוק ביציע של צ'לסי. אולי העורכי דין שלו חשבו שזה לא מחמיא ומצאו דרך להוריד את הקטע מיו-טיוב?

    3. שיוויון לכל הזרמים 😂😂😂 איזה הזייה של מנותקים ואוטופים, סיסמאות באוויר. אין קשר למציאות השיוויון מתבטא שהאשכנזים שולטים בבתי המשפט ובתקשורת והמזרחים שולטים בנמלים וועדות ההסתדרות. כל אחד והנישה שלו.
     בשום מקום אין שיוויון לכל הזרמים וגם לא יהיה, תתמודדו עם המציאות ולא עם סיסמאות ריקות מתוכן.
     מבחינתי אין שום הבדל בין פוליטיקאים לראשי פשע כל אחד לוקח מה שהוא יכול. הפוליטיקאים גונבים בחסות החוק שהם יצרו וראשי הפשע גונבים בחסות החוק שהם מכילים בעולם שלהם.
     כל השאר סתם דיבורים יפים לערבב חסרי בינה.
     ראיתם שאמרתי שאין שוני בין ביבי לגנץ לא האמינו חשבו גנץ צדיק. בסוף כולם רוצים את הכסא ושורה בקוח ראש ממשלת ישראל להעצמת האגו זהו. יש פה הזויים חשבו גנץ ידאג להם שהם פתאום יהפכו לעשירים 😂😂

   2. ברוך אני מחבב את הדיעות שלך אבל בפוליטיקה אתה קשקשן בלתי נלאה שלא מבין הרבה מה שקורה כאן, תאמין לי שעדיף שתתרכז בספורט שם זה חינני

    1. אני מבין שכולם אותו דבר וכל מה שמעניין אותם זה המשרה , גנץ וביבי מקיימים את הממשלה היקרה ביותר בישראל אחרי שהכלכלה גמורה ומתרצים את זה ב״דאגה לעם״, אני התייאשתי מפולטיקאים הכל אותו דבר

      1. אברי אתה קורא מה שאני ושמעון כותבים באתר ? כתבנו את זה לפני 7 חודשים שנה… אנשים לא מקשיבים ואז מתפלאים הקטע לפחות חגיגי טעינו

      2. בטח קורא אבל בוא, אתה ושמעון נותנים ביחד בממוצע 15 תגובות לפוסט, קשה לזכור! 🙂

  2. יש גם ככה הרבה מאוד דיווחים שכל מת בארה״ב הוא מקורונה גם אם הוא לא.
   אבל כמובן שלתקשורת זה טוב כדי לפרק את הכלכלה וכך להחליש את טראמפ.

 6. מנחם מפליא אותי שבגילך יש לך עדיין ציפיות מפוליטיקאים או שאתה מאמין למילה אחת שיוצאת להם מהפה.
  פוליטיקאי בא לדאוג רק לעצמו וליצור קשרים לעצמו עם אנשים עשירים זה תפקידו וזה בלבד.
  או שאתה מאמין שהם "משרתים את הציבור" ובאו לפוליטיקה כדי "לעזור לציבור"?
  אפילו הבן שלי בן ה4.5 כבר יודע שהם משקרים וכל מה שהוא רואה בחדשות ממומן מטעם מישהו.

  1. באים לפוליטיקה בשביל הכח והכבוד והיכולת להשפיע ואולי גם לשנות.
   אלה המניעים בקיצור נמרץ.

    1. שימון, זה לא מדויק. קח את כחלון שחסך לי ולך אלפי שקלים בשנה במהפכה התקשורתית, קח את כץ עם הבום התחבורתי של השנים האחרונות וקידום התשתיות כולל ה"תחתית" של תל אביב. לדעתי, בלי הפוש שלו עדיין היינו תקועים בלי התחתית עוד 100 שנה (בהגזמה).
     חבל רק שברכבת המחושמלת ממשיכים לדחות את הפתיחה בגלל שלא סיימו את החשמול ועושים את זה על גבם של אלו שאין להם פרייבט ומובטלים שצריכים את הרכבת בשביל לחזור לפרנסה! זו חוצפה וניצול סיטואציה בחסות הקורונה.

     1. מסכים איתך מצאת את המחט בערימה 😎.
      לגבי התחבורה גם שם מדובר בקומבינה כספית. תוכניות הרכבת היו קיימות הרבה לפני כץ. לדעתי הוא נפל פשוט על סיטואציה נכונה יותר האיש הנכון בזמן הנכון מאשר שהוא באמת דחף משהו. הוא שואף להחליף את ביבי😎
      לגבי כחלון עשה אכן דבר מעולה להרבה אנשים אבל אנשים לא הצביעו לו זה אומר שהם לא מאמינים בו.

      1. אולי, ובכל זאת כץ נכנס לעניין כבולדוזר, הסיר את כל המכשולים הביורוקרטיים בדרך ויברך על המוגמר, כנראה כשר האוצר!
       בליכוד יש מספיק יורשים מעולים כמו כץ, סער, אדלשטיין, ברקת ואולי גם יוסי כהן איש הצללים של נתניהו?
       אולי הגיע הזמן שיהיה לליכוד מנהיג חדש? בתקווה שלא יעשו לו את אותו הזובור שעשו לנהנתן וגם לבגין ושמיר.

 7. המצב קשה בארהב בריאותית, ובישראל כלכלית- מדברים על ירידה של 5 עד 6 אחוז בתוצר בעקבות הקורונה ורוב הנטל נופל על החלשים. יש פה כרגע 26 אחוז אבטלה

  1. ברגע שיפתחו שוב את המשק כרגיל, לדעתי, רוב המובטלים ימצאו שוב מקום תעסוקה, אם זה בג'ובים הקודמים ואם זה בעבודות חדשות. לגבי תנאי התעסוקה, ייתכן שחלק ייפגעו.

   1. הקטע הוא ממש לא רק באבטלה 76% חי ממשכורת למשכורת (בארהב מאמין שהמספרים בישראל דומים), אנשים כבר עכשיו נכנסים למינוסים, כשמדברים על אבטלה לא מדברים על אלה שעובדים בשחור

   2. השאלה אם יהיה מיתון (עולמי או בארץ) זה לא שרק מחזירים למסלול והכל חוזר, יהיו הרבה פשיטות רגל וגם חברות שמבינות שנכנסים לעולם עם יותר אי ודאות ויצמצמו העסקה כי צריך יותר רזרבות, וגם כמובן ענפים על סף קריסה. הרץ כבר נכנסו להליך פשיטת רגל (חברת השכרת הרכב מספר אחת בעולם) והרבה מחברות התעופה למשל יצטרכו סיוע מסיבי מהמדינה שלהן. יש ענפים שיגיעו לאיזון סביר רק עוד שנתיים, וזה אם אין שוב קורונה

 8. בדיחה נחמדה שהבן שלי סיפר לי לפני כמה ימים (הוא בכיתה ב')-
  איזה מישהו עולה לשמים, ומקבל אותו מלאך שמאחוריו המון שעונים.
  הבחור שואל את המלאך מה זה כל השעונים האלו?
  המלאך עונה שלכל אדם יש שעון וכל שקר מזיז את המחוג.
  הבחור שואל- ואיפה השעון של נתניהו?
  המלאך עונה- אה, הוא אצלי בחדר בתור מאוורר.

  1. יש עוד בדיחה .
   שלגיה היפייפיה הנרדמת ופינוקיו מגיעים לאולימפיאדה.
   שלגיה יוצאת ראשונה עם חיוך מאוזן לאזן ומדליית הצוואר על צווארה
   אחריה היפייפיה שמחה ומאושרת עם מדליית זהב על צווארה כיפה הנרדמת הכי טובה.
   אחריהם יוצא פינוקיו כולו זועף וכועס עם מדליית הכסף על הצוואר ושואל …תגידו מי זה ביבי הזה ?

 9. מנחם באמת מה שמבאס בטראמפ אלו ההתנצחויות הילדותיות. בשביל מה? אתה הנשיא. תיקח אחריות על מעשיך, תסביר אותם, תתמודד עם התוצאות לכאן או לכאן, אבל אל תתנצח. הדמוקרטים בכל מקרה לא מקשיבים בשיט. אבל רוגע וקור רוח והסברים, הם מה שאתה צריך לספק לכל האזרחים.

    1. נכון לפעם האחרונה שצייץ בנושא (לפני החרם שלו על טוויטר כשהוא ניסה להפעיל מוד-דיקטטור וקרא לסגור את הרשת החברתית כי הם העיזו לכתוב שהוא משקר, סוף סוף אחרי מיליארד ציוצים), טראמפ טען שהוא לוקח באופן קבוע הידרוקסיכלורוקווין כנגד הקורונה שאין לו. החומר הזה שכל המומחים טוענים שאסור לקחת סתם, מדענים תפסו את הראש כשטראמפ אמר שצריך לקחת, ואפילו בערוץ הבית של טראמפ, חדשות פוקס, ממליצים לו לסגת מהתמיכה בחומר. באיזשהו מקום, זה הדבר הכי שייקספירי ששמעתי: מנהיג שותה רעל כדי להוכיח שזה לא רעל.
     או שהוא משקר.

   1. שימון, אנחנו יהודים. ובדת ובמסורת שלנו אין מחיר לחיי אדם. אם אחד מהם היה בן משפחתך לא היית מעז לדבר ככה. אתה בכלל זורק הצהרות מתחת לחגורה שאין טעם לענות עליהן כי אתה מדבר כאחד היודע הכל.

    1. אני יודע לא מעט. אין קשר לבני משפחתי, אני אומר את זה גם להם והם כולם באותו ראש שפוליטיקאים שווים לתחת ולאיש לא אכפת מהאזרח הרגיל. הם יגידו לך אותו דבר שחיי אדם שווים כקליפת השום. זה האמת, זה לא שאני חושב שזה בסדר אבל ככה העולם ותמיד היה, זה לא שונה מהעבר.

 10. לא סובל את טראמפ אבל לא ממש מפריע לי שהאמריקאים מקבלים מה שמגיע להם, כמו שמידן אמר לא טראמפ הבעיה אלא זה שיש קרוב לחצי מדינה שתומכת בו

  1. מה זה מקבלים מה שמגיע להם? מה מגיע בדיוק לעם שדואג ועוזר לישראל כלכלית? טראמפ היה עדיף 10 מונים על הילארי הוא התנהל גרוע עם המשבר אבל אף אחד לא ציפה למשבר שקורה פעם ב100 שנה, ביידן הוא אחלה תלחיף לטראמפ

    1. מה אני טועה טראמפ הרי שינה מחנות פוליטיים כל החיים, היא דמוקרט בעברו אבל לרובפבליקאי וחזור חלילה, טראמפ עד כמה שהוא נשמע די אהבל הוא אדם מאד מאוד פיקח וחריף, הוא נכנס ותחב ידו להרבה דברים שהיו צריכים שינוי כמו הסכם הסחר לדוגמה , הוא רוצה להישאר כנשיא ויגיד הכל בשביל זה , כמו שגנץ וביבי אומרים ״העם לפני הכל ״ חחחחחחחחח

   1. ברון, מלבד העברהת השגרירות לי"ם, והכרה בסיפוח הגולן (שהיה מסופח ממילא), טראמפ לא נוקף אצבע לטובה ישראל יותר מכל נשיא אחר. התמיכה הכלכלית והצבאית בישראל הן אקסיומות, ולא משמה מי הנשיא. כל מה שטראמפ עשה היה תפאורה, לא יותר. הוא פחדן שלא היה כמוהו בין נשיאי ארה"ב. הוא חייב היה להעניש את סין בעונש שייפגע בה ב-100 השנים הבאות, וארה"ב יכולה לעשות זאת. היא רק צריכה נשיא עם ביצים שלא מלקק לסין יום אחד, וכאילו 'מאשים' אותם תוך כדי ליטוף, ביום השני. הוא שפן. הוא צבוע. הוא פחדן. הוא איש חולה.

    1. מנחם אתה מדבר שטויות אני לא יודע אם זה חוסר הבנה כלכלית, היחסים עם סין לא יכולים להיגמר במכה אחת, זה לא סנקציות כלכליות שאתה עושה / ניתוק יחסים גלוגבלי, עד כמה שטראמפ מנסה להעביר את התעשיות לארהב עדיין בגלל כוח עבודה זול (לא כמו פעם, היחס לעובדים בסין עלה בשנים האחרונות ),ומפעלי ענק זה קשה עד בלתי אפשרי ואתה לא יכול לעשות זאת בלי לפגוע פגיעה אנושה בתעשייה האמריקאית.
     .
     כמעוט כל המוצרי חשמל וחלקיהם מיוצרים בסין, טלפונים טלוויזיות ומה לא… חרם ואתה גומר את השוק הזה.
     אותו דבר תעשיית הבגיוד עם כל הכבוד לקמבודיה טורקיה … הם לא יכולות להתקרב בייצור ובכמות לאיכות הסינית ופרט לבתי האופנה הגדולים שמייצרים באטיו לה (שרובם בהחזקת הצרפתי) רוב חברות הביגוד ישארו ללא סחורה.
     אני לא מדבר בכלל על גנבת פטנטים והסינים עקצו אותנו בהסכם הסחר שנים (ואף נשיא לא שינה את זה כי פחד), טראמפ לפחות מנסה אבל כיום יש לך הסתמכות עצומה על הסינים 600 מיליארד דולר בשנה.

     1. בדיוק הכסף מדבר, זה לא קשור לפחדנות ומנחם שום נשיא אחר לא היה עושה את זה לסין. שום נשיא אחר לא היה שולח גם את סולימאני לשמיים ומבטל את הסכם הגרעין. להיפך היא טומנים את ראשם בחול עוד יותר כמו הבת יענה הצרפתי

 11. מודה שאני מעריך מאוד את הפלישה לאתר של קרב האליטות (בפרק הבא של משפט ההישרדות VIP, עורכי הדין מהשבט השבטי יפגשו מול עורכי הדין של השבט הכספי לקרב דיגדוגים אימתני. האם ארנוני מוזס יצליח להמשיך לברוח מהמצלמות? האם דודי אמסלם ואבישי בן חיים יצליחו לשכנע את השבט לתת להם לעשות את המשימה במקום ביבי? האם נצליח לדחוף מספיק פרסומות כדי למרוח את התוכנית הזו על גבי ארבע שנים?).
  אבל אשמח אם יותר אנשים יתחילו לדבר אחד עם השני במקום אחד על קהילת קש מדומיינת. רק כי, אתם יודעים, שיהיה דיון נחמד, אם כבר.

  1. LJOS, הסיבה לפוסט הזה היא כי כשהגיע מספר הקרבנות ל-100,000 וטראמפ אמר שללא היותו 'הנשיא בגדול בהסטוריה היו כבר מיליון קרבנות', הדם עלה לי לראש. למזלי האתר הוא שלי אז אני מסוגל לעשות זאת. אני מקווה רק שבנובמבר העם יתעורר ויביס אותו. הבעייה הגדולה ביותר היא שביידן הוא מועמד חלש – וכמו טראמפ – בלתי רצוי ביותר. חבל. היו מועמדים כל כך הרבה יותר מתאימים ממנו.

 12. שימון, אנחנו יהודים. ובדת ובמסורת שלנו אין מחיר לחיי אדם. אם אחד מהם היה בן משפחתך לא היית מעז לדבר ככה. אתה בכלל זורק הצהרות מתחת לחגורה שאין טעם לענות עליהן כי אתה מדבר כאחד היודע הכל.

 13. מנחם זה לא שטראמפ לא מאמין בהתחממות גלובלית אלא זה לא מעניין אותו, יש עלות תועלת והוא החליט שהעלות עולה על התועלת, מה גם שהוא כבר זקן אז מה אכפת לו מה יהיה אחרי שהוא ימות? זה הראש שלו, דיה לצרה בשעתה. שיגיע הזמן שהנשיא באותו זמן ישבור את הראש.
  אתה חושב שנשיאים חושבים לטווחים כאלו ארוכים? זה הכל מעכשיו לעכשיו, מה אכפת להם מה יהיה עוד 100 שנה?

  1. הנשיאים הגדולים באמת של ארה"ב בעבר, ואפילו בזמננו כמו קנדי ואפילו אובמה, כן חשבו על העתיד. ובישראל כל ראשי הממשלות עד לשנים האחרונות חשבו על עתיד ישראל לזמן ארוך, הרבה אחרי פטירתם

   1. אובמה נשיא גדול?
    הוא הרס את הכלכלה, האבטלה גאתה.
    הסכם הסחר עם סין היה נוראי , משרות ייצור עברו מארה״ב לסין ועדיין החוב לסין המשיך לתפוח.

    אתה רואה יותר מדי cnn

    1. אני לא חסיד של אובמה. אבל הוא נתן ביטוח לאומי למיליוני שחורים ללא ביטוח רפואי. ולגבי הכלכלה, הוא שילם מה שקלינטון עשה – לתת משכנתא לכל אחד שביקש. נפילת הכלכלה היתה תהליך, אבל כמה שהיא 'נפלה' בזמנו מספר המובטלים קטן ל-3-4%. אפילו ישראל לא סבלה ממנו. בגדול – הוא היה פסיבי מדי, זה הכל

     1. איזה ביטוח רפואי זה פיקציה רשמתי על זה הכיסוי גרוע , החוב נפל על מעמד הבינוני ששילם יותר וקיבל פחות לא סתם קלינטון אמר So you've got this crazy system where all of a sudden 25 million more people have health care and then the people who are out there busting it, sometimes 60 hours a week, wind up with their premiums doubled and their coverage cut in half. It's the craziest thing in the world,"
      הסברתי לאברי בהרחבה על המערכת הרפואית לא מזמן.
      . אובמה זה אחד הנשיאים הגרועים בהיסטוריה שלנו הסכם עם איראן ,הגדלת החוב הלאומי אני לא יכול לחשוב על דבר אחד פרט לתמיכה בקהילה הגאה שהוא עשה, אבל שוטפים לך את המוח

      1. אובמה היה נשיא בינוני, לפניו ומאחוריו היו שני הנשיאים הכי גרועים בעת המודרנית.

       טראמפ האידיוט התחיל מלחמת סחר נגד סין והרס את תעשיית החקלאות האמריקאית שייצאה בעיקר לסין , לך תבדוק כמה מענקים וביילאאוטס טראמפ נתן לחקלאים בגלל השטויות שהוא עושה, כל כספי המיסים של ברון הלכו לחקלאים במידווסט כי הסינים שמו מיסים על ה SOY BEAN בגלל הטאריפס של טראמפ

       זה הדבר הראשון שמופיע בגוגל ואנשים בגלל לו מודעים לזה:
       China, the world's top importer of the oilseed, brought in 6.101 million tonnes of U.S. soybeans in January and February, up from 1.044 million tonnes in the same months in 2019, when shipments were still largely curbed because of the China-U.S. trade war.

