דיון הופס ליום חמישי PM: אול סטאר USA נגד העולם, כן או לא? / מנחם לס

כולנו יודעים שהאול סטאר הוא מקרה אבוד. הוא לא מעניין אף אחד מלבד השחקנים המוזמנים לתחרויות כי עבורם זאת הזדמנות להיות 4 ימים ביחד במלון עם חברים, שחקני עבר, VIP מהוליווד וכל שטחי הבידור, ובכלל, אווירה של חופש וכיף. אמנם היו שחקנים שאמרו שהם היו מעדיפים ארבעה נימי חופש בבית אבל הם משקרים.

הייתי במספיק אול סטארים לראות את השחקנים יושבים פה ושם, מתבדחים, צוחקים, HAVING THE TIME OF THEIR LIFE, ואיתם שחקני קטולנוע, כוכבי היפ-הופ, ומה לא. אלא ארבעה ימים מיוחדים מאד לשחקנים הנמצאים שם.

אבל משחק האול-סטאר הוןא הדבר המשעמם ובנאלי ביותר בהופס.

עכשיו מתברר שאדם סילבר עצמו יודע שארה"ב נגד העולם זה הסיכוי האחרון להציל את האול-סטאר, אפילו שלפני שנתיים הוא אמר שארה"ב נגד העולם באול סטאר זה כמו לשים נזם זהב באף חזיר.

מסתבר עכשיו שאנשים כסטיב נאש בוחשים חזק בקדירה, ומדובר על משחק כזה ב-2022. למה 2022? זה יהיה יובל ה-30 של הדרים טים בברצלונה, ששינתה את כל עולם הכדורסל בארה"ב ובעולם מהקצה אל הקצה.

אתם יודעים מה מנע, ומה מונע את המשחק? פעם היתה דיעה שארה"ב תבייש את העולם בהפרש של 40.

הימים האלה חלפו ואינם עוד.

אז מה טוענים עכשיו? לא תאמינו: ישנו רוב ב-NBA בוועדה המחליטה על דברים כאלה הטוענים ש"זה לא צודק לבחור את ארה"ב מתוך 360 ילידי ארה"ב נגד 108 ילידי חו"ל". אני לא מבין מה לא צודק כאן. אם היו יותר שחקנים טובים בעולם ברמה של לוקה דונצ'יץ הם לא היו משחקים באורוגוואי או ספרד. הם היו משחקים ב-NBA. בין המתנגדים ישנם הטוענים שהרבה יותר קל לבחור 12 מתוך 360 מאשר 12 מתוך 108, הווה אומר להיות זר זה טוב יותר מלהיות אמריקאי כי סכוייו להיבחר גדולים יותר. ז"א הטענה היא שאם אתה אמריקאי מצויין וישנו זר מצויין באותה רמה, אז סכויי הזר לשחק באול סטאר הם גבוהים מהסיכויים של האמריקאי כי סכוייו הם 1/108 נגד 1/360.

כל מה שיש לי לומר על כך זה שיושבים שם מטומטמים כאלה שקשה להאמין.

בואו נדבר קמת על הכוכבים של חו"ל כיום. שני השחקנים עם מספר בחירות הקהל הגדול ביותר הם זרים: לוקה במערב וגיאניס במזרח. והבוחרים הם אמריקאים ברובם ועדיין בחרו בזרים!

אתם יודעים מה אני חושב?

אני חושב שהאמריקאים פוחדים שהעולם ינצח אותם. לא סתם ינצח אותם, אלא יכניס בהם חזק.

לא רק לוקה וגיאניס מובילים במספר הבחירות. בואו נקרה את מי עוד יש להם. ישנו קמרוני המשחק בסיקסרס ושמו ג'ואל אמביד. לטורונטו ישנו אחד בשפם פסקל סיאקם. צריכים עוד גבוהים. בדנבר משחק ניקולה ג'וקיץ'; ביוטה רודי גובר. במינסוטה יש את קרל אנטוני טאונס שכבר שיחק עבור הרפובליקה הדומיניקנית, שם נולד. ולא, לא שכחתי את מרק גאסול מטורונטו. לא ניגמר: לסיקסרס יש את אל הורפורד הדומיניקני מלידה, ולאורלנדו יש את ניקולה ווצ'ציק ממונטנגרו. וואללה שכמעט שכחתי את דומנטאס סבוניס הליטאי ושכנו מלטביה קריסטפאס פורז'ינגיס. 11 שחקני פרונטליין זרים. וואללה ששכחתי את דאנדרה אייטון. 12 שחקני פרונט-ליין. מי צריך גארדים?

חבל על הזמן.

אבל אם בכ"ז צריך גארדים? אז לצד לוקה יש בן סימונס, שי גילגואוס-אלכסנדר הקנדי, ג'מל מוריי הקנדי, וויגינס הקנדי. גורן דראג'יץ'. יש עוד קנדי שיהיה מצויין – ארג'יי בארט.

אני מתחיל לחשוב שאנשי הוועדה, שכולם אמריקאים ובראשה יושב אדם סילבר, חוששת שאפילו אם 12 האמריקאים הטובים ביותר ישחקו, הזרים ינצחו ואז זאת מכה קשה ביותר ל-NBA שהוא, אחרי הכל, מוצר אמריקאי. לפחות מרק סטיין מהניו יורק טיימס כותב שעתה סטיב נאש הוכנס לוועדה, וגם דירק נוביצקי מועמד.

מה שזה יקרה יותר מוקדם יהיה יותר טוב. 2022 נראה זמן מצויין ליובל ה-30 של הדרים טים.

אז מה דעתכם? העולם נגד ארה"ב רעיון טוב? צודק לשחקנים האמריקאים שסכוייהם לעשות את ה-12 קטנים יותר? ואתם רואה 12 אמריקאים היכולים לעמוד מול קבוצת הזרים שהעמדתי?

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 57 תגובות

 1. אם עושים רשימה, זה נראה באמת שהסנטרים הטובים ביותר בליגה, זרים, אבל עדיין הפורווארדים והגארדים הטובים ביותר, אמריקאים.

 2. "כל מה שיש לי לומר על כך זה שיושבים שם מטומטמים כאלה שקשה להאמין."
  ==
  סיכום מעולה דוק
  ==
  האמריקאים לגמרי מפחדים

 3. רעיון שחייב לקרות.
  אין שום עניין יותר במזרח מול מערב.
  פעם לשחקנים היה כבוד, והתאמצו כדי להראות מי הקונפרנס החזק יותר, ומי החזקים שבחזקים.
  היום זה לא מעניין אף אחד, ולא ראיתי משחק אול-סטאר כבר איזה עשור. מדי פעם הצצתי בתקציר וכל פעם נדהמתי יותר מהביזיון.
  עולם נגד ארה"ב ייתן לשחקנים משהו להילחם עליו, ועם הזרים שיש היום בליגה – הם פייבוריטים.

   1. זה החרטא של הבחירת סגלים שבעתם עשה את זה סוג של משחק מעורב, עדיין אפס עניין ואפס הגנה זה לא הועיל למשחק האולסטאר הייתי מנסה במקומם להוסיף תחרות של משחקון 1 על 1 או שניים על 2 לפי גדלים ועמדות (הארדן נגד דונציץ לדוגמה). היה מוסיף הרבה אגו ותחרות .

    1. לא יוסיף שום דבר – האולסטאר זה אירוע יחסי ציבור וזה שתשנה את הפורמט לכאן או לכאן לא יהפול אותו ליותר חשוב. עם מידת החשיםה שיש לליגה בימינו הוא אירוע די מיותר.

     1. יש עניין שנקרא אגו, תחשוב על תחרות מי שחקן אחד על אחד הטוב ביותר? ושמים בה את הארדן נגד דונציץ, את קיירי נגד יאנג… אתה חושב שהם לא יתאמצו? השחקנים האלה מפוצצים באגו

      1. לא הם לא יתאמצו. הם לא יסכנו פציעה בשביל משחק ראווה.

      1. החשיפה של הליגה לא הייתה קרובה לזו של ימינו וגם אז התייחסו לזה כמו משחק ראווה. לא סתם התוצאות היו אסטרונומיות (אמנם לא כמו בימינו שזה ממש הפך לבדיחה מיותרת לחלוטין). בוא לא נעשה לזה רומנטיזצית יתר.

      2. זה היה משחק כדורסל ולא קרקס.
       וברבע האחרון הייתה לפעמים הגנה רצינית+.
       לשחקנים היה חשוב מאוד לנצח בשביל הקונפרנס ובשביל להראות מי הכי גדול בין הגדולים.
       זה היה תענוג של משחק פעם.
       היום זה ביוב.
       זה צעד בכיוון הנכון, משהו שייתן להם סיבה להילחם ולהתאמץ.
       לא צריך להיות גאון בשביל להבין את זה.

      3. איך לומר, תענוג של משחק זה לא היה. אולי קצת פחות חסר ערך.

      4. קח, הראשון שבדקתי. 1991.
       https://youtu.be/uFuzU90PHHU?t=45m10s
       כבר מההתחלה רואים הגנות יותר חזקות מרוב משחקי הליגה היום.
       בסוף זה בכלל רצח.
       השחקנים הטובים בעולם מתחרים זה נגד זה מי הכי טוב.
       כמו שהמשחק הזה היה אמור להיות.
       איך אתה בכלל יכול להשוות את זה למופע ההיתולי לכל המשפחה שיש היום? שבו אין שום קשר לכדורסל.

      5. כן, תמשיך לספר לעצמך…

      6. ואני לא משווה את זה להיום כי היום זו באמת בדיחה כבר לא מצחיקה.

   2. זה לא משנה, זה אפילו יותר דבילי ממזרח-מערב.
    מנסים לסבך ולהמציא את הגלגל במקום ללכת פשוט ולעניין למה שמעניין.
    סילבר הדביל תמיד חייב להתחכם.
    אם אני לא טועה מקומיים נגד זרים זה האולסטאר הנפוץ בליגות באירופה.

  1. אני מסכים וזה רק מראה איזה מהפכה אדירה עברה הליגה עם הגלובליות שלה, היום השחקנים הטובים בעולם לא חייבים להיות אמריקאיים, העולם לא נופל מאיתנו במאומה יותר. יאניס דונציץ … וזה רק קצה הקרחון

 4. אני לא חושב שאמריקאים נגד זרים יהיה מה שיגרום לשינוי ביחס של השחקנים לאולסטאר.
  הפתרון לדעתי הוא לגרום לשחקנים לרצות לנצח בלי קשר לשאלה מי נגד מי על ידי תמריצים כלכליים (לדוגמא – בונוס לשחקנים שניצחו).

 5. לא יודע על איזה ועדות אתה מדבר כי למיטב ידיעתי הליגה בכלל לא דנה בזה ואין שום גוף בליגה שזה מונח לפתחו. אז אולי אנשים עושים ספקולציות כאלה – את האולסטאר זה לא יהפוך למעניין יותר. גם ככה כבר הכניסו את זה כבר במשחק הרוקיז/סופמורס.

  1. ישנה "וועדה". אדם סילבר מתייעץ עם כמה אנשים. הם הוועדה. היום כתוב באטלנטה קונסטיטושיון שסטיב נאש נתבקש להיות אחד מהיועצים לגבי ארה"ב נגד העולם

   1. נו חלאס מנחם סטיב נאש עסוק עכשיו עם דברים אחרים וגם עברתי עכשיו בקונסטיטושן ולא היה שום דבר בנושא בכל השבועיים האחרונים.

    1. סליחה, זה לא היה באטלנטה קונסטיטושיון. זה היה מרק סטיין (או סטרן) בניו יורק טימס. בקונסטיטושיון הכניסו את כל המאמר בעמ\וד האחורי. אתה רוצה שאשלח לך את העמוד בדואר? תן לי את הכתובת שלך.

    2. אתה יודע, עידו, כמעט הלכתי לעשות SCAN של המאמר ולהכניס אותו כ-FILE למחשב ולשלוח לך, אבל אז חשבתי לעצמי שיש לי דברים חשובים יותר לעשות בחיים. למעשה לא חשוב לי אם אתה מאמין או לא שסטיב נאש הוא אחד האנשים שאדם סילבר החליט שהוא רוצה בקבוצת האנשים שהוא יתייעץ איתם בקשר לארה"ב נגד העולם ב-2022.

 6. המשחק היחיד שיעלה את הענין יהיה ארה"ב נגד העולם. העולם עם מאמן מהיורוליג ועוזר מאמן אירופאי שב-NBA והם יבחרו את הקבוצה. האמאמן האמריקאי יבחר את ה-12 שלו, כולל – אם ירצה – שחקן מכללה או אפילו איזה עילוי מהתיכון. לכל שחקן מהקבוצה המנצחת $250,000

 7. האולסטאר מיותר. זה בדיחה במשחקון נגד ילדים שהם באים לשחק הם מתאמצים יותר. צריך לבטל אותו תכלס אבל זה מכניס כסף אז להשאיר.
  רוצים אחד על אחד עם מאמץ? פרס ראשון 20 מיליון דולר בטורניר נוק אאוט של 10 דק משחק. אני מאמין שכולם כמעט ישתתפו בטח הצעירים לוקה יאנג ומוראנט שחמים על הדולרים. פחות מ20 מיליון לא יגרום לכוכבים להתאמץ.

  מי יסרב? בטח השיקוץ להימנע מהבושה, הסייבורג שיעשה לוד מנגמנט יעני זה לא ברמה שלו, קאפקייק כנראה אלא אם יגידו לו שהוא מפחד והארדן ינגב אותו ואז הוא ישחק.

  דמיאן קיירי יאניס, לוקה, יאנג, מוראנט אני בטוח שישמחו להשתתף

  1. שמור את הכסף לעניים ולנדכאים.
   טורניר 1X1 בשלושה סיבובים.
   8 נרשמים.
   הגרלה מי נגד מי.
   רבע, חצי, גמר.
   הזוכה מוכרז שחקן ה-1X1 הטוב בליגה.
   צעירים קוראי תיגר ו-וותיקים עם אגו וביצים יעמדו בתור כדי להשתתף.
   יהיה להיט היסטרי.
   משחקונים הראשון ל-18 נק' או מה שיהיה הגיוני.

 8. אני מציע לבטל את החרא הזה בכלל. אולי להשאיר את תחרות ההטבעות (נגיד) והשלשות (שהיא באמת סבבה ולא דורשת יותר מדי מאמץ)
  אני לא אוהב את גישת ה"כמה טוב היה פעם", אבל נראה לי שתחרות ההטבעות באמת איבדה מערכה (למעט הפעם ההיא של 2016 שפשוט הייתה מדהימה). אני מאמין שפעם, באמת הטובים ביותר היו משתתפים כשכמובן ג'ורדן היה גולת הכותרת. היום לארי ננס ג'וניור עושה לך טובה שהוא מגיע.

  1. מה זה "גישת"?
   יש משחקים מלאים ביוטיוב, תראה בעצמך.
   זה משהו ברור לחלוטין, אין פה שום "גישת".
   הנה קח ראשון ששמתי לגילרי:
   https://youtu.be/uFuzU90PHHU?t=45m10s
   תחרות ההטבעות זה פאסה. עשו כבר מזמן את כל מה שאפשר.
   במקום זה אתה עושה טורניר 1X1 והרייטינג בשמיים.

   1. אני מדבר באופן כללי על גישת ה"פעם היה יותר טוב".
    בהקשר של האולסטר אני מסכים לגמרי – ואם אני מבין את מה שעידו הגיב לך לעיל, אז הוא גם סובר שפעם המשחק היה יותר תחרותי.

    1. תקשיב, ראיתי עכשיו את הכמה דקות אחרונות של המשחק הזה וזה היה יותר אינטנסיבי ממשחק פלייאוף היום.
     פשוט משחק כדורסל תחרותי מההתחלה ועד הסוף שכולם לוקחים את זה ברצינות.
     היו ימים

 9. קודם כל הייתי מתייחס לאולסטאר כמשחק שאפשר לתבל אותו ולשנות קצת את החוקים הרגילים-
  1. מקצר את זמן המשחק לרבעים של 10 דקות
  2. בכל מחצית מגרש יש עיגול קטן (או שניים) שקליעה משם שווה 5 נקודות.
  3. 2 עיגולים בתוך קשת השלוש שקליעה משם שווה 4 נקודות.
  4. קבוצה מחוייבת להוציא שחקן (להישאר 4 על המגרש) למשך דקה בכל רבע.
  5. רק מעל 8 עבירות ברבע הולכים לקו לשתי זריקות.

  1. עוד כמה: במקום כדור תקני – ביצה קשה; זריקת עונשין תתבצע עם הגב לסל, בזריקת סבתא, ותהיה שווה 6 נקודות; להוסיף מכשול מים בקו החצי; בסוף הרבע השלישי לשחרר את העזים והחתולים למגרש; תפיסת עטלף תהיה שווה עשר נקודות וביצה מהצד.

 10. אני בעד תחרות אגרוף. בוורלי נגד ווסטברוק, יש מתנגדים? אני בטוח שגם הם יסכימו.
  אולי צ'רלס בארקלי ישפוט תחרות דאנקים בה כל מתמודד הוריד שישיית בירות מול הקהל?

 11. לגבי המשחק עצמו אני לא יודע אבל יש לי הצעה לתחרות הטבעות:
  תחרות ההטבעות בין כוכבי ה-nba לבין מטביעים מקצוענים, דוגמת גורדן קינגסטון ודומיו! האגו של שחקני הליגה וההייפ מסביב יעשה את זה למדהים.

 12. זה בהחלט יכניס קצת פלפל, בטח מבחינת שאר העולם. האמריקאים אולי יאבדו קבוצה אחת, אבל ירוויחו אופציה לאמוציות נגד היריבה (they took our jobs!). בכל מקרה, יותר טוב מהפיהוק הנוכחי

 13. זה לא יעבור בדיוק בגלל הסיכויים שהוזכרו פה.
  להיות אולסטאר זה חוזי פרסום, סטטוס בליגה, שדרוג לחוזה הבא, לפעמים יש אפילו בונוס מובנה בחוזה.
  כל השחקנים האמריקאים הולכים להתנגד לזה, כי זה מקטין את הסיכוי שלהם להיות אולסטאר, במקום ה- 70% שהם מהליגה, 50%, והם לא יפסידו כסף.

 14. טוב טוב יה מנחם, תגיד זקן שלנו, מאיפה הבאת את הצילום של הכדורון הזה של כדור הארץ? היית אצלי במעבדה?
  חחחחחחחחחחחחח, יש לי בדיוק אחד כזה שקיבלתי באיטליה בכנס מומחים מטעם האיחוד האירופי. אני משתמש בו לחזק שרירי לפיתה בידיים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט