מעורב הופס ליום ה': סטיב באלמר קנה את 'הפורום'! / מנחם לס

1.לא משנה מה יהיה עם הליגה – ג'ון וול לא חוזר!

הוושינגטון פוסט דיווח היום על כך (https://www.washingtonpost.com/sports/2020/03/25/dont-expect-john-wall-court-this-season-even-if-nba-can-return/)

2. אמו של קרל אנטוני טאונס ב-MEDICALLY INDUCED COMA כתוצאה מקורונהוירוס

3. סטיב בלמר קנה את 'הפורום' באנגלווד ב-400 מיליון מ-MSG


זהו. לא עוד בנים חורגים ב-STAPLES שבלוס אנג'לס, האולם בו לוס אנג'לס לייקרס מרגישה כבעל הבית. אפילו שכל מה שהלייקרס עושה כדי לשחק שם זה לשלם שכר דירה מוגזם לחלוטין לבעלי האולם שהם

It is owned and operated by the Arturo L.A. Arena Company and Anschutz Entertainment Group

אמנם לג'יני באס ושאר בעלי הלייקרס אין מספיק כסף לקנות שם את השרותים, הלייקרס הרגישו כבעלי-בית. הקליפרס היו אורחים.

אבל בעל הקליפרס, שיכול לקנות את כל Arturo L.A. Arena Company and Anschutz Entertainment Group פעמיים סטיב בלמר לא מוכן להיות דייר שני לאיש. הוא הוציא מכיסו 400 מיליון וקנה את הפורום באנגלווד (נידמה לי שגל שור גר שם בסביבה*) מה-MSG.

מי הבעל הראשי של MSG תשאלו?

אז הנה התשובה:

ג'יימס דולן!!!

James Lawrence Dolan[1] (born May 11, 1955) is an American businessman who serves as executive chairman and CEO of The Madison Square Garden Company and executive chairman of MSG Network

הוא גם הבעל הראשי, ה-CEO והבוס לא רק של המדיסון סקוור גארדן אלא גם של MSG NETWORK.

אז תגיד לי אתה, שימון, הבנאדם מתרגש שהניקס עושים צחוק מהעבודה ומכל ה-NBA?

הוא כבר הבטיח לשפץ את האולם ולהפכו לפינת החמד של כל ה-NBA.

4. צפון קרולינה זוכה באליפות המכללות בהארכה שלישית ב-1957

עונת 1957 התחילה בסוף נובמבר ועתה ה-23 למרץ, 1957' והטאר הילס של צפון קרולינה הם 0-32, כשבמשחק חצי הגמר הם ניצחו בשיניים את מישיגן סטייט בהארכה השלישית. ג'והני (ג'אמפינג ג'ו) – אח"כ בניקס – כמעט ניצח בסוף המשחק את הטאר הילס.

עתה הם עולים לגמר במוניציפל קולוסיאום של קנזס סיטי, נגד קבוצה כמעט מקומית, אוניברסיטת קנזס.

עם ווילט צ'מברליין – 2.17 מ' – בשורותיה ההרגשה הייתה שלא משנה היכן תשחק צפון קרולינה ששחקנה הגבוה ביותר היה לני רוזנבלאט היהודי, 1.94 מ, שנחשב אז לשחקן מס' 1 במכללות, אין לה כל סכוי נגד קנזס. ווילט צ'מברליין נחשב למחסום גבוה מדי.

צפון קרולינה ניצחה כל מה שעמד בדרכה – את ה-DIXIE CLASSIC, את אליפות ה-ACC ולני היה בשיאו עם 27.6 נק' למשחק. לצידו של לני שיחקו עוד ארבעה שחקנים לבנים מניו יורק – פיט ברמן, טוני קידנס, ג'ו קוויג, ובובי קנינגהאם.

קנזס הייתה בלתי מנוצחת אף היא, ושמו של ווילט התפרסם כ'הסנטר שבא להחליף את ביל ראסל כטוב ביותר בכדורסל'

היו גבוהים נהדרים לפני צ'מברליין: כמובן שביל ראסל עצמו. אוקלהומה ניצחה שתי אליפויות עם סנטר בגובה 2.14 מ' – בוב קורלנד. היו עוד 4 סנטרים באליפות המכללות כולם 0'7 (2.14 מ').

המאמן מגווייר ציווה על שחקנו הנמוך ביותר טומי קירנס (1.79 מ') לקפוץ את 'הביניים' נגד ווילט. אחרי המשחק מגווייר הכחיש שזו היתה החלטתו ואמר שלני רוזנבלאט, שהיה לא רק השחקן הטוב ביותר, אלא גם הקומיקאי של הקבוצה, הוא שביקש מטומי לנתר נגד ווילט. ההבדל בין השניים היה 38 ס"מ.

צ'מברליין תקע מבט מלוכלך במגווייר האומר כאילו "אתה רציני?".

על המשחק עצמו אין הרבה מה לכתוב. לקבוצות היה מותר להשהות את הכדור, והחצי הראשון מסתיים 22-29 לטאר הילס כשקנזס לא מצליחה לעצור את לני רוזנבלאט, שדולף שייז הכתיר פעם כ'השחקן היהודי הגדול בכל הזמנים'. בזה אני לא בטוח בגלל ששתי עונותיו בפילדלפיה ווריורס ב-NBA (עם וילט צ'מברליין…) סבלו מפציעה קשה לשריר 'ההמסטרינג' וגרמו לו לעזוב את ה-NBA אחרי עונה וחצי.

לני רוזנבלאט יפה התואר (ואז גאוות יהודי ארה"ב )ומאמנו פרנק מגווייר

אולי 'היהודי הטוב בכדורסל' הוא לא היה, אבל השחקן היהודי הטוב בכל ימי המכללות הוא היה בטוח כשהיה בחמישייה של 'אול אמריקן' והשחקן הטוב ביותר ב-ACC שנה אחרי שנה (סיים עם ממוצע של 26.7 נק' עם שנת סניור של 27.6 נק'; כמה משיאיו הם עדיין שיאי ACC).

המחצית השנייה היתה בשליטתו של צ'מברליין מצד אחד ולני רוזנבלאט מצד שני. לצפון קרולינה לא היתה ברירה אלא לי[עטוף את צ'מברליין ב-3 ולפעמים 4 שחקנים. קנזס שיחקה 'בוקס אנד וואן' נגד רוזנבלאט. בסיום המשחק התוצאה הראתה 46-46 כשלרוזנבלאט יש 20 נק' (ב-8 מ-15) ולצ'מברליין 17 נק'.

אבל, אסון. ממש לפני סוף המשחק רוזנבלאט גורם פאול לא מכוון, אבל היה פאול, והוא הגיע ל-LIMIT.

ללא רוזנבלאט ההרגשה היתה שעכשיו בהארכה תבוא הקריעה מקנזס. כל הקהל היה מקומי עבור קנזס וההרגשה של שחיטה קרבה ובאה הייתה באולם.

בהארכה הראשונה בוב יאנג קלע לקרולינה וצ'מברליין הישווה. בהארכה השנייה כולם השהו את הכדור ואף קבוצה לא קלעה. בהארכה השלישית קנזס הובילה 53-52. 10 טיקים לסיום ההארכה השלישית. הסנטר של קרולינה קוויג לקח את הכדור אל תוך הצבע, אבל ווילט חסם אותו. שריקה. החסימה של ווילט הייתה נקייה, אבל הפורוורד מוריס קינג נשרק על 'REACH-IN'. וקוויג קובר את שני הפאולים.

קנזס לקחה טיים עם 0.6 שניות.

מסירה לווילט הייתה נמוכה מדי. קוויג דחף את הכדור החוצה לפני שהגיע לידיו של צ'מברלייין.

שריקת סיום.

כולם נופלים על כולם. שני משחקי שלוש הארכות רצופים.

למגווייר ורוזנבלאט אין זמן לראיונות. עליהם לתפוס מטוס לניו יורק להופיע בתכנית הטיווי המפורסמת מכולן אז – תכניתו של 'אד סוליבן' ביום ראשון ב-10 בערב.

5. לני רוזנבלאט – שחקן המכללות היהודי הגדול מכולם

רוזנבלאט ניבחר ע"י פילדלפיה ווריורס בדראפט של 1957. מיד בתחילת העונה הוא סבל 'ממתיחת שריר ההמסטרינג'. בימים ההם היידע לא היה מה שהוא היום, ועם קרח וקומפרשיונס, וזריקות קורטיזון, הוא ניסה לשחק.

אסור היה לו. החזרה לפארקט לפני החלמת השריר הייתה הרסנית. הוא היה גמור.

חודש אל תוך העונה השנייה הוא נאלץ לוותר.

קריירת ספורט נפלאה – ואחת הבלתי ידועות מכולן בפולקלור של הספורט היהודי – נסתיימה מוקדם הרבה יותר מאשר הייתה יכולה.

הוא חזר כמה שנים אחרי שנעלם לצפון קרולינה לסיים את ה-MA בחינוך והפך למורה תיכון, ומאמן כדורסל בתיכון.

In 2002, the ACC selected Rosenbluth to its 50th anniversary basketball team and named him one of the 50 greatest athletes in the history of the conference. He was selected to the All-Decade Final Four team for the 1950s. He is in the Helms College Basketball Hall of Fame, the International Jewish Sports Hall of Fame and the New York City Basketball Hall of Fame.

He holds a number of UNC records, including most points in a single season (895) and highest single season average (28.0) in a career that preceded the 3-point shot. Following his college career he had a brief stint with the professional Philadelphia Warriors after being drafted in the first round.

את 40 שנותיו האחרונות בילה בפלורידה. כשאשתו חלתה בסרטן הוא חזר לצפון קרולינה כדי שתיזכה לטיפולים ב-Lineberger Cancer Center at UNC Hospital, אחד הטובים בארה"ב. אחרי מותה הוא נישא שוב לדיאן סטייבלר, ולפחות עד 2016 – הפעם האחרונה ששמעתי עליו -הם גרו בצ'פל היל, לא רחוק מהאוניברסיטה.


מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 25 תגובות

 1. לא בטוח שדייקת לגבי כוונותיו של סטיב באלמר. קראתי (לא זוכר איפה) שהוא מתכוון לבנות אולם חדש לגמרי ליד הפורום ולא לשפץ אותו.

 2. אחלה מעורב. מדהים לראות שהטירוף לא קדור לאיכות השידור.
  רק כשהאיכות עולה קשה להיות בטירוף מהאיכות הקודמת
  🙂

   1. הוא מתכוון לשכירות בסטייפלס סנטר שבאלמר מחוייב אליה. זה אומר שהמעבר יקרה רק בסופו של החוזה ב2024.

    1. עידו, אולי תלווה לבאלמר כמה לירות כך שיוכל לשלם את שכר הדירה ל=MSG לשלוש העונות הבאות (למעשה אולי שתיים כי ייקח קצת זמן לבנות את 'הפורום' החדש)?

     1. התכוונתי שהוא יחויב להשכיר ללייקרס את האיצטדיון – לתת ללייקרס לקיים את המשחקים בפורום תמורת תשלום….

      אן שהוא יכול לזרוק אותם מכל המדרגות שימצאו אולם חדש

      1. לא נראה לי שהבנת את הכתוב.
       הלייקרס משחקים בסטייפלס ומשלמים שם שכירות על כך.
       הקליפרס קנו עכשיו מקום אחר, את הפורום הישן, ומתכוונים לשחק שם או להרוס את המקום ולבנות חדש.
       זה לא קשור ללייקרס שימשיכו לשחק בסטייפלס

 3. תודה רבה מנחם, מעורב מצוין כהרגלך. אני מאמין שכדאי לתת לוול עוד זמן להחלים, גם אם העונה תחזור. אין טעם לתת לו, העונה שלהם בין כה וכה לא התקדמה לשום מקום חיובי

 4. כל מה שנשאר לבלאמר זה לקנות את הMSG מידי דולאן, ועל הדרך גם את NYK. זה הפיצוי שמגיע לנו על כל התוכנות המעצבנות שהחברה של באלמר מכרה לנו.
  תודה רבה על המעורב

 5. נראה לי מיותר ההתעקשות הזאת.
  אין אהבה בלוס אנג'לס לקליפרס. לא חבל לבנות אולם שלם בשביל קבוצה שלא שייכת לעיר?
  בחצי מחיר יכל להעביר את הפרוייקט שלו לסיאטל.
  היו בונים פסלים לכבודו.

  1. אתה משווה את השוק של לוס אנגלס והמזג האוויר לזה של סיאטל? הקליפרס בהחלט לא שייכת לסטפלס סנטר, אבל עם האולם שהו בונה להם והכסף שהוא משקיע אני בהחלט רואה שהיא תתן פייט לכל קבוצה בליגה

 6. גיא ראית מה זה ביבי בשלטון, גנץ יהיה ראש ממשלה לשנתיים וחצי ואז יצא מן הפולטיקה בטיל לאו, יאיר לפיד מגוכח השנאה התהומית שלו לביבי (שראש ממשלה לא טוב פשוט ברירת מחדל),, עוברת כל גבול

 7. לפיד בוכה במסיבת עיתונאים 😂😂😂😂
  "נשגיח על ביבי ב7 עיניים" 😂😂😂😂
  ביבי יוציא לו עין אחרי עין….
  עכשיו בוגי מרדים את הילדים שלי….
  ביבי goat ברמה עולמית. בית הקלפים קטן עליו

 8. שייס לא סתם אמר. זה שרוזנבלט בגלל פציעה לא הראה את יכולתו בנב"א לא אומר שאינו השחקן היהודי הטוב ביותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט