אצלי תצאו גברים / Ljos

הגיע הפלייאוף. הזמן שבו אנשים מגלים מה מפריד בין הגברים לילדים.

הפעם האחרונה שבה דנבר ניצחה את סן אנטוניו בסדרה הייתה לא רק לפני שטים דאנקן היה פרוספקט צעיר ומבטיח, לא רק לפני שפופוביץ' ניצח את המשחק הראשון שלו בליגה, אלא עוד בתקופה בה דייוויד "האדמירל" רובינסון התאמץ להרוויח את הכינוי בצי האמריקאי. אי אז בסיבוב הראשון של הפלייאוף בשנת 1985, כשבדנבר החליטו לעבור מלהיות מפלצת התקפית שלא עושה הגנה למפלצת התקפית שעושה מעט הגנה. משחקני הקבוצה היום היחיד שהיה אז בין החיים הוא פול מילסאפ. מה שאני מנסה להגיד זה שלדנבר אין היסטוריה של הצלחה בפלייאוף. ושיש לה שחקנים צעירים.

אבל מה אמור לקרות עכשיו שיהפוך את ילדי הדנבר לגברים? איך נדע מי בוגר להוביל ומי יקרוס מהמעמד?

אסכולה ותיקה טוענת שצריך לבדוק את כמות שיערות החזה שעל הנער. ברגע שבלילה יראו שלוש שיערות על בית החזה, ידעו שיצא הילד מן הגבר. אך בתקופה מטרוסקסואלית זו, ובגלל חשש קטן שמישהו יעשה את ההקשר לציד מכשפות, האסכולה יצאה מהאופנה.

בית מחשבה אחר השולט היום טוען שברגע הגעה למצוות, לכל ילד מחלקים רנדומלית אות יוונית שמסמלת את המעבר שלו לגבריות. אלו שקיבלו את אלפא זוכים להוביל כמובן, ילדי אומיקרון זוכים להשתלט על העולם, אנשי למבדה יזכו לרקוד על החוף. מי שלא קיבל את האות שתוצמד לו למצח לנצח, שמו יחזור אל הכובע ובשנה הבאה יאלץ לחזור לעמוד בתור בשנה הבאה.

כשאני רואה דילמה שכזו אני פונה אל אלו שגידלו אותי כדי שיעבירו אליי קצת מחכמתם האינסופית. הסרטים.

זכור לי אדם אחד, לבוש בדראג, שסיפר רבות על הידע הנרחב שלו בליצור גברים במהירות.

אהה… אולי אחסוך את זה משחקני דנבר.

אז אפנה לאדם אחר, לבוש בדראג, שזכה ללמוד על בשרו את תהליך ההפיכה לגבר:

בואו נבדוק את המתכון של קפטן לי שאנג לגבריות ואיך ניישם אותו על דנבר:

Tranquil as a forest, but on fire within
Once you find your center, you are sure to win

זה בוודאות מכוון אל האדם המרכזי, האיש והמסירה, הסנטר ניקולה יוקיץ'.

הדבש הגדול ידוע באופי הרגוע והנינוח שלו. וכשהוא רגוע ו"מוצא את המרכז שלו" (גם בעברית זה עובד, כי הוא הרכז של הקבוצה. לא? לא חייבים), פתאום כל הקבוצה נעה לה כקבוצה יחדיו, כמו עלים ברוח של יער שקט (גם אני יכול להיות פואטי בלי שום קשר, דייוויד זיפל). רק שלאחרונה היו כמה סיטואציות שהוציאו אותו משלוותו והפנו את האש הבוערת החוצה. דנבר היא אחת הקבוצות שהולכות לקו הכי מעט פעמים בליגה, והג'וקר מתחיל לחשוב שהמצב הזה קצת מגוחך. אתם יודעים מי כן טוב בלמנוע מקבוצות להגיע לנקודות הקלות מהקו? קבוצות של פופוביץ'. ניקולה יאלץ ללמוד להפסיק לצעוק על השופטים כשהקבוצה צריכה אותו. לא משנה כמה טוני בראת'רס מעצבן.

Be a man
We must be swift as a coursing river

ראיתם פעם את יוקיץ' רץ? דנבר היא לא קבוצה שמשחקת משהו שאפשר להגדיר כזריז. אם הם היו מתנקשים, הם היו משתמשים ברובה מוסקט, כי הם לא סומכים על מהירות הטעינה שברובים המודרניים. אבל הזריזות יכולה להיות חשובה במקום אחד פחות צפוי – הריבאונדים. דנבר היא קבוצת ריבאונד ההתקפה הטובה בליגה. רק שמנגד עומדת אחת מקבוצות ריבאונד ההגנה הטובה בליגה. דנבר חייבת לנצח בקרבות המהירים על ריבאונד ההתקפה, אם הם רוצים לנצח את הסדרה.

Be a man
With all the force of a great typhoon

טייפון הוא מערכת של עננים וסופות הנעות בתנועה סיבובית במהירות גבוהה. אתם מכירים דרך יותר יפה לתאר את התקפת ה-Dribble Hand Off של דנבר? הנאגטס חייבים למצוא דרך לשחק את ההתקפה שלהם, זו שלומדת את הקצב של ההגנה, מחפשת חולשות ותוקפת בעוצמה, בכל מחיר.

Be a man
With all the strength of a raging fire

טייפון יכול לבוא וללכת, ובאמצע יש לו בכלל עין שלא קורה בה כלום. אם אתה לא נכנס לנהר, הוא מפחיד רק אם אתה עוצר לחשוב האם זה בעצם אותו נהר כל הזמן. יער מאיים רק בסיפורי ילדים גרמניים. אבל אש? אש תמיד שורפת. אי אפשר להשתלט על אש מהרגע ששחררת אותה. היא הולכת לכיוונים לא צפויים וחורכת כל מה שבדרכה. לאש של דנבר קוראים בשם המיוחד מוריסביסליפלאמלי. בעוד רוב הקבוצות יקזזו את הרוטציות בפלייאוף, דנבר חייבים לשמור על הגחלת שהקפיצה אותם העונה. השלשות וההגנה של ביסלי, פלאמלי שחזר לימיו בפורטלנד ומוריס. בפלייאוף, הנזק של כל טעות קטנה מוכפל, ומונטה מוריס עושה פחות טעויות מכל שחקן בליגה.

Mysterious as the dark side of the moon

יש הרבה סקפטיות בנוגע לדנבר. מובן, הם מגיעים לראשונה לסיטואציה שקבוצות אחרות רק מתחילות להתעורר בה. אבל הקבוצה הוכיחה את עצמה במשך כל העונה, ברגעים קשים, בקלאץ' ודרך פציעות. הם התמודדו עם כל מה שזרקו עליהם. עכשיו רק צריך לעשות אותו הדבר בדיוק במקום שבו הגברים משחקים. מול המכונה של פופוביץ'.

לפוסט הזה יש 16 תגובות

  1. מעולה. אני רוצה להרחיב קצת על האיש והמחוך מהגיף בתחילת הפוסט. הוא הצליח לייצר גבר בשבעה ימים לפני שסגנון החיים הקיצוני שלו הוביל אותו למוות מוקדם ולכוכב לכת אחר. די דומה לקמפיין הפלייאוף של הנאגטס…

  2. אדיר ליוש, תודה רבה.
    לדאבון הלב, אני חושב שיתברר שדנבר אכן גברים, אבל עדיין – לא יכול לחכות.
    Let the games begin!

  3. תענוג של פוסט, ככה על ה(לפנות) בוקר, רגע לפני שהדבר האמתי מתחיל (נאגטס – ספרס בעוד חצי שעה).
    תודה!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט