קאוואי לאונרד או קא-ביי לאונרד? (שחקנים חופשיים #3) / גדי הלוי

קאוואי לאונרד או קא-ביי לאונרד? (שחקנים חופשיים #3) / גדי הלוי

קאוואי לאונרד או קא-ביי לאונרד? (שחקנים חופשיים #3) / גדי הלוי

 

קאוואי לאונרד הוא אדם מוזר. תמיד היה כזה. לא מביע הרבה רגשות מחוץ לפרקט, לא נוטה לדבר או להתראיין יותר מדי. אבל בכל זאת יש בו משהו ששובה אנשים. משהו שגורם לאנשים שרואים אותו משחק לפעור עיניים.

אין הרבה שחקנים שאתה מסתכל עליהם משחקים וחושב לעצמך, "וואו". אבל שחקנים שכן יש להם את המיוחדות הזאת (שאפילו לא ניתן להגדירה) הם בודדים מאד ומיוחדים. בדרך כלל יש להם אישיות מרתקת, והרבה פעמים קשה להבין אותם. כמה דוגמאות לשחקנים דומים: קווין דוראנט, קובי בראיינט, מייקל ג'ורדן, לארי בירד, והרשימה ממשיכה. אני מאמין שקאוואי לאונרד שייך לרשימה הזאת.

לאונרד הוא שחקן חופשי בקיץ הקרוב. אחרי העונה האחרונה – עם דגש גדול על הפלייאוף וסדרת הגמר – כמעט כל קבוצה שתוכל לעמוד בהוצאה של חתימתו תרדוף אחריו. אבל קאוואי הוא לא שחקן מן המניין. אני לא חושב שמתאים לו "לפלרטט" עם קבוצות כאלה ואחרות. לדעתי, יש לו שתיים-שלוש קבוצות בראש וההחלטה במי לבחור היא בינו ובני משפחתו. הוא לא מתעסק בתהילה, לא מתעסק בתדמית, אפילו כסף אולי פחות משנה עבורו.

קאוואי מהרהר.

 

הראשונה מבין האופציות היא – כמתבקש – טורונטו ראפטורס, שיכולה להציע לו הכי הרבה כסף והיא קבוצה שהוא כבר מכיר ודרכה הפך לגיבור בקנדה. לחזור לקנדה יהיה מהלך מאוד הגיוני: כימיה מעולה עם חבריו לקבוצה, עם המאמן, עם הנהלת הקבוצה, עם האוהדים והעיר עצמה. מכבדים אותו מאוד שם, והוא יכול להיות אישיות לאומית והפנים של המדינה בספורט (אפילו בהיותו אמריקאי לגמרי).

האופציה השנייה, היא לעזוב את טורונטו וללכת למקום אחר. המקום הוא עיר הולדתו לוס אנג'לס (הוא נולד וגדל בקרבתה). בשנה וחצי האחרונה הוא ומשפחתו הביעו רצון לחזור לשם. עד השנה, קאוואי לאונרד היה שחקן של הסאן אנטוניו ספרס, קבוצה הידועה בשקט שלה ובחוסר הדרמה סביב השחקנים שמשחקים שם. מאמנים ושחקנים דגולים כטים דאנקן, גרג פופוביץ', מאנו ג'ינובלי, טוני פארקר (ועד השנה שעברה קאוואי בעצמו) תמיד היו שקטים וחסכו מכולם הצגות מיותרות.

בשנה שבה קאוואי התמודד עם פציעה, הוא עשה מעשה שמאוד לא התאים לו ולאישיות שלו, והתחיל "להתלונן" עד שלבסוף ביקש שיעבירו אותו בטרייד. הסיבה? הוא ומשפחתו רצו לחזור לקליפורניה. מכיוון שהספרס לא סבלו את הרעיון של שיתוף פעולה עם הלייקרס (הקליפרס היו פחות רלוונטיים אז), הספרס העבירו אותו לראפטורס תמורת דמאר דרוזאן, טרייד שהיה שנוי במחלוקת מהצד של טורונטו. עונה שלמה אחרי זה ואף אחד כבר לא זוכר את דרוזאן וכולם עלו על הרכבת של קאוואי.

הבעיה היא שאני לא חושב ששנה אחת בקנדה תוריד את קאוואי מרצונו לשוב הביתה, דרך שבשבילה הוא נאלץ ליצור דרמה בניגוד מוחלט לאישיות שלו.

זאת הסיבה שאני חושב שהוא יעזוב את טורונטו.

קאוואי בסאן אנטוניו. הייתה רק סיבה אחת הגיונית לעזוב

 

בלוס אנג'לס יש כמובן שתי קבוצות: הלייקרס המובלים על ידי לברון והרכש החדש אנת'וני דייויס, והקליפרס – קבוצה צעירה יחסית עם מאמן דינמי וסגל עמוק, שפותחת את הדלת למנהיג חדש שיוביל אותה לגדולות שהיא אף פעם לא הגיעה אליהן.

אני מאמין שהמהלך ההגיוני במקרה של עזיבה הוא להצטרף לקליפרס. שחקן שכרגע הוביל קבוצה לאליפות והוכתר כפיינלס MVP לא יוותר על מקומו כאופציה ראשונה בקבוצה חדשה כשהוא יכול להיות "המלך" בקבוצה אחרת באותה העיר. בנוסף, לקליפרס יש יותר כסף להשקיע הקיץ הזה, כך שהם יוכלו להביא לקאוואי עוד עזרה במידה שהוא יבוא ולצמצם את הפער ברמה (על הנייר) בין שתי הקבוצות.

לעומת זאת, הלייקרס יצטרכו לחכות 30 ימים מה-6 ביולי כדי שיהיה להם מספיק כסף להציע לקאוואי (או לכל שחקן אחר) חוזה מקסימלי. אז לא רק שלקליפרס יש יותר כסף, אלא גם יש להם יותר זמן.

קאוואי ולברון. אולי בכל זאת אפשר לסדר שם משהו?

 

כל האפשרויות הגיוניות. בכולן ישנם יתרונות ברורים וגם חסרונות ברורים, בדומה לכל החלטה מהותית אחרת. בסופו של דבר, הכל מסתכם במה שלאונרד יחליט. בניגוד לשחקנים אחרים שבדרך כלל יותר פתוחים לקהל הרחב, אנחנו לא יודעים דבר על צורת החשיבה של קאוואי, הרגשתו, כיצד הוא מחליט החלטות וכמה גורמים מסוימים משפיעים על אותן החלטות.

כמו שציינתי בראשית הכתבה, קאוואי לאונרד הוא אדם שונה. מין אניגמה. במקרה של עזיבה, חבל לי על קנדה. לאונרד ייזכר שם כ-ONE TRICK PONY שבא לשנה אחת, הביא אליפות והלך. אם יישאר, הוא ייזכר שם כהרבה יותר ממושיע. הוא יהפוך לפנים של הקבוצה ושל הכדורסל הקנדי בכלל.

שום החלטה שלו לא תפתיע אותי. אבל יחד עם זאת – אני מתרגש. ראיתי מספר אנשים שמשווים אותו למייקל ג'ורדן. אני לא בטוח שאני מסכים עם זה לגמרי, ואני גם צעיר מדי לדעת בביטחה אבל בהחלט ישנם קווי דמיון.

אולי זה מה שמלהיב אותי. אולי גם בגלל שהוא שחקן ברמה היסטורית ודמות מרתקת. אבל מה שבטוח – הוא כבר השיג את הכבוד שלו, ואני לא רואה דבר שיפריע לו להמשיך הלאה בקריירה הנפלאה שלו בשקט ובשלווה כהרגלו.

לפוסט הזה יש 45 תגובות

  1. תודה רבה רותם!
   אתה צדק שהוא יהיה שם המושיע, אבל לדעתי הוא מעבר לזה. הוא השיג את הכבוד שלו, שיחזור הביתה ל-LA.

 1. אחלה גדי!
  אני מאמין שהוא יישאר בטורונטו לפחות עוד שנה, מסיבה שלא ציינת- בריאות וחלוקת עומסים.
  אם יעבור לקבוצה אחרת יהיה עליו הרבה לחץ לשחק המון, מה שלא מתאים לו כרגע מאחר והוא סוחב כמה פציעות שהגבילו אותו ככל שהפלייאוף התקדם.
  לדעתי יישאר עוד שנה בקנדה לשנת שיקום גופנית (60 משחקים בעונה סדירה), ייתן לכל החלקים בפאזל של הטריידים של השנה להסתדר ואז יחליט לאן לעבור.
  וכן, קוואי ענק!! כשרון יוצא דופן ודרך אגב.. הוא באמת Fun guy, בראיון אחרי המשחק עם צ'אנסי ואייזיה תומאס ב- nbatv ראו את קוואי האמיתי, שווה צפייה!

  1. לפי מה שאני מבין, קאוואי בריא, אבל יכול להיות שזה יהיה גורם משפיע. ודרך אגב, כל יריד האליפות הזה הראה לנו את ה-״פאן גאי״ בתוך קאוואי, וזה מחזה מרהיב!

 2. להשאר בטורונטו זה רומנטי, אבל ספק גדול אם הגאסולים והאיבקות יתנו עוד עונה טובה. אולי.

  הבעיה הגדולה היא שאם קאווי לא מצטרף ללייקרס וקיירי כן, הפוספקט של הקליפרס מחויר, אחרי הכל הם הקבוצה השניה בפער עצום בעיר (משנה גם לחסויות וכו) וגם לך תתמודד עם סופר טים בתור היריבה העירונית.
  הכי חכם זה להצטרף לעגלה של הלייקרס, גם אם לברון יעשה קצת דרמות זה לא יחזיק הרבה זמן הוא מזקין ובדרך החוצה.

  1. הגאסולים והאיבקים באמת מהווים גדולה מאוד אם הוא ירצה לחזור. לגבי הפער של הלייקרס והקליפרס – בעונה אחת זה מתהפך. קאוואי עם הקליפרס מגיע יותר רחוק מהלייקרס – ועם הלייקרס הוא סתם יבזבז את עצמו ואת הכשרון האין סופי שלו.

   1. למעשה הכל תלוי כמה כסף יהיה ללייקרס מתחת לתקרה, כרגע לא ברור וזה תלוי מתי יתממש הדיל של דיוויס,
    אבל שוב בהנחה שיש כסף וקיירי מגיע (הוא רוצה) אז לא ברור בכלל שהקליפרס כולל קאווי טובים יותר. יש גבול כמה אפשר לזלזל בשלישייה כזאת קוזמה ואוסף טרמפיסטים שבוודאי יגיעו

    1. למה ההנחה היא שיש כסף ושקיירי יבוא אליהם? מאיפה הבאת שהוא רוצה את זה? רוב הדיווחים מצביעים על זה שהוא כמעט סגור על הנטס….

 3. הסנטימנטליות אומרת טורונטו, היות ולא נראה לי משחק תפקיד אצל קאווי כל הסיפור הזה אז 95% לקליפרס.
  בכל מקרה מבחינת הקנדים מעמדו כגיבור חקוק כבר.

 4. אני באמת לא מצליח להבין את האנשים שאמורים שקוואי
  ללייקרס לא יקרה , למה לא הוא כבר עשה את שלו בתכלס הביא אליפויות גם לספרס וגם לראפטורס ובשניהם הוא כבר זכה בmvp פעמיים לא נשאר לו שם דבר להוכיח למה לא להצטרף ללייקרס ולהתחיל לקטוף אליפויות למועדון שאתה אוהב ולקבל את כל התהילה וכל הכסף וכל ההכרה

    1. הלייקרס בדרך לאבדון.
     לברון בשנה ה17 שלו בליגה, לדייויס יקח זמן להתרגל לשינוי, ושאר הקבוצה? אין שאר הקבוצה…
     דבר איתי בסוף העונה, יהיה נס אם הם יהיו מעל מקום 7.

 5. המשך לתגובה הראשונה :
  ובשביל קוואי יש לו אולי שנה אחת שבוא לא יהיה האלפא
  בלייקרס ואז כבר לברון פורש והוא המלך הבלתי מעורער
  של הלייקרס ואנתוני דייויס יהיה המס 2 שלו אני חושב הכי הגיוני זה הלייקרס, אין לו מה לבזבז את הזמן עם מועדונים חסרי שם כמו הקליפרס ראפטורס או מי שלא יהיה הוא כבר עבר את הפרק הזה בקריירה

  1. תזכור שקאוואי הוא לא בחור חברתי במיוחד, ואולי הכמות העודפת של תשומת לב ללייקרס היא מה שתשכנע אותו לא לבוא אליהם ולבחור את הקליפרס מעליהם.

   1. למה שיילך לקליפרס למה תסביר לי למה בגלל שהוא לא חברותי תגיד לי אתה שפוי גם קארים לא היה הכי חברותי ו… זה מנע ממנו ללכת ללייקרס חוץ מזה שהוא רצה ללכת ללייקרס אז בחייאת תחסוך מאיתנו את השטויות שלך

 6. יש גם את האופציה של הנטס.
  פחות סביר אבל עדיין אפשרי.
  .
  לא רואה שום יתרון ללייקרס על פני הקליפרס.
  גם הנהלה חצי מתפקדת, גם קבוצה ללא עומק (ולברון וקוואי צריכים שניהם הגבלת דק'), וגם לברון, שעם כל הכבוד, נראה כמו חתיכת קרציה לשחק איתו.
  מה הוא צריך את הכאב ראש הזה?

 7. מאמר תמציתי וממצה, תודה.
  עדיין יש כתם שחור שטרם התבהר. מה קרה שם בסן אנטוניו. זה חתיכת סיפור, גם בהשלכות שלו כלפי סופרסטארים אחרים. כי אם בקוואי נפלה שלהבת, וגו'.
  עוד שאלה לגבי הלייקרס. טריו הכוכבים לברון קוואי AD נשמע דמיוני. נניח לענייני אגו – בטוח שזו ההתאמה המקצועית הכי טובה? מי ישחק שם בהאק קורט? שוב לברון המזדקן עם יותר מדי דקות כפוינט?מי על הפרימטר? זו קבוצת פורוורדים, אימתנית, ועוד יש קוזמה. רק שדבר כזה לא נוסה בתכלס…

 8. לדעתי כל הסיכויים הם אצל הקליפס. סגל מצויין, מאמן מצויין, בעלים מצויין שמוכן לשלם ובלי כל התסבוכת המטורללת של הנהלת הלייקרס – וזה עוד לפני הדיון על העניין של לשחק עם לברון במקום נגדו. יש אפשרות אמיתי ליצור שם סופרטים צעיר בהובלת קוואי שיהיה בצמרת ב7-8 שנים הבאות, וכל שנה יהיה רלבנטי לאליפות. לא חושב שזה קיים כרגע במועדון אחר. להזכיר לכולנו – קוואי בן 28, והוא מאכן מסתכל קדימה לטווח של 7-8 שנים, לא רק ל3-4 שנים הקרובות.

 9. אני מהמר גם על הקליפרס אם הוא לא נשאר בראפס. נקודה מעניינת קשורה לזה שטורונטו השנה לקחה אליפות עם סופרסטאר אחד ושורה של רולפליירס. לאורי וגאסול היו אולסטארס אבל היום הם לא ברמה הזאת. סיאקם רק בדרך לשם. מ 2012 כל האלופות כללו לפחות 2 סופרסטארים ובדרכ יותר כשבשנים האחרונות התקבעה מוסכמה שצריך לפחות 3 שחקני על וצוות מסייע סביר כדי לקחת אליפות. טורונטו ניצחה את המוסכמה הזאת וטוב שכך. קאווי לדעתי יעדיף להתרחק מהלייקרס הנוצצת של לברון ו AD ויעדיף להיות האלפא היחיד בקליפרס כמו שהיה בטורונטו

 10. קוואי לא יצר דרמה בגלל הרצון למעבר לLA אלא בגלל הרצון וחוזה האבחנה של צוות הרופאים ושל ארגון הספרס בפציעה שלו ובכאבים שלו, יכול מאוד להיות שאם דוראנט היה מתעקש כמוהו הפציעה באכילס לא הייתה כיום.

 11. קוואי הוא השחקן הטוב בעולם, הרבה מסתכלים רק על סטטיסטיקה וזאת של הארדן מול הלוחמים טובה יותר, אבל אין ספק מי היה שחקן טוב יותר, קוואי הוא שחקן שחקן שקולע את הנקודות שלו בשטף המשחק שלא כופה את המשחק עליו ונותן לכל הקבוצה להיכנס למשחק.

 12. תודה גדי, מסכים עם בניתוח שלך. לדעתי קרוב לאפס שיגיע לליקרס. סיכויים שווים בין הקליפרס לטורונטו בעיני. נראה שהוא נהנה, טורונטו עיר מדהימה, יש שם הנהלה מצויינת ושקט ואני באמת מאמין שיש להם סיכוי לריפיט. לא יודע אם הוא יעזוב את כל זה לדעתי יכול לקחת שנה עם אופצית שחקן ואחר כך להחליט

כתיבת תגובה

סגירת תפריט