אירועי דיומא – 07.07.2019

היום: גמר הקופה אמריקה בין ברזיל לפרו וגם המשך משחקי שמינית הגמר בגביע אפריקה, ולפנות בוקר יש את אירוע הגמר של גביע הזהב בין ארצות הברית למקסיקו , ובנוסף קטע הנג"ש הקבוצתי בטור דה פראנס.

כדורגל / ניר מועלם

משחקי היום :

קופה אמריקה – הגמר :

*שווה צפייה* 23:00 פרו – ברזיל, ספורט 1 : הגמר של הקופה הגיע ואיתו הפתעת הטורניר פרו שרוצה להניף גביע שלישי והיא תשחק מול ברזיל בריו דה זנרו, והיא לעומת פרו תחפש להניף גביע תשיעי ועוד בבית. ברזיל התחילה את הטורניר עם חשש כי ניימאר נפצע במשחקי הכנה אך לטעמי הדבר עשה לה רק טוב ושיחרר את יתר השחקנים ונתן להם אפשרות לרקוד על המגרש, כי ברגע שניימאר נמצא רוב הכדורים הולכים אליו והוא קצת מגביל את משחקה של ברזיל ולדעתי הוא שחקן נהדר אבל אוברייטד יותר מידי, במיוחד לאור הבעיות המנטאליות שלו, אז ברזיל התחילה את הטורניר בבית הכי קל מבין השלוש כאשר היא מנצחת את בוליביה 3-0, מוציאה תיקו מול ונצואלה של 0-0 ואז מנצחת את אותה פרו שתשחק מולה היום 5-0! , ברבע הגמר היא עלתה בזכות ניצחון בפנדלים על פרגוואי ואז בחצי הגמר ניצחה את מסי וארגנטינה 2-0, כך שאם תשימו לב יחס השערים של ברזיל הוא 10-0, כך שהיא עדיין לא ספגה ולו גול אחד בטורניר. מנגד פרו מגיעה מאותה הבית של ברזיל והיא לעומתה עלתה מהמקום ה-3 ולא דרך שני המקומות הראשונים וזה בזכות המאזן שלה שכלל תיקו 0-0 מול ונצואלה, ניצחון 3-1 על בוליביה, אבל גם הפסד מהדהד 5-0 לברזיל, אבל אז הגיע רבע הגמר בו היא הסתגרה יפה ויצאה למתפרצות והצליחה להכניע את אורוגוואי בפנדלים, אבל אז בחצי הגמר הגיע המשחק הכי יפה של הטורניר עם ניצחון מדהים של 3-0 על צ'ילה, שהיא אלופת שתי הקופות האחרונות. הימור – אין ספק שהראש אומר ברזיל, אבל הלב והאהבה למשחק רוצים שפרו תנצח, אני חייב לציין שאני תמיד בעד פרו, גם במונדיאל הייתי בעדם למרות הבית הקשה שהם היו בו ואני האמנתי שהם יעלו על חשבון דנמרק מה שלא קרה לבסוף, למרות שהם ישבו להם על השער, אני אלך עם הלב ואהמר על פרו, בתקווה שזה אכן יקרה.

גביע אפריקה – שמינית גמר :

19:00 מדגסקר – קונגו,  ספורט 5 : אנו מקבלים בממוצע משחק אחד מבין שניים ביום שנגמר בהפתעה ואני חושב שההפתעה של היום תגיע מכאן, כי מדגסקר הולכת להמשיך את הטורניר המדהים שלה ולעלות לרבע הגמר, ואחרי שנתתי את התחזית שלי אני אפרט במקצת : מדגסקר הגיעה לשמינית אחרי שלב בתים סנסציוני עם בית לא פשוט בו דורגה ראשונה לפני ניגריה החזקה ולפני גינאה שגם עלתה לשמינית הגמר ותשחק היום וגם לפני בורנדי שאין כל כך טעם להזכיר אותה. אז אחרי שבמשחק הפתיחה היא עשתה 2-2 מול גינאה, היא הצליחה לנצח את בורנדי 1-0 קטן גדול ואז במשחק האחרון בבית היא עשתה את הבלתי יאומן וניצחה 2-0 את ניגריה החזקה. קונגו לעומתה הייתה בבית א' עם : מצרים, אוגנדה וזימבאבואה ולמרות הבית היחסית נוח היא עלתה רק דרך המקום ה-3 בזכות מאזן טוב וזה אחרי שאת שני המחזורים הראשונים היא הפסידה 2-0 גם לאוגנדה וגם למצרים אך במחזור האחרון היא הביסה 4-0 את זימבאבואה ועלתה בזכות הפרש שערים. אני הולך עם מדגסקר, גם כי זו הפתעת הטורניר ( כרגע עקפה אותה בנין ) וגם כי הרבה יותר מגיע לה אחרי שלב בתים כה מוצלח.

22:00 אלג'יריה – גינאה,  ספורט 5 : משחק מסקרן בין אלג'יריה לגינאה, קצת מזכיר לי את המשחק של אתמול בו מצרים הגיעה פייבוריטית מול דרום אפריקה ובסוף הודחה או את המשחק של מרוקו מול בנין כאשר מרוקו הודחה לבסוף, משום מה אולי גם כאן תהיה הפתעה מסוימת, וחשוב לציין שנשארנו עם שני הנבחרות הערביות החלשות ביותר מבין הארבע שעלו לשלב הבא כאשר טוניסיה תשחק מחר גאנה החזקה. אז אלג'יריה עלתה מבית ג' שלא היה כזה פשוט עם 3 ניצחונות מ-3 משחקים על : סנגל, קניה וטנזניה ועם יחס שערים של 6-0, מנגד גינאה עלתה מבית ב' דרך המקום ה-3 בגלל המאזן שלה וזה אחרי שהיא סיימה בתיקו 2-2 מול מדגסקר, הפסידה 1-0 לניגריה אך ניצחה את בורנדי 4-0. אני אהמר על ניצחון של גינאה למרות שאלג'יריה יותר טובה לדעתי.

גביע הזהב – הגמר :

*שווה צפייה* 4:00 מקסיקו – ארצות הברית, ספורט 2 : גמר נוסף שיהיה היום יפגיש את ארצות הברית למקסיקו כאשר חשוב להדגיש שהטורניר נערך בארצות הברית והגמר יהיה בשיקגו. שתי הנבחרות התחילו את הטורניר בצורה מושלמת אבל אז דעכו, ואני אתחיל עם ארצות הברית שמארחת את הטורניר והיא התחילה את הטורניר בבית ד' כאשר היא מנצחת את: פנמה, טרינידד וגויאנה עם יחס שערים של 11-0 , ואילו מקסיקו התמקמה בבית א' היותר קשה לדעתי וגם היא ניצחה את כל משחקיה שהיו נגד : קנדה, מרטיניק וקובה עם יחסי שערים של: 13-3. אבל אז בשמינית הגמר ארצות הברית ניצחה רק 1-0 את קורסאו ובחצי הגמר ניצחה כבר 3-1 את ג'מאייקה עם שער בדקה ה-82 שסגר את הסיפור, ואילו מקסיקו הייתה זקוקה לפנדלים ולהארכות כדי להגיע לגמר וזה אחרי שברבע הגמר היא ניצחה בפנדלים את קוסטה ריקה נטולת קיילור נבאס ובחצי הגמר היא ניצחה בהארכה את האיטי 1-0 אחרי שב-90 דקות היא לא הצליחה לכבוש לרשתה של האיטי. הימור – מקסיקו יותר איכותית מאשר הסגל האמריקאי שלטעמי יתפתח בעוד כמה שנים להיות הרבה יותר טוב מהמקסיקנים אבל עד אז הם בפיגור מולם מבחינת איכות, אבל כפי שהיה ניתן לראות מקסיקו קצת עייפה יותר מאשר האמריקאים אחרי שתי הארכות וגם יום חופש אחד פחות לעומת האמריקאים וגם יש יתרון ביתיות לארצות הברית למרות שיש הרבה מקסיקנים שחיים באצרות הברית שיבואו לעודד את הנבחרת שלהם, ולמרות כל זה ולמרות העלייה הקשה של מקסיקו אני אהמר עליה כעל זוכת הטורניר.

משחקי אתמול:

קופה אמריקה – מקום 3 :

במשחק חם בין צ'ילה לארגנטינה ניצחה ארגנטינה 2-1 אחרי שאגוארו ודיבאלה כבשו והעלו את ארגנטינה ל2-0 הגיע האירוע המרכזי של המשחק בו מסי וגארי מדל הורחקו, אני חייב לציין שלדעתי למסי לא מגיע אדום, אז הוא דחף בקטנה את מדל אבל מדל שיגוע באופי העצבני שלו התחיל להתנגח עם מסי שעל גבול ההחזיר לו ועל גבול הלא החזיר לו, אני חושב שלמסי היה מגיע צהוב ולמדל היה מגיע אדום אבל אפשר גם היה להסתפק בצהוב לשניהם, בכל אופן לא חושב שהגיע למסי אדום, לאחר מכן עוד היה פנדל מדויק של וידאל אך זה הסתיים עם 2-1 לארגנטינה שסיימה במקום ה-3, אגב חשוב לציין שמסי לא עלה לקבל את המדליה והאשים את ההתחאדות הדרום אמריקאית (קונמבול) בשחיתות ושוחד. אני מסכים מאוד עם מסי באמירה שלו ואני חושב שעצם המהלך הזה הוא מעלה את המניות שלו בארגנטינה למרות הכישלון עם הנבחרת.

גביע אפריקה – שמינית הגמר :

במשחק משוגע ומלא תהפוכות עלתה ניגריה לרבע הגמר אחרי 3-2 נפלא על קמרון שהיא זוכת הטורניר הקודם, איגאלו, חלוצה של שנחאי שינואה רתח על המגרש והבקיע צמד ובישל את השלישי והעלה במו רגליו את ניגריה לרבע הגמר, ובמשחק המאוחר של הערב מצרים אירחה את דרום אפריקה למשחק שעל פניו היה הנבחרת הטובה יותר והאיכותית יותר אך לא תמיד מה שעל הנייר הוא מה שקורה ודרום אפריקה הצליחה להפתיע את מצרים במתפרצת נהדרת ולקבוע 1-0 קטן ענק ולעלות לרבע הגמר בו היא תשחק מול ניגריה.

 

כדורסל

ליגת ה-BIG3 – מחזור 3 / עידו גילרי

20:00: ביוונאק (1-1) – טריפלטס (0-2)

21:00: קילר 3'ס (0-2) – 3 הדד מונסטרס (0-2)

22:00: טרילוג'י (2-0) – פאוור (0-2)

משחקי אתמול:

טרי סטייט (2-1) 50 – 3'ס קומפני (3-0) 44  אמארה סטודומאייר עם 22 נקודות וג'ייסון ריצ'רדסון עם 14 הובילו את טרי סטייט לניצחון ראשון העונה. 3'ס קומפאני קיבלו 22 נקודות מאנדרה אמט וימשיכו לחפש ניחצון בשבוע הבא. לתקציר המשחק לחצו כאן.

איליינס (2-1) 51 – בול הוגס (3-0) 39   גרג אודן גילה סימני חיים עם 18 נקודות ויחד עם 13 + 12 ריבאונדים של ברנדון ראש נתנו לאיליינס ניצחן בכורה. הבול הוגס נשארו מאופסים למרות 4 שלשות ו-20 נקודות של דשון סטיבנסון. לתקציר המשחק לחצו כאן.

אנמיז (1-2) 51 – גוסט בולרס (1-2) 35 ניצחון קל לאנמיז שקרייג סמית עם 23 וגילסרט ארינאס עם 12 (כולן בשלשות) ממשיכים להשתולל. לתקציר המשחק לחצו כאן.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור דה פראנס – קטע 2

קטע 1 היה קטע בסגנון קלאסיקות, שהיה עצבני מאד וגם מפתיע למדי. הוא ברובו היה די רגוע, כשהאירועים היחידים הראויים לציון היו נקודות ההרים שצבר גרג ואן אוורמאט בדרך לזכייה בחולצה המנוקדת בסיום הקטע, ואלו שצבר פטר סאגאן במיאוץ הביניים, כחלק ממאבקו על החולצה הירוקה. אלא שלקראת הסיום הדברים החלו להשתבש. זה התחיל 19 ק"מ לסיום, עם התרסקות קלה יחסית בכביש הצר. אחד הנפגעים הראשיים בהתרסקות היה יאקוב פוגלסאנג, המהווה את אחד המועמדים העיקריים לזכייה בטור. הדני, שספג מכה בברכו וחתך ליד עינו, נתפס כדקה מאחורי הפלוטון הדוהר, אך הצליח לבסוף להגיע אליו בעזרת חברי קבוצתו. הפלוטון המשיך לשעוט במהירות לעבר המיאוץ ההמוני, כשקילומטר לסיום אירעה ההתרסקות ההמונית השנייה, שהורידה לקרקע רוכבים כגראן תומאס ודילן גרונבייגן. למרבית המזל, לא נרשמו שם פציעות קשות וגם לא איבודי זמן, עקב הכלל המונע איבודי זמן בשלושת הק"מ האחרונים של קטעים שטוחים. רוב קבוצת יומבו ויסמה, שתכננה להביא את המוביל גרונבייגן למיאוץ הסיום, נותרה אף היא מאחור, פרט להולנדי מייק טיוניסן. טיוניסן החליט להמשיך עם המאיצים שנותרו אל קו הסיום, ומצא עצמו הולך ראש בראש מול פטר סאגאן על הסיום המשופע קלות. למרבית ההפתעה, היה זה ההולנדי שזכה בקטע בפוטו פיניש, כשהוא גם על הדרך מבטיח לעצמו את החולצה הצהובה. יפה ובלתי צפוי.

קטע 2 הוא קטע הנג"ש הקבוצתי של המירוץ. זהו קטע באורך 27 ק"מ, שטוח יחסית וטכני מאד ברחובות בריסל. זה לא צפוי להיות הקטע שיקבע את המנצח במירוץ, אך הוא בהחלט יכול להנחית מכה רצינית על מתחרים שקבוצותיהם יסבלו מביצועים נחותים. בקטעים מסוג זה קשה להמר על מנצחים (מה גם ש-BMC הגדולה כבר לא עימנו), אך יש לנו על הנייר פייבוריטית אחת גדולה – אינאוס. הקבוצה הבריטית מגיעה בהרכב שענים חזק, הכולל את תומאס, קביאטקובסקי, קסטרובייחו, מוסקון ופולס, מה שאמור להקנות לה יתרון על שאר הקבוצות. מבין האחרות, נראה שאנו צפויים לביצועים טובים מקוויק סטפ, מוביסטאר, מיצ'לטון סקוט וסאנווב, בעוד קבוצות כמו אסטנה ינסו בעיקר לא לאבד יותר מדי זמן. שידורים ביורוספורט ובספורט 5 ב-15:20.

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 61 תגובות

 1. נציין כאן שבמקביל לטור מתקיים הג׳ירו רוסה – מירוץ הנשים החשוב והקשה ביותר שיש. מירוץ של עשרה קטעים שכולל טיפוסים קשים כמו הגאביה (זה שבוטל בג׳ירו של הגברים). אחרי שני קטעים, נג"ש קבוצתי וקטע יחסית שטוח, אלופת ישראל עומר שפירא מדורגת במקום השני, וזה לפני קטעי הטיפוס שבהם היא חזקה יותר. ממשיכה בקו ההתקדמות המרשים.

 2. תודה רבה לכולם ברשותכם ארחיב
  תחילה גמר הקופה .

  אשר למשחק בין ברזיל לפרו בגמר הקופה הרי שזה יהיה גמר "הנקמות"
  השאלה איזו נקמה האם של ה 6-0 או ה 0-7 ו 0-5 .
  הנבחרות עדיין לא התמודדו ביניהן בגמר הקופה אך יש להם כמובן היסטוריה ענפה עוד בטרם נקרא הטורניר הקופה אמריקה התמודדו לא פעם בפורמט המוקדם בטורניר שנקרא אליפות דרום אמריקה ששוחק בשיטת ליגה כך נפגשו מספר פעמים בייחוד בשנות ה 50+60 שהסתיימו אמנם בדרך כלל בניצחונות ברזיל אך בתקופה העקרה בו היא לא זכתה בגביע הנכסף.

  לאחר מכן התמודדו במספר רב של פעמים במסגרת הקופה.
  1. כבר בחצי גמר הטורניר של 75 אז ניצחה פרו 3-1 בברזיל.
  ברזיל החזירה עם 2-0 בלימה .ההכרעה הייתה בהגרלה ולא בשערי חוץ אך זו העלתה את פרו לגמר הכפול מול קולומביה אותו ניצחה פרו 1-3 בסיכום( 1-1 בקולומביה ו 0-2 בבית).
  למה שהייתה לזכייתה השנייה והאחרונה של פרו בתואר.

  2.המפגש הבא התקיים בטורניר 89 בברזיל בשלב הבתים הראשון בבית המחומש הם סיימו ב 0-0 במסגרת המחזור השני .
  ברזיל העפילה לבית הגמר מהמקום השני ופרו הודחה כשסיימה רביעית .

  3. ב 93 שוב נפגשו בבתים שוב סיימו בתיקו 0-0 הפעם במחזור הראשון בבית 2 פרו עלתה לרבע הגמר מהמקום הראשון ברזיל מהמקום השני ושתיהן הודחו על ידי אקוודור וארגנטינה ברבע בהתאמה.

  4. ב 95 שוב בבתים שוב בבית 2 אך הפעם ברזיל מנצחת 0-2 במסגרת המחזור השני ומסיימת ראשונה פרו מודחת מהמקום האחרון ברזיל המשיכה עד הגמר שם נוצחה על ידי אורווגוואי מהנקודה הלבנה.

  5. חצי גמר 97 נפרט בהמשך

  6. שוב בבתים שוב בבית 2 שוב במחזור 2 שוב ברזיל מנצחת שוב 0-2 שוב ברזיל עולה מהמקום הראשון אך הפעם גם פרו עולה מהמקום השלישי שוב שתיהן מודחות ברבע הגמר .פרו הפסידה 3-0 לקולומביה המארחת והאלופה שבדרך אך ברזיל היא הובכה על ידי הונדורס 2-0 .

  7. 2015 שוב בבתים הפעם בבית 4 מחזור ראשון ברזיל מנצחת 1-2 ומסיימת ראשונה פרו השנייה עולה איתה לרבע.
  שם דווקא פרו מנצחת 1-3 את בוליביה ואילו ברזיל מפסידה מהנקודה לפארגוואי פרו מסיימת שלישית לאחר שמפסידה לצ'ילה 1-2 בחצי ומנצחת את מדיחת ברזיל פראגוואי 0-2 במשחק על המקום השלישי .

  8. ב 2016 שוב נפגשות בבתים גם הפעם במסגרת בית 2 הפעם במחזור הסיום והפעם פרו מנצחת 0-1 .
  פרו מסיימת ראשונה ועולה לרבע הגמר ברזיל מסיימת שלישית ומודחת בבתים .
  פרו תעצור מול קולומביה ברבע מהנקודה לאחר 0-0 והפסד 4-2

  9. בטורניר הנוכחי נפגשו שוב בשלב הבתים במסגרת המחזור השלישי ברזיל הביסה 0-5 משערים של קאסמירו ,פירמיניו ,אברטון ,דניאל אלבס וויליאן וזו הנקמה הראשונה שפרו תרצה לסגור .

  הנקמה השנייה היא כמובן מטורניר 1997 אז פרו הגיעה מלאה בטחון לאחר ניצחון 1-2 על ארגנטינה דאז.
  אך ברזיל אלופת העולם המכהנת לא ריחמה והביסה 0-7 את ארגנטינה בדרכה לזכייה בתואר.
  (1-3 על בוליביה בגמר).

  אבל גם לברזיל יש חוב ארוך לסגור עם פרו
  היה זה במסגרת גביע העולם
  במסגרת גביע העולם הם גם נפגשו מספר פעמים
  1. תחילה ברבע גמר מונדיאל 1970 אז ברזיל ניצחה 2-4 בדרכה לזכייה בגביע.

  2.במונדיאל 78 נפגשו בשלב הבתים השני אם תרצו בית רבע-חצי הגמר מהבית המרובע הזה נבחרת אחת הגיעה לגמר והבית כלל גם את ארגנטינה ופולין .
  הנבחרות נפגשו כבר במחזור הפתיחה וברזיל הביסה 0-3 .
  אח"כ ברזיל סיימה בתיקו 0-0 עם ארגנטינה המארחת (בעוד פרו נוצחה 1-0 על ידי פולין )
  במחזור הסיום ניצחה ברזיל את פולין 1-3.
  וכל מה שברזיל הייתה צריכה הוא שפרו תפסיד בעד 2 שערים ואפילו ב 3 שערים אך בתנאי שתספוג פחות מחמישה.
  אך פרו הובסה 6-0 על ידי המארחת ארגנטינה שחלפה בהפרש שערים על ברזיל וזכתה בגביע לאחר ניצחון על הולנד בגמר.
  על המשחק הזה סופרו אלפי סיפורים עם תאוריות כאלו ואחרות לקבלת שוחד ברמת ממשלות ותקציבים
  כך למשל ג'נארו לדסמה מי שהיה סנטור בממשל פרו בתקופה ההיא העיד שהדיל נסגר בין שליטי המדינות דאז
  בין שליט ארגנטינה דאז הגנרל חורחה רפאל וידלה לבין נשיא פרו דאז
  פרנסיסקו ברמודס.
  על פי העדות הזו נשיא פרו קיבל מעמיתו הארגנטינאי 13 אסירים פוליטיים שהתנגדו לשלטונו והוא עינה והרג אותם תמורת הניצחון ההוא .
  ישנם עדויות אחרות לכספים ושחיתויות אחרות
  כך או כך השיטה שונתה מאז ומי 86 משוחקת בשיטת נוקאאוט אך בברזיל בטוחים שפרו היא זו שהכתירה את ארגנטינה אז.

  בטורניר הנוכחי
  2 הקבוצות שיחקו במסגרת בית 1 .
  ברזיל פתחה עם 0-3 על בוליביה בעוד פרו סיימה ב 0-0 עם ונצואלה
  בהמשך ברזיל סיימה ב 0-0 עם ונצואלה בעוד פרו גברה על בוליביה 1-3
  במחזור הסיום הביסה כאמור ברזיל את פרו 0-5
  ברזיל סיימה ראשונה את הבית עם 2 ניצחונות ותיקו ויחס שערים של 0-8
  פרו סיימה רק שלישית עם ניצחון תיקו והפסד ויחס של 6-3 אך עלתה לרבע הגמר בזכות 4 הנקודות שלה.

  ברבע הגמר ברזיל ניצחה מהנקודה את פרגוואי לאחר 0-0 ב 90 דק עם 3-4 מהנקודה
  ויליאן ,מרקיניוס ,קוטיניו וז'סוס כבשו (פרמיניו החטיא) .
  בעוד פרו עושה אותו דבר לקולומביה עם 0-0 ו 5-4 מהנקודה.
  כל חמשת הבועטים כבשו (גררו ,רודיאז ,יוטון ,אדווינקולה ופלורס) .

  בחצי הגמר ברזיל מדיחה את ארגנטינה 0-2
  ופרו את האלופה צ'ילה 0-3 .

  סה"כ ברזיל עם 5 ניצחונות ותיקו ויחס של 0-10 בדיוק
  בעוד פרו עם 2 ניצחונות 2 תיקו והפסד ויחס של 6-6 .
  אגב עד כה אף שחקן לא כבש יותר משני שערים בטורניר .

  כרגע מוליכים את הטורניר 13 שחקנים שונים שכבשו צמד.
  בהקשר זה נציין שיש עוד משחק על מקום 3 בין ארגנטינה לצ'ילה ואיזה צמד של מסי יכתיר אותו בטורניר רע למלך השערים.
  לדידנו בפרו כבשו פעמיים
  אדיסון פלורס וכמובן הכוכב והקפטן פאולו גררו
  בברזיל יש צמדים לאברטון ,קוטיניו ופארמיניו .

  אין קבוצות כיום בהם משחקים שחקנים משתי הנבחרות
  אבל גררו וקובה מנבחרת פרו משחקים בברזיל הראשון אינטרנסיונל והשני בסנטוס.

 3. ועכשיו נדבר על גמר גביע הזהב.
  בשורה התחתונה מה שהיה הוא שיהיה
  זהו טורניר 14 של גביע הזהב 13/14 לקחו ארה"ב ומקסיקו
  כל הטורנירים למעט הטורניר ב 2000 אותו לקחה קנדה.
  מקסיקו זכתה בטורניר 7 פעמים בעוד ארצות הברית 6 פעמים .
  זה יהיה הגמר השישי ביניהן בגביע הזהב עד כה 4 ניצחונות למקסיקו בגמרים ואחד בלבד לארה"ב.
  הגמר הראשון היה בגמר 1993 הטורניר השני מקסיקו הביסה 0-4
  בגמר 1998 מקסיקו ניצחה 0-2
  בגמר 2007 ארה"ב ניצחה לראשונה בגמר את מקסיקו 1-2
  בגמר 2009 מקסיקו החזירה בענק עם 0-5
  והיא ניצחה גם בגמר 2011 2-4
  אבל זה לא כזה חד צדדי
  שכן ארה"ב גם ניצחה במפגש הראשון ביניהם בטורניר כבר בטורניר הראשון ב 1991 בשלב חצי הגמר 0-2 בדרך לזכייה בטורניר.
  וכמובן גם במסגרת גביע העולם בשמנית גמר 2002 ארה"ב ניצחה 0-2.
  הדרך לגמר בטורניר הנוכחי
  מקסיקו :
  בתים :
  מקסיקו ראשונה בבית 1 עם 9 נקודות ויחס 3-13 לפני קנדה ,מרטיניק וקובה.
  0-7 על קובה ,1-3 על קנדה ו2-3 על מרטינק.
  ברבע הגמר עברה בפנדלים את קוסטה ריקה 4-5 מהנקודה לאחר 0-0 לפני.
  בחצי הגמר היא ניצחה את האיטי 0-1 .

  הדרך לגמר ארצות הברית .
  בתים : ראשונה בבית 4 עם 9 נקודות ויחס 0-11 לפני פנמה ,גיאנה וטרינדד.
  0-4 על גיאנה ,0-6 על טרינדד ו 0-1 על פנמה.

  ברבע הגמר 0-1 על קוראסאו

  ובחצי הגמר 1-3 על ג'מייקה

  בשורה התחתונה :
  מקסיקו 4 ניצחונות ותיקו ויחס 3-14 ( 0.6-2.8)

  ארה"ב 5/5 ויחס 1-15 ( 0.2-3.00 ).

 4. ונעבור לאליפות אפריקה תחילה נספר על משחקי אתמול ושלשום
  ועל רבעי הגמר שכבר נקבעו

  נסכם את שמינית הגמר שכבר שוחק עם מבט לרבע הגמר .
  בנין -מרוקו 1-1 ו 1-4 מהנקודה.
  מרוקו כמובן הגיעה פייבוריטת עם 3 מ3 בבתים כולם 0-1 מול בנין עם 3 תוצאות תיקו
  מרוקו דורגה 45 והייתה בדרג הראשון בדירוג אפריקה לאליפות לעומת בנין 91 וקבוצת דירוג שלישית מתוך 4 .
  מרוקו השוותה בדקה 76 משער של אל נאסרי שמחק שער יתרון מפתיע של אידלהו (53)
  בהארכה החטיא פנדל זייך כוכבה הגדול של הנבחרת וכוכב איאקס.(96 ) ולמרות שבנין הייתה בנחיתות מספרית היא שרדה.
  בפנדלים בנין הפגינה קור רוח ודייקה ב 4/4 (ורדון ,דז'יגלה ,אננה וממה )
  בעוד מרוקו עשתה במכנסיים ונוסף להחטאה בהארכה של זייך הם החטיאו עוד 2 ולמעשה כבשו 1/3 בלבד
  אוסמאה אידרי כבש בעוד בופאל ואל נאסרי החטיאו .

  סנגל ניצחה אתמול את אוגנדה 0-1 משער של מאנה שגם הוא החטיא פנדל
  תוצאה צפויה לאור הדירוג סנגל 23 לנעשה הנבחרת האפריקאית המדורגת הכי גבוה בנקודת הזמן הזו לעומת אוגנדה המדורגת 79.

  היום :
  ניגריה ניצחה את קמרון 2-3 סיפרתי לכם על כך שקמרון ניצחה את ניגריה ב 3 גמרים …אך כשזה לא גמר ניגריה מצליחה כך היה בחצי גמר בעבר ועכשיו בשמינית הניגרים שלא הופיעו באליפות האחרונה הדיחו למעשה את האלופה קמרון .
  ניגריה לקחה את אליפות 2013 ומאז לא הופיעו באליפות ולמעשה במשחק הנוקאאוט הראשון שלהם מאז האליפות הם ניצחו .
  הניגרים המדורגים 42 עלו ליתרון בדקה 19 משער של אודון איגהלו אך הקמרונים הפכו עד למחצית משערים של בהוקן .
  ואנזי . השערים נכבשו בדקות קרטיות 41+44 אך ניגריה לא נשברה ואיגהלו שמשחק בליגה הסינית השווה בשער שני שהעלה אותו אגב לראש טבלת הכובשים יחד עם מאנה הסנגלי (3 כ"א) בדקה 63
  כעבור 3 דקות אלכס איוובי מארסנל הכריע את תוצאת המשחק

  במשחק המאוחר דרום אפריקה היממה את מצרים 0-1
  משער של לורץ' בדקה 85 מדובר בשחקן בן 18 בהופעתו הראשונה בטורניר
  וככה מצרים המארחת וסגנית האלופה המדורגת 57 בטורניר הודחה על ידי דרום אפריקה המדורגת 73.
  האורחת נקמה במצרים על שני הפסדים מהעבר הראשון מהטורניר הביתי ב 96 והשני המשמעותי יותר מגמר 98
  אז ניצחה מצרים 0-2 שלא כמו דרום אפריקה שיכלה הייתה להתאושש מההפסד בטורניר הביתי ולזכות בתואר שכן הוא נערך בשלב הבתים הרי שמצרים הולכת הביתה מתוסכלת ואולי הלחץ על סלאח מתחיל להזכיר את זה של מסי (שאגב הורחק היום בניצחון ארגנטינה 1-2 על צ'ילה במשחק על המקום השלישי בקופה)

  ברבע הגמר הראשון סנגל -בנין יהיה בין קבוצות שעוד לא זכו בטורניר ולמעשה יהיה זה המשחק הראשון ביניהם בטורניר אי פעם .
  סנגל מדורגת 22 בדירוג המעודכן לעומת 88 של בנין
  ניגריה ודרום אפריקה שתי אלופות עבר.
  ניגריה מדורגת כיום 45 בדירוג פיפ"א לעומת 72 של דרום אפריקה
  הם הדיחו את 2 הפינלסטיות מהטורניר הקודם בשמינית הגמר
  ניגריה את האלופה קמרון 2-3 ודרום אפריקה את הסגנית והמארחת מצרים עם 0-1

  נפגשו בחצי גמר 2000 וניגריה ניצחה 0-2 (אך נוצחה בגמר בפנדלים לעומת דר' אפריקה שניצחה בפנדלים וסיימה 3)

  2. נפגשו בשלב הבתים ב 2004 במסגרת בית 4 מחזור שני ניגריה הביסה 0-4 ועלתה מהמקום השני בבית וסיימה שלישית בטורניר כולו לעומת דרום אפריקה שסיימה שלישית בבתים והודחה.

 5. על משחקי היום בשמינית הגמר
  19.00 רבע גמר החמישי מדגסקר -קונגו .
  מדגסקר בהופעה ראשונה בטורניר מדורגת 107 בדירוג פיפ"א
  הנבחרת הפתיעה בטורניר כשסיימה ראשונה בבית 2 לפני ניגריה ,גיניאה ובורונדי
  לאחר 2-2 עם גיניאה הנבחרת ניצחה את בורונדי 0-1 וניגריה 0-2 .

  קונגו עם הופעה 19 בטורניר היא אלופת העבר בטורנירים 68+74 היא מדורגת גבוה ממדגסקר 46 אך אכזבה מאד בפתיחת הטורניר שנוצחה 2-0 כפול על ידי אוגנדה ומצרים אך 0-4 על זימבבואה העלה אותה לשמינית הגמר מהמקום השלישי .
  כמובן שאין ביניהם מפגשי עבר.
  קונגו נראית עדיפה למרות שבטורניר עד כה מדגסקר עדיפה
  שחקנים בולטים :
  במדגסקר יש את מורל הבלם בן ה 35 של ליון .
  בקונגו יש את מוסאקו המגן של ווסטהאם ,בקישור יש את יאניק בולוסי (אנדרלכט ) ,כריסטיאן לואנדימה (גלא) וצ'אנסל אמבמפה (פורטו ) ובחוד את סדריק בקאמבו היום בסין בעברו מפציץ בויאריאל .
  אני הולך על קונגו לרבע

 6. 22.00 אלג'יריה -גיניאה .(רבע גמר מספר 6 )

  האלג'יראים הם הפייבוריטים הברורים עם הופעה 17 בטורניר (אלופים 1990 ) .
  גינאה עם הופעה 11 הם הסגנים של 1976 .
  גינאה אמנם מדורגת 68 בדירוג פיפ"א לעמות 70 של אלג'יריה אך האחרונה פייבוריטית בעיני.

  אלג'יריה סיימה ראשונה בבית 3 עם 3/3
  0-2 על קניה 0-1 על סנגל ו 0-3 על טנזניה.
  למעשה היא מגיעה לשמינית עם המאזן הטוב ביותר בשלב הבתים .
  גיניאה לעומתה סיימה רק שלישית בביתה
  לאחר 2-2 עם מדגסקר היא נוצחה 1-0 על ידי ניגריה ולפני שניצחה לראשונה 0-2 את בורונדי .
  המנצחת כאן תפגוש אגב ברבע הגמר את המנצחת בין מאלי לחוף השנהב.
  בעוד המנצחת במשחק המקדים בין קונגו למדגסקר תפגוש את המנצחת בין גאנה לטוניסיה.

  2 הנבחרות נפגשו אגב בשלבי הבתים של טורנירי 1980 ו 1998
  1. ב 1980 במסגרת המחזור השלישי אלג'יריה ניצחה 2-3במחזור השלישי בבית וסיימה ראשונה בבית לעומת גיניאה האחרונה שהודחה.אלג'יריה הגיעה עד הגמר שם הובסה 3-0 על ידי ניגריה.
  2. נפגשו במחזור הראשון של שלב הבתים 98 בבית 1 אז גיניאה ניצחה 2-3 אל 2 הנבחרות הודחו כבר בבתים גיניאה סיימה שלישית לעומת אלג'יריה הרביעית

  שחקנים בולטים :
  באלג'יריה כמובן יוביל ריאד מחרז מהסיטי אך יש כאן מאצ אפים לא מעטים
  הנה השחקנים הבולטים לפי עמדות
  אלג'ריה
  אאיסה מאנדי (בלם בטיס)
  אדם אוואנס (קשר נאפולי )
  סופיאן פוגולי (קשר גלא)
  יאיסן בראימי (קשר פורטו )
  ריאד מחרז (קשר סיטי )

  שחקנים בולטים גינאה :
  סימון פלאט (בלם פרנקפורט)
  פרנסואה קמאנו (מגן בורדו )
  איסאנה סילה (מגן טולוז)
  נאבי קייטה (קשרה האחורי של ליברפול לא ברור לי מצבו היה פצוע)
  אמדו דיווארה (קשר נאפולי)
  מאדי קמארה (קשר אולימפיקוס)
  איברהמה טראורה (קשר מנשנגלבך)

  במחשבה שנייה אין כל פייבוריטיות ברורה אך נראה שלאג'יריה תנצח

 7. עוד היום גמר גביע העולם לנשים בין ארה"ב להולנד.
  הקבוצות לא נפגשו אף פעם במסגרת גביע העולם .
  גם מכיוון שזו הפעם השנייה בלבד שההולנדיות מגיעות לטורניר לאחר שהודחו בשמינית הגמר 2015.
  בכלל זהו קרב מעניין מול הנבחרת הטובה בעולם למי שאני צופה שתהיה כזו בעתיד .
  ארה"ב היא שליטת כדורגל הנשים בעולם.
  אמנם היא הודחה במפתיע ברבע גמר הטורניר האולימפי ואיבדה את מדליית הזהב ששכנה בארונה 4 אולימפידות ברצף אבל בגביע העולם הנבחרת הזו תמיד הגיעה לחצי הגמר ותמיד. עמדה על הפודיום מה שהיא הבטיחה כמובן בעלייתה לגמר .
  אם תנצח תזכה בתואר רביעי ב 8 טורנירי גביע העולם מפעל שהחל ב 1991.

  בניגוד לארצות הברית בהונלד המסורת נבנית רק בשנים האחרונות .
  הנבחרת למשל עדיין לא הופיעה במשחקים האולימפים.
  בכלל הטרניר הגדול הראשון שבו הנבחרת השתתפה היה יורו 09 זאת אומרת לפני עשור .
  הנבחרת עשתה רבע גמר .
  בטורניר היורו הבא שבה והגיעה והודחה בבתים .
  במונדיאל הקודם כבר עשתה שמינית גמר .
  ואז לקחה את היורו הביתי ב 2017.
  והנה היא כאן .
  אני חושב שההולנדיות יהיו קבוצת העתיד גם מכיוון שמסורתית מדובר במדינה עם הצלחה כבירה לספורט הנשי הקבוצתי ( למשל בהוקי שדה וכדורעף נשים ).
  ולכן הנבחרת כאן להישאר.
  הגמר אגב ייערך ביום ראשון בשעה 18.00 שעון ישראל ( יהיה גם מקום שלישי בין שבדיה לאנגליה).

  מדובר בנבחרות שניצחו בכל ששת משחקיהן כאן

  שלב הבתים .
  הולנד ראשונה בבית 5 עם מלוא 9 הנקודות ויחס של 2-6 לפני קנדה ,קמרון וניו זינלנד.
  כולל ניצחון 0-1 על ניו זינלנד 1-3 על קמרון 1-2 על קנדה .

  בשמינית הגמר .
  ניצחה 1-2 את יפן

  ברבע הגמר. 0-2 על איטליה

  ובחצי הגמר ניצחה את שבדיה 0-1 בהארכה .

  ארצות הברית אלופת בית 6 .עם מלא 9 הנקודות ויחס של 0-18 לפני שבדיה צילה ותיאלנד.
  כולל ניצחון שיא של 0-13 על תיאלנד 0-3 על צילה
  ו 0-2 על שבדיה .

  בשמינית הגמר .
  עברה 1-2 את ספרד

  ברבע הגמר. הדיחה את צרפת המארחת. 1-2

  ובחצי הגמר גברה 1-2 על אנגליה .

  סה"כ הולנד 6 ניצחונות ב 6 משחקים ויחס של 3-11
  ( 0.5-1.83 למשחק ).

  סה"כ ארצות הברית. 6 מ 6 ויחס של 3-24
  (0.5-4.00 ).
  לכאורה ארצות הברית מרשימה יותר אבל אם משליחים מכאן את המשחק מול תיאלנד החלשה מקבלים 3-11 בדיוק כמו להולנד רק במשחק פחות .

  לדעתי יהיה צמוד ומרתק וכל תוצאה אפשרית .

 8. תודה על הטור אשמח לדעת איך הולך הנג"ש קבוצתי
  1. איך מחליטים מה מתחיל (איזו קבוצה)
  2. מה המרווח בין הקבוצות לקטע .

  בטניס נציין כי על פי מיטב המסורת של ווימבלדון לא משחקים ביום ראשון והמשך הטורניר ייערך מחר שם ישוחק שמינית הגמר.

  הנה משחקי שמינית הגמר
  גברים :
  דיוקוביץ -הומברט
  נדאל -ז'אואו סוזה
  פדרר -מתאו ברטיני
  בואטיסטה -בנואה פר
  מילוש ראוניץ -גידו פז'ה
  סם קווארי -סנדנגרן
  נישוקרי -קוקושקין
  דיוויד גופין -פרננדו וארדסקו

  בנשים גם ישוחק שלב שמינית הגמר
  שואי ז'אנג -דיאנה יאסטרמסקה.
  קרולינה פליסקובה-קרולינה מוצ'ובה
  פטרה מארטיץ -אללינה סביטולינה
  אשלי בארטי -אלישון ריסקה
  סירנה ווילימאס -קרלה סווארס נבארו
  אליס מרטנס -ברבורה זחאלובה סטריקובה
  פטרה קביטובה -יוהאנה קונטה
  סימונה האלף -קורי גוף.
  המשחק האחרון מעניין במיוחד אך אשאיר את הבמה לאלכס

  1. בנג"ש קבוצתי כל הרוכבים של הקבוצה רוכבים ביחד, כשכל קבוצה רוכבת בנפרד. כעיקרון אם כולם מגיעים יחדיו יש לכולם את אותו הזמן, אבל ברוב המקרים לא כולם שענים טובים באותה המידה, אז טיפוסית כמה מהם נושרים בדרך ומגיעים אחר כך. הכלל הוא שכל ארבעת הראשונים מקבלים את הזמן של הרוכב הרביעי, ומהרוכב החמישי כל רוכב מקבל את הזמן שבו הוא מגיע. לגבי הזינוקים – הם יוצאים בהפרשים של חמש דקות, כאשר הקבוצה הטובה ביותר (לפי ממוצע התוצאות של שלושת הרוכבים המובילים) מתחילה אחרונה (היום זאת יומבו ויסמה שמשורותיה הגיע מנצח אתמול), וכך זה יורד עד שהקבוצה הגרועה ביותר מתחילה ראשונה. באופן הזוי יצא היום שהקבוצה הראשונה היא אינאוס (סקיי), וזה בעיקר בגלל ההתרסקות של תומאס, והעיכובים של רוכבים אחרים כתוצאה מכך.

  2. אהרון, תודה רבה. חושב שהמשחק בין האלפ לגוף אכן מעניין, אך מבחינת רמת השחקניות על הדשא, המשחק לפני האחרון, בין קביטובה לקונטה, הוא המעניין ביותר מבין משחקי שמינית גמר הנשים, לעניות דעתי.
   אכתוב על כך מעט בדיומא של מחר. מוכרח לציין שהבנתי בעניין אינה גדולה, בלשון המעטה.

 9. תודה אהרון. מעניין ומחכים.
  אוסיף שלגבי ווימבלדון גברים, ניתן לראות את ה"בור" הגדול אחרי שלושת הגדולים, כשרק שני מדורגים נוספים מבין 16 המובילים (נישיקורי 8, וראוניץ' 15) הצליחו להעפיל לסיבוב אליו הם היו מיועדים להגיע (16 הגדולים).
  עוד רחוקה הדרך מפריצה של מי מהצעירים לקידמת הבמה (בטח בדשא. בחימר אולי תים בדרך).

 10. עידכון .
  לא כל יומבו נשארה מאחור אלא שני רוכביה הצעירים המשיכו פשוט לא היו מודעים לנפילה.
  ואן אאר וטיוניסן המשיכו קדימה ואן אאר
  היה מלפנים ונמסה להתמקם לספרינט הסיום
  אך רוצ הפנים הפריעה לו, טיוניסן חיכה מאחור עד לרגע בו כל המאיצים מלפנים החלו להאיט בשל אותה הרוח ,ואז יצא לספרינט .
  תיכנון חכם שהשתלם כי המנצח בספרינט במקרים כאלו ספרינט בעליה מול רוח פנים
  הוא זה המשקיע מינימום כוח מתזמן את היציאה לזמן הנכטן.
  הניצחון של טיוניסן הותיר את סאגאן שסיים שני ואת כיילב יואן מתוסכלים ,שניהם לא תיזמנו את הספרינט נכון , סאגאן מוקדם מדי יואן מאוחר מדי .

 11. העידכון שנשכח.
  מצבו של פוגלסאנג עידכטן מאחר אסטנה לא לחלוטין ברור.
  העידכון הרפואי מהאתרן מאד מעורפל ,ולא ברורה רמת הפגיעה בברך.
  היום ,יום אחרי הפציעה הוא היום הקשה ביותר בפציעות מסוג זה.
  וחורדה סבל מפציעה דומה באחת היןלטות כאשר היה מועמד לניצחון ,וזכורטת התמונות של ולורדה שנדחף בידי חברי קבוצתו אך אז למזלו יום אחרי הפציעה הגיע יום המנוחה .
  מצב פוגלסאנג ו היום שונה., למעשה היום קטע מכריע .
  סקשר למועמדת לניצחון לא הייתי מוציא את יומבו מכלל המועמודות לניצחון היום עם ואן אארט ,טיוניסן ועוד ,מובי סטאר הגיעה עם הרכב שענים מעניין ,עימנואל ארוויטי סולר
  אמאדור ולורדה שמאד שיפר את יכולותיו בשעון ועוד
  לא עברתי על שמות כל הרוכבים ,אך למיטב זכרוני יש עטד מספר קבוצות חזקות מאד ,המיבן שצריך לעבור על שמות של עוד שדמם ומשהו רוכבים ותוצאותיהם לאחרונה כגי לקבוע ואין לי זמן כרגע.
  אך הניתוח הזה מדגים במשהו את המטלות והאתגרים שעומדים בפני הרוכבים והצוות המקצועי במירוצים .
  אלו צריכים להכיר את מרבית הרוכבים והיכולות שלהם בנגד שעון או בטיפוס כדי לדעת האם להגיב למתקפה של מישהו כמו סטפן רוסטו שען על ,שעד אתמול לא הייתי מודע ליכולותיו או אלברטו בטיול גם שען מעולה ,האם לתת למישהו כמו ואן אארט לתקוף בהרים או לסגור את בריחתו מיידית התשובה לסגור מיידית אחרת יפתח פער שקשה יהיה לסגור.
  את השיקולים הטקטיים והאיסטרטגיים קבוצות צריכות לעשות כל הזמן .
  אין לקבוצות בעיה לשחרר את הצהובה למישהו כמו ולריו קונטי ,רוכב נחמד מאד אך בשום אופן אסור לתת לניבאלי ואן אאר טיוניסן
  ברנל ועוד לפתוח פער בבריחה .
  מנהל קבוצה טוב צריך באוטו לפ טופ עם מסד נתונים בו שמות כל הרוכבים הסטוריה ותוצאות עדכניות שלהם כדי לדעת להגיב לכל מהלך שיתעורר .
  בעניין הזה מעניין להקשיב לרוכבים בסיום קטע ,ואן אאר וטיוניסן אצרו שלא היתה להם
  תוכנית מגרה לאלטרנטיבה שהמוביל נופל.
  מאחר ושניהם רוכבים חכמים מנוסים ומגיעים
  מספורט אישי סייקלו קרוס ויודעים לקחת אחריות הלכו מיידית על נסיון לנצח את הקטע למילוי מטרת הקבוצה ,לא בטוח כי רוכבים מקבוצות אחרות שאינן קוויק סטפ אסטנה סקיי לדוגמא איי גי טו אר היו מתנהגים דומה .
  מירוצי אופניים נראים לכאורה פשוטים אך בפועל מדובר במשחק שחמט מתוחכם .

 12. הישגים יפים מאוד לאתלטים הישראלים בתחרות גביע אירופה ב-10,000 מטר, שנערכה אמש בלונדון.
  לונה סלפטר קבעה שיא אישי מצוין של 31:15.78 וסיימה במקום השני. היות והמנצחת בריצה, סטפני טוויל מבריטניה, לא היתה רשומה כחלק מהנבחרת הבריטית (מדובר גם בתחרות קבוצתית), לונה זכתה, זו הפעם השניה ברציפות בגביע אירופה. התוצאה של לונה מהווה גם קריטריון לאליפות העולם וטובה יותר מהקריטריון האולימפי (אם כי טרם נפתח "חלון ההזדמנויות" להשגתו של האחרון). במקום השלישי סיימה אליש מקגלוגן הבריטית (סקוטית) עם 31:16.76. כל שלוש הראשונות שיפרו את שיאיהן האישיים.

  שלושת הרצים הישראלים גם עשו חיל. שני הרצים שהשתתפו במקצה השני, הפחות חזק, שיפרו משמעותית את שיאיהם במרחק. שמואל אבוהאיי, שניצח במקצה, קבע 28:44.74 וחברו לאגודה (אתלטי הסמטה דרום ת"א), גשאו איילה, הגיע במקום השלישי במקצה בתוצאה של 28:50.47. שניהם מתאמנים בהדרכתו של יובל כרמי.
  היימרו עלמיה, שיאן ישראל במקצוע, רץ במקצה הראשון והחזק יותר וקבע 28:56.58 וסיים במקום ה-25 במקצה.
  נבחרת הגברים של ישראל סיימה במקום החמישי המכובד.
  התוצאות המלאות ניתנות לצפיעה כאן:
  https://results.opentrack.run/x/2019/GBR/not/event/

  1. רק אוסיף כי היימרו עלמיה חבר באגודת הפועל "אורן" השרון, ומאמנו הוא גזצ'או יוסף, שיאן ישראל ב-1500, 3000 ו-5000 מטר.

 13. כרגיל, אין מילים. סיקורים וסיכומים לעילא ולעילא בכל הגזרות. תודה לכולם.

  מישהו יודע אם יש משמעות (מעבר לכבוד) לזכייה בגביע הזהב?

  1. לא מוסיף כלום מלבד עוד גביע לארון ועוד קצת כבוד לנבחרת.
   במרכז וצפון אמריקה יש להם תחרות נפרדת למונדיאל ובה עולות 3 נבחרות אוטומטית ועוד אחת הולכת לפליאוף.

  1. זה נראה ככה עוד אתמול. בינתיים אני שם כסף שאינאוס יקבעו את הזמן המהיר ביותר נכון לאותו זמן בכל טיים צ'ק שיעברו בו.

     1. הרפרנס הוא אינאוס, ולהם הם הפסידו דקה. התוצאה של מוביסטאר גם לא טובה במיוחד. ידעו בעבר לתת הופעות הרבה יותר טובות בדיסצפלינה הזאת (גם אחרי העזיבה של קסטרובייחו).

 14. תודה על הסיקורים. אהרון תודה על השיעור היסטוריה בין ברזיל ופרו.
  לגבי מסי, לדעתי גם לא הגיע לו אדום. ולגבי כל שלב הנוקאאוט של הטורניר באמת נראה שיש משהו מסריח עם החוסר שימוש בvar , אחרי שבשלב הבתים השתמשו בו המון.

 15. כתבתי בהצנעה כי לא הייתי מוציא את יומבו מהמועמדות.לניצחון .
  כמובן שיכלתי לפרט יותר לגבי ההולנדים וההיכרות שלהם עם האזור ומזג האויר המקומי כן הרוחות שבקלות יכולות לשנות שניהנשניה וחצי לקילומטר .
  וזו בדיוק הסיבה לכישלון היחסי של מוביסטאר.
  עם לנדה ניירו אנקונה נשארים מעט רוכבים שיכולים למשוך .
  איפה ההולנדים היו בגירו השאלה של עידו
  בדיוק זהו הענין הם לא מכירים שם באותה רמת היכרות.

  1. זה לא כל כך העניין. הם שלחו קבוצה הרבה יותר צעירה ופחות חזקה לג'ירו. דה פלוס היחיד שהיה גם שם והוא נאלץ לפרוש ממש מוקדם. הם היו המועמדים שלי להיום (יחד עם קוויק סטפ) וזה ממש לא הפתעה לטעמי. פשוט סגל של רוכבים חזקים מול השעון (ברובם)

   1. בהחלט הענין

    ואן אאר וטיוניסן לא ממש מבוגרים .
    ומה יש להם להשקיע בגירו שהם מכירים פחות טוב ,והוא פחות יוקרתי ומניב פחות תשואה עבורם?

    אפשר לומר בצדק לא אותם רוכבים ,אך הימרת בכסף על סקיי …שוין לא נורא לא לוחץ אותך , מוכן להסתפק בתה טוב בפעל הבאה שניפגש…חחח

    1. אוייש יא ליצן, הפסקת להבין הומור? זה היה רפרנס לעובדה שהם יצאו ראשונים מהרמפה…
     מה היה לימבו לחפש בג'ירו? אפשרות ריאלית מאד לזכייה שלא תהיה כאן.

     1. ואם היו זוכים אז…?
      יומבו היא חברה מסחרית מחפשת לעצמה שווקים מטרתה להרוויח.
      יכלה באותה מידה לשלוח את הקבוצה לוולטה של סן חואן .
      האמת מנצח השנה שעברה אחד אוסקר סיביליה נדהם לראות מי הגיע להתמודד מולו
      סיביליה בגילו הרבה אחרי השיא עכשיו רוכב בקבוצת מדיין הקולומביאנית , מישהו מכיר אגב שחקני כדורגל מנשיונל ממדיין ?
      או קבלו הנחה אמריקה מקאלי ?
      ליגת כדורגל נהדרת יש בקולומביה .
      והנה מצא מולו את ניירו קינטנה, ווינר אנקןנה ,למיטב זכרוני גם את קאראפאז וקרלוס בטנקור, כל החברה הטובים …רבאק מה עשיתי אמר לעצמו, למה באתי לקולומביה …?
      ולמרות הכל לקח שלישי ..
      שורה תחתונה אופניים וכדורגל לא באותה רמה בקולומביה או ארחנטינה , אז מה יש ליומבו לחפש שם …?
      הם לא רוכבים כדי לנצח ,הם רוכבים לטובת חשיפה מסחרית לקבוצה .
      את בורה לעומת זאת השוק האיטלקי כן מעניין ,כנל הצרפתי, אך מה יש ל פראנס דה ז'ור לחפש באיטליה?
      מה האיטלקים יתחילו לאכול בגטים במקום ספגטי …יוותרו על הפיצות…שכח מזה.
      מה עם ag2r תמכור מכונות חקלאיות לארגנטינה …?
      ממש לא …
      אז לא מעניין אותם לנצח מעניין אותם למכור ,הקבוצה
      מהווה חשיפה לכל אירופה כן גם בולגריה…וגם המזרח התיכון ,אז מה אם יכלו לנצח בגירו , צהובה בטור שויה מבחינת חשיפה הרבה יותר
      מהניצחון בגירו .
      בכלל אל תשכח כי האתר הזה מסקר ליגת כדורסל שהיא בכלל ליגה עסקיות לאו דוקא ספורט .
      עיין ערך מכבי תא נס ציונה לפני שנתיים בגביע ,אז מישהו ייתן לנס ציונה מהליגה השניה לנצח…

 16. ברזיל מחזירה על הפנדל עוד לפני המחצית. זה כמו לתת לפורטלנד לשחק נגד כל הקבוצות שלא עשו פלייאוף

כתיבת תגובה

סגירת תפריט