המצב הרבה יותר חמור ממה שחשבתם / גדי הלוי

המצב הרבה יותר חמור ממה שחשבתם / גדי הלוי

 

המצב הרבה יותר חמור ממה שחשבתם / גדי הלוי

טורונטו ראפטורס זכו באליפות ה-NBA והביסו את האלופים המכהנים, גולדן סטייט ווריורס. הרבה מאוד כבר נאמר על הסדרה הזאת ועוד הרבה גם ייאמר בעתיד. הנה דעה נוספת, הפעם מאחי המבוגר אורי, עכבר NBA וותיק שאפילו כתב להופס כמה כתבות.

הנה דעתו:

כידוע, קווין דוראנט וקליי תומפסון נפצעו פציעות חמורות בסדרת הגמר האחרונה. דוראנט יחמיץ עד שנה בריהביליטציה של גיד האכילס שנקרע, וקליי תומפסון כ-9 עד 10 חודשים בגין קריעת רצועת ה-ACL. שניהם שחקנים חופשיים בקיץ הקרוב. זה אומר שכך או כך, הלוחמים יהיו ללא דוראנט וללא תומפסון לכל העונה הבאה.

יחד עם דוראנט ותומפסון, ישנם עוד שישה שחקנים נוספים שהיה ויש להם חלק בהצלחה של גולדן סטייט בעונת 2018/19: דמרקוס קאזינס, קווין קוק, יונאס ירבקו, קוון לוני, ג'ורדן בל ואנדרו בוגוט. יש לציין כי גולדן סטייט הרבה מעבר לתקרת השכר ושיש להם זכויות בירד רק על דוראנט ותומפסון, ובהנחה שלפחות עוד שלושה שחקנים לא יהיו מוכנים לקחת חוזה מינימום, השאלה המתבקשת היא: מי כן יהיה לגולדן סטייט שנה הבאה?

סטפן קרי, דריימונד גרין, אנדרה איגודאלה, שון ליבינגסטון, דיימיאן ג'ונס ואלפונזו מקיני. תוסיפו כמה שחקנים חופשיים שיחזרו ועוד כמה ממלאי שכר, יש לכם קבוצה, לא טובה במיוחד.

האם אהיה מופתע אם הקבוצה הזאת תחמיץ את הפלייאוף? כן.

האם אני צריך להיות מופתע? חד משמעית לא.

הסיבה לכך פשוטה: גולדן סטייט לא יכולים לשחק ללא קליי תומפסון. לגולדן סטייט ישנה שיטה מאוד ברורה. כל ההתקפה שלהם מתחילה בידיו של קרי. זה יכול להתקדם לכמה כיוונים שונים, אבל את כל המשחק משחקים דרך קרי. המפתח של הצלחתם הוא לא שאי אפשר לשמור על קרי, אלא שאי אפשר לשמור על קרי בלי לשלם מחיר כבד. המחיר הזה היה להשאיר את קליי תומפסון לשלשה פנויה. לא ניתן לשים שניים-שלושה שחקנים על קרי בגלל שזה ישאיר את קליי פנוי או שחקן גבוה כלשהו פנוי בצבע, אבל ברגע שאתה מוציא את קליי מהמשוואה, המחיר שאתה משלם בשביל לשמור על קרי פתאום כבר לא כזה גבוה ואתה לומד שאפשר להשאיר את קווין קוק או את שון ליבינגסטון פנויים בשביל לעצור את סטף.

טורונטו ניצחו את הסדרה כי במהלך הסדרה הזאת קליי החמיץ משחק (ואת הרבע הרביעי של משחק מס' 6) פלייאוף בפעם היחידה בקריירה שלו, וייאמר לזכותם של הראפטורס שהם קפצו על ההזדמנות בצורה מעולה. הם שמרו את קרי עם שניים-שלושה שחקנים כל התקפה, ואפילו לשחקן ברמה שלו אין מה לעשות עם זה.

הקטע הוא, שברגע שקליי בחוץ לעונה שלמה, מה שטורונטו עשו הוא כבר לא טריק. כל הקבוצות בליגה עושות ויעשו דאבל טים על קרי כל משחק, ואין לגולדן סטייט מה לעשות בנידון.

אז האם הקבוצה הזאת תהייה קבוצת פלייאוף במערב? לא בטוח כלל וכנראה שלא. קשה לדמיין פלייאוף בלי סטף קרי, אבל גם קשה היה לדמיין פלייאוף ללא לברון ג'יימס וראו מה קרה.

כל הבעיות האלו הן, נכון להיום, רק לעונה הבאה. אבל, הבעיות יכולות להישאר שנים: כי מה לעזאזל עושים עם בעיית השחקנים החופשיים שלהם? כאמור, יש להם שמונה שחקנים חופשיים ומהיכן יגיע הכסף? ידוע שבעל הקבוצה לייקוב אמר שהוא 'מוכן לכל הוצאה' כדי לשמור על עליונות הווריורס, אבל מה עכשיו? גם על קבוצה הנראית בינונית הוא מוכן לזרוק כסף?

אני מסופק מאד.

נניח שדוראנט יעשה את הבחירה ההגיונית ויממש את אופציית השחקן שלו, מה שעתה נראה כדבר ההגיוני היחיד שהוא יכול לעשות. קשה להאמין שקאזינס יתפשר על עוד חוזה נמוך, וקוון לוני, קווין קוק, ואולי אפילו ג'ורדן בל, גם הם לא יסתפקו על חוזה מינימום או על MLE, במיוחד עכשיו שכמעט בטוח תתפתח הדעה החדשה והיא ש-'לשחק בווריורס כבר לא נחשב כדבר מיוחד'. חוץ מקאזינס (שגם ככה לא הועיל מאד העונה), ניתן להחליף את כל השחקנים האלה בשחקנים שווי-יכולת.

את מי אי אפשר להחליף? את קליי תומפסון.

מנקודת המבט של קליי, המצב מאוד פשוט: הוא רוצה חוזה מקסימלי מעל הכל, אבל מעדיף להישאר עם גולדן סטייט. אם הווריורס יציעו לו מקס הוא יסכים. אבל אם הם לא יציעו לו את זה, וקבוצה אחרת כן – הוא כנראה יעזוב. הוא יהיה בחוץ לשנה עכשיו, והוא בעצמו לא יודע איך הוא יחזור מהפציעה. לכן הוא כנראה ירצה להבטיח את הכסף שלו כבר בקיץ הזה.

מנקודת המבט של הווריורס זה הרבה יותר מסובך. מצד אחד הם לא רוצים שקליי תומפסון יעזוב, אבל מצד שני, האם כדאי להם לשלם כל כך הרבה לשחקן שעבר פציעה קשה כל כך ולהקטין את הסיכויים הנמוכים גם ככה שדוראנט יחזור ב-2020?

 

איך גולדן סטייט ייצאו מהבור העמוק הזה???

הסיפור הזה מראה כמה קריטיות – לא רק לשחקן, אלא לפרנצ'יז שלם – פציעות כאלה יכולות להיות. הרבה מעבר לקריירה של השחקן או למצב הנוכחי של הקבוצה – אלא לעתיד שלם, שנים מתוכננות מראש שפשוט מתרסקות בגלל דבר שהוא בסך הכל רנדומלי.

(עד עתה הכל עבר עריכה של מ.ל. את הקטע האחרון אני משאיר כתוב כפי שניכתב כדי ש'רוחו' של הכותב תישאר בכל מילה):

דרך אגב, יש לי מסר לכל שונאי גולדן סטייט. זהו, נגמר. אתם כנראה לא תצטרכו לראות את האנשים האלה על הבמות הכי גדולות. הם כנראה לא יחזרו לעצמם, לא בהרכב הזה. אבל אם אתם לא מרגישים קצת, טיפה, רע בתוך תוככם – אתם לא בני אדם. אני לא מבקש ממכם לרחם עליהם, או להצטער בשבילם, אבל לראות שני שחקנים, מהמוכשרים בהיסטוריה, נפצעים ככה, ומפילים מועדון שלם, שבסך הכל בנה את האימפריה שלו מבחירות דראפט מצוינות והחתמות גאוניות בשוק החופשי – זה פשוט עצוב בשביל הכדורסל. לי אישית עצוב שאני ככל הנראה עוד לא אראה את סטפן קרי בגמר ה-NBA.

אבל, עם כל זה – אנחנו נכנסים עכשיו לעידן חדש של כדורסל. קבוצות חדשות, מעניינות ולא צפויות, ייצרו בליגה כימיה חדשה שאנחנו לא רגילים אליה אחרי תקופת השלטון של גולדן סטייט, ואני מחכה לכך בקוצר רוח. לא ניתן לדעת מה יהיה בשנים הבאות, אבל זה מה שאני הכי אוהב. אי הוודאות הזאת היא מה שמחזיקה אותנו, ועכשיו אני מרגיש מוחזק יותר מתמיד.

לחיי העונות הבאות!

לפוסט הזה יש 43 תגובות

 1. תודה על הכתיבה. לגבי הנק' האחרונה (ואני לגמרי אנטי-ווריירס מאז KD), ברור שקשה ועצוב לראות אנשים נפצעים, אבל ההחזרה של דוראנט למגרש (ראינו איך זה נגמר) + ההחזרה של קליי לעונשין עם ACL קרוע רק גרמו לי לסמפט את המועדון הזה (ברמת הנהלה) אפילו פחות…

 2. אל תקבוראת קליי כל כך מהר, שיקום צולבת הוא לא מאוד מורכב וקליי חיה רעה, עונה אחת הוא יפסיד אבל לעונה שאחרי זה הוא יהיה מאוד קרוב למאה אחוז. אצל דוראנט זה קצת יותר מורכב אבל גם הוא לדעתי יחזור להיות 80 קווין שזה עדיין שחקן מקסימום.

 3. אם הווריורס לא מציעים מקסימום לקליי אחרי כל מה שהוא עשה עבורם – הם לא שווים התייחסות או אהדה, ונדמה לי שרוב הקהל של הקבוצה יסכים איתי.
  אני מאמין ב 99% שהם כן יציעו לו מקסימום.

   1. אם גם דוראנט וגם קליי ממשיכים בקבוצה, הנחה שמי מהם ייתן לקבוצה, לא תאפשר לקבוצה להתחזק. זה היות ובכל מקרה גולדן סטייט יהיו מעל תקרת השכר.
    המשמעות היחידה של הנחה שכזו היא סכום מס המותרות אותו הבעלים ישלם.

  1. אבי, קצת קלישאה אבל – זה הביזנס. זה אומר שהדבר היחיד שצריך לעמוד לנגד עיני הנהלת הווריירס הוא טובת הקבוצה. המשפט שכתבת ״אחרי על מה שהוא עשה עבורם״ הוא שגיאה נפוצה ועם כל הכבוד לקליי, וברור שיש, הוא שחקן כדורסל מקצועני שמקבל ה-מ-ו-ן כסף כדי ״לעשות עבורם״. בבקשה אל תגיד לי שקליי לא היה חייב לשחק פצוע וכו. אף שחקן לא עושה את זה לשם שמיים וגם קליי פשוט רצה לנצח. עוד שנה-שנתיים- 5 שנים אוהדי ג״ס כבר קצת פחות יזכרו את קליי אם הוא לא ישחק שם, ככה הדברים עובדים, וכל הפרנצ׳ייז יכול להתרסק עם חוזים רעים ולכן כמו שכתבתי קודם כל טובת הקבוצה, שדרך אגב, לדעתי היא להשאיר את קליי במקס כי הוא שחקן מעולה עם סיכוי טוב לחזור מהפציעה כמו שהיה

 4. לא מסכים כמעט עם אף מילה.
  ולווריורס יש זכויות בירד כאלה ואחרות על כל השחקנים החשובים למעט קאזינס.
  .
  הווריורס יתנו לקליי מקס בלי שום ספק בכלל, גם אם הפציעה שלו היתה הרבה יותר חמורה.
  המעמד הגם ככה גבוה מאד שלו בעיני הקבוצה והאוהדים זינק עוד 3 דרגות למעלה אחרי הפיינלס האלה.
  סיכוי מאד מאד גבוה שיציעו גם לדוראנט, אבל במקרה שלו זה לא 100% בטוח שהוא יקבל את ההצעה.
  .
  הם יכינו את עצמם לקראת עונת 20/21, ואלה שיעזבו יהיו הותיקים היקרים יחסית – איגי וליוינגסטון שאין שום הגיון בלשלם סכומים עצומים עבורם (לא בהכרח ״להם״…) כשההתמודדות הכי קרובה של המועדון על תואר תהיה אולי ביוני 2021.
  .
  מצד שני, לוני מספיק צעיר כדי להשקיע בו את הכסף הזה.
  .
  נראה כמה לקוב יהיה מוכן לשלם, אבל עם כל ההכנסות מהאולם החדש, כנראה שהוא ישלם מה שצריך כדי לתת לקבוצה סיכוי בעתיד וגם לשקם את התדמית שלה, למרות שאני לא בטוח שזה כולל שימוש מלא בחריגות הפציעה שהם יקבלו עבור קליי (ודוראנט אם ישאר).
  .
  זה ההבדל בין בעלים ששחקנים רוצים לשחק עבורו לבין קבוצות שחושבות על האינטרסים של עצמן אבל לא מבינות את האינטרס האמיתי שלהן – המוניטין בין השחקנים והסוכנים בליגה.
  .
  אני מצפה להרבה ערבי מנוחה לקרי בעונה הבאה…

  1. אני לא בטוח שאיגי רוצה לשחק במועדון אחר בשלב הזה של הקריירה שלו ואם תעלה אפשרות של הטרדה יתכן ויפרוש, אבל אם הוא לא פורש הייתי רוצה לראות אותו בדנבר ואולי אפילו יעזור להם ללכת עד הסוף.

   1. הוא סיים בטונים צורמים את העונה הבודדת שלו בדנבר (שנה אחת שלאחריה חתם בווריורס). לא נראה לי שהוא יגיע לשם.
    בנוסף, הוא מושקע בכל ההיי-טק של סן פרנסיסיקו (אחד החזקים ב-NBA בתחום)

 5. תומפסון – היום הרבה יותר קל לחזור מפציעת ACL (מאשר אכילס למשל). קליי ישב שנה אבל אפשר להיות אופטימי לגבי חזרה שלו לעצמו לאחר מכן. הווריורס יתנו לו מקס לי למצמץ כי הוא שחקן בית ושני הצדדים רוצים לראות אותו משחק בווריורס עד לפרישה.
  דוראנט – הווריורס יציעו מקס, לא בטוח שדוראנט יקח…
  שאר השחקנים – לא בטוח שיהיו קופצים עם הרבה כסף על היתר.
  קאזינס? הוא לא ממש הוכיח שהוא ראוי לכסף גדול, ויתכן שהחיבור עם גרין ישאיר אותו במקס שג"ס יכולים לתת לו.
  ליבינגסון ואיגואדלה, עדיין מאד מעורכים בג"ס. לאיגי יש עוד שנה והוא אמר לדעתי שהוא ישחק אותה (ולדעתי יפרוש לאחר מכן). ליבינגסטון גם אולי ישאר כווטרן אבל בשככר נמוך משמעותית (ובמיוחד לשקט והניסיון שהוא יתן בחשר הלבשה).
  לוני לדעתי ישאר, ואני גם לא בטוח שהרבה קבוצות יקפצו עליו. בסופו של יום הוא מאוד מתאים לווריורס, אבל מדובר בסנטר יחסית נמוך שלא בטוח שהוא יתן את אותה תרומה מחוץ לווריורס (ראה מקרה אזילי שבכלל נפצע).
  בוגוט יחזור לליגה האוסטרלית או יפרוש
  דמיאן ג'ונס שפתח טוב את העונה יחזור ולפחות על פי הזמן ששיחק, זו תוספת מבורכת.
  .
  לא חושב יש צורך להספיד כל כך מהר את הווריורס. יש להם המון ניסיון ועדיין קארי וגרין שם (וקר על הקווים). אליפות כנראה לא תהיה עונה הבאה אבל לא צריך להתפלא אם יגיעו לפלייאוף

 6. גולדן סטייט גמורה, קליי יקבל מקס אין פה שאלה, דוראנט כבר לא יהיה אותו שחקן לא חוזרים מאכילס היחיד שחזר זה דומיניק ווילקנס הוא עדיין יהיה טוב אבל לא כוכב על, רק לראות את קובי לפני ואחרי, הצעד הראשון של דוראנט והשינוי כיוון הלכו לצערי.
  .
  קאזינס שווה הימור בטח ב7 מליון או כמה שזה לא יהיה, לדעתי הצעד החכם שלהם יהיה להשתמש בחריגות כדי לנסות למשוך צלף כמו רדיק, קו אירוח שלו ושל קרי לא מסוגל להגן על קונוס אבל התקפית הם יהיו הרסניים ופחות או יותר יאפשרו לגולדן סטייט לשחק את המשחק שהיא כל כך אוהבת. גרין לא שווה יותר מ10 מליון הוא בלוף מספר אחת בליגה הגנתית הוא בינוני בהגנה אישית והגנה הקבוצתית לא קיימת כיוון שללא מגני פרימטר זה לא עובד, אין לו אתלטיות ואורך/ עבודת רגליים להיות מגן על) והתקפית הוא לא קיים ונגר שמשאיר את הלוחמים 4 על 5, ממש סימונס ללא אתלטיות ואורך, עונה הבאה כל העולם יראה מה שידוע לרבים שגרין הוא שחקן משלים שנהנה מהסיטואציה.
  .
  הפציעה של דוראנט וקליי גנזה את חלומות הפלייאוף לעונה הבאה מי שחושב שקרי וחבורת נגרים יעשו משהו טועה,אני בהחלט רואה קבוצה של 28-35 נצחונות ודרומה

 7. מאמין שבעקבות הפציעה דוראנט יישאר.
  קליי כמובן שיישאר, זו לא הייתה שאלה אף פעם.
  איגי כבר אמר שיישאר עונה נוספת.
  ליווינגסטון מינימום או פרישה.
  מקווה שלוני יישאר ושלא תהיה קבוצה שפתאום תשבור את השוק עבורו משום מה.
  בל לא הוכיח דבר העונה אז שיישאר במינימום או שיעבור לדי ליג.
  קאזינס – לא יודע אם יהיו עליו קופצות. אולי ההצעה של גולדן תהיה המקסימלית שיקבל או קרובה לכך מספיק כדי שיישאר.

   1. שומדבר חדש.
    לא מבין מה האינטרס של הסלטיקס להמשיך לדוש בטרייד שלא יעשו.
    סתם מבאסים את ה'מועמדים לטרייד'.
    שיתרכזו בלהביא את קונלי ולחזק את הקבוצה בשחקנים שרוצים להיות שם.

    1. +מליון
     שי, מתאים לי קונלי ונראה לי שהוא יתאים לדי אן איי של הקבוצה הזו.
     מקווה שאיינג יפסיק כבר את השמועות ויכנס מסיבת עיתונאים שם יודיע שקיירי עוזב ושהקבוצה ממשיכה לסמוך על הצעירים המבטיחים וממשיכה להיבנות דרך הדראפטים של השנה ושל שנה הבאה.

     1. בעיה להביא את קונלי כי יש לו 30 מיליון בשכר. אולי יצליחו לקמבן משהו עם רוזייר שהוא שחקן חופשי מוגבל. לא ממש רואה את זה קורה

     2. נראה לי העזיבה של ארווינג תוריד את השלשלאות מהרגליים של היווארד (שלדעתי סופר מוערך אצל איינג' ובטח שאצל סטיבנס). מאמין שיתן עונה הרבה יותר טובה שקיירי לא שם.
      .
      אבל אני בספק שממפיס רוצים להיתקע עם החוזה הזה

 8. עוד דבר
  אהבתי מאד את החלק הלא ערוך. שאפו לגדי וגם למנחם שמתוך נסיונו הרב, השאיר את הקטע כמו שהוא.

 9. לוותר על…
  .
  טוסטר ?
  ספלאש בראדר ?
  CHINA KLAY ?
  GAME6 KLAY ?
  2MIN COACH" KLAY" ?
  .
  יש בחורים איתם רוכבים מעבר לאופק… עד לשקיעה. ומאחוריה.
  גם אם יש להם שבר בעצם הלוז, והם לא עומדים ב לו"ז.

 10. אתם ממהרים לקבור את גולדן סטייט. תהיה להם קבותה שתגיע לפליאוף וקליי יחזור במהלך השנה הבאה. לגבי דוראנט כולי תקווה שיחלים ויחתום מחדש. קאזינאס יישאר ולא חסרים שחקנים בשוק בחוזי מונימום שגולדן סטייט יכולה להביא במקום ה"מציאות" שיש לה (ג'ברקו, בל וקוק)…

 11. בתור שונא גולדן סטייט אני לא נהנה לראות שחקן נפצע, ואני לא חושב שאף אחד אחר נהנה. אני כן נהנה לראות את הקבוצה מפסידה כי בעיניי הם עשו מעשה שלא יעשה בספורט כשהביאו את דוראנט. אני גם חושב שמהרגע ההוא הם נהיו קבוצת כוכבים (כמו בוסטון ומיאמי לפניהם, רק פי כמה) ולא קבוצה היסטורית. וראו את זה בפלייאוף, המשחק שלהם עם דוראנט היה של בידודים ולא תנועה ומסירות, הם היו קבוצה עצלה כי עם השחקנים שלהם ודוראנט היה כל כך קל לתת לו את הכדור ושיעשה סל כשהמגרש מרווח כלכך בגלל קליי וקארי.
  הם היו כמו מכבי תל אביב של פעם, קבוצה שמשחקת ברבע כוח כל העונה וכולם יודעים שתיקח את האליפות. תראה איזה פלייאוף וסדרת גמר קיבלנו ברגע שהייתה תחרות אמיתית. תראה איך הם נראו ונלחמו ברגע שהיה צריך את זה, הם הראו הרבה לב ונחישות אמיתית בלי דוראנט וגם במשחק ורבע בלי קליי נלחמו עד הסוף, זה מה שאני אוהב לראות ובשביל זה יש ספורט. לא בשביל לראות קבוצה עם יתרון מוחלט משחקת חמש דקות במשחק ופותחת פער של עשרים נקודות. תחשוב איזה סדרות גמר היינו מקבלים בין לברון וקליבלנד לווריורס בשנתיים הקודמות במקום הסדרות העלובות שקיבלנו.
  אני מקווה מאוד שסיימנו עם הקבוצה הזאת ושנחזור לתחרות אמיתית לאורך כל העונה, וכמובן שאף אחד לא יפצע. (מתי הם כבר יחליטו לקצר את העונה??)

  1. סדרות עלובות ? 2018 אמנם לא היה כוחות , קליבלנד של 2017 הייתה קבוצה מטורפת שבאה לגמר בכושר שיא , 2017 היה גמר לפחות שתי רמות מעל הגמר הזה

   1. משחק ראשון – 22 הפרש.
    משחק שני – 19 הפרש.
    משחק שלישי – 5 הפרש עם השלשה האדירה של דוראנט. (בשבילה הביאו אותו) והסדרה ב3-0 ממנו אף אחד לא חזר.
    המשחקים היו קצת יותר צמודים ממה שהתוצאה מראה אבל זה בכלל לא שינה מה קליבלנד הייתה, היתרון של הדוראנטים היה מוחלט.
    אף אחד לא האמין שקליבלנד יכולים לעשות את זה. וכולם ידעו מי תהיה האלופה עוד לפני המשחק הראשון של העונה.
    אולי רמות הכדורסל השנה לא היו גבוהות (לדעתי כן היו אבל לא משנה) רמת התחרות היתה מטורפת. כל המשחקים נגמרו רק ברבע האחרון ולדעתי פחות מעששר הפרש. היתה מלחמה.

 12. מצד אחד העונה באמת ארוכה מדי, ומצד שני זו הסיבה שהשחקנים מרוויחים ככ הרבה כסף וזה בעיקר מה שהם מחפשים.

 13. איזה תחזיות קודרות …
  אנדרדוג , פלייאוף בסימן שאלה ,לוטרי ,פציעות ,אפר ואבק . הכל נכון אבל רק רגע סיפור סינדרלה מתחיל עכשיו.
  תומפסון יחזור בסביבות ינואר חזק מתמיד
  גרין בטרייד עם לארי נאנס ואוסמן
  מי יגיע ? רודני הוד
  מסיימים פלייאוף מקום 4-5 ומשם לגמר נגד ברוקלין , וההמשך ידוע

 14. כבר אמרו הכל, אבל בכל זאת, לראות שחקנים נפצעים זה אף פעם לא משמח, אבל:
  למרות ההערכה הגדולה שיש לי לג"ס בעקבות הפלייאוף הזה, הנפילה שלהם תביא לחידוש התחרותיות בליגה, וזה דבר טוב מאד, אז לא, אין צער בלראות אותם נופלים.

 15. אני מרגיש רע בשביל דוראנט שהלחץ של המועדון הכריח אותו לחזור לשחק פצוע כשכמה שעות לפני זה פרסמו כתבות שהוא נראה רע ולא כשיר… אני לא מרגיש רע בשביל המועדון ממש ממש לא. נגמרה השושלת שלהם. וטוב שכך. הקבוצה הטובה יותר ניצחה. זו שהראתה אופי ורןח לחימה ואצלה השחקן הטוב בעולם

 16. תודה גדי
  לא יודע יש לי הרגשה שמספידים אותם מוקדם מידי ,
  כל השושלות האחרונות נפלו מכוער והובסו ומיד התפרקו ,אצלם זה מרגיש שונה .
  קאזינס אם לא יקבל מקס במקום אחר יכול להיות שישאר להוכיח את עצמו ,כתבתי בפוסט אחר ואני חוזר על זה לדעתי ילכו על שחקני "הי ריסק הי ריוורד "
  במינמום כמו: כרמלו , ביזלי ( אם דוראנט נשאר) ורודי גיי לפחות אחד מבינהם , יביאו קלע בחשיבה מחוץ לקופסא משהו כמו דה- קולו או גימר פרדט , אם יגרדו פלייאוף תיזהרו בהימורים שלכם על התפרקות עוד תיחנקו איתם בגמר עוד פעם ,אלוהי הכדורסל והקארמה אוהבים לסובב תגלגל אשכרה היינו קרובים (שלא יהיו טעויות אם קליי לא נפצע הם לוקחים תסדרה ) להחזיר תקארמה על 2015 ו2016 בסדרה אחת

  1. במשחקים שקליי שיחק התוצאה הייתה 2-2, כששני המשחקים שגולדן סטייט לקחו היו צמודים (נקודה הפרש ו-5 הפרש), אז להתחייב שגולדן סטייט היו זוכים במידה וקליי היה כשיר, כי גם במידה וקליי כשיר אז מדובר בסדרה יחסית שיוויונית, אם דוראנט היה כשיר אז היה מדובר בנוקאאוט בנוגע ליחסי הכוחות.

 17. כמה נק בנוגע למה שכתבת על השמירה על סטף :
  1. צריך מאמן שיהיה לו ביצים לצאת מהסכמה של הנבא ולעשות תשמירות האלה ואין הרבה כאלה
  2. צריך קבוצה שיהיה לה תשחקנים אם יכולת הגנתית וחשיבה הגנתית בשביל לעשות את זה לא לכל הקבוצות יש שחקני הגנה על הכדור כמו ואן וליט דני גרין ולאורי + מפלצות הגנה אם ידיים ארוכות כמו סיאקם וקאויי + שתי גבוהים שהתחנכו באירופה וכמעט לא טעו באף חילוף בסדרה כמו גאסול וסיאקם. יש אולי עוד שתיים שלוש קבוצות שיכולות להתקרב לרמה הזאת .
  רוב הקבוצות יהיו יותר כמו פורטלנד יוציאו את דריימונד ענק

 18. קרי צריך להתקשר לטים דאנקן ולבקש ממנו את הספיץ שהוא נתן לקבוצה בארוחת הערב בסוף העונה בה הם הפסידו למיאמי את האליפות במשחק 7 עם החטאה בהתקפה האחרונה של טים דאנק ( מאוד מזכיר את ההחטאה של קרי, זריקה שהם שמים באחוזים טובים ).
  הספרס חזרו בעונה שלאחר מכן והשאירו אבק לליגה !!!

 19. הניקס בדילמה עם דוראנט. רק הצעת מקס שלהם יכולה להוציא את דוראנט מהלוחמים ולסיים את השושלת.
  אם דוראנט חותם על סופרמקס, הלוחמים יהיו חזק בדיבור לפחות ב2021 ו2022. אל תשכחו שהנמסיס האמיתי, לברון, זקן יותר מהם.
  לדוראנט תהיה שנה וחצי להחלים בשקט, ולחזור תותח על. הוא ישחק יותר על הקליעה ופחות על האתלטיות, אבל יוכל להגיע ל-20, 30 במשחק בקלות יחסית.
  קשה מאוד לדעת מה יקרה, וייתכן שמדובר בשירת הברבור של הלוחמים. אבל לי נראה שלא סיימנו איתם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט