אירועי דיומא – 15.06.2019: ארגנטינה פוגשת את קולומביה

כדורגל / רועי ויינברג

קופה אמריקה – שלב הבתים (מחזור 1)

בית א'

21:45-ונצואלה-פרו (ספורט 1). פרו מרשימה בהרבה והשתתפה במונדיאל האחרון בזמן שונצואלה הוציאה 12 נקודות ב-18 משחקי המוקדמות. אין לפרואנים כוכבים ואף שחקן הרכב בליגה משמעותית באירופה מלבד לואיז אדווינקולה, המגן הימני של ראייו וייקנו, אבל הם משחקים כדורגל ממושמע ויכולים להפתיע מאוד בטורניר כמו הקופה.

בית ב'

01:00-ארגנטינה-קולומביה (ספורט 1). המשחק המרכזי של היום מפגיש בין 2 נבחרות טובות מאוד. האלביסלסטה אכזבו במונדיאל אבל שחקני ההתקפה שלהם מגיעים אחרי עונה נפלאה, במיוחד סרחיו אגוארו ולאו מסי. ליונל סקלוני, שחקן העבר, על הקווים ומביא איתו רוח חדשה. בצד השני יש את קולומביה אחרי השיא, אבל עדיין מדובר בנבחרת מתואמת ולוחמנית.

 

אופניים / עידו גילרי

קריטריום הדופינה – קטע 7

קטע 6 היה מתוכנן למידותיו של ג'וליאן אלפיליפ לדברי המארגנים. אז הצרפתי דאג להוכיח את צדקתם. הוא תקף את הדבוקה יחד עם אומן הבריחות אלסנדרו דה-מארקי וגרגור מולברגר כשהשלושה משייטים להם רוב היום מעל 10 דקות לפני השאר. בטיפוס המכריע 16 ק"מ לסיום השלושה ניהלו מאבק מתיש בניסיון לנער אחד את השני כשק"מ לפסגה דה-מארקי נשבר ונשאר מאחור. מכאן אלפיליפ היה צמוד לגלגל האחורי של יריבו האוסטרי בירידה הטכנית לקו הסיום. מולברגר היה חזק בספרינט אבל אלפיליפ הקדים בפוטו-פיניש וזכה בניצחונו העשירי העונה. בניגוד לצפוי אולי לא נרשמו שום מאבקים בגזרת הדירוג הכללי כשהמובילים הגיעו כולם יחד לקו הסיום ואדם ייטס ממשיך להחזיק בחולצה הצהובה.

קטע 7 הוא קטע המלך של המירוץ שממש כאילו נלקח מתוך הטור. 133.5 ק"מ של מעלה מטה עם שלושה טיפוסים בדרגה 1 ולקינוח טיפוס בדרגת HC(ללא קטגוריה).זהו כנראה הקטע שיכריע את גורל המנצח במירוץ כשהפערים ביין ייטס לשאר המתחרים קטנים. ון-גרדרן, פוגלסאנג, קרוזג'וויק, פינו, בוכמן, קינטנה, פולס ופורט נמצאים כולם בטווח דקה מהבריטי.

 

הטור של שווייץ – קטע 1

מירוץ ההכנה האחרון לפני הטור דה פרנס הוא מירוץ של 9 קטעים והפעם לא מביא אליו הרבה שמות מעניינים בגזרת הדירוג הכללי למעט…הצמד של אינאוס, איגן ברנאל וגריינט תומאס שעכשיו יתפסו פיקוד בהיעדרו של פרום. שמות נוספים שניתן לשער כי יתחרו על הבכורה: דניס רוהאן, מארק סולר ופאביו ארו. לעומת זאת לא מעט רוכבי קלאסיקות חזקים יהיו כאן מה שיביא כנראה להרבה קטעים מעניינים. פיטר סאגאן, גרג ון-אוורמט, טיש בנוט, ומייקל מתיוס הם רק חלק מהשמות.

קטע 1, הוא מעין פרולוג של 9.5 ק"מ נגד השעון ניתן לצפות לתחרות מעניינת בין סטפו קונג המקומי לג'ונתן קסטרוויחו דניס רוהאן כשם למסייה בודנאר הסלובני יהיה מה להגיד.

לפוסט הזה יש 24 תגובות

  1. רועי שאלה יפה , מומחה האופניים בארץ שמו יאיר בן עמי.
   היה המאמן של שני בלוך ,ורוב רובם של אלו המבינים באמת למדו ממנו.
   אם תיכנס לפייס ybapov תוכל להעביר אליו את השאלה.
   ואולי תציע לו להעלות גם כאן באתר פרשנות מסוימת תמורת קישור סוג של שיתוף פעולה.
   אישית קטונתי מלענות אך בגירו הכניסו קטנ שהיה כולו קלאסיקה משהו הקשור לטרנטינו דטד ועידו ודאי זוכרים.

 1. תודה עידו.
  קטע כזה כמו היום מוכרע בדרך כלל בתרגיל עוקץ ,או בעזרה למוביל מהבורחים.
  כדי לדעת מי ינצח היום צריך להסתכל על הבריחה הנוכחית.
  קבוצות בעלות יומרות בקטעים כאלו הן תמיד אסטנה ומובי סטאר.
  מה יעשו מיצלסטון זו שאלה מענינת , אופי קבוצה זו התקפי אם ירכבו הגנתי יהיה לרעתם.
  לא הסתכלתי על הנרכב ולא עקבתי אחרי המירוץ עד כה אס אסתכל עכשיו בשידור החי של סייקלינג ואחויה דעה.

 2. בדקתי מיצלסטון נאמנה לדרכה גף הייג ורוכב נוסף שלהם בבריחה מוביסטאר שלחו רק את רובן פרננדז, אסטנה שלחומאת לובנקו שנמצא 30 שניות
  מתחת לאדם ,כלומר איום ממשי ורוכב נוסף איתו.
  מזג האויר לטובת אסטנה צפי גשום וסוער שיקשה על בריחות אם בכלל .
  קוויק סטפ גוליאן אלה פיליפ , ופיליפ זילבר, שם בשביל הקטע זוליאן בשביל מלך ההרים ,….ועוד כל מיני רוכבים לטובת אינטרסים נוספים כמו נקודות ביניים .
  הבריחה הנוכחית היא מיגה בריחה של 22 רוכבים כמות זו יכולה להתמודד עם הדבוקה ומזג האויר ,למיצלסטון בשל תרגיל העוקץ של אסטנה אלא לרדוף , מה שעשוי להיות בעוכריהם והם אכן מובילים את הדבוקה , נשאר לראות מה יקוב וניירו מכינים , הימור פוגלסנג לוקח את הקטע והמירוץ .

 3. שתי דדית הפרש לטובת הבריחה אחרי ארבעים קמ
  נשארו עוד 90 ומשהו….
  שישה רודפים 59 שניות מהבריחה.
  נילס פוליטי המפסיד הגדול של הפריז רוביי לזילבר בספרינט ניסה להצטרף לרודפים אך ויתר….

 4. כמה מילים על נבחרת פרו שתשחק הערב נגד וונצואלה.
  פרו השתתפה בסך הכל בארבעה מונדיאלים (1970, 1978, 1982, 2018).
  כמו שרועי כתב, אין לפרו כוכבים גדולים בקנה מידה עולמי. לא בטוח שהיא מצויה בכושר טוב לפני הטורניר. רק לפני כמה ימים היא הפסידה במשחק הכנה שנערך בלימה לקולומביה 0:3.
  מה שמאפיין אותה במהלך כל השנים זה כדורגל טכני ויפה אבל היא נבחרת נאיבית שלא יודעת לשחק משחק טקטי.
  מאמן אותה הארגנטיני הוותיק ריקרדו גארקה ('אל טיגרה') שהצליח להעלות אותה למונדיאל האחרון לאחר 36 שנים שבהן לא הצליחה להעפיל לטורניר הנ"ל.
  השחקנים הבולטים הם פדרו גאייסה השוער. כריסטיאן קואבה שחקן מרכז שדה טכני וכישרוני שמשחק בקבוצת הפאר הברזילאית סנטוס. גם ג'פרסון פארפן הוותיק שעשה קריירה יפה באירופה ושמשחק כיום בלוקומוטיב מוסקבה נכלל בסגל.
  אבל הכוכב הגדול של הנבחרת הזו הוא פאולו גררו בן ה-35. הוא שיחק באירופה בגרמניה בבאיירן מינכן ובהמבורג. לאחר מכן עבר לדרום אמריקה שם עשה קריירה מפוארת בברזיל וזכה בתארים (קורינתינס , פלמנגו והיום הוא משחק באינטרנציונל ביחד עם עם ווטרן, הלוא הוא אנדרס ד'אלסנדרו הארגנטינאי). לפני המונדיאל האחרון הייתה פרשה גדולה שנקשרה אליו . הוא נתפס על חומרים אסורים והושעה מפעילות בין לאומית אך לאחר לחץ רב אושר לו להשתתף בטורניר ברוסיה. גם בגילו המתקדים הוא שחקן אדיר.

  אבל…
  אני רוצה להפנות את תשומת ליבם לאלה שמתעניינים בהיסטוריה של הכדורגל לנבחרת הפרואנית הגדולה של שנות השבעים ותחילת שנות השמונים שהעפילה לשלושה מונדיאלים.
  מיכאל יוכין מתאר בכתבה מרתקת את הסיפור שלה במונדיאל שהתקיים במקסיקו ב-1970:
  https://mundial.walla.co.il/item/3162450
  מסופר שם בין היתר על תאופילו קוביאס, גדול שחקני פרו ואחד השחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל בפרט.
  קריירת המשחק שלו נמשכה עשרים שנים.
  יש לו עשרה שערים בשלושה עשר משחקים במונדיאלים שבהם השתתף
  הוא השתקע בארצות הברית לאחר ששיחק שם ומתגורר בדרום פלורידה. הוא מקיים מחנות כדורגל לילדים בקיץ ועובד באקדמיית כדורגל שהקים שם הוא מלמד את יסודות המשחק.
  והנה, לדוגמה, קישור לשער מדהים שהוא הבקיע בבעיטה חופשית במשחק נגד סקוטלנד במונדיאל שנערך בארגנטינה בשנת 1978:
  https://www.youtube.com/watch?v=avDX5falmns
  נ.ב
  זוכרים את ההפסד שלה 6:0 נגד ארגנטינה, דבר שאפשר את עלייתה לשלבים הבאים ובסופו של דבר
  לזכייתה בטורניר? הרבה דובר על המשחק הזה במהלך השנים.

  1. ובאליפות הזאת התרחש אירוע מחורבן למדי, כשרכב (עם נהג ללא רשיון) התפרץ לכביש מעבר למחסומים, ופגע ברוכב ניר רייכמן. למרבה המזל, רייכמן רק עם פציעות קלות. הנהג נעצר.

   1. נכון! קולומביה ההיא מהחמש אפס הייתה נבחרת אדירה במוקדמות, הגיעה למונדיאל 94 בארה"ב
    עם שק ציפיות והתרסקה בשלב הבתים כולל גול עצמי אחד שעלה לאנדראס אסקובר בחייו… איזו נבחרת עם שמות כמו ואלדרמה, אספרייה, רינקון..

 5. איך אפשר לדבר על קולומביה בלי להזכיר
  את אלביירו אוסוריאגה , פרנסיסקו מטוראנה , ואסקובאר ,ובלי לדבר על נאסיונל ממדיין .
  ואיך אפשר לדבר על ארגנטינה בלי להזכיר את אל פאלומו ,חואן רומן ריקלמה ,וקרלוס ביאנצי ,ושווה גם להיסיף כמה מלים על בבינגטון למיטב זכרוני גם קרלוס.

 6. חבר שלי מישראל סיפר לי שבארץ לא משדרים את מונדיאל הנשים.

  מה? איך זה ייתכן?

  אם כך, אין לכם כלל מושג איזה כדורגל נפלא משוחק בצרפת! זה כבר לא ארה"ב וגרמניה. זה היום איזה 8-10 נבחרות מעולות ביותר עם כדורגל מקסים.

  1. מנחם זה משודר מעבר לפרופורציות. חבל שחברים שלך לא מבינים בספורט בארץ.
   ומילה למסי – מכרת את הגביע הספרדי , אם תפסיד כאן מה יישאר לך בהיסטוריה? אמנם תוכלו בנס לעלות לשלבים הבאים מהמקום השני ואולי השלישי אבל חשוב מאוד שתתחילו לעבוד בקרוב

כתיבת תגובה

סגירת תפריט