טורונטו מנצחת באורקל ארנה ומחזירה את הביתיות / עמית טבול

טורונטו מנצחת באורקל ארנה ומחזירה את הביתיות / עמית טבול

גולדן סטייט ווריורס (1) 109 – טורונטו ראפטורס (2) 123

 

 

נכון, קליי תומפסון לא שיחק, דוראנט פצוע כבר חודש ולוני סיים את העונה. עדיין – הישג אדיר לטורונטו שמחזירה את הביתיות עם ניצחון ענק על האלופה באורקל ארנה. הרבה מלחמה והאסל היו לנו במשחק וגם לא מעט התעלויות של שחקנים ספציפיים.

טורונטו התחילה טוב את הרבע הראשון ולמעשה שלטה במשחק מתחילתו עד סופו. הווריורס, שרגילים לשלוט במבצרם, מצאו את עצמם רודפים אחרי הקנדים להם היה כוח אש עדיף שהתחלק על פני מספר שחקנים. סטף קרי הגדול ודריימונד גרין הלוחם פשוט לא יכלו לשאת את העול ההתקפי לבדם, בפרט לא כשקאזינס מציג משחק רע.

המשחק התחיל עם נקודות מהעונשין של טורונטו ו-5 רצופות של קרי. חוץ מהפנומן האלופה נראתה רע בהתקפה עם שני אייר בולים מהשלוש מבית היוצר של דריימונד את בוגי. סיאקם מציג יכולת כדרור מרשימה בדרך ל-2 נקודות ובהתקפה לאחר מכן מוצא את גאסול לנקודות קלות.

סטף תופר עוד שלשה אחרי 2 חסימות. האחיין מתמקד בחברים ומוצא את דני גרין לשלשה פנויה שנייה מהפינה, ממש כמו בימים הטובים של ספרס מודל 2014. ג"ס מאבדים כדורים בערך באותה תדירות שבה מארק ג'קסון מפנק אותנו באמרות שפר כמו:

 "!…Mama, there goes that man"

ההגנה של הווריורס לא מתפקדת טוב ומגלה נדיבות של פק"ל מים בקילומטר ה-77 של מסע כומתה. האורחים טוחנים אותם בצבע. האלופה עם רוטציה קצרה במיוחד מחפשת גופות שישימו את הכדור בסל. אלונזו מקיני-מעפר-דל נכנס למשחק אבל לא עושה את ההבדל. 4 נקודות של קוואי מהקו ועוד מהלך 1AND עם דאנק מרהיב נענים מהצד השני עם מהלך 3 של דריימונד שסוף סוף עולה על הלוח. סטף מכדרר ומבצע את אם כל המשיכות, קולה של המשרוקית נדם וזה לא הפריע לו לתפור שלשה מטורפת. גרין עושה טאקר וקולע שלשה שלישית מהפינה. הרבע הראשון נגמר ב-7 הפרש לקנדים.

קוואי וסטף מתחילים את הרבע השני על הספסל. הווריורס הולכים על בוגי בהתקפה הראשונה והוא שם 2. ואן וליט מגיב עם לונג 2. סיאקם מפרפר את ההגנה של ג"ס וזה כבר 12 לקנדים. הקמרוני מוסיף מובים כל משחק ומגלה ארסנל התקפי מגוון.

סטף ודריימונד חוזרים הפרקטה 3 דקות בתוך הרבע, איבקה שם 2 מהקו וחוסם את בוגי עם בלוק אדיר שלא היה חוקי משום שהכדור כבר פגע בקרש. אין שריקה. האמת, מגיע לו על המאמץ..

טורונטו קולעים באחוזים מצוינים, סטף משליך כדור ללוח במהלך שהיה ספק מסירה ספק קליעה. טורונטו טסה קדימה אבל במקום לעלות ליתרון 16 קוואי נופל בפח של דריימונד וחוטף אופנסיב במתפרצת. בגדול ההפרש נע בין 7 ל-12 נקודות. השליטה היא של האורחים ששומרים מעולה וכופים על האלופה זריקות קשות. למעט קרי אף אחד לא בולט בהתקפה. גם לא דריימונד גרין שרושם 2 מ-2 באיירבולים מהשלוש.

סטף ממשיך להחזיק את ג"ס בתמונה עם 5 רצוף, לאורי עם שלשה שנייה בצד השני אחרי אסיסט של קוואי. אופנסיב מטופש במיוחד של איבקה מעביר את הכדור למקומיים בהפרש 7. קוק חוסם לשלשה של קרי אבל מתנגש בלאורי. אם אתם שואלים אותי – זה לא השפיע על הזריקה של קרי שצללה פנימה (ויכלה להוריד ל-4) אבל בוטלה בעקבות שריקה לאופנסיב. אל דאגה – הכדור חוזר לווריורס אחרי אופנסיב שני של קוואי בעקבות פלופ של דריימונד. מהלך מגעיל אבל תודו שגאוני מבחינת התזמון. הקבוצות יורדות להפסקה כשהלוח מראה 52-60 לאורחים. סטף עם 25 נק' במחצית.

ברבע השלישי החמישיות שפתחו את המשחק חזרו. גאסול קולע 4 רצוף ואיגי סוף סוף קולע שלשה. סטף מוריד ל-7 עם 4 נק' רצופות כשהאחרונות מגיעות אחרי אסיסט נהדר של קאזינס. קוואי מעניש עם שלשה, איגי מחזיר לו עם שלשה שנייה ולאורי תופר את הרביעית שלו. קשה קשה.. הקנדים בטירוף במשחק הזה. כל זיג של ג"ס נענה בזג של טורונטו. סטף מחטיא 2 שלשות פנויות יחסית אבל קולע בסוף אחת קשה במיוחד אחרי ריב' התקפה של איגודלה. ואן וליט מתחמם עם שלשה וקרי מציג שליטה עילאית בגוף ובכדור ומגיע בקלות לטבעת.

ג"ס מנסה לחזור אבל הפעם נתקלת בקיר העונה לשם ואן וליט שמעלה ל-9 וקוואי בהתקפה הבאה קולע שלשה שמעלה ל-12. בשלב הזה טורונטו כבר עם 4 שחקנים בדאבל פיגרס. בווריורס לעומת זאת קרי כבר עם 34 אבל שאר הקבוצה קלעה רק 37. בוגוט קולע 2 סלים רצופים.

גרין לוהט וקולע עוד שלשה, הפעם לא מהפינה. הוא "חוזר לסורו" עם שלשה נוספת מהפינה בהתקפת מעבר – החמישית שלו סה"כ. טורונטו מצליחה לשבור את תקרת ה-12 הפרש ומגיעה ל-15. סטף קולע סל ועוד שלשה. בלוק אדיר של דריימונד גרין מעיף את הכדור לטיזנ-אמו אבל הכדור מגיע לידיים הלא נכונות של קוואי שמוצא את דני גרין לשלשה שישית. 16 לקנדים. טירוף!! עד ההפסקה ההפרש יורד ל-13. סטף כבר עם 40.

ברבע הרביעי הכוכבים שוב פותחים על הספסל. אירוע מכונן נרשם במתפרצת שבסיומה קוק מפוסטר על ידי דני גרין שדופק חסימה מהסרטים סטייל לברון-איגי מודל 2016. המהלך כבר חקוק בראש של קוק והוא חוטף עוד אחת במתפרצת הבאה, הפעם מאיבקה. סטף עם 3 מהקו מוריד ל-7, בוגי מזייף בהתקפה ואיבקה עם 4 רצוף (כולל סל חשוב לאחר ריב' התקפה מהחטאה של דני גרין). 11 לקנדים. טיים אאוט ווריורס.

איבוד של דריימונד מטיס את ואן וליט שמוצא את סיאקם לדאנק קליל. סטף מסבסב את לאורי ומגיע ל-45 נק'. לאורי נוקם מיד לאחר מכן עם שלשה חמישית שמעלה ל-14 הפרש. מהלך 3 של איבקה מאיים לפרק את האלופה 7:50 לסיום, אבל השופטים מבטלים את הסל ונותנים כדור מהצד ללא continuation. עדיין 14 הפרש. לאורי קולע סוויש מחצי מרחק, דריימונד קולע שלשה, קוואי עם 2 סלים רצופים כולל מיס מץ' אחד על סטף. 17 הפרש. העסק בורח לאלופה.

טורונטו עם הגנה רצחנית. איבקה מפסטר את ג'רבקו עם בלוק מהסרטים. סטף מחטיא שלשה אבל דריימונד עם מהלך 3 נותן תקווה קטנה. קוואי ממסמס אותה עם 2 קלות. איבקה עם עוד בלוק לא חוקי אבל ג'רבקו על הריב' והוא שם 1 מ-2 מהקו. מקיני מחטיא 2 מהקו, בוגוט מתקן אבל הסל נפסל עקב שריקה להפרעה למעוף הכדור שעוד טייל קצת על הטבעת. הגיע הזמן שיתיישרו עם אירופה בנושא הזה!

טורונטו קצת מאבדת את הראש ואת הכדורים, סטף שם 2 מהקו 3 וחצי דקות לסיום. הביתיים מתאבדים על כל כדור בשארית כוחותיהם. דריימונד עם סל גדול מוריד ל-10 אבל ואן וליט עם שלשה משוגעת בסוף שעון קובר את העור ואת ג"ס מכמעט איבוד של קוואי. דקה וחצי לסיום זה כבר גמור. הכוכבים יורדים והמשחק מסתיים בתוצאה 109-123 לקנדים.

בטורונטו קוואי עם משחק יעיל סיים עם 30 נק' (9 מ-17 מהשדה, 10 מ-11 מהעונשין), 7 ריב', 6 אס', 2 חטיפות ו-2 חסימות. לאורי 23 (5 מ-9 מה-3), 9 אס' ו-4 ריב', סיאקם (9 ריב', 6 אס') וגרין (6 מ-10 מהשדה, כולן שלשות) תרמו פעמיים ח"י, גאסול 17 ו-7 ריב', ואן וליט 11 חשובות ו-3 חטיפות, איבקה היה מעולה עם 6 ו-6 בגזרת הנקודות והבלוקים + 5 ריב'.

בג"ס קרי עשה הכל עם 47 נק' (14 מ-31 מהשדה, 6 מ-14 מה-3, 13 מ-14 מהעונשין), 8 ריב', 7 אס' ו-2 חטיפות ב-43 דקות, דריימונד גרין 17, 7 ריב', 4 אס' ו-2 חטיפות, איגי 11 ו-7 ריב'.

לא ברור מי ישחק במשחק הבא אבל מה שבטוח – זה משחק על החיים ועל המוות לווריורס. הימור שלי: טורונטו לא תיקח 2 רצוף באורקל ארנה.

Amitlahev

אבא במשרה מלאה, רואה חשבון, שופט כדורסל, גיטריסט ובשעות הפנאי (שאין לי) זורק מלא שלשות :)

לפוסט הזה יש 47 תגובות

 1. קרי ענק אחד הגדולים ביותר
  אבל לבד קשה לנצח
  אין ספקי נקודות. קאזינס לא בכושר
  השאר צריכחם לשחק מושלם כדי להתמודד עם טורונטו ביום בינוני של קוואי וטוב של השאר

 2. לברון אף פעם לא היה קרוב ללהיות ככה לבד.
  ב-2015 מוזגוב קלע איזה 20 נקודות למשחק ביחד עם 15 ו-15 של טריסטיאן תומפסון ודאבל פיגרס של דלי.
  סטף גם נתן הגנה ונלחם, בניגוד ללברון.
  בקיצור, סטף סידר לעצמו קבוצה שהיא בדרך כלל הטובה יותר באמצעות יחסי אנוש וויתור על כסף, וגם כשהוא נשאר לבד הוא נותן תפוקה יותר טובה מלברון עם יותר הגנה ולחימה ופחות צוות מסייע.

  1. קליי ששיחק בשני המשחקים הראשונים לא נקרא צוות מסייע? הוא רק אחד מהשוטינג גארדים הכי טובים בעולם שבזכותו (ובעיקר בזכותו) גולדן סטייט ניצחו את משחק מס' 2, תוסיף לזה את דריימונד גרין שכולם מפמפמים כמה הוא אולסטאר, ותוסיף לזה את איגי שגם בגיל 35 עדיין שחקן טוב, אבל ברור זה צוות מסייע פחות טוב ממה שהיה ללברון ב-2015 ועוד משווה אליהם את מוזגוב (פחחח) ואת טריסטן תומפסון, שאגב המספרים שלהם היו הרבה פחות טובים, 14 נק' למשחק במקרה של מוזגוב ואצל תומפסון מדובר על 10 נק' ו-13 ריבאונדים למשחק.
   אם דוראנט וקליי לא חוזרים לסדרה אז הסדרה מסתיימת בחמישה משחקים, ואליפות לטורונטו, אבל מזלו של סטף שקליי ודוראנט אמורים לחזור למשחק הבא על מנת להציל אותו.

  2. דלי, TT, ומוזגוב. גדול!
   (דרך אגב, קרי מרוויח השנה 37.5 מיליון. בצדק, אבל עדיין…)

    1. שמעון, יש לי תחושה שלא הסבירו לך את הכללים.
     "אלסטאר" זה כינוי למי שנבחר לאולסטאר. אם זה על ידי האוהדים (פעם), על ידי שלוב של אוהדים + תקשורת + שחקנים (כיום), או על די המאמנים.
     דלי, TT, ומוזגוב, באמת נתנו את הנשמה באותה סדרה. אבל מה לעשות, אף אחד מהם לא נבחר לאולסטאר. .
     .
     גרין, להבדיל, נבחר כמה פעמים. הוא אפילו נבחר ל-ALL NBA. פעמיים.

    2. גם ראגון רונדו ושניהם לעולם לא הציגו יכולת של אולסטאר, גיא אני רוצה לעשות איתך ניסו מעניין מי לדעתך 15 השחקנים הטובים בליגה ללא סדר כרונלוגי.

  3. "סטף סידר לעצמו קבוצה שהיא בדרך כלל הטובה יותר באמצעות יחסי אנוש וויתור על כסף"
   יפה לראות איך המציאות מתאימה עצמה כשצריך.
   סטף לא ויתר על שקל, הוא חתם על חוזה לפני עליית המדרגה המשמעותית שלו ואחרי פציעות ששמו בספק את הקריירה שלו. קליי וגרין הגיעו דרך הדראפט, לא קשור לשום יחסי אנוש (יכול להיות שהוא בחור סבבה, פשוט זה לא העניין).
   שלא לדבר על למה שמישהו בכלל יסכים לתקוע את עצמו במקום כמו קליבלנד.

 3. תודה עמית
  חייבים לתת קרדיט לטורנטו הם נתנו היום תגרסה שלהם של "כל שאלה תשובה מאת יצחק לבנון" כל התחלת מומנטום נענה בשלשה או סל חשוב

 4. לדעתי לפחות אי אפשר ולא צריך להשוות בין הנגריה של לברון ב2015 לנגריה של סטף היום מכמה סיבות :
  1. שיטת משחק -קליבלנד באו כאנדרדוג וניסו להרוג תמשחק בהאטת קצב ומכות דבר שמפחית את הפרשי הכשרון , הלוחמים לא יודעים ולא רוצים לשחק ככה הם מעדיפים למות יפה מלנסות לחיות מכוער
  2. קליבלנד שיחקו 2 וחצי סדרות בלי לאב ועוד סדרה שלמה בלי קיירי לפני הגמר ותפסו בטחון ביחד כקבוצה
  3. נפצעו להם 2 שחקנים מהשלוש הכי טובים ולא כמו עכשיו :
  2 מהשלוש הכי טובים פצועים עוד אחד מהשמיניה פצוע ,
  עוד אחד מהחמישיה חזר מפציעה של מעל חודש ועל הגבלת דקות ועוד אחד מהשמיניה חצי פצוע ועל הגבלת דקות
  דבר אחרון ולא קשור אם מה שסטיבן אי אומר נכון ואם הלוחמים מפסידים דוראנט נשאר(דבר שנשמע לי הגיוני כי אני לא מאמין שהוא ישחק בסדרה הזאת)
  עדיף לכל שונאי הלוחמים שהם יקחו תאליפות

  1. אה וואלה?
   וכמה סדרות ג"ס בלי דוראנט? אולי הם "התרגלו" גם?
   וגמה זמן בלי בוגי? (יותר זמן בלי מאשר עם)
   חוצמזה שגם אם נזרום איתך שנפצעו להם שחקנים דוקא בזמן לא מתאים (בניגוד לקליבלנד כן?) עדיין נשארו להם 2 אולסטארים כשירים לחלוטין מה שאי אפשר להגיד על קליבלנד ההיא.
   כן ככה זה כשיש מאה כוכבים בקבוצה גם אם חלק יפצעו אתה תישאר עם כוכב שתיים לכל הפחות.
   מעניין מה יהיה כשדוראנט יחזור ויקח את הסדרה
   גם אז תגידו כמה ג"ס קבוצתית ורוח מנצחת וכל הבולשיט הזה?
   פשוט גבוצת גלאקטיקוס ולא פלא שיש להם יותר שונאים מאוהדים
   הלוואי שיפסידו את האליפות

   1. בום.
    זה קרי ועוד שלושה אולסטארים ועוד שחקן חמישיית ההגנה שנתיים או שלוש רצוף. שזה על הנייר יותר ממה שיש לטורונטו להציע.
    סיאקם -חמישיית הגנה
    גאסול קוואי ולאורי אולסטארים.
    קארי אמויפי שנתיים רצוף.
    איגי גרין בוגי אולסטארים
    בוגוט חמישיית ההגנה.

    זה עובדות, אז בבקשה לא לבלבל במוח.

 5. תודה, עמית. אחלה סיקור.
  אני מנחש שזה הסיקור האחרון שלך לשנה זו,
  אז –
  תודה גדולה עונה מלאה של סיקורים שנונים שברחו מהבנליות, והפכו את הבקרים של "אחרי" לכיפים יותר.

 6. טורונטו עשו את מה שהם היו חייבים לעשות וזה לנצח את המשחק הזה וכמובן לנצח לפחות אחד במפרץ.
  הווריורס עם שמיכה סופר קצרה, מלבד קארי אין אחד שמסוגל לשים הרבה נקודות על הלוח.
  הווריורס צריכים לשחק עכשיו הגנה מופתית או להתפלל שמחלקת הפיזיותרפיה שלהם תחולל ניסים

 7. ולקונספירציה התורנית…
  הווריורס מפסידים את זה רק כדי להחתים את דוראנט על חוזה ארוך טווח ל-3-4 שנים (שבהם ישובו להניף את התואר) 😄

 8. נקודה מענינת שאני זוכר שבלאט אמר בזמנו אחרי 2015 וקרי היום :
  ב2015 לקח לסטף 2 וחצי משחקים ללמוד תהגנה ומאז הוא היה טוב (זה מה שקרי אמר היום שלקח לו שתי משחקים ללמוד תהגנה) + דבלדובה ששמר עליו מעולה בקושי יכל לזוז מכל המאמץ של לרדוף אחריו , ואן וליט היום בחצי השני נראה גם על הדי הדלק

 9. לא הישג אדיר לטורונטו , למעשה חשבתי לרשום תגובה אתמול אך ויתרתי :
  חשבתי להמליץ.לטורונטו להיזהר שלא להביס את גולגו סטייט .
  למה לא להביס ?
  כדי לא לעורר נקמה.
  הווריורס נשענים על שחקן אחד ויחיד ,קליי.
  תוציאו אותו הם מתפרקים..
  אם מביסים אותם בלעדיו מקבלים רושם מוטעה
  והסכנה לטורונטו תהיהנמכניסה לאופוריה .
  כי ברגע שיחזור ,הכל משתנה.
  אני די משוכנע כי קר ויתר על המשחק מראש.
  השאלהנטם טורונטו שמרו מספיק כוח למשחק הבא.
  כי צריך לנצח סדרה לא משחק בודד.
  המשחק הקובע יהיה המשחק הבא .

 10. בלי קליי,
  הווריורס כמעט הצליחו לקחת את זה.
  הם נלחמים יותר ורוצים את זה יותר.
  לכן שקליי יחזור הם יביסו

  1. הווריורס לא "כמעט הצליחו לקחת את זה". הם לא היו קרובים.
   ואיך שהראפטורס שיחקו הלילה, גם עם קליי הם לא היו מנצחים.

   1. מסכים עם החלק הראשון.
    פשוט היה רגע ברבע הרביעי שההפרש היה 7 ואיגי החטיא שלשה פנויה..אם הוא היה קולע אותה זה הנה נגמר אחרת.
    לא מסכים עם החלק השני

 11. סיקור משובח ביותר
  "ומגלה נדיבות של פק"ל מים בקילומטר ה-77 של מסע כומתה." פרייסלס. ף
  זרק אותי אחורה… "קח… תשתה…תשתה…. תשתה עוד…." כמה נכון.
  תודה על ההשקעה
  🙂

 12. קליי הוא האקס פקטור של גולדן סטייט…
  קארי יכול לקלוע גם 69 נקודות אבל בסדרה כזאת הם יפסידו בכל משחק שקליי לא משחק. הוא מגן מעולה ועוזר בחלוקת הנטל בהתקפה. כדורסל הוא משחק קבוצתי והוא השחקן הכי קבוצתי בגולדן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט