דיון הופס ליום שלישי: האם הבולס היו יכולים לנצח מס' 7 אילולא התפרקו? / מנחם לס

הרבה מכם ראו את סוף הסידרה. בגמר השני הרצוף נגד יוטה לי הקבוצה נראיתה תשושה וסחוטה לחלוטין, ובעיקר מייקל. הוא היה עייף מדי מכדי אפילו לשמוח. היחידי שנראה לי קליל וקפיצי היה סקוטי פיפין. רודמן נעלם בלילה אחד באמצע סידרת הגמר – באחד מהערבים החופשיים בשיקגו- להופיע עם 'האלק' הוגן באחד מערבי ה-WWF כשהוא מבטיח להפוך למתאבק מקצועני. למחרת הוא חזר למלון כאילו לא קרה דבר.

אחרי הנצחון במשחק ה-6 הם נראו שמחים, אבל לא כפי שאלופים צריכים להיראות: אולי הרגל? אולי WHAT ELSE IS NEW? אולי סתם עייפות ורצון להיות במיטה חמה ולהירדם לכמה ימים?

כן, יש חיוך פה ושם. אבל בגדול הם נראים מין שבעים כאלה.

אבל נניח שג'רי קראוס ורייננסדורף היו מחליטים ללכת על הכל עם עוד עונה: לדאוג לסקוטי פיפין, ולדאוג שלכולם תהיינה משכורות בהתאם למכירם בשוק, ויהיה מס המותרות ככל שיהיה. ריינסדורף הוא בעל הבולס והווייט סוקס שערכן, יחד, מתקרב ל-10 ביליון. בנוסף יש לו ערך 'בנקאי' של ביליון וחצי. הוא יכול לשלם 300 מיליון מס מותרות מבלי לפגוע בירושת נכדיו. אז נניח שהבולס היתה נשארת לעוד שנה.

אבל מהצד השני של היבשת ישנה התעוררות גדולה בספארס ובלייקרס.

ישנם הטוענים שעם מייקל – הבולס היתה עושה זאת פעם אחת נוספת, ואחרונה. אני כבר לא כל כך בטוח.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 52 תגובות

 1. ברור, למה לא? הרי היה להם את השחקן הגדול בהיסטוריה שמעולם לא הפסיד.
  די נו באמת . . .
  האם מייקל רמז לעוד עונה עם סיכוי לאליפות שביעית כדי להאדיר עוד קצת את המיתוס?

  1. אין סיכוי שהניקס היו מנצחים את הבולס של מייקל. וגם את הספרס אני לא רואה עושים את זה. מייקל היה מתעלל באייברי גונסון ומריו אלי בלי רחמים ובלי וזלין

  2. זה לא הזוי כמו שאתה מצייר את זה. אני יודע שמייקל היה מבוגר, אבל הוא עדיין היה הMVP. אז גם אם היה יורד קצת – עדיין סופרסטאר.
   מתי היה אי פעם שחקן שפרש אחרי עונת MVP??
   [גיא, עידו, סליחה אם אכן היה אחד כזה. אני לא חושב שהיה. אולי דריק רוז…..]

   1. מייקל יכל לתת בראש צארלי וורד אלן יוסטון ספריוול אייברי גונסון מריו אלי ?? נראה לך מישהו שם עוצר את מייקל 99?? הל נואו היה ניגוב. ספרס 99 הייתה האלופה הכי חלשה אי פעם לדעתי. בכלל שנת 99 הייתה ככ חלשה שזה לא יאמן זה משהו ברמה של אינדיאנה של היום.
    מייקל שחזר אחכ לווש בן 40 שם מעל 20 למשחק וזה אחרי שהלכו לו שנתיים.

    1. ברור לא רואה אותם מנצחים את הלייקרס ב2000 ולא רואה גם לשיקגו הגדולה ביותר סיכוי מול לייקרס מודל 2001 אבל ב99 היו מחסלים את הספרס

  3. מייקל אמר שהוא האמין שהם יכולים לעשות את זה והגיע להם הצ'אנס. הוא אמר שהוא לא יודע אם הם אשכרה היו מצליחים אבל שאת הצ'אנס הם היו ראויים לקבל.

 2. קשה להמר נגד ג'ורדן, גם ממרחק 20 שנה ו20 אלף קילומטר, אבל לא נראה לי שהם היו מצליחים לסחוט עוד טיפות מהלימון הזה. מצד שני, אני ידוע כקטן אמונה, אז לך תדע.
  זו הבעיה בשאלות כאלה, הכל תופס וכל טענה שווה וחסרת משמעות כאחד

 3. רואים בבירור שהבולס שיחקו בסדרה נגד הג'אז על אדי הדלק האחרונים. נידמה לי שכבר בתחילת פרק 10 אומר ג'רי ריינסדורף שאם כול הקבוצה הייתה חוזרת לעוד עונה, זה היה עולה לו הרבה מאוד כסף (מעבר למתוכנן). השאלה הנשאלת בכותרת של מנחם היא שאלה בסיסית גם בחיים: האם כדאי לפרוש שאתה בשיא או להמשיך עוד כול עוד אתה יכול. נידמה לי שבמצב שנוצר עשו כולם את המעשה הנכון ופירקו את החבילה.

 4. לדעתי כן ספרס 99 היו קבוצה פח שלא נדבר על הניקס. הבולס בקלילות היו לוקחים מס 7.
  מה שכן ההנהלה צדקה השחקנים שם היו מבוגרים ושבעים ולא היו שווים חוזה שמן וארוך אלא חוזה קצר לעונה אחת ודחיית הבנייה בשנה. לא בטוח שהשחקנים היו מוכנים לחתום חוזה לעונה אחת.

 5. מייקל יצא לוזר, אין לו סטייל
  מג’יק חיים של מומי פרש כמו גבר, השתולל עם החליל חטף וירוס HIV-91 ונפרד לשלום מהמשחק.
  ככה פורשים, עם הסיגר בין הרגלים ולא עם הסיגר בין השיינים.
  יש שמועות שמייקל הדביק את מג’יק, דברו על זה בחכימא לרמיזא בסדרה. יש דיבור שבי גיי ארמסטרונג היה נערת הפיתוי.

  1. קאם און מומי. החיים שלך לא פרש. הוא טס לברצלונה כמו ילד טוב. אבל הכדורסל כנראה נמאס לו או אבד לו והוא רצה להיכנס לעסקי בעלות בתי קולנוע. גם אשתו לא השאירה לו ברירה.

 6. ריאלי מאוד לדעתי.
  וגם אם הסיכוי הוא לא 70%, אלא 20%,
  למה שקבוצת NBA תזרוק את ה20% האלה לפח?
  קראוס חשב שיגיע לו תוך שנה עוד goat לידיים?
  אז מה אם הוא מבוגר. אם מייקל היה מוכן להמשיך ולא חשש מהפגיעה במורשת שלו, אז שהנהלה תוותר על היותה קונטנדרית, אולי אפילו מובילה?
  כמו שמורי לא התחיל בנייה מחדש ברגע שדוראנט הגיע לגולדן, וכמו שאוקלהומה ניסו גם ניסו בכל מיני וריאציות להיסחב על גבו של ראסל. לא זורקים אפשרות לאליפות לפח

  1. קראוס היה צריך לשלם חוזים ארוכים ושמנים לפיפן רודמן וכו הם לא היו שווים את הכסף. עונה אחת אלופה 3 עונות פח שלא נדבר על המשקעים שהיו שם לפני. זה מובן למה עשה. גקסון גם לא הסכים לחזור למרות שביקשו ממנו.

   1. ג'קסון לא רצה לחזור לריבילד. בשביל עוד ריצה יש מצב שהיה מסכים (למרות שנראה היה בבירור שגם הוא מותש מכל העסק)
    הם היו יכולים לעשות את מה שג'ורדן אמר ולתת חוזה חד שנתי גבוה מערך השוק לכולם

     1. כולם שם מושבת זקנים מי לא היה מסכים (חוץ מפיפן שבאמת היה הולך להיות אגוז קשה – אבל אם ג'ורדן אוכל לו את הראש נראה אותו מסרב)?
      לדעתי אחד הדברים המשמעותיים שתקע כל סיכוי לזה היה השביתה שבדרך.

 7. מצחיק שאתה אומר שפיפן היה קליל וקפיצי כשהוא לא היה מסוגל לזוז וכמעט נחנק מכל חיבוק…
  עוד יותר מצחיק זה הוויט קוקס…כמה הולם.
  ברור שהם היו יכולים לעשות את זה השאלה מה הסיכוי.יש כל כך הרבה גורמים שנכנסים למשוואה הזו.

  1. עידו, ההחלטה של קראוס לא מוזרה בעיניך?
   יש תקדים לקבוצה ברמת קונטנדרית שזורקת הכל לפח בשביל אלילת המזל של 'בנייה מחדש'?

   1. תגדיר מוזרה…
    אם במוזרה הכוונה למה שהרבה מרגישים שלאלוף מגיעה ההזדמנות להגן על תוארו אז כן.
    אם במוזרה אתה מתכוון לזה שבן אדם שמרגיש לא מוערך דיו ושמתנכלים לו שלא בצדק או תוקעים לו סכין בגב ירגיש ממורמר וירצה להראות לכולם מי הבוס אז לא…

 8. לא חושב שהם היו זוכים בעוד אליפות. ב- 1998 הבולס באמת היו על אדי דלק אחרונים. את גמר המזרח מול אינדיאנה הם עברו בקושי רב. גם מבחינת כימיה, גם מבחינת אנרגיות וגם מבחינת בריאות אני לא חושב שהם יכלו לתפקד לעוד אליפות. צריך לזכור שרודמן בעונה שאחר כך כבר לא ממש תפקד, רון הארפר היה גמור. אל תקלו ראש בסן אנטוניו של 99'. שו כוכבית ושום בטיח. הם רצו בפלייאוף עם מאזן מעולה, וערימת הגוויות שכונתה הקו הקדמי של שיקגו לא הייתה מסתדרת עם רובינסון ודאנקן. צריך לזכור שגם הסלטיקס של בירד משכו עוד 3-4 שנים אחרי השיא באופן שבדיעבד תקע את הפרנצ'ייז לעוד שנים קדימה, כך גם דטרויט (בשתי הורסיות של האליפות) ועוד.כמובן שבדיעבד קראוס לא הצליח לבנות שום דבר בשיקגו, אבל לפעמים צריך לדעת לחתוך ולהמשיך הלאה.

 9. קל להאשים את קראוס, אבל צריך לזכור שבאופן כללי הם כבר עיצבנו אחד את השני. ג'קסון, פיפן וג'ורדן רצו ביחד במאות משחקי פלייאוף במשך תשע שנים רצופות (לג'ורדן הייתה הפסקה של שנה). זה מתח מטורף, זה לחץ. ב- 1998 זה היה נראה שלכולם כבר נמאס ואפילו שיעמם. רודמן הלך והתחרפן, הספסל לא תיפקד, פיפן תיעב את הקבוצה. ג'קסון ממש היה גמור, בריאותית ונפשית, והיה צריך שנת שבתון.
  אם הם היו מצליחים לרענן קצת את הסגל, להצליח לתקן את היחסים, אז אולי הם היו מצליחים להתעלות בפלייאוף ולקחת אליפות – זה לא מופרך, אבל לא מאוד סביר. בכל מקרה – זה לא רק קראוס אלא השחיקה ועייפות החומר בנוסף.

 10. https://sports.walla.co.il/item/3361772
  ריינסדורף עונה לג'ורדן: "הקבוצה היתה גמורה, אין סיכוי שיכולנו להמשיך"
  בעלי הבולס מגיב לטענות שהקבוצה פורקה בטרם עת, ומקבל חיזוק גם מספר הזיכרונות של ג'רי קראוס
  המנוח: "מגוחך לחשוב שהיינו מונעים על ידי אגו".

  1. הטענות של ג'ורדן זה לא על שהקבוצה פורקה בטרם עת אלא על זה שכאלופים הם ראויים לעוד צ'אנס בהנחה שירצו אותו.
   כל הדברים שם הוא אומר בסדרה.
   קראוס יכול היה להכחיש עד כמה שהוא רוצה אבל הטינה שלו לג'קסון מעידה לא מעט עד כמה הוא היה מונע מאגו (שאגב היה די מוצדק).
   האם זה הצעד הנכון עסקית? ללא ספק.
   ספורטיבית? ממש לא.

 11. גילרי שמעון אתם רואים את הבדיחה על הפיצה? ממש מייקל ירק על הפיצה ורק הוא אכל ושאר חברי הקבוצה המיליונרים הלכו לישון רעבים חחחחח , ממש מייקל עלה עם 80 מעלות למגרש חחחחח, איזה שטויות וסיפורי גבורה בשביל להאדיר אותו (רק המלכה מLA יש לה יותר פמפום), גילרי עדיין אני מחכה להסבר איך אחד עם שפעת וחום יכול לרוץ 44 דקות ולדנקק, ולא לסבול מכאבים ורעידות כמו בן אדם נורמלי?

  1. נו יא ליצן למה אתה חושב שהוא לא סבל?
   הוא לא סבל משפעת אלא מקלקול קיבה. מה שאומר שהוא איבד הרבה נוזלים. מה שמוביל לחולשה. דחפו לו עירוי אז זה שיפר את המצב וראו את זה בחצי השני. אבל גם לזה יש גבול עד כמה זה עוזר.
   שרק אני אבין את התיאוריה שלך. מייקל היה בריא כמו שור ועשה הצגות כל המשחק כדי לחזק את הלגסי שלו?
   תנחת תנחת.

   1. התאוריה שלי מאוד פשוטה ומסתמכת על מדע פיזיולוגיה ומה לא אני אנסה לפרט חמוד כדי שתקשיב :
    הגוף לא מסוגל לתפקד בשפעת/ הרעלת קיבה … ראית את אמביד עם ״ הרעלת קיבה ״ בפלייאוף בקושי זז , רונאלדו כמעט מת על המגרש בגמר המונדיאל ולא הצליח לזוז, יש עוד עשרות מקרים כאלה של ספורטאים ברמה העולות שלא זזים עם מחלה /הרעלת קיבה כמו אדם נורמלי , רק מייקל מסוגל לשחק 44 דקות כמו מכונה לדפוק גאמפים ושאנשים ואז להתעלף על סקוטי פיפן, ממש סרט הוליוודי.
    .
    עכשיו בוא נחזור מתוק לסיפור איך הוא קיבל הרעלת קיבה מעניין, השליח אומר שרק הוא והנהג סיפקו את הפיצה ושהיא הייתה בריאה לחלוטין, שעולה השאלה ההגיונית מדוע רק מייקל אכל את הפיצה ושאר החברים לא , מה הטענה שיוצאת עכשיו שהיא בעצמה מגוכחת שמייקל היה יורק על הפיתה כדי לסמן טריטוריה (מדובר באדם ששווה מאות מליונים כן), ושאר החברים לקבוצה אלה שהיו איתו באותו החדר הלכו לישון רעבים.
    .

    1. רק משחק הקורונה של לברון הולך להתחרות במעשייה הזאת , שבנויים היטב על be like Mike. , never give up… מעניין אותי עדיין איך רק מייקל קיבל את הרעלת קיבה לא מובן לי, איך הןא היה מסוגל לשחק 44 דקות עם שלשולים רעידות וחום (שזה תסמין ידוע של הרעלת קיבה)?

     1. אתה מודע לזה שעברו אי אילו 12+ שעות ממועד ההרעלה הראשוני?
      אתה רוצה לספר לנו מה המדע אומר על זה ד"ר ברוך?

    2. הפיצה זו השערה לגורם אף אחד לא יכול לוודא אותו. אני שמח לראות שעכשיו אתה גם מומחה רפואי. מן הסתם יש משמעות לזמן שחלף ממועד ההרעלה אבל אני לא אתיימר לקבוע עובדות רפואיות שאין לי מושג לגביהן.
     למקרה שלא שמת לב גם ג'ורדן היה על סף התמוטטות ולא תפקד כרגיל.
     אהה לא שכחתי הוא סתם עשה הצגות.
     העיקר שאתה יודע לשאול הרבה שאלות אבל אף פעם לא לענות.

    3. איך מחום 40 ירדנו לבלי חום ולהרעלת קיבה? ידעתי שלא היה שום חום.
     עכשיו מייקל לא היה 100 אחוז, סבל קצת אבל העצים והאדיר את זה בשביל המותג. דפק גאמפים ודינקק ובפסקי זמן פתאום בקושי הולך. לא אמין היה צריך לעשות הצגה סטייל פול פירס וויליס ריד וכל אלו קצת חדר הלבשה שיראה קצת יותר אמין. קיצר זה משחק המותג. זה בסדר כל הגדולים יש להם סיפור גבורה כזה בקנה למותג ולמורשת. גם קובי היה משחק עם אצבעות שבורות שכחתם?

     1. חחחח
      פריסיילס לקרוא את הוויכוח הזה בין ברוך לעידו.
      שחררו את החור הוא קפוץ מדיי 🙂
      ד"ר ברוך? אופייני כל כך לגילרי.

      1. אין בעיה דוקטור הופמן נשחרר אבל אל תתלונן אחר כך על הריח.

      2. אתה כל פעם מצחיק אותי מחדש אז מתנצל מראש.
       לא מבין את הוויכוח הזה ומדוע הוא חוזר כל פעם. הרי ברור שאם היה עם 40 מעלות לא היה יכול לשחק.
       ובוא נלך לעניין הקונספירטיבי, הרגיש לא טוב, עם 38 מעלות, קיבל סמים (?), סטרואידים, לא פחות מזה, ב-אין-פוווו-זיההה, אז נתן 100% ולא עשו לו בדיקת סמים באותו היום…..
       יש לך את זה בקונספירטיבי.

      3. אתה לא מבין את הויכוח? אז בוא אני אסביר לך.
       ברוך מתעקש שמייקל היה בריא כמו שור שהכל היה הצגה אחת גדולה. שהוא לא היה חולה בלילה שכל העסק הזה היה משחק (ולא של כדורסל) שנועד רק כדי להעצים את האגדה שנקראת מייקל ג'ורדן (בקטע קריטי של סדרת הגמר כן).
       קונסיפריטיבי? מה בדיוק קונספירטיבי בלצטט את מה שאמרו אלו שהיו שם – ג'ורדן קיבל עירוי (כי זה מה שעושים כדי להחזיר נוזלים). בדיקת סמים לפרצטמול באישור רופא? אהה למה בדיוק?
       יש לך את זה ביותר לא קשור לכלום?

      4. חבוב, אתה בטח שלא צריך להסביר לי כלום.

     2. א. סביר שהיה לו חום לפני המשחק אבל בטוח הוא שיחק בהשפעת כדורים שמורידים את החום. איפה שמעת על 40 מעלות?
      ב. ברור שיש שם האדרה של הרגע (על זה בנויה כל המיתולוגיה הספורטיבית) אבל ללא ספק זו גם הופעה מרשימה לאור הנסיבות.

      1. מודה ועוזב?

      2. מודה במה? עוזב מה?

 12. אין לי ספק ששיקאגו היו לפחות פייבוריטים לזכיה באליפות וגם כנראה זוכים באליפות.
  אני בכלל אוהד הספארס אבל אין מה לעשות – בפליאוף פשוט אי אפשר להמר נגד ג'ורדן, פיפן רודמן וכו'.

  אז נכון, הם היו עייפים, שחוקים ומה לא ובעיקר גם לא היה נהוג לעשות את כל המנוחות היזומות של כל המפונקים בליגה היום.

  בדיוק בגלל זה יש 82 משחקים בעונה. לא צריך להגיע מהמקום הראשון, אפשר גם מהמקום השלישי או הרביעי.
  אמנם הקבוצה היתה כבר די מבוגרת, אבל פיפן בגיל 33-34 זה יותר מדי? קוקוץ בגיל 30?
  ג'ורדן גם בגיל 36 היה ממשיך לשלוט במשחק.

 13. מעבר לגילאים של השחקנים – מנטליות וקשיחות של כאלה אלופים, אין בכלל דרך למדוד את זה ולכמת את זה. הבעיה של היעדר העונה הבאה, נובעת מהדרך הקלוקלת שהם נכנסו לעונה של 98. העובדה שכבר סגרו לגמרי את העניין עם ג'קסון, והעובדה שלא סגרו חוזים ועסקאות כדי לתת לסגל המשכיות וחיזוק.
  והנושא הכספי, בדיעבד במבט לאחור הוא בדיחה – הסיפור של מייקל שווה כ"כ הרבה כסף, והוא לבדו בקבוצה שלך זה אווזה שמטילה ביצי זהב. כל כסף שהיו משקיעים כדי להחזיק אותו בסגל, היה מוחזר במחירי הכרטיסים ובחוזי הפרסום – אין בכלל שום ספק בזה.

 14. אחרי הפגרה הם היו חוזרים ולוקחים עוד טייטל אחרון לדעתי.
  בשביל זה יש מנוחה של בסביבות 4 חודשים, לנוח ולמלא מצברים.

 15. מהדיון פה אני מבין שההנחה היא שמבחינת יכולת משחק, כושר גופני וכזה כל החלקים בפאזל היו יכולים לקחת תואר נוסף. נראה לי שפספסנו משהו, וזה שהיתה סיבה שהבולס התפרקו, והיא לא פיזית. האם הקבוצה הזו, עם כל הבעיות שהביאו לפירוק היתה יכולה לעלות לשחק business as usual? או שהבעיות הבין אישיות, קבוצתיות ושל שחקנים מול ההנהלה ומול עצמם היו מפרקות אותם על הפרקט כמו שבפועל פירקו את הקבוצה? לדעתי לא, כי ממה שאני מכיר, כשמחליטים כולם לתת עוד עונה, אז לא משנה שבחדר ההלבשה כולם על סכינים, על הפרקט עולים לתת את המאה אחוז וזה היה נותן להם ריצה לפלייאוף ושמה כבר לא משחקים אגו אלא הופס, אבל לך תדע.

  ורק על הדרך, דוק, רודמן והאלק היו בWCW לא WWF/

כתיבת תגובה

סגירת תפריט