פריוויו של חמישי מינימליסטי לפני פגרת האולסטאר / גיא רוזן

בוסטון סלטיקס (37 – 16) – לוס אנג'לס קליפרס (37 – 17)

(03:00 לפנות בוקר)

אחלה משחק, בחרו ה-NBA לאת אתו לפגרה. 2 מהקבוצות מהטובות בליגה, במאצ'אפ מרתק. במשחק הקודם בלוס אנג'לס אלו היו הליפרס שצלחו את המאבק עם הניצחון, אבל שלא יהיה ספק – זה היה מאבק. 107 – 104 הייתה תוצאת הסיום אחרי 4 רבעים + הארכה של משחק כדורסל צמוד לכל אורכו. את הרבע הרביעי סיים טייטום עם שלשה ששלחה את המשחק להארכה (אחרי שהסלטיקס איבדו יתרון בן 8 נק' ברבע האחרון), כאשר בהארכה, אותו טייטום מחמיץ הזדמנות להשוות את המשחק עם שלשה שהוחמצה בשניות הסיום. מה שלמדנו מאותו המשחק זה שכאשר קבוצות אלו משחקות בהרכב מלא, הן ללא ספק מהטובות שבנמצא – הקליפרס הראו שהם יותר מקאוויי + ג'ורג', בלילה בו זה היה דווקא לו וויליאמס שמספק רת הנק' (27 מהן), בדגש על הקלאצ', בעוד שבצד המפסיד, טייטום הראה שגם מול שחקני כנף מגני עילית (קאוויי וג'ורג') הוא מסוגל לתת תפוקה משמעותית (30 נק' במשחק). מה צפוי לנו הלילה? לדעתי, more of the same. עוד מאבק צמוד בין 2 מהקבוצות החזקות בליגה. רק שהפעם, אני בוחר בסלטיקס כמנצחים. הסיבה? בזמן שעבר מאז אותו משחק, קמבה ווקר הוכיח שהוא אולסטאר גם בשורות קבוצת עילית, כאשר החיבור שלו עם הקבוצה הוא חיבור מנצח, ובנוסף, גורדון הייוורד הוא שוב שחקן משמעותי בליגה, כאשר כיום הוא חלק מהותי מההצלחה של הקבוצה בצד ההתקפי של המשחק (17 נק', 4 אס', 39% מהשלוש עד כה העונה). סיבה נוספת היא היעדרותו של פטריק בברלי (שיחק 41 דקות במפגש הקודם בין 2 הקבוצות, יותר מכל שחקן קליפרס אחר במשחק, כאשר הוא מסיים את הלילה עם ה-(+/-) הגבוה ביותר, ובמקרה או שלא במקרה, יריבו מהקבוצה היריבה, קמבהווקר מסיים את הלילה עם 4 מ-17 מהשדה לצד 6 איבודים). בלעדיו, הקליפרס הם קבוצה פחות מפחידה בהגנה, ובהפרש. בנוסף אחרון, יש את הסיבה המנצחת (או מפסידה. תלוי בהשקפה) הנ"ל:

בתמונה: undescended testis

הוועד המנהל של מכון שמעון-רובין

ניו אורלנס פליקנס (23 – 31) – אוקלהומה סיטי ת'אנדר (32 – 22)

(03:00 לפנות בוקר)

עם במשחקים אחלה עסקינן, אז זה בהחלט עונה להגדרה. מצד אחד, ההפתעה הגדולה של העונה. הת'אנדר. עם צוות 3 הרכזים, הם מצליחים לעשות את מה שנראה היה שהוא בלתי אפשרי – הם במקום בטוח בדרכם להופעה נוספת בפלייאוף המערבי, כאשר מרווח הבטחון שלהם מרשים למדי (8.5 משחקים מהמקום ה-9. לצורך ההשוואה, הם קרובים הרבה יותר למקום ה-2 במערב – מרחק 5.5 משחקים "בלבד"). הלילה הת'אנדר פוגשים את אחת מהקבוצות החמות במערב: ניו אורלינס פליקנס. אלו ניצחו 6 מ-8 משחקיהם האחרונים, במה שאפשר לכנות "תחילת עידן ציון" בניו אורלינס. וויליאמסון הוא כל מה שהאופטימיים קיוו שהוא יהיה, ויותר. עם רק 27 דקות למשחק, יש לציון 21 נק' בכמעט 60% אפקטיבי לצד 7 רב', והמון, אבל ה-מ-ו-ן נוכחות על הפרקט, בדגש על הצבע. נכון, 9 משחקים זה מדגם קטן. פצפון. אבל אישית, אני לא מצליח להתעלם מהנתון שמלמד שבמהלך אותו מדגם פצפון, בכל 100 פוזשנים של ציון על הפרקט, הפליקנס מנצחים את יריבותיהם 119.2 – 104 , נתון שכזה, אם הוא מחזיק מעמד לאורך זמן, זה נתון של מעומד ל-MVP שמשחק בקונטנדרית. לצורך השוואה, הנתון של יאניס הוא 115 – 100 . או במילים אחרות:

(לא, התבלבלתי. זו התלבושת של הת'אנדר. מהעונה שעברה)

כיף להיות אוהד הפליקנס. באמצע: ציון. מימין: ניתן לקוות שלונזו נוהג טוב יותר מאשר הוא זורק מהעונשין…

הניחוש שלי למשחק הלילה: אני מאמין שזה יהיה משחק צמוד במיוחד, משחק שבסיומו הפליקנס ימשיכו עם שרשרת ההצלחות שלהם תוך שהם מנצלים את הביתיות.

לפוסט הזה יש 149 תגובות

 1. משחקים מיותרים בתכלית בערב לפני האול-סטאר. כבר בשעה 3 אחה"צ כמה מהשחקנים חייבים להופיע רגועים ונינוחים ליום הראיונות שהוא יום ששי. כמה מהם יטוסו בבוקר לשיקגו. מי צריך את זה.
  אני מת על האיורים שלך, או WHATEVER THEY ARE CALLED

 2. אחלה פריוויו, תודה גיא.
  אוק' סיטי יפתיעו (וכמו תמיד אני מנחס וטועה, אבל אתם יודעים – גם תרנגול עיוור וגו'…)

   1. באיזה עולם אוק' פייבוריטים? הפלס עם ציון לוהטים והם בבית (מציע לך לקרוא את הפריוויו של חברך ל-"סטאט בראדרס")

    1. אוק' משחקים טוב יותר אבל ההצטרפות של זאיון הופכת את המשחק לשקול.
     בעיניי אין פייבוריטית ברורה למשחק הזה..

      1. עמכם הסליחה…

 3. כשהליגה מתאמצת, היא מצליחה לייצר עניין גם בערב של אס"ק (אווירת סוף קו, למאותגרי סלנג צבאי). אצלך גיא, זה עניין שבשגרה (וזה רק מגביר את ההערכה, כמובן).
  תודה רבה לך ולשבצקיסט של הליגה

 4. דוק ריברס פחות טוב מסטיבנס בפרקטיקה של חדר אימונים אבל באימון על המגרש הוא טוב בהרבה ולא בגלל צעקות או הרבה יותר דינמי מהרובוט הממנומס.

 5. מקווה שעכשיו כשריברס הכניס את קוואי, גם סטיבנס יוציא את המחליפים אחרת הוא יעקץ על ידי השועל הזה ריברס.

 6. רדיק מקבל שם פחות מ 7 מליון דולאר לעונה.
  יש מצב שהסלטיקס ישכנעו את היייווארד לקבל חוזה דומה אחרי שהאחרון שלו יסתיים?

 7. זאיון נהדר אבל מה שמפתיע, לפחות אותי, זה היכולת המצוינת של לונזו בול משני צידי המגרש.
  השמצתי אותו בעבר לא אחת אבל הערב הוא מצוין ובעיקר היכולת שלו למצוא פעם אחר פעם את זאיון במיקומים טובים ליד הסל. מעורר הערכה וכבוד מחדש

 8. עכשיו סטיבנס פתח פה שם ודרש מהשחקנים לעשות משהו. ניצני שינוי?
  גם לפני שני משחקים ראינו תוכחות כאלה עם טייטום שלא עשה מה שהוא דרש.
  זה הכריח את גייסון לבוא לחסימה.

 9. אבל שסטיבנס ימשיך לתת למשחק לזרום ולקחת פסקי זמן מאוחר מדיי.
  יש לו הרבה להשתנות בשביל להיות מאמן באמת טוב, כדאי שילמד משהו מנרס….
  לא רואה את הסלטיקס מנצחים הלילה.

 10. תייס הוא השפן של השופטים
  תמיד ירביצו לו תמיד יקבל עבירות יותר מאחרים והוא ילד הכפות של השופטים.

  1. דווקא עשה עבירה בפעם הראשונה וקיבל סל ופול וניצל בעזרת השיפוט המעולה הידוע של הNBA. בכל זאת היה צריך לעשות עבירה גם בפעם השניה

 11. איפה טיימאאוט של ביבו סטיבו?
  איפה?
  זה מאמן שלא יודע מה לעשות עם עצמו ויש לו 4 שחקני עלית. 4 גדולים שאוא לא יודע איך להביא אותם לטופ.
  הוא טוב עם ילדים, לא עם סופרסטארים.

 12. תראו איך ריברס מגיב כל פעם בזמן
  כל כך הרבה ניסיון למרות לאינו טוב כל כך וכולנו יודעים שטיבס היה זה שאימן מאחורי הקלעים את הסלטיקס של 2008.
  הוא מאמן שיודע מה לעשות במגרש וסומך על העוזרים שלו. זה אימון נכון. אז אתה לא גאון (סטיבנס?) אבל אתה מגיב ושומע בזמן אמת.
  זה אלף בית של אימון.

 13. בסך הכל, האן בי איי של ימינו הוא משחק של כוכבים.
  שחקנים כמו טייטום בראון וקמבה עושים את הסלטיקס.
  גם סטיבנס צריך לגדול ולהתבגר כמו השחקנים שגידל. הוא פשוט צריך להתקדם. לא להישאר במקום!
  זה היה משחק בסידרת גמר וראינו אותו בעונה הסדירה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט