האיחוד

האיחוד

אם ב-2012 היו אומרים לכם שתראו את ווסטברוק והארדן ביוסטון, מה הייתם אומרים לאותו אדם? הליגה הוכיחה שהמציאות חזקה יותר מכל דמיון.

לגבי הטרייד אני חושב ששתי הקבוצות הוציאו מה שרצו. יוסטון בשנה-שנתיים האחרונות של הארדן בשיאו, סביר להניח שייקח שנים עד ששחקן ברמה והקליבר של הארדן יגיע ליוסטון ולכן הם היו חייבים אול אין מטורף בשנים שנותרו לו. פול סיים את דרכו שם והארדן די הודיע להנהלה שהוא מצפה לראות את פול בחוץ ואת ראס בפנים. ליוסטון אין מה להפסיד בטרייד הזה (למעט 2 בחירות דראפט-הפסד זעום בהתחשב שהבחירות גם מוגנות 1-4) אלא רק להרוויח. ראס בן 30, עדיין שחקן טופ 15 בליגה, עדיין פחות מבוגר מפול, עדיין רכז טופ 5 בליגה, עדיין מנהל משחק פנטסטי ואל תזלזלו אף פעם בערך החברות, עם חברים כיף יותר לשחק, אתה מקריב יותר והוא מחבריו הטובים של הארדן. אז נכון שהוא מעבר לשיאו אבל לכו תדעו אילו חיים חדשים יוסטון יכולה להפיח בו.

לגבי OKC, סם פרסטי הולך לשים בכיס הקטן את סם הינקי. עד 2026 הולכות להיות להם משהו כמו 20 בחירות והיד עוד נטויה עם הטריידים שיגיעו על אדאמס ושרודר. כל מה שפרסטי צריך הם 2 סופרסטארים בכ-20 בחירות. הייתם מהמרים נגדו? אני לא. הוא מראה איך נראה המושג ריבילד במילון. OKC הולכים להתחרות במאבק עקוב מדם על הבחירה ה-1 עם ממפיס, פיניקס, שארלוט, ניקס וקאבס בשנים הקרובות. הוא קיבל את חוזה האימה של כריס פול אבל הסיכוי שנראה את פול יותר משנה ב-OKC הוא נמוך וסביר שיהיה טרייד המשך (לא יודע מי תיקח אותו אבל שיהיה בהצלחה). יש לקחת בחשבון שפרסטי כנראה הוציא פחות מהמקסימום שיכל על ראס וג'ורג' בגלל שהוא שלח אותם למחוז חפצם וזה על מנת להעביר מסר שהקבוצה תדאג לכוכבים שלה ולא תעביר אותם בניגוד לרצונם, זה יחד עם התדמית המשפחתית שיש לקבוצה בניהול שלה אולי יביא קבלות בעתיד.

מה יהיה?

הרוקטס הם הווילד קארד המטורף של העונה. התנודתיות שם עלולה להיות מטורפת, הכל יכול להתרסק ומצד שני היא יכולה לחסל את 2 היריבות מעיר המלאכים. הרבה שאלות עולות בדיוק כפי שעלו עם הצטרפותו של פול שגם היה צריך כדור ביד. הרבה יהיה תלוי ביכולת הקליעה של ראס, האם הוא יצליח להתאושש מהעונה האחרונה הנוראית בתחום זה ומקו העונשין?

ראס קיבל חיים חדשים, דם חדש וייתכן שזה כל מה שהוא היה צריך על מנת לתת עוד עונה-שתיים של שיא וייתכן גם שכלום לא יעזור. המטרה הברורה של יוסטון היא אליפות, כל דבר חוץ מאליפות הוא כישלון (למרות הפייבוריטיות של הקליפרס והלייקרס) ועם התחושה הזאת יוסטון יעלו לשחק העונה.

לפי דעתי ראס יקבל את עמדת ה-PG לרוב משום שהוא מנהל משחק בחסד ופחות טוב בעמדה 2. עמדה 2 לא זרה לג'יימס הארדן והוא ישמח להוריד בנטל של הובלת הכדור ואולי לעשות יותר מהלכי ISO כמסיים. ראס, הארדן, גורדון, טאקר וקאפלה זו חמישייה לא רעה בכלל ואל תפסלו איזה טרייד או החתמה של SF נוסף לקראת הפלייאוף ששם יוסטון בעמדת נחיתות חזקה מאד מול 2 הפייבוריטיות לתואר.

הספסל גם די חלש עם ריברס, האוס, גרין וערימת נגרים אבל יש עוד זמן לתיקוני תחזוקה.

הנהנה הגדול הולך להיות קאפלה לדעתי, ראס חודר יותר מפול ולוחץ על ההגנות בכך יותר, קאפלה יהיה שם להלייאופים ותיקוני ריב' ההתקפה. השאלה היא מה יהיה עם ההגנה. ראס ופול שומרים די באותה רמה, השאלה האם עכשיו כשהנטל ההתקפי על ראס ירד קצת הוא יהיה מסוגל לעלות רמה בהגנה? הוא בן 30, זה לא פול בגיל 33 ויוסטון תצטרך ממנו את זה מאד. אני אישית לא רואה את זה קורה וצופה בעיות בחלק ההגנתי שלהם כפי שהיה עד כה.

אני מאמין שנראה יותר ISO של יוסטון בעיקר מראס והארדן בתורות ואחרים מחכים על ה-3 או חותכים להלייאופים, אם חשבתם שעד עכשיו זה היה קיצוני, חכו לעונה. לי לא זכור קו אחורי של 2 גארדים ששניהם היו MVP, לדעתי פעם ראשונה בתולדות הליגה וזה הולך להיות חתיכת ניסוי במעבדה של מורי. בנוסף ל-ISO נראה המון פיק אנד רול שם עם קבוצה שתרוץ יותר ותשחק מהר יותר.

מבחינה מנטלית, ראס הראה שאין לו בעיה לפנות מקום שצריך (נתן לג'ורג' להוביל) וכנ"ל הארדן. הבעיה הגדולה אצלם שלאורך שנים ראס והארדן הוכיחו קושי גדול לתפקד בקלאץ' בפלייאוף וקבוצותיהם תמיד ירדו מנוצחות במשחקים צמודים כאלו בפלייאוף, האם זה ישתנה?

הם יכולים לסיים ראשונים בעונה הסדירה כי לא ראס ולא הארדן אוהבים לנוח והם ישחקו ויתנו תמורה לאגרה. עבורי זוהי הקבוצה הכי מסקרנת העונה ואני מודה שאשמח לראות אותם מניפים גביע כי מגיע לשני החבר'ה האלו אבל לצערי לא חושב שזה יקרה.

לפוסט הזה יש 45 תגובות

 1. יקרה, יקרה.
  על אפם ועל חמתם – ראס והארדן יסגרו סיפור מהאגדות, ויזכו סופסוף בטבעת שלהם.
  אחרי גמר מערב עקוב מדם עם הלייקרס, ופינאלס עם פילי.

 2. שימון
  מאד התחברתי ואהבתי את המשפט הבא: "יש לקחת בחשבון שפרסטי כנראה הוציא פחות מהמקסימום שיכל על ראס וג'ורג' בגלל שהוא שלח אותם למחוז חפצם וזה על מנת להעביר מסר שהקבוצה תדאג לכוכבים שלה ולא תעביר אותם בניגוד לרצונם, זה יחד עם התדמית המשפחתית שיש לקבוצה בניהול שלה אולי יביא קבלות בעתיד."
  קאפלה יכול לפרוח כשגם הארדן וגם ראס יפטמו אותו בכדורים בפיקנרול. זה יכול להיות מרהיב. אני חושב שהרווח של יוסטון ונראה ש CP יעבור בטרייד המשך.

 3. וואי כמה אני מחכה לGAME OF ZONES- אפרופו ניסוי במעבדה של מורי.
  .
  לא רואה יותר מדי יתרונות במשחק של ראסל והארדן לעומת פול והארדן…
  ההגנה של פול תהיה יותר טובה מראס לדעתי גם כשהוא יהיה בגיל 35..
  צריך לזכור שפול התעצבן השנה שהארדן לא עשה כלום כשפול היה עם הכדור ונתן לשאר הרביעייה לשחק כשהוא צופה מהצד, אין שום סיבה שזה לא יחמיר כשראס יעשה בדיוק את מה שהארדן אוהב לעשות..
  פחות שלשות, פחות הגנה, יותר מדי פול אפס, סטטיות כשהכדור לא אצל אחד מהם(השני ילך לישון).
  .
  היו הרבה קבוצות עם פוטנציאל מטורף שלצערי קרסו כמו קליפרס של פול וגריפין, או וושינגטון של וול לפני הפציעה.
  לא רואה אופציה לפוטנציאל שמתפוצץ בטקסס לצערי הרב.
  תודה שמעון

 4. כתבת יפה שמעון.
  אני אישית מאוד מקווה שגורדון יחזור לספסל. לדעתי האישית החסרון בפורוורד נורמלי נוסף שיפתח ליד טאקר, ואי-הנוכחות של גורדון כשחקן שישי מאוד פגעה במשיק ההתקפה בעונה האחרונה.
  אפילו אם מורי לא יצליח למצוא עד סוף בקיץ איזה פורוורד, שייתנו להאוס או אפילו לגרי קלארק לפתוח. גורדון בחמישייה יוצר מיס-מאץ׳ בהגנה (כשחוץ מקאפלה אף שחקן, כולל טאקר החביב, לא עובר את ה-2 מטר), ובנוסף מעקר את הספסל.
  .
  חוץ מזה, יהיה מאוד מעניין לראות איך ההתקפה של הקבוצה תיראה עם ווסטברוק. מסכים מה שרשמת בנוגע לחדירות לצבע – פול בתחום הזה לא יכול לתת את מה שהצ׳יטה ייתן.
  הבעיה היא בשלשות – קשה לי לראות איך ווסטברוק לא יחרב גם ברוקטס מחוץ לקשת. אפשר רק לקוות שווליום הזריקות מעט יירד, ושאולי הדיוק קצת ישתפר בזכות העובדה שנטל ניהול ההתקפה קצת יירד ממנו.
  .
  מסכים איתך שפרסטי בסיכומו של דבר עשה מהלכים נכונים. מאמין שתוך 2-3 עונות אוקלהומה יחזרו להיות קבוצת פלייאןף לגיטימית.

  1. סוכנויות ההימורים משקללות בעיקר את הניסיון להרוויח כמה שיותר ממה שרוב האנשים חושבים. אין להתייחס לזה מעבר למונטיזציה של ההייפ.

   1. בדיוק ההיפך. סוכניות ההימורים קובעות יחסים ככה שההימורים יתחלקו באותן פרופורציות והן ירוויחו בכל מקרה. לדוגמא, אם אנשים יהמרו על משחק ביחס של 2:1, ככה שיחסים הוגנים אמורים להיות 1.5 לפייבוריטים ו 3 לאנדרדוג, אז הבוקיז יתנו 1.4 ו 2.8, ויקוו להרוויח בכל מקרה את העמלה שלהן. אם יוסטון שם זה אומר שהתחילה תנועה של כסף (או שהם צופים כזו) על יוסטון

     1. לא התייחסתי למונטיזציה של ההייפ, אלא לזה שכתבת שחברות ההימורים מנסות להרוויח כמה שיותר – כי זה לההיפך, הן מנסות תמיד להרוויח את אותו דבר.

      1. אה, אוקיי. אז תודה.

 5. כל מה שד׳אנטוני צריך עכשיו זה שני כדורים: שני כדורי סל, שני כדור אקמול,
  ושני כדורי ל.ס.ד.
  אין לי מושג איך זה יעבוד. שניהם מאוהבים בכדור ברמות היסטריות.
  לחובבי הסטטיסטיקה – יש מצב שנראה עונה עם ממוצע ריבאונדים הכי גבוה בהסטוריה לצמד גארדים באותה קבוצה. קאפלה המסכן יגמור עם 2.5 למשחק.

 6. 670 – 659.
  זו התוצאה המצטברת בסדרת חצי גמר המערב בין גולדן סטייט ליוסטון השנה.
  אחרי 4 משחקים התוצאה הייתה פער של נקודה בודדת לטובת גולדן סטייט.
  אחרי 3 רבעים (שכללו את דוראנט עד 2 דקות לסיום הרבע השלישי) במשחק 5, התוצאה הייתה שוויון 77.
  חשוב להזכיר –
  גולדן סטייט הייתה עם הרכב מלא באותם 4 משחקים.
  .
  מה אני מנסה לומר?
  יוסטון היו מרחק נגיעה מלהיות הנציגה של במערב בפיינלס.
  .
  השאלה היא פשוטה למדי –
  האם ווסטברוק במקום פול משפר או מחליש את יוסטון?
  בגלל שאם המסקנה היא שיש מצב שיוסטון יכולים להשתפר בלעדיו –
  אז אנחנו מדברים על קונטנדרית.
  .
  התבוננות קצרה בנתונים מלמדת ש –
  ליוסטון בשנה שעברה מאזן 14 – 10 ללא כריס פול.
  מאזן ה-ON/OFF של כריס פול במדי הרוקטס בעונה שעברה היה 7.4+ כאשר הוא על הפרקט (47% מהדקות), 2.9+ כאשר הוא על הספסל.
  .
  מבחן העין לימד שבעונה שעברה, כריס פול היה רחוק מלהיות במיטבו,
  והנתונים תומכים בכך –
  האחוז האפקטיבי שלו (50.8%) היה הנמוך ביותר שלו מאז 2007,
  האחוז מהשלוש (35.8%) הוא השלישי הכי גרוע בקריירה הארוכה שלו.
  בפלייאוף הנתונים ספגו פגיעה נוספת, עד לרמה של 27% מהשלוש במהלך הפלייאוף.
  .
  אני חושב שמורי שואל את עצמו שאלה פשוטה –
  האם שווה להשאיר את פול בקבוצה,
  למרות הראיות של ירידה ביכולת,
  למרות ההיסטוריה של הפציעות,
  למרות הסכסוך עם הארדן?
  .
  מסתבר שעבור מורי התשובה היא "לא".
  .
  האינסטינקט הראשוני שלי היה ללעוג לטרייד. לספר שהארדן + ווסטברוק זה מתכון לאסון.
  אבל –
  אם לוקחים בחשבון את היכולת של פול בעונה שעברה,
  את העובדה שלווסטברוק והארדן היסטוריה משותפת,
  ואת העובדה שה-2 רוצים לשחק יחדיו (מה שיכול לקצר תהליכים בניסיון למצוא נוסחה שגורמת לזה לעבוד),
  .
  אז אולי ההימור הופך להגיוני. הימור, אין ספק. אבל הגיוני.
  מורי מבין שחלון ההזדמנויות של הרוקטס לזכות באליפות הולך וקטן,
  ועם פול על החוזה עצום שלו –
  זה הפך מחלון לחריץ תיבת דואר…
  .
  עכשיו, נכון שזה דומה יותר לחור מאורת הארנב מאשר לחלון,
  אבל זה הקטע של ליפול down the rabbit hole –
  אי אפשר לדעת איך המסע מסתיים…

  1. מצטער, אבל לא הבנתי איפה ההיגיון פה.
   .
   מתחיל בצ'רי פיקינג סטטיסטי סלקטיבי לעילא.
   .
   ממשיך בהסברים נטולי הקשר :
   .
   "למה ווסטברוק הגיוני ? כי Cp3 כבר לא…"
   .
   אה כן.. וגם "היינה & הנייה רוצים לשחק ביחד..
   הם גם שיחקו יחד ב… 2012."
   LoL טוב שלא כתבת שהם עבדו על הסינרגיה ביניהם
   במשחקיי ה AllStar.
   איזה יופי..
   איזה צמד גארדים קודם מזכיר לי שרצו לשחק ביחד ?… מממממ
   יש לי דה ז'ה וו לטויוטה סנטר אשתקד.
   .
   ועוד לא דיברנו על דיפנס.
   (מוקדש לכל הטרולים שצחקו על הצימוד ההגנתי
   של ה בייבי פייס אססיין & סניץ' אנג'ל)

   1. מסכים ממזר, לצערי אין הגיון , לגבי דוראנט הקבוצה הפסידה ללא דוראנט במשחק 5 כשנפצע ובמשחק 6 בבית שלה שהכל מונח על השולחן פוט הקבוצה התרסקה, כמו שכתבתי לגילרי שזה היה שנת הברבור עונה שעברה והחוזה אסון צדקתי.
    .
    לגבי השילוב עם הארדן , הארדן הולך להיות מוביל הכדור המרכזי השילוב שווסטברוק יצטרך לעשות זה להפוך לסלשר שהוא מנהל משחק שני (שהארדן מתעייף) שעושה תנועה בלי כדור, שמוותר על בפול אפס הלא יעילים, שמוותר על סטטיסטיקה אישית לצד טובת הקבוצה אם הוא יצליח הוא מוסיף ליוסטון אופציה מעניינת בהתקפה (לדעתי ייכשל ווסטברוק כמה שכישרוני ככה סתום , הוא חייב לקחת דוגמה ממר טריפל דאבל המקורי אוסקר רוברטסון ומה שאמרו עליו באותה תקופה, ונזכר שהוא שינה את סגנונו).

  2. גיא להציג את זה ככה זה פשוט שקרי, ההרגשה ביוסטון הייתה כישלון עצום אחרי הסדרה משהו שם נסדק הם הבינו שבמצב הנוכחי אליפות כבר לא יקחו, משחק 6 כל הקלפים על השולחן ללא דוראנט בבית שלהם קרי שלא הייה קיים כל הסדרה ועדיין הצליחו להפסיד

   1. להציג את מה זה פשוט שקרי?
    זה שהסדרה הייתה צמודה להפליא –
    זו עובדה.
    זה שיוסטון הרגישו תחושת החמצה עצומה אחרי ההפסד במשחק 6 –
    זו עובדה.
    הם לא תפסו מעצמם אנדרדוגס. והם אכן היו קרובים. מאוד.
    .
    (תחשוב על זה – אחרי 4 משחקים ו-3 רבעים, גולדן סטייט הובילו במצטבר בנקודה בודדת. בהרכב מלא)

    1. מה זה משנה היו קרובים, כל הקלפים היו אצלם והפסידו, שוב שדוראנט לא משחק במשחק 6, היה חסר להם במשחקים 5 ו6 הקילר אינסטנקט, לקחת את הסדרה.
     .
     דבר מעניין הארדן אמר שהוא יודע מה בדיוק צריך לעשות ונעשה את זה בקיץ לזה הוא התכוון.

      1. אני מצטער , אתה צודק קראתי את התגובה שוב.

    2. יש דבר שנקרא שהכסף על השולחן לא חסר קבוצות שכל המשחק שוות ואפילו מובילות פשוט אין להם את מה שצריך ברבעים האחרונים יוסטון עם פול היא אחת מהם, לא משנה כמה הסדרה הייתה צמודה, רבע רביעי הכסף על השולחן ללא דוראנט נאדה , אותו דבר משחק 6, שקרי על 0 נקודות חצי משחק.

 7. אחלה פוסט, תודה רבה שמעון.
  .
  48 דקות אומרות 24 דקות לכל אחד. בהנחה ששניהם לא ישחקו פחות מ-30 דקות במשחק זה משאיר 6 דקות משותפות. יתחלקו 3 דקות לכל אחד בהובלת הכדור… אם יוסטון תצליח לשרוד את 6 הדקות האלו בלי סכסוכים ועם הגנה כלשהי, הם יכולים לסיים גבוה במערב. בפלייאוף זה כבר יהיה קשה יותר, בעיקר סביב המאניטיים.

 8. אין שום סיבה שהרוקטס לא ימשיכו לדבר חזק בדיוק כמט שהתאנדר היו משמעותיים עם ג'ורג' לצד ווסטברוק והארוקטס עם הארדן ופול.
  השאלה היא האם זה יכול לקחת אותם הלאה ופה אני בספק גדול. בשיטה שהם משחקים פול הרבה יותר מתאים להם גם עם הדעיכה שלו. הבעיה היא שהכימיה הפכה רעילה. מעניין מה יהיה עם ווסטברוק.

  1. מקום 6 וסוויפים בסיבוב ראשון זה משמעותי ?..
   .
   אני מבין שאנחנו מדברים על המערב.. אבל בכל זאת.

 9. ושמעון שאני אבין אתה רוצה שבקבוצה שגם ככה מבוססות על יעילות של בידודים אחד משחקני האיזו החלשים (שבטוח שהוא אחד הטובים) יעשה יותר איזו? ושזה יעבוד. פה טמונה הסקפטיות שלי…
  בלמסור וליצור מצבים קלים לחברים הוא תמיד היה טוב הבעיה היא בפעמים שהוא לא.

 10. אם שתי הקבוצות של ל"א יש מצב שהם יצליחו להגיע לקרב צמוד , אני חושב שזה יעבוד כי שניהם מבינים שזה ההזדמנות האחרונה שלהם .
  מקווה בשבילם שלא יפגשו את הלוחמים אין מצב שהם רודפים אחריהם בחסימות סדרה שלמה הם יפלו מהרגליים בכלל אם הלוחמים יספיקו להתחבר אם קליי עד הפלייאוף הם יהיו סיוט מאצ אפ

 11. זורם אתך שמעון
  אם קוואי העציץ קיבל טבעת אז לשני מופעי ההילייט האלה הכי מגיע. קוסמית, כמובן.
  וזה גם 2 במחיר טבעת אחת.
  אני בעדם לגמרי. ועוד לא התחלתי להגג על טאקר שיכול להיות האלוף האינטרקונטיננטלי
  🙂

 12. יוסטון של ראסל-הארדן הולכת להיות פלופ רציני מאוד.
  שני שחקנים בעלי אגו בשמיים שמאוהבים בכדור ובמבצעי קאבואים.
  מה שלא הצליח לאוקלאומה של דוראנט-ראסל לא יצליח ליוסטון של ראסל-הארדן.

 13. פול הוא מגן טוב פי כמה וכמה מראסל. ופול גם מתאים הרבה יותר ליוסטון בהרכב הנוכחי שלה. וגם שחקן כדורסל חכם פי אלף מוסטברוק. ועדיין, מורי וגם פרסטי נאלצו ללכת על הדיל הזה, פרסטי כדי לעשות ריבוט למערכת ומורי כי אסור לו להיכנס עם הארדן לפינה שניו אורלינס נכנסו אליה עם דיוויס.
  יהיה מעניין מאוד לראות איך שני אלה יסתדרו בהתקפה. בעצם הכל תלוי בווסטברוק, האם הוא מסוגל לשנות את סגנון המשחק שלו? האם הוא מבין שהוא הגיע לקבוצה של הארדן ושאם הוא לא ישתלב יפה הוא בדרך להיות כרמלו אנתוני #2 ?

   1. גם אני חושש שהתשובה היא לא.
    כלומר הסוף, ״האם ווסטברוק יהיה כרמלו אנתוני 2״, אולי זה יהיה ״כן״
    🙂
    מה שבטוח הוא שלא יהיה משעמם

כתיבת תגובה

סגירת תפריט