מחשבות מהסוכה אל בני ישראל הטועים במדבר ה-NBA / מנחם לס

מחשבות מהסוכה אל בני ישראל

 

תגיד להם, מומי החציל, את הדוק עשו ביד? תגיד להם ככה שגם הם יידעו. חג סוכות יעני. "בנ ישראל…לך בנה לך סוכה ציווה אלוקים" או משהו כזה. אז בחוץ יש לי כזאת טראסה שם אני יושב על הכסא נוח כל בוקר שעה, שעה ורבע, מסתכל על ה-9 עיזים ועיזות שלי ומנקה ת'ראש. אז אתמול הלכתי לאסוף כמה ענפים, שמתי על 'הגג' (שהוא שני קרשים 4" על 4" שמחזיקים רשת נגד יתושים) וקרמבה מהאמא של הקרמבות יש לי אחלה סוכה. אז אני יושב, מסתכל על העיזות, וחושב במה אני יכול לענג היום את בני הישראלים, האמריקאים, והאוסטראלים. רק באירופה ובאפריקה אין אף ישראלי שכותב.

זהו. באה לי מחשבה. למה לא לכתוב על גרג אודן? על מי אכתוב, על דווייט האוארד שאמר לפני כמה זמן שהעונה בלייקרס היתה עונה של עינויים, ייסורים, דכאון, סיגוף, ודאבה. עונה של אוון, דכוי, הינזרות, הסתגפות, הרעבה, התייסרות, והתענות. עונה של התפוררות, כאב, לחץ, מכאוב, צום, רציצה, שבירה, ותוגה?

אז אם בא לכם לקרוא על מה חשבתי, הנה המחשבות שלי על הבוקר עם כוס קפה קובני, ופנורמה של אחו עם תשע עיזים ועיזות, אבל קודם בואו נקרא באינגליש את ההצהרה של פט ריילי, החכם באדם, כשהוא החתים את אודן:

After many months of discussion, evaluations and speaking with Greg, we felt it was the perfect time for him to make his comeback and re-enter theNBA with the Miami Heat. It’s a great challenge for him. We know all about his past injuries, but we feel that there is a huge upside and the possibility of him helping us. We will continue his program and then we will tackle basketball issues after that.

אז הנה מה חשבתי. מה הן האפשרויות עם הענק המפלצתי הזה, 2.15 מ' (1'7) של 135 ק"ג שרירים (הוא הוריד 8 ק"ג לאחרונה)?

נניח שהוא לא ישחק בכלל בגלל פציעותיו.

אז מה קרה? אדי קרי לא בא והלך ותרם בדרך 0.0003 נק' למשחק. אז מה? לא לקחנו אליפות? האם בכימיה שלנו משהו התקלקל? אותו דבר עם אודן. אז הלכו למייק אריסון מיליון דולאר. זה הכל הוצאות למס הכנסה, ובכלל יש לו בערך 7,500 מיליונים כאלה בבנק. זה גרעין עפולה אחד עבורו. ובינתיים? בינתיים כל אוהדי הספארס, הבולס, הנטס, והת'אנדר רועדים מפחד 'מה יהיה עם אודן יהיה קנון?', וזה מוריד להם חודש ימים מחייהם בגלל לחץ הדם. הייתי מעדיף להוריד להם שנה, אבל מה לעשות וגרג אודן הוא היום לא שקיל אוניל במיטבו? הוא יכול להתקרב לשקיל (הנה הורדתי להם עוד שבוע מחייהם בגלל לחץ הדם), אבל אני מודה שהוא לא שקיל. ואם הוא לא ישחק יש ברוך השם את כריס אנדרסן, כריס בוש, ויש SMALL BALL. ישחק או לא ישחק – הוא כבר הביא פרסומת, דיו בעתונים, ועשה את שלו.

 

נניח שהוא יחזור לשחק אבל ה-SETBACK יחזרו.

פורטלנד בחרו בו בחירה ראשונה ב-2007. הוא לא שיחק את כל העונה אבל חזר ביונה אחרי לשחק 61 משחקים בהם הבלייזרס היתה 20-41. הוא שיחק 22 דקות למשחק, קלע 8.9 נק' עם 7.0 ריב' ו-1.4 חסימות ב-22 דקות משחק. אז נניח שהוא לא משחק העונה אותה מיאמי לוקחים בכל מקרה, וחוזר רק ב-2014-15. אם הבלייזרס היו איתו 20-41 ב-61 משחקים ב-22 דקות משחק שנה אחת אחרי ה-SETBACK, מיאמי יהיו איתו 6-55 ב-61 משחקים והוא יהיה 12 נק', 9 ריב', ו-2 חסימות ב-24 דקות למשחק. כל שנה של 'סטבק' תהיה עוד שנה להביא אליפות בלעדיו עם ציפייה "לעונה הבאה". ב-NBA אין דבר מעודד יותר מצפייה, ועם סט-בקים של אודן, תהיינה רק ציפיות מלבבות ומלאות תקווה לעתיד אפילו טוב יותר משנת אליפות. מה יכול להיות יותר טוב משנת אליפות? נסו אליפות עם פו-פו-פו אנד פו, או אליפות אחרי עונה של 2-80!

נניח שמיאמי משתמשים בו רק פה ושם, העיקר להכינו לפלייאוף.

קראתי השבוע את כל התנ"ך, וגם את לוחות הברית, ובשום מקום לא כתוב שגרג צריך לשחק הרבה משך העונה. אני בטוח שהראש של הגאון אריק ספואלטרה כבר עובד נון-סטופ: "למה שנעביד את גרג אודן בפרך נגד סנטרים מצחיקים כמו כריס קיימן מהלייקרס או אקפ אודו מהבאקס? אני אשמור אותו לעשרים דקות כשומר על גרג מונרו או רוי היברט שילמד, יתכונן, ויהיה מוכן להשחיז אותם בפלייאוף כשהם כבר עייפים ורצוצים, והוא צעיר, טרי, בריא ומוכן לטרוף!". כל הכבוד אריק! גנבת לי את המחשבות!

 נניח שמיאמי משתמשים בו כתורם חשוב משך כל העונה.

דברתי על 46 דקות למשחק? לא דברתי. אני מדבר על שחקן רוטציה קבוע של 20 דקות למשחק כמחליף לכריס בוש או כריס אנדרסון. הוא לא עולה בחמישייה; הוא רק יושב מחכה כשיש לו 8-9 דקות ברבע הראשון ללמוד את הסנטר שעוד מעט ישמור עליו. הוא נכנס לפני סיום הרבע ונשאר לרבע השני – 8-9 דקות ס"ה. אבל אם הוא נותן 8 נק' ו-6- ריבאונדים, אריק יודע שיש לפצות אותו במחצית השנייה בה הוא מקבל 12 – 14 דקות. הוא מתרגל יותר ויותר לשחק קבוע והוא מתרגל יותר ויותר לשמור – ולחסל – כל סנטר יריב בליגה, תוך שהוא מסיים משחק של 24  דק' עם 18 נק' ו-11 ריב'. הוא נשאר טרי, משפר את הכושר הגופני, משפר את משחק ההתקפה שלו ממשחק למשחק,ומתקדם בצעדי ענק לקראת התפקיד שייעד אותו אלוהים – להיות הסנטר הטוב ביותר בליגה.

נניח שמיאמי מעלים אותו בחמישייה והוא הופך לאחד מכוכבי הקבוצה.

נניח שהיום, בשעה שאנחנו אוכלים תמרים ותאנים בסוכה, ושותים קצת בורבון עם ג'ינג' אייל, אודן משתפר כל כך באימוני הקיץ שהוא הופך את כריס אנדרסון לנושא כליו? רבותי המלומדים, שמעו קולי מסוכה זו:

אפשר לסגור ולנעול את הליגה עד 2016 (לפחות).

הוא הופך לסנטר  הפותח של מיאמי עם מריו צ'אלמרס בפוינט, דוויין ווייד (הבריא לחלוטין) בשוטינג, לברון בסמול, כריס בוש בפאור, ואודן בסנטר. על הספסל מחכים נוריס קול להחליף את צ'אלמרס,  ריי אלן להחליף את דוויין, מייק ביזלי להחליף את לברון, רשאד לואיס להחליף את בוש, וכריס אנדרסון להחליף את אודן.

ואת שיין בטייה אפילו לא הזכרתי עדיין!

אל מלא רחמים! הבא קצת תקווה לשאר קבוצות הליגה כדי שלא יהיה לנו יותר מדי משעמם!

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 23 תגובות

 1. פוסט מענג לקרירה, אבל תגיד לי את האמת, פרופסור לס, האם אתה באמת מאמין למה שאתה כותב? כי אם כן, מחכה לך שנת ייסורים.

 2. הפוסט מענג לקרירה, אבל תגיד לי את האמת, פרופסור לס, האם אתה באמת מאמין למה שאתה כותב? כי אם כן, מחכה לך שנת ייסורים.

 3. איי מנחם העלת בי חיוך. גם זו מצווה לא?
  באותה נימה יוסטון הולכים לקחת את המערב בהליכה כשהאווארד הופך לסופרמן אמיתי, הזקן למספר 2 הטוב בליגה ופטריק בברלי לאייזאה תומאס הקטן. אה ופארסונס יתעל את נשמתו של בירד רק עם חוזה דוגמנות, לין יביא מלא כסף מאסיה ויביאו 4 תותח מארץ התותחים.
  חג שמח ומבדח, אין כמו אופטימיות 🙂

 4. יפה
  הסימן שאלה הגדול ביותר נותר מצבו הבריאותי לאורך העונה (וראה מקרה ברנדון רוי שחזר "בריא" למגרשים)

  דרך אגב יש לך רק עיזות נקבות ? או שיש גם תיש שחוגג עליהן ?

  1. GOGO – נשבע לך שאף פעם לא ידעתי את הקשר בין תיש לעז. מה, עז זכר זה תיש? ומה זה עיזה נקבה? מי משחיל למי? הכל אצלי מבולבל, רק חלב יוצא בליטרים.

 5. דוקטור הלוואי ייתן 10 נק ו-10 ריבאונד כמו שאתה אומר,
  הכי חשוב בשבילו זה הבריאות.
  אם הוא רוצה ללמוד את היריב אני ממליץ לו על ווידאו ותרגול באימונים
  בכל מקרה אין ספק שלשחק עם 3 גאנרים בהתקפה יוריד ממנו הרבה לחץ
  הלוואי יצליח מגיע לו וכל הכבוד שחוזר לקאמבק נוסף

 6. מנחם שוכח דבר אחד, האליפות קודם כל תקום ותיפול על הברכיים של וויד.

  אם ישחזר את משך רוב העונה הקודמת ואולי אפילו יהיה גרוע יותר ופצוע יותר אז אפשר להגיד קדיש כבר מעכשיו.

  כן אודן, לא אודן זה יפה לתפאורה ובאמת יכול לתת קצת מעבר רק עם הקנון השני- וויד יהיה בשיאו. בלי וויד כשיר חבל על הזמן של ההיט.

 7. ועזוב מה אומרים הדיווחים והסטודנטים שלך ממיאמי, אני לא מאמין לאף דיווח בקשר לבריאות של וויד עד שאני לא רואה אותו מתפקד לפחות חצי עונה.

  הברכיים שלו זה פצצה מתקתקת.

 8. 2 התסריטים האחרונים לא קשורים למציאות.

  יש לו חוזה לעונה אחת עבור המינימום, ואם הוא מצליח בצורה סבירה או יותר מזה – מיאמי לא יהיו מסוגלים לשלם לו בעונה הבאה.

  שלא לדבר על התסריט האחרון שבו הוא הופך לכוכב (וסנטה קלאוס מוכיח שהוא אמיתי) – שאין לו שום קשר ל 2016 או אפילו ל 2015.
  הדבר היחיד שאפשר "לסגור" במקרה כזה – זה לא את הליגה, אלא את העובדה שאודן לא יהיה בקבוצה בעונה הבאה…

  1. הוא הבטיח לריילי שהוא ישחק חצי בחינם על מה שריילי עשה בשבילו! ב-2014-15 ששה שחקנים עוזבים. מיאמי יודעת מה שהיא עושה.

   1. ריילי לא עשה בשבילו שום דבר שקבוצות אחרות לא עשו.
    – או שאתה טוען שלא היו לו הצעות אחרות ?
    (מי כתב מאמרים על "ההחלטה" של אודן ?).

    בעונה הבאה, רק לברון, וויד, בוש, אנתוני, והאסלם לבדם ירוויחו כמעט 70 מיליון דולר, שזה לא רק מעל תקרת השכר, זה כבר מביא את הקבוצה לתקרת המס.

    תעשה את החשבון לבד…

    אם אודן מצליח, הוא ירוויח סכומים שמיאמי לא תוכל לעמוד בהם.

    כן, מיאמי יודעת מה שהיא עושה – מחתימה את אודן לחוזה מינימום לעונה אחת שזה הימור מצויין.

    אבל מיאמי היא לא זו שטוענת שהליגה סגורה לעוד שנתיים אחר כך או שהם יוכלו לשלם לאודן משכורת סבירה בשנה הבאה אם הוא יצליח העונה – זה אתה טוען…

 9. לצערי הדוקטור צודק!
  אני באמת לא רואה מי יכולה לנצח את מיאמי בסדרה של הטוב משבע.
  הלוואי שאתבדה.

  בלי שום קשר – תראו את הסרט "42". סיפורו של ג'קי רובינסון – השחקן השחור הראשון ב – MLB.
  מעורר השראה גם אם אתם לא חובבי בייסבול(ואני לא…)

 10. wade completely healthy…. good one. they almost lost the championship to the spurs, lebron is afraid i tell u. wade completely healthy…. it's a miracle, only in miami, we've managed to reverse time… there's dollar bills on the sidewalks…. halleluya!!!!!!!!!!!!

 11. ביינום יושב העונה שוב בצד בגלל פציעה, קיירי גם קצת יהיה חצי ביציע חצי במגרש, בנט יתקע בקיר הרוקיז והעונה של הקאבס לא תהיה מעודדת.
  ווייד פצוע מדי, לברון חוזר לקליבלנד שזוכה בבחירה הראשונה שוב, אנדרו וויגינס מצטרף לקיירי ארווינג, לברון ג'יימס ואנדרו ביינום שחוזר לקו הבריאות. משלימים את הקבוצה ווארז'או טריסטן תומפסון, בנט, ווייטרס, ג'ארט ג'ק וארל קלארק. קליבלנד זוכה באליפות בהליכה עם מאזן 7-75 ושוברת כל שיא אפשרי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט