אירועי דיומא – 26.05.2019

היום – מחזור הסיום בסרייה א' וקרב משולש על ליגת האלופות וקרב משולש על הירידה לסרייה ב'.

כדורגל

סרייה א – מחזור 38 ואחרון / ניר מועלם:

במחזור האחרון באיטליה יש מספר קרבות מעניינים מאוד :

 1. כרטיסים לליגת האלופות – קרב משולש בין אינטר, אטאלנטה ומילאן. מי ששואל לגבי רומא אז המאזן שלה מול אינטר ואטאלנטה אינו טוב ולכן גם במקרה של שיוויון נקודות היא מתחתיהן ולכן נותרנו עם קרב משולש.
 2. כרטיסים לליגה האירופאית – על פי מה שאני יודע, מקומות 5-6 מגיעים לאירופאית + זוכת הגביע ולכן אנחנו נראה את לאציו בליגה האירופאית דרך הגביע ועוד שתיים כאשר נוכל לראות שם את מילאן(שלא רוצה להיות שם), רומא או את אטאלנטה ואינטר שכרגע מעליהן בטבלה.
 3. קרב הירידה – אחרי שקייבו ופרוזינונה ירדו ליגה, צריכה להצטרף אליהן עוד אחת מבין: גנואה, אמפולי או פיורנטינה. מי שרואה את אודינזה שם למטה גם כן, צריך להסביר שהמאזן הפנימי שלה מול גנואה עדיף ולכן גם אם גנואה מנצחת את עדיין מתחת לאודינזה.

16:00 טורינו – לאציו, ONE : לאציו השיגה את שלה דרך זכייה בגביע ותהיה בליגה האירופית בעונה הבאה, חשוב לציין ששתיהן כבר סיימו את העונה ולא יוכלו לסיים במקומות 5-6, ולכן זהו אקורד הסיום שלהן. טורינו מגיעה אחרי הפסד 4-1 לאמפולי שגמר את סיכוייה להשיג כרטיס לאירופה ואילו לאציו מגיעה אחרי זכיה בגביע וגם אחרי 3-3 בליגה מול בולוניה. הימור – טורינו בבית תרצה לסיים את העונה עם ניצחון, אך זהו משחק לפרוטוקול בלבד ולכן נראה בוודאי מספר שחקנים מחליפים, אני אהמר על תיקו.

19:00 סמפדוריה – יובנטוס, ONE : סמפדוריה הייתה עד אמצע העונה הלהיט של הליגה עם קוואלירלה אך באמצע העונה הדלק שלהם אזל והם ירדו עד למקום ה-9 בו הם נמצאים היום, מנגד יובנטוס כבר זכתה באליפות ומרגע שהיא זכתה היא לא נראת כל כך טוב כמו פעם והיום הם מגיעים עם הרכב חסר מאוד ללואיג'י פראריס. יובנטוס מגיעה אחרי 1-1 מול אטאלנטה וללא ניצחון ליגה כבר ארבעה מחזורים, ומנגד אטאלנטה מגיעה אחרי תיקו 0-0 מול האחרונה קייבו וללא ניצחון כבר חמישה מחזורים, הימור – תיקו משמים, אבל שימו לב לקוואלירלה שאם לא יקרה משהו בלתי צפוי יסיים כמלך שערי הסרייה א' עם 26 שערים ובגיל 36.

21:30 אינטר – אמפולי, 2 ONE  : המשחק הכי מעניין מבחינתי(אוהד אינטר), כאשר אינטר תלויה אך ורק בעצמה בהשגת הכרטיס לליגת האלופות אך כמו שאינטר נראית במחזורים האחרונים יש סיבה לדאגה, במיוחד שמנגד עומדת לה אמפולי שנמצאת מעל הקו האדום במרחק של נקודה בלבד מגנואה שמתחתיו והיא יודעת שהפסד כאן ככל הנראה יחרוץ את גורלה. אינטר הפסידה במחזור האחרון 4-1 לנאפולי ונראו לא טוב בכלל ויש דיבורים כבר על הצגתו של קונטה ביום שני הקרוב, מנגד אמפולי מגיעים אחרי ניצחון שלישי ברציפות בליגה והפעם עם 4-1 ענק על טורינו. הימור – לצערי אינטר לא נראת טוב ואמפולי נראת מעולה, ואני לא אתפלא אם פשוט נבעט בדלי שוב פעם, אני מאוד מקווה שלא אבל אני אהמר על ניצחון של אמפולי(הלוואי שיקרה הפוך).

21:30 פיורנטינה – גנואה, 2 ONE : איך  פיורנטינה הגיעה למצב הזה? את השאלה הזו כולם שואלים, מקבוצה שאמורה להילחם על כרטיס לליגה האירופאית היא נלחמת על החיים שלה והיא יכולה היום לרדת ליגה, אך חשוב לזכור שהיא תלויה בעצמה ובנוסף לזה היא חייבת שאינטר תפסיד(הסבר בסוף), גנואה לעומת זאת תלויה גם היא בעצמה בלבד, ולמרות שהיא מתחת לקו האדום היא יודעת שניצחון שלה היום מסדר לה עונה נוספת בסרייה א'. פיורנטינה עם חמישה הפסדים רצופים בליגה ומנגד גנואה מגיעה אחרי תיקו 1-1 מול קליארי, אך שימו לב שפיורנטינה ניצחה פעם אחרונה בפברואר ואילו גנואה ניצחה פעם אחרונה במרץ. הימור – משחק הקרבה של שתיהן יסתיים בתיקו, מה שישאיר סופית את פיורנטינה בליגה וישלח את גנואה להתפלל לניצחון של אינטר.

21:30 ספאל – מילאן, 2 ONE : ספאל עשתה מסע הישרדות נהדר, בדומה לבולוניה ואילו מילאן יכולה היום במשחק אחד להפוך את העונה מכישלון להצלחה, אך היא לא תלויה בעצמה, כי היא מפגרת בנקודה אחרי אטאלנטה ואינטר. ספאל הפסידה פעמיים ברציפות ואילו מילאן מגיעה אחרי שלושה ניצחונות רצופים, אני לא מזהה כאן מוקש כל כך למילאן ואני מאמין שאת העבודה היא תעשה ותעביר את הלחץ לצד הכחול של העיר וגם לאטאלנטה.

21:30 רומא – פארמה : אין לי הרבה מה לרשום על המשחק הזה מכיוון שרומא תסיים במקומות 5-6 בוודאות, ואילו פארמה סיימה את העונה. מה שכן זהו משחקו האחרון של הקפטן האגדי – דניאלה דה רוסי שעוזב את הקבוצה לאחר המשחק ולכן סביר להניח שיהיה מאוד מרגש לראות אותו במשחקו האחרון ברומא, הימור – רומא מנצחת.

21:30 אטאלנטה – סאסואולו,2 ONE  : אטאלנטה תלויה אך ורק בעצמה ובמשחק ביתי מול סאסואולו שבמקום ה-11 אין סיבה שהיא לא תנצח ותשיג את הכרטיס הסנסציוני לליגת האלופות. אטאלנטה מגיעה אחרי 1-1 מול יובנטוס שהשיג לה פער של נקודה ממילאן ואף העלה אותה מעל אינטר בזכות המאזן הפנימי ביניהן, כך שגם אם אינטר ואטאלנטה יסיימו עם אותו מספר נקודות היא עדיין תהיה מעליה, כך למשל במקרה של תיקו או הפסד של שתיהן וניצחון של מילאן, אז אטאלנטה ומילאן יהיהו בליגת האלופות ואינטר לא. סאסואלו מגיעה גם היא אחרי תיקו אך 0-0 משמעותי מאוד מול רומא שגמר את סיכוייה לחלוטין. הימור – אטאלנטה בבית לא תבעט בדלי ותנצח את המשחק ותשיג כרטיס לליגת האלופות.

קרב על ליגת האלופות – קרב משולש בין אטאלנטה, אינטר ומילאן, כאשר אטאלנטה ואינטר עם נקודה יותר ממילאן. חשוב להדגיש את הסדר הפנימי בין הקבוצות במקרה של מספר נקודות שווה: אטאלנטה מעל אינטר, מילאן מעל אטאלנטה ואינטר מעל מילאן. כך שקיבלנו סלט שלם במאזן הפנימי ביניהן אז אנסה לעשות קצת סדר:

אינטר ואטאלנטה תלויות בעצמן ולכן ניצחון שלהן והן בליגת האלופות, בנוסף אם הן עושות תיקו ומילאן מפסידה הן עדיין עולות. העניין מסתבך יותר במקרה של שיוויון נקודות כאשר זה יכול להתרחש רק כאשר אטאלנטה ואינטר מפסידות ומילאן עושה תיקו, במצב שכזה אנחנו הולכים למאזן פנימי של שלושתן יחד ושם אינטר עם 7 נקודות, אטאלנטה עם 5 נקודות ומילאן 4 נקודות, וגם שם כמו ששמתם לב מילאן נשארת בחוץ, ולכן זה מרמז על המצב המסובך של מילאן שאינט תלויה בעצמה, והיא חייבת לנצח את ספאל בחוץ ולקוות למעידה של אינטר או סאסואולו, במצב שכזה מילאן תעבור אותן בטבלה.

קרב ההישרדות – גנואה מתחת לקו האדום עם נקודה פחות מאמפולי ועם 3 פחות מפיורנטינה. גנואה תלויה בעצמה והיא יכולה להישאר ליגה רק במידה ותוציא נקודה לפחות כאשר תיקו שלה מול פיורנטינה והפסד של אמפולי והיא נשארת בליגה בגלל המאזן הפנימי הטוב מול אמפולי, אם היא תסיים בתיקו ואמפולי תשיג נקודה לפחות אז היא תירד, בנוסף לזה אם גנואה מנצחת בפיורנטינה היא נשארת בליגה בוודאות ואז הקרב יהיה בין אמפולי לפיורנטינה כי במקרה זה אמפולי יורדת ליגה אם היא לא תנצח את אינטר, אך אם גם גנואה וגם אמפולי מנצחות אז פיורנטינה נפרדת לשלום מהסרייה א'.

כדורסל

המשחק השני ברבע גמר הפלייאוף / עידן ארווץ

20:30, 5SPORT: הפועל באר שבע (0) – הפועל ירושלים (1) – אחרי שבמשחק הראשון בירושלים, ירושלים לא התקשתה, באר שבע חייבת לאזן היום את הסדרה בשביל לשמור על סיכויים לעלות לפיינל פור. טיילור ברון לא ישחק אצל באר שבע כשבצד הירושלמי מלקולם גריפין ישחק את משחקו הראשון בהפועל המקומית בגלל הפציעות של ג'ייקובן בראון וכריס ג'ונסון.

כמה נתונים מעניינים מאתר מנהלת הליגה בכדורסל:

 1. ב-83 מסדרות הטוב מ-5 בפלייאוף העליון עד היום ניצחה הקבוצה אשר ניצחה את המשחק הראשון (81.4%).
 2. רק ב-19 מהסדרות ניצחה בסדרה הקבוצה אשר נפלה לפיגור 1:0 (18.6%) – חמש מהן בשתי העונות האחרונות.
 3. רק שלוש פעמים בהיסטוריה הדיחה קבוצה ממקום 7 קבוצה ממקום 2 ברבע גמר הפלייאוף.

באר שבע עוד לא ניצחה העונה את ירושלים (0:4), ואם היא רוצה להחיות את הסדרה זה יהיה חייב לקרות היום.

פורמולה 1 / אורן פרג'

(אורן יכסה מעתה את הפורמולה 1 באתר)

גראנד פרי מונאקו

שידור בספורט 5 לייב ב-16:00.

המרוץ בספרד פינה את הדרך באנחת רווחה, ואנחנו מתכוננים למה שמסתמן כארוע הכי גדול שיהיה לנו השנה בפורמולה 1. המרוץ במונקו. המרוץ הקודם הסיר את הספקות לגבי עוד עונה בשליטה מוחלטת של מרצדס. זינוק מעולה של לואיס מיקם אותו במקום הראשון שלא השתנה עד לסיום המרוץ. היתרון הגדול שלו ושל וואלטרי במהלך המרוץ אפשר להם לבחור כל אסטרטגיית עצירות ועדיין ולנצח בלי שום איום. סבסטיאן ווטל הקריב זינוק טוב של לקלרק לטובת נסיון עקיפה התאבדותי על וואלטרי, שלא צלח והוסיף לבעיות שהקבוצה הגיע איתן מלכתחילה. פרארי, נהגיה ואוהדיה נשארו מבולבלים עד לסוף המרוץ. מכונית בטיחות בהקפה ה 46 בעקבות תקרית בין לאנדו נוריס ללאנס סטרול העירה את כולם, במיוחד את צמד הנהגים של האס שהחלו להילחם אחד בשני עד לנשירה של מספר מקומות של רומן גרוז׳יאן. אנחנו מאוד מקווים שהיו מצלמות על גונתר סטיינר, מנהל הקבוצה, באותם רגעים. המרוץ בספרד הסתיים כצפוי בנצחון של לואיס, וואלטרי שני ומקס שלישי. פרארי יצאו להפסקה של שבועיים עם הרבה עבודה לפניהם, ואם לא יקרה שום דבר יוצא דופן אנחנו צפויים לראות בדיוק את אותם ביצועים גם במונקו.

המירוץ במונקו אמור לתת לנו את ההצגה הכי גדולה השנה. מעבר למה שקורה במרוץ הזה מחוץ למסלול, הדריכות והדופק עולים כבר עם אזכור השם. ללא ספק המסלול הכי קשה, לא סלחני ומתיש שקיים בעולם המרוצים. זה המסלול שמזכיר לנו שעם כל הציניות כלפי הקבוצות, הנהגים והטכנולוגיה, כל מי שמסיים את המרוץ הזה הוא יצור על אנושי. ולמרות השעמום שצפוי לנו בהמשך העונה (למעט הפוליטיקה), מעולם לא ראיתי מרוץ משעמם במונקו.

בגלל אופי המסלול – צר ומפותל, עקיפות תמיד קשות עד בלתי אפשריות. מה שהפך את מקצה הדרוג בשבת לקריטי במיוחד. התוצאות היו די צפויות למקצה, ולמרות זאת היה מקצה מעניין ורווי אקשן. לא בטוח שמהסוג הנכון, אבל עדיין אקשן. חסימות בוטות של נהגים איטיים, מפגשים (קלים הפעם) עם גדר הבטיחות, טעויות אסטרטגיות של פרארי, בקיצור – כל מה שאנחנו מצפים לראות במקצה דרוג במסלול כמו מונאקו.

מרצדס מובילה את הגריד עם 1-2 לא מפתיע נוסף, כשהשאלה היחידה הייתה אם זה יהיה ואלטרי או לואיס. ואלטרי נראה מעולה, אבל החלקה שלו בהקפה האחרונה אפשרה ללואיס לקחת את העמדה הראשונה. לואיס, למרות כניסה גרועה לפניית ראסקאס (בלימה לא טובה), הצליח להשיג יתרון של עשירית אחת על ואלטרי שהצליח להאפיל עליו במקצי הדרוג האחרונים. אולי זאת הייתה הסיבה לחגיגות של לואיס שנראו כאילו הוא חוגג את ניצחון המרוץ.

פרארי עברה את אחד המקצים ההזויים שלה במונאקו. החל במפגשים של ווטל עם גדר הבטיחות (כולל באמצע אזור בריכת השחייה – הראשון בהסטוריה של המסלול לדעתי), דרך הדחה של לקרלק בחלק הראשון בעקבות טעות אסטרטגית איומה, וכלה במאבק של שני הנהגים במכונית ששיאו היה בנעילות כרוניות של הקדמי השמאלי בפניית ראסקאס. אחרי המרוץ בספרד היה צפוי שפרארי תסבול מבעיות הצמדה למסלול בפניות האיטיות, אבל זה נראה שהיו בעיות נוספות שמנעו מהנהגים להיות תחרותיים יותר. ווטל יזנק מהמקום הרביעי ולקלרק צפוי לזנק למרוץ ארוך ומתיש מהמקום השישה עשר.

מקס ורסטאפן הגיע למקצה כשהוא מתכוון לנצח ונתן מקצה מדהים. אולי כפיצוי על התאונה המיותרת בשנה שעברה, שמנעה ממנו להשתתף במקצה ואילצה אותו לזנק אחרון. הפעם הוא הגיע מוכן. מקס הוציא את המקסימום שניתן היה לקבל מהמכונית שלו וסיים במקום השלישי. אם הוא יצליח מחר לעקוף את ואלטרי בזינוק, הוא יסדר לנו קרב מעניין בינו לבין האסטרטגים של קבוצת מרצדס (לפחות עד העצירה הראשונה).

מבחינת אמצע הגריד לא ראינו הפתעות מיוחדות. במהלך המקצה טען גונתר סטיינר, מנהל הקבוצה של האס, שמסלול פנוי יהיה תנאי לקבוצתו לקבוע זמן טוב. בתגובה לכך סידר לו פייר גאסלי מרד-בול את חסימת המאה, שגררה בעקבותיה הודעת קשר מרומן גרוז׳יין שנשמעה כמו שידור מורס בגלל כמות הביפים שכיסתה על רצף הקללות שלו. קווין מאגנוסן לעומת זאת עשה עבודה מדהימה ויזנק מהמקום השישי.

דניאל ריקרדו (אבוקדו) ברנו האפיל על בן קבוצתו ניקו הולקנברג, ויזנק מהמקום השביעי לעומת מקום אחת עשרה של ניקו. ריקרדו שמתחבר למסלול במונאקו באופן שמזכיר את הנהגים הגדולים שהיו בסבב, ניצח בשנה שעברה את המרוץ עוד כשהיה בקבוצת רד-בול לאחר תקלת מנוע בחלק האחרון של המרוץ.

מקלארן (אם זה משנה למישהו) תזנק ממקומות תשע של קרלוס סיינס, ושתים עשרה של לנדו נוריס. סאובר אלפא רומיאו (קימי!) תזנק ממקומות 15-14, פורס אינדיאה סליחה רייסינג פוינט 17-18. אחרונה על הגריד תהיה קבוצת וויליאמס, שמפאת הכבוד הרב שיש לנו להסטוריה של הקבוצה הזאת ולמשמעות שלה בספורט הזה, נחסוך בתאור הארוע והפרשנות מבחינתם.

טניס / אלכס דוקורסקי

רולאן גארוס – סיבוב ראשון

הרולאן גארוס נפתח היום עם מספר משחקים בהגרלה הראשית של הגברים והנשים. בין השחקנים שיקחו חלק בטורניר היום ניתן למצוא אלופי עבר ברולאן גארוס כמו רוג'ר פדרר, סבטלנה קוזנצובה וגרביניה מוגורוזה. שידורים חיים החל משעה 12 בצהריים בשני ערוצי היורוספורט. אציין כאן עשרה משחקים בולטים יותר בטורניר הגברים ותשעה בטורניר הנשים. הרשימה המלאה נמצאת כאן

גברים

סטפנוס ציציפאס (יוון)-מקסמיליאן מארטרר (גרמניה)
רוג'ר פדרר (שוויץ)-לורנצו סונגו (איטליה)
קיי נישיקורי (יפן)-קוונטין האליס (צרפת)
דויד גופן (בלגיה)-ריקרדאס ברנקיס (ליטא)
דייגו שוורצמן (ארגנטינה)-מרטון פוצ'קוביץ' (הונגריה)
קספר רוד (נורבגיה)-ארנסטס גולביס (לטביה)
גריגור דימיטרוב (בולגריה)-יאנקו טיפסרביץ' (סרביה)
פיליפ קולשריבר (גרמניה)-רובין האסה (הולנד)
מארין צ'יליץ' (קרואטיה)-תומס פביאנו (איטליה)
מרקו צ'קינאטו (איטליה)-ניקולאס מאהו (צרפת)

נשים

אנג'ליק קרבר (גרמניה)-אנסטסיה פוטאפובה (רוסיה)
קארולינה פלישקובה (צ'כיה)-מדיסון ברנגל (ארה"ב)
סלואון סטפנס (ארה"ב)-מיסאקי דוי (יפן)
ונוס וויליאמס (ארה"ב)-אלנה סביטולינה (אוקראינה)
גרביניה מוגורוזה (ספרד)-טיילור טאוסנד (ארה"ב)
סבטלנה קוזנצובה (רוסיה)-קריסטינה קוצ'ובה (סלובקיה)
קריסטינה מלאדנוביץ' (צרפת)-פיונה פרו (צרפת)
בלינדה בנצ'יץ' (שוויץ)-ג'סיקה פונשה (צרפת)
מארקטה וונדרושובה (צ'כיה)-יאפאן וואנג (סין)

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

ג'ירו ד'איטליה – קטע 15

קטע 14, קטע הטיפוס השלישי באיזור פיימונטה, היה רווי אקשן ממש כמו שני קודמיו. כבר בשלב מוקדם של הקטע, חבורת הפייבוריטים נפרדה משניים מכוכבי הקטע הקודם – אילנור זכארין ובאוקה מולמה. בטיפוס הקשה של סאן קארלו, התקפה של ניבאלי פירקה את המוביל במירוץ, יאן פולאנץ, והותירה את הכריש עם חבורת פייבוריטים מצומצמת, שכללה את רוגליץ', קאראפאז, מייקה, לאנדה ולופז. כאן קיבלנו את המהלך המכריע של הקטע, זה של ריצ'רד קאראפאז. האקוודורי תקף באמצע הטיפוס לסאן קארלו, בלי שאף אחד משאר הפייבוריטים מצליח להדביק אותו. הבריחה שלו נמשכה בירידה מסאן קארלו, וביתר שאת בעלייה המתונה והמסיימת לרכבל למון בלאן. בשלב זה, האקוודורי רק הלך והגדיל את הפער מהדולקים אחריו, בעוד שאלו נראו עייפים הרבה יותר ממנו ככל שהתקרבו לסיום. הורדת הקצב של אלו אפשרה לרוכבים מאחור כסיבאקוב וייטס להדביק אותם, כשייטס אף חלף על פניהם בניסיון לקזז עוד מהפיגור הגדול שצבר בקטעים האחרונים. אלא שלקטע הזה היה כוכב אחד ויחיד – קאראפאז, שניצח לבסוף בהפרש של דקה וחצי מייטס וכשתי דקות מניבאלי, רוגליץ' וכל היתר. הניצחון של קאראפאז הוא השני במירוץ הזה (אחרי קטע 4), והוא העלה אותו לראשונה להובלה במירוץ. הוא מוביל לפני רוגליץ' (7+), ניבאלי (1:47+), מייקה (2:10+), לאנדה (2:50+), מולמה (2:58+), פולאנץ (3:29+), סיבאקוב (4:55+), ייטס (5:28+) ולופז (5:30+).

*המלצת צפייה* קטע 15, שינעל את השבוע השני של המירוץ (לפני יום המנוחה האחרון), משאיר אותנו בצפון איטליה, אך נודד מזרחה אל עבר אגם קומו. את הזיקוקים נקבל כאן היום בחלקו השני של הקטע בשני הכיוונים – בעליות ובירידות. בפרט מדובר בשני הטיפוסים האחרונים, הקולמה די סורמאנו, והצ'יביליו הקצר והתלול המוליך לעיר קומו. את פרימוז רוגליץ' אנחנו רואים במירוץ הזה הולך על הקצה בכל הקשור לניהול המשאבים, ולמרות (ואולי בגלל) שהוא לא לובש את החולצה הוורודה, הוא יכול להיות די מרוצה מאיך שהעניינים מתגלגלים. עדיין, כאחד הדסנדרים הטובים בעולם, הוא היום ודאי אחד הפייבוריטים לזכייה. אלא שיש אחד שהקטעים האלו תפורים יותר למידותיו, ומדובר כמובן בוינצ'נזו ניבאלי, שאם יגיע יחד עם חבורת הפייבוריטים לפסגות האחרונות, יהיה קשה להמר נגדו. כדי שזה יקרה, הוא יצטרך קודם כל להגיע איתם, וכאן נראה אם שוב נקבל מופע משני המטפסים הנפיצים של מוביסטאר, מיקל לאנדה וריצ'רד קאראפאז. הג'ירו הזה הופך את קטעי הטיפוס מהסוג הזה לחידות מרובות פתרונות, וזה של היום הוא בפירוש אחת כזו. שידור ביורוספורט מ-14:00.

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 79 תגובות

   1. אכן. ניסו וניסו להכשיר, אבל היה ממש מסוכן (מפולות שלגים וכאלה). הוגדר בתור ה"צ'ימה קופי" – הפסגה הגבוהה ביותר במירוץ, ועכשיו התואר הלך לפאסו מאנגן בקטע 20.

 1. בוקר טוב לכולם.
  העלתי את הסיקור למחזור האחרון והמטורף באיטליה.
  בהצלחה לאורן פרג' שרשם לנו את הסיקור הנפלא למירוץ של מונטה קרלו, כאשר אתמול היה מקצה דירוג נפלא ועם הפתעה ענקית בדמות ההדחה של לקלר כבר ב-Q1.

 2. השאלה היא תמיד אם מדובר על עייפות ?
  ריצארד הצליח להגיע ל 20 שניות יתרון שקוזזו ל 15 בפבגת הסן קרלו .
  ופתאום הצליח להגדיל את יתרונו בירידה דוקא
  ובהמשך העליה המתונה לקורמאיור .
  בקטעים בהם העדיפות המשמעותית לטובת רוגליץ ניבאלי שהם שענים טובים בהגבה ממנו .
  ובהמשך פתאום קבוצת החוד הופכת לאוטובוס מאסף וקולטת לתוכה את סיבאקוב מיקה ייטס שאפילו מקבל כארד בלאנש ללכת קדימה…
  אחרי שנסגר פעם אחר פעם בתחילת היום ….
  האם יתכן מקריות כאן ?
  על פניו הכל הולך לטובת רוגליץ ונגד ניבאלי , רוגליץ גולש מצוין מצליח להאיט את כל הרודפים כשהוא מקדימה .
  בעליה המתונה אותו רוגליץ בכלל מאחור לא עובד ויושב על גלגל הרודפים הוא ולנדה ,הדרך הטובה ביותר להאט רוכב היא לשבת על הגלגל האחורי שלו.
  אני כותב אחורי לטובת הדוק שלא יתבלבל עם הגלגל הקדמי….
  שורה תחתונה אין מקריות והיום הוא התור של לנדה להתקדם בדירוג הכללי .

 3. בענין הכריש , האם יוכל לצאת להתקפה מטורפת היום ?
  התשובה תלויה בבריחה הראשונה שתצא הכל תלוי
  בטקטיקה אך בעיקרון רוגליץ בחוכמה בנה שותפות אינטרסים אתמול עם מובי סטאר ואפילו עם ציצלסטון שיכולות לסגור את הכריש ולשבת לו על הגלגל ,האחורי כמובן ….
  ויומבו תוכל לשבת מאחור ולחכך ידיים בהנאה …
  האם לא זו הדרך המושלמת לניצחון ?

 4. תודה רבה לכולם .
  בעיני זהו אולי היום האחרון הלוהט עם כמה מוקדים ומכאן ואילך תמה העונה החמה.
  כמובן שיש לנו עוד אירועים אך נקודתיים .
  אנסה בתגובה זו להתייחס להיום ובתגובה הבאה להתייחס לכל היתר.
  עוד היום .
  בזירה המקומית
  1. סל נרחיב שב"ש מגיעה בפיגור 1-0 לפליאוף הראשון בתולדותיה .עוד נציין שהמנצחת כאן תפגוש בפיינל פור את המנצחת בין ראשון לחולון (1-0 ראשון )

  2. כדורגל משחקי פליאוף עלייה /הישרדות לליגה הלאומית ב 20.15
  עכו סיימה במקום ה 14 במבחנים ובגלל תוצאת תיקו במחזור האחרון נגררה למבחנים .
  עכו תרצה להימנע מירידת ליגה שנייה ברציפות.
  הרצליה רוצה לשוב ללאומית לאחר שנת גלות אחת בליגת המשנה.
  היא החלה את העונה רע מאד אך התאוששה והצליחה להידחק לפליאוף של ליגה א' שם למעשה ניצחה פליאוף של 8 קבוצות .
  בחצי גמר המחוז הדרומי היא התחילה כמו את העונה בצורה מגמגמת ופיגרה 2-0 היא השוותה ובהארכה אף הוליכה 3-2 ו 4-3 אצל הכח עמידר לפני שניצחה מהנקודה.
  בגמר המחוז אותו הדבר היא התארחה בשעריים ולאחר 1-1 ב 120 דקות שוב ניצחה מהנקודה.
  בגמר ליגה א' מול נציגת הצפון בקה אל גרבייה זה הלך יותר קל עם ניצחון 0-2.
  בפליאוף הזה היום משחק ראשון הגומלין ביום רביעי בהרצליה ( 19.00 ) .

  דברים נוספים בעולם .
  אז בטניס תודה רבה לאלכס אני אומר רק 2 הערות.
  1. מפתיעה אותי מאד חזרתו של פדרר שבשנים האחרונות לקח את הזמן להכנה לווימבלדון .הוא אמנם זכה בעברו בטורניר אך זה לא המקום הנח עבורו בטח לא בגילו .

  2. נאדל כמובן הפייבוריט עם 11 זכיות בטורניר (שיא לגרנד סלאם בודד) הוא גם מגיע לאחר זכייתו בטורניר רומא.
  אך הפעם הוא נראה פגיע יחסית והפעם לא אתפלא לראות אלוף אחר ויש לי תחושה חזקה שמדובר במישהו חדש כזה שלא לקח גרנד סלאם .

  עוד היום הוקי קרח .
  אליפות העולם
  ב 16.45 רוסיה -צ'כיה
  ב 21.15 קנדה -פינלנד (ספורט 1 )
  נדבר קצת על אליפות העולם בשורות הבאות .
  הטורניר נערך בסלובקיה (החל ב 10 במאי ויסתיים היום ).
  16 נבחרות השתתפו ב 2 בתים בני 8 קבוצות ( 4 הראשונות העפילו לרבע הגמר בשיטת נוקאאוט ).
  קנדה סיימה ראשונה בבית 1 עם 6 ניצחונות והפסד ויחס 11-36
  פינלנד סיימה שנייה בבית עם 5 1 1 ויחס של 11-22
  עוד עלו מהבית 3 גרמניה 4 ארה"ב לפני המארחת סלובקיה שסיימה 5 . דנמרק ,בריטניה וצרפת בסדר הזה.

  בבית השני סיימה ראשונה רוסיה עם מאזן מושלם של 7 ניצחונות ויחס של 7-36
  לפני צ'כיה 6 ניצחונות והפסד לרוסים ויחס 14-39
  עוד עלו 3. שבדיה 4 שוויץ לפני לטביה ,נורווגיה איטליה ואוסטריה.

  בשלב הנוקאאוט ברבע הגמר.
  קנדה עברה את שוויץ 2-3 (בהארכה)
  צ'כיה רמסה את גרמניה 1-5
  רוסיה התקשתה אך ניצחה 3-4 את ארה"ב
  ופינלנד ניצחה בהארכה בדרבי הסקנדינבי את שבדיה 4-5 .

  חצי גמר.
  קנדה רמסה את צ'כיה 1-5
  ופינלנד הפתיעה את רוסיה 0-1 .
  קצת היסטוריה על המתמודדות .
  נתחיל ב 3-4
  צ'כיה (נחשבת לממשיכתה של צכוסלובקיה )
  זכתה 7 פעמים באליפות העולם (לאחרונה 2010 ) +1 כסף ו 5 ארד (לאחרונה על הפודיום ב 2012 )
  (מדליית ארד בגביע העולם )

  רוסיה זכתה 5 פעמים באליפות העולם (לאחרונה ב 2014 ) ועוד 3 מדליות כסף ו 4 ארד (פודיום אחרון ב 2017 )
  רוסיה זכתה גם בזהב מאולימפיאדת החורף 2018 (יש לה גם כסף וארד)
  וכל זה כמדינה עצמאית ללא ברה"מ .
  (נבחרת ברה"מ זכתה 22 פעם בזהב +8 כזף + 4 ארד באליפות העולם וב 7 מדליות זהב +1 כסף +1 ארד מהאולימפיאדה).

  פינלנד זכתה ב 2 אליפויות עולם בשנים 95+2011 ( ובעוד 8 מדליות כסף ו 3ארד פודיום אחרון כסף 2016 )
  כמו"כ לפינלנד 2 מדליות כסף ו 4 ארד באולימפיאדות השונות . (וכסף מגביע העולם )

  קנדה מעצמה של ממש עם 26 זכיות (אחרונה ב 2016 אך כוללת גם 2 אולימפיאדות ששימשו גם כאליפות עולם )
  בנוסף יש לה 14 מדליות כסף ו 8 ארד (פודיום אחרון מדליית כסף 2017 )
  וכן 9 מדליות זהב אולימפיות (אחרונה ב 2014 ) + 3 כסף + 3 ארד (פודיום אחרון 2018 )
  ( ו 2 מדליות זהב וכסף אחד מגביע העולם טורניר שנערך אחד ל 4 שני וספק אם ימשיך להיערך)
  (היא גם הוציאה את הגדול ביותר בתחום ויין גירצקי ).

  בכדורסל האירופאי היום יום מרתק עם פליאוף בטורקיה ,גרמניה וצרפת .
  מחזור סיום העונה בספרד וגולת הכותרת משחק מספר 5ומכריע בסדרת רבע הגמר המרתקת בין מילאנו לאבלינו (21.30 )

  בכדורגל נקבל את מחזור סיום העונה גם בליגה האוסטרית (שם דאבור נבחר לשחקן העונה ויסיים כמלך השערים אלא אם כן סגנו יכבוש שביעייה ).

  גם בטורקיה תסתיים העונה.
  ב 4 משחקי השלמה שייערכו ב 19.00
  במוקד מלאטייספור החמישית תארח את בוראסאספור וניצחון שלה ישאיר אותה במקום החמישי המוביל למוקדמות האלופות ויוריד ליגה את האחרונה.
  אם היא תמעד אז אלטינאספור החמישית תוכל לעבור אותה אם תנצח בפנרבח'צה (במידה ומאלטייספור תסיים בתיקו היא תצטרך לנצח בשני שערים לפחות ).
  בתחתית גוזטפה תארח את אנקרגוצ'ו וניצחון שלה והיא נשארת ללא קשר למשחקה של בורספור ישאיר אותה בליגה.
  אפילו תיקו ישאיר אותה בליגה כל עוד בוראספור לא תנצח ב 5 שערים (או 4 בתנאי שתכבוש לפחות 14 …).

  היום ייערך גם המחזור הסיום ברוסיה (30 ) כל המשחקים בשעה 14.00
  לוקמוטיב מחזיקת הגביע הטרייה (והאלופה היוצאת ) תארח את אופה ואם תנצח תגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות שנה שנייה ברציפות .אופה תסיים את העונה במקום ה 14 או ה 13 (סיכוי רק אם תנצח) ובכל מקרה תשחק במבחנים.

  קרסנודאר שנמצאת בשוויון נקודות עם לוקמוטיב (אך במאזן פנימי נחות ) תמתין למעידה של מחזיקת הגביע ותקווה לנצח בביתה את קאזאן העשירית שסיימה את העונה אם כך יקרה היא תהיה בבתים באלופות לראשונה בתולדותיה (למיטב זיכרוני)
  במקרה הגרוע תסיים שלישית עם הכרטיס למוקדמות האלופות .

  הרביעית ספרטק מוסקבה תצא לאורנבורג ואם תנצח תבטיח את המקום הרביעי שמעניק שלב בתים אוטומטי בליגה האירופאית האורחת שמינית לא תגיע לאירופה.

  צסק"א החמישית תארח את סובייטוב ותקווה למעידה של ספרטק ולניצחון שיבטיח לה את שלב הבתים אחרת תשחק במוקדמות .האורחת תשחק במבחנים אך הפסד עלול להוריד אותה למקום ה 14 ולמשחק קשה יותר על הנייר.

  טולה תתארח אצל דינמו מסוקבה כאשר היא בטוח במוקדמות האירופאית .

  האלופה זניט תחגוג בבית מול יינסיי שמצידה תיפרד מהליגה הבכירה (ורק נקודות עשויות לחלץ אותה מהמקום האחרון ).

  עוד נפרדת מהליגה היא אינזי מחצ'קלה שתארח את אוראל (המאוכזבת מהפסד גמר הגביע).

  במשחק האחרון תארח גרוזני את רוסטוב.
  המארחת תשיעית מרחק 2 נקודות ו 2 נקודות מרוסטוב השביעית .

  גם התארים האישיים על השולחן
  בטבלת מלך השערים מוליך צ'אלוב מצסק"א עם 13 שערים לפני אזמון מזניט עם 12.
  כאשר ל מירנצ'וק (לוקמוטיב) וקלאסון (קרסנודאר) עם 11 כ"א.
  זה לואיש מספרטק עם 10 שערים .
  בטבלת הבישולים
  דזיובה מזניט מוליך עם 9 לפני זוזאיניו מדינאמו עם 8 כאשר לאובליאקוב(אופה) ,צ'אלוב ודוס סנטוס(גרוזני) 7 כ"א.

  באיטליה נציין שלרומא ישנו סיכוי תיאורטי קלוש אך לא מעשי .

 5. מה יישאר למעשה אחרי היום בכדורגל והכדורסל ?
  רגל.
  בליגות המקומיות בוודאי הבכירות יישארו משחקי פליאוף מכריעים על המקום בליגה העליונה .
  כך למשל תארח מחר אוניון ברלין את שטוטגרט בגרמניה וכמובן ייערך גמר הפליאוף האנגלי בין וילה לדרבי .
  בנוסף ביום רביעי הזה גמר הליגה האירופאית בין ארסנל לצ'לסי כשבמוצאי שבת גמר האלופות בין ליברפול לטוטנהאם .
  זה לפחות ברמת הקבוצות בכדורגל האירופאי (ישנו כמובן מפעל הליברטדורס ובכלל כדורגל מדרום אמריקה ויתר היבשות).

  כמובן שכדורגל נבחרות עדיין יהיה מחזור כפול של מוקדמות יורו ביולי
  במצרים תיערך אליפות אפריקה בין 21 ליוני ו 19 ביולי.
  גם אליפות צפון ומרכז אמריקה תשוחק בחודשים אלו בין 15 ביוני ל 7 ביולי (בארה"ב קוסטה ריקה וג'מייקה) בטורניר בין 16 נבחרות .

  קופה אמריקה.
  הטורניר ייערך בברזיל בין 14 ביוני ל 7 ביולי
  בהשתתפות כל 10 נבחרות הקונפדרציה וכן יפן וקאטר האורחות .

  בכדורסל .
  בין חמישי לשישי תחל סדרת גמר הנ.ב.א
  בארץ ישנו כמובן הפליאוף והפיינל פור חצי גמר 10 ליוני גמר 13 ליוני
  באירופה נכנסים עכשיו לפליאוף שישוחק במאי יוני .
  אליפות העולם בכדורסל צפויה להתקיים בסין תאריך הפתיחה 31/8/19
  בטורניר בין 32 נבחרות ( 8 בתים של 4 2 הראשונות מכל בית עולות לנוקאאוט במשחק בודד עד סוף הטורניר).
  כמובן שיתלוו לכך טורנירי גילאים שונים ונשים.
  בהקשר זה נציין שאליפות אירופה לעתודה תיערך בארץ בחודש יוני ישראל האלופה אשתקד עם דני אבדיה תעניין מאד את הקהל בארץ.

 6. מרגיש שרוגליץ מנהל את התחרות ממש יפה. לא נלחץ, לא מנסה לעשות דברים שלא צריך אבל גם מראה שהוא לא רוכב אך ורק הגנתי.

  לגבי קאפארז שהיה באמת מדהים אתמול אבל אולי אני טועה אבל האנרגיות שהוא שרף הולכות להתנקם בו או היום (כמו זאכרין אתמול) או בקטעים 19-20. אולי אני טועה.

  כרך אגב – מוביסטאר החליפו מאנגר, שפתאום להתקפות שלהם יש הגיון?

  1. קאראפאז, למרות גילו, לדעתי יותר "גראנד טוריסט" מאשר זכארין. לרוסי יש נטיות להתפרק יותר. אני גם חושב שהקטע של היום, למרות האורך שלו, פחות קשה מזה של אתמול. יש מחר גם יום מנוחה.
   ולגבי מוביסטאר – מדי פעם מצליח להם, אל תכעס עליהם בגלל זה.

 7. לפני שלושה ימים החל בפולין טורניר הגמר של אליפות העולם עד גיל עשרים.
  בטורניר משחקות 24 נבחרות. שתי הראשונות בכל בית ועוד 4 הנבחרות שמסיימות במקום השלישי ושהן בעלות התוצאות הטובות ביותר עולות לשלב שמינית הגמר וכו'.
  אתמול הסתיים מחזור המשחקים הראשון. זה אירוע מרתק ואיכותי שבו השתתפו בעבר גדולי הכוכבים העכשוויים בכדורגל העולמי.
  את דרום אמריקה מייצגות הפעם אורוגוואי, קולומביה, ארגנטינה ואקוואדור (שזכתה באליפות דרום אמריקה בפעם הראשונה). ברזיל לא העפילה הפעם.

  https://en.wikipedia.org/wiki/2019_FIFA_U-20_World_Cup

  קישור לסגלי הנבחרות:
  https://en.wikipedia.org/wiki/2019_FIFA_U-20_World_Cup_squads

 8. מיצ'לטון סקוט מכסחים את היתרון של צמד הבורחים במהירות. 8 דקות עכשיו (65 ק"מ לסיום) כשכבר היה 15 דקות. כנראה מתכננים משהו לסיימון.

  1. לא הצליח להשיג את הפער שרצה. הרבה כבוד לשאר פאז שלא הפסיק להילחם. קטע מתיש מאוד עבר על הרוכבים אבל כפי שאנו יודעים, המנצחים האמיתיים נמדדים בשבוע השלישי. אני הולך עם רוגליץ׳

 9. שאלות לסיום,
  איך הסיכויים של קאראפאז אחרי היום? (הוא כבר לא "רוכב צעיר"?)
  ומה יעשו בקטע הבא במקום הפסגה שבוטלה?

  1. לטעמי זה שלו להפסיד. יש לו את הקבוצה החזקה ויתרון שיוכל להגדיל כמו גם יכולות נג"ש לא רעות בכלל.

    1. לא יהיה.חוץ מהמורטירולו יש רק טיפוסים בדרגה 3. היה רעיון די הזוי לעלות את המורטירולו פעמיים אבל המארגנים דחו אותו על הסף.

 10. טוב סיכום הערב.
  במקומית.
  סל .
  ירושלים מביסה בב"ש עולה ל 0-2 בסדרה וצפויה להעפיל לפיינל פור ביום שישי הקרוב.
  בכדורגל עכו ניצחה את הרצליה 3-4
  אך הכל יוכרע בגומלין בהרצליה כאשר גם ניצחון דחוק יספיק להרצליה לחזור לליגת העל .
  העולם סל .
  בספרד ויטוריה מפסידה ומפנה לברצלונה את המקום השני טנריפה בעטה בדלי בהפסד בהארכה לפאונדלאברה 88-84 במה שהיה משחקו האחרון בקריירה של מרקו פופוביץ אותו אחד שהתפרסם ב 2003 כאשר ניצח את מכבי בגמר האדריאטית .
  סדרות רבע הגמר בספרד ייראו ככה .
  ריאל מדריד ( 1) – מנרסה ( 8).
  ברצלונה ( 2) – חובנטוד בדאלונה (7) .
  באסקוניה (3) – סארגוסה (6) .
  ולנסיה ( 4) – מאלגה (5) .

  בגרמניה .
  אלבה ניצחה 0-3 את אולם ( 83-100 היום ).
  ותפגוש בחצי הגמר את אולדנבורג.
  מינכן בחצי הגמר השני בין המנצחת בין
  וכטה לבמברג.
  בטורקיה טלקום עם לנדסברג (18 נק) ניצחה את פנרבחצה 85-88 ולקחה אותה למשחק 3 מכריע .
  טופס בורסה מחכה למנצחת בחצי הגמר .

  באיטליה מילאנו הביסה את אבילאנו 76-92 במשחק 5 ומכריע וחזרה מפיגור 2-1 ו 1-0 בדרך לחצי הגמר .
  ותפגוש את ססארי בחצי הגמר .

 11. בהוקי פינלנד מפתיעה את קנדה עם 1-3 בגמר וזוכה בשלישית בהיסטוריה שלה באליפות העולם .
  רוסיה עם הארד לאחר 2-3 על צ'כיה

 12. מחזור סיום דרמטי במיוחד היה באיטליה.
  בסופו של יום אחרי משחק דרמטי מאד מנצחת אינטר את אמפולי 1-2 ועולה לליגת האלופות ע"ח היריבה העירונית מילאן כשעל הדרך היא מורידה ליגה את אמפולי .
  אטאלנטה תהיה לראשונה בהיסטוריה בליגת האלופות לאחר 1-3 על סוסואלו לא לפני שפיגרה 0-1 .
  מילאן ניצחה בספאל 3-2 אך בעקבות ניצחונות אינטר ואטאלנטה תסתפק בליגה האירופאית שם תופיע גם רומא שניצחה את פארמה 1-2 .
  בתחתית גנואה חילצה 0-0 בפיורנטינה והשתוותה לאמפולי ולמעשה עברה אותה בגלל המאזן הפנימי והתיקו הזה מותיר אותה ואת פיורנטינה בליגה.
  טורינו מנצחת 1-3 את לאציו אך זה לא מספיק לה בשביל אירופה.
  אלגרי נפרד מיובה בהפסד 2-0 לסמפדוריה.
  ואודינזה מנצחת בקליארי 2-1 .
  בשורה התחתונה יובה האלופה ,נאפולי הסגנית ,אטאלנטה (3 בראשונה בהיסטוריה) ואינטר יגיעו לליגת האלופות .
  מילאן ,רומא ולאציו מחזיקת הגביע ישחקו בליגה האירופאית.
  אמפולי ,פרוזינונה וקייבו ירדו לליגה השנייה (ממנה כבר עלו ברשיה ולאצ'ה וקבוצה אחרונה תעלה בפליאוף)

  מלך השערים פאביו קווילארילה עם 26 שערים (חתיכת סיפור בגיל 36 )
  לפני ספאטה מאטלנטה עם 23 ,פיונטק ממילאן עם 22 ורונאדלו מיובה עם 21.

  מרטנס מנאפולי וגומס מאטלנטה מלכי הבישולים עם 11 כ"א (לפני קייחון מנאפולי וסוסו ממילאן עם 10 כ"א ).

 13. עוד כמה ליגות תמו היום
  טורקיה .
  גלא אלופה תשחק בבתים באלופות
  סגניתה בב איסטנבול תשחק במוקדמות המפעל
  בשיקטש תשחק בבתים באירופאית כאשר טרזנספור ומאלטיינספור ישחקו במוקדמות האירופאית .
  גלא זכתה גם בגביע.
  בוראספור ,ארוזמוספור ואקיהסאר ירדו ליגה.
  אמביה דיאנה מגלא הוכתר כמלך השערים עם 30.
  לפני ודאט מוריקי (ריזספור) 17 ו יילמסז (בשיקטש) וסיסה (אלינאספור ) 16 כ"א ורודאייגה (טרזנספור) 15 .

  אדין וויסקה מבב איסטנבול הוא מלך הבישולים עם 14 (לפני קווארסמה ולייאץ מבשיקטש עם 11 אחריהם טוני וואקמה אקס ב"ש מטרזנספור ובסאן מארוזנספור עם 10 כ"א ).

  באוסטריה הסתיימה עונה דאבור כבש צמד ובישל וזלצבורג הביסה 0-7 .
  זלצבורג היא האלופה ומחזיקת הגביע
  לפני לינץ.
  דאבור זכה בשנה השנייה ברציפות במלכות השערים עם 20 7 שערים לפני הבא אחריו זוואו ויקטור.
  זוהי הזכייה השנייה שלו במלכות שערי אוסטריה כאשר היה גם מלך שערי שוויץ.
  הוא נבחר גם לכדורגלן העונה באוסטריה.

  בשוויץ.
  הסתיימה היום העונה יאנג בויס הוכתרה ממזמן לאלופה ותשחק במוקדמות האלופות במסלול האלופות.
  באזל סיימה כסגניתה מרחק 20 נקודות וזכתה גם בגביע אך היא תשחק במוקדמות האלופות במסלול הליגות החזקות משימה כמעט בלתי אפשרית.
  לוגאנו הקדימה בהפרש שערים את תון ולוצרן ותשחק בליגה האירופאית בבתים בעד האחרונות ישחקו במוקדמות המפעל.
  גאוספרס ירדה ליגה גראסופרס המועדון המצליח ביותר בשוויץ עם 27 אליפויות (שיא ) ו 17 גביעים (גם שיא)
  הקבוצה לא זכתה בגביע ובתואר מאז 2013 ובאליפות מאז 2003 .
  נוישאטל עוד קבוצת פאר תשחק במבחנים .

  גיום הוארו מהאלופה יאנג בויס הוכתר כמלך השערים עם 24 לפני צמד עם 15 ו עוד צמד עם 14.

  נוזולו מניושאטל בישל 11 פעם והוכתר למלך הבישולים לפני שלישייה עם 10 בישולים ועוד 1 עם 9.

  ברוסיה לוקמוטיב מחזיקת הגביע הטריה ניצחה 0-1 את אופה והצטרפה לאלופה זניט ( 1-4 על ייניסי) בשלב הבתים באלופות.
  קרסנודאר ניצחה את קאזאן 0-1 אך תסתפק רק במוקדמות האלופות .
  צסק"א ניצחה את סובייטוב 0-6 והבטיחה מקומה בשלב הבתים באירופאית בעקבות הפסדה של ספרטק היריבה העירונית באורנבורג 2-0 ולכן ספרטק מוסקבה תשחק רק במוקדמות האירופאית כמו טולה שסיימה היום ב 3-3 אצל דינמו מוסקבה.
  זניט האלופה הביסה את יינסי היורדת 1-4 .
  וביתר המשחקים גרוזני ניצחה את רוסטוב 0-1 .
  אוראל ניצחה את היורדת אינזי מחצל'קה 1-0 בחוץ.

  שורה תחתונה
  זניט אלופה ולוקמוטיב סגניתה ישחקו בליגת האלופות בשלב הבתים .
  קרסנודאר תשחק במוקדמות ליגת האלופות
  צסק"א בשלב הבתים באירופאית כאשר ספרטק מוסקבה וטולה ישחקו במוקדמות המפעל.
  בתחתית סובייטוב (13 ) ואופה (14 ) ישחקו במבחנים כאשר אינזי ויניסיי ירדו ליגה.
  כמובן שלוקמוטיב מוסקבה היא מחזיקת הגביע
  פיודור צ'אלוב(צסק"א( הוכתר כמלך השערים עם 15 לפני אזמון (זניט) עם 13 ,קלאסון (קרסונדאר) 12 ,ומירנצ'וק (לוקמוטיב) ודריוסי מזניט עם 11 כ"א.
  דזיובה מזינט הוא מלך הבישולים עם 10 (לפני זאוזיניו מדינמו מוסקבה וגזינסקי מקרסנודאר עם 8 כ"א)

  באנגליה בפליאוף העלייה לליגת המשנה גברה צ'לרטון 1-2 דרמטי על סנדרלנד לאחר פיגור שוויון משער עצמי ושער ניצחון 5 שניות לפני תום תוספת הזמן ורגע אחרי שריקה להארכה.
  הקבוצה חוזרת לליגת המשנה (מחזיקת הגביע 1947 )

 14. אני מזמין את אורן פראג' לכתוב פוסט מיוחד על פורמולה 1, מעין "פוסט הכרה" שיסביר על הספורט לכאלה שאין להם מושג, ולדוגמה למה אין אותו בארה"ב. לא כיסינו אף פעם מרוצי מכוניות אבל לי זה נראה כNATURAL לאתר במיוחד ביום שסימון פג'נאוד ניצח היום את האמריקאי אלכסנדר רוסי באינדי 500 ב- 0.2086 שניות, אחרי מרוץ של 500 מייל, או בערך 760 ק"מ!!!

  בארה"ב יש רק נסקא"ר. למה? יש המון חומר שהיינו רוצים להבין!

  1. האמת שכן, זה נושא מעניין. ארה״ב מנהלת קשר אהבה – אדישות(?) עם הספורט. יש מרוץ פורמולה 1 בארה״ב (הם לא כל כך יודעים איך לאכול אותו), יש קבוצה אמריקאית – האס, פה ושם גם מצריחים נהגים. אפילו ראיתי לא מזמן השוואת הקפה במסלול בטקסס בין ההקפה המהירה של מירוץ האינדי לבין ההקפה המהירה של לואיס על אותו מסלול. אני על זה!

 15. טוב היום שני
  כמה משחקים מעניינים
  סל פליאוף ישראלי
  משחק מספר 2.
  19.00 ראשון מול חולון החבולה והפצועה .ראשון של גודס תנסה לנצל זאת ולעלות ל0-2 בסדרה.

  21.00 הדרבי התל אביבי הפועל נגד מכבי . מכבי ניצחה בקלות במשחק הראשון ומובילה 0-1 בסדרה.

  עוד בכדורסל פליאוף איטלקי משחק 5 ומכריע בין ונציה לטארנטו
  המנצחת תפגוש בקרמונה בחצי הגמר.

  גם בצרפת פליאוף בין לה מאן לוילארבן ושרסבורג דיזון

  בכדורגל העולמי שני משחקי כדורגל משמעותיים ומסקרנים
  בגרמניה 21.30 אוניון ברלין -שטוטגרט בקרב על המקום בבונדסליגה בשנה הבאה .
  אוניון המארחת הוציאה 2-2 בשטוטגרט כך שגם תיקו נמוך (0-0 או 1-1 ) יעלה אותה לבונדסליגה.
  שטוטגרט מועדון מפואר בגרמניה עם 5 אליפויות ו 3 גביעים בסכנת הדחה ממשית .

  עוד קודם לכן ב 17.00 גמר פליאוף המשנה באנגליה .
  אסטון וילה נגד דרבי בקרב על הפריימרליג.

  וילה עברה בסיבוב הקודם את בורמיץ והיא סיימה רביעית את העונה הסדירה באנגליה.
  דרבי מחקה הפסד ביתי לניצחון מדהים בוילה .

כתיבת תגובה

סגירת תפריט