      2. תראה איך מה טראמפ עשה , גמר את החקלאות

       For the whole of 2018, China imported 16.6 million tonnes of soybeans from the United States – about half of 2017's 32.9 million tonnes – as the tariffs on American cargoes cut into buying

      3. שמעת על הסכם הסחר הנוראי שהיה עד עכשיו? ברור שגם אנחנו נחטוף נזק עדיין אנחנו קונים סחורה פי 4 מהסינים הם גונבים לנו פטנטים (שכלל לא נכנסים בשווי ומדובר במיליארדים …), טראמפ נכנס לתיבת שרצים שהיה צריך לפתוח ממזמן, אובמה היה נשיא גרוע

 14. .וטראמפ, אוהד ישראל והיהודים (הוא לא שם זין עלינו בעיקר אחרי שכהן גילה כל מה שגילה עליו), חתם השהוע עם האמיריות על מכירת F-22 RAPTOR, מטוס הקרב הכי מתוחכם בנמצא, שאני מסופק אם לישראל יש.

 15. ולדבר משמח
  בלונדי מהטוב הרע והמכוער של סרג'יו ליאונה הגיע ל 90
  עד 120 נאחל לאיסטווד, האיש והאגדה.

 16. תודה מנחם. תמיד כיף לקרוא אותך, חד ומושחז. טראמפ וביבי עושים הפיכה אלימה לדמוקרטיות ופה מתפלפלים איך היה אובאמה וכמה השמאל אותו דבר…ואף מוסיפים שיש לכבד דעות שונות….חחח….טראמפ וביבי מכבדים את דעתם של מישהו? שימון אתה כותב מעדיף כלכלה על בריאות כאילו זה נו בריינר…בחייאת, מדובר בשני נוכלים אובדי דרך…הם לא מסוגלים/ראויים להנהיג כלום. נזקם רב מתועלתם. אנשים מיקרוסקופיים, נרקסיסטיים, מסכנים. איך אפשר להיות גאה במדינתך, אם רוהמ רומס את החוק, מסית לגזענות? איך אפשר להתגאות באמריקה כשלנשיא שלה אין מילת ניחומים להציע למאה אלף ויותר הרוגים? זה לא שהוא לא רוצה…אין לו האמצעים והפנאי. בקושי יש לו זמן מספיק להלל את עצמו…באמצע משבר היסטורי. להצדיק את זה זה פשע.

  1. על איזו הפיכה אלימה אתה מדבר?
   כל 4 שנים יש בחירות דמוקרטיות. בהפיכות אלימות לדמוקרטיות אין יותר תהליך של בחירת רוב.
   אתה מבין בכלל מה כתבת? וכן אני מכבד את דעתך אחרת הייתי משתמש בכמה ביטויים שבהם השתמשו אנשים אחרים בפוסט כדי לתאר את אלה שלא מסכימים לדעתם…
   עזבו את הדמוקרטיה בישראל בשקט, אין לה שום סכנה ובטח שלא מהצד של הנהנתן עם הסיגרים והשמפניות.

   1. דוק,
    כמה מההפיכות המשמעותיות ביותר במאה ה-20 התרחשו עם תמיכה מלאה של העם.
    דמוקרטיה זה הרבה יותר מ-"הרוב בחר".
    .
    למען הסר ספק –
    אני לא משווה (או אפילו מתחיל להשוות ולו ברמז) בין ביבי לבין הצוררים ש-"פיארו" את המאה ה-20.
    .
    אני בהחלט משווה בין התהליך שביבי מנסה לעשות בארץ לבין זה שמתרחש בתורכיה או ברוסיה.
    .
    דרך אגב,
    בבחירות שסבו סביב שאלה אחת בלבד –
    כן/לא ביבי,
    ביבי הפסיד.
    זה אם לרגע אנחנו שואלים את עצמנו "מה הרוב רוצה?"

    1. מה זה ביבי מנסה לעשות? איזה שינויים מרחיקי לכת ופוגעים בדמוקרטיה שאתה יכול להצביע עליהם הוא מתכנן?
     נווו, להשוות את הנהנתן לפוטין? גיא זה לא רציני ואני ממש מחזיק את עצמי לא לרדת ברמה ולא להתפרץ בגסות על מה שאתה כותב.
     אם הגענו לכך שהרוב הזה נשען על 14 מנדטים של מפלגה שמכילה שוללי מדינת ישראל כגון יזבק וחבריה אז המצב לא טוב בלשון המעטה!
     שאני אצייר לך מה היה קורה תוך מספר שבועות כשאירן נותנת הוראה לגיהד האיסלמי לירות מטחי טילים על ישראל וישראל מגיבה ואז הרשימה הייתה פותחת במשבר והממשלה הייתה מתפרקת? את זה האויבים שלנו רוצים.
     נראה כאילו נפלת לפרופגנדה המסממת של אמצעי התקשורת האנטי דמוקרטיים בעליל.
     תתחילו לחשוב לבד ולהיות קצת יותר ביקורתיים כלי מה שאתם קוראים.

     1. אתה מוזמן להתפרץ כאוות נפשך. הקטע הזה בו יש מי שלוקחים ביקורת על פולטיקאי בצורה אישית, רק מלמד על חומרת הבעיה.
      .
      ולעניין –
      אני הקשבתי לחבר כנסת אומר שלא בטוח שהליכוד יכבדו את החלטת בית המשפט. אני ראיתי את יושב ראש הכנסת לא מכבד את החלטת בג"ץ. אני רואה שרים תוקפים אישית את ראשי מערכת אכיפת החוק. הכל, חד משמעית, בשליטתו המלאה ובשליחותו של ראש ממשלת ישראל.
      זו תקיפה חסרת תקדים של איש ציבור את הדמוקרטיה. חד משמעית.
      .
      הניסיון להכתים ציבור שלם ולהפוך אותו ללא לגיטימי, זה עוד צעד שביבי מוביל. אזרח זה אזרח. ההצבעה שלי שווה להצבעה שלך שווה להצבעה של תושב מג'דל כרום שווה להצבעה של תושב מאה שערים. יש טרוריסטים חובשי כיפה סרוגה (חלקם רוצחים. מי מהם זרקו בקבוקי תבערה על רכבי צה"ל). זה אומר שההצבעות של כלל הציבור מהימין לא לגיטימיות? שטויות.
      יש עוכרי ישראל בקרב הציבור החרדי. כאלו שמזלזלים בכל מה שהוא ציונות. אתה קראת תגובה שלי שמדירה את זכותם של החרדים לייצוג? שקולם בבחירות שווה פחות מהקול שלי?
      השיטה שלך, לבזות ציבור שלם, להוקיע את זכותו להשפיע על קביעת ההחלטות במדינת ישראל, זו שיטה שמתאימה למדינות עם משטרים אפלים.
      .
      מי שנפל "לפרופוגנדה", זה אתה, לצד ציבור גדול של הולכים עיוורים אחרי מנהיג כריזמתי. עובדים עליכם, דופקים אתכם, ואתם רק מבקשים עוד.
      אותה פרופוגנדה שמכתיבה משפטים כמו "נפלת לפרופגנדה המסממת של אמצעי התקשורת האנטי דמוקרטיים בעליל",
      כאשר זה דווקא ביבי שיש לו עיתון שעובד עבורו…
      .
      דרך אגב, רק בזכות בג"ץ ביב ראש ממשלה. הסיבה שלו ניסו להעביר חוק "ראש ממשלה לא יכול לכהן עם כתב אישום" היא שבג"ץ ככל הנראה היה פוסל אותו.
      את פרט המידע הזה לא תראה את הימין מתזמר…

      1. בכלל לא הבנתי את הקטע של חומרת הבעיה? מה חמור בזה שדעתי שונה מדעתך? איזה אסון זה?
       חבר כנסת אומר ש… מפה ועד ביטול הדמוקרטיה יש מרחק ענק מה גם שלא אמר שהליכוד ייקח את השלטון בכח (לפי כהנא).
       מה זו החלטת בג"צ? אז מי שולט במדינה? בג"ץ או ממשלת ישראל שנבחרה?
       אם הנהנתן היה נאבק באמת עם הבג"ץ הוא לא היה מגיע למשפט בכלל. בפועל מה קרה? הוא הגיע גם הגיע…
       השרים האלה עליהם אתה מדבר מאמינים שיש פה תפירת תיקים ומביעים את דעתם, אני לא רואה שהם הפסיקו את המשפט כי הוא עדיין מתקיים, נווווווווווווווווווווווווווווו? אז שווין….
       במגילת העצמאות שלנו כתוב שזו קודם כל מדינת העם היהודי.
       כאזרחים שווי זכויות יש לנו זכויות וגם חובות כדוגמת שירות בצבא. לשמחתי קומץ מערביי ישראל משרת בצבא והם מבחינתי שווי זכויות. יש אזרחים סוג א שהם ערביי ישראל ויש סוג ב שהם אני ואתה שמשרתים 3 שנים בצבא ומתחילים אוניברסיטה בגיל 21 ואחר כך משרתים במילואים עד גיל 45 וצריכים לשלם קנס על סגירת מרפסת. שאני אגיד לך מה קורה אצל אזרחים סוג א'? לא צריך אתה יודע הכל על צבא לימודים ובנייה בלתי חוקית. העיקר באים פה בטענות לכל החריידים.
       השיטה שלי לבזות ציבור שלם? הציבור הזה מבזה אותך והיא אוכל אותך בלי מלח עם היה יכול. על איזה אנשים שרוצים להשתלב אתה מדבר? על אותם שנתנו הכל למפלגה שרוצה לשנות את המהות של מגילת העצמאות שלך? אם היתה מפלגה ערבית אחת שהייתה באה ביושר והדגל שלה היה שילוב של ערבים עם יהודים תוך שוויון זכויות וחובות ורצון לגישור תוך הבנה שזו מדינת העם היהודי, אני הייתי המתפקד הראשון שלה.
       בוא בוא חביבי, תקרא מה שכתבתי למעלה לפני ששייך אותי לעוורים שהולכים אחרי מנהיג כריזמטי.
       אני מפוכח מאד ויודע שהוא נהנתן וזה לא ראוי לדעתי, תקרא עיוני קצת למעלה. תתעדכן!
       אתה קורא ישראל היום? לידיעתך יש גם ביקורת בעיתון זה כלפי נתניהו. אבל בגדול זה עיתון שמציין בעיקר את ההצלחות שלו, ותופתע, יש הרבה מאד. אבל כמו שאמרתי אתם מסוממים ורואים רק את חצי הכוס הריקה ולא את הדברים הטובים שהוא עשה ועושה. לגבי עיתון שעובד עבורו, על העיתון האחד הזה יש כמה עיתונים שהולכים תמיד נגדו אז מה כל כך נורא אם יש אחד שמחמיא לו?
       ביב? אתה גיא? מילא אני עם הנהנתן שלי, אבל אתה?
       בג"ץ כנראה היה פוסל חוק אנטי נתניהו? מאיפה אתה יודע? מאיפה הם ידעו?
       על איזו תזמורת ימנית אתה מדבר ומה יצירותיה.
       הייתי שמח אם השיח היה יותר מכבד ואם היו נצמדים לעובדות.
       הנהנתן מבלפור עדיין בתחילת המשפטים שלו. עדיין אין פסק דין ובן אדם זכאי עד שהורשע.
       מר נתניהו בכללי אינו חף מטעויות, הנהנתנות שלו לא נאה אבל הוא גם עושה דברים טובים וחיוניים למינה הזו כדוגמת הטיפול המעולה שלו בקורונה, אתה מקבל רק צד אחד של המטבע מאותם העיתונים שהם אנטי ביבי ומה עם כל הדברים הטובים? הם נעלמים מתחת לרדאר. שוב התקשורת מוכיחה את חוסר האובייקטיביות שלה וחוסר הדמוקרטיה. זה לא שאני מתנגד להבעת דעה אנטי ביבי, זה שאני רוצה לראות בלאנס ולשמוע גם את הצד השני באותם אמצעי התקשורת.

      2. והנא אחד מאד צודק של יוסי ביילין נגד הנהנתן.
       שמו שמיים, פורסם ב….. ביביתון. בראבו!
       https://www.israelhayom.co.il/opinion/765325

      3. למרות שהביא עלינו ביחד עם שימון את אסון אוסלו והאוטובוסים המתפוצצים, (היריקה של ערפת ושות בפנים של ביילין….) הוא אומר דברים מאד נכונים ותמיד כיבדתי אותו כי הוא לא מתלהם ומגחיך את הצד השני. אצלו לא תמצא כינוי של ראש גפרור לאדם בן 80 שדעתו שונה משלו. הכי הרבה היה תופס את עצמו ומתנצל מכל לב…..

      4. והנה עוד אחד מהעיון של ביבי
       אני מניח שאתה יודע לקרוא בין השיטין….
       https://www.israelhayom.co.il/opinion/765219

      5. דוק,
       אני כתבתי שאין לך את הזכות להביע דעה?
       אני התייחסתי למשפט הנ"ל אותו אתה כתבת:
       "אני ממש מחזיק את עצמי לא לרדת ברמה ולא להתפרץ בגסות על מה שאתה כותב"
       .
       אתה כותב המון על ביטול דעות, ובאותה נשימה "מאיים" בהתפרצות בגלל דעה הפוכה לשלך.
       .
       אתה כותב המון על בג"ץ ועל שלטון. אני מצטער, אבל ממה שאתה כותב קשה שלא להסיק שבתחום זה פשוט אין לך מושג.
       בג"ץ לא שולט. בג"ץ שופט. זה תפקידו, וזה מה שהוא מבצע.
       הממשלה, היא קובעת מדיניות. ובג"ץ (לא על דעת עצמו, רק עם פנו עליו) קובע האם הרשות המבצעת פועלת על פי אותו חוק.
       את החוק, לא בג"ץ קובע. את החוק מחוקקים בכנסת.
       לא היה מקרה בו הכנסת חוקקה חוק יסוד, ובג"ץ פסל אותו. מעולם. התלונות על הפרשנות של בג"ץ לחוקים?
       היא דמגוגית.
       בהגדרה, מאז ומתמיד, בית המשפט מפרש את החוקים. המקום בו מדיניות נבחרי הציבור פוגש את הלך הרוח המשפטי הוא בוועדה למינוי שופטים.
       .
       זה על רגל אחת. אפשר להרחיב המון, אבל זה מיותר. אני לא רואה איך אני מצליח לשכנע את המסונוורים.
       .
       מגילת העצמאות. אני ממליץ שתקרא אותה בפעם הבאה לפני שאתה מצרף אותה כנימוק לטיעון.
       הזכות הבודדת והיחידה שמגילת העצמאות מעניקה ליהודים על פני כל אזרח אחר במדינה (ללא סייג. צבא או לא צבא), היא הזכות לעלות לישראל. זהו. זו הזכות הייחודית ליהודים באשר הם:
       "מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות."
       כל השאר?
       כבר במשפט הבא, אחרי המשפט שנותן את הזכות ליהודים לעלות ארצה:
       "שקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות."
       .
       ההשתלחות שלך בציבור שלם. עצוב, משהו. אבל לא מפתיע.
       אני כבר 25 שנה גר בחיפה בשכנות לבני אותו ציבור אותו אתה מכפיש. אני לא מכיר ולו אחד מהם שעונה להגדרות הגובלות בגזענות שלך ("הציבור הזה מבזה אותך והיא אוכל אותך בלי מלח עם היה יכול").
       לכל אחד מהם יש את הזכות לבחור לאיזו מפלגה חוקית שחפצה נפשו. בדיוק כמו לי ולך.
       ההטפה על "משרתים בצבא", כל כך לא קשורה לכלום. נטו דמגוגיה עם קשר אפסי למציאות. כמה מתגייסים כיום לצבא? משהו כמו 50%? זה אומר שאחד מ-2 הוא אזרח סוג ב'?
       אתה יודע מה, אני אקשה. כמה משרתים בתפקיד קרבי (לחימה או תומך לחימה)?
       אתה תופתע לגלות שרק 25%
       מה זה אומר? שיש שמינית מהאוכלוסייה שהם אזרח סוג "אא" ? …
       מה אחוז המתגייסים בקרב המצביעים למפלגות החרדיות?
       האם זה אומר שביבי נשען על תמיכה של אזרחים סוג ב', או שזה תקף רק לערבים?
       .
       במילים אחרות –
       נגיף הנרטיב תקף גם אותך. אין ולו טיעון אחד שקשור במאומה לעובדות.
       .
       דרך אגב, אתה לא קראת תגובה שלי מרשיע את נתניהו לפני משפט. אני מאמין בחזקת החפות. חבל שגם במקרה הנ"ל אתה בוחר בכללות גסות.
       .

      6. לפני שאני קורא את כל מה שכתבת ומגיב תרשה לי להתייחס למה שכתבת קודם שהיה רוב של 61% נגד הנהנתן.
       אחר כך נתייחס לגסות רוח שלי ולשיטה המאוד מקובלת במחוזותיכם להדביק לאנשים שלא מסכימים עם דעתכם כל מיני שמות.
       אוקיי, אם היו לך 61% (בעצם היו 62 עם הגברת לוי?), מדוע לא קמה ממשלה בראשות גנץ? שאלה פשוטה מאד שהתשובה עליה גם כן פשוטה. לא היו באמת 62%! גנץ הבין שאין לו את אורלי ויועז וצבי להקים ממשלה ולכן חבר לנהנתן. אולי עדיף היה שיהיו בחירות רביעיות בזמן קורונה? אולי גנץ הבין שלא כדאי לו? ומה עם מפלגת העבודה? מדוע הם חברו, שמו שמים, לליכוד ולגנץ? איפה ה 62 מנדטים האלה? אולי אורלי יועז וצבי חשבו ימינה? רק ספקולציה!
       עכשיו שוב לנרטיב המעייף, גסות רוח ונרטיב ושאר שמות מודבקים ותוויות.
       אתייחס למשפט הזה שבו ציינתי שאני מתאפק. לגבי מה אני מתאפק? התאפקתי כי השווית את הדמוקרטיה פה והבחירה בחובב הסיגרים והשמפניות הוורודות למה שקורה ברוסיה וטורקיה עם פוטין וארדואן ואני מצטט "אני בהחלט משווה בין התהליך שביבי מנסה לעשות בארץ לבין זה שמתרחש בתורכיה או ברוסיה.". אתה מאשים אותו בפוטיניזציה וארדואניזציה למעשה. איפה ההוכחה שלך? האם כל העיתונים בישראל הם שופריו של הנהנתן? האם אתה חס וחלילה חי פה בפחד שהכנסת תחוקק חוקים שמבטלים את חופש הדיבור של העיתונות עד שזו תתיישר עם הדעה של הבוס? ב 10 שנות "שלטונו" של מר נתניהו לא נעשה אף צעד מכל סוג שהוא להשתיק דעות בעיתונים. הכי הרבה איומים מוצדקים בתביעה משפטית על לשון הרע. רגע, היו כמה תביעות. מה נקבע בהן? אתה מוזמן לבדוק. ורק אחת ברשותך שהגיעה לגישור ופיצויים:
       https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001265966
       ההשוואה של מה שנתניהו כביכול רוצה לעשות פה למה שקורה ברוסיה ויותר גרוע בטורקיה עם זכות הדיבור נשענת על קנה רצוץ (שוב אני עם הקלישאות). אני רואה כביכול האשמה של הנהנתן לשלוט כמו פוטין וארדואן. על מה מתבססת הדעה הזו (ההאשמה הזאת שהרי בפרופגנדה של כחול לבן השוו את נתניהו לארדואן וזו עובדה שאי אפשר להתכחש לה)
       "אתה כותב המון על ביטול דעות, ובאותה נשימה "מאיים" בהתפרצות בגלל דעה הפוכה לשלך." תודה שאתה לא יודע להעריך את זה. מאיים? לא מאיים. מתווכח כן ומציין שההשוואה הזו מצדך מקוממת והיא רחוקה מאד מהעובדות בשטח.
       לגבי איומי נתניהו, ראש הממשלה נמצא תחת התקפה חסרת תקדים במשטר דמוקרטי תקין, יש אנטי מנהיג יוצא דופן פה. אתה רוצה שישב בשקט ולא יגיב כשתוקפים אותו? זה אבסורד! גם אני וגם אתה כמותקפים היינו מגיבים.
       על סמך מה אתה כותב שאין לי מושג בענייני בג"ץ. האם קראת את הספר מפלגת בגץ? אם כן, אני מוכן להתווכח אתך על ה"מהפיכה השיפוטית", משמעותה ותוצאותיה. מי יושבים שם בבית המשפט העליון, איך נבחרו ומה הביאו אתם כולל הנפוטיזם שיושב שם במסדרונות הפרקליטות ושות.
       זה על רגל אחת. אפשר להרחיב המון, אבל זה מיותר. אני לא רואה איך אני מצליח לשכנע את המסונוורים (שוב כינויים, טוב שלא קראת לי בבון). עד רבה, תרחיב, נראה שרק אנחנו פה. ולגופו של עניין, מה היא המהפכה החוקתית, סתם דברים באוויר? תקרא את הספר ותבין. נעשה פה מחטף והמחטף הוא בפרשנות העולה על דעתו של השופט שלא פעם מנותקת לגמרי מכוונת המחוקק או ההסכם בו השופט דן.
       הממשלה, היא קובעת מדיניות. ובג"ץ (לא על דעת עצמו, רק עם פנו עליו) קובע האם הרשות המבצעת פועלת על פי אותו חוק.
       באמת? מה עם פסק הדין של בגץ שניתן בשבוע שעבר על הרס בית המחבל? תקנה 119 אושרה בבג"ץ הרבה פעמים. מה קרה הפעם? פרשנות שונה של שופט? כל ביקורת על הראשות השופטת או המשטרה זה פגיעה בדמוקרטיה, חמור יותר, איום. אבל איפה העובדות? האם השופטים הפסיקו לשפוט? האם המשטרה הפסיקה לחקור? האם נעשה משהו מעבר לביקורת לגיטימית? אבל אני מסונוור שבחרתי כחלון ושמתי פתקים לבנים. נכון גיא? כל מה שאני רוצה זה אובייקטיביות, זה הכל.
       נמשיך הלאה
       התלונות על הפרשנות של בג"ץ לחוקים?היא דמגוגית.
       למה דמגוגית? היתה פה מהפיכה שיפוטית שלא נקבעה בוועדה מיוחדת. נקבעה על ידי אדם אחד בלי אישורים ובלי בדיקות. מה דמגוגי בתלונות נגד זה שהשופט בבגץ יפרשן כרצונו ואולי גם לפי הג'נדה הפוליטית שלו?
       תודה רבה שאתה מעלה את עניין מגילת העצמאות ואת זה שאין לי מושג (ושוב הנרטיב כדבריך ואני אומר שאתה האמון על הנרטיב). לא אעלה את כל המגילה פה בשביל להתדיין אתך אבל אתייחס למה שכתוב שם. כתוב שזו המדינה בה קם העם שלנו ושם נכתב התנ"ך, נכתב על זכותנו על המדינה והוכרז שישראל היא מדינת העם היהו-די (לא גירגשי, לא אמורי ולא ערבי).
       לגבי העקרונות, העקרון הראשון והחשוב במעלה הוא קיבוץ הגלויות והחזרה של העם לציון, האם זה לא משכנע אותך למה התכוון המשורר? מה עם זכות הערבים להגיע ולהתיישב פה? למה אנחנו כן והם לא? גזענות?
       הלאה, שוויון זכויות, חופש דת מצפון לשון חינוך תרבות וכו ועדיין נשארת מדינה י-ה-ו-ד-י-ת דמוקרטית. אנחנו היהודים וזו מדינה יהודית ששומרת על זכויות כולם כולל הערבים ומצד שני אנחנו גם צריכים להגן על עצמנו מפני האויבים מבחוץ ומבית.
       בהצהרה נכתב ואני מצטט "אנו קוראים – גם בתוך התקפת-הדמים הנערכת עלינו זה חדשים לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על שלום וליטול חלקם בבניין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה ועל יסוד נציגות מתאימה בכל מוסדותיה, הזמניים והקבועים." היתה פה פניה שנענתה בשלילה צפויה ומוחלטת ובכל זאת זכויות הערבים נשמרו וממשיכות להישמר. יש להן מפלגה בכנסת, השלישית בגדלה. יש בה חכים שמפארים את השהדה (אחמד טיבי) ורצח שלי ושלך. יש שם חינוך אנטי ציוני אנטי יצירת חברה של שיתוף פעולה. זכותם? כמו שאמרתי, ברגע שתקום פה מפלגה ערבית שיהיה לה מצע של שילוב אמיתי תוך הבנה שזו מדינת העם היהודי ולא עוד מדינת ערב מהנהר לים ושתצהיר שהמדינה הפלסטינית אינה קשורה אליה בשום צורה אני אהיה הראשון שאתפקד לה.
       הלאה: אתה לא היחידי שחי ליד ערבים. אני חי בלוד והם גרים למעשה 40 מטר ממני באותו הרחוב. אני מניח שהשכנים שלך משכילים נורמטיביים ומכירים את היתרון של החיים המשותפים והקדמה וגם מניח שאין בניה בלתי חוקית. אני עברתי בלוד את אינתיפאדת אל אקצה והשקר שישראל הולכת להרוס את ה"מקדש" שלהם (שיטות להסית את ההמון!). זרקו עלי אבנים בשכונה יהודית שמוקפת ערבים, ירו כדורים מסביבי ומצאתי לא מעט קליעים סביב הבית. המואזין קרא בקולי קולות. בניה בלתי חוקית, תרשה לי לגחך. פה הורסים ליהודי פרגולה אבל כשערבי בונה בית לא חוקי לא תמיד דואגים להרוס גם לערבי.
       אכן יש להם זכות להצביע למי שהם רוצים. מי פגע בזכות הזו? אני? הליכוד? הזכות נשמרה וכנראה תישאר עוד שנים רבות. אני לא קורא ואף פעם לא קראתי להדיר אותם ולבטל את זכותם לבחור במי שהם רוצים אבל אתה עם הנרטיב וה"דמגוגיה". הציבור הזה בוחר פעם אחרי פעם לבחור בחברי כנסת שונאי ישראל שרוצים לשנות את המדינה למדינת כל תושביה. זו כבר לא תהיה המדינה היהודית לפי חזון נביאי ישראל (מההצהרה שטענת שאיני בקיא בה- הנרטיב והדמגוגיה עליך) והם לא מתביישים להודות בזה וביניהם היועץ של ערפת אחד טיבי ירום הודו. זה שישב אתו ולחש באזנו בזמן שאחיך ואחיותיך התפוצצו ברחובות ובן העוולה לא נקף אצבע, אולי ציפורן?
       מי שבוחר במפלגה כזו גזענית ואנטי ישראלית, כן אני תמהה לגביו ותוהה מה כוונתו. למה לא קמה פה מפלגה יהודית ערבית שמטרתה שיתוף אמיתי ומטרות משותפות? איפה ההיטמעות הזו בחברה? אני חוזר, אם היתה מפלגה כזו אני הייתי מצביע להם בעצמי.
       הלאה: "כמה מתגייסים כיום לצבא? משהו כמו 50%? זה אומר שאחד מ-2 הוא אזרח סוג ב'? אתה יודע מה, אני אקשה. כמה משרתים בתפקיד קרבי (לחימה או תומך לחימה)? אתה תופתע לגלות שרק 25% מה זה אומר? שיש שמינית מהאוכלוסייה שהם אזרח סוג "אא" ? " אני לא מבין מה זה קשור לעובדה שצריך גם לתרום ולא רק להיתרם ולנצל. כשהגיעה הקריאה לגיוס התגייסתי ואם לא הייתי מסכים הייתי משלם על כך. לאחמד וג'מילה לא שולחים צו גיוס כי יודעים שלא יבוא. מי שלא משרת פה, אז יש שירות לאומי ואת זה צריכים לדרוש גם מהערבי וגם מהחרדי שאינו משרת בצבא כי יש מסגרת כזו שנקראת שירות לאומי. זו לא דמגוגיה, ערבי שסיים 12 שנות לימוד יכול ישר ללכת לאוניברסיטה ללמוד והיהודי יכול רק בגיל 21 אחרי שסיים צבא, בהכללה כמובן כי יש נכים ועוד שלא מגויסים. 25% קרביים, מה זה אומר על השאר? רובם לא יכול להיות לוחם בגלל נכויות כאלה ואחרות אז הם בתפקידים אחרים תורמים את תרומתם החשובה גם כן.
       תפנה אותי בבקשה למקורות רציניים מהם לקחת את את הנתונים שלך. תודה מראש.
       הלאה "הטפה על "משרתים בצבא", כל כך לא קשורה לכלום".. אנחנו עם שכולו צבא עם אויבים אמיתים מבחוץ ומבפנים שרוצים להשמיד אותנו. איך נגן על עצמנו? עם הקרע הנוראי הזה שיש בנינו, הדבר הכי חשוב שמאחד אותנו חוץ מזה שאנחנו יהודים זה צה"ל והתרומה למולדת.
       "במילים אחרות –נגיף הנרטיב תקף גם אותך. אין ולו טיעון אחד שקשור במאומה לעובדות." הסיסמאות הריקות האלה לא מקדמות את הוויכוח לשום מקום. נגף הנרטיב, חוסר הסתמכות על עובדות…. אני יכול להגיד בדיוק אותם דברים עליך.
       אתה טוען שאתה מאמין בחזקת החפות ובו בזמן טוען שלנתניהו כוונות לפוטיניזציה וארדואניזציה שלא מסתמכות על עובדות?
       ידידי, אתה טועה!

    2. עוד דבר
     הדברים שלך לגבי "מה מההפיכות המשמעותיות ביותר במאה ה-20 התרחשו עם תמיכה מלאה של העם" נכונים, אבל לדעתי לא לישראל.
     למה אתה חושב שזה יכול להתרחש גם פה?
     יש פה חוקי יסוד רציניים ותמיד יהיו בחירות ולכל אזרח זכות בחירה לפי אמונתו. זה שהנהנתן נמצא בשלטון 10 שנים האחרונות, לא אומר שיהיה דמוי פוטין. התמיכה בפוטין היא בין 60-90 אחוז מרוסיה ואנחנו לא ראינו, לא רואים ולא נראה את זה אף פעם פה! אין סיכוי. אין אצלנו הגבלה על זמן כהונה של ראש ממשלה וכשהשלטון יהיה שוב בידיים של המערך (בתקווה שיחזור), נראה אותם גיבורים גדולים מעבירים חוק כהונה מוגבלת. בינינו כשהשלטון יהיה בידי המערך לא יעבירו חוק כזה, כי כמו שברוך ושימון אומרים כל אחד חושב על עצמו קודם כל ועל הכח שלו. מצד שני אף אחד לא חולם לבעוט פה בדמוקרטיה, אולי אנשי כהנא כמו בן גביר וחבר מרעיו.

    3. זה הפך לדו שיח של חרשים. הסיכוי שמי מאתנו ישתכנע מדבריו של האחר שואף ל-0.
     אני אחזור רק ל-2 דברים,
     הראשון הוא הסיבה שמלכתחילה הגבתי לתגובתך –
     המשפט "עזבו את הדמוקרטיה בישראל בשקט, אין לה שום סכנה ובטח שלא מהצד של הנהנתן עם הסיגרים והשמפניות".
     עובדתית חבר כנסת מטעם הליכוד אמר בשידור ישיר שהוא לא חושב שנתניהו יהיה חייב לכבד את פסק הדין של בית המשפט המחוזי.
     עובדתית יושב ראש הכנסת בחר שלא לציית לפסיקת בית המשפט הגבוה לצדק.
     עובדתית שרים מכהנים קראו הן לראש הממשלה והן ליושב ראש הכנסת לא להישמע להוראות בג"ץ.
     .
     זה כבר לא שאלה של "פרשנות" או "השקפה". זו לא פחות מחתירה תחת אחד העקרונות המנחים של הדמוקרטיה –
     השוויון בפני החוק.
     אנחנו לא דנים פה על מיעוט המתגונן מול עריצות השלטון. אנחנו מדברים על מי שאוחזים בשלטון כבר במשך עשור.
     .
     המשכתי להגיב אחרי שכתבת
     "אני ממש מחזיק את עצמי לא לרדת ברמה ולא להתפרץ בגסות על מה שאתה כותב"
     אם כל הכבוד,
     תעבור על שלל תגובותיי בפוסט. היכן אתה קורא תגובות לגופו של כותב?
     "מסונוורים" (מה גם שזה נכתב בכלליות, ולא הופנה כלפי מי מהגולשים), זו הפגיעה בכבודך?
     .
     השורה התחתונה פשוטה למדי –
     אותך אני מכבד. לכן אפסיק את הדיון, במטרה שהוא לא ייגרר לפסים אישיים.
     את ראש הממשלה שלנו?
     ממש לא.
     אני כלל לא מתייחס לכתב האישום.
     אני מתייחס לעובדה שהוא מוביל את המתקפה על חלק לגיטימי של הציבור במדינת ישראל. לך "מותר" לחלק תוויות "אזרח סוג ב'". אתה אדם פרטי. הוא ראש הממשלה, הוא אמור להיות ראש הממשלה של כולם.
     אני מתייחס לעובדה שהוא מוביל מתקפה אישית על יועץ משפטי לממשלה שהוא אישית מינה.
     לך מותר. אתה אדם פרטי, וככזה אם אתה חש שיש צורך להעביר ביקורת על היועץ המשפטי לממשלה, זו זכותך.
     הוא ראש הממשלה, והוא עומד בראש הרשות המבצעת. הדוגמה האישית? ממנו והלאה.
     .
     ובנימה אישית –
     עזוב אותך משטויות.
     מי ייתן שבמהרה הוויכוח יהיה לא על שופטי בית משפט העליון,
     אלא על קיפוח שיטתי של הבוסטון סלטיקס…
     .
     חג שמח.

     1. הבנתי שסיימת בעצם את הוויכוח, וכל כך מדגדג לי לענות לך לגבי חברי הכנסת והאמירות הסתמיות שלהם וההתפטרות של יו"ר הכנסת אבל ברור שלא תסכים, אז אין לי בעצם מה להגיב מעבר לאיחולים של חג שמח גם לך ולמשפחתך.
      תן לי רק להציע שתהיה קצת יותר אופטימי. לא הכל פה רע כמו שמצטייר בתקשורת!
      לחיי הסלטיקס והקיפוח השיטתי.

 17. כמה שקרים נגד אובמה , מבין ששונאים אותו אבל יש מספיק דברים שהם אמת לאמר עליו, לא צריך לשקר.
  יש בעיקר בן אדם אחד וצוות היועצים שלו שאחראים למה שקורה בארה"ב מבחינת כלכלה ומדיניות חוץ ולבן אדם הזה קוראים ג'ורג' בוש הבן.
  כל המשבר הכלכלי של תחילת כהונת אובמה היה בגלל שבוש הוריד לבנקים את כל החסמים ונתן להם לתת הלוואות וקרדיט לכל דיכפין שלא יכול להחזיר את ההלוואה והכל כדי שלא יחשבו על הכשלון המודיעני של בוש שנתן ל 11\9 לקרות לו מתחת לאף.
  כל הדברים הרעים במזרח התיכון זה הכל בוש, שיקר לעם האמריקאי על ה WMD בעירק , ולמרות שזה היה אינטרס אמריקאי וישראלי שסדאם חוסיין ישאר בשלטון הוריד אותו כי אבא שלו נעלב עשור לפני.
  כל האביב הערבי,מצרים,אירן , סוריה,מה שקורה בצפון אפריקה,במיוחד אייסיס , זה הכל בגלל ג'ורג' בוש
  מדברים על הסכם הגרעין , מישהו חושב שלאירן היה סיכוי לגרעין אם סדאם היה בשלטון? הוא מייד היה פותח במלחמה נגדם

 18. וואו… מאתר HOOPS לעוד ויכוחים פוליטיים. קודם כל תרגיש טוב ותנהג בחוכמה. אתם בגיל של אוכלוסית סיכון ותשמרו על עצמכם. החידה של דונלד טראמפ לא ברורה אבל עוד מעט יש בחירות ולדעתי הוא יפסיד.
  לגבי הרצח של האזרח השחור במינסוטה – נורא. לפני שבועיים היה פה בגורגיה משהו דומה רק לא ע"י שוטרים בתפקיד. המדינה הזו צריכה תיקון.
  חג שבועות שמח לכולם!

 19. רזי אם אתה לא רואה ברוהמ שבוחש ברשות השופטת ובמשטרה (בעודו נאשם), שמסית המון משולהב נגדם (ליאת בן ארי מסתובבת עם אבטחה צמודה), וזאת כשהוא טוען שלא היה ולא יהיה כלום, אם בעינייך אין פה סכנה לדמוקרטיה…הבעיה אצלך. וזה בלי לדבר (גם ככה גיא עושה זאת טוב ממני)על רוהמ שמסית בגזענות גלויה נגד ערבים ב"דמוקרטיה". אם אתה לא רואה כמה גזענות יש פה נגד ערבים בכל תחום בחיים….הבעיה אצלך. אתה הקוזאק הנגזל. ועוד חוזר על דברי ההסתה הנוראים של ביבי. וכפי שגיא אמר….אין קשר בין זכויות אינהרנטיות לשירות צבאי. בתסריט שלך אין שום ביקורת שיפוטית לגיטימית על הממשלה, זאת לא דמוקרטיה. המשותפת רצו לשבת עם גנץ, האם בזה אתה תומך? זה לא עונה בדיוק להגדרה שלך של מפלגה משותפת שהיית מצביע לה? אין שום דרך מוסרית להצדיק את ההפיכה האלימה של ביבי וכלבלביו….כל ההתפתלויות באות לכסות על מנהיג ללא שום קווים אדומים ששורף פה הכל ואתם נהנים מהאש ומלבים אותה. אבל היא לשרוף גם אותי ואותך, היא כבר שורפת אבל לערבים יותר אז בינתיים אתה כנראה נהנה מסבלם של האזרחים סוג ב', שמח לאידם. סליחה, אני יוצא נגד הימין לא נגדך אישית, אבל להצדיק מתקפה כזו נגד הדמוקרטיה זה בלתי נתפס בעיניי. במקום בו אין אנשים היה איש. אתה לא יכול לדבר על איזון ומתינות כשביבי שורף את המועדון. זה פשוט לא עובד. איך היית מקבל חוק לאום נגד יהודים אם נניח היית אזרח אמריקאי? היית טוען, בצדק, שזה גזעני. הרי אין פה סיבה לחוק….זה לא שמישהו מפריע לך להיות כמה יהודי שתחפוץ פה, החוק הוא פשוט חלק מהסתה כדי לטשטש את הציבור. ביבי נורא מכל הבחינות, הפערים בין עניים לעשירים בארץ מהגדולים בעולם. זה לא עניין של ימין/שמאל…גזענות זה דבר מחריד….ואחכ הוא עוד מתגאה בדמוקרטיה הישראלית, הנוכל העלוב הבזוי הזה. לא היית קונה ממנו ארטיק….העיקר שהשטח יהיה "מאוזן"….חה! נגד הסתה לאלימות וגזענות צריך להתנגד בקול וההפגנות, לא להתנחמד ולגלות התחשבות בגזענים. יש גבול.

  1. דרור חביבי, אני משתדל להיות מאוזן ואני לא חושב שנתניהו נוהג נכון בכל מה שהוא עושה. אני יותר איש של כחלון ולא אוהב את הנהנתנות של מר נתניהו אבל אני משתדל להיות אובייקטיבי ולראות את שני הצדדים, כולל ביקורת עצמית שלצערי הרב לא קיימת פה!
   מתי אנשים עשו באמת חשבון נפש (גם מימין וגם משמאל)? אחרי רצח רבין ואחרי האוטובוסים המתפוצצים. אוסלו מת ואי אפשר להחיות אותו!
   גם מר נתניהו נמצא תחת התקפות ובסכנה גדולה הוא, ואשתו המוזרה והמורשעת והבן הבטלן ואפילו הבן היותר מוצלח. הוא מקבל איומים על חייו ורק נקווה שחצי עם לא יצטרך לעשות חשבון נפש אחרי ניסיון התנקשות נוסף. הנהנתן נמצא תחת התקפה חסרת תקדים. מה רצית שיעשה? שישתוק? תעשה תרגיל מחשבתי ותשאל את עצמך את השאלה הבאה, אתה ראש הממשלה שמאמין שאתה חיוני להגנת ישראל מהאויבים ותוקפים אותך. מה תעשה? תשב בשקט ותשתוק כשצולבים אותך יום יום שעה שעה דקה דקה? אין לו זכות להגן על עצמו במילים? הוא אמר אי פעם תורידו את ליאת בן ארי? הרי כל אדם בר דעת שנמצא תחת התקפה נוראית כזו מגן על עצמו. הוא מאמין שתפרו לו תיקים אז הוא אומר את זה ולצערי כורך את זה עם הימין וזאת בגלל שקוראים למצביעיו ביביסטים מסוממים ובבונים. כשקורכים אותם אתו הוא עושה אותו הדבר!
   אני רואה מצויין איזו גזענות גם יש לערבים כלפי. גזענות נמצאת בכל מקום. מניח שאתה מכיר את המערכון של אורי זוהר ואיינשטיין ז"ל על העולים ו אינעל דין בבור אילי ג'בהום. גזענות היא חלק מהטבע וקיימת אפילו אצל נמלים מקינים שונים.
   אני בדעה שלמרות כל הדברים אין סכנה לדמוקרטיה. העובדות מדברות: כשהנהנתן הפסיד לברק בעבר הוא עזב. אם הוא היה מפסיד (נכון שלא ניצח) בבחירות האחרונות הוא לא היה ראש ממשלה היום. סביר שהיה מתפטר מהכנסת ונלחם בבית המשפט על חפותו.
   אני לא קוזק נגזל ולא חוזר על דברי נתניהו. אף אחד לא פגע בזכויות של ערביי ישראל עד כה. נעשה ניסיון למנוע השתתפות של סיעה גזענית ואנטי ישראלית מובהקת ומצד שני נסיון למנוע מפלגה ימנית. שני הניסיונות לא עלו למרות שלדעתי לשתיהן אין מקום בכנסת. התקדים של פסילת מפלגה בכנסת קיים, להזכירך מפלגת כך. בתסריט שלי אין ביקורת שיפוטית לגיטימית על הממשלה? אני שקורא לראש הממשלה נהנתן וחושב שזה לא ראוי? הסיגרים האלה והשמפניות הן כלענה בגרוני. ההבדל הוא שאני מנסה להיות אובייקטיבי ולראות גם את הצד השני ומניעיו.
   בוא תדייק… המשותפת לא רצו לשבת עם גנץ, הם הסכימו לתת לו רשת ביטחון ולעזור בבחירתו זה הכל! לא שום שיתוף פעולה מעבר עם שרים וכו.
   המטרה הייתה רק לא ביבי אז הם הסכימו בסוף (טיבי שכנע את ה"סיעה" לא להתנגד) לתמוך מבחוץ בממשלה של, תעשה חשבון כמה חברי כנסת 47? 48? ממשלת מיעוט שגם בה אורלי צבי ויועז כן ויותר לא…. בוא בוא ניצמד לעובדות.
   תקרא את תגובתי לגיא ותראה לאיזו מפלגה יהודית-ערבית הייתי מצביע. התשובות לשאלתך שם!
   "ביבי וכלבלביו" ומדברים על נרטיב. נוו אז שוויין, מהגדרות כאלה לא בא שיח אמיתי.
   "כל ההתפתלויות באות לכסות על מנהיג ללא שום קווים אדומים ששורף פה הכל ואתם נהנים מהאש ומלבים אותה." אחלה סלוגן. זה אותו המנהיג שעושה כמעט הכל נכון במאבק בקורונה? שורף פה הכל? עוד סיסמא, מה הוא שרף? אסור לו לדבר? אסור לו להגן על עצמו? שורף גם אותי?נכון מאד הנהנתנות שלו לא חביבה עלי בכלל. הייתי מעדיף מנהיג שחי בצניעות עם אשה נורמאלית ובן שיש לו עבודה ולא מתבטל כל הזמן. איך זה מסתדר עם הנרטיב שלך?
   אני טוען שאני אזרח סוג ב והם סוג א, איך הפכת את זה, לאלוהים פתרונים!
   " איך היית מקבל חוק לאום נגד יהודים אם נניח היית אזרח אמריקאי? ", לא מבין את הספקולציה הזו אולי תפרט על איזה חוק מדובר?
   ".ואחכ הוא עוד מתגאה בדמוקרטיה הישראלית, הנוכל העלוב הבזוי הזה. לא היית קונה ממנו ארטיק….העיקר שהשטח יהיה "מאוזן"….חה! נגד הסתה לאלימות וגזענות צריך להתנגד בקול וההפגנות, לא להתנחמד ולגלות התחשבות בגזענים. יש גבול."
   חבל מאד שאתה מרגיש ככה כמו שאת אומר הביביסטים ושאר סיסמאות הם רואים בדיוק ההיפך איך אתה מבטל את דעתם בגלל שאתה שטוף מוח על ידי תקשורת אנטי ביבי ובוחריו עם כל מיני נימוקים שהם לא מקבלים. זו מלחמת אחים שבגללה חרב בית המקדש ובגללו אני כל כך חרד. אין צד צודק וכולנו מפסידים!

 20. העיקר שהשיח יהיה "מאוזן"…זה נזכיר לי את טראמפ שאמר שבשרלטסוויל היו "אנשים טובים משני הצדדים". הידעת רזי שיש נאצים טובים? העיקר ה"איזון". המפגינה שהנאצים דרסו שם גם אהבה לשמור את השיח כמה שיותר "מאוזן"…וגם היום היא שכובה בבית הקברות ב….מאוזן. כיפאק!!

 21. לא רזי לא….נגד גזענות יש צד צודק וצד טועה. נגד ריכוזיות מטורפת של ביבי ומשטרת המחשבות שלו יש צודק ויש טועה. ראינו כבר לאן זה מוביל. אם תעמוד עכשיו על הגדר בקרוב תאבד את הזכות הזו. אם לא תחשוב כמו השלטון יבזו אותך יירמסו אותך ולא יהיה לאן לפנות לעזרה. יהיה מאוחר מידי. פאשיזם תמיד מחזיק מלאי של שעירים לעזאזל. לא המצאנו את הגלגל. אתה מכשיר את השרץ. זה מזיק. זה הרסני. אלו לא סתם ססמאות. הזכרת קודם את כהנא? ביבי לא הכשיר אותו רק לאחרונה? קודם התכוונתי שלו היית אזרח אמריקאי יהיה יוצא שם חוק לאום כמו שעבר פה בנוגע לערביי ישראל, מה היית אומר? תודה על תשובתך ידידי, שבת שלום.

  1. מה זה חוק לאום כמו שיצא בישראל אתה צוחק? אזרח צריך לעזור למדינה הערבים (לא כולם ,81% ) הצביעו למפלגה ששונא את ישראל סמליה ומעודדת לרצח אזרחים וחיילים, לא משלמת מיסים , פוגעת בך פגיעה עצומה כלכלית בעולם…, אזרח אמריקאי שהיה יורק/ שורף את דגלי המדינה , ומנסה לפגוע בה היה נכנס לכלא , בטח בחיילים שזה ערך עליון אצלנו (ואני אזרח אמריקאי 50 שנה לידיעתך), רוב הציבור הערבי כמה שבאתר מנסים להגן עליו לא מנסה באמת להשתלב במדינה אלא חותר תחתיה (מה אחוז שלהם שמשרתים בשירות לאומי כלשהו? )לא משלם מיסים, ויוצר גרוע מנסה למוטט את המדינה ולפגוע באזרחיה.

   עזוב שאתה מדבר מחוסר הבנה לפני ביבי לא היה גזענות? כלפי יוצאי עדות המזרח (כן אני סבלתי מגזענות זה הסיבה שהיגרתי לארהב לפני קרוב לשישה עשורים) , אתה רואה את ההסתה הפרועה והפחד שאתה עושה ״ לא תחשוב כמו השלטון יבזו אותך יירמסו אותך ולא יהיה לאן לפנות לעזרה. יהיה מאוחר מידי. פאשיזם תמיד מחזיק מלאי של שעירים לעזאזל. לא המצאנו את הגלגל. אתה מכשיר את השרץ״ בולשיט אחד גדול , עזוב שלכנות מנהיג שנבחר בבחירת דמוקרטיות כפאשיסט זה דמגוגיה זולה.
   .
   דר רזי צדק בכל מילה שכתב למעלה חבל שאתם לא רואים את הדבשת שלכם

   1. ברוך, כל אחד רואה את הצד שלו, צד אחד מסומם מתקשורת אנטי ביבית שמפמפמת יום יום שעה שעה כמה נורא פה ואיזו סכנה ערטילאית לדמוקרטיה ומצד שני ממשלה נבחרת שצריכה להגן על עצמה מההתקפות שלוחות הרסן (כדוגמת אמיר אורן שתוקף הפעם, שמו שמים, את בג"ץ שאותו הילל בעבר) שגם לא טומנת ידה בצלחת. זה מעגל קסמים ולא ברור איך יוצאים ממנו בלי מלחמת אחים בעתיד כי כל צד מקצין.
    מקווה שהפתרון קרוב וממתין מעבר לפינה לשביעות רצון כולנו.

  2. שוב אתה רואה רק מה שמאכילים אותך בתקשורת אנטי ביבי כמו שהביביסטים רואים מה שהוא מאכיל אותם. כל אחד מתבצר בצד שלו ולא מוכן לשמוע מה יש לצד השני להגיד. שני הצדדים צודקים וטועים בעת ובעונה אחת! משטרת מחשבות? הוא טוען ודיי בצדק שמשטרת המחשבות באמצעי התקשורת שמוצצים את דמו. וזו עובדה. אתה מנסה לשכנע אותי לבחור בצד "שלך" ומאיים. במה אתה אתה שונה מנתניהו עם האיומים שלו? אתה מאיים שלא יהיה לי למי לפנות לעזרה? אני לא צריך לפנות לעזרה לאף אחד, אני לא בסכנה והדמוקרטיה לא בסכנה בכלל. כבר 10 שנים מפמפמים לנו בתקשורת שהדמוקרטיה בסכנה ושום דבר לא קרה ולא השתנה. התקשורת ממשיכה לתקוף את הנהנתן והוא כשולט לא עושה שום דבר קונקרטי להפסיק את ההתקפות האלה. איפה המימוש של האיומים שלך על הדמוקרטיה? לאיזה עיתונאי סתמו פה כבר את הפה? האם יש איומים על פייס או טוייטר בישראל מצד נתניהו? לא. הוא לא יעז….
   הנה שוב ססמאות חסרות תוכן ובלי שום עובדה שתתמוך בהן. איך ביבי הכשיר את כהנא? כהנא מת ואתו דרכו. מה שנשאר זה כמה עשרות הזויים שכותבים על קירות כהנא צדק. זה הכל, ואיזה איתמר בן גביר שלא מגרד מספיק בשביל להתקרב לאחוז החסימה….
   חוק הלאום הוא חוק צודק ביותר לדעתי ואני מאד מעריך את דיכטר עליו כי זו המדינה היחידה של העם היהודי. אין לנו מדינה אחרת ושאר המיעוטים בעלי זכויות פה כמו כולם!
   חג שמח לך ולבני משפחתך ותהיה אופטימי. נסה לראות גם צדדים חיוביים במה שקורה סביבנו. ממליץ להתייחס בזהירות לכל חומר שאתה קורא ושומע, גם מימין וגם משמאל.

   1. כרגיל דוקטור כל מילה, ביבי מחזיר באותו רפש שמקבל ההסתה באה משני הצדדים , הארץ סך הכל טובה לי מפריע נורא איך הקימו ממשלה ראוותנית כזאת , אחרי שלוש מערכות בחירות וקורנה, אני הייתי היום שוב בכפר שלם ובפלורנטין, כדי לדאוג ולתרום לאנשים שיוכלו לעשות ארוחות חג , כאב לי הלב מהמראות ומעוני שראיתי, שבמקום שהכסף יילך לאזרח הפשוט היא הולכת לחזירים הפוליטיים (וזה לא משנה איזה מפלגה בשלטון).

    1. הממשלה הזו נוראית אבל זה האתנן הפוליטי שהיה צריך לשלם בשביל האחדות בתקופת הקורונה ואין מה לעשות. אנחנו צריכים לצאת מהמגיפה הזו ולא פחות, לשקם את הכלכלה ולהחזיר את כולם למעגל העבודה. זה יקרה רק באחדות. בכל מקרה, סיבוב רביעי של בחירות בעידן הקורונה היה עולה יותר. כמובן שהייתי רוצה ממשלה לא פריטטית עם 15 שרים בלבד אבל ברור שהצדדים חשבו גם על עצמם וכבודם והכח שלהם בדיוק כמו שאתה ושימון אומרים כל פעם.
     מניח שבשיטוטיך נתקלת גם במסתננים שפלשו לשכונות הדרום. כשהייתי מורה בביס לטבע באבו כביר הייתי עובר פעמיים בשבוע דרך רחוב סלמה. קראתי לו אריתריאה הקטנה. כל האוכלוסיה המקורית של הרחוב, כולל חברי נערות שהיו לי מגמנסיה הרצליה (אינטגרציה) כבר לא שם. רק הוריהם המאויימים שמפחדים לצאת מהבית….

     1. ברור בגץ רקוב מהיסוד, דרך סלמה מלאה מסתננים מפחיד לעבור שם בטח בשעות הערב, ריפדו הרבה כיסים בממשלה הזאת (כמו כל פולטיקאי בעולם) , חייב להחיות את הכלכלה ולפתוח את המשק לגמרי וכמה שיותר מהר, 26% מובטלים זה לא נורמלי וכמובן שרובם מהמעמד החלש זה שחי ממשכורת למשכורת , הקטע שאני מצפה להרבה עסקים שיקרסו יקח שנים לשקם את הנזק של הקורונה והמערכות בחירות, הולכים להיות בישראל מיסים לא נורמליים שיפלו על האזרח הפשוט.

      1. התכוונתי אזרח סוג ב הפשוט, זה שמתגייס ומשלם מיסים.

      2. סתם מעניין אותי מה אתה חושב ממה שקראת על 3 תיקי נתניהו.
       איך התיקים האלה היו עוברים לדעתך וממה שאתה מכיר במערכת משפט אמריקנית של מושבעים?
       האם בתיק השוחד (אלוביץ-נתניהו בו אלוביץ קיבל לכאורה שוחד בצורת הטבות של מעל מליארד ש"ח עבור סיקור אוהד שלא ברור אם בכלל היה) יכול להפיק הרשעה למר נתניהו? שני התיקים האחרים נראים לי פחות חזקים, אחד עם מתנות והשני עם הצעת שוחד של נוני עבור ביטול מוסף סוף שבוע שלא יצא ממנה כלום ושום דבר (לגבי נוני נראה שיצטרך לשלם על הצעת השוחד הזו).
       חג שמח

      3. ולגבי ריפוד כל פוליטיקאי, קרא לי נאיבי אבל לא חושב שכולם לוקחים כמו שאתה טוען. יש יחידי סגולה שלא מתפתים והולכים בדרך הישר. אני מאמין באנשים כבני בגין ואבי דיכטר שפיהם וליבם שווים.

      4. היי דר התיק הזה תפירה ,בארהב לא היה קורה לו כלום ,מה ללפיד אין חברים בתקשורת .

      5. ללפיד אכן יש חברים בתקשורת. לפני הבחירות קיבל כתבות אוהדות וגם נפגש בעבר עם מוזס למרות שאנחנו לא יכולים לדעת על מה דובר שם ומצד שני לא מדובר על הטבות ששוות מעל מליארד ש"ח ולא מדובר על תמלילי שיחות שאולי יש לחוקרים בתיק נתניהו שמתארים צעקות של הגברת נתניהו על האלוביצים כשלא סיפקו את הסחורה. העובדה שאין עליה וויכוח היא שוואלה המשיכו לנאץ את נתניהו גם אחרי שהאלוביצים קבלו את ההטבות. מניח שלעורכי הדין של נתניהו יש מספיק כתבות לדוגמה להראות בבית המשפט מאותה התקופה כדי להוכיח שלא חל שם שום שינוי בסיקור העוין.

      6. דוק רק לראות את קלינטון המשוחדת בקמפיין הקודם קיבלה תמיכה של מאות מילוני דולרים, ופרסומים מגופי תקשורת וגופים חזקים אחרים כמו הNRA …

     2. ברוך, אני לא בקיא כמוך בפוליטיקה בארה"ב ובגלל זה אינני מביע דעה מעבר למה ששמעתי.
      פה היה מה שנקרא עמותות ברק לפני 20 שנה. התקשורת דיווחה אבל באופן כללי לא נתנה סיקור רציני של העניין ובטח לא ברמה שמגרדת את הזובור התקשורתי שעובר הנהנתן מבלפור. בעיקרון זה נסגר מהר כשבוזי הרצוג שאולי אחראי על הכספים בקמפיין שמר על זכות השתיקה ולא נעשה מאמץ יוצא מהכלל למצוא הוכחות להתנהלות לא כשרה. נתניהו טוען עד היום שהעמותות האלה גרמו להפסד שלו בבחירות. אני לא יודע עד כמה זה נכון. לך תאמין לפוליטיקאים!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט