חם מהתנור: הסאנס פיטרו את קוקשקוב / עידו גילרי

הפיניקס סאנס פיטרו הלילה את מאמנם איגור קוקושקוב לאחר עונה אחת בלבד בתפקיד. קוקושקוב משלם את המחיר על עונה בה המועדון הלך אחורה וניצח 19 משחקים בלבד. כל זאת למרות החתמתו של דווין בוקר על הארכת חוזה והבחירה בדיאנדרה אייטון במקום הראשון בדראפט. קוקושקוב הוא המאמן השלישי שמפוטר בסאנס בארבע העונות האחרונות (בנוסף מינויו של המאמן הזמני ג'יי טריאנו לא הוארך). המהלך מגיע לאחר שינויים בהנהלה שכללו גם את פיטורי הג'נרל מנג'ר, ריאן מקדונו, שהחתים את קוקושקוב. על פי דיווחים של אדיראן ווג'נרובסקי ב-ESPN המהלך נובע גם מתוך הרצון לשכור את שיותיו של מונטי וויליאמס עוזר המאמן של פילדלפיה.

*

לוק וולטון מאמנה הטרי של הסקרמנטו קינגס מואשם בתביעה אזרחית בתקיפה מינית של עיתונאית ב-2016. גם הלייקרס וגם הווריורס בשורותיהן הועסק וולטון בתפקידי אימון הודיעו שהן לא היו מודעות לאירוע המדובר.

*

הליגה קנסה את ג'ימי באטלר ב-25,000 דולר ואת ג'רד דאדלי ב-15,000 דולר על העימות ביניהם במשחק האחרון בין הסיקסרס לנטס. שון מרקס הג'רל מנג'ר של הנטס הורחק מהמשחק הבא ונקנס ב-25,000 דולר לאחר שבסיום המשחק המדובר נכנס לחדרי ההלבשה של השופטים.

*

דמאר דרוזאן נקנס ב-25,000 דולר לאחר שזרק את הכדור על השופט סקוט פוסטר במשחק ההפסד של הספרס לנאגטס.

לפוסט הזה יש 65 תגובות

 1. מאמן שהוביל אותם לדרך הכי קרובה לזאיון מפוטר?!? הם באמת ציפו למשהו מהעונה הזו? תמוהה משהו. הרי ממילא לא היו להם שום פנטזיות פלייאוף, לפחות השיגו את הסיכויים לזכות בבחירה הראשונה…

  1. ברור שציפו אם בוקר זה קובי וויד לבל ואחד כמו אייטון לא אמורים לגרד 19 נצחונות שרובם גם גורדו בזמן גארבג' של העונה. הסאנס היו מקבוצות ההגנה הכי גרועות בהיסטוריה ולא אכפת לי הסטט מה אומר, אני יודע מה ראיתי במעט שעוד ראיתי בתחילת/אמצע העונה.
   שחקן כמו אייטון ניסו לחסל אותו בכל דרך ואיכשהו חילץ 16 ו-10 בעונה הזאת. שחקן שרוב הליגה לא יכולה להתמודד איתו, בטח ברמות של עונה סדירה

 2. הקבוצה תחתיו נראתה נורא, ללא דרך, ללא רצון, לא קידם את אייטון, איכזב מאוד ולא יקבל יותר צ'אנסים אלא כעוזר.

  1. לאייטון דווקא היתה עונת רוקי מצויינת. בכל מקרה, מי שמביא מאמן רוקי צריך לתת לו יותר מעונה אחת להתאקלם, בטח ובטח כשמציידים אותו בסגל צעיר וחלש להחריד.

   1. אייטון היה צריך לרמוס ולא להעמיד מספרי גארבג', הוא עשה 16 נק למרות המאמן הדביל הזה. עם מאמן טוב היה עושה 25 נק ויותר נצחונות

    1. שמעון יא הזוי. (חביב, אבל הזוי). דאנקן ושאקיל לא עשו 25 נק בעונת הרוקי שלהם. 16 ועשר ריבאונדים למשחק לילד בן 20 זה לא פחות ממעולה. מה גם שגבוהים מתפתחים מאוחר יחסית.

 3. לוקחים מאמן רוקי, נותנים לו סגל איום, לוחשים לו באוזן שיש זאיון בסוף העונה, ומעיפים אותו בסוף העונה. הגיוני בסך הכל. ומה כל כך דחוף היה להם? אה, ברור, העילוי, הגאון בעל הקבלות, המאמן שכל הליגה מתאבדת כרגע על שירותיו, מונטי וויליאמס.יש משהו מאוד רקוב בארגון הזה.

 4. עשו בשכל. הדביל הזה גמר את אייטון. הפך זהב למצופה זהב. מזל שהעיפו אותו אחרת היה הופך אותו לקאט. הסאנס צריכים מאמן שיודע שאייטון הוא הפריינצייז והפנים שלהם ולא בוקר. כל עוד ימשיכו ללקק לבוקר ויביאו מאמנים רפי הבנה הם ימשיכו להתבוסס בחרא.
  הם גם צריכים לגרום לשחקנים האהבלים שלהם לעשות הגנה ולהזיז את התחת כי ההגנה שלהם מביכה ברמות היסטוריות, כל התקפה לייאפ ואף דביל לא יודע איפה לעמוד.

  1. פשוט אין לך מושג על מה אתה מדבר ( אוקיי לגבי ההגנה המביכה בהחלט יש לך מושג על מה אתה מדבר זה היה בזיוני ברמות). אייטון נתן עונה מצויינת אבל הוא כנראה עדיין לא מוכן להיות השחקן שלוקח את הקבוצה על הגב.זה לא ממש קשור למאמן. לפעמים לוקח לשחקנים צעירים זמן להתפתח. דווקא מאד אהבתי את זה שהוא לא התעקש בכח לזרוק כל כדור שהגיע אליו.
   אתה רוצה שוב להתחיל את קשקושי "אם רק היה לו את הסוכן של דונצ'יץ'…"?

   1. אייטון היה מאד מוכן להעמיד ממוצע של 25 נק. 90 אחוז מהליגה נמושות ולא יכולות לעצור את אייטון בשום אופן בטח לא בעונה הסדירה. מאמן נורמלי ואייטון לוקח רוקי העונה בהליכה עם 25 ו-10. גם אם אייטון לא מוכן לטופ כרגע זה סטט שהוא מעמיד בעיניים עצומות אם משחקים עליו על רוב הליגה. הוא היה זורק 4 זריקות במשחק ורץ מצד לצד 10 התקפות בלי לראות כדור

    1. זה כי אתה אומר? 4 זריקות במשחק? 10 התקפות בלי לגעת בכדור? כנראה ראית הרבה משחקים מדומיינים של הסאנס.

   2. ועידו אתה מנצח 19 משחקים גם אם אייטון זורק 30 זריקות ב30 אחוז מהשדה. הפיתוח שלו של מובים ודברים היה חייב להיות המטרה הראשונית שלהם. לא כל יום כשרון התקפי כמוהו נוחת בליגה. הוא יכול להיות בהתקפה אמביד לגמרי, כל החבילה שם. הגנה הוא ילמד עם השנים ומאמן טוב היה גם הופך אותו לרים פרוטקטור טוב כי זה יותר מיקום ועבודה קבוצתית. גם את גובר באחד על אחד יטחנו אותו אבל הוא נראה כזה טוב הגנתית כי הסיסטמה של יוטה מעולה יודעים לאיפה להביא שחקנים ואיפה למקם אותו

    1. הפיתוח של אייטון בהחלט מטרה ראשונהבמעלה. רק ההנחה שלך של לתת לו לזרוק כל התקפה= פיתוח היא טעות מיסודה. להגיד שאני מרוצה מכמות הפעמים שהוא קיבל כדור? לא. אבל מכאן ועד ההנפצות שאתה זורק כאן הדרך ארוכה.

 5. שמעון לא מסכים איתך. זו ליגה של גארדים ואי אפשר לתת את הכדור לאייטון כל התקפה, עדיף להשקיע במימוש הפוטנציאל של בוקר קודם

 6. כמה מילים על הדיון סביב הפיתוח של אייטון כשחקן.
  .
  נתחיל בכך שבניגוד למה שנכתוב לא פעם על ידי מספר מגיבים,
  לאייטון הייתה עונת רוקי טובה מאוד.
  עד כמה טובה?
  את הרף שהוא חצה העונה (16 נק', 10 רב', 55%+ אפקטיבי),
  יש רק עוד 9 שחקנים (4 שחקנים פעילים) חצו גם הם את הרף בלפחות אחת מ-3 עונותיהם הראשונות בליגה.
  כל אחד מאותם 9 שחקנים הוא אולסטר. 3 מה-5 שפרשו הם HOF.
  .
  מי שצפה בסאנס השנה, וראה את מגוון הדרכים בהן אייטון היה מעורב במשחק ההתקפה, יודע שיש המון סיבות לאופטימיות בקרב אוהדי הקבוצה.
  הוא לא מכריח זריקות,
  הוא יודע למצוא שחקנים חופשיים,
  הוא יודע לעשות "בוגוט" (חסימות קיר),
  הוא יודע לעשות "בוגוט" גם לשחקנים ללא כדור.
  .
  אלו יכולות שהסטטיסטיקה היבשה של "16 , 10" לא מצליחה לתאר.
  .
  בנוסף –
  הוא עושה את מה שהוא עושה בלי איזה כריס פול לצדו (ע"ע האחוזים האפקטיביים של דאנדרה אחר – ג'ורדן).
  הוא משיג את הנקודות שלו מבגוון דרכים מרשים:
  יש לו יד רכה מחצי מרחק,
  יש לו תנועה נהדרת ללא כדור,
  הוא טס את המגרש אחרי רב' הגנה,
  יש לו משחק היי פוסט משובח,
  והוא אפילו מגלה יכולות במשחק הלואו פוסט.
  .
  מי שצפה באייטון במשך העונה כולה, אין לי ספק שראה את השינוי במשחקו, והתרשם מגרף הלמידה שלו.
  אין לי ספק שלקוקושקוב יש מניות בהצלחה זו.
  .
  האם הכל מושלם?
  ברור שלא.
  חד משמעית – הסאנס הסריחו בעונה שעברה.
  .
  אבל –
  .
  יש לקבוצה תירוצים הגיוניים.
  שליש מהפיירול שולם לשחקנים שלא שיחקו בקבוצה.
  שחקני מפתח החמיצו כמות גדולה של משחקים.
  בנדר היה ה-PF הפותח ברוב משחקי הקבוצה העונה. בנדר!
  .
  מה שמחזיר אותי לדיון המקורי –
  הפיטורים של מאמן הקבוצה.
  אישית, אני חושב שזו טעות להחליף מאמנים בקצב בו מחליפים גרביים.
  אבל אני מבין את הרצון של GM חדש להתוות דרך משלו.
  .
  עכשיו נותר רק לקוות.
  השאיפה הראלית היא ציון/מוראנט בדראפט.
  קצת פחות ראלי זה לקוות שסרבר יוריד את רמת ההתערבות שלו בנעשה בקבוצה.
  ימים יגידו.
  .
  תודה, עידו.

 7. לא חושב שבעטו אותו בגלל איטון יותר טוב או פחות טוב אלא בגלל איך שהם נראו. עם כזה סגל אין שום סיבה לשחק ככ גרוע. ספק גדול אם הם היו אפילו עולים שלב ביורוליג עם כזאת הגנה. בוקר איטון אריזה (ואחכ אוברה), וורן, ג׳קסון וכו היו שווים לפחות 30 ניצחונות. אם אטלנטה יכולה אז אין סיבה שפיניקס לא תוכל. זה למה קוקשוב בחוץ לדעתי

 8. ברגע זה ממש בטח יש שיחת ועידה בין דולאן, גארפקס וסארבר, בה הם מנסים לנחם את גרנפלד, שלראשונה מאז הפיטורים מעלה חיוך אחרי שהוא שומע על הצעד החכם הזה של סארבר.

     1. לפי עברו הוא הכי טוב שאפשר להשיג כרגע, במקומות שאני קורא לא אוהבים אותו (ואת המהלכים שה-GM עושה בכלל) והנפילה תימשך כנראה לפחות עוד עונה-שתיים. אפילו לעשות טנקינג כמו שצריך לא הצלחנו כשסיימנו שניים מהסוף אך נפלנו לבחירת דראפט החמישית :/

 9. ממש מבאס, עוד צעד שנראה בכיוון הלא-נכון מצד פיניקס. אלא אם היו מאחורי הקלעים דברים מהותיים שאנחנו לא יודעים, אתה לא מפטר מאמן חדש שרק לפני שנה חשבת שמתאים לך, ומהמר עוד פעם על להתחיל מחדש ולהוסיף לחוסר היציבות של המערכת והצעירים.
  מקווה שקוקושקוב יקבל עוד צ'אנס בליגה, כי ממה שקראתי עליו וממנו (בעיקר בקיץ הקודם) הוא נשמע אחלה בן אדם ומאמן.

  1. לא יודע אם יש קשר, בלאט אמריקאי שגדל כמאמן בכדורסל האירופי וקוקושקוב אירופי שגדל כמאמן בכדורסל האמריקאי, אבל העובדה שהם לא חלק מהמעגל המצומצם של משפחת ה-NBA בטח לא עזרה להם…

  1. אני כבר לא יכול לחכות למאמן העתידי, מאמן העבר של הסאנס, מונטי וויליאמס.
   (בתנאי שהוא יסכים לעבוד תחת סארבר)

 10. על פניו נראה כמו עוד טעות של הסאנס. ראיתי הרבה משחקים שלהם השנה. אי אפשר לפטר אותו השנה כי :
  1. הוא שיחק בלי רכז (זה חלק מהעניין עם איטון למרות שלדעתי בסהכ הוא נתן עונה טובה לרוקי).
  2. היו לו את ריאן אנדרסון על הפיירול ואריזה לא ממש ניסה להישאר שם.
  3. הוא ג'נטלמן וכן ראיתי שהוא מפתח את השחקנים בכיוונים נכונים כל שחקן עם דגשים שהוא נדרש להם.
  4. ההגנה הלכה והשתפרה ככל שהזמן עבר למרות שמסכים שכללית היתה גרועה.
  5. הקבוצה מאוד צעירה כל מי שציפה ממנה ליותר השנה (אני מכליל בזה את עצמי) חי באשליות.
  הסיבה העיקרית שפוטר היא שמחפשים שעיר לעזאזל כנראה וכנראה בגלל שבסופו של דבר ג'ונס הוא לא זה שבחר בו.
  אני מקוה שאיכשהוא הוא יקבל עוד הזדמנות בליגה למרות שדי קשה לי להאמין.
  בפיניקס לדעתי יש המון כשרון גולמי וזה עוד יתחזק עם הדראפט הקרוב. זו קבוצה שהדבר העיקרי שהיא צריכה זה יציבות לרוץ כמה שנים קדימה ולהתאמן ביחד ולהפוך את כל הכשרון הזה ליכולת . ואת זה אין לה כרגע וכל זה לדעתי על מזבח של פוליטיקות קטנות כמו בכל ארגון. אני לא מכיר את ג'ונס אבל זה לא סימן טוב . מונטי ויליאמס? זה תחליף? למה?
  לא ברור= שעיר לעזאזל = פוליטיקה.
  אני לא חושב שזה אבידה שאין לה תחליך ויכול להתחבר גם לביקורת שכתבו עליו למעלה. הוא בטוח לא היה מצטיין אבל גם לא היה גרוע ויש מספיק נסיבות מקלות. זו דעתי אבל בכל מקרה שיהיה להם בהצלחה.

  1. מוני וויליאמס זה תואם טיי לו ואלווין גנטרי כלומר כלום ושום דבר. גיימס גונס זה החבר של לברון וגם הוא ישר העיף מאמן לבן וזר וממנים אחד משלהם 😁

   מה עם המטיף למה הוא מחוסר עבודה?

  1. מאמן נוראי , טוף שים הביתה כמו במקרה של בלאט זה לא זה, אני מבין את הGM החדש לגמרי. אין שיטת התקפה מסודרת , הצעירים בקושי התפתחו דרכו, ההגנה היא בין הגרועות ביותר שיצא לי לראות. אין קשר בכלל לאירופאי או לא , גם בלאט היה חייב להיות מפוטר אז עם כל הפרו ציוני שאני.

    1. זה אחרי הנבואה על ווסטברוק מול פורטנלד, אמרתי שהם יפסידו לפני המשחק אמרתי 6-22 לוודברוק, עשה 5-21, אמרתי שהוא ייחרב את המשחק .

    2. זה בדיחה גילרי, כתבתי לפני המשחק של פורטלנד בדיוק מה יהיה כמה ווסטברוק יחטיא ואיך הוא ייחרב את המשחק של הרעמים

כתיבת תגובה

סגירת תפריט