דיון הופס ליום שלישי PM: איך, איך, איך זה ייתכן? / מנחם לס

 

יום אחד בן סימונס כל כך גרוע ששמעון כותב עליו כחולייה החלשה של פילדלפיה (http://www.hoops.co.il/?p=155875), מקבל 86 תגובות שלפחות שליש מסכימות איתו, שליש נמצאות באמצע, ושליש לא מסכימות איתו בדיוק,  ויומיים אח"כ הוא יותר מסתם נפלא, עם טריפל דאבל מגן העדן, 23+, והבוס הבלתי מעורער של פילדלפיה.

כיצד זה ייתכן? מה קרה? האם שמעון חסר מושג? האם העולם עובד על 'יום אסל יום באסל' וזה הכל עניין על איזה צד אתה מתעורר? האם הגיע הזמן להודות שאין הגיון ב-NBA ואין למצוא סיבות כי הכל משתנה מרגע לרגע. אוקיי, מחצי לחצי. תיכנסו לפוסט שלי על חידון הספורט שכתבתי אותו במחצית של הווריורס נגד הקליפרס, הפרש 23 לזכות הווריורס, אז כתבתי את הפוסט והלכתי לישון. אפילו לא חלמתי לחזור למשחק כי חשבתי שיהיה 40 הפרש.

רק הבוקר גיליתי מי ניצח.

אז אולי כל ה-NBA היא רולטה אחת גדולה כי יש מספיק כשרון אצל כל קבוצה לבצע את ה'בלתי ניתן'???

אבל כמובן שהתחלתי את הדיון עם סימונס שיום אחד הוא נירמס ע"י המדיה (שמעון! שים לב! אני מכנה אותך 'מדיה'. אני יודע שאתה סוכן סמוי של ה'תאגיד' אבל בכל זאת…) ויום שני הוא המלך.

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 23 תגובות

 1. דעתי העקבית היא שבן סימונס כדורסלן מעולה עם פוטנציאל רב. תחת מאמן אחר יכול להיות פרנצ'ייז פלייר. בפילי הכל בוקה ומבולקה ולכן לפעמים יום עסל ולפעמים באסל

 2. 2 עונות של ניסיון על הפרקט ב-NBA, זה כל מה שיש באמתחתו של סימונס.
  הוא משחק בעמדה אולי הקשה ביותר לאיוש, בכדורסל של ימינו,
  והוא עושה את זה ללא ג'אמפ שוט אמין, ללא קליעה מבחוץ (או אפילו ניסיונות קליעה מבחוץ).
  והוא עושה את זה בהצלחה.
  .
  משחקים כמו משחק מס' 1 של הסדרה, עוד יהיו לו השנה. אין לי ספק. בטוח אם הסיקסרס יעברו שלב, אז הם יפגשו (ככל הנראה) הגנה קצת יותר מאיימת.
  אבל זה לא אומר שגורלו נחרץ.
  בקיץ שאחרי עונתו הראשונה ב-NBA הוא לא עבד (אם הוא עבד – אז הוא לא מיישם) על הקליעה. השנה יהיה עליו הרבה יותר לחץ לעשות זאת.
  אותו סימונס עם 2 ניסיונות קליעה במשחק מה-3, גם אם יכנסו רק ב-35%, הופך לשחקן שיהיה קשה בהרבה לעצור.
  .
  לא צריך ללכת רחוק יותר מאשר ללברון. פופ אמלל אותו בפיינלס של 2007. מה לעשות, טוב ככל שיהיה שחקן כלשהו, כאשר המשחק שלו הוא חד ממדי, הגנות חזקות יצליחו לעצור אותו.
  אז לברון פיתח קליעה, ובהמשך הוא פיתח גם משחק מהפוסט. לעצור אותו הפך לקשה בהרבה.

  .

  1. אתה משווה את הסגל שהיה ללברון לזה שיש ליד סימונס? עזוב שלברון היה פריק אתלטי שסימונס לא מתקרב עליו בכלל (אתלט טוב לא וואו), ללברון לא היה חברה שישחקו לצידו ואז פופ אמלל אותו, אני רוצה לראות מישהו בליגה מאמלל את יאניס עכשיו, שגם ללא קליעה.

   1. הוא משווה אותו לשחקן שהיה מצויין בכל התחומים האחרים וללא קליעה – לברון. שלאחר כמה עונות שיפר את הקליעה בצורה משמעותית.
    אם אתה זוכר, על לברון בתחילת דרכו היו לוקחים מטר או שניים ומעדיפים שהוא יזרוק מבחוץ, והיו מחכים לו בצבע

 3. אני משוכנע שהיעדר נסיונות זריקה כלשהם, מצביעות על בעיה פסיכולוגית קשה.
  אולי מדובר בפחד מכישלון, אולי בפרפקציוניזם, אבל זה לא סתם זריקה שצריך לעבוד עליה.
  לברון למשל, זרק בעונה הראשונה 2.7 זריקות לשלוש, למרות 29% חלשים.
  אפילו רונדו זרק 29 פעמים ל 3 בעונה הראשונה.
  סימונס? עונה ראשונה 10 זריקות. עונה שניה 9.
  וכולן חוץ מאחת זריקות התאבדות של סוף שעון.
  אני די בטוח שהזריקה של סימונס לא פחות טובה משל רונדו או אפילו לברון בעונתם הראשונה – אבל הוא חושש. ולכן הבעיה אצלו הרבה יותר עמוקה מ"חסרי קליעה" אחרים בליגה

  1. לסימונס אין מכניקה אני לא חושב שאפשר לשפר את זה, ואני לא יודע אם יש לו את הרצון בדומה לכוכבים להשתפר (אמביד לדוגמא ) ולא לבלות עם הקרדישיאנית , אם הוא מגיע עונה הבאה בלי קליעה (אפילו מחצי מרחק רק סבירה שיווצר איזה איום ) צריך להטריד אותו , הוא מהווה תקרה ברורה לקבוצה, על ההגנה של ברוקלין די פשוט לחגוג, נראה מה יקרא שיפגוש את בוסטון או מילווקי ימררו לו את החיים.

   1. לא מדויק הקביעה לגבי העדר מכניקה ברוך. הוא אמנם לא סטף אבל המכניקה שלו שראיתי באימונים לאולסטאר ( הוא זרק הרבה) אז המכניקה שלו לא פחות טובה משל כספי לדוגמא והרבה יותר טובה מלונזו ושאר מידיי הפטישים בליגה. זה פשוט עניין של ביטחון שאני מקווה שיגיע

   2. מסכים.
    ההזדמנות להטריד אותו עם תמורה אמיתית חלפה כבר. הכתובת היתה על הקיר כבר אחרי שליש עונה, וגם אני כתבתי פה את זה.
    חבל

 4. סימונס בעל פוטנציאל אדיר, יש לו סל יכולות גדול אבל בקיץ הקרוב הדבר היחיד שהוא צריך לעשות זה לעמוד ולזרוק מבחוץ וכמה שיותר עם מאמן קליעה צמוד.

 5. סימונס הוא באמת סוגיה לא פתורה – יש המון שחקנים בליגה שאתה שואל את עצמך מה אם היה עולה בגורל הפוטנציאל/ התכשיט אם היה זה בסיטואציה אחרת או תחת מאמן אחר (למשל וויגנס מצד אחד דיאנג'לו ראסל מהעבר האחר). את הפוטנציאל של סימונס אי אפשר לפספס 208 עם ראיית משחק מהטופ של הליגה ואתלטיות לא נורמלית. זה נתוני פתיחה שיש למעטים מן השחקנים בליגה
  אבל בהתחשב במצב הנוכחי – השאלה אני חושב שצריך לשאול היא עד כמה הוא יכול להשתלב בסגנונות משחק שונים – וזה נראה שעל מנת שסימונס יהיה יעיל הוא חייב סגנון משחק די מהיר – כי במגרש פתוח עם יכולת הסיום שלו וראיית המשחק הוא שחקן קטלני. היחידים שהייתי לוקח לפניו לניהול של מתפרצת או התקפת מעבר שהיא על סף המתפרצת אלו הפריק לברון סטף ואולי קיירי. עד כדי כך הוא טוב בסגנון הזה. הבעיה שמחוץ לאזור הנוחות הזה הוא הרבה פחות יעיל ולפעמים אפילו מזיק. במחצית הראשונה אתמול מול הנטס זה צעק לשמיים. הוא עומד בפאתי הצבע, ומנסה לתפוס עמדה על שחקן. הבעיה שגם כאשר הוא מקבל כדור בפוסט הוא לא מספיק טוב בשביל לייצר מזה סל באופן יציב ועל מנת שאמביד טוביס ובאטלר יהיו אפקטיביים הם חייבים את השטח הזה פנוי. כמובן שמחוץ לצבע הוא פשוט לא חלק בגלל היעדר הקליעה המפורסם. אז כשמשחק ההתקפה איטי יחסית – שזה סגנון שדווקא טוב לאמביד ולדעתי אפילו לבאטלר סימונס די הורס את ההרמוניה הקבוצתית וכאשר הם משחקים מהר הוא שחקן בלתי עציר – פער די גדול שמסביר למה בראון כל כך מתעקש עליו אבל נכון למצב הנוכחי שם תקרה די ברורה על פילי.

 6. אני חושב שהאמת היא איפה שהוא באמצע, הוא לא מג'יק החדש שחשבו שיהיה, אבל רחוק מאוד מבאסט. הדבר שהכי מדאיג לגביו הוא החוסר רצון להשתפר, או שככה לפחות זה נראה מהתגובות שלו. אם זה לא ישתנה, הוא לא ינצל את הפוטנציאל שלו

 7. אתם לא מסתכלים במקום הנכון,

  אני שולח אותכם ל לאמאר אודום שעדיין משתקם ,
  טריסטן תומפסון שנדפקה לו הקופסה וכנראה גם הקפיצה לגובה,
  וסימונס ? הוא רק הבא בתור

  החברה שלך היא קרדשיאן והכדורסל נהיה רק קישוט.

  חבל ברמות גלקטיות, אבל עד שלא יתקדם הוא יטבע במקום.
  לא יודע ככה נראה לי,

  אני היחיד שנגנב למראה הזה של סימונס מגיע עם הכדור לסף הצבע, ומתחיל להסתובב כמו לולב פגום בחיפוש אחר שחקן פנוי כאשר חמישה יריבים שומרים על ארבעת האחרים ?

  הוא לא יכול להמשיך ולהיחשב סטאר בלי קליעה

 8. בעונת הרוקי שלו היו לי פה ויכוחים אין סופיים מול אלה שטענו שסימונס מדהים (נדמה לי ששמעון היה מאלה שהכי עפו עליו). אני העדפתי את טייטום ומיטשל מאותו מחזור רוקי…. אמרתי בלי קליעה מהשלוש אתה לא יכול להיות פוינט גארד מוביל בליגה .. אתה לא יכול להיות פוינט גארד מוביל עם 50 אחוז מהקו. אותו טיעון תקף לגבי לונזו.
  זה לא חדש אבל היו אתמול במשחק רגעים שאין מילה אחרת לתאר אותם מאשר מביכים – הרגעים האלה שהוא עומד רחוק מהסל עם הכדור ואף אחד לא טורח לשמור עליו. פשוט רחמים לראות את זה.
  יחד עם זאת יש אפשרות להבין למה עפים עליו כי יש לו דברים יחודיים שאין לאף פוינט גארד בליגה והם ברורים ולכן לא נפרט. אז יש לו מינוס אחד ענק וכל היתר פלוסים. זה משהו שהוא חייב לשפר בהמשך אבל זה מטיל צל מסוים לגבי האפשרות של פילי ללכת הלאה ספציפית בפליאוף הזה ולמרות זאת זה לא אבוד אני לא אופתע משום תוצאה סופית לקבןצה הזאת השנה. יש שם המון כשרון שיכול להתגבר על החסרון של סימונס בניהול משחק נכון. הלילה למשל אמביד לא זרק אף שלשה. משתפרים.
  היה משעמם סוף הליגה כמעט חודש שהמאבק היחיד היה על שלושת המקומות האחרונים במזרח.שיעמום מוחלט כמעט ולא ראיתי משחק אחד. אבל עכשיו התחיל הפליאוף ועושה רושם שהוא הולך להיות אששששש. תענוג.

 9. יום אסל יום בסל,
  אפשר להשאיר לו מטר לזריקה ובדרך כלל ת"א תחטוף מספר נקודות דו ספרתי. כך שרוב הפעמים זה ייתן לך את הניצחון, נגיד סיכויים של 2/3.

 10. נראה לי עניין של מאמן ודרישות …
  אם יושיבו אותו קצת במידה והוא לא זורק מחוץ לצבע (יודע מה ? לא שלשה, מיד ריינג') הוא כנראה יתחיל לזרוק ואז להגנה לא תהיה פרוילגיה להקתפל, והוא לא יסתום להם את הצבע.
  התקרה של פילי היא המאמן ולא סימונס. יש שם מספיק כשרון ויכולות שהוא מבזבז. פשוט חבל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט