מעורב הופס לשבת / מנחם לס

 

1. הסלטיקס הציעה לאל הורפורד "חוזה בריא" ל-4 שנים

סטיב דלביצ'יו מצטט את ג'קי מקמולן שהסלטיקס הציעה לאל הורפורד "חוזה 'בריא' ל-4 שנים". תגובתה? "O.M.G!"

הורפורד הודיע כידוע לסלטיקס שהוא מעדיף לא לכבד את האופצייה שלו לעונה זו עם הסלטיקס על 30.1 מיליון.

OMF

@OMFonWEEI

Jackie Macmullan on Al Horford:

"I think the made Horford a good offer. I can't tell you what it is was. I do think they made him a 4 year offer that was a pretty healthy one"

(via Hoop Collective Podcast)

הורפורד בן ה-33 מחפש קבוצה עם סכוי לאליפות ראשונה. קיירי אירוינג עוזב ב-99%.
*
אז מה הסלטיקס יעשו בדיוק עם חוזה גבוה להורפורד לא לעונה אחת. ל-4 שנים.
*
IT DOES NOT MAKE SENSE, אבל ג'קי לא אומרת מה שהיא לא יודעת.

2. מה קרה עם הבחירה של בול בול?

 

מה קרה עם בול בול? כיצד הוא נפל כל הדרך עד בחירה 44 (לפני הדראפט היו רבים שהאמינו שהוא ייבחר 15-20)?

לפי סטיב בלביצ'יו יש שתי סיבות למה שקרה עם 'הבן של מנוט' (https://larrybrownsports.com/wp-content/uploads/2019/06/Bol-Bol.jpg):

ראשית, הוא נחשב בעולם ה-GM'S כ-INJURY RISK. ה-2.16 מ' הזה בונה את עצמו חזרה משבר ברגל, ולמרות שהוא היה מוכן ונכון להדגים את עצמו באימונים אישיים, ישנן חששות רבים בגלל השלד הארוך והדק שלו (שכמובן מסביר עצמות ארוכות ודקות, ואותו דבר שרירים ורצועות)

כריס פדור כותב בטוויטר שלו:.

 

Chris Fedor

@ChrisFedor

Bol Bol's medicals are not good, I'm told. The feedback on him wasn't great either.

שנית, זה לא ניגמר כאן. לפי ג'ון קונזנו מה-ORAGONIAN, ישנן גם חששות בקשר לחוסר החריצות, מסירות (עם חיריק), ולחוסר התמדתו: הוא למד בבתי ספר תיכון שונים; ושיחק רק רק 9 משחקי קולג' באונ' אורגון. מה שלא בטוחים זה כמה מהנ"ל היתה אשמתו.

John Canzano

@johncanzanobft

NBA executive on Bol Bol: “No smoking gun. Frail. Entitlement. Etc.”

Too many questions and nobody in Bol's background (multiple high schools, nine games in college) to advocate for him.

At the point of the draft where NBA teams take Internationals… Bol may not be picked.

*
הוא הופיע עם חליפת  קורי-עכביש (או כורי עכביש?) שגרמה למהומה, ועתה רק נותר לו להוכיח ל-43 בוחרים שהם עשו שגיאה שלא בחרו בו מוקדם יותר.
*

דונובן מיצ'ל, שכינויו ב-NBA ובטוויטר, הוא "SPIDA" (מהמילה SPIDER – עכביש) לא היה מרוצה מכך. לבול בול אין עדיין 'הזכות' ללבוש לוגו של עכביש, והוא מיד הגיב:

 

3. רק הגיע ל-NBA וכבר מסרב להשתתף בתחרות הדאנק?


(מבחר הדאנקים הטובים ביותר של ציון )

והודעה לכל הקוראים: מעתה אני קורא לו "ציון" אפילו שאהיה היחיד בארץ הקודש. (זאיון? זיאן? זיון? זיין? זין? – לא מתאים לי)

אילו ציון שיחק בשנים ההן הוא היה מרסק בוודאי איזה חמישה סלים במשחק.
*
מיד אחרי בחירתו בדראפט, ציון נישאל ע"י כריסטן פיט ת'מל מ-יאהו ספורטס אם הוא ישתתף באליפות הדאנק בוויקאנד של האול-סטאר.
*
הוא ענה:  "אני לא חושב"
*
אבל כעבור כמש שניות הוא השאיר את האפשרות פתוחה כשהוא הוסיף, "אלא אם כן מישהו ישכנע אותי אחרת".
*
אולי השפיעו עליו לוותר על התחרות כי חוששים שהוא ישבור את הסל עם הדאנק הראשון שלו?
*

לדעתי ה-NBA חייב לבוא עם חוק חדש – כמובן עם איגוד השחקנים – שכל רוקי שחובבי ה-NBA בוחרים לאליפות הדאנק (יחד עם הבחירות ל'מזרח' ו'למערב' ) חייב להשתתף. ה-NBA יבטיח מפני פציעות בסך 25 מיליון.

4. ציון לא עוצר בדמעותיו לצד אימו

לבחור הצעיר ישנן רגשות:

5. הנה הסיבות שהפליקנס היא הקבוצה המרתקת ביותר ב-NBA

 

 

כמה אתרים – ביניהם היו אס איי טודיי, MSR ויאהו סםורטס דיסקסו היום את סיכוייה של הניו אורלינס פליקנס להפוך מהקבוצה המשעממת ביותר ב-NBA לקבוצה המרתקת והמסקרנת ביותר ב-NBA. הנה כמה מהסיבות, אבל קודם הרוסטר שכל כך התאהבתי בו שהחלטתי ללמוד אותו בע"פ, כולל משקל כל שחקן:

SG 19 6'5" 205 R
PG 20 6'6" 190 1 UCLA
9 PG 28 6'4" 183 R
5 SG 23 6'6" 198 R
2 SG 27 6'3" 175 5 Belmont
13 PF 21 6'9" 220 2 Kansas
SG 23 6'5" 215 1 Villanova
PF 18 6'11" 220 R
11 SG 28 6'4" 205 9 UCLA
SF 20 6'9" 190 2 Duke
15 SG 20 6'3" 205 R Duke
3 SF 22 6'7" 245 3 Arizona
21 SF 28 6'8" 225 4 Kentucky
55 SG 29 6'4" 191 7 Purdue
8 C 22 6'11" 275 3 Duke
4 PG 24 6'4" 185 4 Louisiana
30 PF 23 6'9" 250 4 Kentucky
34 SG 23 6'7" 210 R TCU
SF 17 6'7" 284 R
35 PF 22 6'10" 214 2 UNLV

 

א. שחקנים חדשים טובים ומלהיבים יותר מאשר לכל קבוצה אחרת

להתחיל לפי א'-ב', או טיב, או מה? למעשה מה זה משנה? הנה הם החדשים: ציון ויליאמסון. לונזו בול. ברנדון אינגרם. ג'וש הארט. ג'קסון הייז, מיקל אלכסנדר-וולקר, ויליאמס קניץ', ומרכוס לוזטה סילבה. הששינייה הזאת – אילו היתה קבוצה – היתה יכולה לעשות המון צרות להרבה קבוצות בליגה עם לונזו ב-1, ג'טש הארט ב-2, אינגראם ב-3, ציון ב-4, וג'קסון הייז ב-5. לא משנה: עם דרו הולידיי,  סטנלי ג'ונסון, ג'וליוס רנדל (אם יישאר) והשאר, יש לנו כאן קבוצה שערים כניו יורק, לוס אנג'לס, שיקגו, ואפילו פילדלפיה – 1 עד 4 בגודלן ביבשת, היו מוכרות את פסל החרות, הוליווד, כל הבארים לספורט (הטובים בעולם!) ופעמון החרות עבורה.

ב. לונזן לציון – אלי-הופ ישר מגן-העדן

תראו את האלי-הופ בין לונזו וג'בל מגי ורק תארו לעצמכם מה יהיה עם ציון…מפחיד ממש.

לציון לא יכול היה להיות פוינט גארד טוב מלונזו בול בכל ה-NBA. לונזו הוא 'OLD SCHOOL PG' – הווה אומר מנטליטי של  'קודם מסירה'. אז ישנו המוסר הטוב ביותר והדאנקיסט העצום והאדיר ביותר, ומה קבלת? הייתי אומר היילייטס ליוטיוב שיביישו כל האלי-הופ שנעשה אי-פעם, כולל בוב קוזי לביל ראסל או גיי רוג'רס לווילט צ'מברליין.

ג. קבוצה לפלייאוף לפני שאמרת "FRENCH QUARTERS"

אנחנו יכולים לחשוב רק על קבוצה אחת שהיתה כה מרעננת, קפיצית, ומלאת עלמות כמו הפליקנס החדשה. תודה לאל שאנטוני דייויס ישחק בקבוצה אחרת. הכוונה היא לסקרמנטו של 1998-99 עם כריס וובר, ולאדה דיבאץ', ג'ייסון ויליאמס, פג'ה סטוג'קוביץ' וכל השאר. אנחנו עדיין לא מדברים על קונטנדרית, אבל קבוצה עמוק-עמוק אל תוך הפלייאוף שאף אחת לא תרצה לפגוש לפני גמר המערב. תגידו לי אתם, פייר, את מי הייתם מעדיפים לראות מחר נגד טורונטו? את הווריורס או יוסטון, או את הפליקנס מול טורונטו??? CASE CLOSED!

ד. ציון ואינגרם יוצרים  'DUNK CITY' חדשה

השחקן שיתעלה יותר מכולם יהיה ברנדון אינגראם, וזה לא כתוב בשום מקום אחר. זה אני כותב כי אני בטוח שזה יקרה.
*
לברון חנק אותו בלייקרס. השחקנים לא ידעו כיצד להשתמש בו. מאמנו לא בטח בו. בפליקנס מתחיל סיפור חדש. קראו לו "הצגת ההתעופפויות של ציון את אינגראם" וזאת תהיה אחת ההצגות המלהיבות והמרתקום בכל הליגה. נא להדק חגורות בטחון. אנחנו עומדים לעוף!!!

ה. ההצגה הגדולה בעיר קטנה

לניו אורלינס אין הרבה מה להציע מלבד ה-MARDI GRAS,, Creole cuisine, הוט-דוג של בשר קרוקודיל, ה-FRENCH QUARTER, הג'אז המעולה בעולם, צבעי עיר מהממים, וקבוצת פוטבול טובה. עבורי זה כמעט מספיק.

*

הפרנץ' קוורטר ב-05:47 בבוקר

*

רק למבינים: Creole cuisine

*

 

עכשיו גם קבוצת כדורסל שתהיה המפלצת של ה-NBA!

 

ו. צוות מסייע מעולה!

כל מה שעליך לעשות, הנכד של אחי, זה לתת מבט על הרוסטר. מלבד כל הנזכרים לעיל, נא לא לשכוח את דריוס מילר, הפורוורד מקנטקי, ט'ווין מור, הגארד אלפרד פייטון, וכריסטיאן ווד.

ז. בוס כדורסל מהטובים המכבד, ובוטח במאמנו, שהוא ה-UNDERRATED מכולם!

 דייויד גריפין הוא אחד ממוחות הכדורסל החריפים ביותר בליגה. הוא ה-VP האחראי על כל פעולות הכדורסל. והוא בחר לתת למאמן אלבין ג'נטרי להמשיך לאמן את הקבוצה הזאת שהיא, למעשה, קבוצה חדשה לחלוטין. הוא האריך את חוזהו של ג'נטרי, והוא ידע מה הוא עושה.

אלבין ג'נטרי היה שם, ראה את הכל, ועבר את הכל. הוא בליגה כבר כמעט 30 שנה. הוא האדם הנכון ביותר לערבב את השתייה. כ-ל השחקנים מעריכים את הדימינר – אופי – שלו. הוא מאמן שלא מתרגש משום דבר, לא משחק 'פייבוריטים', ומאמן בצורה האובייקטיבית ביותר שניתן לאמן. זה היה אסון אם לציון היה מאמן צעיר, כמו למשל לוק וולטון. ציון זקוק לאבא שהרבה שנים לא היה לו, ולטיפוס שקט ורגוע שיוכל להביאו לשיא השיאים.

תגידו, 'ג'נטרי פוטר כבר שלוש פעמים'. אבל אף פעם לא היתה לו קבוצה אמיתית להגיע איתה לאן שהוא. הוא-הוא שהיה עוזרו של סטיב קר בשנת האליפות הראשונה של 2014-15 וסטיב קר ידע לתת לאלבין ג'נטרי את הכבוד המגיע לו כשאמר "האליפות מגיעה לעוזר המאמן שלי אלבין ג'נטרי שעזר לי לאורך כל הדרך בעונתי הראשונה כמאמן ראשי".

6. ישנן משרות פנויות ב-NBA שריק פיטינו מאמין שאחת מחכה לו

ריק פיטינו סרב להצעה להיות נשיא הקבוצה ומאמנה של פנטיאקוס היוונית.

הוא אמר לאדריאן ווג' שהוא "מחפש משרת מאמן או אחראי על פעולות כדורסל (בד"כ סגן נשיא) בקבוצת NBA.

הוא סיים עם פנטיאקוס 0-15, והוא הביא אותם לפלייאוף של היורוליג.

מאמן קנטקי ולואיוויל לשעבר ניכשל ב-NBA כמאמן הבוסטון סלטיקס (רקורד 146-102) והניקס. המוניטין שלו הוא של שתלטן ומאמן-דיקטטור, וב-NBA של היום הדברים האלה לא יכולים לעבוד יותר. הליגה הפכה לליגה של שחקנים, והדבר היחיד שדעל מאמן לנסות להשיג זה את האמונה, והכבוד – RESPECT – שהשחקנים חשים אליו.

לדעתי האישיות של פיטינו לא תרשה לו אף פעם להיפטר מהשוט. כמובן שהוא התגלה גם או כטיפש או שקרן, כשטען שלא ידע על הזמנת זונות לשחקניו בלואיוויל, או שלא ידע על תשלומי כסף לאחר משחקני התיכון שיבחר בלואיוויל.

lבקשר לאופיו השתלטני הוא אמר ל-ESPN:

"I'm not looking for any of that [control] at this stage of my life," Pitino told ESPN in December. "I want to develop teams and develop players and build a winner. I value analytics. I want to fit into an organization. At this stage, that's all I'm interested in controlling anybody"

אני, אישית, לא מאמין למילה היוצאת מפיו.

7. קיירי אירוינג "לא אהב לגור בבוסטון או לשחק בה!"

*זה התברר מהפודקסט של ג'קי מקמולן  Friday’s The Hoop Collective Podcast שאמרה "'קיירי לא אהב לגור שם, לא אהב JUST ABOUT ANYBODY THERE, ולא אהב או נהנה לשחק בבוסטון".היא גם אמר ב REALGM (https://basketball.realgm.com/wiretap/254371/Kyrie-Irving-Didnt-Like-Living-In-Boston ש"היו לו ISSUES עם המאמן בראד סטויבנס, והיו לא ISSUES עם דני איינג' ועם כמעט כל אחד הקשור לקבוצה".

REAL NICE!

8. יוסטון מאמינה שיש לה "סכוי 'סביר מאד' להחתים את ג'ימי באטלר"

וינסנט פרנק מדווח ב-'ספורטסנאוט'  שדארל מוריי הביע דעתו שהרוקטס חייבת עוד כוכב ליד ג'יימס הארדן וכריס פול, "והכוכב השלישי יעזור מאד לכריס פול, וכן לשמור דקות מנוחה עבור ג'יימס הארדן". (https://sportsnaut.com/2019/05/nba-free-agency-nets-expected-to-be-contenders-for-jimmy-butler/

אותו דבר מדווח גם טים מקמן בפ-ESPN .

השאלה מאין יבוא הכסף. הארדן ופול ישתכרו העונה 76 מיליון, וג'ימי לא הולך לשום מקום ללא המשכורת המקסימלית שהחוק מרשה לו להשתכר. אריק גורדון, פיג'יי טאקר, וקלינט קפלה  משתכרים 37 מיליון יחד.

המתמטיקה לא עובדת אלא אם כן הארדן ופול משכימים להורדה משמעותית במשכורתם, דבר שאני לא מאמין שהם יעשו. ללברון היו עשרות מיליונים מחסויות בשעה שויתר על חלק ממשכורתו במיאמי. כאן זה לא יעבוד.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 148 תגובות

 1. קאנזנו חרטטן ,הבלייזרס בכאסח איתו והוא איש קטן.
  הוא אומר וכותב דברים רק כדי לייצר סקנדל ועניין
  וגם ויתר על הזכות לראיון בלעדי להופס ע"י ראובן ואנוכי.
  ציון בהחלט מוקד למשיכה אבל הפלקינס כקבוצה מעניינים רק אם הם ינצחו משחקים. אם הם גרועים ולא מנצחים אין למה לעקוב השנה.

 2. קצת חדשות מהסלטיקס והורפורד.
  נראה שאל בדרך לברוקלין? אולי ימשיך לשתף פעולה עם קיירי שם.
  לא ברור אם דברו איתו לפני כן (בהנחה שאכן יגיע לשם) ובגלל הצעה הוא יצא מהחוזה בבוסטון.
  עוד שמועה היא שהסלטיקס החתימו את Tacko Fall שנפל מחוץ לדראפט. הסנטר, בגובה 2.30 מטר, ייבחן….

    1. אז למה החתימו אותו?
     סתם לזרוק כסף? אני חושב שיתנו לו הזדמנות ויראו מה הוא שווה.
     יהיה טוב? אולי ישחק ב G או D (או איך שזה לא נקרא היום) ליג ויראו איך הוא מתפתח.ברור שהוא לא מספיק זריז. אבל מגן טבעת מול סנטרים כבדים? אולי כן?

 3. כן, זה יהיר כמו לפיד ובכל זאת לדעתי בולבול היה צריך לחזור לעוד שנה בקולג' ולא לצאת השנה לדראפט!
  רועים בעיניים דולרים במקום אישונים….
  היה צריך לחזור בריא לשנה הבאה ולהראות שהוא שווה חוזה רוקי טוב בחמישייה הפותחת בדראפט כמו שהיה במוק לפני הפציעה.
  זו דעתי האישית.

  1. הדיווחים הם שמחכה לו הצעה של 100+ מיליון (ראיתי אפילו דווח של 110+ מיליון) ל-4 שנים.
   את זה בוסטון מסרבים לשלם. ועל זה הורפורד (בצדק) מסרב לוותר.

    1. דוקטור מטומטמים לא חסר בליגה , רק תסתכל על ההנהלה של הניקס סאנס … לא יודע איך מעסיקים אנשים כאלה, הורפורד לא שווה 100+ מליון ולא שווה חוזה ל4 שנים בגילו ובמה שהוא תורם הוא שווה חוזה של 10-15 מליון.

     1. ואני נאיבי חשבתי ש 60 מליון ל 3 שנים והוא יסכים להאריך חוזה בסלטיקס…
      עם סכומים כאלה אני משחרר אותו שילך. שיהיה עול על קבוצה אחרת בעוד שנתיים.

     1. נראה לך הוא בן 33 מי יוותר על זה חח. קשה לי להאמין שיש הצעה כזאת נראה לי פוקר של ביג אל. אם כן מעניין לראות מי האהבל

     2. אשך אל תהיה תמים. זה ביזנס. אתה הולך למקום לפי כמה כסף תקבל וגם לפי הסיכוי לקחת אליפות.
      הוא יודע שזה כנראה החוזה האחרון אז לא יוותר על סנט ובצדק! אולי בעוד 4 שנים יחזור בשביל המינימום ובשביל סיכוי לאליפות (מארק גאסול?)

 4. מעורב כמו שרק מנחם יודע.
  מסכים לגמרי לגבי הפליקנס , הרכב כיפי שלדעתי בסהכ מתאים מאוד אחד ליד השני.
  אינגראם מאז שהגיע לליגה ממשיך לעלות, והוא בסהכ בן 21.
  המצחיק שאחרי האולסטר ניראה כאילו המשחק האט לו, הוא קלע 28 נק' במשך 6 משחקים, ככה שהוא פשוט צריך להמשיך מאיפה שהוא עצר.
  בול מגן עלית , מעולה בטרנזישן וממש לא אנוכי.
  ציון ניראה מה מחכה לנו, הוא ניראה הדבר האמיתי, אבל בטח יקח לו קצת זמן להתבשל.

  1. לונזו-ציון יהיה אש ואינגרם בלי לברון יכול להיות אש בריבוע.
   הם חייבים לסגור עם רנדל שלא יברח.

 5. הרכב מלהיב מאוד, צומח לו בניו אורלינס. הגיע גריפין, והתחיל לתת עבודה מהרגע הראשון –
  זה רק מלמד עד כמה GM מוצלח זה מרכיב קריטי להצלחת קבוצה.
  .
  צריך לקחת בחשבון שזו שנה א' של ציון, שנה א' של מה שהוא למעשה הרכב חדש. יהיו הרבה חריקות בניסיונות שלהם לרוץ קדימה –
  זה רק טבעי ואפילו צפוי.
  לגבי סגל השחקנים –
  כאמור, "מלהיב" זו מילה מצוינת לתאר אותם. יש רק בעיה קטנה אחת. אין קלעים. שחקן כמו ציון (לדעתי) זקוק לקלעים סביבו בשביל לנצל את המקסימום מיכולותיו הפיזיות המדהימות. מילווקי של השנה זו דוגה טובה לאיך בונים קבוצה מסביב לפורוורד מסוגו של ציון.
  צריך לקחת בחשבון שיש לפליקנס לא מעט מקום מתחת לתקרת השכר. בהחלט יכול להיות ששאלת הקלעים תיפתר עד שהעונה תתחיל.
  .
  תודה, מנחם.

 6. דווקא ג'נטרי הוא הבעיה אצל הפליקנס. מאמן ממש לא טוב.
  תהיה איתו קבוצה כייפית אבל לא קבוצה שמסוגלת לקחת צעד קדימה בפלייאוף

 7. "היה לי ויכוח אידיוטי עם הבן הממזר על השאלה מי הראשון שקפץ על עגלת ההוקס.
  לשמחתי, אהרון העלה רעיון לבחון מה כתבנו בעבר אחרי הדראפט.
  סקרן גם אותי, אז הלכתי לבדוק.
  זה מה שכתבתי בשנה שעברה, יום אחרי הדראפט:
  (22 ביוני 2018)
  .
  "סחתיין על ההשקעה. תודה, רועי.
  .
  בשלב הזה, לנסות ולשפוט את איכות הכישרונות שנבחרו, זה חוטא לניסיון שנלמד לאורך השנים –
  זוכרים את הביקורת על הבחירה בפורזינגיס?
  (לזכותו של דדי צריך לציין שהוא מרגע א' כתב שזו בחירה מצוינת. ותודה למערכת חיפוש התגובות)
  זוכרים איך כולם היללו את מיאמי על בחירתם בביסלי/ווינסלו?
  .
  מה שכן אפשר לשפוט זה את התנהלות הקבוצות.
  מי לקחה סיכון, ומתי?
  מי השיגה את השחקנים שמתאימים לשיטה שלה?
  מי היו פרואקטיבים, ועשו מהלכים בניסיון לחזק את המועדון?
  מי קפאו על השמרים?
  .
  נתחיל בדנבר. הם לקחו סיכון. הם לקחו סיכון על שחקן שיכול (אם יגיע או יתקרב לתקרה שלו) להפוך את הקבוצה מקבוצה "נחמדה" לקבוצה "מפחידה".
  .
  קפאו על השמרים:
  הבולס. עם הבחירה ה-7 הם לקחו more of the same .
  גבוהים לא חסרים לקבוצה. גם לא חסרו לפני כן (אולי היו יותר מדי?).
  מה שחסר לקבוצה זה שחקן שיודע ליצור לעצמו מצבים, מישהו שלצדו הקו האחורי יקבלו חופש פעולה.
  .
  בחלקת ה-"בול פגיעה" צריך לציין את הסלטיקס, שבמקרה הטוב השיגו קפלה 2.0 , ובמקרה הרע?
  אין מקרה רע. זו בחירה שאפשר רק לנצח אתה.
  .
  הקבוצות הפרואקטיביות הן אטלנטה, דאלאס, והסאנס.
  נתחיל באטלנטה. מי שעוקב אחרי הקבוצה (אני מודה – יש לי פטיש מוזר עם הקבוצה הזו) יודע שהם "נדלקו" על יאנג.
  כמה הוא באמת שווה?
  לא אני, ולא אף אחד אחר מבין גולשי הופס באמת יודע.
  אבל אטלנטה, הם באמת מאמינים שהוא שחקן שמשנה פרנצ'ייז. כמו קרי.
  אז לא רק בחרו בשחקן "שלהם". הם גם השיגו בחירת דראפט עתידית.
  לכל המבקרים, כל מה שיש לי לומר זה "זכרו את הטייטום".
  .
  דאלאס. גם הם יצאו תותחים. הם הלכו על השחקן שיכול לשנות את הפרנצ'ייז שלהם, מי שעלול להיות בבוא היום השחקן הטוב בדראפט.
  אי אפשר לזלזל בקבוצה שהולכת בכוח על השחקן שהיא מאמינה שישדרג אותה.
  .
  הסאנס.
  כן, אני משוחד.
  כן, אני לוקה בווישפול ת'ינקינג.
  אבל עדיין, צריך להסביר את המהלך של הקבוצה –
  מי שעוקב אחרי הסאנס יודע שהמטרה של הקבוצה בטווח הארוך זה להחזיק קבוצת "אולר שוויצרי".
  שחקנים בעמדות 1 – 4 שמסוגלים להחליף אחד את השני בהגנה,
  שמסוגלים לעשות סוויצ'ים בהגנה ללא מצמוץ, שמסוגלים לרווח את המשחק.
  הטרייד על ברידג'ס מקרב אותם למטרה.
  זוכרים את התפקוד של PJ טאקר בפיינלס?
  הוא שיחק בעמדה מס' 4 של הרוקטס, והיה לו חלק משמעותי בעובדה שהם היו ביתרון 3 – 2 מול אלופת הליגה בשנתיים האחרונות.
  ברידג'ס מביא לסאנס שחקן פיזי, שמצטיין בהגנה, שמסוגל לשמור על עמדות 1 – 4, שמסוגל לקלוע מבחוץ.
  נכון –
  הוא חלש בכדרור. הוא לא מסוגל ליצור לעצמו מצבים.
  אבל אלו לא התכונות שהסאנס חיפשו –
  הם חיפשו את השחקן שיכול להשלים את בוקר וג'קסון בעמדות 2 – 3 – 4.
  והם מצאו אותו.
  כאשר לוקחים בחשבון שגם עמדת הסנטר אוישה בדראפט השנה,
  אז הסאנס, עבורי, הרוויחו ציון 9+ (לא 10, מחמת ניחוס…).
  .
  יאללה, אני לא זוכר מתי חיכיתי בכזה קוצר רוח לליגת הקיץ!"
  .
  מה מסקנות?
  קודם כל –
  .
  אסור אף פעם לזלזל ביכולתם של הסאנס להתרסק, וביכולת הפרונט אופיס שלהם לפשל!
  .
  לשמחתי (הבאמת רבה), הן דאלאס, והן אטלנטה, מרוצות מהטרייד של השנה שעברה. זה לא הכל יום קורה, ש-2 קבוצות מרגישות שהן ניצחו טרייד, גם אחרי שנה.
  .
  ממזר, זה זמן טוב להודות שטעית."
  .
  בטח זמן טוב להודות שטעיתי… כל כך חשובה לך התגובה שלי, ש עם אינטגריטי של גנב בחשכה,
  דאגת לכתוב תגובה, כשכבר ברור לעין שאני לא נוכח באתר, כי אלו אינן השעות שלי, עם סיכוי לא מבוטל להחמיצו,
  "ממזר, זה זמן טוב להודות שטעית." – LOL אני לא נוכח… המורה…
  וכל זה אחרי שנתת מילה שלך על המילה האחרונה.. ואז שוב עוד מילה אחרונה..
  כשבין לבין אתה בוכה למה אני תמיד חייב לומר את המילה האחרונה… ואז מחכה עוד כ12 שעות בשביל לומר אותה בעצמו..
  (למה זה בכלל אישיו.. יש לי/לך משהו להגיד, אז אני/אתה אומר.. מישהו סופר לך מילים ?
  מצחיק שאובססיבי כמוך תמיד מנסה להציג אחרים עם המגרעות שלך)
  .
  לעניינינו… עברתי על הציטוט הארוך (זה תמיד עושה רושם… מאוד משכנע)
  בוא נתמצת אותו למה שרלוונטי, מכל המסך עשן המפואר הזה, הדבר היחיד שלכאורה רלוונטי, מסתכם ב :
  .
  "אני מודה – יש לי פטיש מוזר עם הקבוצה הזו" … כל שאר התגובה ריק מוחלט. תנסה אותי
  .
  ובכן, בוא ננתח את המשפט הזה…
  למה ישנה נימת התנצלות, ובחירת המילים – "פטיש מוזר" ?
  .
  כי הרשע לא מאמין בה. הרי על מה בכדורסל אנחנו יכולים להגיד "יש לי פטיש מוזר ל…" ?
  לדברים שאנחנו יודעים שהם טראש טהור. איך אתם בדיוק חושבים שאטלנטה קיבלה את הלוטרי שלה ?…
  דוגמא אישית –
  לי יש פטיש היסטרי לרבעים אחרונים של אוק ו ה Hyena 0 – האם זה הופך אותי לעגלון אוק' ?…
  לי יש גם פטיש פסיכי לפתוח לינק של הליייקרס והזונה מאוהיו, ולצפות לתאונה כמה שיותר קשה.. כמו בסרט "קראש".. אז ?
  אני נהנה מזה יותר מעוד ניצחון של גולדן. הרבה יותר…
  .
  אז הרשע נהנה לצפות בקינקיות באטלנטה טרום יאנג, עם הבואש, והמאמן של מילווקי בהווה, וגם קולינס אחד..
  איך זה מעיד שהוא חשב שהיא תהפוך לאיזשהו גורם משמעותי בליגה ?..
  על סמך מה אני אמור להאמין לך, שחשבת עוד לפני הבחירה של יאנג, שאטלנטה תהיה משהו.
  וגם אחרי הבחירה ביאנג, בוא נראה מה אתה באמת חשבת עליו :
  .
  "כמה הוא באמת שווה?
  לא אני, ולא אף אחד אחר מבין גולשי הופס באמת יודע."
  .
  באמת אף אחד לא יכול לדעת לבטח..
  אבל היה אחד שהלך נגד הזרם ודיבר על אומה שלמה של באנדווגאנס,כשכולם חפרו על לוקה.
  אז לך אין מושג מה יאנג יהיה, אבל אתה יודע שאטלנטה תהיה איזה משהו מיוחד ? תראה לי בבקשה.
  .
  אבל בוא נראה מה עוד חשבת טריייאנג אחרי הדראפט… :
  .
  "תודה, מנחם.
  לפני כמה דקות הסתיים משחק ליגת הקיץ בין אטלנטה לג'אז
  (כן, צפיתי במשחק. מוזר, אני יודע, אבל מה לעשות –
  עוד משנה שעברה יש לי פטיש מוזר להוקס….)
  ואם יש משהו שלמדי מהמשחק זה…
  …לא, אי אפשר ללמוד משהו ממשחק ליגת קיץ. "מוקדם מדי" זה אנדרסטייטמנט.
  אבל בכל זאת –
  פרידט. אדם מוריסון. טריי יאנג.
  זהו, הוצאתי את זה מהמערכת…
  זה כבר משחק שני שאני רואה את יאנג, והוא משחק גרוע להפליא –
  הוא לא פוגע בכלום, הוא נראה עצבני.
  למעשה הוא מזכיר לי את הפינצ'ר שהיה להורי בתקופת ילדותי.
  הייתי לוקח אותו לטיול, וכל כלב שהוא היה פוגש, הוא היה נובח עליו כאילו הפינצ'ר הוא לא עוד כלכלב בגודל של חתול נמוך, כאילו הוא דוברמן…
  ככה נראית ההתנהלות של יאנג בפתיחת ליגת הקיץ."
  .
  יש לך דרך נהדרת להביע אמון… הנה עוד אחת, טרום הדראפט :
  .
  "אני לא חושב שטריי יאנג שווה את ההימור של בחירה טופ 4 (אם וכאשר)."
  .
  אז שוב, אני אמור להאמין שחשבת שקולינס לבדו יסחוב את אטלנטה לארץ המובטחת ?.. הוא הפרנצ'ייז פלייר שלך ?
  בסדר. תראה לי איפה חשבת שאטלנטה הולכת לכבוש את היקום איתו.. או עם מישהו אחר..
  .
  אני יכול לתת פה עוד רשימות אינסופויות של שחקנים וקבוצות, שיש לך אליהם/ן פטיש/סימפטיה/הערכה//בלהבלה..
  .
  תכלס אפשר לומר שאתה רוכב על העגלות של כל הליגה, מלבד 2 קבוצות.. גולדן… ופיניקס LOL.
  .
  ציטוטים לא מדוייקים :
  "אוק' קונטנדרית מספר 2" (אחרי המעבר של פול ג'ורג', למרות שנחנקת שביקשתי ממך להסביר איך מספר 2, אם פול לא בטופ 25 שלך)
  "כרמלו אנתוני ישפר את הרוקטס" (כן, כן, יש ציטוט כזה, מפה זה לגמרי שלכם, שמעון-ברוך..)
  "סימונס עוד שנתיים טופ 10 בליגה" (ופה אתה על העגלה של פילי. תהנה מהתהליך)
  "לוקה, לוקה, לוקה" (ת'אמת, מה ידוע לך על עניין ההטרדות המיניות בדאלאס ? האם מדובר רק במלכה מהפיינל'ס של 11' ?..)
  .
  להמשיך ?..
  .
  "פטיש מוזר" עאלק… ולי יש חיבה אדירה לסקרמנטו. זה אומר שניבאתי את הפוטנציאל שלהם ? שאני על העגלה שלהם ?
  הדבר היחיד שניבאתי שם זה שהאריסון בארנס ישבור להם את המסגרת הקבוצתית של תמונת הפלייאוף על הראש דיוואץ'…
  .
  תלמד – ככה נראית עגלה, נבואה :

  "עוד 7 שנים תוסר הקללה האטלנטית
  ותוקם בה אומת הבאנדוואגנס הגדולה ביקום מאז..
  רק צריך להיפטר מה SKUNK העונה לשם שרודר.
  בקיצור, אני במחנה של טריייאנג !"
  .
  וכשאני רואה איך אתה מנסה להידחף לי לעגלה, אני לא יכול שלא להתרגש ולהתגאות על התקיימותה..
  אז בוא.. כנס. שב מאחורה. רק אל תיגע במגעים ובחוטים.. אנחנו לא רוצים פה עוד פיניקס.
  .
  לא בטוח שסיימתי, אבל אני במעבר בין מחשבים. נראה.. אולי נחזור..
  .
  *האותיות הקטנות :
  כמובן, שכל זה מתבטל בבמקרה והעגלה מתפרקת לחתיכות כבר בראשיתה.
  במידה והאסון אכן מתרחש, נדאג למשוח אותך בשמן, לראש וראשון נביאי ממלכת אטלנטיס השוקעת.
  .
  שבת שלום.

  1. חוסר היכולת שלך להודות שאתה טועה עושה לי את הבוקר. תודה.
   .
   אתה יכול לנסות להפוך את זה איך שאתה רוצה,
   בשנתיים האחרונות (עוד לפני יאנג) אני צפיתי בהמון ממשחקי אטלנטה. בטוח שיותר ממך.
   אני כתבתי עליהם (קולינס לצורך העניין) הרבה יותר מאשר כל קבוצה אחרת שהיא לא הסאנס או קונטנדרית אחריה אני עוקב (קאבס ב-17/18 , מילווקי ב-18/19).
   יותר מכך, סטוקר תגובות סדרתי שכמוך, בטוח ראה את התגובות בהן כתבתי על אטלנטה ש-"אני צופה בהם באופן קבוע", ועל קבוצות אחרות (הת'אנדר לדוגמה) ש-"אני לא צופה מספיק במשחקיהן בשביל להביע דעה."
   .
   אני התיימרתי לנבא משהו?
   כל מה שכתבתי זה שאני אוהד/יש פטיש לקבוצה (רואה את ההבדל? אני לא מחפש את הכוכב המגניב כלך שאוכל לקפוץ על העגלה שלו) אטלנטה,
   עוד לפני שיאנג הגיע.
   .
   דרך אגב, המחשבה שאני מתזמן את התגובות שלי לפי הזמנים שלך באתר, זה נרקיסיזם שגורם אפילו ללברון להסמיק…
   .
   יאללה, בוא, אתה מוזמן לתת את המילה האחרונה שאתה כל כך אוהב לתת.

   1. "… ועל קבוצות אחרות (הת'אנדר לדוגמה) ש-"אני לא צופה מספיק במשחקיהן בשביל להביע דעה."
    .
    אז איך אתה יודע, ויכול להביע דעה ש ווסטברוק הוא MVP קונטנדור… ?
    אתה צופה בהיילייטס יחד עם שמעון ?
    כי הוא דווקא משחקים של ה Hyena רואה לייב..
    .
    עברנו מ "פטיש מוזר ל "אוהד" ? מעתה אימרו – אוהד פיניקס סאנס/קולינס הוקס. תתחדש
    .
    כשאני אומר את המילה האחרונה, אני לפחות דואג שאתה תראה אותה.
    עכשיו (עוד 12 שעות..) בוא תגיד את המילה האחרונה שאתה כל כך אוהב לתת.
    .
    ואטלנטה באמת לא עניינו אותי לפני שנתיים..
    אפילו לא שנה שעברה..
    וכנראה גם בעונה החדשה הבאה עלינו לטובה.
    אני רק זורע זרעים של דלעות.

    1. יש היום תקצירים של 15 דק זה כמעט כמו לצפות במשחק די והותר לגבי רוב המשחקים. אין אדם בעולם שצופה ב50 אחוז מהמשחקים בליגה באופן מלא או אפילו מחצית.

     1. ברור שאין אוהד שצופה בכל המשחקים, במחציתם, או אפילו ברבע מהם.
      אנחנו מדברים על 1230 משחקים בעונה.
      .
      השאלה היא כמה אפשר ללמוד מהיי לייטס?
      .
      כמה משחקים צריך לראות בשביל שלדעה יהיה ביסוס אמתי?
      .
      לטעמי, מהיילייטס אפשר ללמוד מעט מאוד.
      לא רואים את מלוא ההתקפה, רק את הסוף שלה. לא רואים את ההחטאות. לא רואים את כל העבודה "האפורה" בלעדיה אי אפשר להפוך קבוצה לקבוצה מנצחת.
      .
      האם צריך לראות את כל 82 המשחקים של קבוצה בשביל לחוות דעה מבוססת?
      לדעתי, לא. כן צריך לצפות בכמות מספקת (משחק, 2, או 3, זה פשוט לא מספיק).
      כמה זה "כמות מספקת"?
      אני לא יודע.
      .
      וגם אז, לצפות במשחקים זה לא מספיק. צריך לדעת במה לצפות. כאשר עוקבים רק אחרי הכדור, מחמיצים חלקים משמעותיים של המשחק. אם רוצים להבין סכימות הגנתיות של קבוצה, אין ברירה אלא לעצור ולבדוק קטע קטע. ממש להתבונן.
      .
      אותו הדבר בכל הנוגע לניתוח יכולותיו של שחקן.
      ההיילייטס לא מלמדים כלום. הם מראים רק את הצד החיובי, וגם אז זו תמונה חלקית.

      .

     2. אבל אתה כותב שאתה לא צופה בתאנדר למשל, מספיק בשביל
      לחוות דיעה.
      .
      אז אם אתה לא יכול לחוות דיעה, כי אתה לא צופה מספיק לטענתך,
      איך יכול להיות שאתה אתה כן חווה דיעה.. ודי עקשנית ונחרצת אם יורשה לי…
      שה Hyena ראוי למועמדות MVP ?
      .
      ועל הדרך… האם אתה עדיין מחזיק באותה דיעה ?

     3. השאלה היא על מה. לחוות דעה על מה. ובאיזו עונה. אתה מדבר על עונות שונות, ודיונים שונים.
      את הנימוקים שלי לגבי ה-MVP באותה אתה יכול לקרוא, אם אתה מעוניין. אין לי כוח, או רצון, להיכנס לזה שוב.

     4. אז מרגע שפול ג'ורג' הצטרף והפך את אוקייסי לקונטנדרית מספר 2 לטענתך, איבדת עניין, ולא סיקרן אותך לראות איך הפרוייקט הזה נראה..
      אוווקייי …
      .
      אם הייתי סטוקר של תגובות, הייתי עובר על כל בלוג חי בשנים האחרונות לראות את מדד ה הוקס/תאנדר.
      .
      אבל כנראה שאני לא..
      .
      לא יודע מה לאחל לך לגבי אטלנטה..
      הרי עם הניצחונות, כל הסקס אפיל, הסטייה , והפטיש, יעלמו כלא היו.

     5. משום מה, אתה מנסה לפרש את המניעים שלי לצפייה בכדורסל. יש קבוצות מנצחות שאני עוקב אחריהן, יש כאלו שלא.
      יש קבוצות חלשות שמסקרנות אותי. הסקרנות שלי בנוגע להוקס היא בעקבות בודנהולצר. סקרן אותי לגלות איך תראה הקבוצה תחת שרביטו כאשר היא חלשה במיוחד. איך ייראה טנקינג נוסח בודנהולצר.
      אני המשכתי מתוך, ובכן, פטיש שפיתחתי לקבוצה…
      .
      לא ברורה לי הפאונטה שלך.
      המון פעמים כתבתי על נושא/שחקן/קבוצה שאני לא יודע/לא בקיא מספיק לחוות דעה.
      כאשר אני מרגיש שיש לי מספיק מידע בשביל לכתוב דעה מנומקת, אז אני לא מתבייש לכתוב דעה זו (וגם אז מדגיש שמדובר בדעה).
      אטלנטה?
      לא שלך אני צריך להוכיח משהו,
      אבל כן, אני עוקב אחריהם בצמידות כבר שנתיים, עוד לפני דור ה-יאנג.
      לא מסובך לראות שעל יוטה (אותה אני לא אוהד, ובמשחקיה לא צפיתי מספיק) לא הגבתי כמעט בכלל בשנתיים האחרונות.
      לא מסובך היה לראות את הפתעתי מהקינגס, ואת הקרדיט שלא פעם נתתי לזיו (שבעליל מכיר, ועוקב, אחרי הקבוצה).
      .
      שבת שלום.

    2. כי זו נקודה כבר הרבה יותר רחבה מהעניין האטלנטי.
     אתה בעצם כותב שיש הרבה קבוצות שאתה לא יכול לחוות דיעה עליהם
     (עוד לא התחלנו, ואנחנו כבר עומדים על 3 קבוצות..)
     אז איך אתה למשל יכול לדרג לי טופ 50 שחקנים, כשלא ראית מספיק משחקים של קבוצות מסויימות בשביל לחוות דיעה ?
     .
     או עוד אלף שאלות אחרות דומות שכשאתה מתווכח עליהם עם אחרים (זכור לי שפקפת בכמות המשחקים שאני רואה)
     אז הסטנדרט שלך למספר צפיות הוא הנכוןוהקובע ?
     .
     הנה קח עוד דוגמא מתוך מיליון:
     אתה טוען שאתה לא צפית מספיק במשחקים של יוטה…
     אז איך אתה יכול לעשות את ההשוואות בין בוקר למיטשל שעשית כמה וכמה פעמים כשהיה ויכוח על הטיב ביניהם וההשוואות מבוססות גיל ?
     הרי בבוקר אתה צופה בלי הפסקה, ובמיטשל אתה לא צופה מספיק לטענתך.
     .
     וזו רק דוגמא 1..

     1. לא יכול להביאעכשיו ציטוטים.
      כרגע אני לא מול מחשב.
      .
      אבל בשביל מה אתה צריך ציטוטים ?..
      אתה לא זוכר את הדיון טופ 50 שלנו ?… אני זוכר מהדיון הזה אינספור ציטוטים בהם אתה לועג (לא שאכפת לי.. בכיף) לכמות המשחקים אותם ראיתי.
      עכשיו אתה מספר לי שאתה בעצמך לא רואה מספיק משחקים של קבוצות שונות כדי לחוות דיעה.
      .
      אז איך אתה יכול לדרג טופ 50 אם יש קבוצות שאין לך, לטענתך, מספיק שעות טיסה איתן ?..
      .
      (אתה מוזמן אתה להביא את אותו פוסט אגדי…)
      .

     2. ועל הדרך אני אדמ סוף סוף להסבר אותו עד היום לא קיבלתי…
      איך אריק "טופ49" גורדון הוא טופ 65
      אם יש לי טבלת סטט' הכי משוכללת בעולם שמוכיחה שהוא מחוץ לטופ 100…

    1. 😁
     אגב בהמשך למפגשנו האחרון ומה שהסברת על ההחלמה של קוואי בספרס וחוסר האמון שנוצר שם – אין סיכוי לראות משהו כזה בצילום? זה מבוסס רק על תחושת כאב?

     1. הרגישות של ה-MRI מוגבלת. טנדוניטיס מגלים עם MRI (או אפילו אולטרסאונד) בגלל שהאפקט הדלקתי הוא כזה שהבדיקה מסוגלת לגלות (בגלל הצטברות הנוזלים).
      טנדינופתיה של הגיד הארבע ראשי (מזה סבל קאוויי) קשה בהרבה לגלות. לא תמיד יופיעו סימפטומים דלקתיים,
      אלא תתרחש התנוונות של הגיד באזור הפגוע.
      את זה, כפי שניתן היה להבין ממקרה קאוויי, קשה יותר לאבחן. וזה קשה בהרבה לטיפול (המון סבלנות. המון).

     2. אני לא כל כך מבין בזה, גיא אתה אומר לי שעם היכולת הרפואיות שיש היום עדיין אי אפשר לאבחן פציעה? לדעתי זה רשלנות של צוות רפואי, איך צוות רפואי אחד מוצא פציעות טורנטו (גם אצל גרין מצא פציעה), וצוות רפואי אחר לא? הם לא משתמשים באותו מכשור?

     3. אני אתחיל בכך –
      אני לא רופא. אני לא בעל הכשרה רפואית כלשהי.
      .
      שאלתי את השאלה הזו בדיוק, מנתח אורתופדי שעבד עם אשתי בבית חולים רמב"ם.
      .
      ההסבר שלו פשוט –
      כן, קשה מאוד לאבחן שורה של בעיות בתחום, טנדינופתיה ביניהן.
      .
      הטיפול בטנדינופטיה כולל בהגדרה המון ניסוי וטעייה –
      מעלים בהדרגה עומסים וטווחי תנועה. עד כשל (כאב חוזר). אז חוזרים "אחורנית", ומתחילים סדרת טיפולי פיזיותרפיה שמטרתם לעזור לגוף לבנות מחדש את הנקודה הפגועה בגוף מחדש, הפעם ללא הניוון באותו גיד פגוע.
      זו שיטה קשה מאוד ליישום. בעיקר בגלל הלחץ הנפשי על המטופל. זה דורש המון אמון בין המטופל לבין הצוות המטפל. זה דורש תקשורת "נקייה".
      הספרס? הם איבדו את האמון של קאוויי, ולכן לא באמת היה סיכוי לפתור את הפציעה באמצעות המערכת של הספרס.
      קאוויי פנה למומחה חיצוני שעזר לו לפתור את הבעיה.
      אין לי מושג למה והיכן הספרס טעו בטיפול של קאוויי. איך הם החמיצו את הפציעה של גרין.
      אין לי לא את הידע בשביל לכתוב האם הייתה שם רשלנות כזו או אחרת.
      דבר אחד אני יודע –
      צוות רפואי טוב עושה הבדל עצום בקריירה של שחקן.
      גראנט היל, בנאום הכניסה ל-HOF ציין במפורש את הצוות הרפואי של הסאנס, על שעזרו לו לשקם את הקריירה שלו.
      .
      זו, דרך אגב, אחת הסיבות שאני חושב שיש סיכוי לא קטן שקאוויי ימשיך בטורונטו
      (אני מכיר את השמועות שדורשות "לוס אנג'לס". התחושה שלי, שלא נובעת מאיזו ידיעה אמינה כלשהי, היא שלהבדל בין היחס לו זכה ב-2 הקבוצות השונות יהיה זה שיטה את הכף).

     4. תודה רבה על התשובה המעמיקה, צוות רפואי זה קריטי אני מסכים איתך לחלוטין.
      .
      עוד שאלה עלייך ואשמח שתענה כיוון שהמושג שלי אפסי למה צוות רפואי לא נעזר בזה של אחר לדוגמה זה של פיניקס (או ניו אורלינס עכשיו ) או מומחה חיצוני, בטח במקרים של שחקנים בסדר גודל של קוואי דוראנט…

     5. חייב לומר שזה בעיניי פלא גדול – איך לא מחזיקים בכל הקבוצות את הטופ של הטופ – עסק כל כך יקר שתלוי על גיד או שריר כזה או אחר – ששווים מליונים (מעבר של סדרה שתלוי על שחקן בודד – בטוח שווה כמה מליונים טובים רק על הכרטיסים)

     6. אין לי באמת מושג,
      אבל אני מנחש שזה כמו לא מעט דברים בחיים –
      כסף ואגו. אתה מכיר הרבה אנשי מקצוע שאומרים "אני לא מספיק טוב, אבקש עזרה" ?.
      .
      דרך אגב, הצוותים הבאמת מקצועיים, נעזרים בטובי המומחים שזמינים להם. בקאבס, לדוגמה, נעזרים בצוות של ה-"קליבלנד קליניק" (מרכז רפואי מהחשובים בארה"ב, נחשב שני רק למאיו קליניק שבמינסוטה).

  2. תגובה יפה, הרשע פוליטיקאי לעילא ולעילא, אשף בלומר דבר והיפוכו, תמיד צודק, תמיד צדקן. לא אוהב להתלהם אבל הוא והסייד קיק שלו גלרי לא יחמיצו הזדמנות להכות בשמעון את רובין. הם נכונים והם מדוייקים והם מתאימים לתרבות הצדקנית של ימינו.

   1. כל עוד הדיון ברוח טובה בלי לרדת לפסים אישיים זה מהנה, אני באמת חושב שזה מוסיף הרבה צבע וחיות לאתר, בסוף לכולנו מגוון רחב של דעות וגם אם אני לא מסכים עם כולם זה ממש מהנה לשמוע אותן.

  3. וואללה סטוקטון, שיחקת אותה. מסכים לגבי ההאוקס ופיניקס. לא מסכים בקשר לדאלאס. לדעתי מרק קיובן מתערב שלא לצורך, ומקלקל.

  4. גיא לא היחיד שנמצא על כל עגלה שלא קוראים לה גולדן סטייט, יש פה עוד הרבה כאלו שזה משמח אותם לראות את הגולדן בויז, וזה לא משנה למי, העיקר שהם ימשיכו להפסיד.

 8. (לא קשור, אבל זו הפלטפורמה הטובה ביותר)
  .
  כמה מילים על הסאנס.
  24 שעות עברו מאז הדראפט מעורר התהיות של הסאנס. 24 שעות במהלכן ניסיתי למצוא את ההיגיון בשיגעון.
  .
  אלו המסקנות עליהן הגעתי:
  .
  צריך לחלק את מהלכי הסאנס ל-2. טרייד ששלח שחקן מהקבוצה. טרייד שהביא לקבוצה שחקן/בחירת דראפט.
  .
  נתחיל במהלך שהכי מעורר מחלוקת –
  TJ וורן. ניתן היה להאמין בהתחלה שמטרתו של הטרייד הייתה לפנות מקום לרכז מקס משוק השחקנים החופשיים.
  דקה אחר כך הסאנס הביאו את ביינס, וסתמו חלק ניכר מהמקום שנוצר בעקבות הטרייד על וורן.
  מי שעוקב אחרי המתרחש בקבוצה מאז שמקדונו עזב, למד שלסאנס נמאס משחקנים "בעייתיים".
  לי נראה שהם החליטו לנקות את כל מי שלא משחק כמו שהקבוצה מנסה לשחק (על ומחוץ לפרקט). זה כולל את וורן, ןלדעתי זה כולל את ג'וש ג'קסון שאני מאמין שיעזוב את הקבוצה בקרוב, שוב, תמורת שקית בוטנים.
  .
  זה מביא אותנו למי שהגיעו לקבוצה. זה התחיל בברידג'ס של השנה שעברה. שחקן עם ניסיון מכללות רחב, שחקן שהם ידעו מה שהוא מביא למשחק, שחקן עם אופי חיובי ומנטליות של "ווינר" (מנטליות של ווינר – שחקן שמוכן להתאים את משחקו כך שהקבצה תנצח, להבדיל משחקן שמחפש את הסטטיסטיקה האישית בשביל מקום גבוה בדראפט).
  השנה הם הביאו עוד 2 כאלו –
  שחקנים שידוע שהם לא יהיו אולסטארים. אבל שחקנים עם פוטנציאל אדיר להיות רול פליירס מצוינים,
  להיות שחקנים שישלימו היטב את בוקר ואת אייטון.
  טיי ג'רום זכה השנה בטורניר המכללות, אחרי ההפסד הכואב בשנה שעברה. הוא זכה כחלק אינטגרלי מהקבוצה, כחלק מהותי מכך שזו בכלל הייתה קודם כל "קבוצה".
  ה-ISO שלו לא קיים. האתלטיות שלו בינונית מינוס.
  אבל הוא קולע נהדר בקאצ' אנד שוט. הוא זז ללא הרף למקומות הנכונים. הוא מניע כדור בחוסר אנוכיות מופגן. ויש לו ראיית משחק ברמה הגבוהה ביותר.
  לדעתי –
  זה בדיוק מה שהסאנס צריכים לצדו של בוקר.
  קמרון ג'ונסון. אני לא זוכר בחירת לוטרי שמגיעה ל-NBA בגיל 23 (יהיה בעונה בן 24).
  למדתי את הסיפור שלו. הייתה לו קריירת מכללות לא פשוטה, הוא עבר כמה פציעות לא קלות, וזו הסיבה שמשחקן שבאמת שווה בחירה 15 – 20 הוא הפך לשחקן שבמקרה הטוב צפו לו סוף סיבוב ראשון.
  צריך לקחת בחשבון שהצוות הרפואי של הסאנס הוא אולי הטוב ב-NBA. ניתן לקוות שהם למדו לעומק את מקרה ג'ונסון לפני שהתקבלה ההחלטה לבחור בו.
  היתרונות שלו –
  אדירים. שמעון כתב על "ללמוד על שחקן דרך היילייטס". ואז "ניגר" את קמרון ג'ונסון.
  מי שהתבונן במעט ממה שיש במרשתת אודותיו, ראה קלע נהדר. הזריקה, השחרור, העמידה, התנועה לעמדת הזריקה, מהירות הזריקה. הכל ברמה הגבוהה ביותר. כאשר מוסיפים לזה את הממדים שלו (2.06), את העובדה שהוא קלע השנה 46% מהזריקות שלו מ-3?
  מקבלים רול פלייר שתפור על כמה וכמה קבוצות.
  הסיבה שהוא לא היה ממוקם גבוה יותר (גם בלי שאלת הגיל והפציעות) היא שהוא לא יודע ליצור לעצמו מצב קליעה. החדירות שלו לסל מהוססות, חסרות חדות או יכולת סיום ששווה לכתוב עליה. גם בהגנה הוא לא מדהים. יש לו גובה. אבל כמו לא מעט שחקנים צעירים, הוא "תקוע על הכדור", והוא לא נייד מספיק בשביל להיות מסוגל לעזור הגנה, ואז לחזור בזמן לפרימטר.
  לא בעיות שלא ראינו בעבר. לא משהו שניסיון ברמת ה-NBA יכול לפתור (לפחות חלקית).
  עבור הסאנס?
  הוא יכול להיות מושלם. ה-NBA הולך ו-"נומך" בעמדות הפורוורד. ג'ונסון, לצד שחקן כמו אייטון, הוא בהחלט יכול לתפוס את עמדת ה-PF, ובכך לרווח את המשחק כמו שקצת קבוצות יכולות. זה גם יעזור לו במשימה ההגנתית, היות והוא מורגל בשמירה על שחקני כנף, וה-און בול דפנס שלו, לא רע בכלל (PF בריונים יטרפו אותו בלי מלח בצבע. בטוח בתחילת הקריירה שלו. אבל כאלו יש כיום פחות מאי פעם. והוא מהצד השני, עם התנועה ללא כדור שלו מסביב לקשת, יכול לחסל כל PF בריון שכזה).
  .
  השורה התחתונה אחרי כל בלבול המוח המשמים הזה?
  הסאנס וויתרו על הניסיון לבחור אולסטאר בדראפט (אחרי אייטון). הם לוקחים רול פליירס שאין סביב האופי שלהם סימני שאלה.
  הם לוקחים שחקנים שיכולים לעזור ולהפוך את הבסיס הקיים לטוב יותר בעתיד.
  .
  עכשיו כל שנותר זה לקוות שמשהו מהווישפול ת'ינקינג שלי ייצא לאור.

  1. רק משפט אחד:
   צריך לקחת בחשבון שהצוות הרפואי של הסאנס הוא עכשיו הצוות הרפואי של זאיון (ותודה לך דיוויד גריפין על שלקחת את החלקה הטובה האחרונה בקבוצה שגידלה אותך).

   1. העזיבה של נלסון אכן כואבת. אני מקווה שלא יהיה וואקום בהיעדרו. למיטב הבנתי, הסאנס ימשיכו להשקיע את הממון הנדרש בשביל המשך הצלחה בתחום.

     1. אני יודע. הסאנס עבור לעבוד עם חברה חיצונית (מהגדולות בתחום, למיטב הבנתי) שממוקמת בפיניקס.
      אאוטסורסינג בתחום הזה, יש עמו לא מעט סיכונים. אבל גם תועלות אפשריות –
      נגישות למתקנים המתקדמים ביותר, לצוותים בעלי ידע מצרפי רחב במיוחד. בסופו של יום, לשאלה "כמה סרבר מוכן להשקיע" תהיה משמעות מכרעת.

  2. אוקי לא רוצים את וורן למה להביא אותו חינם ועוד להוסיף בחירה, הוא הנכס הכי טוב שלכם למה לא להטריד אותו תמורת בחירה ראשונה לוטרי גבוהה למשל אם רוצים לפנות מקום בתקרת שכר (ומעט מאוד שחקנים בליגה קולעים 18 נקודות ו40 אחוז מהטריי המנייה שלו לא תהיה גבוהה יותר) .
   .
   גיא קאם ג’ונסון דיברו עליו על בחירת סיבוב 2 או סיבוב ראשון מאוחרת למה לקחת אותו בבחירה 11 ולא לעשות טרייד דאון ולקבל שני בחירות?
   .
   למען השם הדבר שהכי חסר לכם זה רכז, ועדיין אתם לא סוגרים את זה, היה לכם מקום למקס וויתרו עליו לביינס עכשיו אם הסיכוי שדאנגלו יגיע הוא הפך לרוביו.
   .
   לארגון הכושל שלכם ולGM ולסרבר אין דרך הם לא יודעים מה הם רוצים לעשות, הם עושים כאילו בכוונה את כל הטעויות האפשריות .

   1. מה אין רכז ?
    .
    לא לקחתם שניכם את החוזה של ג'ון וול ?
    .
    רק תדאגו לעטוף אותו בנייר פצפצים לפני שמכניסים לאמבטיה.

  3. כתבתי כבר פעמיים ואני כותב פעם שלישית כי גיא החליט לצטט את שמעון ולא אותי: קמרון ג'ונסון יהיה אחת מגניבות הדראפט הכי גדולות. ראיתי אותו משורה 4 באולם של גרינוויל פעמיים, והוא שבה אותי. הוא יכול להיות הג'יימס וורתי' של הסאנס.

 9. תודה מנחם. אם אינני טועה שחקן לא יכול לותר על חלק מהכסף שמגיע לו בחוזה. ישנם מקרים שאפשר לפרוס את הכסף על יותר שנים. בכל מקרה לא רואה את זה אפשרי ביוסטון.

  כמה מילים על הצפוי בג"ס.

  קלי ישאר. לא רואה מצב שהנהלת ג"ס מותרים עליו. לדעתי יציעו לו חוזה מקסימלי ויאמרו לו שישמחו לקבל הנחה, אבל זה תלוי בו. קלי יחזור לשחק בפברואר.

  דוראנט יחתום שוב על אחת פלוס אחת. למה, כי זה דוראנט. לא ידע להחליט אם לעזוב או להתחייב לחמש שנים עם גרין. אני לא רואה סיכון שבשנה הבאה לא יוכל למצוא קבוצה שתת לו חוזה מקס. דוראנט לא ישחק בשנה הבאה.

  מכיון שחוזים לקלי ודוראנט פרושם לג"ס יש יכולת להציע רק חוזי מינימום ואת TME שיעמוד על קרוב ל 6 מיליון, ג"ס תעשה מאמץ לקבל את הזכות לחוזה חד שנתי כפיצוי על ההשבתה של דוראנט. נדרשים כמה חודשים בכדי לקבל אישור לזה אם בכלל. אבל, לג"ס זה לא מפריע. כל דולר בחוזה הזה מוכפל ב 4 מכיון שהם נמצאים בעמדת "משלמי מס חוזרים" שמוסיפה תשלום של דולר על כל דולר שעובר את התקרה לתשלומי המס הרגילים. ג"ס חורגת כל כך הרבה שכל סכום נוסף מוכפל פי 4. הם ישתמשו בחוזה הזה רק אם יכנסו לפליאוף.

  מי כן ישחק?

  קרי, גרין, איגואדלה, ליוינגסטון, דמיין גונס, גיקוב אוונס ומקייני הם היחידים שיש להם חוזה

  עד ה 30 ליוני ג"ס יכולים לשחרר את ליוינגסטון ולשלם לו רק 2 מיליון. ליוינסגטון תרם מעט מאד במהלך השנה ורק קצת יותר בפליאוף. הוא תופס משבצת של שחקן צעיר עם פוטנמיאל. אין שום הגיון כלכלי לשלם לו את מלוא החוזה , 8 מיליון דולר. אם יצליחו ינסו לבצע עסקת חליפין אבל אין הרבה מועמדים בטווח המחיר וביכולת. בקיצור ליוינגסטון הולך. אם ישאר אחרי 30 ביוני זה סימן שהבעלים מוכן להשקיע כל סכום ואין לו אמון בצעירים עם פוטנציאל.

  לג"ס יש רקורד די מביך בכל הקשור למציאת שחקנים בערמה שמכונה שחקני סוף סיבוב ראשון, סיבוב שני ובלתי מוחתמים. לוני הוא הצלחה אבל הם כמעט ונתנו לו ללכת. מקקאו שנחשב להבטחה בשנתו הראשונה נסוג מאד בשניה ובשלישית הגיע לקצה הספסל של טורונט, אז נכון יש לו 3 טבעות איליפות משלוש השנים האחרונות אבל זו לכל היותר שאלת טריווויה בעתיד. אם הראש שלו היה מיושר הוא היה פותח את השנה הבאה כמחליף של קלי וגם מרוויח יותר כסף.

  השחקן הבא שנבחר בסיבוב השני בחמש השנים האחרונות גורדן בל מעמיד את ג"ס על קרני הדילמה. גם הוא סיים את השנה הראשונה כהבטחה רק כדי לסגת השנה. בפליאוף הוא כמעט ולא שיחק. הוא לא חתום על חוזה ולדעתי אם מישהוא יתן לו משהוא מעבר לחוזה מינימום ג"ס לא ישוו. גם חוזה מינימום אני לא בטוח שיציעו לו. זה תלוי בילד הסרבי שנבחר במקום ה 39.

  לוני יקבל חוזה של מספר מיליונים לשלוש נים. לא חושב שהוא ילך לאן שהוא ג אם יקבל הצעה אחרת טובה במקצת. הוא צעיר ומבין היטב כמה טוב לו בג"ס. לא רואה מצב שמישהו מציע לו חוזה באזור ה 10, בכל זאת מדובר בשחקן שעבר ניתוחים בשני מפרקי הירך וגם אם כן זה ההימור הבטוח ביותר מבחינת ג"ס היכן קנסות המס שישלמו יתנו תמורה הכי טובה. בקיצור, זה חוזה מספר 7.

  ליוינגסטון, מקיני קוק ובל עשויים להכלל באיזו שהיא עסקה. אין להם הרבה ערך ולדעתי אם היה איזו שהיא עסקה כבר היתה מתרחשת לפני הדראפט בנוסף קבוצות יכולות להחתים את השנים האחרונים ישירות. בקיצור מארבעתם אני רואה רק את מקיני נשאר לשנה הבאה גם כי יש לו חוזה וגם כי יש אופציה שישפר את משחק ההגנה.

  קאזינס ילך. לבטח יש איזו קבוצה במזרח שתציע לו 15 מיליון פלוס לארבע שנים. גאווה והכל הוא לא יותר על הכסף הזה.

  קוק ילך אם גיקוב אוונס יפגין אילו שהם ניצוצות של יכולת ריכוז בליגת הקיץ.קוק לא יכול לשמור על אף אחד בנבא והקליעה שלו לא יציבה. אוונס הוא פלופ אדיר בינתיים, הוא נבחר במטרה שישחק ברוטציה אבל שיחק בעיקר בליגת הפיתוח. רק האמירה של אדמס "שהוא עבר את הסיבוב" משאירה קצת תקווה. אבל אדמס אמר את זה גם על דמיאן גונס, עוד בחילת סוף בסיבוב ראשון של ג"ס בחמש השנים האחרונות שיצא ממנה מעט מאד.

  בוגוט, אהוב ליבי, יסע לאוסטרליה. ישמר לו מקום ב 15 אבל אני מתקשה להאמין שזה יתממש. הסנטר הראשון הראוי לשמו בקבוצה מאז שנות השמונים. בלעדיו אין אליפות בשנה הראשונה. הוא לימד את גרין לשק הגנה ברמה עילית.

  לשלושת נבחרי הדראפט יש סיכוי טוב להיות בסגל בפתיחת העונה ואם לא לקבל חוזה דו כיוני עם ליגת הפיתוח. דמיאן לי יקבל חוזה מינימום. גברקו? רוב הסיכויים שיפרד. הם חייבים לקחת צאנס על שחקנים כמו דניאל האוס שבשנה שעברה ויתרו עליו כי לא היה מקום בסגל עבורו. משחקני סוף סיבבו ראשון ודרומה מצלחים למצוא שחקן רוטציה מכל שלושה ארבעה נסיונות, אלא אם כן את פופ. סטיב קר אינו פופ . ההתפתחות של גרין התרחשה אצל גקסון. בימי קר רק לוני התפתח טוב וגם לו זה לקח 3 שנים.

  בקיצור. אין פליאוף שנה הבאה.

  1. למרות שלנחש מה עובר בראש של דוראנט זה בלתי אפשרי, אני מאמין שהוא יחתום על חוזה ל-5 שנים עם הלוחמים מאחר וחוזה כזה מאפשר לו לקבל 57 מיליון יותר מכל קבוצה אחרת וחוזים של 1+1 מתאימים למצב לפני הפציעה. מדובר על כך שהלוחמים מציעים לו מקסימום ל-5 שנים, לעבור את השיקום ולאחר מכן לאפשר לו לעשות טרייד לכל מקום שירצה או להשאר אצל הלוחמים. אם יחליט לעזוב, לפחות הלוחמים יוכלו לעשות טרייד ולקבל משהו בתמורה לעומת המצב שבו הוא עוזב בלי לחתום והם נשארים בלי כלום. עבור דוראנט זה משתלם כי מבטיח לו 57 מיליון יותר מכל אפשרות אחרת ועדיין חופש החלטה מה לעשות לאחר ההחלמה, כולל לעבור לכל קבוצה שירצה. לכן אני מאמין שזה מה שיבחר בסופו של דבר

   1. אם דוראנט חותם על חוזה ארוך בגולדן סטייט אז זה אומר שהוא רוצה להישאר בגולדן סטייט, אם הוא לא מעוניין להישאר אז הוא יחתום במקום אחר, אין סיכוי שהוא יחתום בגולדן סטייט רק על מנל לעבור בטרייד, כי הוא מחליש את הקבוצה הבאה שלו.

    1. אתה מתעלם מ 57 מיליון סיבות למה כדאי חו לחתום בלוחמים, גם אם הוא מתכוון להמשיך בקבוצה אחרת. קשה לוותר על סכום כזה שלא יוכל לקבל באף תסריט אחר

  2. אם לא יהיו פצועים נוספים עונה הרגילה , יהיה פלייאוף . אמנם מתחתית הסולם ( 6 – 8 ) – אבל יהיה. למה ? כי השמירות בעונה הרגילה רופפות יותר, והבייבי פייס אססין הולך להתפוצץ . בהיעדר הטוסטר ו-KD הוא מועמד בכיר לדעתי ל-MVP של העונה הרגילה הקרובה.

   1. בלי פצועים בעונה הרגילה גולדן סטייט הולכים לראות את הפלייאוף מהבית ,, בטח אם לא יביאו חיזוק התקפי אני רק מדמיין את הנגר אופציה שניה בהתקפה ולפעמים אופציה ראשונה קרי ישחק אולי 60 משחקים, הם למדו מקוואי וטורנטו.

   2. +1
    סטף מועמד בכיר לאמ וי פי , אלא אם כן יתחילו לעשות בוקס אנד וואן בעונה הרגילה, צריך לזכור בעונת האמ וי פי האחרונה שלו הוא זרק בממוצע 17 זריקות למשחק וקלע מעל 30 בממוצע 0השנה הוא הולך לזרוק בסביבות 30 נניח שהאחוזים ירדו כי יתמקדו יותר בו אבל עדיין , שוב מפקפקים בו ובגרין זה לא נגמר טוב פעם אחרונה בקיצור אם סטף לא נפצע אין מצב שהם לא בפלייאוף ומשם אם קליי חוזר יהיה קשה מאוד להעיף אותם

  3. מי שאשם במצב הספסל בעונה האחרונה
   זה סטיב קר. נכון שזה לא בדיוק החומר הכי משובח
   אבל גם ודווקא בגלל זה הספסל היה צריך לקבל יותר דקות בעונה הרגילה, במקום ניפוח סטט' של האולסטארים שאולי אולי עלו גם בפציעות שלהם.
   היו צריכים לקבל טיפול "קוואי" ולתת לרוסטר להשתפשף. מקסימום היו מפסידים ביתיות.
   הדבר האחרון שאני רוצה זה לראות את סטף במירוץ ל MVP.

   1. קל ולא מדוייק לומר שהספסל לא קיבל מספיק דקות . סטיב קר אינו ד'אנטוני – הוא דווקא ידוע בכך שהוא נותן הרבה דקות לרול פליירס . הוא לא קיבל הרבה תפוקה מהם . הווריורס לא הגיעו מותשים לפלייאוף – הם פשוט סבלו מחוסר מזל של פציעות לשחקי מפתח .
    אם כבר – המחדל היה באי הבאת רול פליירס מתאימים לפני העונה האחרונה .
    לגבי סטף והעונה הקרובה : סתם כדי לקבל MVP – אתה צודק.
    אבל אני חושב שעם קצת מזל העונה הקרובה לא אבודה כפי שחושבים רבים . בוא נראה את מי ג"ס יכולה להביא ב-MLE . לליווינגסטון צריך להגיד שלום, וזה יאפשר טיפה יותר חופש בחיזוק.
    תסריט שבו ג"ס חוזרת לפלייאוף , קליי חוזר בראשית 2020 , ו-KD חותם שוב וחוזר לשחק קצת לפני הפלייאוף אינו בלתי אפשרי .

    1. + 1 למשפט המסכם, אני בהחלט רואה את התסריט הזה מתרחש, הלוואי
     לגבי סטף MVP – אני עם הממזר – זה עלול להסתיים בפציעה, עדיף שיעשה "קאוואי"
     (ובקטנה לגילרי – לא רק על דונקי, גם על האגו…)

    2. סטיב קר מאמן אדיר שהוציא ממה שהיה לו על הספסל מעל ומעבר, וזה עבודה כל השנה על לתת לשחקן את התחושה שהוא חלק מהאלופה כדי לקבל ממנו ברגעי אמת בפלייאוף הצגות קריירה. כנראה שלשבור שיאים היסטוריים (5 גמרים רצופים בעידן המודרני) זה פחות קל ממה שזה נשמע… וזה כולל גם את הפציעות וגם האיטיות היחסית וקבלת ההחלטות הלא-מושלמת (+טורונטו קבוצת הגנה מעולה). מאותה סיבה – עונה שישית ברצף של פיק – קשה לי לראות את קארי נותן עונת MVP, והרבה הגנות שהוא התעלל בהן לאורך השנים ישמחו להחזיר לו קצת. אגב, לא בטוח שעונת נפל יחסית לא עדיפה בטווח הארוך ללוחמים במקרה ש-KD חותם וקליי חוזר לקראת האולסטאר

   2. לא התיחסתי לאספקט של ההנהלה. עבורם אי עליה לפליאוף זה אסון. הם בנו את כל המבנה הכלכלי על קהל שמוכן לשלם מחירי פרמיום. אבל הקהל הזה רוצה את הטוב ביותר, לא את הגירסה שסקרמנטו ופיניקס מציגות. הם יתנו למיירס את הכסף אבל יפעילו עליו ועל קר הרבה לחץ להביא פליאוף. שם הם מקווים שקלי ואולי דוראנט יצטרפו ואז השמים הם הגבול.

    לא יקרה.

    דנבר, פורטלנד, ליקרס, יוטה, יוסטון בפנים. אוקלהומה, סאן אנטונניו, דאלאס, קליפרס, סקרמנטו, כולן במצב מבטיח יותר מג"ס. לא כולן תממשנה את הפוטנציאל אבל הסיכוי של ג"ס לעלות השנה לפליאוף נמוך ולא באמת שווה את השחיקה של גרין וקרי.

    1. ייתכן שאתה צודק לגבי הקבוצות במערב וסיכויי הפלייאוף של הווריורס. אבל כדאי קודם כל לראות את הרוסטרים . אין לנו עדיין מושג איך תיראנה הרבה קבוצות .

 10. ואו, עד היום לא שמתי לב מה הצטבר הפליקנס.
  זה ממש ביקור ביד שרה.
  כל הפיסחים והגידמים של הליגה שנפלטו למושבת עונשין.
  אלפריד פייטון, ג'אליל אוקפור, סטנלי ג'ונסון, קריש הדם של אינגרם ואבא של לונזו. זוועה.
  ציון הלא תשאלי לשלום אסיריך.
  נו טוב. הכל עדיף על עוד קתרינה.

 11. אוף טופיק, על כמה תרבות הספורט האמריקאית דפוקה.
  יש עכשיו אליפות העולם בכדורגל לנשים.
  הלכה נבחרת ארצות הברית, מקצועניות לכל דבר, ושחטה את תאילנד. מדינה שאפילו כדורגל גברים אין בה. אוסף של כמה תאילנדיות אומללות.
  האמריקאיות מבקיעות ומבקיעות בקלות, זה מהרגע הראשון היה בדיחה, נראה כמו משחק נגד ילדים בני 3, ולא מפסיקות ללחוץ על הדוושה, והכי גרוע, חוגגות כל גול סטטיל כריסטיאנו רונלדו.
  0-13. שיאי השפלה. והקהל המטומטם צוהל ביחד איתן.
  איחס.
  .
  לתקציר:
  https://youtu.be/5MKIzfXxWMI

  1. האיטריות התאילנדיות האלה ניצחו פעמיים את אוסטרליה ביולי לפני שנה וגם השחילו 0:11 לקמבודיה ועוד שמינייה למעצמה האסייתית של מזרח טימור. הימור שלי: האמריקאיות שמו להן משהו בקארי.

 12. מנחם נא יתחרו עם פיניקס ממפיס ומיני. פלייאוף הם יראו אולי בשנתו ה4 של ציון. הם יהיו ראן אנד גאן אנד בלאגן אין הגנה ואין שלשות. יהיה הייפ סביב וציון. האם אינגראהם ישלים עם מעמדו כעבדו של ציון ימים יגידו.

 13. כמה הערות לקטע שלך על ריק פיטינו. ראשית לקבוצה שאימן ביוון קוראים פאנתיניאקוס- Panathinaikos. הקבוצה זכתה באליפות יוון בעיקר עקב אי התייצבותה של היריבה הגדולה אולימפיאקוס למשחקים נגדה דבר שהביא בדיעבד להורדתה לליגת המשנה. בתחילה שהוצע לו הג'וב אמר פיטינו שיישאר ביוון רק אם אישתו וילדיו יצטרפו אליו. עכשיו ניראה שמלכתחילה לא התכוון להישאר שם.

 14. למי שמספיד את הלוחמים לזכותם יאמר שהם ממציאים שיטות חדשות למילוי הרוסטר :
  הם התחילו אם הקניה של בחירות סיבוב שני ועכשיו הסיפור הזה אם הסרבי הביאו אותו בגיל 17 לגי ליג , ולא נתנו לו לשחק שבאו סקאוטים מקבוצות אחרות , אם זה עובד להם זה משוגע הוא אשכרה התאמן אצלם שנה לפני שהם בחרו בו

 15. הכתבים בחמדת אבות ..רובם אוהדי בוסטון

  ורובם כל שנה משבחים מפה ועד להודעה חדשה את דני אינג הלוזר

  דני גנב 2 בחירות דראפט דני הגאון עבד על פיל

  דלפייה דני הגאון לקח אירווינג ונתן את תומס
  דני הגאון ודני הגאון
  רק שהוא לא כזה….
  נהפוכו..הוא בינוני ומטה

  לשם השוואה לפני 5 שנים פילי לייקרס ובוסטון קבוצות עם עבר מפואר
  התחילו לבנות על הדרפאט

  ברור שעם כל הביקורת
  פילי והלייקרס עומדות הרבה לפני בוסטון הבינונית
  עם המנהל המהולל שלהם של ידי הכתבים ואפילו
  האוהדים שלהם שכותבים פה

  1. מילא פילי, אבל לתת קרדיט ללייקרס על הבניה של קבוצת הכוכבים זה מגוחך. הקרדיט מגיע ללברון שבחר בלייקרס בעיקר בגלל המסורת של הלייקרס והמיקום בלוס אנג'לס.
   איינג' הימר על קיירי וההימור לא צלח. אם הקבוצה הזאת הייתה מתחברת כולם היו מדברים עליה עכשיו כעל קונטנדורים. אני לא חושב שזה שהקבוצה לא התחברה זה אשמת איינג'.
   בעיניי הטעות העיקרית של איינג' שנה שעברה הייתה שהוא לא עשה טרייד על רוזייר כשהמניה שלו הייתה בשיא. במקום זה הוא נתן לו להישאר ולהרעיל את חדר ההלבשה של בוסטון. ועכשיו הוא מאבד אותו בחינם כששנה שעברה הוא יכל לקבל עליו אחלה שחקן משלים.

 16. קאפקייק רק נגמרה העונה ואתה נכנס למוד פלייאוף?
  אם היית קונספירטור היית חושב שמנחם משלם לך כדי להעלות מספר התגובות בפגרה.

  1. אני פחות מ 500 שעות אחרי אובדן
   הקאפסנייק, הטוסטר, ו רינג סרמוני נאמבר 4…
   עוד לא יבשו דמעות הפלייאוף.

    1. אני יודע שאמרתי לפני הפיינל'ס
     שאני נייטרלי לחלוטין, וככה באמת חשבתי..
     אבל הכל עף מהחלון עם הטיפ-אוף הראשון.
     ואחרי הפציעות בכלל …
     .
     לקיוT-רקס עם כל האהבה, לא היה שום סיכוי..
     שנים של באנדוואגנות עשו את שלהן..
     הן לא נעלמות בשניה אחת.
     זה אולסטאר 1 של אהבה
     מול קבוצת אולסטארים שלמה של אהבה.
     .
     רגשות וזה..
     .
     איך כתבה נדמה לי סילביה פלאת או יונה וולך,
     משהו כמו:
     "דע לך, אין שליטה על הדם"…

 17. תודה מנחם נפלא, לגבי ריק פיטינו לוקח אותו על 70% מהמאמנים בליגה בעיניים עצומות, הוא אולי חובב זונות אבל לאמן הוא יודע, יש לו שם שחקנים מכבדים אותו, הוא לא צריך לוותר על הערכים ועל השיטת כדורסל בשביל לשמור על המשרה שלו לאף אחד (בילי דונבון…), אבל לצערי הוא גמר.
  .
  קיירי צודק מה הוא צריך לחפש בארגון הזה, איינג הזה נחש או לא יכול להתייחס לשחקנים כמו חתיכת בשר ולצפות שירצו לשחק שם, בנוסף ברור שלצעיר מיליונר כמו קיירי שחושב שהעולם שטוח עדיף להיות במזג האוויר בLA עם כל הדוגמניות מאשר בוסטון הקפואה בחורף.
  .
  הפליקאנס אחת הקבוצות המעניינות בליגה העבודה של גריפין מדהימה עד עכשיו הם בשקט יכולים להיות מועמדת פלייאוף, אני לא מסכים לגבי ההתאמה של אינגרם לזאיון לשניהם אין קליעה יציבה שניהם צריכים את הכדור ביד, לגבי זאיון אני בהחלט חושב שנראה עונה דומה לזו של שאקיל ב93 הילד מפלצת, אני חושב על אתלט שהגיע ככה לליגה אני לא מוצא ולחשוב שהוא עדיין אל הגיע לשיאו הגופני מפחיד.

  1. ריק פוינט גמר בגלל הסיפור בלוואיל אף אחד בליגה לא יתן לו משרה אבל הוא הרבה יותר טוב מרוב המאמנים בליגה.

   1. הוא מצויין בטרנזיישן והוא עושה חיתוכים אבל הוא הרבה פחות אפקטיבי בלי כדור בגלל חוסר היכולת בנתיים לקבור את העור מהטריי על בסיס קבוע. בכללי אני רואה הרבה דאבל טימס עליו מהשנייה שישקול על הפארקט ומשאירים את לונזו לבד לנסות לקבור אותם מ3

  2. דווקא בקדנציות שלו בניקס ובסלטיקס השחקנים לא ממש אהבו לשחק איתו. הוא בא אליהם במוד של מכללות והם ענו לו שפה זה המקצוענים

 18. תודה מנחם!
  שאלה לגולשים – בתור מי שלא מבין כמעט כלום בפרי אייג'נטס, CBA וכו', מנסה לעשות לעצמי קצת סדר לקראת שבוע הבא – ממה שאני זוכר יש סך משכורות בסיסי שקבוצה חייבת לשלם, ואם לא החתימה שחקנים בסכום הזה, היתרה מתחלקת בין יתר שחקני הקבוצה (הליגה?). אז בעצם קבוצה כמו הניקס לדוג', שיש לה איזה 70 מיל' מתחת לתקרה, לא יכולה לשמור לעצמה את הכסף הזה אם אף סופרסטאר לא יבוא ותצטרך להחתים מישהו בכל מקרה?

  1. אתה זוכר נכון. כל קבוצה חייבת לשלם לשחקנים סך הכל 90% מהתקרה .אם היא לא אז ההפרש מתחלק שווה בשווה בין השחקנים שלה.

   1. תודה רבה. מעניין יהיה לראות איזו קבוצה תקבור את עצמה לכמה שנים קדימה אחרי שתפסיד בכסאות המוזיקליים האלה. אולי קנטר יחזור לגארדן על חוזה משודרג..

  2. היא לא חייבת להחתים אף אחד פשוט תשלם יותר לשחקנים שברשותה באותה עונה , היא חייבת להגיע לרף משכורת מינימום, הם יכולים גם להחתים שחקנים לשנה. בחוזה מופרז ולסכם איתם מאחורי הקלעים שזה יהיה חוזה תלת שנתי (גי גי רדיק לדוגמה).

  3. היא לא חייבת להחתים אף אחד פשוט תשלם יותר לשחקנים שברשותה באותה עונה , היא חייבת להגיע לרף משכורת מינימום, הם יכולים גם להחתים שחקנים לשנה. בחוזה מופרז ולסכם איתם מאחורי הקלעים שזה יהיה חוזה תלת שנתי (גי גי רדיק לדוגמה). או שהיה יכולה לעשות מה שפיניקס סאנס עושה בהצלחה מחתימה שחקנים על חוזה מופרז ואז משחררת אותם לקבוצות אחרות במתנה

   1. ברוך, הצעת 3 אפשרויות שנשמעות לי, על פניו, לא הגיוניות:
    א. ברור שעדיף לי לקנות ב-100$ עשרה תפוחים וצימוק אחד, מאשר רק 10 תפוחים תמורת אותו סכום
    ב. "לסכם מאחורי הקלעים" זה מונח מפוקפק ובעייתי כשמדובר בחוזים. זה חוקי בליגה? מה הסיכונים שכל צד חושף את עצמו אליהם עם סיכום סודי כזה?
    ג. קודם כל, "לעשות מה שפיניקס סאנס עושה" זו לא העצה הכי מוצלחת לתת לאף אחד, וקבוצה שלא הולכת לטנקינג באופן מוצהר (מה שהפך לפחות כדאי בשיטת הדראפט) תעדיף להחתים שחקן על חוזה מופרז ולשחק אותו

    1. 1. מביאים חוזים לשחקנים כמו ג ארי פארקר לשנה עם אופציה לעוד שנה של הקבוצה ששם אין הפסד סיכון בכל מקרה הכסף ישולם לשחקנים ככה או ככה, אותו עיקרון אריזה בסאנס.
     .
     2. כל השחקנים מסכמים את תנאי חוזיהם מאחורי הקלעים ברור שזה לא חוקי אבל זה מה שעושים אתה חושב שהורפורד היה מוותר ככה על 30 מליון אם לא היה לו משהו קונקרטי ביד, וזה ששחקנים מכריזים על הארכת חוזה דקה אחרי שזה מותר, בסוף יש סיכום בעל פה ששני הצדדים מתחייבים אליו כל עוד לא מדובר במועדנים עם נחש העומד בראשם איינג סארבר או שחקנים כמו דיאנדרה אין בעיה, השחקן גם תמיד יכול לעזוב זה WIN WIN SITUATION לשני הצדדים.
     .
     3. לעשות את מה שהסאנס עושה זה ציניות שליש מהמשכורת שלהם הם שילמו לשחקנים שמשחקים בקבוצות אחרות.

 19. יש לנו באמת קבוצה מלהיבה ויש סיכוי לפליאוף, השאלה אם לא היה עדיף ללכת על האנטר שנראה שמתאים יותר מאינגרם.
  ליאנגרם עדיין יש תקרה מאוד גבוהה, לא לשכוח רק הן 21 והוא הכיח שהוא יודע לעשות נקודות

  1. אני חושב שפלייאוף זה קצת יותר מדי לצות מסגל כל כך צעיר. אבל כן יהיה מעניין לראות איך הם מתחברים.

   1. אני מסכים איתך אבל פחות בגלל גיל הסגל אלא בגלל ההתאמה שלו אחד לשני הקבוצה זועקת לריווח, במקרה שגריפין מצליח להחתים שחקן מקס או כמה צלפי שלושות , פלייאוף בהחלט אפשרות ריאלית.
    לגבי זאיון אני בהחלט חושב שיש לנו עונה פתיחה דומיננטית בסגנון שאקיל ב93, אני מנסה לחשוב מי יכול להתמודד מול האתלטיות שלו בליגה ואני לא מוצא.

  2. לפי הדעה הרווחת בליגה צריך כוכב ומסביבו שחקני d&3 לנסות לחקות את גולדן, צריך להבין שזה לא רק זה.
   ראו מקרה מילווקי שעשו בדיוק ככה אבל לא באמת איימו על אף אחד.
   צריך פשוט שחקנים שיודעים לעשות הגנה וגם קליעה טובה בכללית, כמו השיטה של סאן אנטוניו.
   כרגע כל החמישייה הפותחת צעירים עם כשרון שיודעים לרוץ, לוב סיטי 2.0
   המטרה לא צריכה להיות פליאוף אלא להריץ את הקבוצה ולראות מה השחקנים שווים ומה צריך להוסיף.

   1. כמעט ואף קבוצה לא מחקה את גולדן סטיייט בצד ההתקפי, זה יותר הפייס אנד ספייס שלמדו מלברון, מילווקי לא היו רחוקים מאליפות הם עדיין לא מצאו פיתרון למשחק עומד אבל במקרה שמוצאים אפשר לדבר על אלופה מוויסקונסון בהחלט כאופציה ריאלית.
    .
    במשחק של היום אי אפשר לנצח בלי השלושות זה נשק קריטי, זה לא רק היעילות שהיה מרכיב עיקרי אלא מה שזה מאפשר, שלושות בטח שאם הם הם מטר מאחורי קו השלוש פותחות את ההגנה ומאפשרות נתיבי חדירה ומסירה לכל הקבוצה. שחקנים כמו יאניס לברון … יכולים לקלוע את הנקודות שלהם על מי שהם רוצים אבל ללא ה3 כל שאר השחקנים נתקעים.

   2. מאמן צריך להתאים את השיטה לחומר השחקנים שיש לו, גם השיטה של יוסטון התקפית הייתה יעילה באופן מחריד פשוט לא יפה לעין , יש כמה דרכים לשחק כדורסל,אני בהחלט חושב שפילי צריכה לוותר על משחק המסירות ולהריץ יוצר פיקאנדרול בשלל הווריאציות.

 20. אני היחידי כאן שבכלל לא הופתע מזה שבול נבחר רק בסיבוב השני? שרוך כזה בלי משקל? הימור גדול מדי לסיבוב ראשון.

 21. מה אומרים ?
  http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=y5bp66y3
  גורדון היוורד על קווין לאב וזיזיץ
  היוורד לא יכול לשחק עם בראון וטייטום וקבוצה לא יכולה להעלות שחקן מקס מהספסל , לאב עם חוזה לחמש שנים לעומת היוורד לשלוש יתרון לקאבס .
  חשבתי למה שהם יתנו ללאב חוזה כזה ולא להורפורד ?
  לאב מאפשר להיפטר מהחוזה של היוורד ולפנות מקום לפרי איייגנטס

 22. עוד שמועות מהסלטיקס-קיירי יוצאות החוצה כמו שחשבתי שיצאו ככל שמתקרבים ל FA
  https://clutchpoints.com/celtics-rumors-kyrie-irving-reportedly-didnt-like-living-in-boston-had-issues-with-brad-stevens-and-danny-ainge/?fbclid=IwAR2Knn0mqML4vQw_D8lafsOnXJ3nFBho_BERXms8UKM5a7KsH0JDpsh7unE
  לא אהב את העיר בוסטון? לא הסתדר עם איינג' וסטיבנס?
  מעניין

 23. מתנצל מראש.. אבל כתבתי באיחור כמה מילים על סטף קארי בעיקבות הכתבה עליו.. וחשוב לי לשמוע ממומחי הפורום אם יש משהו בניתוח שלי השונה ממה שאמרו קודמי. אז מביא את תגובתי כלשונה…
  סטף קארי לראשמור?
  קצת באיחור.. אבל מקווה שתקראו אותי.. רוצה להסתכל קצת על נושא "מי הגדול מכולם" מזוית אחרת קצת. קודם כל כולם שוגים בטעות הקלאסית של השוואה של כולם עם כולם… מה הקשר בין ווילט צ'מברליין (כן.. לא מזכירים אותו כמעט היום אבל תשאלו את הדוקטור על הדומיננטיות שלו..) לבין נניח קאוואי של היום?.. לא אותו תפקיד.. לא אותה פיזיולוגיה.. איך אפשר להשוות בכלל?.. אבל בכל זאת.. מה שדומה בין כל הגדולים.. נניח ביירד.. מג'יק..ג'ורדן.. לא מונה יותר.. אבל כולם יסכימו שהם ב"רושמור".. זה שהם פיסית משהו ב"אמצע".. נניח לצורך העינין small forward,כולם שיחקו גם בתפקיד אחד או שניים מעל או מתחת.. מגיק כסנטר במשחק הידוע.. בירד כ -2 עד סנטר וג'ורדן.. טוב.. הוא עשה הכל.. עכשיו נחזור לנקודה שבדיון.. כולם מציינים את ה"גודל" של סטף.. וזה ברור.. איך 1.91 יכול להיות מושווה לשחקני 2.08( בירד ומגיק) או לאתלט הגדול בהיסטוריה (הדמיית מחשב מראה שאם היה מתמחה בקפיצה לרוחק היה עובר בהרבה את ה 9 מטר !) , אז בכל זאת?.. לכן כדי להיות הגון ובעיקר לנסות להגיע לבסיס משותף צריך לבחון אם השחקן שבדיון הוא הטוב בדורו.. או בכלל במה שהוא אמור לעשות. אז זה שכמעט אין מחלוקת שהוא גדול הקלעים בכל הזמנים.. טוב.. בעיקר מרשים הטווח האין סופי וקליעות קלאטש בסופי רבעים.. אבל האחוז הגבוה שלו בולט על רקע הכמות של הזריקות..
  ומה עם קליעות עונשין?.. לא בדקתי אבל נראה לי שהוא הראשון בין אנשי ראשמור(בטח שאקיל…) אלה כידוע מנצחות משחק וזו לא אמירה ריקה. עכשיו נלך למדדים סוביקטיבים. כדורסל הוא משחק של כידרור.. ראיתי את ג'ורדן מאות משחקים וגם רכזים רבים אחרים.. צר לי לומר.. הגלובטרוטרס לא היו מהססים לרגע לקחת את קרי לשורותיהם.. האם זה מופיע באיזה סטטיסטיקה?.. אבל אותה הנאה צרופה שציינו חלק מלפני.. נובעת בעיקרה מיכולת כידרור עילאית.. כמעט בלתי אנושית.. זוכרים איך הוא עובר בכדרור את לברון בשיאו.. וליתר בטחון חוזר אחורה ועובר שוב?.. וכמובן קולע.. בלתי נשכח.. שובר קרסוליים??. אין ספור פעמים. והכניסות לסל?.. מתחת לשחקנים שהם אתלטי על 20 ס"מ מעליו.. מחליף ידים באויר.. שליטה מושלמת בשמאל.. ואפשר למנות עוד ועוד.. יכולת מסירה?.. צריך להסביר?.. ולמרות שמבקרים אותו על ההגנה שלו.. אחד הריבאונדרים הטובים במשחק.. בטח בין שחקני 1.90 שמישהו יבדוק אותי.. בקיצור.. הר רשמור.. מלא.. אבל המחמאה האמיתית.. השחקן המענג ביותר כיום…
  טוב זה היה על קצה המזלג..

  1. כתבת יפה ושמח בשבילך שאתה נהנה ממנו.
   מה זה משנה ראשמור או לא? העיקר שאתה נהנה ותמשיך להנות ממנו.
   בעיניי הוא לא שם אבל אני לא אובייקטיבי לכיוון השני (ובטח לא מומחה פורום או כל מומחה אחר)
   מבחינת "אחד הריבאונדים הטובים במשחק" כריס פול 1.83 מטר ולוקח אותה כמות ריבאונד כמו קרי.
   ווסטברוק בגובה של קרי ולוקח 7 ריבאונד ים למשחק לעומת 4.5 של קרי, אז לא ברורה לי האמירה הזאת.
   מבחינת כדרור הוא עילוי, אך יש והיו טובים ממנו. אייברסון וקיירי טובים יותר.
   דווקא קלאצ' לא הייתי מכניס לחיוב של קרי.
   כשהיה לו הזדמנות כמו במשחק 7 מול לאב ובמשחק 6 מול טורונטו הוא החטיא. הקלאץ האמיתי בעיניי בג"ס הוא ת'ומפסון.

 24. תודה על התגובה.. הנתונים שלך על ווסטברוק ופול אכן נכונים – מה שרק מחזק את דברי.. שניהם בחמישיות ההגנה של הליגה במשך שנים.. וסטף "חור הגנתי"?

  1. לא.
   ווסטברוק מעולם לא נבחר לחמישית הגנה כלשהי(ובצדק, גם הוא, גם סטף וגם הארדן מתמקדים בעיקר הצד ההתקפי).
   כריס פול מגן מדהים, בטח בשיאו. טוב בהרבה מקרי ווסטברוק. ההשוואה אליהם הייתה בעניין הריבאונדים שהם לא אינדיקציה להגנה טובה.
   אגב, גם לא מספר החטיפות ששלושתם חוטפים מעולים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט