מבט אחורה על מפסידות הסיבוב הראשון בפלייאוף / עמיחי קטן

לעתים חשוב לתת מבט אחורה, ואז דברים נראים ביתר בהירות וצלילות. זוהי הסיבה לפוסט הזה שנראה "מאוחר" אבל הוא כלל וכלל לא.

יש בכל זמן נתון בליגה שלושה סוגי קבוצות – אלו שמועמדות לאליפות או לפחות לריצת פלייאוף ארוכה, אלו שנמצאות בתחתית ומנסות להיבנות מחדש ולמצוא את הכוכבים ויש את אלו שבאמצע, הקבוצות שבדרך כלל פחות ברור מהם המהלכים הנכונים עבורם. אני בחרתי להתמקד בשמונה הקבוצות שהודחו בסיבוב הראשון של הפלייאוף, כלומר אלו שמצד אחד לא בתחתית הליגה, אבל רחוקות מהתמודדות אמיתית על תארים, ולנסות לנתח את המהלכים של כל אחת מהן, בחלון השחקנים החופשיים, וגם בקצת שקדם לו.

יוטה:

הג'אז בנו את עצמם לאט בתחילת העשור, עד שהגיעו לפלייאוף ולסיבוב השני. הבחירה של מיטשל בדראפט לפני שנתיים עזרה להתגבר על נטישתו של היווארד לבוסטון, ויוטה שמרה על המקום החמישי במערב בשלוש העונות האחרונות. המהלך הגדול של יוטה הוא כמובן הטרייד על קונלי. אין ספק שקונלי משדרג את יוטה גם התקפית וגם הגנתית, והמחיר ששולם עבורו לא היה מאוד גבוה, כך שלמרות השאלות הרפואיות סביב קונלי, אין ספק שהטרייד הזה שדרג את יוטה. בתחילת השבוע יוטה התפקחה סופית מפנטזיית שני הגבוהים שלה, והצליחה להשיג את בוגדנוביץ' שמגיע אחרי עונת שיא התקפית, והוכיח יכולת הגנתית מספיק טובה באינדיאנה. אין ספק שיוטה היא אחת הקבוצות עם השיפור הגדול ביותר בחלון הזה של הקבוצות.

אוקלהומה:

הת'אנדר איבדו את הגמישות הכלכלית שלהם ב-2012, מיד אחרי שהעבירו את הארדן בטרייד כדי לשמור על איבקה ופרקינס. מאז הם רואים בעצמם מועמדים לצמרת הגבוהה, אבל תמיד נכשלים בפלייאוף. כל עוד הדיבורים על טרייד גדול על אדאמס לא מתממשים נראה שלאוקלהומה אין ברירה, אלא להסתפק בהבאת שחקנים נחמדים בחוזים ידידותיים למשתמש. את זה הם עשו בינתיים טוב עם נואל ומוסקלה.

סאן אנטוניו:

גם הספרס תקועים כלכלית בזמן הקרוב עם החוזים של אולדריג' ודרוזן, כך שמה שהם יכולים לעשות זה לשמור על השלד ולחזק את ההגנה שדורגה 20 בלבד בעונה הקודמת. מהבחינה הזאת, הספרס הצליחו לשמור על כולם, ולהביא את דמארה קארול שיעזור קצת בהגנה, וביחד עם החזרה הצפויה של מארי, כנראה שהספרס ישמרו על מקומם בפלייאוף ויחכו להזדמנות הבאה להשתדרג משמעותית.

קליפרס:

(רק לפני כמה ימים זה היה החלום…)

כרגע מחכים לקוואי, ביחד עם האלופה מקנדה ועם הלייקרס חסרת השחקנים, ושאר הסגל כבר מוכן, כך שסירוב של קוואי כנראה יעלה להם במקום בפלייאוף, אבל הם יישארו בעמדה טובה להשיג שחקנים חופשיים ולאגור בחירות דראפט של מיאמי. מו הארקלס הוא שדרוג נחמד להגנה, אבל לא משהו יוצא דופן שאפשר לעסוק בו הרבה.

אינדיאנה:

אחרי המופעים ההתקפיים המבזים קצת בפלייאוף ובכמה שבועות שקדמו לו, הפייסרס החליטו ללכת על שינוי, או שהוא נכפה עליהם, וזה לא משנה. מה שכן השתנה זו הקבוצה. ברוגדון קיבל חוזה גבוה במקצת לטעמי, אבל ייתכן שהוא ישתלם מאוד בעתיד הקרוב, וקו אחורי שלו יחד עם אולאדיפו יכול להיות מצויין. ביחד עם וורן ולאמב שהגיעו במחירים יחסית נוחים וביחד עם הקו הקדמי של טרנר וסאבוניס, אינדיאנה ביצעה שדרוג בהתקפה, וייתכן שזה יעזור לה להתקדם בצמרת המזרח.

ברוקלין:

בטווח הקצר הנטס נשארו בערך אותה קבוצה. קיירי כמובן עדיף על ראסל, אבל די דומה בסגנון ולא הוכיח יכולת להוביל לבד קבוצה. ג'ורדן דומה בסגנון לאלן, ובכלל לא בטוח שהוא עדיף והנטס נמצאים על הגבול בין הסיבוב הראשון לשני כרגע, כך שהשאלה היא סביב 2021. קווין דוראנט הוא החתמה מעולה ביותר למועדון כמו ברוקלין גם אם הוא ישחק כדורסל ברמה ממוצעת עבורו – שהיא עדיין מצויינת עבור כל האחרים. כאן ישנה תחרות על השליטה בעיר החשובה בעולם, ובגלל זה, ובגלל כל ההשלכות השיווקיות והכלכליות, ברוקלין רוצה בעיקר להגיע רחוק עם דוראנט, ונותנת לו סגל שאמור להיות מסוגל להגיע רחוק יחד איתו, בעיקר אחרי שעבר ב"מכון גולדן סטייט להכשרת אלופים ומתן פיינלס MVP למי שאינו סטף". יתכן מאוד שהם יצליחו להשתדרג מספיק בשנה וחצי הקרובות בשביל המועמדות לאליפות. גם אם לא, המהלך הזה מחזיר את ברוקלין לרלוונטיות ומצויינות.

אורלנדו:

הופעה ראשונה בפלייאוף מאז 2012 הספיקה כדי לשכנע את הקוסמים לשמור על הקבוצה, ולהביא בסך הכל שחקן כנף הגנתי בדמותו של אמינו. רוב השחקנים מסביב לניקולה ווצ'ביץ' צעירים מספיק כדי לקוות לשדרוג שיספיק למקום טוב יותר בפלייאוף. וחוץ מזה, יש למרקל פולץ הזדמנות לפרוץ ולהדיח מהחמישייה את די ג'יי אוגוסטין, שזאת משימה מאוד, מאוד קשה.

דטרויט:

הקבוצה שמחזיקה במי שהיה הסנטר הטוב בליגה ב-2016 ומי שהיה מיד אחרי דוראנט ולברון בהצבעות ל-MVP ב-2014 צירפה את מי שזכה בתואר הזה ב-2011, שאמור להיות בגיל השיא שלו, ומגיע אחרי העונה הטובה ביותר שלו מאז 2012, ואף אחד לא מתייחס. במקרה שלהם זה כנראה בצדק. קבוצת הפלייאוף עם הכי הרבה בעיות קליעה מבחוץ השתמשה בקצת כסף שהיה לה כדי להחתים רכז שזאת ממש לא המומחיות שלו, למרות שהוא נתן עונה טובה בתחום. אני מאמין שטרייד על רג'י ג'קסון, שיש לו חוזה נגמר, יכול לשדרג את הפיסטונס ולהפוך אותם לקבוצה יותר מאוזנת. במזרח תמיד אפשר לעשות פלייאוף, אבל הפיסטונס משלמים יותר מדי בשביל לחטוף סוויפ של 0-4 ממילווקי.

עמיחי קטן

עורך ראשי. תמיד בעד הישראלים ולא רק בספורט, בהכל.

לפוסט הזה יש 31 תגובות

 1. מעולה!
  הרגת אותי עם ״מכון גולדן סטייט להכשרת אלופים ומתן פיינלס MVP למי שאינו סטף״

  1. תודה. מתוך 3 אליפויות של גולדן סטייט היו 2 שאני הייתי מעניק את התואר האישי לסטף, וכמובן שהכוונה היא שמי שלוקח אליפות צובר ניסיון במעמדים האלה.

 2. אורלנדו עם המהלך התמוה ביותר בעיני שהשארת ווצ'ביץ'… יש להם שם פקק לא נורמלי מתחת לסל והם ממשיכים לאסוף גבוהים בזמן שהם סומכים על הכתף של פולץ'…
  משהו או מישהו צריך לעבור שם בטרייד עם זה וויצ'ביץ' או אחד מהחברה הצעירים כדי לחזק את הקו האחורי.

  1. אורלנדו הרבה זמן לא היו בפלייאוף והם רוצים לשמור על זה. לדעתי זה אומר שהם יעשו טרייד על מישהו מהגבוהים הצעירים בעונה הקרובה.

 3. מכון ג"ס להכשרת אלופים תקף רק כשמשחקים לצד צמד הספלאש , שניהם חסרי אגו ( 1 ) וגם לא צריכים את הכדור ביד (2 ) .
  הוא לא עובד עם שחקנים אנוכיים ופרימדונות . שלא לדבר שהפציעה של דוראנט לא תחזיר אותו כאלפא דוג .

  1. אני לא יודע איך דוראנט יחזור מהפציעה מבחינה מקצועית, אבל את האופי של האלופים אין ספק שהוא רכש, ביחד עם הספלאש בראדרס ושאר השחקנים הבכירים של גולדן סטייט

 4. אני חושב שיש שתי קבוצות שהשתדרגו
  ויכולות לעשות צעד קדימה כבר
  בעונה הקרובה, יוטה וסן אנטוניו.
  OKC לא השתדרגה אבל הסגל מספיק
  חזק כדי לעבור לסיבוב.

  שאר הקבוצות, חלקן עשו מהלכים טובים
  (ברוקלין ואינדיאנה), חלקן פחות (אורלנדו
  והקליפרס) אבל כרגע צפוף מידי בצמרת
  ולכן הן ישארו קבוצות סף פלייאוף.

  לא הייתי מזלזל בהחתמה של דרק רוז וההחלמה
  של דזונטה מארי. שני שחקנים שממלאים חור
  רציני בקבוצות שלהם ברמה הכי גבוהה שיש

  1. לגבי הספרס, ההחלמה של מארי משמעותית, אבל ביחס להתקדמות של שאר המערב – לייקרס, דאלאס וסקרמנטו לדוגמא, נדמה לי שהם יהיו בערך באותו מקום.
   לגבי דטרויט, ניסיתי להציג את העובדה שיש להם פוטנציאל לביג 3 ברמה גבוהה מאוד, אבל זה תלוי יותר מדי בפציעות וקשה לסמוך על רוז או גריפין בתחום הזה. החוזה הנגמר של רג'י ג'קסון יכול לסדר להם שחקן כנף או שניים, וזה יכול להיות משמעותי. כרגע נדמה לי שהם שומרים על מקומם בקצה הפלייאוף.

   1. לייקרס בלי קוואי לא כל כך התקדמו, הם אולי יעשו פלייאוף אבל לא יותר מי זה. סקרמנטו התבגרו בשנה וזה משמעותי, אבל הם עדיין לא ברמה של סיבוב שני בפלייאוף, לא במערב וגם לא במזרח. לגבי דאלאס? אף אחד לא באמת יודע איך יחזור פוריזינגס, ודונצ'יץ לבד לא שווה פלייאוף. זו קבוצה מעניינת, אבל גם השנה אני לא רואה אותם בפלייאוף.
    סן אנטוניו בלי מארי הייתה הכי קרובה לסיבוב השני שאפשר, ובלי הקריסה ברבע 4 של משחק 2 סביר שהיו מגיעים לגמר מול גולדן-סטייט ובטוח היו מקשים קצת יותר מפורטלנד.
    הכל בגדר הימור מושכל, אבל יחד עם יוסטון (לפחות בסגל הנוכחי של יוסטון) סן אנטוניו זו מניה בטוחה בפלייאוף במערב.
    אפילו יוטה, עם כל הכבוד לקיץ חלומי עד עכשיו, צריכים לעבור תהליך של התחברות ולמרות שזה נראה מבטיח, חובת ההוכחה עליהם.

    1. אני מסכים שהספרס הם מניה בטוחה הפלייאוף, אבל כדי להגיע לסיבוב השני דרוש כנראה יותר מזה. לא שפופ לא מסוגל, אבל ההימור כרגע הוא נגד.

 5. תודה רבה.
  אני אחזור על נבואתי לעונה זו – הספרס יהיו בצמרת וכוח רציני להתחשב בו בפלייאוף.
  הם צברו ניסיון, הצעירים התקדמו, דפרוזן התאקלם והפצועים יחזרו.
  הם היו אמורים לתת פייט לגולדן בגמר המערב ופשוט פישלו נגד דנבר מחוסר ניסיון פעמיים – פעם אחת כשלא חיסלו את הסידרה בתחילתה, ופעם שנייה בהיחנקות המרהיבה של 0-100 מהשדה לקבוצה, במשחק השביעי.
  יש להם סגל מצוין ואני עוד לא פוסל טרייד כלשהו שאולי יקרה.
  .
  אוק' לא יעשו פלייאוף.
  יוטה יהיו הטים-טו-ביט, אפילו אם קוואי מגיע לאחת מהלוס-אנג'לסיות.
  אינדי יפתיעו שוב בגדול ויהיו בטופ 3.
  הם בוודאות יהיו חזקים יותר מפילי (כמו שאמרתי שיהיה גם עונה שעברה, וכך היה עד פציעת אולדיפו).

    1. אולסטאר, השחקן הכי טוב של הספרס, שחקן נשמה, היחידי שתפקד ברוב הסדרה מול דנבר (וויט נתן משחק גדול במשחק 3).
     שלא נדבר על האופי כאדם:
     חכם, צנוע ומודל לחיקוי שרק הקמפיין האחרון שלו כנראה מציל מאות ילדים ממוות מיותר ואלפי ילדים מדיכאון קליני.
     אפשר להתווכח על היכולות במגרש אבל "דפר"???

     אני ואתה שנינו אוהדי הספרס ושנינו חושבים שהם התחזקו השנה, אני מניח שכאן נגמר הדמיון בינינו

  1. תודה. אני אף פעם לא מספיד את מלך הלילה, אבל יוסטון, פורטלנד, דנבר, יוטה, מי שתזכה בקוואי ולדעתי גם גולדן סטייט יותר חזקות כרגע. יש לספרס את הכלים לטרייד שיחזק אותם עוד יותר, וגם אם לא בפלייאוף פופ יכול להוציא שפנים…
   לגבי יוטה אני מסכים, אינדיאנה אני בספק, אבל זה אפשרי, אבל אני לא ממש מסכים לגבי אוקלהומה. פול ג'ורג' לבד שווה פלייאוף וגם ווסטברוק עדיין לא גמור, כך שלדעתי פלייאוף יהיה להם.

    1. ייתכן. תחושתי היא שהספרס עוד לא עשו את המהלך שיקפיץ אותם לצמרת המערב, בניגוד ליוטה, ולכן הם כרגע דורכים במקום, עד הצעד הזה, שאני מאמין שיגיע מתישהו.

  1. קשה לי להסכים איתך בעניין ברוקלין, כי כמו שאמרתי קיירי נכנס מצוין למשבצת של ראסל ואמור לעשות את זה יותר טוב. אינדיאנה קבוצה נחמדה שיכולה בהחלט לעשות סיבוב שני, אבל זה מאוד תלוי בעונה הסדירה שלהם, ושל פילי ומילווקי.

 6. לחיים יש את זה. מעתה זה רק לצבור נסיון, לחטוף כמה בומבות בראש, ולהקשיב להערות שלי. העיקר להיות עצמך ולפתח סגנון ותפאורה משלך.

  1. אני מאמין שהם יכולים להתקדם לסיבוב השני על חשבון בוסטון או טורונטו אם קוואי עוזב.
   אם קוואי עוזב את טורונטו הכיוון הוא גמר מזרחי של פילי ומילווקי, אבל אינדיאנה היא מועמדת בכירה להפתיע.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט