אירועי דיומא – 10.06.2019

והיום – חצאי גמר הפיינל פור בכדורסל הישראלי, מוקדמות היורו 2020 עם ספרד- שוודיה במוקד העניינים והמשחק הכי חשוב ומסקרן עבורינו כאשר ישראל תשחק בחוץ מול פולין, בתקווה לתצוגה אדירה נוספת של ערן זהבי.

כדורגל / ניר מועלם:

מוקדמות יורו 2020 – בית א':

21:45 צ'כיה – מונטנגרו : אחרי שאנגליה די הספיקה לברוח לשאר הנבחרות, נפגשות 2 הנבחרות הכי חזקות בבית אחרי אנגליה(לדעתי), כאשר עד עכשיו שתיהן מאכזבות, צ'כיה שיחקה ביום שישי האחרון וניצחה בבית את בולגריה 2-1 מצמד של פטריק שיק, וזאת לאחר שפיגרה 1-0 משער מוקדם של בולגריה, בנוסף במשחק הנוסף שצ'כיה שיחקה לפני המחזור האחרון היא הפסידה 5-0 לאנגליה. מנגד מונטנגרו שיחקה כבר שלושה משחקים(אחד יותר מצ'כיה) והיא מדורגת במקום האחרון בבית, כאשר את הקמפיין היא פתחה עם 1-1 מול בולגריה ואז הגיעה התבוסה 5-1 לאנגליה, וביום שישי האחרון היא אירחה את קוסובו למשחק שמבחינתה היה חייב להיות ניצחון אך שוב היא בעטה בדלי וסיימה ב1-1, מה שהשאיר אותה אחרונה בבית. הימור – צ'כיה בבית תנצח את מונטנגרו שעד עכשיו מציגה קמפיין מאוד חלש וגרוע לדעתי.

21:45 בולגריה – קוסובו : כרגע שתי הנבחרות עם 2 נקודות אך בולגריה עם משחק אחד יותר מאשר קוסובו. בולגריה עם 2 תוצאות תיקו והפסד בשישי האחרון לצ'כיה, מנגד קוסובו סיימה שני משחקים בתיקו כאשר בשישי האחרון היא פגשה את מונטנגרו וסיימה משחק חוץ קשה בתוצאה טובה מבחינתה. הימור – בולגריה בבית לדעתי תשיג ניצחון ראשון בטורניר.

מוקדמות יורו 2020 – בית ב':

21:45 אוקראינה – לוכסמבורג : במחזור הקודם הייתי בטוח שאוקראינה לא תצליח לנצח את סרביה אך טעיתי ובגדול והיא פירקה אותה עם 5-0, והיום מול לוכסמבורג בבית היא לא אמורה להתקשות ואני מאמין שהיא תנצח את המשחק. אני רוצה רוצה להוסיף משהו שנראה מדהים בעיניי :

מקום נבחרת משחקים נקודות
1 אוקראינה 3 7
2 לוכסמבורג 3 4
3 פורטוגל 2 2
4 ליטא 2 1
5 סרביה 2 1

 

שימו לב שבמקום השני בבית נמצאת לוכסמבורג שבשישי האחרון הובילה 1-0 על ליטא בחוץ אך לבסוף קיבלה שער שיוויון, אך הנמושה שפעם הייתה מקבלת שישיות ושביעיות כל משחק, נמצאת כרגע מעל פורטוגל,ליטא וסרביה, ולמרות המשחק העודף שיש לה, היא מראה שהיא כבר לא נמושה. עוד קצת מידע על לוכסמבורג – היא שיחקה כבר פעמיים בבית הזה מול ליטא והשיגה מולה 4 נקודות, בנוסף היא גם שיחקה כבר מול אוקראינה בבית והפסידה 2-1 משער עצמי בדקה ה-93, כך שקל עבור אוקראינה זה לא יהיה אבל בבית היא תנצח.

21:45 סרביה – ליטא, ספורט 2 : האכזבה של הבית – סרביה תארח את ליטא שהמשיכה להתבזות אחרי שבשישי האחרון השוותה מול לוכסמבורג בבית וסיימה ב1-1, בדרך להיות במקום האחרון בבית. סרביה כרגע במקום האחרון בבית, אומנם הם התחילו את הבית עם 1-1 מול פורטוגל בחוץ אך בשישי האחרון הגיעה תצוגת נפל עם הפסד 5-0 לאוקראינה, לפי דעתי אין בעיה להפסיד לאוקראינה בחוץ אך יש גם דרך לעשות את זה, ועם סגל כמו שיש להם להפסיד לאוקראינה 5-0 זה בלתי מתקבל על הדעת, ולכן היום הם חייבים לתקן את המצב עם ניצחון ביתי על ליטא החלשה שבקושי חילצה נקודה מלוכסמבורג. משהו מעניין נוסף על המשחק – אחרי שסרביה קיבלה 5 שערים מול אוקראינה ואחרי משחק נוראי של דמיטרוביץ השוער, האם ראיקוביץ יפתח בשער סוף סוף?

מוקדמות יורו 2020 – בית ד':

21:45 אירלנד – גיברלטר, 5 גולד : אירלנד במקום הראשון בבית עם 3 משחקים ו-7 נקודות, והיא מארחת את הנבחרת החלשה בבית שנמצאת במקום האחרון עם 0 נקודות משני משחקים ועם 0 שערי זכות. שתי הנבחרות נפגשו כבר בתחילת הקמפיין במשחק שנגמר ב1-0 לאירלנד בחוץ, כאשר חשוב לשים לב שאירלנד כבשה בשלושה משחקים, גול אחד למשחק, ויהיה מעניין לראות אם היא תוכל לשבור את תקרת הזכוכית הזו, ובנוסף האם גיברלטר תכבוש שער ראשון בטורניר. הימור – אירלנד תנצח את המשחק, ולטעמי היא תכבוש יותר משער אחד(2) וגיברלטר לטעמי לא תכבוש גם הפעם.

21:45 דנמרק – גאורגיה : דנמרק היא אולי הנבחרת הכי איכותית בבית הזה אבל היא מדורגת רק במקום ה-4, כאשר אפילו גאורגיה שעם משחק אחד יותר מובילה עליה בנקודה. דנמרק סיימה את שני משחקיה במוקדמות בתוצאות תיקו מול שוויץ ומול אירלנד, כאשר בשישי האחרון היא אירחה את אירלנד וסיימה את המשחק ב1-1 אחרי ששלטה בו ללא עוררין. גאורגיה מגיעה למשחק אחרי שהפסידה את שני משחקי הפתיחה לשוויץ ואירלנד אך בשישי האחרון פגשה את גיברלטר למשחק קליל אותו היא ניצחה 3-0. הימור – דנמרק תנצח את המשחק, מה שיקפיץ אותה למקום השני בבית עם משחק עודף על שוויץ וגם נקודה יותר.

מוקדמות יורו 2020 – בית ו':

*שווה צפייה* 21:45 ספרד – שוודיה, ספורט 4 : המשחק הכי מסקרן של היום, אם נשים את ישראל מול פולין רגע בצד. שתי הנבחרות במקומות 1 ו-2, כאשר ספרד עם 9 נקודות ושוודיה עם 7 נקודות. ספרד ניצחה את כל משחקיה עד עכשיו, כאשר היריבה הכי חזקה שהיא פגשה הייתה נורבגיה במשחק הפתיחה אותו היא ניצחה 2-1 בבית, מנגד שוודיה ניצחה פעמיים, כאשר היא גברה גם על רומניה, אך היא נעצרה מול נורבגיה בחוץ עם תוצאה של 3-3, באותו המקום בו ספרד הצליחה לנצח. בשישי האחרון ספרד יצאה למשחק חוץ נגד איי פארו וחזרה עם 4-1, תוצאה די מפתיעה לדעתי, כי היא גם הצליחה לספוג גול מנבחרת מאוד חלשה ובנוסף מתוך ארבעת הגולים שלהם, שלושה היו על ידי שחקני הגנה ועוד אחד היה שער עצמי, כך שהניצחון הזה הוא בעיניי סימן שאלה גדול לגבי הקישור וההתקפה של ספרד, ואני ארצה לראות מה הם מסוגלים לעשות מול נבחרת חזקה כמו שוודיה. מנגד שוודיה בשישי האחרון אירחה את מלטה וניצחה אותה 3-0 חלק. הימור – ספרד עם סגל יותר טוב משל שוודיה אך לא בהרבה, כי שימו לב שספרד בסוג של חילופי משמרות בסגל ועם הצערה של הסגל, לעומת שוודיה שמגיעה עם סגל יותר מבוגר אך עם יותר ניסיון, אני דווקא חושב שספרד לא תנצח את המשחק ואני אהמר דווקא על ניצחון חוץ של שוודיה.

21:45 מלטה – רומניה : אומנם רומניה היא לא אותה נבחרת כמו לפני עשרים שנה, אך עדיין היא צריכה לנצח את מלטה בחוץ וזה מה שהיא תעשה.

21:45 איי פארו – נורבגיה : נורבגיה כרגע נמצאת במקום החמישי בבית והיא מקדימה רק את יריבתה איי פארו. נורבגיה עם סגל הרבה יותר איכותי וטוב משל איי פארו וגם הרבה יותר מרומניה לדעתי, והיא לטעמי תדורג במקום השלישי בסוף המוקדמות אך בשביל להגיע לשם היא תצטרך לאסוף 3 נקודות היום מול איי פארו ואחרי שהיא סיימה בשתי תוצאות תיקו מול, אחת מול שוודיה ועוד אחת בשישי האחרון מול רומניה היא תשיג היום את הניצחון הראשון במוקדמות.

מוקדמות יורו 2020 – בית ז':

*שווה צפייה* 21:45 פולין – ישראל, כאן 11 : אין ספק שזה המשחק הכי מסקרן עבורינו הישראלים היום, ואחרי שאנו פתחנו את הקמפיין בצורה כל כך טובה, כל נקודה היום שנשיג בוורשה תהיה הישג ותשאיר את החלום חיי ובוער. פולין במקום הראשון עם 3 ניצחונות מ-3 משחקים ועם 0 ספיגות, אך שימו לב שהיא גם לא מרבה כל כך לכבוש במשחקיה ואת לטביה היא אומנם ניצחה בניצחון הכי גדול שלה 2-0, אך עם שערים די מאוחרים בדקות ה-76 וה-84. ישראל לעותה במקום ה-2 עם 7 נקודות כאשר את הקמפיין פתחנו עם 1-1 ביתי מול סלובניה החזקה, אחרי זה ניצחנו ניצחון סנסציוני 4-2 על אוסטריה בבית ובשישי האחרון הגיעה הניצחון הקשה בחוץ מול לטביה עם 3-0, כאשר שימו לב שישראל כבשה בטורניר 8 שערים, כאשר 7 מתוכם שייכים לערן זהבי, והוא כרגע מלך שערי הטורניר, כאשר הבאים אחריו הם דזיובה הרוסי וקשרו הרומני עם 5 שערים.

שחקנים מרכזיים בפולין: פאבינסקי ( שוער , בן 34 , משחק בווסטהאם, והוא כבר 5 עונות רצוף שוער ראשון בפריימר ליג), קמיל גליק ( בלם, בן 31 , משחק במונאקו וחווה עונה קשה עם קבוצתו שלבסוף נשארה בליגה, אך הוא שחקן הרכב כמה עונות), ברזינסקי ( מגן ימני, בן 26 , שחקן הרכב בסמפדוריה, אך שימו לב שהוא יותר טוב בהגנה מאשר בהתקפה), קירכוביאק ( קשר , בן 29 , משחק בלוקומטיב מוסקבה) , פיוטר זלינסקי( קשר, בן 25 , משחק בנאפולי כשחקן הרכב זוהי עונתו השלישית ברציפות, יש לו בעיטות נהדרות מרחוק), קאמיל גרוסיצקי( חלוץ, בן 31, משחק בהאל סיטי מהצמפיונשיפ באנגליה, כבש 9 שערים העונה), לבנדובסקי(חלוץ, בן 30, באיירן מינכן. חלוץ מדהים שאין אחד לא מכיר אותו, אך העונה הוא חווה ירידה במספרים שלו וכבש "רק" 22 שערים אחרי 3 עונות רצופות בהן עמד על 29-30 שערים), ואחרון ברשימה הוא פיונטק( חלוץ, בן 23, משחק כיום במילאן אחרי שבעונה שעברה שיחק בקרקוביה והבקיעה 21 שערים, מה שהספיק לגנואה כדי לקפוץ עליו ואחרי חצי עונה נהדרת בגנואה עם 13 שערים ב-19 משחקים הוא נקנה על ידי מילאן שם הספיק לכבוש עוד 9 שערים ב-18 הופעות וסה"כ 22 שערים בעונת הבכורה שלו בסרייה א').

על השחקנים המרכזיים בישראל לא אפרט באותה רמה כי כולנו מכירים אותם, אני דווקא חושב שהמפתח במשחק הזה יהיה להסתמך על מתפרצות שיגיעו דרך אלי דסה ואולי טוואטחה שלדעתי מאוד מתאים לסגנון המשחק שצריך להיות היום, ובנוסף יהיה מאוד חשוב היום לעצור את הפולנים בחצי המגרש עם לחץ של הקשרים, וכמובן אין ספק שאם אנו רוצים להוציא משהו מהמשחק הזה אנו חייבים את ערן זהבי בכושר טוב כמו שהוא היה עד עכשיו במהלך הקמפיין הזה.

הימור – אני דווקא מאוד אופטימי לגבי המשחק, ואני מאוד מקווה שנוציא תיקו היום מפולין אך אני אהיה פטריוט ואהמר על ניצחון ישראלי בפולין, כי גם לנו מגיעה קצת נחת מהנבחרת שלנו.

21:45 לטביה – סלובניה, 5 סטאר : משחק בין שתי האחרונות בבית כאשר לטביה הפסידה את כל משחקיה עד עכשיו והיא מארחת את סלובניה שנמצאת מעליה ועם 2 תוצאות תיקו והפסד שהיה בשישי האחרון 1-0 לאוסטריה. הימור – לנו כמובן עדיף שסלובניה תאבד נקודות כדי להוציא אותה לגמריי מהמירוץ על הכרטיס הנוסף בבית אך סלובניה הרבה יותר חזקה מלטביה ולדעתי תנצח בריגה, למרות קשה מאוד לנצח שם.

21:45 צפון מקדוניה – אוסטריה, 5 פלוס : צפון מקדוניה נמצאת במקום ה-3 והמפתיע עם 4 נקודות, כאשר היא פתחה את הקמפיין עם ניצחון 3-1 על לטביה, לאחר מכן עשתה תיקו 1-1 מפתיע עם סלובניה ובשישי האחרון הגיע ההפסד 1-0 לפולין. אוסטריה מנגד, התחילה את הקמפיין מאוד רע עם הפסדים לפולין וישראל, אך בשישי האחרון כאמור היא ניצחה 1-0 את סלובניה שהספיק לה לקצת שקט נפשי אך היא נראית לא מספיק טוב ונראה שמשהו לא עובד שם כמו שצריך. הימור – צפון מקדוניה נראית כנבחרת שקשה לקחת מולה נקודות ואילו אוסטריה לא מבריקה כל כך עד עכשיו ולכן כל זה מוביל אותי לתוצאת תיקו ולאיבוד נקודות של אוסטריה שיהיה נהדר עבורינו.

כדורסל

חצאי גמר הפיינל פור הישראלי / עידן ארווץ

19:00, 5SPORT: מכבי תל אביב – הפועל אילת – כמה נתונים מעניינים מאתר מנהלת הליגה בכדורסל:

 1. מכבי ת"א מגיעה לפיינל פור עם רצף הניצחונות הכי ארוך שנרשם העונה בליגת ווינר סל: 11 משחקים. הרצף, אגב, החל במפגש הקודם של הצהובים עם הפועל אילת: 92:99 במחזור ה-26. מאז ההפסד במשחק 2 של רבע הגמר אשתקד בנס ציונה, האלופה ניצחה בכל שבעת משחקיה בפלייאוף.
 2. הפועל אילת ניצחה העונה את כל קבוצות הליגה לפחות פעם אחת – פרט למכבי ת"א, שרשמה מולה סוויפ עונתי 0:3. החבורה מהדרום, שדורגה שנייה מבחינה הגנתית בעונה הרגילה עם 79.8 נקודות חובה, ספגה 101 ו-99 נקודות בשני משחקיה מול האלופה בהיכל מנורה מבטחים העונה.
 3. מכבי ת"א היא הקבוצה האחרונה בליגה שהצליחה לזכות בשתי אליפויות רצופות: בעונות 10/11 ו-11/12. בפעם הקודמת שהיא הגיעה לפלייאוף כאלופת המדינה, היא ניצחה בחמשת משחקיה הראשונים ואחרי שטיאטאה את עירוני נס ציונה 0:3, היא הובילה 0:2 על הפועל אילת בחצי הגמר, אלא שאז התכולים מהדרום ניצחו שלוש פעמים ברציפות ולקחו את הכרטיס לגמר.
 4. מאז שחזרה לליגת ווינר סל בעונת 12/13, הפועל אילת לא פספסה אף פלייאוף ורק פעמיים נעדרה משלב חצי הגמר – שתיהן לאחר הפסד במשחק 5 ברבע הגמר. אילת הופיעה בשני גמרים עד היום (1998 ו-2015), אבל אין לה עוד אף ניצחון בפיינל פור. בהופעה הקודמת שלה במעמד, לפני שלוש שנים, היא הפסידה בפיס ארנה להפועל ירושלים בחצי הגמר.
 5. מכבי ת"א דורגה ראשונה בעונה הרגילה עם 78.1 נקודות חובה – ובפלייאוף השתפרה עוד יותר ועצרה את יריבתה העירונית הפועל ת"א על 67.3 נקודות בלבד בסדרת רבע הגמר. רק שתיים משש הקבוצות האחרונות שסיימו את העונה הרגילה במקום הראשון הצליחו לזכות באליפות. בשני המקרים זו הייתה מכבי ת"א: בעונת 13/14 ובעונה שעברה.

הפועל אילת תגיע הערב לנסות לעשות למכבי חיים קשים בדרך לגמר הפיינל פור. הסיכויים נגדה באופן מובהק, אבל הדרומיים לא יוותרו עד השנייה האחרונה. מכבי עם רצף של 11 ניצחונות תגיע בשביל להשאיר את הצלחת בתל אביב.

21:20, 5SPORT: הפועל ירושלים – מכבי ראשון לציון – כמה נתונים מעניינים מאתר מנהלת הליגה בכדורסל:

 1. זהו המשחק השישי העונה בין הקבוצות, לאחר שנפגשו בכל מסגרת אפשרית: חצי גמר גביע ווינר סל, גמר גביע המדינה וכמובן בעונה הרגילה. עם זאת, זו תהיה הפעם הראשונה שהן מתמודדות במגרש נייטראלי, לאחר שבכל חמשת המפגשים העונה ניצחה הקבוצה שהמשחק נערך באולמה הביתי. המאזן ביניהן בפיינל פורים עומד על 1:3 לזכות ירושלים, כאשר ניצחונה היחיד של ראשל"צ היה דווקא בפיס ארנה בעוד כל שלושת ההפסדים בהיכל מנורה מבטחים.
 2. משחק הפיינל פור הראשון אי פעם בישראל הפגיש בין שתיהן והסתיים בדרמה גדולה: 65:66 להפועל ירושלים, השבוע לפני 13 שנה. הוראס ג'נקינס הכריע את המשחק בקליעת עונשין בשנייה האחרונה, תמאר סליי הצטיין בשורות האדומים אותם אימן ארז אדלשטיין עם 18 נקודות ו-14 ריבאונדים. מבין 19 השחקנים שלקחו חלק במשחק, היחיד שעדיין מכדרר בליגת ווינר סל הוא רביב לימונד. מה שלא השתנה הוא זהות מאמן הכתומים: גיא גודס.
 3. המשחק מפגיש את שתי הקבוצות שהניפו את התארים הקודמים העונה בארץ: מחזיקת גביע ווינר סל מכבי ראשל"צ ומחזיקת גביע המדינה הפועל ירושלים. בשלוש מארבע העונות הקודמות בהן זכו בגביע המדינה, האדומים העפילו לגמר הפלייאוף. בפעמיים הקודמות שהחבורה מעיר היין הגיעה לגמר גביע המדינה, היא הודחה בחצי גמר הפלייאוף: ב-1992 הפסידה 3:1 להפועל ת"א וב-2012 הפסידה 75:68 למכבי אשדוד בפיינל פור.
 4. הפועל ירושלים הפסידה רק משחק אחד מתשעת האחרונים שלה – על חודה של נקודה: 92:91 להפועל ת"א במחזור סיום העונה הרגילה. החבורה של עודד קטש דורגה ראשונה בפלייאוף בקליעה (93.0 נקודות), אחוזים לשתיים (65.7%), סחיטת עבירות (27.0), זריקות עונשין (33.3), אסיסטים (27.7) ומדד (129.7). האדומים, שבשנה שעברה נעצרו בחצי גמר הפיינל פור, מחפשים גמר פלייאוף רביעי תוך חמש שנים.
 5. בשש העונות האחרונות בהן הוכרעה האליפות בשיטת פיינל פור, נעדרה מכבי ראשל"צ מהאירוע רק פעם אחת: אשתקד. הפעם היחידה בה עברה את שלב חצי הגמר הייתה לפני שלוש שנים, כאשר גברה על מכבי ת"א ולאחר מכן על הפועל ירושלים בדרך לאליפות היסטורית. השחקן היחיד שהיה בסגל גם אז וגם היום הוא דריל מונרו, שנבחר ל-MVP בפיינל פור הקודם שלו עם 24.5 נקודות, 7.0 ריבאונדים ומדד 31.5 בממוצע.

איזה משחק! ירושלים רוצה דאבל ראשון בהיסטוריה של המועדון, ראשון רוצים גמר, ותהייה בתל אביב היום מלחמה. רוב האולם אמור להיות עם אוהדי ירושלים, מה שייתן לשחקנים הרגשה של משחק בית. ירושלים הדיחה בסוויפ את באר שבע ברבע הגמר לפני הפיינל פור, בעוד ראשל"צ הדיחה את הפועל חולון ב-4 משחקים, לאחר שלא נתנו לה סיכוי לעבור.

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

קריטריום הדופינה – קטע 2

קטע 1 היה קטע הררי-גבעי עם סיום שטוח. עד לסיומו של הקטע, קבוצת הבריחה הקטנה שנותרה בקטע הייתה מלפנים. אלא שהפלוטון בהובלת הקבוצות קוויק סטפ ומיצ'לטון סקוט הגביר מאד את הקצב, ותפס את הבריחה ממש בקילומטר האחרון. במיאוץ הסיום המצומצם שנוצר, הצליח הדני אדוואלד בואסון האגן לגבור על פיליפ ז'ילבר, כשוואוט ואן ארט משלים את הפודיום. אדי בוס לפיכך מוביל במירוץ, כשאחריו ז'ילבר (4+), ואן ארט (6+) ורוב הרוכבים במרחק של 10 שניות.

קטע 2, בדומה לאתמול, הוא עוד קטע גבעי מתחילתו ועד כמעט לסופו. גם היום אנו צפויים לראות פייבוריטים בדמותם של האולאראונדרים שהגיעו לכאן, כז'ילבר, בואסון האגן, קולברלי, אימפי, ואן ארט, פוליט וקורט נילסן. שידור ביורוספורט ב-15:10.

 

בייסבול / יוני לב ארי

דייויד אורטיז נורה, מצבו יציב

כוכב העבר, שפרש ממשחק פעיל לפני כשלוש שנים, נורה לפנות בוקר (בין ראשון לשני) כשהוא מבלה בפאב בסנטו דומינגו, בירת הרפובליקה הדומיניקנית, כך דיווח אחיו לכתב מקומי. "ביג פאפי" נותח בבית חולים מקומי, ומצבו יציב.

 

על פי הדיווח, אורטיז נורה ממש מטווח אפס, כשגבר רכוב על אופנוע הפתיע אותו בכניסה לבאר, וירה בו בחלק התחתון של גבו, בסביבות 20:50 שעון מקומי. היורה נתפס והוכה על ידי מספר אנשים שנכחו במקום, וכעת במשטרה מחכים שיתאושש כדי לתחקר אותו. לצידו של אורטיז בילה כוכב טלויזיה מקומו בשם ג'ואל לופס, שנפגע אף הוא, כנראה מאותו הכדור.

מתפלל לעזרה. אורטיז. צילום: sportal.co.nz
מתפלל לעזרה. אורטיז. צילום: sportal.co.nz

 

אורטיז בן ה-43, יליד סנטו דומינגו, זכה עם הרד סוקס שלוש פעמים באליפות (2004, 2007 ו-2013), כשבפעם האחרונה אף היה ה-MVP של הוורלד סירייס. הוא העיף 541 הום ראנס במהלך הקריירה, ושיחק עשר פעמים באול-סטאר. כשהיה בדרכו לניתוח אמר ביג פאפי: "בבקשה אל תניחו לי למות, אני אדם טוב".

לפוסט הזה יש 34 תגובות

 1. דיוויד אורטיז, שחקן עבר ענק. היה עוד שחקן בייסבול שהיה באירוע ירי, אסטרדה של היאנקיז. מה קורה שם בארצות הלטיניות…

 2. תודה רבה לכולם .
  נדיר שיש ערב ספורט שכזה בחודש יוני .
  2 משחקי פיינל פור מהארץ ואז או במקביל משחק חשוב במוקדמות יורו ולקינוח משחק 5 בנ.בא .
  עוד שבוע נהיה עמוק בפגרה ( למעט תחרויות הקיץ השונות).
  היום אנו מקבלים אולי את יום הספורט המשובח האחרון לעונה.
  אחריו יישאר לנו גמר הפליאוף סל בחמישי ואולי עוד משחק גג שניים מגמר הנ.ב.א .
  זה הזמן ללילה לבן אולי אחרון בעונה

  1. זה גם מה שאמרתי לאישתי חחחח
   אמרתי לה שהיום בערב יש ישראל מול פולין ואז אני קם בבוקר, אולי למשחק האחרון לתקופה הקרובה, למרות שעוד שבוע וחצי אני קם שוב, הפעם לדראפט.

 3. מזמן לא חיכיתי למשחק של נבחרת ישראל בכדורגל, מקווה שישיגו תוצאה טובה.
  .
  לגבי ביג פאפי, באמת עצוב מה שקורה במדינות האלה, כל שנה שומעים על דברים כאלה – שוד, ירי, תאונה בנהיגה בשכרות בהם מעורבים שחקנים מדרום ומרכז אמריקה.

  1. בהחלט עצוב מה שקורה במדינות האלה.
   שים לב שהוא נורה מטווח אפס אך כנראה לא על מנת להרוג אלה יותר להזהיר ככל הנראה.
   אני לא אתפלא אם יהיה משותק בחלק התחתון אם הוא נורה בגב התחתון.

   1. זה די מוזר, הוא לא שחקן צעיר אלא גיבור עממי ופרשן בארה"ב, ומהדיווחים זה לא היה שוד אלא רוצח שכיר (?!). כמו כן הקליע עבר דרך הגב התחתון ולא נתקע, לא מבין בזה מספיק אבל נשמע שזה סימן טוב. גם כשזה מטווח אפס בד"כ זה אומר שהירי מביא לנזק מופחת כאשר הקליע לא מספיק לצבור מהירות וכוח.

 4. מצטער, לא מבין מה הכיף בלצפות בליגה מתה שבה אין שום משמעות לשום משחק והיא אוסף של משחקי אימון.

  תחשבו שבית"ר ירושלים תהיה היחידה שמשחקת בליגת האלופות למשך 30 שנה בלי קשר לזהות האלופה בליגת העל בכדורסל.
  האם תהיה משמעות לליגה המקומית בכדורגל? ברור שלא.
  אז זה מה שקורה בישראל (ועוד כמה ליגות באירופה) כבר בערך 20 שנה.

  כאמור, מי שאוסף משחקי אימון גורם לו להנאה, אז בהצלחה עם הצפיה במשחקי האימון הנ"ל.

  היורוליג גמר סופית על הכדורסל באירופה. והוא בעצמו מפעל על 9000 משחקים ואז פיינלפור.
  כאמור, הכדורסל באירופה(ובמיוחד בישראל) – בדיחה עצובה.

  1. אני לא רואה כל כך כדורסל ישראלי, אבל לא מסכים איתך, כולנו ראינו הרבה הפתעות מקומיות בשנים האחרונות, ואני לא חושב שירושליפ ומכבי יפגשו בגמר, אני מהמר שלפחות אחת מהן לא תעלה לשלב הבא, כך שלא באמת הכל גמור וידוע מראש.

 5. בדופינה יש לנו בינתיים קבוצת בריחה מאד מעניינת שמנהלת מאבק עיקש עם הפלוטון כדקה וחצי מאחוריה.
  בין השמות הבולטים בקבוצה של 13 הבורחים: טום דומולאן, ג'וליאן אלפיליפ (עם תמיכה של רמי קאבניה), אלסנדרו דה-מארקי, גרוקה איזגיר, דויד גודו ומני בוכמן.

 6. ההתקפה של אלפיליםפ ושות' לא צלחה ואחרי שדומולאן,בוכמן,גודו, ואיזגיר תקפו הם נבלעו בחזרה בפלוטון.

 7. אין רגע דל ומיד כשנתפסה הבריחה קבוצה חדשה של רוכבים מנסה את מזלה ופותחת פער המתקרב לדקה עם 25 ק"מ לסיום.
  החבורה כוללת בין השאר את פיליפ ז'ילבר,לושצנקו, אטפומה ודילן טונס.

 8. ב-10 ק"מ האחרונים טיונס ומרטין עם כ-20 שניות על החבורה של פרום עם קינטנה פינו ופוגלסאג. בארדה,פורט, קרוסג'וויק, ודן מרטין עוד 20 שניות מאחור.

 9. ניר תגובות שלי לגבי מוקדמות היורו
  בית 1 אין טבלה
  הנה היא
  1. אנגליה 6 (2 מש) יחס של 1-10
  2. צ'כיה 3 ( 2 מש) 6-2
  3. קוסובו 2 (2 מש) 2-2
  4. בולגריה 2 ( 3 מש) 4-3
  5 מונטונגרו 2 ( 3 מש) 7-3
  בקיצור המאבק על המקום השני פתוח לגמרי

  בית 2
  נדהמת מלוקסמבורג אך צריך לזכור שכל מה שהיא עשתה זה ניצחון ביתי 1-2 על ליטא ותיקו חוץ עם אותה ליטא (1-1 )
  והפסד ביתי לאוקראינה (2-1) ככה שבשורה התחתונה אין ספק שפניה של לוקסמבורג קדימה והיא כבר לא בשר התותחים שהייתה אך עדיין מדובר בנבחרת קטנה שלא צפויה להגיע ואף לא לדגדג הגעה לטורניר גדול.

  סרביה -ליטא כואב לי על טאדיץ ששוב יראה טורניר יורו בטלוויזיה וליטא בכלל הולכת ונחלשת .

  בית 4 נביא טבלה
  1. אירלנד 7 נק' ( 3 מש) 1-3
  2. שוויץ 4 (2 מש') 3-5
  3. גיאורגיה 3 נק' ( 3 מש') 3-3
  4 דנמרק 2 ( 2 מש') 4-4
  5. גיבלטר 0 ( 2 מש) 4-0
  יש כאם מאבק משולש על שני כרטיסים אירלנד חייבת ניצחון היום וכמובן שדנמרק שבבית מול גיאורגיה .
  כוכב דנמרק הוא כמובן אריקסן של טוטנהאם שמייכל מלסטר השוער ונציין גם כריסטיאסאן אלוף האירופאית עם צ'לסי

  בבית הישראלי
  ראשית מי שפתח בפולין בשני המשחקים הראשונים בקמפיין הוא כמובן שצ'נסני שוערה הראשון של יובנטוס
  הוא גם פתח בשני משחקי המונדיאל האחרונים .
  לבנדוסקי אגב הוכתר בפעם השישית לדעתי למלך שערי הליגה הגרמנית ויחד עם פיונטיאק מדובר באחד מהצמדים הטובים ביבשת .
  כל נקודה תהווה בונוס לישראל
  גם במקרה של הפסד יכולות להיות בשורות טובות לישראל למשל אם לא תהיה הכרעה בין מקדוניה לאוסטריה
  ובוודאי אם לטביה לא תפסיד בביתה לסלובניה .
  נציין שהמשחקים יתחדשו בספטמבר אז תארח ישראל את מקדוניה בחמישי לחודש לפני שתצא לסלובניה ב 9 לחודש.

 10. בקשר למשחק בין ישראל ופולין.
  קיימת התופעה הידועה של היסטריה (זהבי סופרסטאר), הפחתת ערכו של היריב (המאמן יז'י בז'ז'צק, שחקן מכבי חיפה לשעבר חסר ניסיון ופולין מאכזבת מבחינת רמת משחקה).
  על הנייר פולין נבחרת איכותית בהרבה מישראל בכל עמדה וגם אם היא לא מרשימה מבחינת רמת המשחק, הרי היא הפייבוריטית, לדעתי.
  אני מקווה שאנחנו זוכרים את אירועי 1999. המאניה לאחר הניצחון על אוסטריה והדיפרסיה שבאה בעקבות תוצאת המשחק עם דנמרק (ומה שעשו חלק מן השחקנים לפני המשחק).
  בתקווה שהתבגרנו מאז.
  וכמובן שנאחל לנבחרת הצלחה.

  1. ברור, תיקו יהיה הישג מצוין, הבעיה שבכל המשחקים נגד יריבות חזקות יותר בשנים האחרונות נראינו כל כך רע שאולי הפעם לפחות נופיע למשחק

  2. הפוך…
   ההתדרדרות המוסרית חוסר מוסר העבודה חילחלה לרוב החברה.
   הסדרה בוזגלוס בעונה שלישית , אין הוכחה טובה מזו .
   חמש אפס לפולין במקרה הטוב .

    1. פיספסתי בשער אחד…
     האמת הכל מנטליות וניהול.
     עובדה תחת אדמונד שמילוביץ הנבחרת שלנו כן מקסיקו 70 ,סיימה ב 0 0 עם איטליה שהגיעה לגמר מול ברזיל של פלה.
     סיימה ב 1 1 מול שוודיה.
     זה לא שהשחקנים כל כך גרועים ,זהו פשוט תסמיני הכוכב, עיינו ערך איציק זוהר, מאור בוזגלו ועוד .
     ישבתי פעם בחדר אוכל בצבא עם שחקן כדורגל מסוים, בואו נכנה אותי בשם קוד מלמיליאן ….
     הבן אדם התנהל במנטליות לברונית…אני הנבחר….
     היה כישרון אדיר ונחשב לאחד הפיספוסים הגדולים משחקן ישראלי אי פעם כשחקן וכמאמן.
     לעומתו שחקן אחר נשתמש בשם הקוד רוזנטל …הביא אליפות לליברפול הגדולה.
     הכל מנטליות מוסר עבודה וניהול.
     אם יעקב בוזגלו היה מאמן הנבחרת היו חוטפים 30….
     אם גיל שוויד מנכל צק פוינט היה המאמח היה נגמר בתיקו 0

כתיבת תגובה

סגירת תפריט