תיאטרון פרינג'-על גניבות אופציונליות בדראפט הקרוב/עידו רבינוביץ'

תיאטרון פרינג'-על גניבות אופציונליות בדראפט הקרוב/עידו רבינוביץ'

הזכייה של אמה ת'ומפסון בפרס הפרייר הראשון בפסטיבל אדינבורו הקפיץ את הקריירה של זוכת פרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר לעתיד, בתחילת הקריירה של רובין ווילאימס הופצו שמועות שהוא נולד באדינבורו בשל אהבתו הרבה לפסטיבל וגם לרואן אטקינסון, בחור צנוע שהחליט לקחת הפסקה מהתואר שלו בהנדסה בשביל לנסות להרוויח קצת כסף במה שבאמת אהב לעשות, פסטיבל אדינבורו שינה את החיים.

פסטיבל אדינבורו לתיאטרון פרינג' לעולם לא הרגיש את החיבוק החם של אור הזרקורים, אולי מערכת יחסים של "שלום-שלום" במעלית. אמנם, יצאו משם כמה מהשחקנים הגדולים ביותר בהוליווד. יהלומים חבויים ניתן למצוא בכל מקום, בין בהופעה קומית של מהנדס כושל, בין אם זה בשמיעת דיסק צרוב של לבנבן לא מוכר מדטרויט ובין אם זה בסוף הסיבוב הראשון של דראפט ה-NBA.

צ'ומה אוקקה, פורוורד, אוברן:

נתונים:

גיל: 20.8 שנים.

גובה: 2.03 מטר.

משקל: 104 ק"ג.

מוטות ידיים: 2.13 מטר.

בעונת הסופמור שלו באוברן צבר 12 נקודות, 6.8 ריבאונדים, 1.9 אסיסטים, 1.8 חטיפות, 1.2 חסימות עם 38.7% מחוץ לקשת ו-59.7% TS.

למה ייפול:

עם כ-8 דקות לסיום משחק הטורניר בסוויט 16 מול צפון קרוליינה האגדית, כאשר הוביל את קבוצתו ליתרון דו ספרתי עם 20 נקודות עד כה, צ'ומה אוקקה ניסה לעלות ללייאפ, כשל, ונשכב במיידית על הרצפה, נאנק מכאבים. בבדיקת ה-MRI לאחר מכן התברר הקרע ברצועת ה-ACL, צ'ומה לא שיחק כמובן במשחק העוקב בעילית 8, משחק בו היה נוכח ונתן דחיפה אמוציונלית לנמרים שניצחו בהארכה והגיעו לחצי גמר הטורניר בפעם הראשונה בתולדות המכללה (שם הפסידו לאלופה שבדרך, וירג'יניה). אף על פי שצ'ומה עבר ניתוח מוצלח, עדיין אין לו תאריך חזרה למגרשים. מספר 5 של הנמרים היה אתלט לא רע, בייחוד באופן ורטיקלי, ואין ספק שהפציעה הנ"ל תשפיע עליו לרעה. הפציעה הזו בייחוד רעה כיוון שכבר פצע את אותה הברך ב-2017 בעת אימון עם הנבחרת הצעירה של ארה"ב.

בנוסף לכך, הוא קלעי רע ביותר מכדרור בשל המכניקה האיטית של הזריקה שלו במצבים כאלו, הוא יתקשה במציאת עמדה קבועה בשל הגודל שלו (צריך יותר משקל בשביל להיות סטרץ' 4 טיפוסי, צריך להיות מהיר יותר בשביל להתמודד עם עמדה 3) והוא אינו מגן אישי דגול.

למה שווה את הסיכון:

איכות הטיפול בפציעות ACL השתפרה פלאים בשנים האחרונות, זה לא מדאיג כמו פעם. זאת ועוד, הוא מציג סוג מסוים שאין רבים ממנו בליגה, פוטנציאל 3&D לא בעמדת גארד/ווינג קלאסי, אלא יותר גבוה. נכון, ההגנה האישית עדיין לא מלוטשת, אמנם מבחינת הגנה קבוצתית, חתיכת נתיבי מסירה, הימורים נכונים לחטיפה וכו' אין הרבה קרובים אליו בקלאס הנוכחי. באספקט השלשות הוא עוד יותר מלוטש, אחוזים פנטסטיים ושחרור גבוה ואידיאלי עם קשה נאה ביותר על הזריקה, פלואידי במיוחד במצבי קאץ' אנד שוט. אוקקה גם מסיים באגרסיביות בקרבת הסל, בעיקר מרשים הסיומת שלו עם מגע רב/עבירות, נדמה שזה לא מפריע לו יותר מדי, התנועה החלקה שלו ללא כדור עוזרת לשטף ההתקפי שלו בפרט ושל הקבוצה בכלל. ניכר גם איקיו כדורסל גבוה, בעיקר בזיהוי קריסות הגנתיות וניצולן.

שחקן שיכול להשתלב בכל מערכת כעיקרון, אם יגיע לעיר אחוות האחים בבחירה ה-34 וישמש כמיני טוביאס האריס זו יכולה להיות התאמת על.

שחקני אוברן מתגבשים סביב אוקקה (קרדיט ל-montgomeryadvertiser)

מאטיס ת'ייבול, גארד, וושינגטון:

נתונים:

גיל: 22.2 שנים

גובה: 1.95 מטר.

משקל: 90 ק"ג.

מוטות ידיים: 2.13 מטר.

בעונת הסניור שלו בוושינגטון צבר 9.1 נקודות, 3.1 ריבאונדים, 2.1 אסיסטים, 3.5 חטיפות ו-2.3 חסימות עם 41.5% מהשדה, 30.05% לשלוש ו-85.1% מקו העונשין.

למה ייפול:

קשה לקרוא לגיל 22 זקן, אולם במונחים של שחקני קולג'ים שיוצאים לדראפט, במיוחד בעידן המודרני, ת'ייבול כבר נחשב ישיש. בנוסף לכך, רוב הסטטיסטיקה היבשה שלו לא פורצת את המסך, שלושה מחברי קבוצתו קלעו יותר ממנו ושניים צברו יותר אסיסטים וכדורים חוזרים ממנו בעונה החולפת. זאת ועוד, ההגנה שמריץ מייק הופקינס אצל ההאסקיז (אזורית, בעיקר 2-3) כמעט כבר לא משומשת ב-NBA.

למה שווה את הסיכון:

כל שחקן שחוטף 3.5 פעמים במשחק וחוסם 2.3 פעמים במשחק זה מרשים, כשזה גארד זה אקסטראורדינרי. במהלך העונה האחרונה, מאטיס העמיד אחוזי חטיפה של 6.6% ואחוזי חסימה של 8.1%. במהלך העשור האחרון, לא היה אף שחקן מכללות חוץ מת'ייבול שהעמיד את הקומבינציה הזו או יותר. הגיוני ששחקן שנקרא על שם אנרי מאטיס יכונה "הארטיסט", כינוי שניתן לו על ידי מאמנו. הוא היה העוגן של הגנת הסגולים-זהובים שהגיעה לטורניר בפעם הראשונה מאז 2011.

גם בצד השני של המגרש הוא לא רע בכלל, האחוזים לא משקפים את זה אך הזריקה שלו עם קשת גבוהה ומדויקת, גם אם לפעמים הטכניקה לא עקבית במיוחד. הוא מסיים טוב מאוד ליד הטבעת ויכול להטביע בעוצמה. בהינתן חוזקתו בהגנה, הוא לא כופה את המשחק על עצמו.

אם יגיע לשארלוט/מיאמי (בסנריו של טרייד חזרה לסוף ראשון/תחילת שני) הוא יפרח.

מאטיס מסיים כמו שצריך (קרדיט ל-seattletimes)

 

ג'יילן מקדניאלס, סנטר, סן דייגו סטייט:

נתונים:

גיל: 21.3 שנים.

גובה: 2.09 מטר.

משקל: 87 ק"ג.

מוטות ידיים: 2.14 מטר.

סטאנדינג ריץ': 2.7 מטר.

בעונת הסופמור שלו בסן דייגו סטייט צבר 15.9 נקודות, 8.3 ריבאונדים, 2.1 אסיסטים, 1.1 חטיפות ו-0.5 חסימות עם 46.6% מהשדה, 52.5% TS ו-28.7% USAGE.

למה ייפול:

בעיות מחוץ לפרקט, בסוף השנה שעברה הואשם ונתבע על סעיפים שונים של הקלטה וצילום אקטים מיניים. בנוסף לכך, סן דייגו סטייט איננה "פאוורהאוס" שמשחקת בקונפרנס יחסית חלש.

זאת ועוד, פלג הגוף העליון החלש שלו ופלג הגוף התחתון הרזה שלו יקשה עליו בהגנה על ביגמנים עבים יותר במקצוענים, אם בקונפרנס ה"מאונטין ווסט" היה אפשר להחביא את זה, לא עוד. אף על פי שהוא סקורר מאוד מוכשר כפי שנראה בסטטיסטיקה, הוא נוטה לקחת זריקה לא חכמות, בעיקר מחצי מרחק. בשביל למקסם את היכולות שלו הוא צריך לסנן את אלו מהמשחק שלו. בנוסף, הוא לעיתים שלומיאלי עם הכדור ויכול לאבד אותו בתוך היער בצבע אם מאבד ריכוז בכדרור.

למה שווה את הסיכון:

בדומה לצ'ומה אוקקה שהוזכר, הוא עם פוטנציאל 3&D אדיר בעמדת הגבוה, מצרך נדיר בליגה של היום. למרות שקלע רק כ-30% משלשות הקאץ' אנד שוט שלו, הפורמה תמיד נראתה פנטסטית. מושלם למערכת ראן אנד גאן, יכול לסיים בעוצמה, באמבדקסטריות, בהתקפה מתפרצת, מה שתרצו.

בניגוד לאישיות שמצטיירת מחוץ לפרקט, אין עוררין שהוא שחקן קבוצתו עצום ואחד משחקני ההאסל הטובים ביותר במכללות בשנה החולפת. הוא לוקח את העבודה שלו ברצינות רבה ולכן חברים לקבוצה וצוות האימון מאוד מעריכים אותו. יכול להיות אחלה שחקן קומפלמנטי לברוק לופז במילווקי.

ג'יילן, קר רוח. (קרדיט ל-NyPost)

 

לסיכום, כאשר נשמע הניגון של דראפט דל לאחר שלושת הבחירות הראשונות, תפנו את יושביי ברודווי לראות קצת תיאטרון פרינג'.

לפוסט הזה יש 12 תגובות

 1. שחקן שלאו דווקא ייפול אלא יבחר נמוך ללא הצדקה הוא לוקה סמניץ. שחקן עם פוטנציאל אולסטאר. מדובר בגבוה אתלט עם קליעה שמשחק בעמדות הפורוורד. שווה צפייה.

 2. אם הייתי צריך להמר על קבוצה שמאטיס רשום אצלה בתור אופציה ראשונה הייתי הולך על מילווקי. השאלה אם הוא ישאר עד הבחירה ה-30

 3. תודה עידו. ת'ייבול שחקן מאוד מסקרן ונשמע כמו. גניבת דראפט. יש הרבה קבוצות גדולות שבוחרות השנה בסוף הסיבוב, אז יכול להיות שנראה אחד משלושת השחקנים האלה משמעותי בפלייאוף של השנה הבאה.

 4. לא מכיר את מאטיס הזה (את הקודם אני אוהב…), אבל מהנתונים שאתה מביא, חתיכת תופעה.
  גארד שחוסם 2.3 וחוטף 3.5 בממוצע, לעונה שלמה?!
  אין חיה כזו.
  בדקתי אצל הגדולים ב-NBA – אין חיה כזו.
  המחסום ה"קל" לכאורה, של 2 חסימות ו-2 חטיפות בממוצע עונתי – רשום ע"ש אחד בלבד. מי אם לא האקים, ב-4 עונות שונות. ועוד עונה אחת של דיוויד רובינסון. זהו.
  סדרות פלייאוף זה עניין אחר – לברון בפינאלס 2016 הזכור רשם גם 2.6 חטיפות ו-2.3 חסימות בממוצע, אחת זכורה במיוחד, בנוסף לכל יתר הקונצים.
  ובכל זאת מאטיס נשמע לי מזכיר מישהו אחר: גארד ששומר מצוין, עם קליעה לא טובה בלשון המעטה. וזה אנדרה רוברסון. ומה אתה יודע – בפלייאוף 2017 רוברסון רשם ממוצע 2.4 חטיפות ו-3.4 חסימות…
  אולי זה גם אומר משהו, לא בהכרח טוב, על העתיד של מאטיס. כנראה כבר אין מקום לשחקנים כאלה היום בליגה.

 5. אוקקה בהחלט פוטנציאל ששווה את ההימור.
  לגבי ת'ייבול קשה לי לחוות דעה כי לא ראיתי אותו בכלל אבל חטיפות וחסימות כמדד ליכולת הגנה (בטח במכללות) זה השלכה מסוכנת. מניח שתהיה מי שתהמר עליו.
  ג'יילן מקדניאלס הוא בדיוק מסוג השחקנים שלא הייתי מהמר עליהם. שחקן לא חכם בעליל בלי קליעה מבחוץ ועם בעיות התנהגות.

 6. עידו, פוסט מצויין ממש. הייתי מציע שבעתיד תאיית את השמות באנגלית כך שאלה שלא מכירים יוכלו לקפוץ לגוגל או דראפט.אקספרס ולבדוק. מכל אלה שהזכרת, מקדניאל הוא הידוע לי ביותר. ראיתי אותו במשחק או שניים ולדעתי הוא יכול להיות מספר 3 מצויין, מין ריפ המילטון גבוה. אבל הבנאדם דפוק בראש. כך שמעתי לפני שבועיים כשהייתי בסן דיאגו ובאחד הבארים לספורט עם הבן של גייל השיחה הייתה עליו, ואני הצגתי את עצמי כאיש כדורסל הכותב להולי לנד, ומיד הסבירו לי על השחקן הזה.
  מעולה ביותר, עידו, וחשוב מאד לפני הדראפט

 7. תודה רבה על כל סיקור דראפט. מצויין.
  הדראפט הזה צפוי להיות חלש מקודמו, אבל מי יודע איפה מסתתרים יוקיץ או אפילו יאניס הבאים.

  הלכת מאד עמוק למרתפי הסיבוב השני כדי לדוג את הגניבות האלה, אבל חוץ ממאטיס (שאכן מדורג בסיבוב הראשון), לא נראה לי ששאר הפרוספקטים שציינת יצמחו. זה בעיקר פונקציה של כמה שיתנו להם לשחק. יש שחקני סיבוב שני שבכלל לא מקבלים צ'אנס, אלא קודם כל ליגת ה- G (גמורים?) – מי אמר הספרס?

  האמת, שכמעט אין באמת סיכון בלבחור אותם. מה יש להפסיד?
  עוד כמה גניבות אפשרויות המתחתית הסיבוב הראשון:
  PJ Washington – הגובהים של ימינו נמוכים ואתלטיים מאד
  למי שמפנטז על יוקיץ/ נורקיץ Goga Bitadze מגיאורגיה
  וכמובן יקיר האתר: Brandon Clarke

  לקינוח הנה כמה קישורים חביבים, שאניח אותם פה:
  איזה גרין אחד, נמוך מדי לשחקן פנים:
  https://www.nbadraft.net/players/draymond-green
  יווני אחד עם שם מעצבן:
  https://www.nbadraft.net/players/giannis-adetokoubo
  וסרבי אחד ונילי:
  https://www.nbadraft.net/players/nikola-jokic

כתיבת תגובה

סגירת תפריט