חם מהתנור: הקינגס פיטרו את ייגר, מה מאחורי ההתפטרות של מג'יק?/ מנחם לס ועידו גילרי

סקרמנטו קינגס פיטרו את מאמנם בשלוש השנים האחרונות, דייב יגר כשנותרה עוד עונה אחת בחוזהו. יגר הוביל השנה את הקינגס לעונת 43-39 מאד מפתיעה כשהוא שם את המפתחות בידיים של דארון פוקס הצעיר ומשנה את סגנון המשחק של הקבוצה מהקצה אל הקצה. הייתה זו העונה הטובה ביותר של הקינגס מאז עונת 2005/06. מה שהוביל לפיטורין הוא היחסים המסוכסכים של ייגר עם ולאדה דיבאץ' הגנרל מנג'ר של הקבוצה. הארכת החוזה שויוק ראנדיב נתן לדיבאץ' הראתה לייגר (כמו גם לאחרים במועדון) את הדרך החוצה.

***

בנוגע להתפטרותו של מגי'ק ג'ונסון יצאו שלוש ידיעות:

1.הסיפור שעומד (או עמד) להתפרסם ב-ESPN היה על 'הטרדה מינית של עובדת לייקרס ע"י מג'יק'

2.הידיעה השנייה היא שהלייקרס שילמה למג'יק בין 10 ל-12 מיליון על תפקידו כנשיא.

3. הידיעה השלישית שיצאה היא שהיום טוענים שמג'יק היה "ABSENTEE HEAD OF BASKETBALL OPERATIONS" – במילים אחרות 'בוס נעדר'.

1. הטרדה מינית?

 

Magic Johnson addresses rumored ESPN article on allegations

Magic Johnson
 

האם היה משהו הרבה יותר רציני מאחורי התפטרותו של מג'יק מהלייקרס מאשר "אני רוצה יותר FUN"???

מג'יק הרעיד את העולם עם הודעת ההתפטרות שלו. זה לא היה שוק כמו ההודעה שלו בטיווי 'חי' לכל העולם שהוא נושא את וירוס ה-HIV בדמו, אבל הרעדה היתה מספיק חזקה לזעזע אפילו את זזגאנטאוואן שבטיבט ואת פתח תקווה שבגוש דן

טניה גנגולי היתה הראשונה שכתבה בלוס אנג'לס טיימס (https://www.latimes.com/sports/lakers/la-sp-magic-johnson-lakers-stepping-down-20190409-story.html) שהידיעה שמיד כבשה את כל מי שמעורב ב-NBA היתה שאולי ישנם דברים אחרים בגו (גיא! אני לא בטוח שזאת עברית נכונה).

As word spread through the Lakers’ organization and the NBA, several people wondered whether Johnson’s departure was related to a yet-to-be-published article by ESPN that is said to address allegations about Johnson’s conduct with employees.

מג'יק מיד הגיב לידיעה בטיימס: "הסיפור לא נכון"

סם אמיק כתב ב-"THE ATHLETIC" שב-קSPN עומד להתפרסם סיפור על "התנהגותו של מג'יק כלפי כמה מעובדות הלייקרס והצ'ירלידרס שיהיה "מאד מחמיא למג'יק", ו-UNFLATTERING" (https://theathletic.com/916154/2019/04/10/magic-show-flop-why-the-lakers-legend-should-be-embarrassed-about-his-exit/)

מג'יק אמר אמש שאם המאמר יתפרסם הוא אפילו לא יגיב לו (https://theathletic.com/916154/2019/04/10/magic-show-flop-why-the-lakers-legend-should-be-embarrassed-about-his-exit/9)

"המאמר אף פעם לא יצליח לגרום למג'יק לעשות מה שמג'יק לא רוצה לעשות", הוא, מג'יק, אמר.

הוא הוסיף:

 

“An article would never make Magic Johnson do something he don’t want to do, writer, Bill Oram. “I know me. Ask people who deal with me – ask them. They’ve been around me for 40 years. … Same dude I was when I first got off the bus. Never disrespected nobody, never did anything bad. Now, am I tough? Hell yeah I am. You work for me, I’m demanding. That’s who I am.

“But at the same time, I’m fair. (Is) an article going to stop – make me do something? No. I’m good. They’ve been talking about that article for how many months? (Laughs) Everybody run up, ‘Oh they writing an article.’ OK. Great. I’m going (to) say ‘Why didn’t you interview everybody at ESPN? You know how many times ESPN hired me? Twice. If I was doing something wrong to employees, disrespecting, you think they would have hired me twice? No. I know that article is not an accurate article. I can tell you that now. …Now it’s some disgruntled, former Laker employees (talking to reporters). Yeah, they gonna say (what) they gonna say, ‘cause they wasn’t doing their jobs. So what is a person going to do? Point the finger bad about the person who fired them. I’m good. I’m a big boy.”

לך תדע.

גם ג'ו ביידן – אחד מהמועמדים הדמוקרטים לנשיאות – הואשם לאחרונה על "הטרדות מיניות". מסתדר שהוא פה ושם חיבק או שלח יד לעבר איזו מזכירה. זוהי הטרדה מינית? אני לא יודע עד לאיזו רמה הגיעה 'ההטרדה המינית' של מג'יק, ואם תגידו ששליחת יד לעבר מזכירה (או סטודנטית) לאחל לה הצלחה, או נשיקה קלה על הלחי זוהי הטרדה מינית, אותי היו צריכים לפטר מפרופסורה באדלפי יוניברסיטי מאה אלף פעם. אבל לך תדע אם לא היה בלייקרס הרבה יותר, כמו מה שהיה במבריקס, ואולי מג'יק הוא החוטא הראשי, אם כי לענייני אשכרה סקס, כל אחת יודעת שהוא נושא נגיף HIV.

כנראה שאת האמת לא נדע עד ש-ESPN יחליט לפרסם את המאמר. הצרה היא שאם ESPN לא יפרסם את המאמר, הליחושים והשמועות תפרוצנה כל גבול.

2. כמה הלייקרס שילמה למג'יק?

אפילו פורבס מגזין לא בטוח כמה כסף שווה מג'יק. בוודאי יותר ממיליארד דולארים. למה ומדוע? כי המג'יק של מג'יק הוא להשקיע כסף במשהו ואז למוכרו במחיר כפול ומשולש.

אז בואו נחזור קודם ללייקרס. גם שם הוא ניכנס, עשה כסף, ויצא.

באפיזודה האחרונה של  'טמפרינג'  (https://theathletic.com/podcast/20-tampering/) סם אמיק האמין אומר שהלייקרס שילמה למג'יק 10 מיליון על תפקידו כנשיא פעולות הכדורסל של הקבוצה. באותו פודקסט הפרטנר של סם אמיק אומר שהלייקרס יכולה היתה 'בחצי הכסף' להביא את בוב מאיירס מהווריורס להיות בתפקיד של מג'יק, ובזמנו מאיירס היה מוכן לעזוב את הווריורס ולהצטרף ללייקרס. הכסף בוודאי לא היתה הסיבה לעזיבה של מג'יק, וזה שיחליף אותו יעשה זאת עבור כסף הרבה יותר קטן.

הסיבה לעזיבתו של מג'יק היא אחרת לחלוטין.

מה בדיוק הוא מצבו הכספי של מג'יק?

הוא יצר כבר ב-1989 את ה-MAGIC JOHNSON ENTERPRISES שתחתיו נמצאים עסקים חובקי עולם. השיטה של מג'יק מלכתחילה היתה להשקיע כסף בקניית חברה (או חלק ממנה), להעניק לה את שמו, וברגע ששמו מגביה שחקים את ערך החברה, למכור אותה.

כרגע הוא הבעלים – או חלק מהבעלים – של כמה עשרות STARBUCKS, BURGER KING, ו-T.G FRIDAY'S. יש לו גם חלקים בבעלות הלייקרס והדודג'רס. הוא גם בעל חלקי ב-SODEXO ו-SODEXOMAGIC, חברות המספקות אוכל למרינס, ולבתי ספר פרטיים בבריטניה ובארה"ב.

3. "ABSENTEE PRESIDENT OF BASKETBALL OPERATIONS"

מג'יק עשה פעולה ראשונה מצויינת עבור הלייקרס: הוא הביא את לברון ג'יימס (שהיה מגיע לשם אפילו אם שמעון היה 'נשיא פעולות הכדורסל', אבל זה סיפור אחר).

אבל משם הכל הלך DOWN HILL.

למג'יק היה רעיון מבור צואה כיצד לרומם את הלייקרס (https://nba.nbcsports.com/2019/03/29/lebron-james-on-lakers-roster-construction-stylistically-fart-noise/) – למלא אותם בשחקנים שעבר זמנם כראז'ון רונדו, לאנס סטפנסון, ומייק ביזלי, בנוסף לצעירים המצויינים שהיו שם.

למה הוא הביא את הזקנים האלה? לפי ביל אורם מהאתלטיק הסיבה היתה שהם יודעים את המהלכים והם יודעים מה זה NBA והוא – מג'יק – לא יצטרך להיות שם לדאוג להפוך אותם לשחקני אן.בי.איי.   THEY KNOW THE ROPES, כמו שאומרים החברים שלי מהעיירה INTERCOURSE שבפנסילבניה (https://nba.nbcsports.com/2019/03/29/lebron-james-on-lakers-roster-construction-stylistically-fart-noise/

למג'יק היה חבר שיעשה את העבודה השחורה – רוב פלינקה, שעוד מימי מישיגן סטייט היה שפוט של מג'יק שהיה שחקן ספסל וחיכה להוראות ממג'יק.

אז רוב פלינקה היה שם יום-יום באימונים, דיבר אל השחקנים, בעוד שמג'יק לא הראה את פניו מלבד בכמה משחקים.

להיות מנהל של תפקודי כדורסל הוא עבודה קשה. להיות כל היום על הטלפון עם מנג'רים אחרים, מאמני מכללות, תכניות לדראפטים, לטריידים, וריצה אחרי שחקנים חופשיים. לפי אורם למג'יק לא היה זמן לכל העבודה היום-יומית הזאת.

על פיל ג'קסון אמרו שבסוף כהונתו שם הוא היה בלתי מוכן לאימונים ומשחקים (unprepared), לא 'ישיג' (unavailable), ובכלל לא בעניינים ( out of touch). עוד דבר: הוא נראה משועמם ועייף ( low energy).

אותם דברים אומרים על מג'יק, והרבה שחקנים אימתו את הדברים בעילום שם.

מאז נודע שמג'יק היה מוכן לעשות טרייד של כל הצעירים עבור AD, הצעירים איבדו כל קשר, וכן אמון בו (Anthony Davis went over so poorly).

בקיצור, כישלון מחפיר של מג'יק כנשיא פעולות הכדורסל.

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 49 תגובות

 1. כמה רעש יכולה לייצר קבוצה אחת…
  אין לי בעיה עם סעיף 2, שג'ייני תשלם לו כמה שהיא רוצה, אבל אם סעיף 1 נכון, הוא יצטרך את כל הסכום כדי להשתיק את המתלוננת.
  בנוגע לסעיף 3, זה לא ממש מפתיע. לא הביאו את מג'יק לתפקיד כי הוא עשה אותו במשך עשר שנים בקבוצה אחרת באופן מצטיין, הביאו אותו בגלל השם. לא מפתיע שגם הוא חשב שהשם שלו יספיק

  1. יש כל מיני לכלוכים שיוצאים בינו לבין פלינקה, על איך שפלינקה כל הזמן צחק עליו שהוא נעדר.
   מג'יק, פלינקה והשיקוץ – קטסטרופה תלת ראשית.
   ראש אחד נקצץ.

 2. יש בטוח דברים מאחורי הקלעים.
  לא יכול להיות שסתם פתאום מחליט בנאדם לברוח באמצע הלילה בלי להגיד לאף אחד.
  או איזה סיפור הטרדה, או שג'יני השביתה אותו בנושא וולטון, או שנכשל באיזה מאבק כוחות אחר מאחורי הקלעים.
  יש שם משהו.
  שלא יספר לנו סיפורי סבתא על אני רוצה להנות.
  אם זה היה כך היה מסיים כמו שצריך.

    1. נשאות הנגיף אצל מגיק זה נושא סופר מעניין. שמעתי מיודעי דבר בתחום שחוקרים את הנושא ברמה אקדמאית שהקוקטיילים שמגיק לקח (וממשיך לקחת) חיסלו אצלו לחלוטין את הנגיף, כלומר, הוא כבר לא נשא, אך הוא ממשיך לקחת את התרופות ליתר ביטחון.

     באופן עקרוני הקוקטייל הזה הורג את הנגיף ברובו אבל לא את כולו, כי הוא משתכלל ומתרבה, ועל ידי מתן תרופות רציף המחלה נשארת תחת שליטה ולא עוברת איזהשהו נקודת אל חזור של המערכת החיסונית. במקרה של מגיק, כך המכר שלי טוען, הקוקטיילים חיסלו לחלוטין את הנגיף.

     באותו נושא, אחוז אחד מהאוכלוסייה נושא מוטציה גנטית שבעצם גורמת לו להיות חסין לנגיף. לפני כמה שבועות, חולה סרטן שגם נשא איידס קיבל השתלת מח עצם לטובת הטיפול בסרטן מאדם שנושא את המוטציה שמחסנת מאיידס, הוא נרפא לחלוטין משתי המחלות.

 3. הבנתי שכנראה הוא התנהג בצורה חפירה לעובדים בארגון אבל לא מהכיוון של הטרדה מינית או metoo,יותר בכיוון שהוא היה צועק ומשתולל על עובדים.

  צריך לקחת בחשבון שהליגה עובדת יחד עם espn ולפי מה שאומרים הם דרשו ש"יהרגו" את הסיפור עליו.

 4. אני רק שאלה….
  כל פעם חוזרים באירגון אמריקאי כזה אי אחר על…
  1 מביאים מישהו חסר נסיון לחלוטין לתפקיד מאמן מי שכחתי את השם …היה מאמן בקליבלנד ורכז בדאלס…
  2 מביאים מישהו חסר נסיון לתפקיד ניהולי…מי ארווין גונסון… ומפילים עליו משימה בלתי אפשרית קב שתתמודד על האליפות תוך…פרק זמן מסוים .
  ההמשך לא חשוב ….פעם אחר פעם נשמעות זמירות כי זהו מי שיביא את ההצלחה…
  בפועל קורה ההיפך ואז ?
  שום דבר ,אירגון אחר חוזר על אותה הטעות בדיוק .
  הסיפורים על ארווין יחזרו ויצוצו כמו הסיפורים על אולמרט וכמו הסיפורים על ביבי ושרה ברגע שיהיה כתב אישום .
  סיפורים יש כל הזמן על אנשים בעמדות בכירות רק ששומרים על העיתונות שלא תפרסם עד לרגע בו רוצים שתפרסם…
  עכשיו ממנחם יש לנו כבר כמה ארבע חמש כתבות על אותו אדם ,וכפי שאני מכיר את העיתונות האמריקאית ואת מנחם יהיו עוד כמה וכמה …למה ?
  כי רוצים להפיל את כל האשמה עליו .
  מי באמת אשם?
  ברור שארווין אשם חלקית ,רק שהוא לא מינה את עצמו …
  יש בעלים שמינתה אותו עם דרישות בלתי אפשריות.
  ארווין איש לא חכם חיפש את הדרך הקלה…
  לא הצליח לו ועכשיו הוא בדרך למטה.
  מה הלאה ?
  בעלים חסרת נסיון תמשיך את הטעויות בכיוון כזה או אחר מה זה משנה…
  השורה התחתונה ימשיכו למכור עיתונים בארהב וזהו החשוב…

 5. הידיעה החשובה של היום, כמו שעידן כתב מעליי, היא הפיטורים של דייב יגר. הקינגס מפטרים את המאמן הכי טוב שלהם מאז ריק אדלמן ועושים שינויים די מרחיקי לכת, למרות שהאריכו את החוזה של ולאדי דיבאץ.

 6. מג'יק לא "הביא" את השיקוץ.
  השיקוץ הביא את עצמו, בגלל רצונו להיות בהוליווד.
  זה כלל לא לזכותו של מג'יק, ובכל אופן זה היה מהלך נוראי מצידם.
  .
  החלטה מצוינת של סאק. ייגר מאמן נוראי.

  1. אני גם חושב שהוא מאמן גרוע.ראיתי את סקרמנטו לא מעט השנה.גם ברט בראון הביא את פילי למקום שלישי ומארק ג’קסון הביא את גולדן סטייט לחצי גמר המערב ושניהם מאמנים גרועים.החלטה אמיצה של דיבאץ שצריך להביא את המאמן שיקפיץ את סקרמנטו לפלייאוף.אם הווריירס היו משאירים את מרק ג’קסון הם לא היו זוכים באליפות אחת עם משחק מיושן כשדריימונד גרין מחליף בעמדה 3 ודייויד לי בלי קליעה מבחוץ בעמדה 4.סטיב קר עם כל הטרוניות שלי לגבי ניהול המשחק שלו לפעמים שינה את גולדן סטייט ואת הליגה כולה

 7. מנחם רוב פלינקה לא שיחק עם מגיק.הוא שיחק ב fav5 עם כריס וובר גיילן רוז גואן הווארד והשניים הפחות מוצלחים ששכחתי את שמם.זה למעלה מעשור אחרי שמגיק שיחק שם.הוא היה מחליף שם

   1. אתה עוד צעיר , ג'רי ווסט בן 80 וכולם פה אומרים לליקרס להחתים אותו GM פול טיים כשכל מה שהוא רוצה זה לשחק גולף

 8. The Grizzlies dismissed coach J.B. Bickerstaff and reassigned GM Chris Wallace to a scouting capacity in the front office, league sources tell ESPN. VP John Hollinger will also move into a senior advisory role.

 9. אני רוצה להיות אופוזיציה ולומר משהו מנוגד לסעיף 3:
  בnba, המנהל של הקבוצה הוא הgm.
  הוא בוחר את השחקנים, הוא קובע את שיטת המשחק והוא מקבל את החלטות האסטרטגיות. תפקיד הנשיא הוא יותר ייצוגי: לעטוף את הארגון בהילת ההצלחה, להוות גורם משיכה ולהעניק ניחוח של יוקרה לארגון. מישהו טוען שמג'יק לא עשה את זה?
  זה הדבר שמג'יק הצטיין בו כל חייו.
  לגבי תפקוד כזה או אחר, האחריות היא של ה- gm. שלא יתחבא מאחורי מג'יק.

 10. ייגר פוטר מהקינגס (החלטה אמיצה)… בירקנסטוף פוטר בממפיס (ועל הדרך העיפו את וולאס מתפקיד ה-GM)…
  להתחיל להחזיק אצבעות לבלאט???

    1. כן ולא.
     בלאט הוכיח יכולות אימון מרשימות מאד בתחום הכנת הקבוצה לסדרות והפקת מקסימום משחקני רוטציה שוליים עד מקרי ראש קשים.
     הוא נכשל בניהול אגואים מול לברון (כמו כל מאמן לבן שהיה מקבל אותו).
     הוא טוב יותר ממחצית ממאמני הליגה. בטח היה משיג טוב יותר ממאמן הקאבס ואפילו בממפיס.
     לגבי ייגר, אני לא חושב שהוא נכשל. היה צריך לתת לו עוד שנה.

  1. מה ממפיס רוצים מה-GM שלהם? בחר את JJJ (בחירת דראפט ראשונה נורמלית בקריירה) והשיג תמורה יפה מאוד על גאסול. אם לא פטרת אותו עד עכשיו לא רואה שום סיבה לפטר אחרי השנה הנוכחית

   1. וואלאס גם עשה הרבה טעויות בשנים קודמות, אולי הזכורה בהן היא טייריק אוונס, שהיה ברור לכולם שלא ימשיך שם, היה מבוקש בהמון קבוצות, וממפיס אפילו השביתו אותו רק כדי להמשיך להחזיק אותו (ובסוף הלך לפייסרס כשחקן חופשי).
    הייתה לו קבוצה שרצה חזק לפני כמה שנים (קונלי, אלן, זי-בו וגאסול), משום מה הוא פירק אותה בלי בנייה ראוייה סביב קונלי-גאסול.
    כנראה גם המקרה של קונלי הוא בעייתי. ברור לכולם שממפיס הולכת לבנייה מחדש, אבל לקונלי אין זמן לזה, וככל שמחכים איתו הערך שלו יורד.

 11. הלייקרס לא מצליחים להיפטר מהסרטן האמיתי שמקנן בהם, בנאדם רעיל, אגומניאק, ערמומי, שאף פעם לא היה מוכן לחשוב על טובת הקבוצה לפני המעמד והמורשת שלו. טיפוס מאוד מסוכן שלא כדאי להתעסק איתו. שולט בקבוצה דרך אנשי קש.

 12. אני מאמין שאם הייתי מג'יק הייתי עושה בול אותו דבר…
  הוא חשב שזה תפקיד ייצוגי…. כמו ריבלין… כמו שהוא תמיד עשה בעסקים….
  למי יש כח לכל החרא הזה
  🙂

 13. הפיטורים של ייגר נראים הזויים, לא ראיתי משחק אחד של סקרמנטו השנה אז לא יכול להעיד על יכולתו אבל התוצאות מדברות בעד עצמן – ציפו מסקרמנטו שתהיה סמרטוט והביא אותה כמעט לפלייאוף ובלי שום שחקן שהביא פריצה מטורפת כמו אולדיפו שנה שעברה באינדיאנה. מוזר מאוד

 14. זה לא ממש משנה מה הסיבה, אבל קרה ללייקרס נס (כבר שנה שנייה ברצף). מג'יק עשה עבודה רעה רעה ולא הייתה דרך לפטר אותו. מעניין אם הם יביאו מנהל טוב לשם שינוי (גריפין שעבד עם לברון בקליבלנד ובנה לו אלופה סביב החוזקות שלו?)

 15. חבל שייגר פוטר!
  הייתי נותן לו לסיים את החוזה הוא לא קרוב למושלם בעיקר לא בניהול המשחק אבל הוא הפך את הקינגס לקבוצה.
  כנראה שהמריבות שהיו השנה היו חזקות ממה שאני חשבתי.
  אחד הדברים המרכזיים זה הוויכוח על מי לבחור לורה או באגלי וחוסר היכולת של ייגר להיות לויאלי להחלטה של דיוואץ ואיך שהוא התנהג לבאגלי והביקורת של האבא.
  זה צריך להיות מישהו מאד מאד מתאים כדי שהמהלך יצדיק את עצמו.
  השם היחיד שנראה לי כמו כפפה ליד הוא מסינה, הוא מתאים מכל בחינה אפשרית ולאור העובדה שדיוואץ ביחסים נהדרים עם ביופורד ופפוביץ הגיוני מאד שהוא האיש אם ירצה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט