שיגעון תל אביבי: סיכום משחק מספר 1/ שי בוקר

טאריק בלאק ואלכס טיוס. ערב אדיר להגנה הצהובה במשחק הראשון שכלל שיא חסימות לקבוצה בפלייאוף (12). (צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה)

 

מכבי תל אביב עלתה ל-0:1 בסדרה לאחר שהביסה הערב את הפועל תל אביב במשחק הראשון של הטוב מחמש בהיכל מנורה, 67:89, תודות למופע הגנה של טאריק בלאק, דיאנדרה קיין וג'ון דיברתולומיאו. תומר גינת היה היחיד שתיפקד אצל האדומים. אוהדי הפועל פתחו בשירה של "נאצים" אחרי ההפסד. סיקור, מילותיי על המשחק, השחקן המצטיין, ראיונות, סטטיסטיקה של בלאק וגינת וגם השוואה של מכבי תל אביב בהגנה בין המשחק במחזור הרביעי בהיכל להערב נמצאים בהמשך.

רבע ראשון: 11:23 למכבי תל אביב

טאריק בלאק פתח את המשחק עם סל ועבירה וקבע 0:3 לצהובים. שלשה גדולה של קלויארו עם הלוח העלתה את מכבי תל אביב ל-0:8 מוקדם. בלאק לפני הסל השדה הראשון של הפועל שקלע רביב לימונד עם קצת יותר מ-6 דקות לסיום הרבע הראשון, בלאק רשם לא פחות מ-4 חסימות. סקוטי וילביקין ויובל זוסמן הוסיפו ריצה נוספת של 2-8 וקבעו 4:16 עם 5:04 לסיום הרבע הראשון. שלשה של גארלון גרין הורידה ל-9:18, אבל וילביקין החזיר עם אחת משלו. דיאנדרה קיין שחזר משני משחקי הרחקה הטביע ביד שמאל בהתקפה מתפרצת וקבע, 9:23 למארחים. לימונד קבע את תוצאת הרבע עם שתי קליעות עונשין מדויקות.

חשוב לציין שהפועל קלעה 4/19 מהשדה ברבע הראשון.

רבע שני: 34:46 למכבי תל אביב

הצהובים פתחו בטירוף את הרבע השני ושלשה של קיין בתוספת לדאנק יפה של טיוס ממסירה טובה של אוברייאנט הקפיצו את היתרון ל-11:29 עם 7:56 להפסקה. לאחר שדאנק נוסף של טיוס החזיר את היתרון ל-18, גינת קלע סל שדה ראשון להפועל ברבע השני לאחר כ-3 דקות. לאחר עוד שתיים של הפורוורד הישראלי, ג'מאל שולר צלף שלשה וצימק ל-20:32 בלבד. ג'ון דיברתולומיאו לא היסס והחזיר לו עם שלשה משלו בצד השני. בלאק  עם דאנק אדיר המשיך את היכולת הנהדרת שלו ועד שתיים של וילביקין קבעו 20:39. שולר וג'רל מקניל סירבו להיכנע ועם שתי שלשות גדולות שוב צימקו ל-12, 30:42. וילביקין מסר אליי-אופ ענק לדאנק של טיוס והחזיר ל-14, אבל מקניל קבע את תוצאת המחצית עם שתי נקודות משלו.

רבע שלישי: 55:65 למכבי תל אביב

האדומים עלו למחצית השנייה עם אנרגיה חיובית בשני צידי המגרש ובזכות שלשה אדירה של לימונד הפער צומק ל-41:48 בלבד. הקבוצות המשיכו להחליף סלים ועד הטבעה של בלאק מהנעת כדור יפה קבעה 46:55 לצהובים. חמש נקודות רצופות של האדומים הורידו את הפער ל-52:57 בלבד עם 3:45 לסיום הרבע. בהתקפה שלאחר מכן הצהובים איבדו כדור לחטיפה של גרין, אבל האחרון איבד את הכדור במתפרצת לדיברתולומיאו שחטף לו מאחור וצלף שלשה בצד השני. בהתקפה הבאה של הפועל שוב זה היה דיברתולומיאו שחטף כדור להניח שתי נקודות בצד השני. ג'וני אוברייאנט הוסיף שלשה גדולה והמשחק שוב ברח להפועל, 52:65 לצד הצהוב של העיר עם 1:43 לסיום הרבע. מקניל  דייק פעמיים מהקו והוריד את האדומים בפיגור 10 בלבד.

שולר מנסה לחמוק מקיין. הפועל תנסה להשוות את הסדרה ביום שני. (צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה)

 

רבע רביעי: 67:89 למכבי תל אביב

דיברתולומיאו וקיין פתחו היטב את הרבע האחרון עם ארבע נקודות רצופות וקבעו, 55:69 לצהובים. לאחר הפלוטר שלו שקבע 14 הפרש, קיין הצביע לעבר הספסל של האדומים וקיבל טכנית. הקהל האדום לא נשאר אדיש ושרק לו בוז צורם. שתי נקודות של ריצ'רד האוול צימקו ל-11 אבל קיין השיב עם עוד שלשה והחזיר את היתרון ל-14. סטו דגלאס ולימונד סירבו להיכנע ושוב הורידו את הפער ל-12, 62:74 עם 5:02 לסיום. תומר גינת ביצע עבירה חמישית עם 4:43 לסיום ובלאק דייק פעמיים והחזיר ל-14. מקניל ולימונד סירבו להגיד את המילה האחרונה ושוב צימקו ל-67:76. ג'ייק כהן  עם סל ועבירה חשוב החזיר ל-14 וגמר את הסיפור של המשחק הראשון. מכבי תל אביב סיימה את המשחק בריצה 0-13.

קלעו בספרות כפולות למכבי תל אביב: קיין 15 נקודות ו-2 חטיפות, וילביקין 14 נקודות, בלאק 12 נקודות ו-8 חסימות, כהן 11 נקודות ודיברתולומיאו הוסיף 10 נקודות ו-3 חטיפות.

קלעו בספרות כפולות להפועל תל אביב: מקניל 15 נקודות, לימונד 12, גינת 11 נקודות ו-10 ריבאונדים ושולר הוסיף 10 נקודות משלו.

מילותיי על המשחק:

מכבי תל אביב עלתה ל-0:1 מוצדק וכבר בפתיחה ביססה את עצמה בצד ההגנתי מה שהוביל אותה לניצחון כמעט חד צדדי לחלוטין, פרט לפתיחת המחצית השנייה שהייתה לא טובה, הצהובים שלטו לאורח כל 40 הדקות ולעולם לא פיגרו או היו בשוויון. בלאק שלט בהגנה, וקיין קלע סלים גדולים בכל פעם שקיבל הזדמנות. תומר גינת המשיך לעצבן את מכבי תל אביב בריבאונד. אוהדי הפועל שרו שירי שואה במהלך המשחק ו"נאצים" מיד בסיומו. דעתי האישית שאין מקום לקריאות כאלה בספורט. אגב אם קראתם את הפריוויו שלי למשחק הזה, אתם יכולים לראות שצדקתי כשאמרתי שלהפועל יהיה קשה מאוד לקלוע מול בלאק, קיין ודיברתולומיאו. עם זאת, הלחימה של הפועל בתחילת המחצית השנייה הייתה נהדרת וצריכה לתת להם תקווה לקראת משחק מספר 2 שהוא ביום שני בדרייב אין.

עוד דבר שאני חייב לציין: כבן אדם שמתעסק בסטטיסטיקה מאז גיל 6, אני אומר לכם חד משמעים שבבקס סקור טעו קשות במספר החסימות של בלאק. לא היו לו 6, היו לו 8. ואני מוכן להתווכח על זה. לפני ששרקו לו עבירה לאחר מה שהיה נראה כמו חסימה נקייה, הוא שפשף שני זריקות של האדומים באותה התקפה וגרם לכדור לא להתקרב לסל. כל זה קרה כשכבר היו לו 6 חסימות. אני הולך עם 8 חסימות. שוב, הינכם מוזמנים להתווכח איתי. ואגב, אני אינני הכתב היחיד שראה יותר מ-6 חסימות. אז אכן, לפעמים הסטטיסטיקה משקרת לכם.

השחקן המצטיין: דיאנדרה קיין

קיין אכן היה השחקן הכי טוב של הצהובים היום ואף התלהב מזה שרציתי לראיין אותו לאחר המשחק. צפו בראיון:

סטטיסטיקה של בלאק וגינת:

ראיון עם טאריק בלאק:

ראיון עם תומר גינת:

השוואה בין המשחק במחזור ה-4 בהיכל להערב בצד ההגנתי של מכבי תל אביב:

הגנתית מכבי עושה צרות להפועל בהיכל.

 

@זכויות יוצרים של הראיונות שייכים לשי בוקר.

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. תודה שי. יופי של סיקור למשחק הגנה מהטובים שהיו בארץ. איטודיס הכין את הקבוצה שלו הערב ומופע חסימות כזה הוא לא משהו שרואים כל יום. אני לא יודע אם להפועל יש מספיק עומק בשביל לעשות שינוי משמעותי בהתקפה, כי זה באמת היה חד-צדדי במיוחד. אנחנו יודעים שסדרות יכולות להשתנות מהקצה לקצה, נקווה שזה יקרה הפעם כדי שיהיה מתח.

 2. שי סיקור מצויין וראיונות טובים מאד, במיוחד עם קיין. עכשיו שאתה שולט בעניינים, חשוב להכין שאלות ספציפיות לכל מתראיין.

  1. ממשיך לעבוד על זה. זה תלוי במי רוצה להתראיין. לא תמיד תופסים את השחקן שרוצים. אבל שילשום תפסתי את כל ה-3.

 3. תודה רבה שי על עוד סיקור נהדר. עצוב שאחרי עונה ככ ארוכה לבסוף האליפות מוכרעת על גורלו של משחק אחד.

  1. חח שהמשטרה יטפלו קודם בגנבי הרכוש עבריינים וכו לפני זה….
   מצחיק אותי שמישהו סומך על המשטרה בארץ 🤣🤣🤣

 4. ממש לא יאומן חוסר העניין של גולשים שהם אמורים להיות חובבי כדורסל בכדורסל ישראלי. אחרי הכל זה מכבי נגד הפועל. רוב הגולשים לא שמים בכלל?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט